elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Partnerské rozchody a ochranné kamene

Posted by elizabethin na 9. februára 2014

witchlingscard-transformation-fullPri nedávnej návšteve na Eprakone ma zaujal článok o  rozchodoch a kameňoch, ktoré nás ochraňujú, keď sme emocionálne oslabení a potrebujeme troška stabilizovať a ochrániť a sami to nedokážeme. Zapačíl sa mi, lebo som mala podobnú teóriu, čo sa asi deje s energetickými spojeniami človeka pri rozchodoch, či dokonca rozvodoch a tu to Helka pekne zhrnula a popísala. Ďakujem jej preto za zdieľanie.

 

Rozchody a kamene

Minule mi volal kamarát. Rozpadol sa mu vzťah, ktorý bol sám o sebe hodne postavený na dráme, a jemu sa začal sypať život na hlavu. Nie len emocionálne; začali sa mu diať normálne “fyzické” príkoria. Neútočí naňho jeho partnerka psychicky?

Nuž… nie nutne. Niektoré úzke vzťahy, kde sa energie partnerov vzájomne dobre poprepletali, pri rozchode pôsobia problémy. Odtlačok energie toho druhého v našej vlastnej je príliš silný a trvá dlhšie, než sa energie znova očistia. Spolužitie sa už dostalo do našich životných rutín a upraviť tie nás stojí veľa energie. Preto sme citlivejší na všetky ostatné výkyvy.

To isté, čo nám, sa deje aj nášmu partnerovi. Nemusí na nás útočiť, ale časť jeho duše je ešte stále nejakým spôsobom (pozitívnym alebo negatívnym) naviazaná na nás a kým si to on nevysporiada vovnútri, môže jeho energetická nerovnováha prešplechovať na nás. A pretože sme sami oslabení a precitlivelí, prijímame ju v plnej sile, bez obrany, a môže v našom prostredí vyvolávať nepriaznivé nastavenie. Nie je to úmysel; je to zákonitosť.

Kamarát ma zastihol so svojím príbehom v autobuse a vtedy bývam veľmi vecná ;-) , tak som sa okamžite nastavila do módu obmedzovania priekaku. Moja bezprostredná rada boli kamene – skombinovať lapis lazuli s ruženínom a neskladať ich ani na noc. Lapis lazuli slúži ako odrážač psychických “útokov” (aj tých neúmyselných) späť k zdroju. Je to drastickejšie opatrenie ako labradorit, ktorý len uzatvára našu obálku a robí ju nepriechodnou (naša vlastná energia zostáva vovnútri a vonkajšia sa odráža späť von). Ale ak na nás padajú police a pukajú nám okenné tabličky, tak to znamená, že vo vzťahu bolo veľa negativity a treba sa pred ňou chrániť. A ak nemáme silu zneutralizovať ju sami, potrebujeme ju odraziť späť k jej zdroju.

Takže lapis lazuli nás “chráni” pred výkyvmi a emocionálnym rozbúrením partnera. Ale podobne ako náš partner, aj my sme emocionálne rozbúrení a môžeme vysielať negativitu. Tá sa vďaka ešte stále aktívnemu energetickému prepojeniu môže zas dostať až k partnerovi. Takže potrebujeme ruženín, ktorý zmierni náš vlastný emocionálny chaos a zjemní náš pocit Obete alebo Sudcu. Ruženín dovnútra, lapis navonok. :-)

thymus-gland7531Ak sa vzťah rozpadol s vyhrážkami a dá sa očakávať, že partner bude mať zlý úmysel, budeme potrebovať pravdepodobne gagát. Gagát má tú vlastnosť, že výborne pohlcuje negativitu – ale súčasne ju v sebe uzatvára a nedá sa vyčistiť. Takže si zadovážime jeden gagátik (veľkosť podľa predpokladanej miery negativity od partnera) a nedávame ho z krku. Najlepšie je, ak ho máme na šnúrke buď na hrudnej kosti vo výške thymusu (obrázok), alebo nad solárnym plexom, ktorým prijímame vibrácie z prostredia (dá sa aj prilepiť pomocou leukoplastu). A keď celé turbulentné obdobie prejde, gagát potrebujeme zničiť. Barbarstvo, ale keďže tú negativitu z neho nebudeme vedieť dostať von, je to potrebné barbarstvo.

Neurobte tú chybu, ktorú som kedysi urobila u seba aj ja – nepoužite horský krištáľ/quartz! Ja som sa ním pokúšala liečiť nádor. Vy ním môžete chcieť posilniť svoju obranu. Ale horský krištáľ je zosilňovač… a tá negatívna energia je tak premiešaná, že sa nedá povedať, ktorá časť z nej je “vaša”. Takže čo urobí quartz? Zosilní ju – a to je to posledné, čo potrebujete! Ak však nemáte k dispozícii nič iné, tak quartz naprogramujte tak, aby fungoval ako vaša ochrana. Vtedy bude zosilňovať váš úmysel, nie náhodilú energiu, ktorú identifikoval ako “vašu”.

 

http://eprakone.wordpress.com/

Reklamy

Jedna odpoveď to “Partnerské rozchody a ochranné kamene”

  1. Rado V. said

    ……. dobre mi padlo sa vykecať a počuť nestranný názor.Nech to pomôže všetkým čo to potrebujú………Vďaka Tina 🙂 R

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: