elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Baran – ako ho spoznáte

Posted by elizabethin na 3. apríla 2013


“Nedali na jednoduché ponaučenia, ktoré im ich priatelia vštepovali, tak napr.: že se spáliš, keď držíš veľmi dlho v ruke horúci kutáč, a že ti obyčajne tečie krv, keď sa dosť hlboko porežeš nožom.” 

Stretli ste nedávno neobyčajne priateľského človeka s energickým správaním, pevným stiskom ruky a bezprostredným úsmevom? Pripravte sa na záujem, aj keď vám to trebárs nebude voňať. Práve si vás zrejme adoptoval Baran. Zvlášť ak vám robilo trochu ťažkosti sa presadiť pri konverzácii. Je oddaný nejakému ideálu a zanietene obhajuje prenasledovaných a utlačovaných? To sedí. Či muž, či žena, títo ľudia okamžite bojujú proti bezpráviu a nemajú zábrany vysloviť svoj názor. Baran sa bude hádať s rovnakou vervou s dopravným strážnikom ako s ozbrojeným gangstrom, pokiaľ ho ktorýkoľvek z nich k tomu doženie. Neskoršie to môže ľutovať, ale v zápale boja hádže opatrnosť za hlavu. Ľudia pod vplyvom planéty Mars idú rovno na vec bez zakolísania či nerozhodnosti. Baran je prvým znamením zverokruhu. Predstavuje zrodenie, zatiaľ čo Ryby predstavujú smrť a vedomie duše. Baran vníma len sám seba.

Je to dieťa zverokruhu – novorodenec, úplne zaujatý svojimi prštekmi. Vlastné potreby majú prednosť. Dieťa nezaujíma, či jeho rodičia alebo susedia spia. Ked je hladné alebo potrebuje, aby ste ho prebalili, nespokojne vrieska. Chce svoju fľaštičku a čistú plienku hneď teraz a radšej by ste sa mali poponáhľať. Ked sa Baran chce podeliť o nejakú myšlienku, zavolá vám o štvrtej ráno bez najmenších výčitiek. Prečo by ste nemali byť hore, aby ste si ho vypočuli? On je hore. Na tom jedinom záleží. Chce niečo a tiež to dostane. Rovnako ako dieťa sa Baran zaujíma o svet len vo vzťahu k sebe samému. Ale kto by považoval malé dieťa za skutočne sebecké? Je predsa také ochotné rozdávať úsmevy a priazeň tým, ktorí uspokoja jeho požiadavky. Je ťažké odolať dieťaťu, pretože si vôbec neuvedomuje, že by niekomu mohlo pôsobiť ťažkosti. Tak je to i s Baranom. Je obostretý nevinnosťou, ktorá zmierňuje jeho agresivitu, ako nevinnosť novorodeňaťa zmäkčuje jeho sebectvo. Táto odzbrojujúca naivita je tiež dôvodom, prečo sú ľudia narodení v tomto znamení takí nebojácni.

Dieťa sa nebojí ničoho a nikoho, kým sa nespáli. A aj potom, keď zabudne na bolesť, to dôverčivo skúsi znova. V Baranovi nenájdete ani stopu prefíkanosti a taký zostane celý život, vždy verí celým svojím srdcom, vždy padá a zasa vstáva, aby to skúsil znova. Ak sa u neho predsa len objavia pochybnosti, zmiznú vo chvíli, keď stretne dobrého človeka, rovnako ako dieťa zabudne na bolesť špendlíka, ktorý si zarazilo do nohy vo chvíli, keď mu ju niekto ošetrí. Baran dokáže spriadať fantastické sny, ale nedokáže klamať. Je taký, akého ho vidíte. Nie je v ňom nič skryté ani komplikované. Je rovnako zraniteľný ako dieťa a rovnako tak bezmocný. Keď ho silnejší a vyspelejší jedinci k niečomu nútia alebo mu niečo vezmú, reaguje jediným spôsobom, ktorý pozná – kričí a spôsobí taký hurhaj, že to ľudia vzdajú, len aby od neho mali pokoj. Nepotrebuje zložitú stratégiu. Sila pľúc a do seba zahľadené odhodlanie mu úplne stačia, aby si presadil svoje.

Možnože bezmocný nie je to pravé slovo. Zraniteľný, to áno, ale bezmocný nie. Rozoznať fyzickú podobu Barana je hračka. Títo ľudia majú rozhodné rysy, obyčajne ostré, zriedkakedy jemné či nevýrazné. Nápadné obočie se často spája na koreni nosa do znamenia Barana, snéď ako varovný signál tým, ktorí by sa zaoberali naivnou myšlienkou Barana zastaviť či poraziť alebo si myslia, že tieto symbolické rohy sú len na ozdobu. Možno si všimnete materské znamienko alebo jazvu na čele alebo tvári, hrdzavý nádych vlasov na slnku a prekrvenejšiu pokožku, ako je obvyklé. Tiež možno pocítite neviditeľnú iskru vystreľujúcu do všetkých strán. Pohyby sú obyčajne rýchle a zdatné, v súlade s duševnými procesmi. Ako muži, tak aj ženy majú zvyčajne široké ramená a kráčajú s telom ľahko nachýleným dopredu a vždy sa ponáhľajú (často preto, aby mohli zbúrať tehlový múr, aj keď si pri tom môžu pošramotiť rohy).

Nie sú práve graciózni, okrem elegantného spôsobu riešenia kríz (čo zaručene prekvapí ľudí, ktorí Baranov podceňujú). Kostru majú silnú a dobre stavanú a len máloktorí sa hrbia. Ich postoj odráža sebadôveru a silné ego. Ak zbadáte Barana s poklesnutými ramenami, je to zjavne ovčí typ, ktorého márnomyseľnosti bol v mladosti zasadený ťažký úder. Ak sú rany veľmi hlboké, asi mu chvíľu potrvá, kým sa zotaví, ale jedného dňa sa narovná. Na to sa môžete spoľahnúť. Týchto ľudí nič nezrazí natrvalo, zo všetkého najmenej neúspech. Človek ovládaný Marsom sa vám bude pozerať priamo do očí s neskrývanou úprimnosťou a trochu dojemnou dôverou. Ste predsa jeho priateľ, nie? Máte ho rád, že? Nie? Potom začnú tiecť slzy, ale vnútri. Nikdy to neukáže, ak je to v jeho moci. Ak ho uvidíte otvorene plakať, môžete si byť istý, že ho niečo zranilo až do hĺbky duše. Baran by radšej zomrel, ako by prejavil slabosť – a niektorí z nich doslova riskujú to prvé, aby se vyhli tomu druhému. Zriedka nervózne behá pohľadom po miestnosti.

Ak to urobí, nemá záujem sa s vami ďalej baviť. Jeho pozornosť zaujalo niečo iné a v tejto chvíli ste zabudnutí. I to, čo hovoríte. Nenechajte sa uraziť. Pripomeňte si dieťa a jeho prstíky. Bez pochýb pôjde za zvolenou kariérou alebo sa bude zaoberať profesiou, ktorú si vybral. Pokiaľ nie, môžete ho ľahko rozoznať podľa nespokojnosti, že bol donútený sa podriadiť druhým, ktorú dáva jasne najavo. Nájdete u ňho liberálny postoj, obrovskú štedrosť vo vzťahu k času i materiálnym veciam a výraznú túžbu vždy mašírovať vpredu s hlasnými činelmi. Nehľadajte však jemnosť, takt či pokoru. Keď sa tieto vlastnosti rozdávali, typický Baran pri tom nebol. Tiež mu trochu chýba trpelivosť. V kaviarni nebude váhať pokárať servírku za vysušený sendvič, ale ak bude obsluha dobrá, nechá jej zbytočne veľké sprepitné. Baran je, mierne povedané, veľmi priamy. Klam a nevyspytateľnosť sú jeho povahe úplne cudzie. Jeho typickými vlastnosťami sú úprimnosť a osviežujúca poctivosť. Predsa však neposkytuje tú pravú záruku na pôžičku.

Niektorým jedincom chýba stabilita a prejavujú nedostatok zodpovednosti charakteristický pre deti. Dokonca aj tí, ktorí vyzreli, môžu zabudnúť na dlhy vo vzrušení z nových, okamžitých úloh a dobrodružstiev, ktoré vždy úplne pohltia ich pozornosť. Nakoniec zaplatia dlhy ochotne a s dobrou náladou, ale kým ich dostihnete, môžete sa dosť zadýchať. I keď je Baran povahou burič, ktorý sa prebíja životem odvážne, iniciatívne a podnikavo, jeho statočnosť kalí jedna zvláštnosť. Neváha síce čeliť hroznému snežnému mužovi či Frankensteinovi bez stopy strachu, ale neznesie fyzickú bolesť. Nikdy nie je morálnym zbabelcom, ale keď ho niečo bolí, dokáže byť pekná padavka. Zubár rozhodne nepatrí k jeho obľúbencom. Každý Baran sa v istom období života vyžíva v bezhlavom konaní, ktoré mu spôsobí zranenie na tvári alebo hlave. Rezné rany a spáleniny sú tiež bežné, rovnako ako silné bolesti hlavy alebo dokonca migrény, ktoré môžu mať pôvod v infekcii ľadvín.

Múdry Baran by sa mal obrniť a pravidelne navštevovať zubára, chrániť si zrak, dbať na životosprávu, starostlivo liečiť chrípky a vyhýbať sa alkoholu (nielenže škodí ľadvinám, ale v kombináci s Marsovou vznetlivosťou môže byť značne výbušný). Vyrážky, bolestivé kolená a žalúdočné ťažkosti tiež trápia osoby narodené koncom marca alebo v apríli. Baran je silný a odolný, pokiaľ svoju konštitúciu nezneužíva, čo obyčajne robí tým, že ju ignoruje. Keď ho uvidíte zaľahnutého v posteli, viete, že je skutočne chorý. I tak však asi budete potrebovať putá, aby ste ho udržali v ľahu. Dokáže prežiť horúčky, ktoré by priemerného človeka zabili, z ktorých mnohé si spôsobí tvrdohlavou snahou nevzdávať sa ani za nepriaznivých okolností a spolčovať sa so zlými ľuďmi v nesprávnom čase. Skutočnou príčinou zdravotných problémov je zlostná netrpezlivosť a frustrácie z týchto skúseností. Chorým ho robí reakcia na odklady, zatiaľ čo cielené cvičenie trpezlivosti a rozvážnosť držia doktora z domu.

Nie že by si túto radu bral k srdcu. Nepustí doktora do domu celé roky tak či onak, kým buď nepadne vyčerpaním alebo nedosiahne vek, keď dostane väčší rozum. U Barana nehrozí vážne nebezpečenstvo, že by prepadol drogám. Normálne si nezoberie ani prášok na spanie. Radšej zostane hore. (Bojí sa, že by mohol o niečo prísť.) Vďaka svojmu nezdolnému optimismu (spolu s ďalšími ohňovými znameniami Levom a Strelcom) zriedka podľahne chronickej, dlhotrvajúcej chorobe, ktorú – ako astrológia učí od pradávna a lekárska veda si to práve teraz začína uvedomovať – spôsobuje alebo umocňuje melanchólia a pesimismus. Znamenia ohňa majú skôr sklon k vysokým horúčkam, náhlym vypuknutiam infekcií, mozgovým mŕtviciam, vysokému krvnému tlaku a vôbec k akútnym chorobám. Napriek svojej impulzívnosti je Baran málokedy stiesnený a zádumčivý. Ak dopadne na Baranovu pôdu semeno depresie, rýchlo odumiera. No presvedčenie, na ktoré je taký pyšný, t.j., že nikto iný nie je taký schopný ako on, môže viesť k početným katastrofám.

Ženie sa za svojimi nápadmi a plánmi s takou náhlivosťou a sebaistotou, že si zriedka uvedomí, že to preháňa, a skončí so žalúdočnymi vredmi, či nervovým zrútením. Z lenivosti ho rozhodne nemôže nikto nikdy obviniť. Povaha bezo ľsti týmto ľuďom bráni robiť obratné strategické triky. Jeden Baran, známy svojím nákazlivým elánom, získal dobrodinca, ktorý mal financovať jeho originálne nápady. Tesne pred uzatvorením obchodu, ktorý pre tohto Barana znamenal uskutočnenie jeho najväčších snov, dobrodinec logicky navrhl, aby na celú operáciu dohliadol známy odborník. Baran bol presvedčený, že nikto ju nedokáže riadiť tak dobre ako on, a bál sa, že by musel od niekoho prijímať príkazy. Takže s odpoveďou neváhal. Povznesene mávol cigarou a bez okolkov sa spýtal: “Ako chcete počuť nie, rýchlo, alebo pomaly?” Dobrodinec rýchlo so svojou podporou vycúval a chudák Baran sa z toho spamätával niekoľko mesiacov.

Zakaždým, keď niekomu zavolal, tí, ktorí predtým stopercentne stáli za ním, boli zo záhadných dôvodov práve na obede alebo na ceste v Európe. Trocha taktnej diplomacie mohla jeho sen zachrániť pred fiaskom, no priemernému Baranovi trvá mnoho rokov, kým sa diplomacii naučí. Ľudia, ktorí dosiahli úspech tvrdou, trpezlivou prácou, oprávnene príliš nemilujú agresívneho Barana, ktorý si myslí, že vie omnoho viac s oveľa menšími skúsenosťami. Skromnosti a pokore sa naučia až po mnohých skľučujúcich prehrách. Ale akonáhle sa poučí, dokáže vyťažiť maximum pomocou gejzíra tvorivých nápadov a intuitívne správneho postupu: Dosiahne vedúce postavenie len tým, že rešpektuje tých, ktorí sú nad ním. Ale keď sa nakoniec dostaví úspech, obyčajne je obrovský a pôsobivý. Zaujímavé je, že Barani obyčajne hromadia bohatstvo skôr pre iných ako pre seba. Mnohí platia celý život nájom a málokedy majú vlastný dom. Očividne ich netrápi, že sa ich peniaze spravidla nedržia. Zrejme preto, že to, čo hľadajú, nemusí nutne byť v banke.

I keď sa Baran sebavedome presadzuje bez toho, aby sa príliš staral o pocity druhých, a jeho postoj, najmä v mladosti, je “ja prvý”, dokáže byť najdobrosrdečnejším a najštedrejším zo všetkých znamení. Nie je krutý. Len úprimne verí, že všetko vie urobiť lepšie ako ktokoľvek iný, a psychicky nie je schopný stáť opodiaľ, keď ostatní tápu alebo sa im nedarí. Dajte mu na výber peniaze, alebo slávu, a vždy si vybere slávu. Má síce rád peniaze ako každý iný, ale ocenenie a sláva sú mu predsa len milšie. Tiež s obľubou robia okamžité rozhodnutia bez súhlasu nadriadených. Jeho reč môže býť satirická a plná invektív. Baranov hnev vzplanie rýchlosťou blesku, ale občajne zmizne skôkr než si obeť uvedomí, čo sa deje, a jemu se opäť vráti úsmev šťastného dieťaťa. Nemožno sa nezmieniť o jednom vznetlivom Baranovi, Nikitovi Chruščovovi, ktorý raz v záchvate detinskej zlosti búchal topánkou o stôl v Spojených národoch za prítomnosti kamier. Bol ignorovaný, a ktorému Baranovi záleží na takte, keď ho ignorujú? Predsa bol ten istý Baran úprimne nešťastný, keď prepásol zázračný svet Disneylandu. Títo ľudia sú často obviňovaní, že sú veľmi prchkí.

To sú, ale tiež absolútne nedokážu zostať nahnevaní a na svoje sťažnosti rýchlo zabúdajú. Sú prekvapení a urazení, že si stále pamätáte tie nepekné veci, ktoré vám povedali, ale ktoré nemysleli vážne. Ak majú príležitosť, ospravedlnia sa aj najhoršiemu nepriateľovi, napriek predchádzajúcim temným hrozbám vyrieknutým v emócii. Aj keď si koledujú o odmietnutie, v skutočnosti hľadajú pochopenie. Zriedka sa zlostia na konkrétne osoby. Môže sa na vás síce zniesť spŕška zlosti, ale v skutočnosti je tento výpad určený neprijateľnej myšlienke alebo situácii. Baran je schopný drobnej, neškodnej lži za predpokladu, že ho vynese do popredia alebo zachráni niektorý z jeho ideálov, ale väčšinou nemá pre lži veľa použitia, čo je šťastie, keďže je zakaždým usvedčený. Otvorenosť je rýchlejšia, a pretože sa vždy chce rýchlo dostať k jadru problému, dáva prednosť pravde. Na klebety nemá čas.

To sa týka druhých a Baran je príliš zaujatý sám sebou, ako by plytval energiou špekulovaním o správaní, motívoch či tajnostiach iných ľudí. Okrem toho sú pre neho ľudia buď čierni alebo bieli. Šedivé tóny ho nezaujímajú. Nepovažujte to však za predsudky. Pri nepriaznivých planetárnych vplyvoch v horoskope sa Baranovo impulzívne podceňovanie faktov môže prejaviť vo forme krutosti alebo predsudkov, ale to je veľmi vzácne. Typický Baran večeria so žobrákmi i kráľmi s rovnakou nenútenosťou a rýdzou náklonnosťou. Ak ho niekto obviní z predsudkov, je to vďaka jeho sklonu deliť ľudí na dve skupiny – priateľov a nepriateľov – a od vás očakáva to isté. Napriek šokujúcej priamosti môže byť tento človek stelesnením spoločenského šarmu. Dokáže celé hodiny vzrušene konverzovať o veciach, ktoré mu absolútne nič nehovoria, a tak svoju priebojnosť a iniciatívu zakryť spoločenským pozlátkom. Trpezlivosť s detailami nie je jeho silnou stránkou. Nudné štatistiky radšej prenechá iným.

To je rozumné, pretože tí s nimi naložia oveľa efektívnejšie. Baran neznáša márniť čas pátraním po faktoch, pretože včerajšia lekcia ho nezaujíma a zajtrajšok je ešte ďaleko. Jeho prirodzeným prostredím je dnešok. Táto hodina a táto minúta. Je celkom ponorený do momentálneho diania. Ako realista, ale i odhodlaný idealista, sa často bráni citovým prejavom. Nikto sa nespráva tak neoblomne a energicky, a predsa je len málo ľudí schopných takej sentimentality, melancholickej nevinnosti a viery v zázraky. Títo ľudia nedokážu prijať porážku. Ani ju nepoznajú, i keď ju majú priamo pred norom. Sú nevyliečitelní optimisti vo viere v konečný výsledok, či už ide o lásku, alebo baseballový zápas. Najradšej bojujú hlavou, to znamená mysľou. Majú radi opozíciu, pretože pre nich predstavuje výzvu, a sami pôjdu v ústrety prekážke, aby ju zdolali, aj keď v skutočnosti by sa jej mohli vyhnúť. Tiež nečakajú, kým im úspech spadne do lona. Budú ho prenásledovať šialeným tempom, čo je dôvod, prečo je tak málo Baranov závislých na sociálnej podpore. Väčšinu ľudí unavuje i len pomyslenie na ich nezdolnú energii.

Ale ak chcú, dokážu byť i kľudní, múdri a vážni. Nanešťastie väčšinou nechcú, kým mladosť nepominie a zrelosť neroztopí ich prchký idealismus a neustály zhon. Dokážu si ľahko získať sympatie ľudí, ale nemusia byť dobrými politikmi. Vzácnymi výnimkami z tohto pravidla sú Thomas Jefferson a Eugene McCarthy. Politická kariéra väčšiny Baranov bola pomerne krátka a neľahká. Od doby Johna Tylera v roku 1840 sme v Spojených štátoch nemali prezidenta narodeného v tomto znamení. Pre priemerného Barana je politika príliš obtiažna. Jednak nie je práve najlepší ekonóm, a tiež je v prejavoch impulzívny a neznáša kľučkovanie, čo sú pre politika vlastnosti priamo vražedné. Väčšina politikov pred stanovením svojich pozícií a názorov vyčká, čo ľudia chcú. Baran má svoje vlastné názory na to, čo ľudia potrebujú – nezaujíma ho, čo chcú – a postará sa o to, aby to dostali skôr, než to môže byť z politického hľadiska vhodné. Je však natoľko idealistický, že keď vystúpi na verejnosti; vyburcuje predstavivosť ľudí a donúti ich verit si.

Jeho otvorenosť dokáže rozfúkať dym politického zákulisia ako svieži vietor. Väčšina Baranov je spokojnejšia v obchodnej alebo umeleckej činnosti, kde sú tak potrební. Ostatní ľudé vynikajú napríklad v stratégii plánovánia. Pokojnejšie a praktickejšie osobnosti sú lepšími organizátormi. Ale bez priamej akcie, energie a originality Baranov by vynikajúce projekty prepadli alebo by sa nedostali ďaleko. Príležitostne môžete stretnúť hanblivého Barana, ale nikdy nie takého, ktorý by nevedel, kde je jeho miesto. V spoločnosti týchto ľudí je ťažké vyjadriť vlastnú individualitu. Baran omnoho radšej hovorí o sebe a svojich plánoch než o niekom alebo niečom inom (s výnimkou milovanej osoby, ak je príve v osádlach milostného vzťahu). Ak si získate jeho záujem – a máte veľké šťastie – je pozorným poslucháčom, zvlášť keď sú vaše myšlenky pútavé a progresívne. V takom prípade vás vynesie až do neba, ponúkne vám svoj čas, peniaze, pochopenie a loajálnosť.

Keď ste v nemocnici, možno vám zabudne poslať lístok, ale pomôže vám tú nemocnicu vybrať, sám vás tam odvezie a pošle vás k svojmu lekárovi (ktorý samozrejme prevyšuje Pasteurove kvality). Ak sa rozhodne pomôcť vám v zlej chvíli, neľutuje žiadne úsilie. Ale prosím vás, prejavte mu svoju vďačnosť. Dotkne sa ho, ak nie rovno nahnevá, ak neoceníte jeho pomoc, ktorá oveľa presiahla obyčajnú povinnosť a pravdepodobne aj to, čo ste potrebovali alebo chceli. Rád preukáže službu, čím väčšie dobročinné gesto, tým lepšie, ale žiada zaslúžené uznanie. Keď sa mu upriete vďačnosť, od ďalšej pomoci ho to zrejme i tak neodradí. Jeho ohromujúcej viere v seba samého sa vyrovná len naivná dôvera v druhých, čo vedie k tomu, že neustále prichádza o ilúzie a sťažuje sa, že ho niekto podrazil. Samozrejme dlho na zemi nezostane. Vstane, opráši sa a skoro bude po typickej intenzívnej, ale krátkej depresii pripravený a ochotný vyraziť znova vpred.

Baran vzbudzuje taký silný dojem úprimnosti, že človekom otrasie jeho drzosť, keď tvrdí niečo, o čom vie alebo by mal vedieť, že to nie je pravda. Obviňte ho z nečestnosti, a prekvapene sa na vás pozrie s očami široko otvorenými v hrôze, že by ste o ňom mohli pochybovať. Dokáže nosiť klapky na očiach i na ušiach, aby sa uchránil pred všetkým, čomu nechce veriť. Aj v prípade, že stráca pôdu pod nohami, bude sa zúrivo brániť a bude bojovať za stratenú vec s najhlbším presvedčením. Napriek tomu môže v okamžiku zmeniť názor, o ktorom ste si mysleli, že sa s ním narodil. Ak dôjde k tomu, nikdy už sa nedokáže vrátiť k pôvodnému názoru, nie to si ho pamätať. Podlieha nutkaniu odhodiť minulosť do odpadkového koša a rútiť sa plnou rýchlosťou vpred (to je jeden z hlavních dôvodov, prečo sa tak rýchlo prispôsobuje novému prostrediu i ľuďom). Preto si myslí, že tí, ktorí sa mu pokúšajú argumentovať, mu prekážajú v postupe. Vtedy je schopný odhodiť i posledný zbytok taktu.

Ultrakonzervatívcov, ktorí zvažujú každé slovo a rozhodnutie, doháňajú Barani k šialenstvu, pretože dávajú najavo svoje roztrpčenie a frustrácie jasne a bez zábran. Nie je ťažké pochopiť, prečo si občas natoľko znepriatelia staršie a rozumnejšie osoby. Majú v povahe črtu romantickej nevinnosti a určitú večnú, radostnú, naivnú vieru, ktorá sa mieša so slepým zápalom rodeného križiackeho rytiera. Ich rohy sú ako diamant – tvrdé a ťažko zničiteľné. Baran často vidí čarveno, ale keď iskry pohasnú, stáva sa veselým a otvorene priateľským. Jeho kov je železo a nezlomná sila mu dáva deväťkrát viac životov ako ostatným, deväťkrát viac šancí vyhráť bitku. Oheň jeho ducha môže byť žiariacou pochodňou, ktorá osvetľuje cestu k odvahe pre každého, kto rozozná jeho veľký idealizmus.

Je priekopníkom a vždy vedie ostatných k nemožnému cieľu. Jeho nádherná železná viera je čistá, nedotknutá pokrytectvom a hrabivosťou. Zriedka nahromadí bohatstvo, a ak áno, je príliš zaneprázdnený na to, aby sa zastavil a počítal. Neváhajte ho požiadať o peniaze, šaty alebo čas. Vždy pre vás niečo bude mať, akokoľvek je chudobný či v tiesni. Vie, že vykonané dobrodenie nielenže živí jeho ego a vráti sa mu znásobené, ale tiež robí ľudí šťastnými, čo je jedna z vecí v živote ktoré ho najviac tešia. Pre Barana sú zázraky na dennom poriadku. Keď vám dôjdu, stvorí pre vás nové, zabalené v odvážnych, ružových snoch.

zdroj- denne.sk


Baran (21. 3. – 20. 4.) všeobecne

Baran – ako ho spoznáte

Žena baran a Muž vodnár

Žena baran a Muž ryby

Žena baran a Muž býk

Žena baran a Muž baran

Žena baran a Muž blíženci

Žena baran a Muž rak

Žena baran a Muž panna

Žena baran a Muž lev

Žena baran a Muž váhy

Žena baran a Muž škorpión

Žena baran a Muž strelec

Žena baran a Muž kozorožec

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: