elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Alexander Svijaš – Trest závisí na míře naplnění “karmické nádoby”

Posted by elizabethin na 14. februára 2013

393492_322599541089084_1878606317_nKdyž je “karmická nádoba” naplněna do jedné třetiny nebo o trochu víc, “strážce” člověka příliš nekárá.

Ba co víc, takový člověk Bohu vyhovuje a může realizovat své potřeby i s přispěním Vyšších sil.

Jeho život je proto komfortní (přiměřeně jeho potřebám), má jen drobnější nepříjemnosti, napomenutí od “strážce”.

“Nádoba” je naplněna přes 60%Sotva člověk začne něco idealizovat, příslušná záklopka se otevře a nádoba se začne plnit. Když se naplní asi na šedesát a více procent, “strážce” začne uplatňovat svá “výchovná” opatření.

Vysílá upozornění typu: “Člověče, zapomněl jsi, že jsi na tomto světě jenom na návštěvě. Proč si myslíš, že  po zakoupení vstupenky ti všechno patří?

Co jsi vzal, vrať na své místo!” To už jsou dost silné signály. Pokud je někdo nepochopí, jeho situace se výrazně zhorší.

Karmické signály jste v podstatě dostávali pro maličkosti už dřív, nyní však je jichvíc a přicházejí nepřetržitě.

Podle toho, čeho se idealizace týká, objevují se drobné nepříjemnosti v práci, problémy ve vztahu s blízkým člověkem, rodinné skandály, ukradnou vám peníze, stane se vám menší nehoda atd.

Když to nevnímáte jako osobní výstrahu a připisujete všechno jen náhodě a nezměníte své jednání, dostanete ráznější upozornění.

Náhody neexistují, z tohoto hlediska je svět přísně determinovaný. Všechno, co se s vámi stane, organizuje váš vlastní “strážce”, a je to upozornění, že váš postoj ke světu není správný.

Můžete takové úvahy odmítnout a nepříjemnosti, jež se vám i nadále stávají, pokládat za náhodu. V takovém případě se ovšem chováte jako divoši, kteří odmítají přijmout už známé poznatky a blesk i letící letadlo považují za zázrak.

Jestliže se vám přihodí nepříjemnost, je to proto, že se váš “strážce” dohodl třeba se “strážcem” podvodníka, aby vás obral o peníze. Nebo se “strážcem” zlodějů, že vám ukradnou auto. Takovým způsobem dostáváte upozornění, že něco neděláte správně a porušujete určité zákony a pravidla.

Člověk to však nepochopí a pokračuje v předešlém způsobu života. Ukradnou mu auto – koupí si nové. Koupí si jiné auto, má nehodu, zraní se. A to je už nejvyšší čas, aby se zamyslel nad životem. Mnohem snadnější je připsat všechno náhodě nebo na vrub někoho jiného.

Člověk má nehodu – zavinil to ten druhý. Pro jistotu však zajde k senzibilnímu léčiteli a dozví se, že ho uřkl nějaký závistivec. Třeba to opravdu bylo uřknutí nebo negativní vliv jiného člověka.Nepřipisujme však vinu jinému. Nejspíš to zařídil (nebo udělal) náš vlastní “strážce”. Pokud neporušujeme na tomto světě platná pravidla chování, nemusíte se být žádné kletby.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: