elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Ryba – ako ju spoznáte

Posted by elizabethin na 6. marca 2013

Spinkaj sladko v Alenkinom lone, krásavica, pôjdeme si po hostine – Alenka a obe Kráľovné – zatancovať na ples čarovný. Sirup a atrament v čašiach nech nechýba abo nápoj iný podobne obľúbený… 

Pokiaľ sa vám náhodou podarí zahliadnuť Rybu v pokladni alebo sedieť za stolom bankového riaditeľa, uvidíte vzácný druh. Máloktoré Ryby znesú byť na dlhý čas pripútané na jedno miesto. Väčšie šťastie budete mať, keď navštívite spiritistickú seansu, umeleckú galériu, kláštor alebo pôjdete na koncert alebo show v nočnom bare. Tiež môžete skúsiť schôdzku Ligy autorov, zákulisie po predstavení alebo slnenie na jachte. Je pravdepodobné, že v týchto prúdoch života získate pekný úlovok. Čím viac je prostredie tvorivé a umelecké, čím nenútenejšie a neobyčajnejšie, tým viac Rýb v ňom nájdete. Ak rozhodíte siete na koktejle alebo na plese, bude plná farebných, lesklých druhov. Dokonca môžete pristihnúť pár pekných dievčat alebo exotický exemplár v podobe princeznej Lee Radziwellovej.

 Títo ľudia pod vládou Neptúna majú málo svetskej ctižiadosti. Väčšina z nich by nedala ani čriepok za postavenie, moc alebo vodcovskú pozíciu a bohatstvo ich pramálo priťahuje. Málo jedincov v tomto znamení zhromaždí väčší obnos, ibaže by ho vyženili alebo zdedili. Niežeby mali niečo proti peniazom. Radi prijmú pár mincí, pre ktoré nemáte použitie. Ale viac ako ktokoľvek iný si uvedomujú ich pominuteľnú hodnotu. Ten, kto povedal: “Nechcem byť milionárom – chcem len žiť ako jeden z nich,” verne vystihol filozofiu Rýb. V ich srdci nie je ziskuchtivosť. Budúcnosť ich príliš nevzrušuje. Majú intuitívnu znalosť minulosti a taktnú toleranciu k prítomnosti. Pre skutočnú i ľudskú rybu nie je nikdy ľahké prebíjať sa hore proti prúdu. Je zvyčajnejšie – a tiež to stojí menej úsilia – nechať sa prúdom unášať, nech ich zanesie hocikde. Avšak plávať proti prúdu je výzva pre Ryby – a jediný spôsob, ako nájsť pokoj a šťastie.

 Ľahšia cesta po prúde je pasca, ligotavé pozlátko, ktoré týchto ľudí láka, zatiaľčo v sebe ukrýva nebezpečný háčik – premárnený život. Elegantné spôsoby a lenivá, príjemná povaha Rýb na vás zapôsobia. Akékoľvek obmedzenia ich nechávajú ľahostajnými, pokiaľ ich nepripravia o voľnosť snívať a precítiť životnú cestu. Ešte ľahostejnejší sú k urážkam, obvineniam a provokatívnym názorom iných ľudí. ak poviete Rybám, že spoločnosť je v úpadku, vláda sa rúca, znečištené ovzdušie nás všetkých privedie do hrobu a svet je na pokraji kolapsu, zívnu alebo sa čarovne usmejú alebo sa zatvária mierne chápavo. Máločo ich vyprovokuje k prudkej reakcii. Samozrejme ani títo ľudia nie sú dokonale korektní: Tiež sa nahnevajú. V takej chvíli môžu byť hryzavo sarkastickí. Dokážu hnevlivo kývať chvostom a vychŕliť podráždený prúd rozhorčenia, ale typické Ryby normálne zvolia cestu najmenšieho odporu a Neptunove chladné vody neustále odplavujú ich hnev.

Podpichnúť Rybu do prejavu zlosti je ako hodiť kamienok do čistého jazera s hladinou hladkou ako zrkadlo. Vyvoláte niekoľko vlniek, ale rýchlo je povrch zasa pokojný. Keď stretnete osoby v znamení Rýb, pozrite sa im najskôr na nohy. Budú výrazne malé a delikátne (vrátane mužských) alebo naopak veľké a plackovité ako nohy upracovanej práčky. Ruky majú tiež malé, krehké a elegantné – alebo veľké a kostnaté, takže vyzerajú, akoby patrili za pluh. Pokožku mají hodvábne hebkú, vlasy jemné, často vlnité a obyčajne svetlé (aj keď nájdete značný počet Rýb brunetiek). Oči sú vodnaté, s ťažkými viečkami a plné zvláštnych svetiel. Často, ale nie vždy, sú ľahko vystúpené a neobyčajne podmanivé. Oči niektorých Rýb sú skutočne nádherné. Inými slovami sa nedajú popísať. Črty majú živé a pohyblivé a spravidla nájdete viac jamôčok ako vrások. Máloktoré Ryby sú vysoké, ich telá sú akosi zvláštne stavané, ale vďaka neobyčajnému šarmu to takmer nezistíte.

Zdá sa, že akosi plynú, namiesto toho, aby kráčali, ako keby plávali v miestnosti i na ulici. Niekedy to tak naozaj je. Kde je nejaká tekutina? Môže byť blízko a priťahuje Ryby. Je to trebárs obľuba vody s ľadom alebo zvyk vypiť tucet šálok čaju alebo kávy denne, prahnutie po sladkých malinovkách alebo nepotlačiteľná túžba po niečom silnejšom. Takisto ako Škorpióni a Raci by sa ľudia narodení v znamení Rýb mali vyvarovať alkoholu. Máloktorí si dokážu dať spoločenský pohárik a prestať. Prirodzene, niektorí to dokážu. Ale príliš mnoho Rýb nachádza lákavú úľavu od problémov v alkohole. Dodáva im falošný pocit bezpečia, ale je to nebezpečná uspávanka. Samozrejme z každej Ryby, ktorá si dá likér ku káve, sa nestane alkoholik, ale toto percento je vyššie, ako by malo byť. Ryby sa narodili s túžbou pozerať sa na svet s ružovými okuliarmi. Dobre poznajú tienisté ľudstva, ale dávajú prednosť životu vo svojom vlastnom vodnom krehkom svete, kde sú všetci krásni a všetky skutky úžasné.

Pokiaľ sa realita stane príliš drsnou, často unikajú do ružového snívania postavenom na vratkých základoch, z kterého sa nesplní ani modlitba. Keď ich život spláchne do nehybnej rieky skľučujúcich nezdarov a beznádejných podmienok namiesto toho, aby sa vymrštili z temného nebezpečenstva, majú tendenciu skrývať sa za svojimi bledozelenými ilúziami, ktoré im bránia urobiť reálne rozhodnutia. Zavrhnuté Ryby radšej čelia nepeknosti neúspechu prehĺbením falošných nádejí, kým rozhodná zmena smeru alebo nejaká rázna akcia by im mohla priniesť spŕšku ozajstného – nie imaginárneho – úspechu. Nie každý človek narodený v marci padne do tejto Neptúnovej pasce, ale je ich dosť na to, aby boli varování. Spisovateľa v znamení Rýb môže lákať roky sa potĺkať po baroch a nahovárať si, že zbiera materiál, kým v skutočnosti sa mu vŕšia nezaplatené účty a obrastá machom. Umelec, ktorý nemôže nájsť sponzora, sa deň po dni prechádza v parku a mrmle si popod fúzy, že študuje prírodu ako pozadie pre svoje budúce majstrovské dielo, zatiaľčo na jeho štetcoch sa usádza prach.

Kde je ten dobrodinec, ktorý ho bude podporovať, keď bude pokrývať plátna nádherou? Opustená žena s príjmom sotva postačujúcim na to, aby udržala strechu nad hlavou a tak-tak sa najedla, sníva celé hodiny, nežne spomína na minulosť, s vágnou nádejou sa upína k budúcnosti a pripravuje sa o slneční svit prítomnosti. Herec, skladateľ, hudobník – príbehy si môžete doplniť sami. Možno ste čítali, že symbol tohto znamenia – dve ryby plávajúce opačným smerom – naznačuje, že títo ľudia vnútorne delí napoly dvojitá túžba. Nie je to pravda. Dvojitá túžba patrí Blížencom. Dve ryby v opačnom smere symbolizujú voľbu, ktorá je Rybám daná: buď plávať na vrchol, alebo plaviť sa ku dnu a nikdy nedosiahnuť svoje ciele. Ryby sa musia naučiť, že nejakým spôsobom musia slúžiť ľudstvu a vystríhať sa svetských chúťok. Einstein, ktorý sa narodil v tomto znamení a plával nahor, objavil celý nový svet relatívneho času.

Tí, ktorí plávu dole, slúžia umývaním riadu alebo odhadzovaním snehu: Voľba vždy existuje, pretože Rybám nikdy nechýba dostatok talentu. Avšak ryba s očami, ktoré sa pozerajú do strán, má niekedy ťažkosti vidieť priamo pred seba. Títo ľudia sa vždy niekam či k niečomu uchýlia – buď do posvätných výšin profesionálnej kariéry, alebo k stimulujúcim látkam, umelým emóciám a falošnému vzrušeniu. Aj keď sa Ryby pred konkurenciou radšej stiahnu, Neptúnov vplyv privedie mnohých, dokonca aj tých hanblivých, priamo pred ostré svetlá reflektorov, kde môžu využiť svoje úžasné schjoopnosti interpretovať myriadu emócií. Napriek prirodzenej plachosti sa z nich často stanú najlepší herci v divadle. Ale len za predpokladu, že prekonajú nechuť k ťažkej drine úmorných skúšok a jednotvárnosti monotónnych, ale potrebných rokov skúseností. Niekedy zanechá hlboká kritika na citlivej duši Rýb takú hlbokou ranu, že potenciálna Barrymore alebo Bernhardtová volí radšej odchod, napriek tomu, že mají slávu na dosah. Učenie naspamäť im zriedka pôsobí problémy.

 Pamäť Rýb je legendárna, aj keď s nepriaznivým vplyvom Mesiaca alebo Merkúru môžu zabudnúť vlastné telefonne číslo. Pre každú Rybu, od rybára na hrázi po ošetrovateľku v detskej nemocnici, je život sám obrovské javisko. Rybie oko zachytáva celú scénu ako prchavú a pominuteľnú. Preto títo jedinci prijímajú väčšinu búrok s pokojnou vyrovnanosťou. Avšak neustále im hrozí, že ich pohltí malomyseľnosť, ktorá môže vyvolať čudné sny alebo nočné mory, ktoré sú často jasnozrivé. Keď majú Ryby pocit, že sa niečo stane, obyčajne k tomu skutočne dôjde. Pokiaľ vám povedia, aby ste neleteli lietadlom alebo nevstupovali do auta, radšej by ste sa mali pripraviť na plávanie alebo chôdzu. Astrológovia, ktorí hovoria o starej duši, myslia dušu, ktorá prešla mnohými životmi a zachovala si múdrosť každého z nich. Často majú na mysli Ryby, pretože život ako ryba je buď najhorší záväzok, aký si duša môže vybrať, alebo šanca dosiahnuť dokonalé naplnenie.

Zatiaľčo Baran predstavuje vo zverokruhu zrodenie, Ryby predstavujú smrť a večnosť. Sú dvanástym znamením, zloženinou všetkého, čo už pominulo, a ich povaha je zmesou všetkých ostatných znamení, s čím nie je ľahké sa vyrovnať. Ich prekvapivá schopnosť organizovať a sústrediť sa, ktorá čas od času vypláva na povrch spolu s ich miernosťou, odráža vnútorné vedomie Panny. Ich úsudok je rovnako spravodlivý a nezaujatý ako súd Váh a obľuba príjemných vecí je rovnako charakteristická pre Váhy. Ľudia v znamení Rýb majú zmysel pre vtip ako Rak a prejavujú i Rakov súcit a mrzutosť. Niekedy prekypujú Strelcovou prostorekou úprimnosťou a štedrosťou, sú rovnako zábavychtiví a spoločenskí ako Lev, predsa však oddaní povinnosti ako Kozorožec a často rovnako ako on závidia společenské postavenie. Tiež sa u nich môže prejaviť náznak Saturnovej melanchólie. Možno viac ako náznak.

Ryba dokáže byť rovnako náladová ako dieťa Mesiaca a rovnako šťastná ako Lev. Rada podpichuje a analyzuje ako Vodnár. Nezriedka prekypuje idealizmom a nadšením Barana, ale obyčajne bez Marsovej energie. Dokáže sa pohybovať rýchlosťou Blížencov a práve tak šikovne myslieť. Tiež môže byť lenivá a pokojná ako Býk. Má bystrý dôvtip Merkúra a jemný pôvab Venuše a to všetko kombinuje so záhadnou prenikavosťou Škorpióna, ale bez jeho bezohľadnosti. U Rýb sa prejavuje obľuba debát vlastných všetkým vzdušným znameniam, láska k prírode charakteristická pre zemské znamenia a vášnivé túžby všetkých ohňových znamení. Ale nie je to pevné ani kardinálne znamenie. Ryba je vždy premenlivá a v tomto ohľade je nefalšovaná a absolútna. Jediná vlastnosť, ktorá vzniká priamo s týmto znamením, je zvláštna moc stáť mimo seba a vidieť minulosť, prítomnosť i budúcnosť ako jedno.

 Za lásku k hudbe a ostatným druhom umenia, vysoko rozvinuté zmysly a všestrannosť vďačia Ryby iným znameniam, ale ich hlboká múdrosť a súcit patria len im, vyextrahované zo zložených vedomostí každej ľudskej skúsenosti. Teraz, keď ste všetko pochopili, iste vás už sa už nebudete čudovať, že vaši priatelia Ryby sú pre vás občas hádankou, nehovoriac o tom, že niekedy pôsobia priam ako výstrední čudáci. Majú sklon si myslieť, že môžu žiť naveky, a často sa správajú, akoby tomu zaneitené verili. Je pre ne typické, že o seba veľmi nedbajú. Pravdepodobne vydají prebytočnú energiu (a nemajú jej toľko) na pomoc príbuzným, ktorí majú problémy, alebo prevzatím bremien svojich priateľov. Ich problémy, či citové alebo finančné, sú veľkou záťažou pre zdravie Rýb, ktoré nie je príliš pevné tak či onak. Títo ľudia musí šetriť energiou a nepodľahnúť stimulujúcim látkam alebo sedatívam, únave a stresu.

Sú najslabší ako kojenci, málokedy robustní ako deti (ak nepôsobí v natívnom horoskope vplyv Marsu) a zdá sa, že majú pomalý metabolizmus, čo je dôvod, prečo sa často budia zle vyspatí a malátni. Nezdravé stravovacie návyky môžu spôsobiť ťažkosti s pečeňou a zažívacie problémy. Bežné sú úrazy nôh, rúk alebo bedier či ich abnormality, tiež nachladenia, chrípky a zápaly pľúc. Pľúca nemají veľmi silné a tiež môžu trpieť ťažkosťami s kotníkmi a chodidlami: Buď majú poklesnutú nožnú klenbu a defekty nártu, alebo sú naopak dolné časti nôh neobyčajne silné a pružné. Nič medzi tým neexistuje. Majú v sebe však skrytú vnútornú odolnosť a jednou z ich úloh je objaviť túto latentnú silu a využiť ju. Ryby sa dokážu doslova zhypnotizovať, aby buď získali alebo sa zbavili čohokoľvek podľa ľubovôle – vrátane strachu z mačiek, myší, výšok, podzemnej dráhy, výťahov a ľudí. Jednou z ich tajných zbraní je humor. Ryby sa smejú, aby zakryli nepreliate slzy.

 Sú majstrami satiry a niektoré poznámky prenesú tak zastrene, že nie ste schopní presne určiť, čo konkrétne tým myslia alebo ich účel. Predsa máte veľmi nepríjemný pocit. Ryby okolo seba šíria hryzavé postrehy ako záblesky svetla, ktoré na vás žmurkajú tak rýchlo, že nie ste schopní ich sledovať. Sú preborníkmi v kanadských žartíkoch a dokážu rozprávať veľmi srandovné vtipy so zachmúrenou, ľadovou tvárou. Tiež vedia elegantne prechádzať zo samopašného drsného humoru k vysoko inteligentnému. Niekedy sú ich vtipy srdečné a neškodné, niekedy chladné a nemilosrdné, ale vždy je to len zásterka pre inú emóciu, ktorú chcú zakryť. Nosia smiech ako masku a výborne im slúži ako prevlek. Majú veľký súcit s chorými a slabými a túžia im pomôcť. Túto sympatiu s postihnutými zdieľajú s Pannou, ale urobia krok naviac, aby pochopili srdce nešťastných a osamelých, stroskotancov a stratených existencií, akokoľvek sú čudní a odvrhnutí spoločnosťou.

 Ryby vľúdne utešia tých, o ktorých si Panna myslí, že si svoju slabosť zvolili, a preto si pomoc nezaslúžia. Či už potrebujete desať centov alebo dolár, veľkú púžičku alebo len malé povzbudenie, ktoré vám nikto iný nechce poskytnúť, choďte za Rybami. Nebude vám dávať žiadne kázanie ani povznesené pohľady. Ryby nikoho nesúdia – zlodeja, vraha, narkomana, zvrhlíka, hriešnika, svätého, pokrytca alebo klamára. V typických Rybách nevzbudí hrabivosť, chtíč, lenivosť a závisť hnev kritiky. Prekypujú pochopením i ochotou pomôcť, nakoľko je to v ich silách. Vycítia každú neresť aj ctnosť a poznajú každú nástrahu. Z tohto dôvodu si mnohí ľudia narodení v marci obliekajú kňazské či mníšske rúcho a trávia svoj život v modlitbách alebo rozjímaní. Ich prvý inštinkt je pomôcť. Existujú jedinci, ktorí sú hrubí a príkri, ale to je len tenká škrupina nosená na ochranu.

Títo ľudia rýchlo spoznajú, akí sú zraniteľní. Svet sa ešte nenaladil na vlnovú dĺžku citlivých Rýb, takže aby sa vyhli výsmechu (a aby neboli obrané o posledný cent), niekedy predstierajú ľahostajnosť. Neúmerné požiadavky tých, ktorí majú snahu Ryby utláčať, ich núti skrývať svoju skutočnú povahu. Pretože hĺbka Neptúnových vôd spôsobuje, že absorbujú každú bolesť i radosť ako svoju vlastnúí, niet divu, že mnohé Ryby predstierajú nezáujem vypočuť si smutné príbehy. Ale pamätajte si, že to len hrajú. Ak ste boli raz odmietnutí, skúste to druhýkrát a skutočná Ryba sa vynorí na povrch. Fantastická predstavivosť tohto znamenia, uličnícky humor a zmysel pre krásu môžu vytvoriť krehkú, a predsa večnú poéziu a prózu. Svet by sa ťažko obišiel bez umeleckej tvorby Rýb a ich schopnosti precítenia okamihu. Prestal by sa točiť. Nezriedka nájdete Ryby, ktoré pochovali svoje osobné sny, aby osvetlili temné stránky života svojich príbuzných a priateľov alebo aby na javisku priniesli publiku dar sĺz a smiechu za cenu súkromia, ktoré hľadajú a potrebujú.

 Napriek tomu je Neptún zradná planéta, ktorá utvára povahy, ktoré sa súčasne prepletajú dvoma smermi a prekrúcajú pravdu, čo je vplyv nutiaci Ryby skrývať svoje skutočné emócie. Táto dramatická vlastnosť sa prejaví, keď sa pokúšate túto nepolapiteľnú Rybu chytiť. Nerada odpovedá na priamu otázku áno alebo nie. Vždy je to možno. Obyčajná zvedavosť, akú hru tento človek práve videl alebo ktorú knihu čítal, môže viesť k vyhýbavej odpovedi bez zjavného dôvodu. Stisnutím neviditeľných gombíkov spustí slzy alebo naopak, žiarivý úsmev. Nič z toho nie je skutočné. U Rýb je všetko ilúziou a samy majú ťažkosti rozlíšiť, čo je pravda a čo nie: Ich povaha je rovnako neprebádaná ako Neptúnove hlboké oceány. Altruistické Ryby sú plné nevyčerpateľnej nežnej lásky ku každej živej bytosti, čo je chvályhodné, pokiaľ sa to nezvráti na sebaľútosť a sebalásku.

Typické Ryby sú družné ženy v domácnosti so srdcom dosť veľkým na všetky problémy susedov i trpezliví barmani a krčmári, ktorí každý týždeň s pochopením vypočujú stovky strastiplných príbehov. Ľudia v tomto znamení sa vznášajú niekde medzi tichými vodami mora a rozľahlou hmlovinou so svietiacimi hviezdami a žijú svoj život v osamotenom pochopení pravdy, ktorá je príliš hlboká, aby sa dala vyjadriť slovami. Tí, ktorí chcú mať Ryby za priateľov, tí, ktorí ich milujú, musia zapojiť obrazotvornosť, aby porozu čudesným rovinám ich myslenia a citov. Dalšie dve vodné znamenia- Škorpión a Rak – symbolizujú bytosti žijúce napoly vo vode, napoly na zemi, obojživelné a pohyblivé, ale ryba nemôže dýchať vzduchu. Musí žiť v chladnej zelenej vode, niekedy bahnitej, ktorá neustále plynie. Ryby nezastupuje železo či ortuť, zlato alebo olovo, ale vibrície nedefinovateľných umelých kovov – opäť echo neskutočna a iluzívneho sveta.

Vidia svoj odraz vo fialovom ametyste a jasnom smaragde v troch dimenziách a ich kvety sú lekno a lotos. Tieto rastliny majú krehké ružovobiele kvety, ale ich stvoly a listy sú z pevných nezničiteľných vláken, takže ich možno vytrhnúť iba ak s koreňmi. Máloktorí ľudia sú schopní preniknúť do akvamarínovej povahy Rýb, či už plávu po prúde smerom k zabudnutiu ako jedna z mnohých blýskavých bodiek veľkého kŕdľa, alebo bojujú s dravým prúdom, aby našli pokoj a mier v čistých vodách. Sú silnejšie a múdrejšie, ako si myslia, ale Neptún stráži toto tajomstvo, kým ho Ryby neobjavia samé.

Ryby (19.2. – 20.3) všeobecne

Ryba – ako ju spoznáte

Žena ryby a Muž rak

Žena ryby a Muž býk

Žena ryby a Muž baran

Žena ryby a Muž ryby

Žena ryby a Muž vodnár

Žena ryby a Muž kozorožec

Žena ryby a Muž strelec

Žena ryby a Muž váhy

Žena ryby a Muž panna

Žena ryby a Muž lev

Žena ryby a Muž škorpión

Žena ryba a Muž blíženci

Reklamy

10 komentárov to “Ryba – ako ju spoznáte”

 1. Rado V. said

  🙂

  Pohodový víkend.R

 2. aj tebe radko 🙂

  ja som rybycka, ale taka protiprudova, to ti povie kazdy,
  mozno preto, ze vsetky rybycky co poznam su protiprudovky a chceme ist za tym svojim stastim, uz ked sme taka stara karmicka dusa 🙂
  a je ich vela, v poslednej dobe, ryby a je ich velmi vela, co spoznam, su uz protiprudovky a to je dobre, kazdemu poviem, ze jeho stastie sa skryva predovsetkym v nom a v tom, aby inym nerobili to , co nechcu, aby sa robilo im 🙂
  a musim povedat, ze ludia rybycky su asi zo vsetkych s ktorymi sa stretavam najspokojnejsie a hlavne stastnejsie 🙂
  veru, stastie je muska jenom zlata 🙂

  pekny vikend aj tebe radko 🙂

 3. Rado V. said

  I ja som Rybka 🙂 a toto je hádam prvý horoskop na Rybky čo som čítal a nezhadzuje ich.Inak ja horoskopy nemusím ani sa nimi neriadim,ale toto je druhý čo ma milo prekvapil v živote 🙂 Väčšinou sme vykreslovaný ako zasnívaný neschpný závisláci a najlepšie znamenie je Lev,ale ja mám s týmto znamením tie najhoršie skúsenosti i ke´d ľudí neberiem podľa znamenia a preto ani ignorujem horoskopy,lebo Lev je vykreslovaný ako naj a pritom opak je pravdou.Je to však iba moja skúsenosť a mojich priateľov.Pekný víkend holky Oravské .-) R

 4. xixi tak to mas pravdu radko 🙂
  inak my rybky ako posledne znamenie
  mame schopnost poriesit aj neriesitelne, ale na zaklade univerzalnych pravd co panuju vsade okolo a tak sa to nie kazdemu paci hmhm
  ale vidime vlemi dobre to, co ini nevidia a preto su taki podrazdeni na nas 🙂 aj to je sucast ich cesty , respektovat aj ine pohlady na vec ako tie ich 🙂
  ja si myslim, ze moje znami v toto znameni zvladli velmi vela zivotnych ran a este sa dokazu usmievat a zacat od znova, co u niektorych obdivujem a prave preto mito dava nadej od znova zacat tiez 🙂
  nikto nikde nepovedal, ze nasou ulohou v zivote je dosiahnut miliony, domy a auta a toho sa potom silou mocou drzat a nestratit to ani za cenu obeti apokrivenia si vztahou este viac hmhmhm
  my to vidime zvacsa inak 🙂
  pekny vikend aj tebe prajem 🙂

 5. Saltinka said

  Aj ja som Rybička, tento článok je skutočne prvý,kde je tak obsiahlo opísané jedno znamenie.Zaujímavé, aj ja som sa viacmenej stretla s tým, že Ryby ako také sú zlé znamenie.Tento článok by si mohli viacerí prečítať,už by sme si zalúžili aj nejakú rehabilitáciu,nie?Osobne poznám 5 Rybičiek, ako viem, sme všetky dosť nerozhodné.Ak sa pre niečo nadchnem dneska, zajtra už zvažujem, či je to tak, alebo či to naozaj chcem

 6. Saltinka, ja ako sa zaoberam tymto uz vela rokov viem povedat, ze kazde znamenie je nerozhodne, zavysi to od rocneho cyklu alebo od zivotnej situacie
  dokonca aj alkoholici su v inych znameniach, u ryb to troska zavysi aj s organizmom, maju ho nachylnejsi, ale piju vsetci moja rovnako 🙂
  moja velmi dobra kamaratka je na velmi dobrej veducej pozicii, ja osobne musim povedat, ze vsetko co som si v zivote predsavzala som aj dosiahla a ostatne rybycky taktiez
  ide len o motivaciu a to ako sa vieme k problemu postavit, nic ine .-)
  musis sa na to pozerat, o ake rozhodnutie sa jedna, ci v emocionalnej sfere, alebo rodinnej alebo pracovnej, tam je to uz ine 🙂
  takze si myslim, ze nase znamenie nie je v nicom podradnejsie ako ostatne 🙂 skor si myslim, ze ostatne znamenia robia bordel nam na nasej zahradke a tym vytvaraju to povestne smetisko na ktorom zijeme a to mi potvrdilo uz tak vela rybyciek xixixi
  nech sa dari moja a hlavne, ryby vedia byt aj pyrane a aj velrybky a aj zlate rybycky 🙂
  zivot ryb je o rozhodnuti, blizencov o postoji a vah o zaujati stanoviska 🙂
  papap

 7. Saltinka said

  Ani ja si nemyslím, že by Rybky boli zlé znamenie,ibaže som sa stretla s takými negatívnymi reakciami, ked som priznala, že som Ryba.Ja som doteraz ,čo sa týka znamení na ne veľa nedala, pretože je to dosť všeobecné a nepresné a hodinu svojho narodenia neviem a už sa ani nedozviem.Mne sa moje znamenie páči,ja sa stotožňujem hlavne s tým,že máme nadmieru vyvinutý cit pre spravodlivosť,dosť silnú intuíciu, cit pre krásu v každej oblasti a zmysel pre humor.S nami sa dobre žije 😀 .Ja mám doma Barana a Vodnára. Čo ti poviem, ja som medzi nimi ako katalyzátor.Hlavne vďaka tejto duchovnej záľube a práci na sebe som aj u seba aj u nich mnoho vecí pochopila a prestala sa trápiť negatívnymi myšlienkami.Predtým som si dosť vyčítala, že nie som dosť razantná,praktická a veľa iného, ako môj muž alebo syn.Dnes som so sebou vyrovnaná a spokojná.Idem si svojím tempom . Ja to mám o to veselšie, že som aj životná aj osudová deviatka.Do ďalšej inkarnácie si vezmem menší kufrík 😀 .

 8. ano ja viem, ze vela ludi vnima ryby za zle znamenie hmh
  vies, ryby su pod nadvladou mesiaca, v tarote k nemu spadame
  a mesiac je zastupcom archetypu karmy, cize akejsi prace ktora by mala byt dokoncena
  ryby si viac ako ktokolvek ini uvedomuju, ze dennodenne stojime pred rozhodnutiami, ci zostaneme sami sebou alebo svoje pravdive ja schovame za masku falosnosti a pretvarky hmhmh a tym prave sa odzrkadluje to sebectvo ostatnych znameni, ktore my vidime a snazime sa na to pozerat aj z ineho uhlu pohladu a vidime aj dosledky, co si druhe znamenia casto krat neuvedomuju
  a z tohoto principu castokrat vahame ako zareagovat hmhm ale ked sarozhodneme sme uz presvedceny o tom co chceme dosiahnut a ideme na to s trpezlivostou nam vlastnou 🙂
  mesiac ako taky symbolizuje romantiku,preto su aj tolko insirativne a obklopuju sa radi peknymi vecami, su romanticke, jemne a laskave, plne pochopenia 🙂
  taktiez mesiac podlieha zmenam a suvisi aj so zmenami vod na zemi a ovplyvnuje aj premeny v ludskom tele cloveka
  hovori o transformacii, ktoru si my uvedomujeme a ostatni sa jej snazia vyhnut 🙂
  preto si ryby najviac zo vsetkych uvedomuju, aky je zivot o volbe a schopnosti zvolit si svoju cestu a vidime to a na ostatnych 🙂
  preto sme plny pochopenia a aj vieme utesit tych co lutuju svoje rozhodnutia, lebo neboli robene zo srdca ale boli tam ine pohnutky, casto sebecke a potom musia znasat tie dosledky 🙂
  ked spocitame 18 ako cislo karty mesiaca, tak nam vyjde 9, ktora suvisi s pustovnikom a teda navratenim sa ku pravdivej podobe mna sameho 🙂
  a toho sa ine znamenia boja, uznat si chybu, vidiet ju na sebe a zmenit sa, utekat a utekat a utekat hmhm a utecu k rybam a tie sa ich snazia pochopit a aj povzbudit, nech uz je to hocico co spachali, ryby neodsudzuju ako ine znamenia hmhm
  na ceste k poznaniu bohuzial musi kazdy z nas prejst cestu a to :
  9 mecov- krutost-takze postavit sa kruto voci sebe a svojim klamstvam a uznat si holu pravdu
  9 poharov- radost-aby sa mohli zacat prejavovat skryte kvality zivota, radosti a lasky
  9 palic-sila- tym sa ziska duchovna sila obnovy ktora startuje zrazu premenu transformacie, otvorenie oci a zit skutocny zivot na novo, bez pretvarky a klamstva
  9 minci- zisk- a len pre prechode touto cestou najdeme skutocne stastie 🙂
  a kedze my rybky vieme na to prist uz dost skoro v svojom zivote a riadime sa podla toho, u inych az kym to nepochopia, vzbudzuje tato cesta smiech a pohrdanie a ukazovanie prstom, az kym nepride na nich rad :-))))
  a zasa sme u rybiek 🙂
  pekny den a nech sa dari 🙂

 9. Saltinka said

  Eli

  nezostáva mi nič iné,len s tebou súhlasiť.Ano, je to tak, také sme .Celý život robím iním bútľavú vŕbu.Robila som to však rada,pomáhať druhým je jednoduchšie ako sebe samej,človek je objektívnejší.Ja osobne som rada Rybou,ked pozerám na vnútorné boje môjho muža, som rada, že toto riešiť nepotrebujem. Len keby ma ešte chcel počúvať, mal by to ľahšie 😀

 10. saltinka
  nasou ulohou je asi nacuvat ostatnym hmhmmh oni hladaju rozumy u inych a ked to zle dopadne pridu k nam pre utechu 🙂
  asi taky je moj zaver zo vsetkeho 🙂
  ja som tiez rada rybyckou, uz viackrat mi povedali, ze som bola ich zlata rybycka a pomohla im 🙂 je to pekne, ked nakoniec ludia predsa lenocenia to co sme pre nich urobili, aj ked je to s odstupom casu a my sme uzniekde inde vprude 🙂
  no jedenmi aj povedal, ze urobil velku hlupost ked pustil zlatu rybku spat do rieky hmhm., tojenas osud,manas len ten, kto nas nepusti z ruky a nedovoli nam odplavat po prude zivota dalej k inemu rybarovi 🙂
  my ryby sme verne a spolahlive,laskave a rodinne zalozene zeny, kto to na nas nevidi a pusti nas, my uz s tym nic nespravime, len nam ostava zareagovat a prisposobit sa :-)))
  nech sa dari moja a zostan laskavou rybkou aj dalej 🙂
  pappapa a pekny vecer prajem

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: