elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Vodnár – ako ho spoznáte

Posted by elizabethin na 2. februára 2013


Na jar, až sa lesy zazelenajú, skúsim ti povedať, čo mám na mysli, v lete, až sa dni predĺžia, snáď porozumieš tejto piesni.” “Pretože toto musí zostať naveky tajomstvom medzi tebou a mnou.” 

Väčšina ľudí má ráda dúhu. Deti si pri nej prajú priania, umelci ju maľujú, snílkovia sa za ňou naháňajú, ale Vodnár má pred všetkými náskok. On totiž na jednej takej dúhe žije. A čo viac, celú ju rozobral a preskúmal. Kúsok po kúsku, farbu po farbe, a predsa v ňu verí. Nie je ľahké veriť v niečo, o čom viete, aké to naozaj je, ale Vodnár je v podstate realista, aj keď jeho adresa je zajtrajšok a smerové číslo modravé diaľky. Ako začudovaná Alenka z bludiska Ríše divov Vodnára Lewise Carrolla budete musieť byť u tohto znamenia pod vplyvom Uránu neustále pripravení na nečakané veci a udalosti. Aj keď sú od prírody láskaví a pokojní, radi odporujú verejnej mienke a v kútiku duše sa bavia šokovaním konvenčných ľudí občasným neprístojným správaním.

Tieto normálne uhladené a zdvorilé duše vás dokážu náhle uzemniť najneuveriteľnejšími výrokmi a činmi v najnečakanejšom čase. Typický Vodnár je napoly Albert Schweitzer a napoly Myšiak Mickey. Na nohách nosí čokoľvek – sandále, sárové čižmy, polotopánky alebo kapce – a zriedka sa obťažuje skontrolovať, či je vhodne oblečený pre danú príležitosť. Keď má chuť, objaví sa bosý a vysmeje sa vám za to, že sa smejete jemu. Vodnári sa často oblečú do čudných úborov, aby ukázali, že sa nemienia prispôsobiť. Často rozoznáte týchto ľudí narodených vo vzdušnom znamení podľa hojného používania slova priateľ. Vodnár Franklin Roosevelt začínal svoje rozhovory pri krbe nemenným: “Moji priatelia…,” a ich typická otázka po rozpadnutom milostnom vzťahu je: “Môžeme zostať priateľmi?” Vodnár nie je tupý ani naivný, nadšený ani blazeovaný.

Nepretržité experimentovanie v ňom budí zvedavosť a chuť preniknúť k jadru ďalšieho tajomstva a to ďalšie tajomstvo môžete byť vy. Ten človek, ktorý sa zdá byť buď duchom vzdialený milión kilometrov, alebo vás pitvá pod neviditeľným mikroskopom, je pravdepodobne Vodnár. Môže byť nepríjemné zistiť po všetkej tej intenzívnej lichotivej zvedavosti, že sa rovnako hlboko zaujímá o osobný život policajta na rohu ulice, barmana, hotelového poslíčka, speváka v nočnom klube alebo obyvateľa zaujímavého domu, ako je trebárs váš. Politika ho fascinuje, šport ho priťahuje a deti ho mätú. Ale rovnaké je to s koňmi, automobilmi, starými ľuďmi, lekárskymi objavmi, autormi, astronautami, alkoholikmi, piánami, veterníkmi a modlitbami – nehovoriac o baseballe a Louisovi Armstrongovi. Pripojte sa k davu a hoďte svoju márnomyseľnosť do odpadkového koša, lebo vám jeho chladne neosobný prístup zle ublíži.

Hľadajte čudný, odtiahnutý pohľad jeho očí, ako keby obsahovali akýsi magický tajomný poznatok, do ktorého nemôžete preniknúť. Vodnárov pohľad je typicky neurčitý, so zasneným blúdiacim výrazom a často (ale nie vždy) sú jeho oči modré, zelené alebo šedé. Vlasy má obyčajne rovné a jemné, najčastejšie blond, pieskové alebo svetlo hnedé. Pleť má bledú a väčšinou je nadpriemerne veľký (ak keď ascendent môže modifikovať vzhľad ktoréhokoľvek slnečného znamenia). Všimnite si výrazne ušľachtilý profil. Črty Vodnárov sú dobre formované a pripomínajú portréty rímskych císarov vyrazené na starých zlatých minciach. Často si zvyknú na pózu so zvesenou hlavou, keď premýšľajú o nejakom probléme alebo potom, čo vzniesli otázku. Hlava im náhle spadne dopredu alebo sa nachýli na stranu v očakávaní vašej reakcie. Vďaka dvojitej sexualite Uránu majú mužské telá často ženské charakteristiky, ako napríklad široké boky, a ženská telá mužské, napríklad široké ramená.

Voľnosť milujúci Vodnári dokážu byť neobyčajne zábavní, dokonca perverzní, originálni, domýšľaví a nezávislí, ale tiež vedia byť diplomatickí, jemní, súcitní a zakríknutí. Vodnár takmer zúfalo hľadá bezpečie davu a priateľstva, ktoré ho napĺňa. Potom náhle nasleduje obdobie zachmúrenej samoty, kedy nechce byť nikým vyrušovaný. Ale nech je spoločenský alebo v ústraní, uchová si svoju ostrou vnímavosť, ktorá je hlbšia a bystrejšia ako u iných ľudí. Urán z neho robí prirodzeného rebela, ktorý inštinktívne cíti, že staré zvyky sú zlé a že svet a jeho obyvatelia potrebujú revolučnú zmenu (pokiaľ však pôsobí v politike, je natoľko šikovný, aby svoje názory neinzeroval predčasne a neznehodnotil tak svoju stratégiu). Títo ľudia vždy analyzujú situácie, priateľov aj cudzincov. Môže vás vyviesť z miery, keď začnú klásť priame otázky s minimom taktu a snažia sa pochytiť vaše súkromé pocitů. Akonáhle zistia, že hádanka nakoniec nebola taká zložitá, ako sa zdalo, začnú sa nudiť a niekedy ich to aj nazlostí.

Nič nie je urážlivejšie, ako keď Vodnára prestane baviť jeho mikroskopické skúmanie a obráti sa k ďalšej zaujímavej osobnosti práve vo chvíli, keď vás presvedčil, že vás považuje za najdôležitejšiu ľudskú bytosť na Zemi. Zabolí to. Napriek ich fixácii na priateľstvo nemají Vodnári veľa intímnych priateľov. Pri združovaní vyhľadávajú skôr kvantitu ako kvalitu a zriedka zakotvia v trvalom vzťahu na viac než obmedzený časový úsek. Za najbližším rohom na nich môže čakať mnoho ďalších zaujímavých vecí na prerkúmanie, než aby zostali pripútaní len k jednému či dvom priateľom. U takej neosobnej povahy vám veľmi nepomôže pôsobiť na city, ale ak pohnete srdcom Vodnára (čo nie je to isté ako obyčajné emócie), obyčajne zosadne z bicykla a vráti sa, aby zistil, čo mu uniklo. Nad týmto znamením visí zvláštny druh izolácie a jeho nositelia bývajú nepochopení. Je to preto, že ľudstvo ešte nedospelo k ich Utópii.

Pretože Vodnár žije v budúcnosti a do prítomnosti sa vracia len krátko, svetskejším dušiam sa môže zdať jednoducho tresnutý. On to cíti a to prehlbuje jeho pocit izolácie. Ale to, že ostatní s ním nedokážu držať krok, nie je podľa jeho názoru dôvodom, aby sa vydal opačným smerom. Takže blúdi mdezi opustenými oblakmi, kým obyčajní smrteľníci sa dohadujú, čo tam ďaleko od všetkých robí. Astrológia nás učí, že: “Ako myslí Vodnár, tak bude svet myslieť o päťdesiat rokov.” To je možno pravda, ale rozhodne to nezužuje priepasť v prítomnosti medzi jedincami v tomto znamení a nami. Toto slnečné znamenie sa označuje ako znamenie génia a tým skutočne je, pretože viac ako sedemdesiat percent ľudí v Sieni slávy sú Vodnári alebo majú ascendent vo Vodnárovi. Na druhej strane značne vysoké percento ľudí v psychiatrických liečebniach alebo tých, ktorí chodia pravidelne k psychiatrovi, sú tiež Vodnári. Hovorí sa, že medzi genialitou a vyšinutosťou je len úzka deliaca čiara. Vaši priatelia Vodnári vo vás môžu občas vzbudzovať zvedavosť, na ktorej strane hranice vlastne sú.

Veľká časť tohto zmätku plynie z ľudskej tendencie zľahčovať svojich prorokov. Známe výroky, že “sa smiali Fultonovi a jeho parníku”, “mysleli si, že Edison je duševne zaostalý” a “Louise Pasteura chceli dať do blázinca,” sú príklady postoja materialistického sveta k tým, ktorých zmysly sú naladené na vyššie myšlienkové sféry. Vodnári predstavujú zvláštnu zmes chladu, praktickosti a výstrednej nestability a zdá sa, že inštinktívne súcitia s duševne nevyrovnanými ľuďmi. Je zaujímavé, že takmer každý Vodnár dokáže podstatne zmierniť úzkosť duševne chorého človeka len tým, že na ňho pokojne rozpráva. Má fantastickú schopnosť utíšiť hysterických ľudí a upokojiť vyľakané deti. Plynie toto hlboké pochopenie z toho, že má sám zle chránený vysoko citlivý nervový systém? Jeho rozhľad a názory sú také široké, že ťažko nájdete niektorého s predsudkami, pokiaľ nemá v nativite silne nepriaznivé planetárne vplyvy. Aj tak bude silne šokovaný, ak mu vytknete predpojatosť.

Má v sebe taký silný bratský inštinkt, že keď sa vzácne dopustí netolerancie, nielenže si toho nebude vedomý, ale bude túto nálepku nenávidieť. Normálne sú všetci jeho bratmi a sestrami. Bude prechádzať bohatou spoločnosťou aj brlohmi so symbolickým pohárom, do ktorého zhromažďuje vody vedomostí a znova ich vylieva, okrem príležitostných období hibernácie. Ale tieto obdobia väčšinou netrvajú dlho, a kým vám začne chýbať, je zasa späť a družne obchádza jedného za druhým. Nepokúšajte sa narušiť jeho samotu. Keď chce byť sám, chce byť sám. Avšak aj keď podľahne náhlemu impulzu Uránu vyškrtnúť svoje meno z telefónneho zoznamu, nebude sa skrývať naveky. Jeho adresa sa nezmení a on tiež nie. Nikdy sa nedokáže zriecť spoločnosti ľudí nadlho. Ignorujte ho, a skoro sa bude prechádzať mestom na podomácky vyrobených chodúliach, rovnako pozorný a zvedavý ako vždy. Spravidla je ťažké primäť Vodnára na pevne stanovenú schôdzku. Radšej to nechá otvorené, pretože sa nerád zaväzuje k určitým povinnostiam v určitý čas.

Pred schôzkou v danú hodinu dáva prednosť nezáväznému: “Skoro sa uvidíme možno niekedy v utorok.” (A niekedy myslí utorok o dva týždne.) No môžem vás uistiť, že keď sa vám podarí z neho vymámiť sľub, že sa s vami stretne v určenú hodinu, bude tam presne na minútu. Môžete s tým počítať, dokonca si podľa jeho dochvíľnosti nastaviť hodinky a radšej by ste sa sami nemali oneskoriť. Spoľahlivo sa objaví, ibaže by ho na ceste niekto uniesol (čo sa mu ako Vodnárovi môže stať. Týmto ľuďom sa môže stať čokoľvek v ktorúkoľvek hodinu. Myslím tým čokoľvek). Môžete od neho očakávať úprimné názory, ale nebude sa vám pokúšať diktovať, čo by ste si mali myslieť alebo ako by ste mali žiť. Presne tak nemá v úmysle vám dovoliť mu radiť, ako by mal myslieť alebo žiť on. Na rozdiel od Barana a Leva alebo Blížencov nemá záujem vnucovať svoje myšlienky druhým. Vodnárova filozofia je, že každý má svoj ideál, svoju zvláštnu túžbu. Každý človek tancuje do taktu vlastnej hudby a individualita by sa mala rešpektovať.

Je zaujímavé pozorovať, že ako svet smeruje do éry Vodnára, poslovia tejto novej éry sú kvetinové deti a guruovia. V prehnanej podobe len odrážajú ideály Vodnára: rovnosť – bratstvo – láska pre všetkých – ži a nechaj žiť – hľadaj pravdu – experimentuj – a medituj v ústraní. Zriedka nájdete Vodnára, ktorý sa zúrivo bije za nejaký ideál. Žije podľa vlastných pravidiel a cíti, že to stačí. Nech tasí meč Baran, Škorpión, Lev a Strelec a udatne bojujú za oslobodenie utlačovaných. Duše riadené Uránom sú príliš zaneprázdnené premýšľaním o dôvodoch na revolúciu, načúvaním problémom ľudí a zdieľaním súcitného pochopenia. Vodnár verí v radikálnu zmenu, ale necháva násilie na druhých. Nie je morálny ani fyzický zbabelec. Len nie je uspôsobený na bitku. Keď ho boj zastihne nepripraveného, môže v zmätku slepo udrieť alebo sa jednoducho podriadi, aby spor ukončil. Jeho reakcie sú nepredvídateľné, ale jedno je isté. Nasledujúci deň bude jeho mienka rovnako pevnéňá a nemenná ako predtým.

Každý skúsený debatér z neho obyčajne dokáže dostať to najlepšie, pretože jeho pozornosť môže v súboji dôvtipu tak ľahko zabrúsiť do abstrakcie: Vodnár najlepšie bojuje svojou čiapkou. Nasadí si ju na hlavu a odchádza. Avšak akonáhle si pevne stojí za svojím presvedčením, vďaka povahe ctiacej pravdu neuhne ani o piaď, napriek nechuti k nepríjemným konfrontáciám. Všetok krik a citové vydieranie na svete ho neodradí od odhodlania ísť svojou vlastnou cestou so svojimi nezávislými názormi, zatiaľčo všade okolo neho vybuchuje ohňostroj. Naši traja prezidenti Vodnári, Abrahám Lincoln, Franklin Roosevelt a Ronald Reagan dokonale demonštrujú túto zásadu. Vo všetkých prípadoch boli ich koncepcie rovnako originálne a výrazne nepopulárne. Aj keď neobhajovali zaryto svoje osobné teórie, predsa boli urobené rozsiahle reformy bez ohľadu na nedostatok spolupráce a silnú opozíciu. Ďalším dôvodom, prečo sa Vodnári nezriedka stretávajú s nepriateľskou kritikou, je fakt, že vám neustále chystajú prekvapenie.

Trebárs vás vedú na západ, potom sa naraz otočia a bez varovania pochodujú na východ. Dokážu zaryto tajiť, čo majú za lubom. Vo februári narodený otec mojej priateľky celé týždne ignoroval manželkine sťažnosti, že má rozbitý sporák. Zaboril hlavu do novín a jej zúfalé narážky nebral na vedomie. Jedného dňa naraz pred domom zastavil náklaďiak, dvaja muži vyložili úplne nový sporák a zapojili ho v kuchyni pred prekvapenou ženou, ktorá mala vedieť, že sa také správanie dalo čakať. Dôverovať ľuďom nie je pre Vodnára ľahké, aspoň kým nepreskúma vaše motívy, dokonca vašu dušu, pokiaľ možno. Pri jeho sústredenom rozbore každého slova a gesta sa človek ľahko znepokojí. Máte pocit, že všetko sa v tej prenikavej mysli niekam ukladá na budúce využitie, a je to tak. Môže sa zdať, že Vodnár je občas v akomsi zasnenom opare, ale neverte tomu. Pravdepodobne dokáže povedať, koľko máte rias.

Nikdy nečakajte, že vás tento človek bude súdiť podľa prvého dojmu. Vrodená zdvorilosť mu nezabráni zamieriť na vás svoj reflektor od hlavy po päty. Chce vedieť, čo sa skrýva za vaším zovňajškom, a bude vám klásť značne nepríjemné otázky, aby to zistil. Môže vás však utešiť, že akonáhle vás raz prijme, bude loajálny a jeho priatelstvom neotrasie ani zlomyseľné ohováranie. Ak sa stanete jeho ozajstným priateľom, neuverí zlorečivému šepotu vašich nepriateľov, aj keď mu nepochybne z čírej zvedavosti načúva. Buďte však pokojní, že záverečný úsudok bude jeho vlastný. Choroby Vodnárov sú väčšinou späté s obehovým systémom. Títo ľudia sa v zime trasú a v lete trpia horúčavou. Často majú problémy s kŕčovými žilami a v starobe so sklerózou ciev, zvlášt ak sú ich emócie zamerané negatívnym smerom, a majú sklon k zraneniam nôh, hlavne holene a kotníka.

Majú často krehké kosti kotníkov a vzhľadom k zlému obehu ich môžu sužovať bolesti nôh, ďalej bolesti krku a niekedy búšenie srdca, obyčajne nepríliš vážne, ak nemajú v natívnom horoskope nepriaznivé vplyvy. Potrebujú veľa čerstvého vzduchu, spánku a pohybu, ale málokedy tieto liečebné prostriedky využijú. Čerstvého vzduchu sa im nedostáva, pretože zatvárajú okný, vŕšia na seba prikrývky, a predsa sa sťažujú, že je im zima: Vysoké nervové napätie sprevádzajúce duševnú činnosť im bráni v dostatočnom spánku a často ich odpočinok narúšajú nezvyčajné sny. Pokiaľ ide o cvičenie, ak nezískali lásku k športu v ranom veku pri hraní baseballu v susedstve, je ťažké donútiť ich k rýchlemu pohybu, nieto ešte k behu na pretekárskej dráhe. Ich mozog cvičí bez prestania, ale telo sa musí veľmi nútiť. Zdravie Vodnárov je obyčajne výborné v detstve, okrem zvláštnych sťažností, ktoré nemožno diagnostikovať. Skutočné ťažkosti začnú, až keď sa s dospelosťou prehĺbi tvrdohlavosť. Títo ľudia neobyčajne podliehajú hypnóze.

Intuitívne to mnohí vycítia a nepodstúpili by hypnózu za nič na svete, ale to je chyba, pretože hypnóza navodená dobrým hypnotikom môže úspešne odstrániť myriadu ich fóbií. Tiež dobre reagujú na elektrolýzu, ktorá môže byť rovnako prospešná. Vodnári nemajú najlepšiu pamäť na svete, ale v skutočnosti si nepotrebujú pamätať veľa vecí, pretože zdanlivo získavajú znalosti zo vzduchu pomocou nejakej neviditeľnej antény. Prečo by si teda mali napchávať mozgy informáciami, ktoré trebárs nikdy nebudú potrebovať, keď môžu osmózou dosiahnuť takmer všetko, čo chcú? Je pravdepodobné, že prídu z obchodu bez najdôležitejších vecí na zoznamu, pretože sa nebudú obťažovať zapamätať si niečo, čo je podľa nich nepodstatné. Typický Vodnár je stelesnením legendárneho roztržitého profesora. Poznám jedného, ktorý si naplánoval schôzku s manželkou popoludní pred motelom City Squire. Ale prišiel skôr a náhodou stretol starého priateľa. (Vodnári neustále stretávajú starých priateľov.

Vždy nájdu niekoho, koho poznajú, či už je to v Afrike alebo na Aleutských ostrovoch.) Tento muž sa tak zabral do konverzácie s týmto známym, že keď sa s úsmevom objavila jeho žena, neprítomne sa na ňu pozrel, potom galantne zdvihol klobúk, otočil sa, vzal priateľa pod pazuchu a odkráčali spolu, bez toho, aby prestali hovoriť, kým nahnevaná manželka zostala stáť na rohu, sama a zabudnutá. Vodnárova schopnosť sústrediť sa môže budiť posvätnú bázeň. Okrem toho je tiež schopný – pokiaľ chce – pochytiť veci okolo seba ako radar. Dokáže viesť zložitú diskusiu, a pritom mu neunikne nič z toho, čo sa robí na druhom konci miestnosti. Niekedy by ste prisahali, že nevenoval žiadnu pozornosť tomu, čo ste povedali, ale na budúci deň vám to zopakuje ako magnetofón. Nikdy nepodceňujte jeho schopnosť nasať vedomosti, kým vyzerá netýkavo, aj keď čas ad času sa skutočne zamyslí, ako onen priateľ, ktorý nechal manželku stáť na ulici v rozpoložení, v ktorom nemala ďaleko k vražde.

Čo si muž alebo žena v tomto znamení myslí, je vždy určitým kľúčom k budúcnosti. Ich zázračná schopnosť vrhnúť sa do neznáma a absorbovať mystické tajemstvá bez veľkého úsilia vedie k zvláštnemu druhu intuície, ktorí im dáva vysokú mieru psychickej jasnozrivosti. Poznám jedného, ktorý doslova zdvíha telefón, kým zazvoní, a čo viac, vie, kto je na druhom konci drôtu, ešte predtým, ako ten dotyčný povie jediné slovo. Abraham Lincoln mal niekoľko predtúch svojej vlastnej smrti do šokujúcich podrobností. Takmer každý Vodnár má jedinečný druh senzitivity, pomocou ktorej odhaľuje vaše vnútorné túžby. Bez rečí chápe potrebu ukrytú tak hlboko, že si ju vy sami takmer neuvedomujete. Prostredníctvom onej magickej osmózy dokáže preniesť vlastné myšlienky s neviditeľným nábojom elektrického prúdu. Aj keď je k vám otočený chrbtom, môže týmto zvláštnym procesom prenášať svoje pocity. Počas dlhej odmlky pri telefónnom hovore možno vysiela a prijíma vibrácie, kým si myslíte, že zaspal.

Niektorí Vodnári dokážu poslať telegram bez pomoci spoločnosti Western Union. Napriek tomu v ich myslení nie je nič poverčivé. Ako pravý vedec, aj keď je trebárs mechanikom alebo hudobníkom, nerobí Vodnár unáhlené závery, kým ich jeho bystrá myseľ nepodrobí testu. Akonáhle si však utvorí názor, zostane pevne zafixovaný v jeho mozgu. Akokoľvek miluje zmeny v spoločnosti i vo vláde, svoje názory nezmení kvôli nikomu ani o chlp. V otázke svetového pokroku je veľmi slobodomyseľný, ale keď dôjde na jeho osobné správanie, ktoré môže byť nečakane konzervatívne, jeho myseľ sa uzavrie. Vidíte, že jeho liberálnosť má svoje hranice. Títo ľudia neznášejú klamstvo a podvádzanie a vyhýbajú sa požičiavaniu vecí. Dajú vám peniaze ako darček, ale nežiadajte od nich pôžicku. Skúšali ste niekedy dostať z Vodnára päťdesiatku? Možno vás prekvapil, keď povedal áno, ale rozhodne mu ju rýchlo vráťte. Nesplnený sľub alebo nezaplatený dlh môže vytvoriť vo vašom priateľstve veľkú trhlinu.

Vodnári dodržiavajú slovo a platia svoje účty a od ostatných očakávajú to isté. Úverové kontá ich obyčajne nevzrušujú a kreditné karty v nich mohou budit strach. Všetko toto vyznávanie poctivosti sa však môže zvrtnúť na problematické správanie. Akokoľvek neznášajú pokrytectvo a vyhýbavosť, vedia zodpovedať otázky tak prefíkane, že vzbudzujú mylný dojem. Predsa však neváhajú dať najavo svoje rozhorčenie, keď pristihnú niekoho iného pri tejto jemnej forme klamu. Zriedka vyslovia priamo lož, ale dokážu vás ošaliť veľmi nenápadnými metódami, čo sa dá sťažka označiť za čestnosť, ktorú neustále hlásajú. Ich nepoľavujúce hľadanie pravdy a túžba zakryť vlastné motívy sú nekompatibilné povahové stránky, a pokiaľ sa má Vodnár dozvedieť pravdu o sebe samom, musí tomuto rozporu čeliť. Ľudia v tomto znamení sú považovaní za idealistov, možno nezaslúžene, pretože ozajstný idealizmus sa skladá zo slepej viery a optimizmu, kým Vodnári sú príliš chytrí, aby sa dali nadlho do služieb stratenej veci.

Vedia, že väčšina snov sú ilúzie ako dúha, ktorú tak starostlivo preskúmali, a predsa ju milujú. Tradície a autorita ich nechávajú chladnými. Zdvorilo ich rešpektujú, ale nezastaví ich nutkanie odkrývať falošné alebo skreslené predstavy a nelogické domnienky. Ako ich myseľ, tak telo musia byť voľné ako vietor. Spútať Vodnára je ako polapiť motýľa, ako zavrieť vetrík do skríne alebo udržať zimnú fujavicu vo fľaši. Nemožno to dosiahnuť a naviac – kto by to chcel skúsiť? Aj keď Vodnár natoľko predbehol dobu, že vám robí problémy okamžite pochopiť jeho stanoviská, stojí za to sa o to aspoň pokúsiť. Vždy z toho vyjdete o trochu múdrejší, i keď tiež trochu zmätení. Jeho astrologickým kvetom je narcis. Urán bez prestania trhá dušu Vodnára na dvoje. Je to nevyspytateľná výbušná planéta zmeny, ktorá mu dovolí vidieť do budúcnosti s elektricky modrou jasnosťou. Vodnár patrí ľudstvu. Predstavuje jeho najväčšie nádeje a ideály. I jeho kov, urán, nie je naozaj kov, ale rádioaktívny kovový chemický prvok, ktorý možno nájsť len v zlúčeninách. Je dôležitý pre jadrový výskum a môže sa nepretržite štiepiť. Magnetická veľkoleposť ôsmych zábleskov oslňujúceho blesku odrážajúcich sa vo Vodnárovom safíre môže odhaliť jeho tajomstvo tým, ktorí ho chcú spoznať – ale len na okamih môžu nahliadnuť do jeho osamelého srdca, ktoré bolo už pred dávnou dobou naplnené Saturnovou múdrosťou – ibaže by ste tiež žili v budúcnosti.

http://denne.sk/

.

Znamenie VODNÁR

.

Muž v znamení VODNÁR

Žena v znamení VODNÁR

.
Vodnár – ako ho spoznáte

Žena vodnár a Muž kozorožec

Žena vodnár a Muž strelec

Žena vodnár a Muž váhy

Žena vodnár a Muž škorpión

Žena vodnár a Muž panna

Žena vodnár a Muž lev

Žena vodnár a Muž rak

Žena vodnár a Muž blíženci

Žena vodnár a Muž býk

Žena vodnár a Muž baran

Žena vodnár a Muž ryby

Žena vodnár a Muž vodnár

Reklamy

20 komentárov to “Vodnár – ako ho spoznáte”

 1. lilah said

  😆

  tak toto ma pobavilo veru neskutočne … síce som to ešte nedočítala, ale nesmierne ma pobavila táto veta …

  “a ich typická otázka po rozpadnutom milostnom vzťahu je: “Môžeme zostať priateľmi?” …
  presne toto som sa ja včera opýtala manžela, na konci dvojhodinového rozhovoru, v ktorom sme si dohadovali podmienky rozchodu … mno, ako čerečnička na torte …
  no ako to tak čítam, asi nie všetci to tak chápu ako ja, čo? .. hm … čo je na tom ostať priateľom s tým, koho som milovala? ved sa v podstate nič nezmenilo, akurát o postel sa nedelíme, tak? .. pohoda, .. prosto chceš, chceš, nechceš, nechceš .. len to povedz na rovinu … jednoduché ako facka …

  hm, hm, hm …

  ja som fakt asi z marsu, či čo to … Úkaz … 🙂

  tuším začnem na tie horoskopy aj veriť .. hm, .. hm, hm, … 🙂

 2. lilah said

  no, aj keď je to o mužovi vodnárovi .. veľmi to na mna sedí .. hm, boh ho vie prečo …

  napr. toto … V otázke svetového pokroku je veľmi slobodomyseľný, ale keď dôjde na jeho osobné správanie, ktoré môže byť nečakane konzervatívne, jeho myseľ sa uzavrie. Vidíte, že jeho liberálnosť má svoje hranice. …

  no dobre, končím ja radšej … 🙂

  krásny dníčok prajem … všetkým …

  hm,hm,hm, .. no toto! .. 🙂 … hm, …

 3. liluska 🙂

  si uzasny clovek 🙂
  kazdy z nas si zasluzi stastie a aj takeho partnera, co si nas bude ctit a lubit a aj respektovat a co ja viem, ty si toho svojeho vzdy 🙂 moze byt stastny, ze si mu venovala tolko rokov predsa hmhm
  budem drzat palce, nech to dobre dopadne a v klude sa vsetko vyriesi
  a vobec nie si z marsu, si z nasej obycejnej planety zem, z ktorej sme vsetci, len si to mnohi nechcu pripustit 🙂
  a ani to ako zijeme a s kym zijeme hmhm kazdy sa boji a velmi, je to pochopitelne, netreba odsudzovat ludi za to hmhm
  vsetko je vporiadku a tak ako ma byt predsa, je dobre ostat priatelom s clovekom, co sme milovali a mame aj spolu deti hmmh je to o zodpovednosti predsa a ta nezmizne rovodom, len sa ukaze v pravom svetle, vlastne vsetko sa ukaze v pravom svetle pri rozchode a aj tie motivy hmhm
  horsie je, ked by si chcel zostat priatelom s niekym, koho milujes, ale nevies to, lebo jedna ruka netlieska a jeden clovek vztah nevytvori hmhm
  len sa pokazi z nervozity a cakania vsetko, co sa da a nakoniec nic z toho hmhmhm vsetko zle zrazu a laska je len slovo a realita druhe hmhm

  drzim palceky nech to tam zvladnete vklude a pohode, ja som stale tu, ved vies na orave 🙂 ja uz nikam odtialto nepojdem, mna si tu musi uz kazdy len najst 🙂

  papap a pekny den prajem vsetkym uzasnym vodnarom 🙂

  • lilah said

   elizabethin

   ďakujem … 🙂 ono to dopadne presne tak ako má, koniec koncov ako všetko … načo sa trápiť? … podstatné je jediné .. tá láska, ktorú v srdci nosíme, .. nič viac …

   a to je dobre, že si sa ustálila .. tak aj ja Tebe prajem všetko dobré, a ak by si náhodou cítila takú nejakú maličkú potrebu niečo mi napísať, máš predsa kontakt na FB .. píš tam … naučila som sa tam už chodiť ..

   tak už ozaj pekný deň prajem … 🙂 Všetkým 🙂

   PS: síce neviem čím to je, ale ten horoskop teda vo väčšine sedí na to, ako sa moje EGO 😛 identifikovalo so súčastnou schránkou v tejto inkarnácii … hehe … maličký vtip na koniec, od osvietenej .. 😉 🙂

   • dakujem liluska 🙂
    myslim, ze mne uz ani fb nepomoze :-)a nieto este mat nejake potreby,lebo ked mam, tak to vzdy skonci pohromou, ved vies 🙂 mam velke ego a poriadne sa mi ligoce 🙂
    ale mas pravdu, dolezita je laska a ta k nam prichadza presne vtedy, aby nas niecomu naucila hmhm
    pappapap a pekny aj tebe

   • lilah said

    jéééjo, … eli si zo seba spravila žartík …

    “mam velke ego a poriadne sa mi ligoce 🙂 ” 😉 … No Toto! … 🙂

    no, ale už ozaj končím, aby si ma neplašila z blogu nejakým prakerom zasa … 😛 .. 🙂

    krásny dníčok prajem eli .. a nielen Tebe samozrejme … 🙂

 4. calieen said

  …”ale ak pohnete srdcom Vodnára (čo nie je to isté ako obyčajné emócie), obyčajne zosadne z bicykla a vráti sa, aby zistil, čo mu uniklo.!!! 😆

  celá ty:)

 5. xixiixixiixi
  to nevadi predsa 🙂 dolezite je, ze si vies uz aj ty zo seba a respektujes ma taku aka som 🙂
  aj bez osvietenia aj s vtipkami 🙂 a mojim pohladom na svet, aj ked je iny ako ten tvoj 🙂
  az si obnovis moj mail, tak potom napisem 🙂
  pappa a drzim palceky, nech sa dari a vsetko dobre dopadne
  som rada, ze si spokojna v zivote liluska a robis zmeny 🙂
  pa

  • lilah said

   a ty moju adresu nemáš? … ved máš … ja ju nemám, všetko som vyhodila do koša .. 🙂

   to si nevedela, to je moja špecialita, keď mi niekto dostatočne dlho šliape na otlak … vyhodiť, zmiesť zo stola, pozametať, upratať, vyprášiť, prosto dovi dopo tvá Máňa … 😛 ..
   ale? už sa lepším .. v roku 2010 to bolo asi tak 7 e-mailových adries 😉 …
   v roku 2011 asi tri … 😛 a dve zmazané adresy 🙂
   … takže v roku 2012 ( hehe tesne pred koncom sveta 😛 ) už môže byť kompletná zmena adresy len raz, čo ty vieš 😉 …

   a aha, aj tu sa toto píše … 🙂
   “Avšak aj keď podľahne náhlemu impulzu Uránu vyškrtnúť svoje meno z telefónneho zoznamu, nebude sa skrývať naveky. Jeho adresa sa nezmení a on tiež nie. Nikdy sa nedokáže zriecť spoločnosti ľudí nadlho. Ignorujte ho, a skoro sa bude prechádzať mestom na podomácky vyrobených chodúliach, rovnako pozorný a zvedavý ako vždy.” ..

   😆 ako to tu tak čítam, tak fakt Amen Dolores 🙂 .. to je nátura, čo? totálne nepredvídateľná … 🙂

   tak ked máš tak napíš, ked nemáš tak nenapíšeš … 🙂 hehe, ked sa nebojíš? 😛 🙂

 6. hihiihih
  jaaaaaaj ty si potvora, vsak?
  a teraz mi vsetci prikyvuju, keby si to len videla :-)))
  no co s tebou moja?
  dufam, ze sa ti moje slniecko nestazovalo, co som mu vyviedla naposledy hmhm ublizila som mu zasa hmhm ten by ma hodil zralokom, keby mohol hmhmmh ale teraz uz urcite a ja jeho hodila do snehu a riadne ho tam vygulala hmhm nech zamrzne, ked je taky protivny na mna hmhmmh
  so mnou to tiez nie je med lizat veru hmhm tiez mam zle dni liluska, nie si sama 🙂
  vsetko zle a koniec sveta sa blizi, lebo sa negula ako ja potrebujem 🙂 akou kazdeho asi hmhmmh pozdravujem preto vsetkych, co mi teraz prikyvuju 🙂
  asi to mame vsetci z casu na cas a ostatni musia s nami byt tolerantni ako my s nimi, nic ine nepomaha v tejto na hlavu prevratenej dobe hmhm
  takze ja nemozem nic vycitat nikomu, ked som tiez priecna 🙂

  pappapa a drzkaj sa a pozdravujem tie tvoje anjeliky .-)

  • lilah said

   eli

   Dúfaš, správne! Tvoje Slniečko, sa na Teba ani len jedinou čiarkou nesťažovalo!
   Má Ťa v Úcte, v Srdci, a toto by mi na neho popravde ani len troška nesedelo.
   Ak sa zastavil, z času na čas , tak len aby ma pozdravil, poprípade sa spýtal na mňa, pochválil sa mi dietkami, svojou prácou, prosto klasický rozhovor medzi mužom a ženou, kamarátsky, osobne – neosobný …
   Takže netuším čo si mu vyvádzala, lebo Ty priečna teda vieš byť, to je Fakt! 🙂 ale? Čo si ja na ňom nesmierne cením, rieši váš vzťah výlučne s Tebou! Toto si prosím veľmi ceň. A zober k Srdcu. toto je to čo mi vadilo a prečo som ťa škrtla z e-mailu. Ale ako vidíš, zo života nie, to nedokážem. 🙂

   A ďakujem za pozdrav pre dietky, .. opätujem ho …

   a už ozaj krásny zvyšok dníčka prajem .. tak preháňať to zasa s tou vrúcnosťou na jeden deň nie je dobré … 😉 … 😛 … 🙂

 7. liluska presne preto si ho vazim aj ja a este aj pre vela inych veci a on to vie, ze ho mam v ucte a preto som schopna respektovat to, co je okolo neho aj ked mi to robi problem velakrat, velmi si ho vazim za to, akym je, naozaj sa mylis, ak si toto o mne myslis 🙂 ze si ho nevazim :-)))))
  je to vynimocny muz a chcem, aby bol v zivote stastny 🙂 a on to vie 🙂
  takze sa vo vela veciach mylis a nemusis mi to vypisovat na blog, preto som tiez respektovala to , ze sa nechces rozpravat so mnou, lebo mam iny pohlad na veci 🙂
  priatelstva, partnerstva, kamaratstva su o respekte 🙂
  kazdy ale robi chyby, vies?
  ale tiez treba vediet odpustat a pohnut sa dalej 🙂
  niekedy sa to da a niekedy nie,kazdemu to iny cas trva hmhm kazdy sme uboleny inak 🙂
  ale verim, ze niekto nechce nikomu ublizit a nerobi to naschval, len chce tiez troska miesta a casu u toho druheho ziskat a preto nie je zlym, len by chcel tiez, aby ho niekto zaregistroval a uznal aj to, ze mu chyba hmhm
  jednoducho sme ludia a treba chapat, ze aj ta druha strana by bola rada viditelna a akceptovana, nic viac hmhm
  vzdy je to o ludskom faktore mhmhmhm
  bohuzial velakrat to nejde a vtedy treba pochopenie a trpezlivost na vsetkych stranach a nie vycitky na blogoch liluska 🙂
  mazanie adries a vykrikovanie po kamaratoch, ktori nam chcu tiez pomoct a podobne zivotne nevyhnutne veci 🙂
  tymto pozdravujem vsetky tutulky dookola 🙂 co nepochopili dobry umysel 🙂
  ved vies 🙂 koniec sveta sa blizi :-))))))

  hadam ho vsetci v zdravi prezijeme, co povies moja? hmhm
  aj ked ja uz pochybujem naozaj o vsetkom xixiixixixi

  papap a posielam kopec snehu, pocula som, ze naj uhu ho moc nemate liluska , ja by som vam poslala polovicu z naseho a este by aj tak neubudlo xixiix

  ppapap a pekny podvecer prajem 🙂

 8. anjelicsue said

  Veľká vďaka za článoček … veľmi sedí !!! sa musí uznať 🙂 Mne zase veľa ľudí vraví že mám veľké sebavedomie no čo už keď som génius nepochopený :-D! No inak super charakteristika …

 9. ambala said

  tak teraz uz vselico vidim jasnejsie… sakris… 😛

  “Keď chce byť sám, chce byť sám.” – toto je tak presne, az strach, len skoda, ze to ludia naokolo nie su schopni akceptovat, o pochopeni uz radsej ani nehovorim…

  “Skoro sa uvidíme možno niekedy v utorok.” (A niekedy myslí utorok o dva týždne.) ” – jaaaj toto je dobre 😀 … niekedy je tym mysleny jeden utorok niekedy v dalekej buducnosti, co tiez ludia nechapu…

  “Potrebujú veľa čerstvého vzduchu, spánku a pohybu, ale málokedy tieto liečebné prostriedky využijú. Čerstvého vzduchu sa im nedostáva, pretože zatvárajú okný, vŕšia na seba prikrývky, a predsa sa sťažujú, že je im zima: Vysoké nervové napätie sprevádzajúce duševnú činnosť im bráni v dostatočnom spánku a často ich odpočinok narúšajú nezvyčajné sny. Pokiaľ ide o cvičenie, ak nezískali lásku k športu v ranom veku pri hraní baseballu v susedstve, je ťažké donútiť ich k rýchlemu pohybu, nieto ešte k behu na pretekárskej dráhe.” … plati na 100% (brrr sport, tak este plavanie…)

  a toto plati na 1000%:
  – “Dôverovať ľuďom nie je pre Vodnára ľahké, aspoň kým nepreskúma vaše motívy, dokonca vašu dušu, pokiaľ možno.”
  – “Pretože Vodnár žije v budúcnosti a do prítomnosti sa vracia len krátko, svetskejším dušiam sa môže zdať jednoducho tresnutý. On to cíti a to prehlbuje jeho pocit izolácie. Ale to, že ostatní s ním nedokážu držať krok, nie je podľa jeho názoru dôvodom, aby sa vydal opačným smerom.”

  hmmm, jednoducho povedane vacsina veci sedi… zostava uz len zistit, ci sien slavy alebo kazajka… 😛

 10. anjelicsue said

  noo to je nápad … aspoň nech sranda je !!! 😀

 11. dobre ranko sa praje vsetkym vodnarikom a vodnarkam 🙂
  musim povedat, ze bez vas by bol svet o vela ochudobneny 🙂
  takze ziadna kazajka, ale usmev dievcata
  som rada, ze sa pacilo a zaujalo vas , krasny den prajem
  papa a nech sa dari 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: