elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Ako prekonať problémy v láske V.

Posted by elizabethin na 5. februára 2013

319619_207431042652973_1901644298_nVĚŘTE, ŽE JINDE TRÁVA NENÍ ZELENĚJŠÍ

Žijeme v éře, kterou můžeme označit jako „výměnnou“. Vyměňu­jeme menší byty za větší byty, starší auta za novější auta. Chceme mít lepší zaměstnání, vyšší příjem, větší důchod a lepší zážitky. Chceme vlastnit svalnatější těla a patřit k lepším lidem.

Všechno nasvědčuje tomu, že každý si přeje lepší počítač, rychlejší a výkonnější. Konec­konců, po roce dvou je taková věc zastaralá. Oblíbenými zaklínadly jsou rčení „nový a vylepšený“ a „pryč se starým a šup sem s novým“.

Kdyby člověk věřil reklamě, mohl by dokonce uvěřit, že nejlíp svou napjatou finanční situaci vyřeší ještě větším zadlužením.

Tímto způ­sobem můžete vyrovnat své dosavadní dluhy a současně si nakoupit další věci, které jsou kvalitnější než věci, jež už vlastníte. Chceme, chceme, chceme. Pořád víc. Vždycky bude co vylepšovat.

V jistém směru není divu, že aspoň část této neurotické tendence uplatňujeme i na svém partnerovi – vždyť filozofii „jiné by bylo lepší“ máme doslova zadřenou pod kůži. Proč by zrovna náš vztah měl představovat výjimku z tohoto pravidla?

Je zřejmě nevyhnutelné, že o svém partnerovi budeme přinejmenším občas uvažovat stejným způsobem. Možná, že někdo jiný by byl hezčí nebo by líp miloval. Nebo by s námi možná líp zacházel a uměl líp naslouchat a choval se pozorněji.

Možná, že jiný partner by častěji uspokojil naše potřeby a my bychom konečně byli spokojení. Tuto představu v nás ještě umocňuje televize. Jak se zdá, ve filmu má skoro každý milence nebo si najde novou lásku. Nikdo tam nevydrží spokojený moc dlouho.

Samozřejmě platí, že existují životní období, kdy by nový partner mohl znamenat řešení, ale jde spíš o výjimku než o pravidlo. A i když přímo aktivně nepátráte po novém partnerovi, nesmíte zapomínat, že i pouhé úvahy v tomhle směru vám nedovolí plně vychutnat všechno, co už máte, a využít všechny možnosti vašeho současného vztahu.

Zaměříte-li se na to, co by bylo lepší, či budete-li porovnávat to, co (či koho) už máte, s vysněným čímsi (nebo kýmsi), pak se budete užírat pocitem nespokojenosti a zklamání.

Často pomůže uvědomit si a přiznat, že sen bývá mnohem krásnější než výsledek případné výměny. Poznali jsme mnoho žen a mužů, kteří své partnery opustili kvůli někomu jinému – kvůli někomu mladšímu či hezčímu nebo pozornějšímu či bohatšímu – to už je jedno. Bez výjimky platilo, že fantazie byla mnohem lepší než výsledná skutečnost.

Noví partneři mohou být sebebáječnější, ale stejně jako my všichni mají své slabé stránky. S novým partnerem se vždy vynoří nový okruh problémů. Mnozí lidé říkají: „Kdybych byl s někým jiným, nemusel bych tohle snášet.“ To může být pravda, ale museli byste snášet zase něco jiného. Zaručeně. Neexistuje způsob, jak se z toho vyvléknout.

Tato metoda působí velmi účinně hlavně tehdy, když ve vztahu toužíte zažívat víc klidu a uspokojení. A navíc je její použití nesmírně snadné. Stačí si včas uvědomit, jak je to s přesvědčením, že někdo jiný by byl lepší – a udržet ho na uzdě. To je celé – žádná věda.

A jakmile se naučíte uvažovat tímto způsobem, zkuste něco maličko jiného. Nezdržujte se přemýšlením o tom, co či kdo by byl lepší, a zkuste přijít na způsob, jak maximálně vylepšit vztah, který už máte. Važte si toho, co máte v dané chvíli, a pak si ušetříte zklamání, které by následovalo po zjištění, že jinde není tráva o nic zelenější.

viac na – Ako prekonať problémy v Láske

http://www.terapieuovecky.cz/clanky/—-doporucene-knihy—-/richard-a-kristine-carlsonovi–prekonejte-nesnaze-v-lasce/5.-verte–ze-jinde-trava–neni-zelenejsi.html

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: