elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Veľký horoskop na rok 2015 – Moneo

Posted by elizabethin na 6. januára 2015

Počas celého nastávajúceho roku 2015 sa dočkáme nečakaných stretnutí, ktoré nás, ak to dovolíme, môžu natoľko obohatiť, že nám pôjde všetko o niečo ľahšie. Môžeme sa dokonca stretnúť aj s ľuďmi, ktorí nám otvoria oči.

Horoskop na rok 2015

Aj v roku 2015 budeme len my sami rozhodovať o tom, či sa na križovatkách nášho života vydáme horšou, zložitejšou, lepšou, pohodlnejšou, alebo zlatou strednou cestou. Ak sa už raz vydávame, potom sa neotáčajme naspäť, ale tešme sa na to, čo nás ne tejto konkrétnej ceste stretne.

V novom roku 2015 ale nepôjde všetko hladko. Prekážky si budeme klásť navzájom, a samozrejme, že nám niektoré pridajú aj planéty. Tak je to i každý rok a výhovorky nám nepomôžu. Ak sa budeme spoliehať na vlastnú usilovnosť, máme väčšiu šancu. Horšie sa budú mať ľudia, ktorí radi veci zdržujú a prekrucujú a vedia manipulovať, či nehovoriť jasne. Síce budú manévrovať ďalej, ale už im to tak bravúrne nepôjde. Každý z nás by sa mal pripraviť na to, že jeho život sa môže radikálne zmeniť. Niekto postúpi, iný môže hlboko spadnúť. Rok 2015 bude plný základných aspektov, ktoré niekomu budú vyhovovať, a inému nie. Jeho základná charakteristika je taká, že sa bude musieť menej klamať a viac pracovať. Rok 2015 bude mať na všetko jednoduchší náhľad. Ovplyvní to i mäkší čínsky rok Kozy (Ovce).

Základná sila planéty Jupiter

Rok 2015 je podľa chaldejských prognóz pod vládou planéty Jupiter. Je to planéta expanzie. Zvýrazňuje veľkorysosť, bohatstvo, vyššie energie, kontakty s cudzinou. Zhruba v prvom polroku je v znamení Leva, kde preferuje spoločenské kontakty. Potom prejde do znamenia Panny a bude vás nútiť zmierniť náladovosť a vrtošivosť a začať viac a pravidelne pracovať. Keďže Jupiterov deň je štvrtok, bude preto tento rok najvýraznejším a vládnucim dňom práve štvrtok. Naplánujte si naň čo najviac situácií, na ktorých vám záleží.

Planetárne aspekty

Pokoj a pohoda od jari

17. marca prebehne posledná zo 7-násobnej kvadratúry medzi Uránom a Plutom, ktorá nás ovplyvňovala od júna 2012, teda skoro 3 roky. Od jari sa môžeme tešiť na väčší pokoj a pohodu. Pomôže v tom i planéta Saturn, ktorá sa v polovici júna dostáva do znamenia Strelca, pod vládou Jupitera. Pracovať sa síce stále bude musieť, ale dá sa čakať, že pozitívne výsledky nášho snaženia prídu ľahšie. Právo, spravodlivosť a vyjednávanie, sa dostávajú do popredia, takže je možné, že spory sa môžu riešiť diplomatickejšou cestou. V auguste sa bude v ohnivom znemení Leva nachádzať okrem Slnka a ohnivého Marsu, aj Venuša i planéta Merkúr. Severný lunárny uzol je v znamení Váh až do októbra, potom zas v Panne. Poukazuje na významné diplomatické jednania. Zima, čiže začiatok roku, nebude taká zlá, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Nepodľahnite zvodom aspektov ani dobrých a nebojte sa tých zlých. Pokúste sa žiť normálne a vyrovnane. V ťažkých ekonomických dobách je dôležité pracovať a nenechať so sebou zametať. Kto má prácu a je zdravý, prežije.

Základné vplyvy planét

Koniec panovania nevyspytateľných náhod a mocenských síl

Prvým aspektom nového roku 2015 bude ostrá opozícia Marsu a Jupitera, ktorá vás občas môže nabádať aj k násiliu. Neberte si na seba viac, ako musíte a vyhýbajte sa konfliktom. Ani ďalšie vesmírne energie v polovici januára neprinesú pokoj. Problémy vám nastanú i v práci, i kvôli vplyvu kvadratúry Slnka a Uránu. 3. januára vám konjunkcia Slnka a Pluta skomplikuje situáciu i doma. V polovici januára Mars vytvorí kvadratúru so Saturnom a Venuša sa postaví do opozície s Jupiterom. To znamená hádky. Úľava príde až vo februári. Ak ste priamočiari, pozor v partnerských vzťahoch. Venuša bude v konjunkcii s Neptúnom, tesne pred splnom, čiže 3. februára. V marci by ste mali podávať stopercentné výkony. Všeobecne lepšie energie začnú s jarou, konkrétne 17. marca sa uskutoční posledná zo sedemnásobnej kvadratúry Uránu a Pluta. Skončí sa tak skoro trojročné tvrdé obdobie panovania nevyspytateľných náhod a mocenských síl. Budete sa cítiť viac pokojnejší a vyrovnanejší. Planéta Saturn, ktorá bude v zamarení Strelca, sa v polovici júna dostane pod pozitívnejší vplyv planéty úspechov, Jupitera. Pracovať síce budeme musieť i naďalej, ale budeme z toho mať väčší úžitok.

Významná konštelácia roku 2015: Pluto v Kozorožcovi – Urán v Baranovi

Pre prvý polrok je dôležitá práve táto konštelácia, ktorá nás sužuje už od 25.3.2012 a bude až do 15.6.2015. Preto si mnohí ľudia nevedia vysvetliť, prečo sa na nich valí v poslednej dobe toľko nečakaných a vážnych problémov. Určitú podporu však nájdeme. Treba sa však prispôsobiť a strážiť si predovšetkým materiálno. Koleso času sa nezastaví, ani sa nevráti späť. Životné pomery sa odrazia aj na partnerských vzťahoch. Zmierme sa so stratami, ktoré prídu. Mnohé sny sa nám nepodarí zrealizovať. Nestrácajte hlavu, ani sebakontrolu a sebavedomie. Vnútorná sila, ktorá odkryje náš potenciál, nás v dobrom prekvapí.

Trigón Uránu v Baranovi a Jupitera v Levovi

Bude pôsobiť od 1.2.2015 až do 21.7.2015, čo nám trochu pomôže zjemniť predchádzajúcu konšteláciu na prvý polrok. Nečakaná náhoda nám pomôže odstrániť prekážku, ktorá nám bránila v rozlete. Námahu a trochu rizika však musíme zvládnuť. Nikdy nič nie je úplne zadarmo. Bude to čas, aby sme pochopili aj vnútorné súvislosti vecí, čiže prevládajúce zákonitosti, ktoré riadia nielen náš život, ale aj životy ostatných ľudí. Mali by ste sa snažiť získať nielen materiálne, ale aj duchovné hodnoty, ktoré potrebuje naše vnútorné JA.

Vplyv pomalých planét Saturna a Neptúna

Keďže Saturn bude hlavne v prvom polroku v znamení Strelca a Neptún v Rybách, tak ľudia z pohyblivých znamení Strelec, Ryby, Blíženci a Panna môžu prežívať pocity dezorientácie, zmätkov, či obmedzenia. Mali by si dávať pozor na svoju dobrotu a prílišnú idealizáciu ľudí a situácií. Ohrozujú vás rôzne falošné sľuby a citové vydieranie, aj zo strany blízkych a komplikovanejších, nespoľahlivých ľudí. Cez toto obdobie by ste sa mali naučiť prehodnotiť mnoho životných oblastí, zobrať zodpovednosť do vlastných rúk a zostať pevne nohami na zemi.

Lepšie obdobie by mohli prežívať ľudia v ohnivých znameniach Barana, Leva a v určitom zmysle aj Strelca. Po 2,5 roku prejde Saturn zo znamenia Škorpióna do Strelca, pričom ešte v lete sa na chvíľu vráti späť do predchádzajúceho znamenia a potom nadobro už poputuje vpred k Strelcovi. Planéta Saturn predstavuje v astrológii zákony, obmedzenia, zodpovednosť, prehodnocovanie a kryštalizáciu. Znamenie Strelec ďaleké obzory a všetko, čo ľuďom rozširuje zorné pole a rozvoj. Toto obdobie bude brzdiť globalizáciu, sprísňovať. Prejaví sa nedôvera voči cudzím kultúram a ďalekým cestám, náboženstvám a rôznym ideálom. Tradičné formy náboženstiev si budú chcieť upevniť moc. Budeme cítiť aj väzbu medzi Uránom a Plutom, ktorá vedie aj k nečakaným krízam, zmätkom a dezorientácii. Doterajšie ľudské väzby môžu prejsť hlbokou očistou. 22. januára sa stane Merkúr retrográdny. Do 10. februára spôsobí, že v spoločnosti bude prevládať nepozornosť, roztržitosť, či nechápavosť. Pozor preto na cestách, v komunikácii, či pri podpise zmlúv.

Hlavné aspekty roku 2015

Z pohľadu astrológie

Do začiatku augusta sa bude planéta Jupiter nachádzať vo výraznom znamení Leva. Toto znamenie najviac súvisí s prezentáciou, kreativitou a zábavou. Ľudia budú naladení užívať si život, milovať sa, rozmaznávať deti, špekulovať až hazardovať, športovať, užívať si a tlačiť sa do popredia. Jupiter značí expanziu. Ľudia budú mať chuť viac utrácať, čo môže pomôcť ekonomike. Ťažiť by mali z tohto najmä ľudia zo živlu ohňa. Planéta Jupiter v marci vytvorí súladný aspekt s planétou Urán. Vzájomne sa podporia sily expanzie, rastu, rozvoja, inovácií, originality, netradičnosti a tolerancie anomálií. Posilní to i väzba medzi Uránom a Plutom.

Silu bude mať ohnivý živel, ktorý spaľuje všetko nepotrebné, ale zvýrazňuje aj ľudské EGO. Najlepšie budú na tom ľudia narodení v druhej tretine ohnivých znamení. V polovici marca Saturn začne cúvať späť, až kým v júni nevstúpi do znamenia Škorpióna. 4. apríla nastane aj čiastočné zatmenie Mesiaca v znamení Váh. Oslabí to ženský, jinový princíp. V polovici mája nastane súladná konštelácia medzi planétou Venušou a Neptúnom. Bude to priať láske, romantike, ideálom a fantázii. 22. mája vstupom Slnka do znamenia Blížencov, Venuša nabehne na zložité energie s Uránom, Lunou a Plutom, ktoré prebudia sebeckosť, nezodpovednosť, nedorozumenia a vášnivosť. Roztržitosť a nepokoj zosilní v čase od 20. mája do 12. júna aj znovu retrográdny Merkúr. Pri cúvaní sa Saturn v polovici júna prehupne opäť do znamenia intenzívnych a hlbokých väzieb, čiže do Škorpióna a zostane tam približne do polovice septembra. Škorpiónovi nestačí o hodnotách, či spoločnej energii iba hovoriť ako to bolo u Váh, ale musí ju aj zdieľať a hlavne do hĺbky precítiť.

Nasledujúce týždne teda budú testovať naše intenzívne väzby a energie druhých ľudí, o ktoré sa s nimi snažíme deliť, či ich získať. Škála oblastí siaha od sexu, pôžičiek, daní, dedičstva, tajomstiev, …. Planéta Saturn symbolizuje koncentráciu, dozrievanie, prehlbovanie a pocit zodpovednosti, takže ak ste v minulosti jednali ľahkovážne, či povrchne, tak teraz budete nútení naučiť sa zodpovednosti. V júni bude pôsobiť aj súladný aspekt medzi Uránom a Jupiterom. Môže spôsobiť i nečakané šťastie, či náhly rozvoj. V júli bude prevládať vodný živel a absentovať vzdušný. Zabudnite na odlišnosti, ktoré nás rozdeľujú, ale nezabudnite na to, čo nás spája. I tak nás táto energia bude učiť, hoci i násilím, väčšiemu vzájomnému pochopeniu, senzitivite a empatii. Koncom mesiaca nastane napätá konštelácia medzi Jupiterom a Saturnom. Jej zmyslom je nastolenie rovnováhy medzi fázou vzostupu a ústupu, rozvoja a zabrzdenia, či medzi ideálmi a realitou. Od 24. do 26. júla planéta Venuša bude stacionárna, čiže jej vplyv bude zosilnený, ale od 26. júla začne cúvať, bude retrográdna až do 4. septembra. Ľudia budú mať od seba väčší odstup, či pre potrebu samoty alebo budú mať chuť na neobvyklé vzťahy a rôzne bizarnosti. Buďte zvlášť opatrní s investovaním, požičiavaním, či narábaním s peniazmi. Môžu nastať zbytočné prieťahy, či problémy pri spolupráci, podpisovaní zmlúv alebo pri uzatváraní rôznych spojenectiev, či manželstiev.

12. augusta prejde planéta Jupiter zo znamenia Leva do znamenia Panny, v ktorom zostane približne rok. Jupiter v Panne značí zušľachťovanie, kritiku, úsudok a očistu. Dôjde ku komunikácii medzi alternatívnou, či prírodnou medicínou a klasickou medicínou. Stúpne záujem o ekológiu, zdravie, psychohygienu, výživu a samoliečenie. V prvej polovici je zosilnený živel oheň a je absencia živlu vzduchu. V septembri je na oblohe napätie Jupitera s Neptúnom, ktoré vyvoláva riziko, ilúzie, rozčarovanie, chorobnosť a infekcie. Planéta Saturn sa zo Škorpióna presunie do Strelca. 28. septembra v ranných hodinách nastane zatmenie Mesiaca v Baranovi. Je to oslabenie lunárnych, ženských, jinových princípov. Od 17. do 19. septembra bude planéta Merkúr stacionárna, čiže zosilnená a od 19. septembra do 9. októbra cúvajúca, čiže retrográdna. Opäť sa to prejaví všeobecnou nepozornosťou a nesústredenosťou. Takmer celý október bude na oblohe pôsobiť aj súladný aspekt medzi Jupiterom a Plutom. Spojením týchto dvoch princípov vzniknú hlboké premeny v spoločenskej sfére. Ľudia budú sa viac zaujímať o ekonomiku, psychológiu a mystiku. Upúšťajte od individuálnych postojov, egoizmu, agresivity a bezohľadnosti.

V novembri bude na nebi pôsobiť napätý aspekt medzi planétami Saturnom a Neptúnom. Postavia realitu verzus sny. Z ekonomického hľadiska je to konštelácia, ktorá prináša materiálne straty pre chybný odhad, či hospodársku krízu. Vystríhajte sa nereálnym túžbam, skúste nájsť rovnováhu medzi materiálnom a duchovnom, či medzi realitou a snom. V prípade neúspechov v sebe nájdite silu vyrovnať sa so stratami a naučte sa skromnosti. V spoločnosti bude cítiť absenciu energií vzdušných znamení, čo by mohlo priniesť problémy so spoluprácou, či nedorozumenia v komunikácii alebo vzostup iracionality. Napätý aspekt Saturna na Neptún bude pokračovať aj v decembri. Postupne sa bude približovaním sa k Novému roku zoslabovať. Ku koncu decembra sa opäť začne pripomínať väzba plná napätia medzi Uránom a Plutom, ktorá robila nátlak po minulé roky a aj počas prvej polovici tohto roku. Prinesie krízy. Okolo 10. decembra sa k nim na pár dní pridá aj Mars. Ľudia budú viac nepozornejší, prchkejší a impulzívnejší. To sa prejaví vo zvýšenej nehodovosti a úrazoch. Mnohí prepadnú nutkaniu skúšať, či prekročiť hranice svojich možností. Toto je typická konštelácia pre problémy a katastrofy. Všeobecne v roku 2015 budú pre ľudí narodených hlavne v druhej dekáde základných znamení: Baran, Rak, Váhy, Kozorožec, pokračovať napäťové konštelácie Pluta a Uránu z minulého roku.

Z pohľadu numerológie

Rok 2015 je pod vibráciou čísla 8. Budú zasahovať i energie väčších peňazí. Energie čísla 8 vplývajú až po vašich narodeninách. Dovtedy pôsobí sila čísla 7 z predchádzajúceho roka.

Každý nový rok nadväzuje na rok predchádzajúci a bude prechádzať do roku nasledujúceho. Čiže aj energie zhora, vesmíru, či Boha, budú sa uplatňovať a rozvíjať aj na základe toho, ako sa chceme k životu postaviť, akú máme silu, chuť pracovať a hlavne povahu. Uplatnime všetky naše dobré vlastnosti, ktoré sú ten náš najlepší radca.

Veľa šťastia a predvídavej múdrosti do roku 2015 vám želá veštica Helga a kolektív redakcie veštiarne Moneo.

Čítajte viac: http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/#ixzz3O2eNLhcX

Baran – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/baran/

Býk – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/byk/

Blíženci – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/blizenci/

Rak – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/rak/

Lev – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/lev/

Panna – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/panna/

Váhy – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/vahy/

Škorpión – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/skorpion/

Strelec – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/strelec/

Kozorožec – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/kozorozec/

Vodnár – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/vodnar/

Ryby – http://www.moneo.sk/horoskopy/rocny-horoskop/ryby/

Ďakujem veľmi pekne za zdieľanie

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: