elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

O uznaní ….

Posted by elizabethin na 25. decembra 2015

 

389229_416811058363523_30778020_nVianoce sú zvláštne obdobie pre mnohých z nás. Je to zmes radosti, ale aj smútku a v neposlednom rade aj túžby po uznaní. O tej by som rada napísala dnes zopár slov.

Uznanie akosi podvedome očakávame od mnohých ľudí v tento čas. Rodičov, partnera, súčasnej a aj bývalej lásky, od detí, šéfa, pracovníkov, jednoducho kohokoľvek, kto vám práve napadne.

Je to boľavé, ak sa vám jej nedostáva a ak to trvá už niekoľko rokov, alebo ani sa vám jej nedostane. Ta nádej hlavne u prípadov, kde je to minimálne možné, je asi až boľavá a možno hraničí s bláznovstvom. Mnohým sa jej nedostane ani po rokoch. Vôbec.

V tento čas, by bolo dobré, keby vám niekto logicky povedal, celkom reálne a ľudsky, čo robiť.

Ja osobne by som sa zamerala na vás samotných a nie na ľudí od ktorých to čakáte. Nehľadiac na to, či ste v práve, alebo nie. Urobte si odstup a buďte tým dobrým človekom voči vám samotným a odpustite si, že očakávate niečo, čoho sa vám nedostáva. Je to ľudské a normálne. Možno je to lekcia, čo sa máte naučiť počas života. Nedočkať sa uznania od človeka, od ktorého to už tak dlho čakáte a tá nádej vás pomaličky ničí a bolí až zabíja.

Toto je o vás a to druhé o tom druhom človeku. Nerobí to zlým nikoho. Je to len o očakávaní a uvedomení si, čo k vám možno príde v pravý čas a možno nikdy. O sile, zniesť ten fakt, nie že by ste si to nezaslúžili, možno práve naopak, ale o tom kroku vpred o tej ďalšej mozgovej myšlienke, ktorá nastane, ak toto prijmete.

Čo sa stane, ak sa k tomu odhodláte ? Pôjdete do pekla? Stane sa vám niečo zlé? Nevstanete ráno z postele? Už nikdy sa neusmejete? Stratíte šťastie v živote? Budete tým zlým?…….

Toto je stav vašeho unaveného vedomia čakať na zázrak a byť taký odvážny, že si ho doprajete voči sebe samotnému sám. Možno budete plakať, možno si napíšete ten kopec slov čo, chcete od toho druhého počuť, možno to ani nezaberie na prvýkrát a ani na piaty, možno si kúpite niečo pekné a pôjdete k ľudom, čo vás ocenia a majú radi… Ale ten mikrometer lásky voči sebe samému urobí vo vašom živote zmenu, ktorá vyvolá ďalšiu a potom ďalšiu.

Po čase príde deň, keď to konečne ľudsky a láskavo voči sebe samému pochopíte a odpustíte si tento čas, že ste chceli po niekom niečo, čoho nie je schopný a nie je to vaša chyba a nie ste zlý a ani neschopný. Práve naopak, urobili ste krok vpred a oslobodili ste sa od ťažkého bremena a už to bude len lepšie a lepšie.

A samozrejme to trvá, možno aj niekoľko rokov, ale to je život. Život je dosť dlhý na to, aby nás prekvapil a aj doprial nám, oslobodil a ukázal veľa iných možností.

S láskou Eli.

Reklamy

Jedna odpoveď to “O uznaní ….”

  1. celkom dobry clanok….dakujem,Eli…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: