elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Pevná vôľa je mýtus, existuje len dobrá motivácia

Posted by elizabethin na 5. januára 2015

487856_416091111786964_761173485_nPekný deň prajem všetkým tým, čo sa rozhodli urobiť si novoročné predsavzatia a opadla z nich počiatočná eufória.

Vitajte v realite všedného dňa.

Od rána sa presviedčate, nepozrieť sa do chladničky, nezapáliť si, nesurfovať, neobhrýzať, neležať ako tuleň pred telkou …. Chodíte po byte alebo dome a a a a a nič. Kde je tá energia a kde je to odhodlanie, čo ste mali včera a predvčerom? Čo sa stalo?

Panika stúpa a vy si uvedomujete, že nemáte pevnú vôľu a rezignujete čoraz viac a viac a cítite sa horšie a horšie.

Ako je to možné? Veď ste toho v živote toľko dosiahli, urobili, zorganizovali, prekonali ….

Čo ste zostarli?

Pozeráte sa na seba do zrkadla a neviete, kde je chyba a ste zmätení čoraz viac.

Tu sa práve v tomto momente dostávate na prelomovú hranicu, kedy si treba uvedomiť, že tomu, čomu ste doposiaľ verili je koniec. Pevná voľa je fenomén, ktorý sa používal a aj používa a časom stratí na účinnosti.

Charakterizuje sa ním súhrn činnosti, predstavivosti, obrazov budúcnosti, nálad a vôní, stretnutí a situácií, ktoré sa vo vašom vedomí spajajú s výsledkom, ktorý sa snažíte dosiahnuť a pomenovali sa pevná vôľa.

A áno, starnete a prichádzate na rôzne pravdy okolo seba a rúcate múry nepoznaného. Odhaľujete závoje tajomstiev a tá vzrušujúca energia akosi vyprcháva a už, neúčinkuje.

Vitajte v novej dobe emocionálnej.

Takže v čom to je? Vo vašej schopnosti presvedčiť mozog, aby znova uveril tomu, čo predtým, naštartoval teličko a robil to, čo chcete, lebo je to váš najlepší priateľ ako aj naväčší nepriateľ.

Základ je emócia, energia, vyvolanie v sebe vzbudeného stavu, naštartovanie fantázie a predstavivosti, ktorá sa vekom, alebo prekonaním zlej skúsenosti, nastaví v nás. Tým nás chrani pred opätovným zlyhaním a pocitom beznádeje.

Je to obranný mechanizmus, ktorý nám ma slúžiť a nie ovládať nás. Stačí si to uvedomiť, že sa nám neubližuje, ale práve naopak, snažíme sa docieliť niečoho prospešného pre nás život.

Je to jednoduché na jednej strane a ťažké na druhej. Treba len prísť na to, čo vo vašom prípade funguje na vyvolanie tohoto pocitu, emócie, ktorá vyvolá zmenu aj vo vašom správaní, zafixuje sa a už ju budete normálne používať vo vašom každodennom živote.

A to je celé kúzlo úspechu. Správne sa motivovať.

príklad : pre tých, čo teória nestačí, ako to má fungovať v realite. Chcete schudnúť. Urobte si plán, prilepte citát na chladničku, vystrihnite svoju hlavu a nalepte na telíčko modelky, upravte si jedálniček, darujte všetky sladkosti a tyčinky deťúrencom, nakúpte ovocie a zeleninu, napíšte tabuľku, vyhľadajte videá o cvičení, kúpte si o dva čísla menšie šaty a majte ich v skrini …. Je veľa spôsobov, ako sa naštartovať a udržať. Pripomínať si, že do roka tých 15 kilo schudnete a s tým bude súvisieť aj zmena vašeho životného štýlu, denného režimu a harmonogramu. Samozrejme aj zlyháte a na to sa pripravte, že je to normálne, tak majte plán B, že urobíte viac cvičení alebo prechádzok ….

Super, však? Lenže prečo to nejde? Pretože nie ste v skutočnosti o tom presvedčení. Preto. Ak presvedčíte seba o tom, aké je to pre vás dobré a prospešné, potom to pôjde. Motivujte sa, povedzte o svojom pláne aj ostatným, podporia vás, uvidíte. Majú vás radi a spoločne sa lepšie zvládajú veci. Neľutujte sa, možno je vaše prejedanie vysledkom toho, že ste niečo dosiahli a teraz si to môžete dovoliť, robiť si čo chcete, a aj prejedať sa, lebo to vyvoláva pocity spokojnosti.

Áno. Je to také jednoduché a pritom komplikované. Dosiahli ste niečo, na čom ste dlho pracovali, lebo ste mali motiváciu. Dom , deti, kariéra, škola … Okolie vás podporovalo a máte teraz z toho úžitok.

Presvečte seba, že aj keď schudnete, budete mať tiež z toho úžitok a spokojnosť aj svojeho okolia, partnera, kamarátov, seba. Nie je to nič finančné, ale aj to je dôležité, lebo práve prechádzate za hranicu ďalšieho vývoja v svojom živote a potrebujete aj naďalej prekonávať hranice a méty, motivovať sa ako v dvadsiatke. Tešiť sa na výsledok a úspech.

Áno, ste emocionálne starí a nedopustite to viac. Žite, radujte sa a objavujte, skúšajte a preberte sa do novej etapy svojeho života a prežite ešte tých ďalších dvadsať, tridsať rokov v radosti z objavovania nového, nezvyčajného, radostného, čo sa dokáže skrývať aj v maličkostiach okolo vás.

Na záver len toľko, prajem vám veľa pohľadov do zrkadla, dobrej hudby a úsmevu ….

Ó a začnite s tým, že si kúpite zubnú niť. Chi chi chi chi. Je to také nezvyčajné, ale neskutočne to pomáha. Pretože v úsmeve je čaro a energia a keď budete mať čisté zúbky a umývať ich 2x denne, večer ich preletíte ešte aj zubnou nitkou, tak prídete na to, že to funguje. Vyskúšajte mesiac a uvidíte, kam vás ta zubná nitka posunie .

S láskou Eli

Reklamy

2 komentáre to “Pevná vôľa je mýtus, existuje len dobrá motivácia”

  1. amarylis2 said

    😉

  2. Michaela said

    pevná vôľa a silná motivácia jee to isté. Veď keď máte silnú motiváciu niečo urobiť tak máte aj silnú vôľu to fakt spraviť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: