elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

S. N. LAZAREV – Negativní emoce

Posted by elizabethin na 25. januára 2013

166062_10151014534190865_1182888707_nKdyž o někom přemýšlíme, vzniká energetický most mezi námi a tím, na něhož myslíme. Probíhá výměna energie a informaci, proto je každé negativní pomyšleni energetickým tokem,  který může uškodit. Nebezpečný může být dokonce vnitřní souhlas s pomlouvačem a nevraživcem. Když někomu spíláme nebo o něm ošklivě smýšlíme, tak ho zraňujeme a zároveň ničíme i vlastní karmické struktury.

Slovo jakýkoli program posiluje. V současné době je bioenergetika naši Země taková, že stačí už jen křivě o někom smýšlet, a můžeme mu způsobit těžkou újmu. Po analýze četných fakt a jevů jsem dospěl k závěru, že před několika staletími lidstvo připustilo překotný ústup od zásad harmonie světa, proto je dnes informační pole Země tak zatěžkané negativními programy. Když člověk o jiném člověku nesmýšlí právě dobře, propojují se společné negativní karmické struktury a aniž bychom přáli zlo, můžeme tomu jinému uškodit.

Zabíjíme jeden druhého podvědomě, a přitom vůbec nic netušíme. Dochází k lavinovitému procesu sebezničení, který již ani nevyžaduje, aby se na něm podílely negativní emoce – docela stačí ten záporný potenciál, který lidstvo již  nashromáždilo. Proto dnes nestačí být dobrý a nikomu neškodit. Naše podvědomí je již natolik deformované, že dokonce nepůsobeni škody není dostatečným předpokladem pro to, abychom zachránili vlastní duši a tělo.

V dnešních  podmínkách je pro přežití nejdůležitější vědomá a soustředěná práce na změně sebe sama. Nestačí být prostě dobrý, je třeba být aktivně dobrý.  Každý dobrý a slušný člověk má šanci zahynout, nemluvě o těch, kteří porušují nejvyšší zákony. Ideály a přikázání, jimiž lidé žili po tisíce let, jsou dnes zapomenuty a odsunuty do pozadí. Proto člověk musí vědomě a aktivně pracovat na obnově vlastní duchovnosti, vnitřního humanismu a smyslu pro harmonii světa. “Milujte nepřátele své” – to je výzva k duchovní intenci člověka neodpovídat na úder energetickým úderem. Úkolem eticky gramotného člověka je zásadně nevpouštět negativní city do podvědomí. Člověk, který den začíná přáním: “Pane Bože, dej mým nejbližším, příbuzným a známým zdraví a mně dostatek trpělivosti,” se rovnou aktivně brání různým pokleskům proti zákonům, jichž by se mohl dopustit. 

Uveďme si příklad toho, jak může fungovat jedna jediná věta. Mladý muž urazil dívku. A ona mu říká: “To ti nikdy v životě nezapomenu.” Analyzoval jsem si svého času, co se v takové chvíli děje: formuje se buď program zkázy, nebo rozchodu – tedy to, čemu se v bioenergetice říká uřknutí. Tedy – dnes jakýkoli kategorický tvrdý soud bohužel znamená, že působíme Škodu sami sobě i jinému Člověku. Přišel ke mně muž, který si stěžoval na celkovou ochablost a slabost. Energetické ukazatele byly velmi nízké a testování rychle odhalilo příčinu: “Vy máte sousedku, se kterou se hodně hádáte, že ano?” “Ano.” “Často se na ni hněváte, což deformuje vaše pole, proto klesá bioenergetický potenciál. Ale především o ní patrně moc nehezky mluvíte.” Jakmile jsme tuto disproporci odstranili, ochablost pominula a pole se dostalo do rovnováhy.

 Negativní soud o komkoli vyvolává silný pokles energetického potenciálu. Když člověk někoho pomlouvá, způsobuje újmu nejen pomlouvanému, ale i sobě, protože při tomto procesu dochází k deformaci, k rozpadu jeho vlastní struktury pole a ztrátě energie. Ošklivé pomyšlení o člověku,nehezké slovo na jeho adresu je útokem na energetické úrovni, po němž následuje odplata, protože se praví: “Nesuďte, abyste nebyli souzeni; kterýmž soudem soudíte, tímž budete souzeni.“ Rána způsobená křivým slovem se nemusí nutně projevit na fyzické úrovni, nemusí okamžitě  vést k nějaké konkrétní nemoci. Může začít rozpadem jemných struktur, a přestože se člověk bude cítit báječně, již poběží deformace jeho duchovních struktur, které mají obrovskou kapacitu a přitom nejsou nijak zjevné.

Když později přijdou první pohromy či nemoci příbuzných a dětí, viníka sotva napadne, že příčinou těchto neštěstí je on sám a jeho ošklivé výroky. Zabíjíme sami sebe, aniž bychom to věděli. Spílání krátí naše síly, ničí nás fyzicky i duchovně a ovlivňuje délku našeho života. Zkoumal jsem rovněž, jaký rys je typický pro lidi, kteří se dožívají vysokého věku. Jejich strava je velmi rozmanitá, chování také, ale co mají společné, je dobrosrdečnost. Dobrosrdečnost automaticky předpokládá, že její nositel se nedopouští energetických výpadů proti jiným lidem, a je tedy sám nedotknutelný. Umíráme brzy, protože neustále boříme vlastní duši a tělo. Japonci jsou naopak lidé dlouho žijící a zároveň jsou nejzdvořilejším národem na světě. Nejnebezpečnější je však osočování milovaného člověka. Stupeň sounáležitosti na úrovni pole může být různý, ale mezi milujícími se lidmi je vždy nejvyšší. Pocit lásky člověka povznáší, a proto jakýkoli negativní vliv může být krajně zhoubný .

Reklamy

12 komentárov to “S. N. LAZAREV – Negativní emoce”

 1. […] Prevzaté z https://elizabehtin.wordpress.com/2013/01/25/s-n-lazarev-negativni-emoce/ […]

 2. netreba said

  Suhlasim s tym, ze clovek by sa mal co najviac snazit byt k ludom dobrosrdecny aj ked oni nie su. Nesudit druhych a odpustat, aj jed odpustenie je niekedy velmi tazke. Ale to co pisete o japoncoch nieje az taka pravda. Na prvy aj druhy pohlad su to pokorni a dobrosrdecni ludia. Maju porekadlo “to co ti niekto da, vrat mu to 2-3nasobne. Ale casto x zabudaju davat lasku svojim blizkym, z toho dovodu, ze sa neustale musia kontrolovat, viac davat ostatnym atd. Vela x su nestastni, hlavne zeny. Svedci o tom aj velmi vysoka pripadov samovrazd v Japonsku. U nich neexistuje nieco ako dotyky z lasky, lebo to sa nepatri. Alebo spontanne milovanie z lasky, lebo hygiena je prvorada. Cize pol hodina vo vani kazdeho partnera pred tym. Sprchovy kut nevyuzivaju, lebo to je pre nich nie dostatocne hygienicke. Ale pre nich je to prirodzene ako pre nas nasa mentalita. V kazdom pripade, keby sa clovek snazil mat rad kazdeho a neublizovat mu nedajboze vedome, nebyt seveckym svet by bol ovela krajsi. Mozno ak raz clovek bude mat vyssiu inteligenciu, taketo emocie sa vytratia.

 3. Ingo T. Herzig said

  Autor přehlíží fakt, že často v sobě nosíme potenciály nestřádaných agresí vůči druhým, kteří nám kdysi ublížili. I když nechceme o těchto druhých myslet něco zlého, natož jim popřát něco zlého, tyto nastřádané potenciály vyplavou na povrch a způsobují myšlenky, v kterých se těmto lidem za své někdejší chování pomstíme, v kterých jim to oplácíme. Takové úvahy, jaké se nám předtavují v tomto textu, jsou máloé platny. Co s tím?

  • Svatopluk Mára said

   Jen stručně: nic nemůže vstoupit do našeho života, pokud to k sobě sami nepozveme. Takže ani urážky a ublížení od jiných lidí. Není tedy důvod se na kohokoli za cokoli zlobit a nosit v sobě temné myšlenky na odplatu. A jak se to děje? Na principu přitažlivosti stejnorodého – máme-li v sobě disharmonie, tak ty přitáhnou stejné z okolního světa. Ať už pouze v energetické formě, a tudíž posílení naší disharmonie, nebo ve formě fyzické akce proti nám. Naše vnitřní disharmonie otevírají náš ochranný obal pro “stejné” z venku. Proto je třeba stále sledovat a “čistit” naše mentální a emoční těla, chcete-li informační pole.

   • Iveta Medvedova said

    Krasny den – suhlasim s Vasim komentom – chcem velmi pekne poprosit o radu – Ako je najlepsie cistit nase mentalne a emocne tela? Prosim, poradite? Dakujem mnohokrat, vsetko dobre, Iveta Medvedova

    Svatopluk Mára said
    15. augusta 2016 o 10:57
    Jen stručně: nic nemůže vstoupit do našeho života, pokud to k sobě sami nepozveme. Takže ani urážky a ublížení od jiných lidí. Není tedy důvod se na kohokoli za cokoli zlobit a nosit v sobě temné myšlenky na odplatu. A jak se to děje? Na principu přitažlivosti stejnorodého – máme-li v sobě disharmonie, tak ty přitáhnou stejné z okolního světa. Ať už pouze v energetické formě, a tudíž posílení naší disharmonie, nebo ve formě fyzické akce proti nám. Naše vnitřní disharmonie otevírají náš ochranný obal pro “stejné” z venku. Proto je třeba stále sledovat a “čistit” naše mentální a emoční těla, chcete-li informační pole.

  • K tomuto doporučuji knihu: Radikální odpuštění. Velmi mi pomohla:-)

  • Jirka said

   Váš poukaz je velmi dobrý .. to o čem píšete, je něco co řeší podle mého názoru každý člověk. Mě osobně se osvěčilo již dříve zmíněné odpuštění.
   A hodně pomáhá rozebrat si důvody a uvědomit si, že člověk, od kterého jsme to přijali se sám trápil a nenašel lepší řešení, než tu věc projevit navenek.

 4. Celé jsem to přečetla.a je to velice těžké smýšlet a jednat a konat vždy zdvořile.Když vám někdo ublíží………..Pak nezbývá nic jiného než neustále meldovat metodu Hó oponopono…………….www.vyklad-z-karet.cz

 5. Lucinka said

  Autor píše o negativních dopadech našeho chování, myšlení ale jaksi opomněl, že tímto článkem, nevyvolává právě pozitivní emoce, spíše strach. A vyvolávat v někom strach má být ok.? Nesouhlasím. Jsme všichni bytostmi světla, a i když naše myšlenky nejsou vždy nejčistší, neznamená to, že v budoucnu můžeme očekávat něco zlého. To co se v tu chvíli odehrává, se děje v tu chvíli a citlivý jedinec pozná, že právě toto mu neprospívá.

  • Svatopluk Mára said

   Měl jsem s Lazarevem stejný problém, vzbuzoval ve mně strach něco si byť jen pomyslet… znám to. Ale četl jsem ho dál a nakonec jsem dal přednost tomu, že mě vlastně informuje o tom, čemu se mám vyhnout, do jaké míry toho budu schopen. Varování není vzbuzování strachu, kromě toho původním smyslem toho, čemu říkáme strach, bylo varovat nás před skutečným, nebo možným nebezpečím… 🙂 takže tak nějak…

 6. Magdalena said

  Mno, také mám po přečtení zvláštní negativní mrazení…..nechci psát strach….beru to jako další info, jak na sobě pracovat….Nicméně…pokud vědomě zpracovávám myšlenky, ale vnitřně to opravdově necítím, pak je celý tok energií stejně zas a jen přeludem, za kterým se tolik z nás honí……

 7. […] Zdroj: https://elizabehtin.wordpress.com/ […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: