elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Ryby (19.2. – 20.3) všeobecne

Posted by elizabethin na 5. marca 2013

základná charakteristika

Znamenie: vodné, vlhké, studené
Vládca znamenia: Jupiter a Neptún
Povaha: flegmatická
Šťastné roky: 22-47
Súlad so znamením: Rak, Škorpión
Farba: farba mora
Kov: cín
Podriadená časť tela: nohy (chodidlá), mízní systém
Kamene znamenia: ametyst, fluorit, koral, safír, jadeit, tyrkys, adulár, perly, akvamarín, lazurit, sodalit, krištál
Šťastné čísla: 4, 16, 34, 136
Šťastný deň: piatek
Šťastný kvet: chrpa
Duchovný ochránca: Herakles
Príjemná vôňa: mäta

Ako ho spoznáte

Väčšinou sa táto osoba chová veľmi nenápadne, ako by sa držala od všetkého denia. Ryby bývajú krásni ľuďia s peknou urastenou postavou, ženy sú obdarené jemnými spôsobmi a až zmyselním vnímaním. Najskôr vás na nich zrejme zaujme ich nerealistický pohľad, je tak zasnený, zvláštny a veľmi podmanivý. Ako ženy, tak aj muži, bývajú v spoločnosti veľmi šarmantní, priateľskí a nechýba im primeraný humor. Nadviazují ľahko priateľstvo a väčšinou si ho dokážu udržať vďaka otvorenej povahy a umenie naslúchať. Bohužiaľ, väčšina Rýb, ale nie veľryby a šťuky, hľadá sebadôveru, pevnú vôľu, a preto sa obtiažne presadzujú. K životu aj prácu potrebují kľudné zázemie aj odpovedajúce pracovné prostredie.

Láska a sex

Ryba je narodená pre lásku, je nežná, romantická aj vášnivá. Citlivá Ryba sa dá veľmi ľahko zviesť a naviaže známosť s kýmkoľvek a kdekoľvek. Na svoju uprímnosť a otvorené srdce často doplatia. V zamilovanosti stavia vždy emócie nad rozum. U partnera vníma viac tie lepšie stránky; tie zlé proste neberie na vedomie. Často sa stáva, že si objekt svojej lásky prikrašlia, partnera si postavia vedľa seba na najvyšší stupienok ideálov, prisúdi mu vlastnosti, ktoré možno vôbec nemá. Keď vzťah nevyjde, pád býva škaredý. Keď Ryba miluje, tak celým srdcom, často v láske prináša obete alebo bolestne trpí. Býva veľmi závislá na ľuďoch, ktoré miluje. Svoju lásku neustále preveruje, potrebuje dôkazy vernosti, aby rozptýlila svoje obavy. Na druhú stranu, Ryba dokáže svojho partnera zraňovať svojou premenlivosťou a bohužiaľ niekdy aj bezohľadnosťou. Je tvorom veľmi náladovým a dalo by se povedať, že ako sa práve vyspala, tak sa správa. Len veľmi málo sa zmierňuje s sklamaním a krivdou. Kto hľadá bytosť bez medze oddanú, je u Rybičky na správnej adrese.

Deti

Deti narodené v tomto znamení sú precitlivené a neznesú nijaké výčitky. Vyžadujú si zvýšenú trpezlivosť. Z hocijakého pokarhania sú nešťastné a pľačú už pri prísnejšom pohľade. Typické je, že takmer všetky majú vrodené sklony k lenivosti a neporiadku. Treba ich ustavične nabádať, súriť, ale opatrne, aby sa nerozplakali. Najlepší liek na hanblivosť je pobyt v cudzom prostredí. Tieto deti majú dobrý sluch a hlas.

Povolanie

Ľudia narodení v znamení Rýb inklinujú k zamestnaniam súvisiacim s vodou a tekutinami. Sú z nich výborní konštruktéri lodí, venujú sa námorníctvu. Sú dobrými lekárnikmi, sladovníkmi, ale aj obchodníkmi s vínom alebo výrobcovia liehovín (aj domácich). Nespoľahliví sú v obchode a úrade. Ženy sa často presadia ako učiteľky alebo ošetrovateľky.

Zdravie

Mnohí ľudia narodení v znamení Rýb sú zdravotne labilní. Hrozí im prechladnutie. Nohy majú vždy studené a neznášajú chladné počasie. V starobe trpia reumatizmom. Ryby potrebujú stravu bohatú na proteíny, ktoré im dodávajú energiu, aby bunky v tele správne fungovali a nezadržiavali vodu v tkanivách. V období, keď v ich jedálnom lístku prevládnu tuky a cukry, trpí držanie tela – plecia sa začnú zaokrúhľovať, brušné svaly ochabnú, čo nepriaznivo ovplyvní žalúdok, črevá, trávenie… Musia konzumovať jedlá bohaté na proteíny – nemastné mäso, vajcia, syry, jogurty a orechy. Nevyhnutná bunková soľ Ryby je fosfát železitý. Jej nedostatok vyvoláva anémiu, nízky tlak, depresie, poruchy žliaz, vodnatieľku, tupé bolesti hlavy, dýchavičnosť a pocit všeobecnej únavy. Jedlá bohaté na fosfát železa, ktoré sa dajú jesť predovšetkým surové sú: hlávkový šalát, jahody, reďkovky, uhorky, mandle, orechy a hrozienka. Varené jedlá bohaté na túto bunkovú soľ sú: špenát, hovädzia pečeň, fazuľa a chudá hovädzina. Viac ženy a deti trpia nedostatkom tejto dôležitej soli než muži, lebo ženy ju strácajú menštruáciou a deti potrebujú väčšie množstvo k svojmu rastu. Ľudia – Ryby by mali telu dodávať aj vitamíny C, D, E a konzumovať veľa morských rýb a iné morské potraviny, ktoré obsahujú jód, pre správnu funkciu štítnej žľazy. Jodidovaná soľ nie je uspokojivým zdrojom, aby človek dostal do organizmu potrebné množstvo jódu, a konzumovať ju vo väčšom množstve by zdraviu iba uškodilo..
 

Vhodné znamenia

Nejviac s svojimi vodnými druhmi. s Rakom, Škorpiónom a inou Rybou. Majú totiž rovnaký pohľad na život a zhodné záujmy. Ich partnerstvo udržuje vzájomná vnímavosť, túžba po kľude a vyrovnanom zpôsobe života. Zemské znamenia Ryby veľmi priťahujú. Najmä Býk a Panna, pretože práve s nimi nachádzajú spoločnú reč. A keď k sebe chovajú úctu a sú schopní tolerantného chovania, môže im partnerstvo vydržať až naveky. Složitejšie býva spojenie s svojhlavým Kozorožcom, pretože tomu musí neustále ustupovať, aby bol kľud, a tým značne trpia. Je potrebné výjsť každý na pol cesty – vzájomne sa dohodúť a doplňovať sa. Ohnivá znamenia, Baran, Lev a Strelec, okúzľujú Rybu svojím šarmom a osobitým zpôsobom prejavu. Často sa do seba silne zamilujú, ale často si hneď nerozumejú. Každý presadzuje svoje záujmy a väčšinou ich partnerstvo končí rozchodom. Len veľryby a šťuky si dokážu udržať ohnivého partnera. Vzdušné znamenia, teda Blíženci, Váhy a Vodnár, dokážu zpočiatku na Rybu urobiť ten najkúzelnejší dojem, ale málokedy im nadšenie vydrží. Vzdušné znamenia sa chovajú rozlietane, zatiaľ čo Rybička by potrebovala, aby partner sedel vedľa nej a držal ju za ruku. Zamilované Ryby dokážu veľa odpúšťať a mají najväčší podiel na tom, že ich vzťah vydrží. To už musí býť niečo, keď si začnú sami od seba baliť kufry.
 

Ako viesť dialóg

Ryba je najviac ovplyvniteľné znamenia zverokruhu a je z veľkej časti závislá na okolnom prostredia a na ľudoch, ktorý ich obklopujú. Potrpia si na jemné, decentné, nežné a uhladené chovanie, dáva prednosť prostredníctvom na úrovni, s radosťou príjmá pozvania a priamo miluje komplimenty. Nezbytne nutne k životu potrebuje dôveru a vernosť druhého človeka. Pokiaľ žije dočasne sama, neverí si a nachádza úľavu a vernosť druhého človeka. Pokiaľ žije dočasne sama, neverí si a nachádza úľavu od problému a složitých situácií v alkoholu alebo v drogách. Na to pozor! Zaujíma sa o všetko, je to vďačný poslucháč aj vyprávač. S Rybou sa človek nenudí, pokiaľ zrovno nezabrúsite na tému zklamanie. To sa uzavrie do seba, do svojeho vysneného sveta, a je veľmi tažké k nej preniknúť. Ak má v poriadku rodinu a partnerstvo, nikdy neodmietne pomoc, pôžičku či malé povzbudenie a dokáže byť tým najkúzelnejším spoločníkom a môžete si s ňou hovoriť, o čom chcete a ako dlouho chcete.

Podrobnejší popis

V období týchto ľudí sa príroda pomaly pripravuje k novému životu, i keď sú tieto náznaky zatiaľ celkom nepatrné. Javia sa tu akýsi chaos, vyvolaný na jedné strane stále ešte trvajúcom zimným spánkom, ale súčasne už prejavujúce sa predzvesťou jara. Tento chaos sa prejavuje aj v povahách ľudí v tejto dobe narodených. Jsou akýsi nehotoví a nerozhodní. A snáď nikde inde nieje výchova tak dôležitá ako práve u týchto ľudí. Deti narodené v tomto znamení sa dajú prirovnať k skvelému hudobnému nástroju, z ktorého umelec dokáže vykúzliť najkrásnejšiu melódiu, zatiaľ čo v rukách nezasveteného sa stáva taký nástroj bezcenným. Ľuďia tohto znamenia sú veľmi citliví, prístupní dojmom, často mediálne založení, ale málo odhodlaní, podľahujúci ľahko duševej skľúčenosti. Majú vysoké ciele, zaujímajú sa o všetko krásne a nájdeme preto mezi nimi veľa význačných umelcov. Sú priateľskí, dobrí, pohostinskí a majú vyvinutý smysel pre spravodlivosť. Lenže ich spravodlivosť nieje tá istá, ako sa javí u Strelcov. Títo ľudia majú skôr pocit, že by bolo potrebné spravodlivosti, avšak, že jej v svete nieto. Tento podivný pocit, túto rozpoltenosť, nachádzame u týchto ľudí už v rannom detstve. A tu sa dá hľadať aj neskôršie životný neúspech. Chýba im istota v vystupovaní, nedokážu ovládať svoje city a ak sa im nedarí podľa ich priania, potom podliehajú stiesnenosti. Nachádzame tu veľa bojácnych ľudí, ale nutné povedať, že väčšinou je to zavinené nesprávnou výchovou. Žijú intenzívnym vnútorním životom, sú idealisticky založení a najradšej by sa pre svoje druhy celkom obetovali. Vidia všetky potiaže, bolesti a útrapy blížnych a chceli by pomôcť a všetky ich starosti sú skôr starosti o druhých, než o svoju vlastnú osobu. Ale i tieto starosti patria k ich povahe, nemôžu prostr bezstarostne žiť. Pritom však vidia všetko skor čierne a preto sú nespokojní. Javia záujem o všetko, takže sa často zdá, ako by boli zvedavými. Ale práve táto ich mnohostrannosť je dalšou príčinou neúspechu, pretože nemôžu všetko vykonať, co by chceli a tak podľahujú pocitom menejcennosti. Tým sa dá ťiež vysvetliť, že sa zdajú byť akýsimi dvojakými, nekľudnými. Sú dobrými, vernými priateľmi a spoľahlivými pracovníkmi, ak nájdu potrebné porozumenie a správne vedenie. Väčšinou sa im hodí nejaké kľudné zamestnanie, sú to práve typy tichých nenáročných pracovníkov, ba aj žiakov.
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: