elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Gilded tarot – Chiro Marchetti – recenzia

Posted by elizabethin na 9. januára 2015

51O0r5KegtLMedzi moje obľúbené taroty patrí Gilded tarot. Ilustrátor je talentovaný Chiro Marchetti. Ide o  Rider-Waite sadu, kde sa stretávame s historicko- steampunkovým vyobrazením v nádherných, sýtych farbách a čitateľných symboloch. Je to svet fantázie, mágie a kúzel. Nielen postavy, ale aj pozadie ma svoje čaro. Stretávame sa tu s kartami, ktoré majú len tváre, čo výrazne prispieva ku sile karty.

Veľká arkána ma tradičné pomenovanie, je plná symbolov, je dobre čitateľná, len niektoré zobrazenia sú svojské. U Blázna sa stetávame so žonglovaním znameniami zverokruhu. Milenci sú navzájom prepletení a nestoja vedľa seba. Sila vyzerá, že lev je jej domáce zvieratko. Diabol je maska človeka a nevidíme tu iné pripútané postavy. Koleso šťastia nemá okolo zvieratá, ale znamenia zverokruhu.

Malá arkána je farebne rozlíšená. Symboly sa stotožňujú viac s Rider-Waitom, takže ju budete vedieť používať hneď ako máte balíček v rukách.  Ale u 8 palíc, akoby leteli hore a nie dole, čo dáva pozitívnejší aspekt karte. Pri 6 mečoch namiesto chlapca vidíme ženu v malom člne. U 10 mincí sa objavuje truhlica, U 3 kalichov je to trojica žien tancujúca nad pohármi. 

Zadná strana je bohato ilustrovaná taktiež.

Ku kartičkám dostanete aj knižočku, v ktorej je každá karta rozpísana s pozitívnym a aj negatívnym významom a dokonca aj s popisom symbolov a výjavu na nej.

Na konci je kapitola , kde sú ukázané základné typy rozkladov.

Ja osobne by som len odporučila tento tarot každému, ktorý si trúfne posunúť sa troška ďalej v objavovaní Tarotu a jeho tajomstiev a rád. Určite Vám bude veľmi dobrou pomôckou na sebarozvoj alebo aj divináciu.

Veľa úspechov s ním praje Eli.

Liber T Tarot – recenzia

 

Shadowscapes tarot – recenzia

Grace cards – recenzia

Art Nouveau Tarot – tarot recenzia

Tree of life Tarot – recenzia

.

.

.

.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: