elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Vodnár (20.1. – 18.2.) všeobecne

Posted by elizabethin na 3. januára 2013

Základná charakteristika

Znamenie: vzdušné, studené
Vládca znamenia: Saturn a Urán
Povaha: sangvinická
Šťastné roky: 21-26, 40-45
Súlad so znamením: Blíženci, Váhy
Farba: šedá
Kov: olovo
Podriadená časť tela: tepny, kontníky
Kamene znamenia: akvamarín, chryzokol, jaspis, obsidián, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír, sodalit
Šťastné čísla: 3, 9, 15, 45
Šťastný deň: sobota
Šťastný kvet: kapradie
Duchovný ochránca: Demeter
Príjemná vôňa: mak

Ako ho spoznáte

Tvár Vodnára je veľmi ušľachtilá a jemná, má vyvážené rysy – pripomíná tvár aniela s hodvábnou pleťou a mladistvým výrazom. Výraz očí býva odťažitý, ale pritom srdečný a príjemný. V istých vážnych situáciách máva prázdny pohľad a akoby bol zahalený nepreniknuteľným a záhadným tajomstvom. Postavu máva ztepilou, až na širšie boky, môže vyzerať ako útly tvor rovnako ako mužný človek s širokými ramenami. Vodnár pôsobí veľmi solidne, dokáže byť vnímavým a dobrým spoločníkom, nechýba mu inteligencia, kultivovaný prejav, vkus a dozaista slušné chovanie. Vodnár je vzdušné a nesmierne zaujímavé znamenie. Vyznačuje sa kľudom, voľnomyšlienkárstvom a poväčšinou je všestranne nadaný. Svoje protejšky priťahuje inteligenciou, duchaplnosťou a milým priateľským prejavom. Ve svojich citoch sa chová trošku zdržanlivo, nerád dáva najavo svoje vnútorné pocity. Zdobí ho hrdosť, sebaovládanie, vernosť a oddanosť. Chápavý a idealistický Vodnár sa snaží korigovať svoje nálady a žije viac zajtrajškom a budúcnosťou. Má vrodenú citlivú vnímavosť, nechýba mu intuícia, ktorá je vzrušujúca, hlbšia a zvedavejšia než u ostatných znamení. Neláka ho blahobyt, nestavia na prvné miesto materiálne hodnoty, ba naopak, preferuje dobré vzťahy, lásku, domov, zázemie a prírodu. Vodnári šialene radi cestujú, lákajú ich nielen diaľky, ale aj výšky, nekonečný priestor a vesmír. Svoje ideály, ktorých má každý Vodnár nadmieru, by najradšej okamžite realizovali. Občas im chýba trpezlivosť a presnosť. Najväčší problém spočíva v tom, aby všetko stihol, aby pracoval súčasne na niekoľkých úlohach naraz, aby prelietal z rozmanitých činností na dalšie, ešte rozličnejšie. Vodnár je vždy originálny, na ktoromkoľvek pracovišti môže prispieť svojími novými nápadmi a zlepšovákmi. Neodkazujte ho do ríše rozprávok, on už tam bol a práve z tohto sveta vám prináša posolstvo, rovnako ako z vzdialenej budúcnosti, kam má schopnosť nahliadnuť.

Láska a sex

Vodnár přiťahuje svoje opačné pohlavie skvelou duchaplnosťou. V láske sa chová zpočiatku zdržanlivejšie, nerád dáva najavo city. Vyznačuje sa sebeovládaním, hrdosťou a slobodomyselnosťou. Radšej dáva prednosť priateľstvu než pevnému partnerskému vzťahu. Dokáže sa zamilovávať často, ale neprestáva hľadať stále dokonalejšiu lásku. V manželstve býva verný a oddaný. Do manželstva vstupuje po dlhom váhaní a väčšinou v ňom zotrvá celý život. Taká je jeho predstava šťastia, i keď ho vzrušuje všetko nové a neznáme. Kto túži po záplave klamlivých citov a romantickej vášnivej láske, ten by sa mal Vodnárom radšej vyhýbať.

Deti

Deti narodené v tomto znamení sú od maličká búrlivé, zaujaté voči všetkému. Vzdorujú dospelým a ľahko sa odcudzia. Preto rodičia neraz ustupujú a musia mať zmysel pre ich výstredné myšlienky. Tieto deti prejavujú neobyčajný záujem o botaniku. Starostlivo si pripravujú herbáre. Majú vyvinutý zmysel pre vnímanie farebných kombinácii. Fantázia ich podnecuje k maľovaniu abstraktných obrazov. Pomerne skoro sa pohlavne prebúdzajú a preto musia rodičia včas zaviesť domácu sexuálnu výchovu.

Povolanie

Na aké povolania sú vhodní ľudia narodení v znamení Vodnára? Najmä na tie, ktoré súvisia so životom v prírode. Sú botanici, geológovia, ale aj astronómovia. Vo vedeckej činnosti sú neúnavní. Bývajú z nich vynikajúci letci, pretože sú odvážni. Často sa prejavujú aj umelecké sklony z detstva. Najmä ako výtvarníci udivujú smelosťou pohľadu na svet. No stáva sa, že neprerazia. Vodnári sa vonkoncom nehodia na posty úradnícke, bráni im v tom rebelantská povaha a presadzovanie vlastných myšlienok.

Zdravie

Povinnosťou Vodnára je rozvíjať svoje intuitívne schopnosti a vytvoriť dobré vzťahy k jednotlivcom. V podstate je nosičom „vody“ – z amfory vylieva vodu života, energiu, vznešené myšlienky, idey, pokrok, múdrosť hviezd a to všetko veľkodušne poskytuje celému svetu. Všeobecne je optimisticky naladený, avšak často aj mrzutý, ak mu priatelia a rodina nerozumejú a nevedia ho pochopiť. Ľudia narodení v tomto znamení – nového kozmického cyklu (éra Vodnára – nemýliť si s New Age!), dostali od Stvoriteľa Hospodina tento dar „Tebe – Vodnár dávam predstavu o budúcnosti, aby ľudia mohli vidieť aj iné možnosti. Spoznáš bolesť samoty, lebo ti nedovolím, aby si personifikoval Moju lásku. Ale preto, že ľudom ukážeš nové možnosti, dostaneš dar slobody, aby si pomocou nej mohol slúžiť ľudom, kedykoľvek ta budú potrebovať.“
V tomto znamení sa rodí veľa duchovných liečiteľov a tvrdí sa, že v podstate každý Vodnár je od prírody liečiteľom, hoci si to iba máloktorý uvedomuje. Niet pochýb o tom, že môže zvláštnym spôsobom a uspokojujúco pôsobiť na ľudí citovo rozrušených. Dokonca aj mentálne postihnutí pacienti reagujú pokojne na jeho prítomnosť. Paradoxom však je, že Vodnári majú sklon k nešťastným a citovo neoplácaným manželstvám. Čiastočne preto, že nevedia ukázať cit a často sú nespokojní, nevedia prenášať na jednotlivcov rovnako intenzívnu náklonnosť a záujem, akú pociťujú k ľudstvu v širokom zmysle. Vodnárov názor na svet je charakterizovaný filozofickou objektivitou a nekonečnosťou. Vodnár má „dar ducha“ a hlbokú intuíciu, čo ho robí dobrým znalcom charakteru iných. Jeho myseľ je zvedavá a prenikavá. Vládnuca planéta Urán prináša tendencie slabej cirkulácie krvi v cievach, obličkách a nohách. Preto je dôležité dopĺňať stravu vitamínom C a bioflaneoidmi vrátane rutinu, aby sa posilnil venózny systém organizmu. V prevencii kardiovaskulárnych chorôb je dôležité užívať aj vitamín E po 35. roku veku Vodnára.
Denne by malo byť na stole čerstvé ovocie – pomaranče, citróny, jablká, broskyne, hrušky, hrozno, ananás. Potrava musí byť bohatá na kalcium – mlieko, tvrdé syry, horčica, sójové bôby, melasa z trniek a mandle. Bunkovou soľou Vodnára je chlorid sodný (obyčajná soľ), ktorý v tele zastáva funkciu priťahovania vody, ktorú dopravuje črevným traktom a tkanivami. Jej nedostatok zapríčiňuje nesprávnu kontrolu a distribúciu, čo sa prejaví vodnateľnosťou, katarom, hnačkami a v krajnom prípade delíriom. Pozor, obyčajná soľ sa nedostáva do krvného obehu! Nadbytok soli je príčinou tvrdnutia artérií, škaredej pleti, mŕtvice alebo problémov s obličkami. Chlorid sodný obsahuje: kapusta, špenát, špargľa, zeler, reďkovky, karotka, kukurica, šošovica, jahody, jablká, figy a morské ryby.
Sú chúlostiví na niektoré časti nôh, mávajú kŕčové žily a často si vykĺbia členok. Trpia aj poruchami krvného obehu, ostatné choroby ich zvyčajné obchádzajú.

Vhodné znamenia

Najradšej s vzdušnými druhmi, Blížencom a Váhou. Toto spojenie je veľmi perspektívne. Zložitejšie je to s iným Vodnárom, po milostnom dobrodružstve totiž vášeň ochabne a nakoniec môžu byť len dobrými priateľmi. Ohnivé znamenie, Baran, Lev a Strelec, ho priťahujú a vzrušujú. Spoločne dokážu vytvořiť pomerne kvalitný vzťah, ale záleží na miere tolerancie a nezávislosti. Jedni sa v názoroch zhodujú, druhí majú k spoločnému životu výhrady. Je potrebné si od začiatku ujasniť pravidlá hry a nebyť k partnerovi až tak prehnane náročný. Jedine tak partnerstvo môže vychádzať. Spojenie s zemskými znameniami, Býkom a Pannou, býva veľmi časté. I keď sa Vodnár často chová ľahkomyslne, títo majú šancu vytvoriť perspektivní vzťah. Je treba, aby partner vždy rešpektoval zvyklosti, určitý rád a nesnažil sa za každú cenu vnucovať svoje názory. Složitejšie spojenie býva s Kozorožcom, i keď sa nesmírně priťahujú, partnerské súžitie potrebuje úprimnosť a toleranciu. Väčšinou sa tento vzťah po určitej dobe rozpadne. Tu záleží na každom z vás. Z vodních znamení je nejprijatelnejší a najmilšie spojenie s Rakom, väčšinou mezi nimi zavládne duševná harmónia, pretože majú často spoločné záujmy. Komplikovaný vzťah nastáva s Škorpiónom, i keď si zpočiatku rozumejú a veľmi sa milujú, Vodnár je stále viac a viac vystavovaný nátlaku a cíti se v vzťahu obmädzovaný a nespokojný. Pre Rybu je Vodnár partnerom zaujímavým, ale je na jej gusto viac zahľadený do seba, a Ryba potrebuje vnímavého a stále obletujúceho služobníka. Pre oboch býva veľmi tažké nájsť spoločnú reč. Priateľstvo im viace svedčí než partnerský vzťah.

Ako viesť s nimi dialóg

Duchaplne a pokiaľ možno originálne. V žiadnom prípade ho nesmiete príliš dlho unavovať, najm] omieľaním jednej veci stále dookola ako na flašinetu. Vodnár je vzdušné znamenie, vždy preto víta vzlietle myšlienky, novátorské a pokrokové nápady. Rád sa zasmeje, uznává humor na úrovni a je príjemným poslucháčom. Žije budúcnosťou, odmieta obmädzenie minulosťou. Väčšinou máva vysoké IQ a ľahko a rád prelieta z jednoho téma do druhého. Určite vás neurazí, pokiaľ ho budete nudiť, zdrží sa však vo vašej spoločnosti len chvíľu, pretože v jeho hlave práve dozrieva myšlienka, nový nápad, ktorý si praje čo najskôr uskutočniť.

Podrobnejší popis

Vodnári sú veľmi hybní, elastický a chápaví. Sú trošku zvláštnej povahy. Sú vážni a pritom predsa spoločenskí, vtipní, aniž by ich vtip mal nejaké vyhrotenie, pretože je to len prejav ich nálady, ktorá ich nutí, aby si robili srandu z rôznych situácií a prípadne vystavili aj vlastnú osobu k posmechu. A predsa sú rozvážní, premýšľaví, ale často otvorenejší než typ Kozorožca, ovládaný rovnako planétou Saturn. Ich duševné schopnosti sú značné, dokážu veľmi presne a pronikavo uvažovať a nedá sa ich taktiež ľahko oklamať. Ich hybnosť im umožňuje uzavrieť veľa priatelstiev, lebo práve o priateľstve a spoločenstva majú títo ľuďia vysokú mienku. Stále hľadajú nové styky, i keď sa sami neradi vážia, pretože túži býť samostatní a nezávislí. Túží po tom, ísť svojou vlastnou cestou, ktorá je často trošku podivná a veľmi odlišná od bežného spôsobu. Vedenie, myslenia posudzujú tieto typy ľudí z hľadiska účelnosti a všetko ich konanie smeruje k všeobecnému úžitku. Sú pravými humanistami, predchnutí zmyslom pre priateľstvo, v ňom sa však nikdy nevzdajú svojej individuality. Vodnári sú svojrázni, často až excentrickejší, slobodomyseľní a dosť svojhlaví, ačkoliv sa radi podvolia druhom sympatickým. Sú svedomití, veľkorysí, vždy pripravení pomôcť, pritom ale zdržanliví, nevtieraví a láskaví. Im od prírody daná znalosť ľudí im dáva aj veľké pochopenie pre duševní život druhých ľudí. Tým sa stáva, že vystupujú s akousi prevahou, taktiež preto, že sú vybavení mimoriadne dobrými intelektuálnimi schopnosťami. Majú veľa dobrých nápadov, čo však nedokážu previesť, pretože javia sklon k menivosti. V tomto ohľade je ich konanie celkom nevypočítateľné, i keď je inak na nich úplné spoľahnutie. Zdá sa to ako protiklad. Na jednej strane menivosť, na druhej spoľahlivosť. Ale predsa sa dá oboje u týchto typov zlúčiť. Preto aj ich náhla zmena je predom dobre uvážená a premyslená, pretože títo ľudia niesú príliš impulzivní. Tieto typy sa vyznačujú pevnosťou mysle respektíve vôle, húževnatosti aj značnou trpezlivosti, pritom však nemilujú príliš namáhavú prácu. Často podliehajú celkom neodôvodneným duševním depresiám a v takýchto prípadoch sa stávajú nerozhodnými a nechajú si utiecť dobrú príležitosť, ktorú by za iných okolností iste plne využili. Jedinou ich chybou je nepresnosť. Zdá sa, ako by títo ľuďia nemohli pochopiť, že zachovanie presnosti je nutnosťou sporiadaného života a tak aj v svojej nepresnosti dokážu byť svojráznimi. V manželstve sú títo ľuďia verní a spoľahliví. V povolaní majú úspech, neboť i když sú sami zdatní, nachádzajú podporu i u svojich priateľov. Telesná konštitúcia je pevná a v prípade onemocnenia im dobre prospievajú prírodné a moderné liečebnej metódy. Javia sklon k chorobám krvním, vodnateľnosti a k chorobám zažívacích ústrojov.
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: