elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Tree of life Tarot – recenzia

Posted by elizabethin na 10. februára 2013

79-Box (1)

Tree of Life Tarot  od Apolonia van Leeuwen & Rufus Camphausen, je v preklade Tarot o Strome života s ktorým sa stretneme v Kabale, ktorá podstatne ovplyvnila význam  vzťahov a hlbšieho zmyslu za kartami v Tarote.

Existujú o tom pekné články a je tam popísane všetko, čo potrebujete, aby ste pochopili bližšie súvislosti v Tarote a Kabale panujúce.

A keď už sa vám to bude poriadne motať, tak ako pomôcku si môžete vytlačiť tieto kartičky, ktoré sú síce nezáživné, ale na druhej strane ich odporúčam ako úžasnú a veľmi praktickú pomôcku pri učení.

Na každej kartičke je vyznačené postavenie a aj cesta, ktorá sa v jednotlivých častiach Malej arkány spája  so znameniami zverokruhu a taktiež aj ukazuje planetárny vplyv na danú cestu.

Sú tu znázornené hebrejské písmená a aj názvy jednotlivých Sephirothov na ceste naším životom.

Ja osobne ich považujem za skvelé pri pochopení textov s ktorými sa na internete stretnete a kde v jednom obrázku budete mať ako guľáš všetko v kope.

Je to síce pekné, ale takto po postupných krokoch rozpísané ku každej karte je omnoho jednoduchšie na pochopenie.

Karty sú rozdelené na Malú a Veľkú arkánu s názvami kariet, dokonca sú tu pridané aj elementy, názvy anjelov a syboly čislic. U Malej arkány sa stretnete aj s jednoslovným hlavným významom karty. 

Kabalistický strom života je zjednodušeným znázornením princípu stvorenia (tak aj obrazom dokonalého Adama Kadmona). Stvorenie predkladá ako prejav dokonalej jednoty Boha na štyroch základných úrovniach.

Prvou úrovňou je svet príčin, nazývaný Acilut sféra archtypálna alebo akášická.Druhá úroveň je svet stvorenia a ideí, Berijah alebo mentálna sféra.Jecirah je sférou stvárnenia, nazývaný tiež sférou astrálnou, ktorá predchádza hmotnú sféru a umožňuje aby sa archetypálne energie prejavili v hmotnom svete, Asijah. 

Zjavený svet povstal z vôle Boha, ako prejav archetypálnych energií stvorenia. Božia vôľa činná v božom duchu vytvorila svet Acilut.

Rozkladom božej jednoty povstalo 10 základných ideí vo svete Berijah, ako rozbité kúsky nádoby. Tieto črepy sa prejavili ako nádoby božieho svetla, nazývané ako Sefiry. Sefiry zachytávali a vyžarovali božiu energiu do prázdneho priestoru, Nicota. Prežiarená prázdnota prepletená kanálmi vibrácií energií vytvorila sféru astrálnu, Jecirah.

Zhustením (prebytkom) astrálnej hmoty vznikol svet hmotný, Asijah.

Toto bol malý kúsok na pochopenie Kabaly a Stvorenia sveta 🙂 A ja len dodávam, nech sa darí a nenecháte sa odradiť.

Eli

Shadowscapes tarot – recenzia

Grace cards – recenzia

Art Nouveau Tarot – tarot recenzia

Uzatváracia karta v Tarote

Tarot na pomoc tej druhej strane :-) menej zúfalej 🙂

VEŠTENIE – Rôzne spôsoby ORÁKULA

Meditácia s kartami z Veľkej arkány

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: