elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Horoskop na rok 2013 II.časť

Posted by elizabethin na 27. decembra 2012

 

06-panna-virgoPanna (24.8. – 23.9.)

Všeobecné tendencie    

                  

Všetko sa na dobré obracia, aj keď to vo februári a marci nevyzerá tak. Doznievanie starých problémov, či už zdravotných, či finančných, prebieha v prvej polovici roka. Od apríla do júna už očividne nastáva obrat k lepšiemu a od júla do konca septembra prežívate raj na zemi. Pravda, vašim nárokom niekedy nevyhovuje ani päťhviezdičkový hotel na Miami Beach, ale za to už hviezdy nemôžu. Šťastie sa k vám blíži z každej strany, vrcholiť bude síce neskôr, nie v tomto roku, ale už teraz ho výrazne pocítite. Nenechajte si ujsť šťastné príležitosti, už teraz treba „kuť železo za horúca”, nájsť si priateľov, príležitosti, kontakty, aby potom bolo z čoho vyberať, až to bude potrebné. Otvárajú sa pred vami nové perspektívy, objavujú sa noví priatelia, pravda, treba cestovať a chodiť do spoločnosti: doma v kuchyni ich ťažko nájdete. Všetky hodnoty, aj priateľstvá, nadobudnuté v tomto roku, budú trváce a zostanú vám aj do ďalšieho obdobia. Jediný problém tohto roka, ale aj tých najbližších, je, že si musíte vždy overovať spoľahlivosť informácií. To, o čom neviete, len to predpokladáte, nemusí vždy byť tak, ako ste si mysleli.

Domov a rodina

Vrele dúfam, že ste využili vlani všetky šance, aby ste si dali do poriadku rodinné záležitosti, skrášlili bývanie, prípadne sa presťahovali, kúpili novú záhradku a pod. V tomto roku už také šance totiž nie sú. Naopak, osud sa vás nejakou zreteľnou formou opýta, či ste pre domov a rodinu urobili všetko, čo bolo vo vašich silách. Ak nie, budete za to platiť istú daň. Najviac nedorozumení a eventuálnych konfliktov je v máji a v júni, od leta počnúc až do konca roka sa situácia zlepšuje, v októbri a hlavne v decembri je úplne ideálna. Len vás možno ešte niekto rozčúli, nepovie pravdu a podobne, ale ináč je na čo sa tešiť. Ježiško bude bohatý.

Láska a manželstvo

V každom prípade treba uznať, že v tomto roku odchádza kopec starostí z vášho súkromia. Milostný život sa stabilizuje, či už žijete v manželstve, alebo máte voľný vzťah. V letných mesiacoch sa z pracovných či zdravotných dôvodov nebudete môcť venovať svojej láske v takom rozsahu, ako by ste chceli (problémy môžu byť na vašej, ale aj na opačnej strane). Možno sú to deti, možno iné povinnosti, pre ktoré je menej možností na intimitu. Manželstvo to však neohrozí, naopak, od leta počnúc sa vaše partnerské vzťahy vyvíjajú tým najideálnejším smerom, rodina sa upevní. Pokiaľ mienite aj po lete zostať len vo voľnom vzťahu, asi to nebude ideálne riešenie. Počítajte so žiarlivými scénami, kontrolami vašej vernosti a podobnými konfliktnými situáciami. Možno budete prichytení in flagranti niekde s inou resp. iným, alebo príde „ten tretí” a bude zle. Takže si to dopredu rozmyslite. Šťastie v láske máte najviac v čase od 9.1. – 1. II., teda temer mesiac, 15.IV. – 9.V., 3. – 27.VI, potom od 23. VII. – 16. VIII., kedy Venuša prechádza priamo vaším znamením a dáva vám veľa šarmu, krásy a príťažlivosti pre opačné pohlavie, pribudnú drobné darčeky a pozornosti a dámske návštevy. Tento čas je vhodný i na zariaďovanie bytu. Nanovo vám šťastie v láske praje zas od 11.IX. – 7.X. a znova 5.XI. – 31.XII. Keď si to spočítate, je to temer 6 mesiacov v roku, čo je nad priemer, tak to využite v dobrom! V tomto čase výhodne nakúpite i predáte módne doplnky, bižutériu, kozmetiku, kvety a všetko, čo je pekné a estetické. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od: 1. – 8.I., 26.II. – 21.III., 10.V. – 2.VI.,   8.X. – 5.XI., čo je necelé tri mesiace. Pozor na labužnícke a iné rozmary, aby vám preháňanie neuškodilo. Niekedy sa človek zamiluje práve vtedy, lebo viacej túži po láske. V nákupoch šperkov a šiat sa radšej obmedzte.

Peniaze

V súkromnom sektore sa tohto roku dajú jednoduchšie zarobiť peniaze ako v štátnom, ale v prvom polroku sa darí aj tam, hlavne v spolupráci s vaším sponzorom. Istý vážny problém, ktorý vás obmedzoval a brzdil pri zarábaní peňazí, tohto roku prestáva a tým sa zlepšujú vaše vyhliadky na úspech. Ak odmyslíme, že občas môže niečo „vybuchnúť”, pokaziť sa, zmeniť sa, že zasiahne niekto vplyvný, aby presadil svoje (a nie vaše), bude to celkom solídny rok na peniaze. V prvom polroku príjmy prevyšujú výdavky a v druhom polroku to vyzerá, že sa rozhodnete zarobené eurá pomíňať, investovať do niečoho, čím výdavky prevýšia príjmy. Váš partner je na tom finančne podobne ako vy, len možno sa úspech dostaví trochu v iných mesiacoch (na jar a vám skorej na jeseň). Šťastné obdobie na nákupy, predaj, ako i cestovanie, podpisovanie zmlúv, máte od: 1. – 19.I., 2. – 15.V., l.VI. – 8.VIII., ďalej od  24-VIII. – 8.IX. prechádza Merkúr priamo vaším znamením a v tomto období sa vám budú sypať peniaze, alebo aspoň pozvania na návštevy, listy a hostia plným prúdom. V tomto čase rozmýšľate praktickejšie než obvykle, máte jasnejší rozum i myšlienky, ste cieľavedomejší a zlepšuje sa i váš organizačný talent. Ľahšie nadviažete “známosti”. Ďalšie dobré obdobie na nákupy aj cestovanie máte od: 30.IX. – 4.XII., teda vyše 2 mesiacov v kuse, 24.- 31.XII. Aj na cestovanie a obchody máte mimoriadne úspešný rok. V tomto čase sa vám darí i v štúdiu, vede a výskume, na konferenciách, pri spisovateľskej, redaktorskej i v pedagogickej činnosti. Menej dobré obdobie na merkúrovské otázky je od: 6.II. – 13.IV., 16. – 31.V., a od 5. – 23.XII. V tomto období asi výdavky prevýšia vaše príjmy. Čas nie je vhodný na veľké nákupy, investície a jednania. Ak investujete, tak skoro sa vám to nevráti. Nebezpečné sú hlavne prvé dve obdobia, kedy vám ani šťastie pri chytaní zlodeja nepraje a v tom čase by vás mohli aj vykradnúť alebo na cestách môžu ukradnúť peniaze. Buďte opatrní!

Práca a zdravie

Pokiaľ ste vo vedúcej funkcii alebo na voľnej nohe, rok po pracovnej aj po zdravotnej stránke prebehne bez väčších výkyvov, v prvej polovici roka sa vám dokonca dostáva hodne uznania. Ak však vaša práca vyžaduje od vás denno-denne vypätie síl a nervov, drobné, opakujúce sa starosti negatívne ovplyvňujú aj vaše zdravie, hlavne psychiku. Ak by vás chceli prepustiť z menej významnej funkcie resp. práce, ani sa nebráňte, ani nemáte veľmi čo stratiť. Od leta by ste si mohli spokojne dopriať rok oddychu. Ináč vám náročná práca môže nalomiť vaše zdravie. Okrem toho treba počítať s tým, že ak to nebudete vy, tak stratíte iného obľúbeného kolegu, ktorý zmení prácu a bude vám tam ale chýbať. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od 20.IV. – 31.V., 14.VII. – 27.VIII.,kedy máte viac energie a odvahy, ba i väčšiu športovú bojovnosť. Riziko zranenia je zvýšené v čase od 15.X. – 7.XII., kedy Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnosti priamo prechádza vaším znamením. V dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov v láske i v športe. Zápalové ochorenia, podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu i fyzické zranenia pri športe či na cestách sú ešte možné od l.II. – 11.III. a l.VI. – 13.VII. Buďte vtedy opatrní! Júlové dátumy sú však vhodné na chirurgický zákrok aj operáciu, lebo sa vydaria a prinesú v konečnom dôsledku zlepšenie zdravia.

Cesty a štúdiá      

               

Eventuálna zmena práce môže priniesť situáciu, že do nej budete musieť dennodenne dochádzať. Je to istá záťaž, ale bude sa dať vydržať. Aj z iných dôvodov budete asi nútení tohto roku cestovať alebo navštevovať iných ľudí, mestá, hlavne nablízku. S kontaktmi s cudzinou to bude o niečo horšie, tam sa ukazuje (dočasné?) prerušenie spojenia minimálne s jednou osobou alebo krajinou, ale práve stou, na ktorej vám hodne záležalo. Pokiaľ ide o mobilnú osobu, problém by sa vyriešil, keby ona prišla za vami. Ale to už nechám na vás. Cestovanie na krátke vzdialenosti môže byť najväčšou atrakciou roka, a to hlavne od jesene.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Po celý rok prevláda tendencia upevňovania a stabilizácie vašich priateľských vzťahov. Končia sa starosti a už od mája sa začína idylické obdobie, kedy ste s priateľmi v jednote, vy pomáhate im, oni vám a trávite spolu veľa príjemných chvíľ. Máte v priateľoch ochranu aj podporu, cítite sa spolu senzačne, čo si viacej priať? V tomto roku ale je vhodné oddeliť lásku od priateľstva, i keď sa to vždy nedá dodržať. Ale v januári je to priam nutnosť. S internetovými priateľmi treba tiež aspoň občas udržiavať aj osobný kontakt, ináč môže dôjsť k odcudzeniu sa. Po ťažšom období si konečne môžete dovoliť aj smelšie plánovať svoju budúcnosť.

V čom vám praje šťastie

Čítajte, študujte, komunikujte, cestujte, bude sa vám dobre dariť. Zlepšia sa vaše vzťahy so susedmi, súrodencami, blízkymi príbuznými. Oplatí sa viacej navštevovať váš obľúbený klub, politickú stranu, náboženské, iné duchovné či športové spoločenstvo. Sú tu šance uspieť aj v podnikaní, obchodovaní, jednaní s inými partnermi, pracovať v bankovníctve a pod. Začrite do histórie a štatistiky a poučte sa z nich, bude vám to prospešné. Vážnejšie rozhodnutia odložte na druhú polovicu roka. V láske vám tiež hodne praje šťastie, berte ju však seriózne. Monogamia (aj monoandria, teda len s jedným mužom) vraj predlžujú život.

Dobrá rada

Po období skúšok, ktoré sa skončili už vlani a tie posledné na jar tohto roku, sa pre vás začína pokojnejšie obdobie, kedy s menšou snahou dosiahnete viac. Nesmúťte a nemyslite na to, čo ste vlani stratili a čoho ste sa museli vzdať, ale s radosťou a vervou sa pustite cestou, ktorá sa vám v tomto roku otvára. Bude šťastná a úspešnejšia ako tá vlaňajšia. Využite najmä letné obdobie na implementáciu vašich snov a projektov do reálneho života. Určite sa vydaria. Vo februári a marci buďte maximálne opatrní a dbajte na svoje zdravie. Ak podľahnete chrípkovej epidémii, vyležte chorobu a liečte sa, aby nezostali následky.

07-vahy-libraVáhy (24.9. – 23.10.)

 Všeobecné tendencie

Celý rok je popretkávaný nepredvídanými udalosťami a osudovými zvratmi situácií. Šťastie vám je tiež striedavo naklonené, na lásku viac v druhej polovici roka, na riešenie právnických a súdnych otázok skorej v prvej polovici roka. Vy so svojimi diplomatickými schopnosťami iste dokážete odložiť všetky vážne životné rozhodnutia z apríla na včaššie alebo na neskoršie, s výnimkou operácie, ktorá by v tomto období dobre dopadla, i keď by sa rana trochu dlhšie hojila. Ale iste by sa zahojila a prežili by ste. V júli a v decembri síce aspekty nie sú také ťažké ako v apríli, ale ja na vašom mieste by som neriskovala a nepodnikala ani v týchto dvoch mesiacoch. V druhej polovici roka možno stúpne vaša sláva, možno pribudne viac zodpovednosti v zamestnaní, to však má za následok menej času na oddych a tým aj zvýšené riziko podľahnutiu infekčným ochoreniam. Okolo vašich narodenín stúpne záujem o vás, zažijete krásne chvíle v súkromí s milovanou osobou, prídu priatelia, prinesú darčeky aj dobrú náladu so sebou, bude fajn. Najlepší mesiac v roku je február, ale ani ten nevymaže všetky pretrvajúce problémy.

Domov a rodina

Doma konečne zavládla istota a stabilné pomery. Váš domov je pekný a úhľadný, vaši priatelia, rodina a známi sa u vás dobre cítia. Hlavné slovo doma zrejme nemáte vy, ale iná energická osoba. Avšak vonkajší vzhľad vecí závisí od vás a od nikoho iného. Možno vás doma čaká nákladná investícia do prestavby, nového zariadenia a pod., možno to risknete a odhodláte sa vziať si pôžičku, teda ísť až do mínusu. Keď to robia štáty, prečo by ste tak nemohli konať aj vy? Len dbajte, aby ste poriadne potom splácali jednotlivé splátky aj s úrokmi, lebo negatívny dopad by mohol byť ešte aj v tom nasledujúcom roku. Ináč nie sú problémy. Najviac krásnych rodinných udalostí sa ukazuje v januári, prípadne i vo februári a potom ďalšie priaznivé obdobie na rodinu a domov je až zas ku koncu roka. Zimná lyžovačka s rodinou sa oplatí. Len sa nedolámte na tých lyžiach!

Láska a manželstvo

V tomto roku sa vám naskytajú nové šance v láske hlavne v prvom polroku, najviac v apríli a v máji. Aj do manželstva sú skvelé aspekty na upevnenie vzťahu na jar. V drahej polovici roka sú síce šťastné dni a týždne na lásku, avšak je tu veľa obmedzení a prekážok, ktoré zas v iné dni spomaľujú kontakty, prípadne ich úplne blokujú. Pokiaľ sa mienite rozísť so starou partnerkou či partnerom, celý rok je na to vhodný, ale v prvom polroku to po materiálnej stránke lepšie dopadne pre vás. Ak ste rozhodnutí zotrvať, treba počítať s prekážkami, ktoré sú, pravdaže, dočasné. V milostnom vzťahu bude potrebné počítať s rozlukou a zmenou.Vhodné obdobie na lásku, zoznámenie, ale i na nákup či predaj pekných vecí, šperkov, kozmetiky, módnych doplnkov, návštevu divadiel a koncertov máte v čase od 1. – 8.I., 2. – 25.II., 10.V. – 2.VI., 28.VI. – 22.VII.,8.X. – 5.XI., potom od 17.VIII. -10.IX. prechádza Venuša, vaša vládkyňa, priamo vaším znamením a ešte viaczvýrazňuje vašu krásu, ako i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku. U starších je potrebné skôr počítať s častejšími dámskymi návštevami, väčším precítením krásy hudby, výtvarného umenia, prípadne vlastnými umeleckými úspechmi. Ďalšie dobré obdobie na lásku a harmóniu je od Stretnutia s dámami, umelcami, aj všetky rande sa vydaria. Menej priaznivé obdobie na lásku je krátke, v tomto roku len v čase od 9.I. – 1. II.,22.III.. – 15.IV., 3. – 27.VI, znova 5.XI. – 31.XII. V tomto čase budete mať chuť plytvať peniazmi na pekné veci a plytvať energiou na všetky druhy pôžitkov, jedenie, pitie a milovanie nevynímajúc.

Peniaze

Tohto roku sa vám prilepší a vášmu partnerovi sa vari končia „zlaté časy v Spessarte”. To neznamená, že neuvidí peniaze, ale bude treba počítať s istými obmedzeniami, prípadne zmenou práce alebo aspoň zmenou náplne práce. Vás naopak čaká niečo nové, inšpirujúce, sú tu dobré aspekty aj na úplne odlišný zdroj príjmov – teda zmenu zamestnania. Pokiaľ sa k novej náplni v práci postavíte zodpovedne a seriózne, bude to pre vás rozhodne plus. Hlavne druhý polrok sa ukazuje veľmi sľubný. Príprava na Vianoce včítane s kupovaním darčekov, chystaním sviatkov, sa ukazuje veľkolepá. A tak to zostane až do konca roka. Vhodné obdobie na nákupy, jednania, cestovanie, obchody, predaj, máte od 20.I. – 5.II., 16. – 31.V., 9. – 23.VIII., ďalej od 9. – 29.IX. Merkúr priamo prechádza vaším znamením azvýrazní úspechy v nákupoch, pri cestovaní a jednaní s ľuďmi na maximálnu mieru. Napokon sú dobré termíny na nákupy a cestovanie zas od  5. – 23.XII. V tomto čase možno očakávať viac návštev, väčší príliv peňazí, úspechy v štúdiu i pri vyjadrovaní sa, teda i v literárnej činnosti. Menej vhodné obdobie na merkúrovské otázky je od 1. – 19.1.,14.IV. – I.V., l.VI. – 8.VIII. a posledný týždeň v roku, 24.- 31.XII. V tomto čase pri nákupoch pozor na omyly, krádeže a podvody.

Práca a zdravie

Tento rok vás po tejto stránke maximálne uspokojí. Zdravíčko aj telo slúžia, v práci sa darí … ergo, asi budú aj peniaze. Možné je nové zamestnanie, prípadne zostanete na starom mieste a upevníte si tam pozíciu, napr. ak ste mali prácu na dobu určitú, tak už bude na dobu neurčitú. Darí sa vám tak v umeleckej práci, ako aj v politike, v štátnom zamestnaní, od leta aj v justícii. Archív, práca s históriou a štatistikou by tiež priniesla svoje ovocie. I keď svojou kvalitnou prácou oslníte už v prvej polovici roka, odmena a uznanie sa pravdepodobne dostavia až neskôr, od jesene počnúc. Práca súvisiaca s vysokoškolským vzdelaním alebo s cudzinou a s náboženstvom prináša radosť (a peniaze) tiež až v druhej polovici roka. Ľahšie podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu, zvýšené riziko zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na cestách bude len v čase od: 14.VII. – 27.VIII., 12.III. – 19.IV. Vtedy potlačte agresivitu, nevybuchnite, ani slovne, či fyzicky nenapadnite nikoho. Vaša zbraň je láska, nie fyzická sila. Mars priamo prechádza vaším znamením od  8. – 31.XII. Zvyšuje riziko zranení, v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie. Naopak väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete však podávať v čase od 1. – 31.I., l.VI. – 13.VII. a 28.VIII. – 14.X., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tak ju v tomto čase využite!

Cesty a štúdiá

Rok na cestách, prípadne pri knihe, prináša plno prekvapivých momentov. Budú to však príjemné prekvapenia. Mali by ste upustiť od stereotypu a pokúsiť sa spoznať niečo nové, vzrušujúce, neoľutujete. Dovolenka pri mori sa vydarí v predsezónnom období, zimná lyžovačka tak v januári, ako aj v decembri. V tomto roku by bolo škoda sedieť doma „za pecou”, keď môžete spoznať plno nových a krásnych vecí. Rok je výborný aj na štúdiá, tak stredoškolské, ako aj vysokoškolské, ako aj na individuálne učenie sa jazykov. Máte skvelé aspekty na zdokonalenie sa v práci s počítačom a s internetom. S minimálnou námahou si tak rozšírite svoje obzory poznania na maximum. Spoznáte tak nových ľudí aj nové krajiny a máte istotu, že si pritom určite neublížite. Eventuálny pád zo stoličky, na ktorej sa kývate, je podstatne menej škodlivý ako eventuálny úraz v aute, v lietadle, v ktorom cestujete, či na lodi. Pritom v tomto roku práve cesta lietadlom sa vám odporúča ako najzaujímavejšia. Treba si však dávať pozor na hmlu, lebo keď je slabá viditeľnosť, človek sa môže zle zorientovať a mohlo by dôjsť k nehode. Ináč vám nič nehrozí.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Na upevňovanie priateľstiev je vhodný apríl, jún a letné prázdniny. V kruhu priateľov prežijete nejednu krásnu chvíľu. Ale priateľstvo, to nie je len spoločná zábava. To je aj zamyslenie sa nad ich starosťami a chorobami. Ak viete poradiť, pomôcť, pomôžte. Aj tak sa vám asi nepodarí zachrániť niekoho Starého, možno rodič, učiteľ, tréner či duchovný vodca. S niekým sa rozlúčite – dočasne alebo navždy, ale zas prídu nové priateľstvá, nové impulzy a vy opäť pookrejete a potešíte sa. Asi vám nie je neznáme, že na vašu psychiku najhoršie vplývajú prílišné výkyvy nálady. Oveľa lepšie na vašu fyzickú i psychickú kondíciu pôsobí vyrovnaný stav, preto sa nenechajte rozhádzať vonkajšími okolnosťami, pokúste sa brať život a smrť so stoickým pokojom. Vraj váham stačí troška alkoholu, aby sa im výrazne zlepšila nálada. Nenavádzam, ale ak by ste mali siahnuť po silných a návykových antidepresívach, to už si radšej dajte pohár vínka a bude vám lepšie. Teda, ak ste mali depresiu. A máme tu ešte jednu dobrú správu: priateľstvá udržiavané v tajnosti alebo neoficiálne vzťahy sú absolútne super a bez problému, a to hlavne od júna do októbra. Tak prečo si nenechať aspoň jedného priateľa „v talóne”?

V čom vám praje šťastie

Vtomto roku sa vám dobre darí v cudzine a v slobodnom povolaní, ako i vo vedúcej funkcii. Máte šance si nájsť po dlhom čase prácu, ktorá vás baví a nadlho môže byť zdrojom vašej obživy. Viacej než na šťastie sa môžete však spoľahnúť na svoj rozum a správny logický úsudok, hlavne v druhej polovici roka. Tajní patróni vás môžu ochrániť a zachrániť v prípade eventuálneho ohrozenia. V tomto roku vám bude zdravíčko slúžiť lepšie ako po iné roky, takže aj túto „valutu” môžete využiť, ak plánujete niečo náročného do budúcnosti, prípadne svoje fyzické zdatnosti sa budú dať použiť pri manuálnom zamestnaní, ak nie ste aktívni v intelektuálnej oblasti. Prekonáte aj eventuálnu chorobu z minulosti, teda vy starší.

Dobrá rada

Využite rok na zbavenie sa svojich zlozvykov. Skúste niečo zmeniť vo svojom živote na lepšie, rovnako vo svojom bývaní a prostredí, v ktorom žijete. Vyhádžte haraburdy a zamerajte sa na to, čo je užitočné a potrebné práve teraz a dnes. Život sa stane ľahší, krajší a znesiteľnejší, uvidíte. V druhej polovici roka si treba dať väčší pozor na kontrolórov v práci, električkách i na cestách, pokuty za nedodržanie zaužívaných pravidiel môžu byť nepríjemne vysoké. Nestojí to za to, pokúšať osud.

 08-stir-scorpioŠkorpión (24.10. – 22.11.)

Všeobecné tendencie

                                                              

Rok vyzerá ružovejšie ako vlani. Máte okolo seba aj za sebou hodne priateľov a patrónov, budú to osudové zvraty, ktoré vám pomôžu riešiť životné situácie. Od leta sa konečne môžete viacej venovať svojim záujmom a záľubám, hviezdy sú na vašej strane. Že po celý rok máte istú starosť o zdravie alebo opatrovanie istej osoby – rodiča alebo vari vás samých, ak ste už starší? Nevadí, práve naopak. Ak by ste nemali úplne žiaden problém, tak si ho vymyslíte. Takže aspoň nemusíte nič vymýšľať a budete vo svojej koži. Finančne sa vám darí čoraz lepšie, alebo je viacej príjmov, alebo menej výdavkov. Efekt je ten istý: zostanú peniažky na nákup toho, po čom ste už dlho túžili a nedopriali ste si to kúpiť. Od septembra dokonca roka sa cítite ako v siedmom nebi, všetko vám hrá do karát. Trochu rozčuľovania na začiatku nového projektu – to je samozrejmosťou, ale všetko sa napokon vyrieši a vy sa budete vynikajúco cítiť, ako už dlho nie. Nové zapojenie je isté: komu nová láska, komu zamestnanie (či odchod do dôchodku?), komu nové priateľstvo. Nechýba vám ani nová inšpirácia, intuícia či kopnutie umeleckou múzou. Skrátka, super. Čo na tom, že vláčite so sebou svoj problém (dvoj- či štvornohý)?

Domov a rodina

Zas prichádza čas rozlúčky s niekým z domu: či už ide o staršieho člena rodiny, či o operenca, ktorý vám spievaval v klietke… a možno to budete práve vy, čo si nájdete iný domov, prípadne prechodný pobyt, možno v cudzine… to je individuálne, nie všetci to budete mať rovnaké. Isté je, že v prvej polovici roka budú pokračovať priaznivé tendencie z vlaňajška, teda, až na ten jeden problém. V druhej polovici roka odchádzajú šance niečo zmeniť, niečo vylepšiť. Samo o sebe sa nič neobráti na horšie, len budú chýbať tie šance. Preto sa snažte doma zariadiť čo najviac vecí v prvej polovici roka. Po finančnej stránke sa už potom nebude dať toľko vecí kúpiť, opraviť, vymeniť, ako na jar, resp. ešte v zime. Je tu šanca, že sa budete sťahovať do lepšieho. Alebo to bude len nový nábytok a zariadenie do bytu?

Láska a manželstvo

V láske prichádza krásne, postupne budované, pekne pripravované upevňovanie vzťahov a sympatií, ktoré už vlani začali. S nájdením novej lásky tiež nebudú problémy, nechcite však svoju polovičku hneď od začiatku viazať sľubom vernosti a manželskej oddanosti. Naopak, berte lásku ako citový vzťah, občas vari prepletený aj sexom, krásnymi spoločnými zážitkami a milými prekvapeniami. Druhá polovica roka prináša ešte viac šťastia. Nemajte jeden na druhého privysoké nároky čo do prispôsobovania sa jeden druhému: každý človek je svojbytný a ak by sa aj prispôsobil, vnútorne by tým trpel a časom by pripravoval spôsob, ako zo vzťahu vykĺznuť, no a potrebujete to? Asi nie. V manželstve práve z týchto dôvodov tiež môže dôjsť k rozkolu. Viac šťastia v láske, drobné dary, ako i zdar pri nákupe pekných vecí, ako sú šperky, bižutéria, šatstvo, módne doplnky, umelecké predmety, kvety, kozmetika a iné luxusné tovary, máte v čase od 9.1. – 1. II., teda temer mesiac, 26.II. – 21.III., 3. – 27.VI, 23. VII. – 16. VIII. a znova 5.XI. – 31.XII., teda ďalšie dva mesiace, kedy sa i vám samotným lepšie darí vytvoriť niečo pekného, vkusne sa obliecť a upraviť. V tomto čase dostanete viac darčekov a malých pozorností. Od 11.IX. – 7.X., Venuša prechádza priamo vaším znamením, zvýrazní vaše prednosti a pridá šťastie v láske. Všetky tieto termíny sú vhodné aj na zásnuby. U starších sa skôr jedná o viac ženskej a umeleckej spoločnosti, radosti z pekných šiat, doplnkov, z detí, hudby či iného umenia. Menej priaznivé obdobie na lásku je od 2. – 25.II., 15.IV. – 9.V, 28.VI. – 22.VII., čo je minimum a so šťastnými obdobiami sa to nedá ani porovnať. V tomto čase pociťujete až prehnanú milostnú náklonnosť, ste vlastníckejší a žiarlivejší než bežne.

Peniaze

Dobre tomu Škorpiónovi, ktorý má v tomto roku partnera, sponzora alebo pracovný tím, s ktorým má spoločnú stratégiu pri zarábaní peňazí. Situácia sa oproti vlaňajšku diametrálne mení, s možnosťami vysokých zárobkov je nateraz koniec. Naopak, možno vás budú kontrolovať, odkiaľ ste doteraz mali tie peniaze, čo ste si zarobili. A preto, nehanbite sa prijať od tých, ktorým ste doposiaľ dávali. Viem dobre, akú máte hrdosť a ako ťažko vám to padne, ale je to raz tak: teraz je na iných dávať a pomáhať, v tomto roku aj vám, ak bude treba. V druhej polovici roka sa situácia trochu upravuje, možno čakať pomoc z cudziny alebo „spoza hraníc všedných možností”. S vlastným úsudkom sa najďalej dopracujete. Dobré obdobie na nákupy, jednania, štúdium, cestovanie a finančné otázky je od 1. – 19.I., 6.II. – 13.IV., l.VI. – 8.VIII.,24.VIII. – 8.IX. a napokon od 24.- 31.XII. Od 30.IX. – 4.XII., teda vyše 2 mesiacov vkuse, Merkúr priamo prechádza vaším znamením a pridáva vám na vtipnosti a výrečnosti, zlepšuje finančné i spoločenské otázky,zvýrazňuje vaše úspechy tak v obchodoch, ako i v štúdiu, na cestách i pri oslavách narodenín. Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od: 20.I. – 5.II, 2. – 15.V., 9. – 23.VIII. Na cestách v cudzine sa vám môže stratiť batožina, vykradnú vám auto či predražia kupovaný tovar. Aj doma na nákupoch dávajte pozor na zlodejov.

Práca a zdravie

Ste povestní tým, že radi prepínate, keď v práci, tak v práci, ak fajčíte, tak veľa, atd. V tomto roku sa vám však neodporúča v práci prepínať. Vaše zdravie nie je také skalopevné, ako na prvý pohľad vyzerá. Hlavne ak vaša psychika nie je odľahčená, ak v duchu prežúvate problémy z práce, z domu, atd., ak nemáte pocit šťastia, tak to všetko vplýva aj na fyzické telo a nečudujte sa, ak sa objaví nejaký neduh. Chirurgický zákrok je jedna z možností, ako sa vzniknutého problému zbaviť. Ak už by k tomu malo dôjsť, tak neodkladajte zákrok na jeseň, radšej ho podstúpte na jar, vtedy sa rany rýchlejšie hoj a a má to aj iné príčiny. V druhej polovici roka sa budú mať lepšie tí, čo sa šetrili. Lebo vy, čo ste preťažení, sa potom nečudujte, ak si vaše zdravie bude vyžadovať zvýšenú pozornosť. Riziko zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na cestách, ľahšie podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu, prípadne i možnosť operácie bude v čase od 1. —31.1., 20.IV. – 31.V. a 28.VIII. – 14.X. Oplatí sa držať na uzde svoju výbušnosť. Naopak väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od: 1.II. – 11.III., 14.VII. – 27.VIII. a od 15.X. – 7.XII, kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Letný termín je tiež vhodný na operáciu.

Cesty a štúdiá

Ak sa opakovane vraciate na dovolenku na tie isté miesta a známe lokality, bude vám tam dobre aj tohto roku. Rovnako služobné cesty po miestach, kam pravidelne chodíte, budú vydarené, aj keby išlo o dlhodobejší pobyt v cudzine, či už štipendijný študijný, alebo iný. Ak však chcete byť tohto roku originálni a vymyslíte novú trasu, novú dovolenku, nové cesty. Hlavne tie kratšie a na blízko, tak je možné počítať aj so sklamaním. Cesta vás vyjde drahšie a uspokojí menej ako zvyčajne. Na zahraničné pobyty pri mori sú vhodné mnohé termíny, určite aj tie letné, ale aj tie neskoršie. Cesta loďou prináša veľa pekných zážitkov. Cesta lietadlom naopak je tohto roku pre vás riziková. Lietadlo hneď nemusí havarovať, ale môže sa vám stratiť batožina alebo spoje nebudú nadväzovať, ale meškať a vzniknú tým komplikácie. V štúdiách sa vám tohto roku výborne darí, hlavne ak ide o cudzie reči, vysokoškolské štúdium či postgraduál. Ku koncu roka budete s výsledkami spokojní.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Po kríze, ktorá nastáva na prelome zimy a jari, sa priateľské vzťahy znova zlepšujú a utužujú, až sa priblížia k štádiu dokonalosti v letných mesiacoch, ale aj po nich. Snáď december je jediný mesiac v druhom polroku, kedy by sa patrilo viacej sa venovať rodine a menej sa starať o priateľov, ale aj toto vianočné pravidlo má svoje výnimky. Všetci skutoční priatelia vám v tomto roku zostávajú a osvedčia sa v lete aj neskôr. Ak ste sami, neváhajte a aj sami cestujte v lete do cudziny, už sa sami nevrátite, možné je priateľstvo, ale aj láska, prípadne „dve v jednom. Osudové stretnutia, osudové zážitky, to všetko bude, ak zdvihnete zadok zo stoličky a zacestujete si niekde „za hranice všedných dní”. S plánmi sa neponáhľajte, pripravte si koncept, ale definitívne rozhodnutie urobte až v lete a neskôr.

V čom vám praje šťastie

Máte nové šance využiť znalosť cudzích jazykov, vyriešiť právny spor vo váš prospech, nájsť si nové zapojenie, kto v práci, kto v priateľstve, kto v láske. Sťahovanie do nových priestorov tiež nie je vylúčené. Oblasť zapojenia je určená hodinou vášho narodenia, teda vaším ascendentom. Vy ráno narodení skôr zdokonalíte rozvoj vlastnej osobnosti, vy večerní máte viac šance spojiť sa s partnerom, atd. Ak ste typickí Škorpióni, tak veríte v poslanie na tomto svete, no a práve v tomto roku sa vaše poslanie môže naplniť, prinajmenšom k tomu môžete výrazne napomôcť. Hlavne v posledných mesiacoch roka sa podarí takmer všetko, do čoho sa pustíte. Vážnejšie životné rozhodnutia preto odložte na toto obdobie.

Dobrá rada

V tomto celkovo úspešnom roku vám život predloží istý problém, ktorého sa máte zhostiť: či už starosť o staršieho člena rodiny, alebo starosť o vlastné zdravie a pod. Odporúča sa prijať výzvu osudu a statočne riešiť problém. Kto si ho prehodí z pleca na plece alebo sa mu nejako vyhne, nedúfajte, že je to za vami. Ako bumerang sa vám to v budúcnosti vráti aj s úrokmi. Ináč, zvládnete to, žiadne obavy!

09-strelec-sagittariusStrelec (23.11. – 21.12.)

        Všeobecné tendencie

Celý tento rok a úspechy v ňom závisia od toho, ako seriózne ste pristupovali k problémom a vôbec k životu vlani a v predchádzajúcom období. Ak patríte medzi tých poctivcov, čo si splnia svoje povinnosti a vo voľnom čase ešte zachraňujú zvieratká, stromy a prírodu vo všeobecnosti, tak v tomto roku môžete smelo „zaspať na vavrínoch” a užívať si plody svojich snáh, ešte sa vám aj pochvala a uznanie dostanú. Ak však ste sa starali len o svoje blaho, občas obišli nejaký ten paragraf a nedbali o ostatných, v tomto roku vám to ktosi spočíta, hlavne v prvom polroku. Ani nadväzovanie nových kontaktov už nejde tak jednoducho ako vlani, možno sa ani nedarí stretnúť osobu, ktorú potrebujete. Avšak dobrá nálada a nové nápady vás neopúšťajú a po celý rok vám počítače, nová technika a elektrické spotrebiče budú nápomocní pri hľadaní minimálne strateného času a ušetria vám ten ďalší. Rovnako sú príjemné nové, prekvapivé momenty a stretnutia, ktoré síce možno nebudú znamenať „nekonečnú lásku” ani priateľstvo, ale na čas vykryjú eventuálny nedostatok niečoho z toho. Od októbra do konca roka už zažijete len samé radosti.

Domov a rodina

Doma prevláda stabilizačný faktor: upevňuje sa rodina a rodinné vzťahy, zlepšuje sa organizácia, systém, poriadok v deľbe prác a pod. Ukazuje sa tu možnosť nového zapojenia, kto privedie nevestu či ženícha domov, kto si nájde lepšie (a trvácejšie) zamestnanie, kto nový byt. Všetky snahy z vlaňajška aj z prvého tohto polroka prinesú svoje sladké ovocie v druhej polovici roka, len treba vydržať a netreba podvádzať. Legálnou cestou dosiahnete viac… a bez rizika pokút apenálov. Najviac rodinných osláv a príjemných stretnutí v kruhu rodiny je na jar, resp. už aj koncom zimy. Problémy môžu vzniknúť so zatekaním domu, hľadaním vecí po priečinkoch, ak tam nemáte poriadok a v najhoršom prípade aj so zákonom, ak niekto v rodine sa dopustil vážneho prehrešku voči spoločenským zákonom. To vám neprajem, radšej sa držte svojho patróna Jupitera, vládcu justície, spravodlivosti a ešte si budete aj pochvaľovať, aký to je výborný a úspešný rok.

Láska a manželstvo

V láske to máte tohto roku pekne divoké: Na jednej strane sú možné nedorozumenia, odlišné názory a s tým súvisiace divoké hádky, na druhej strane za nimi obyčajne nasleduje sladké uzmierovanie sa … a potom si poviete, že život stojí za to, aby sa žil. O kus lepšie to majú vzťahy, ktoré už majú prvotné nedorozumenia a okukávania za sebou, skrátka, už sú zladení a netreba toľko vysvetľovať jeden druhému. Šťastie praje aj tým, čo sa rozhodli práve v tomto roku vstúpiť do manželstva. Šťastné obdobie na lásku máte od 2. – 25.II, 22.III. – 15.IV., 28.VI. – 22.VII. a od 7.VIII. -10.IX. Tieto termíny sú priaznivé i na umeleckú činnosť, na výrobu, nákup i predaj pekných vecí, ako sú šperky, bižutéria, šaty, kozmetika, módne doplnky, umelecké predmety, kvety, atď. I vám samotným sa lepšie darí vytvoriť niečo pekného, vkusne sa obliecť a upraviť. Sú to tiež vhodné termíny na zásnuby či uzavretie sobáša. Pre starších prináša tento aspekt viac ženskej a umeleckej spoločnosti, drobné darčeky a pozornosti, radosť z detí, priazeň okolia a zvýšenú vnímavosť na krásu.Venuša prejde vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu krásu a šarm, ako i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku, v čase od 1. – 8.I., a znova na jeseň, a to od 8.X. – 5.XI., čo bežne nebýva dvakrát do roka, obyčajne len raz. Menej priaznivé obdobie na lásku je od 26.II. – 21.III., 10.V. – 2.VI.,  23. VII. – 16. VIII. V tom čase sú ľahšie možné i milostné a manželské konflikty, možno sa práve zamilujete do iného objektu. Pozor však i na prejedanie, míňanie peňazí na luxusné veci, preháňanie v milovaní i v pití.

Peniaze 

 

Oproti vlaňajšku sa cítite oveľa slobodnejší pri zarábaní peňazí. Nie že by ste zrazu mohli vykonávať akúkoľvek prácu, ale zmizli prekážky pri vykonávaní vašej obligátnej činnosti a pracovnej náplne. Je tu istý stabilizujúci faktor, ale aj váš partner alebo sponzor pociťuje rovnako väčšiu stabilita a dokonca má vyššie príjmy ako vy. Hlavne v druhom polroku sú výrazné rozdiely v príjmoch: zatiaľ čo sa vášmu partnerovi skvele darí zarábať peniaze, vy si na každú zárobkovú činnosť musíte zháňať povolenie, prípadne sa na vás chystajú, že vás na ďalšiu jar skontrolujú, či nemáte nejaké nepriznané príjmy a či nechystáte nejaké daňové úniky. Možno len budete mať väčšie výdavky ako príjmy. Vhodné obdobia na nákupy, predaj, ale i návštevy a cestovanie, prípadne i štúdium a písanie, máte od 20.I. – 5.II., 14.IV. – I.V., 9. – 23.VIII. a od  9. – 29.IX. Merkúr, planéta rozumu, obchodu, cestovania ale i dorozumievania sa s inými, prejde priamo vaším znamením od 5. – 23.XII., čo je veľmi priaznivý termín pre vaše financie a cesty. Bude znamenať jednak príliv peňazí, jednak priateľov a známych, návštev i listov. Celkovo sa okolo vašich narodenín rozvíri hladina záujmu. Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky máte od: 6.II. – 13.IV., 16. – 31.V., 24-VIII. – 8.IX. V týchto termínoch sú nákupy skôr nevýhodné, kupujte len to najnutnejšie. Dajte si pozor tiež na zlodejov a podvodníkov. Nebuďte dôverčiví!

Práca a zdravie

Zamestnanie v terciárnej sfére vám tohto roku neprináša veľké uspokojenie. Vám lepšie sedí nejaká výnimočná alebo samostatná robota, kde ste sami sebe pánom. V tomto roku možno aj zanecháte takú jednotvárnu robotu. Naopak v práci, ktorá vás napĺňa a je vaším povolaním, dosahujete úžasné úspechy a budete časom za ňu aj docenení. Možné je povýšenie, zvýšenie platu aj finančná odmena, ak urobíte niečo jedinečné a pritom aj praktické. Zdravotne sa vy mladší cítite výborne, avšak ak vám pribúdajú krížiky, tak asi aj choroby, tohto roku pre zmenu chronické. Možné je aj dlhodobejšie vyradenie z pracovného procesu kvôli chorobe alebo jej liečeniu. Pravda, spokojnosť v práci, hlavne tej individuálnej, sa dobre odráža aj na zdraví a na dobrej fyzickej kondícii. Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na cestách máte od 1.II. – 11.III., l.VI. – 13.VII., 15.X. – 7.XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu. V tomto čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byť užitočné držať bojovnosť na uzde. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete ešte podávať v čase od 1. – 31.I., 12.III. – 19.IV., 28.VIII. – 14.X., 8. – 31.XII., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tieto termíny prinášajú viac duševnej aj telesnej pohody a sú vhodné na organizovanie rôznych podujatí a ciest.

Cesty a štúdiá

Na cestovanie aj na štúdiá je lepšia prvá polovica roka. Zimná lyžovačka v našich horách by bola iste úspešná. Naopak zahraničné pobyty sú lepšie od apríla do októbra. Lietadlo sa odporúča. Pri tom všetkom vás istá starosť často zablokuje a nebudete môcť uskutočniť svoje cestovateľské plány v plnom rozsahu. Tohto roku niektorí z vás v priebehu roka zistia, že vlastne nechcú študovať to, čo študujú a lepšie by bolo zmeniť školu, obsah štúdia, štýl štúdia. Ak patríte práve medzi nich, neváhajte a vyskúšajte zmenu. Tam vám praje šťastie. Už temer neexistuje štúdium, kde by sa nedal využiť počítač a kde by nepomohol internet. Aj používanie novej, modernej výpočtovej techniky vám tiež prinesie šťastie.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Končí sa istá starosť, ktorá kazila či obmedzovala priateľské vzťahy. Život dáva zelenú novým plánom a projektom. Ak sa náhodou niečo z toho nezrealizuje, tak len preto, že ste mali nabitý program a v tom čase ste riešili úplne iné veci. V druhej polovici roka sa veľa podarí, ak použijete neoficiálnu formu a s priateľmi a kontaktmi sa nebudete chváliť na verejnosti, ale si to s nimi vybavíte súkromne, aby ostatní o tom nevedeli, čo chystáte. V každom prípade sa od vás vyžaduje seriózny prístup. Úplne bezproblémový nie je síce ani jeden mesiac, ale relatívne najviac radosti s priateľmi zažijete v máji a v septembri.

V čom vám praje šťastie

Iste viete, že Strelci nemajú obyčajne stabilný život. Radi cestujú a menia krajinu, zostávajú v cudzine, prípadne menia byty alebo sa viackrát sobášia, často vykonávajú aj dve povolania súčasne. Ak aj vás láka urobiť nejakú zmenu vo svojom živote, tento rok je na to veľmi priaznivý. Ale ak namiesto pechorenia sa za zmenami zostanete doma a vychutnáte si všetky dobroty života, ktoré ste si vlani nadobudli resp. vydobyli, tak tiež urobíte dobre a neoľutujete. Pokiaľ ste vlani neurobili žiadne vážne životné rozhodnutie, tak v tomto roku máte šance. Najlepšie termíny sú jeseň, resp. od septembra do konca roka.

Dobrá rada

Využite modernú techniku, počítače, domáce spotrebiče, prípadne aj cestu lietadlom na spríjemnenie a obohatenie svojho života, na ušetrenie času pri banalitách a tak vám zostane viacej času na to, čo vás zaujíma a baví. Rok je lepší na lásku ako na obchody, zariaďte sa podľa toho J. Minulý rok niektorým z vás ponúkol nové šance. Ak ste úlohu zvládli, teraz si vychutnávate uznanie. Ale ak nie, možno vás aj zosadia z tej funkcie. Neberte to tragicky, hviezdy raz prajú tomu, raz inému. Berte život tak, ako príde a uvidíte, vaše šance ešte prídu

10-kozoroh-capricornKozorožec (22.12. – 20.1.)

Všeobecné tendencie                    

Keď odhliadneme od toho, že sme všetci pod neustálym tlakom reklamy, možno nám kontrolujú mailovú poštu, možno nás odpočúvajú a čo ja viem čo k tomu, v podstate si žijeme celkom pekný život, hlavne vy Kozorožci, ktorí neznášate, ak sa vám nepovie celá pravda. No ale také maličkosti vás predsa nevyvedú z rovnováhy. Vy si svoje povinnosti plníte dobre a to, že vám Jupiter, planéta spravodlivosti a bohatstva, ide v druhom polroku do opozície, čo je kontradikčné znamenie, teda môže to rovnako priniesť dobré, ale i zlé následky, vás predsa nevyvedie z miery. Právnici by vám možno odporúčali, aby ste svoje nehnuteľnosti napísali na partnera alebo ako, teda v prípade, že ste v minulosti nekonali vždy v súlade s momentálne platnými predpismi a máte obavy, že by ste v dôsledku eventuálneho súdneho procesu mohli o ne prísť. Ale isté je, že v tomto roku budete spokojní. Prečo? Láska je silnejšia ako peniaze a vás čaká nové zapojenie, s veľkou pravdepodobnosťou to bude nová láska, ale možno aj nové zamestnanie alebo priateľstvo. Navyše planéta zdravia, staroby a zodpovednosti tiež prechádza do spriazneného znamenia a prestane vás obmedzovať a robiť iné eventuálne problémy. Takže… s chuťou do nového roka!

Domov a rodina

Doma prevládajú priaznivé tendencie. Prvý polrok je ideálny na sťahovanie, prestavbu bytu, kúpu nového bytu či domu, prípadne záhradky. V druhom polroku vás tieto akcie vyjdú podstatne drahšie, ale vy viete, čo robíte. Tak ako jarné mesiace sú super priaznivé na rodinné akcie, párty a iné stretnutia a oslavy, tak naopak jesenné akcie sú spojené s nedorozumeniami, rodinnými škriepkami a nevôľou a inými problémami. Až december a mikulášske a vianočné darčeky znova vyčaria úsmev na perách vašich súkmeňovcov. Aj tak sa ostatnému osadenstvu nebude páčiť, ak sa vyberiete medzi Vianocami a Novým rokom na zimnú lyžovačku, no ale…vari aj o tom sa rozhodnete vy sami.

Láska a manželstvo

Na lásku je tento rok viac ako dobrý. Možná je zmena obsadenia úlohy milenca resp. milenky, a to preto, že asi nájdete iný, vhodnejší objekt, ktorý navyše opätuje vaše city a pokladáte za vhodné pokročiť vo vývoji vzťahu. Dokonca pretrvanie pri pôvodnom partnerovi a prechod z úlohy milenky do role manželky tiež nie je vylúčený. Na voľnú lásku je lepší prvý polrok, na život v manželstve resp. pevnom partnerstve so spoločnou domácnosťou je lepší druhý polrok. Bársako to na vážny zväzok vyzerá lepšie ako na rok s flirtovaním. Ideálna spoločná dovolenka s partnerom je od apríla do júla. Ak je váš milý starší, treba počítať s eventuálnym ochorením, a starostlivosťou o neho v priebehu celého roka. Vám mladým to ale nehrozí. Veľa šťastia v láske i v umeleckom prednese, viac harmónie a precítenia krásy, hudby, umenia a súladu máte aj v čase od: 26.11. – 21.III., 15.IV. – 9.V., 23. VII. – 16. VIII, 11.IX. – 7.X. Možno očakávať drobné darčeky, je to tiež vhodné obdobie na zoznámenie, ale i na nákup či predaj pekných vecí, šperkov, kozmetiky,módnych doplnkov, návštevu divadiel a koncertov. U starších treba skôr počítať s častejšími dámskymi návštevami a umeleckou spoločnosťou. Venuša prejde vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu krásu a šarm, ako i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku, v čase od 9.1. – 1. II, teda temer mesiac a znova 5.XI. – 31.XII, teda ešte dva mesiace, čo je mimoriadne moc a je to skvelé na lásku. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od 22.III. – 15.IV, 3. – 27.VI, 17.VIII. -10.IX. V tomto čase si možno doprajete parádnejšie šaty, šperky a doplnky než bežne, na kozmetiku a kaderníka miniete viac než zvyknete, prípadne miniete na vašich maznáčikov.

Peniaze

Nevyhnete sa inováciám a istej zmene v pracovnom zapojení. Meníte prácu alebo len organizáciu svojho spôsobu obživy. V prvom polroku sa snažte zabezpečiť si aj po právnej stránke všetky finančné výhody, ktoré máte, teda, ak nejaké máte. Je dobré vyraziť do práce či podnikania s plným nasadením od začiatku roka, lebo choroba alebo iné zádrhele vás môžu neskôr pribrzdiť, tak nebudete mať finančný sklz. Ešte to bezprostredne nehrozí, ale už teraz uvažujte, ako by ste časť povinností presunuli na svojho spoločníka, aby ste seba trochu odbremenili. Prvé skvelé obdobie na nákupy, predaj a vôbec finančné otázkyje od 1. – 19.1, kedy prechádza Merkúr priamo vaším znamením a prihrá vám peniaze, šťastné nákupy, ale i viac návštev, ciest a telefonátov. I pri jednaní a písaní máte vtedy najväčšie úspechy. Ešte raz prejde Merkúr vaším znamením, a to na konci roka, od 24- 31.XII. a zopakujú sa nevídané spoločenské stretnutia aj finančné možnosti, prípadne pekné darčeky. Aj lyžovačka by bola nezabudnuteľne vydarená. Ďalšie dobré obdobia na nákupy sú od 6.II. – 13.IV, 2. – 15.V, 24-VIII. – 8.IX., 30.IX. – 4.XII, teda vyše 2 mesiacov v kuse. Vplyv Merkúra zlepšuje váš postreh, dôvtip, jasnosť mysle a presnosť pri vyjadrovaní. Ľahšie sa vám i študuje. Príprava vianočných darčekov, ako aj samotné sviatky vám prinesú uspokojenie. Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od 4.IV. – l.V., l.VI. – 8.VIII, 9. – 29.IX. Vaše deti, alebo aj knihy a cestovanie vás budú stáť viac než ste predpokladali. Nuž, ale budete na to mať, alebo si požičiate!

Práca a zdravie

Pevné zdravie — to je najtvrdšia valuta, na ktorú môžete vsadiť. S výnimkou mizivého percenta tých, čo podľahli návykovým nápojom či látkam, sa väčšina z vás práve preto môže tešiť z trvalého zdroja príjmov, lebo vládzete a napriek malým zádrheľom vydržíte pracovať vytrvalo a kvalitne, nejaká chrípka vás len tak ľahko nezloží. Zato v druhej polovici roka radšej spomaľte nasadené tempo, prípadne na čas úplne vypnite. Po oddychu a regenerácii síl budete pokračovať s o to väčším elánom. Riziko zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na cestách bude zvýšené od 12.III. – 19.IV., 14.VII. – 27.VIII., 8. -31.XII.

V tomto čase ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu. Pozor tiež na zranenia na cestách, hlavne letný a zimný termín sú nebezpečné. Jazdite a športujte ozaj opatrne! Naopak väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od 1.II. – 11. III., 20.IV. – 31.V., 15.X. – 7.XII., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tieto termíny sú však vhodné na osobné hádky s kamarátkami, pri ktorých posledné slovo – a víťazné – bude vaše.

Cesty a štúdiá

Pri cestovaní, ale aj v štúdiu, v prvom polroku možno občas niečo zaškrípe, hlavne ak ste sa nenaučili, alebo prudko zabrzdili, ale už aj v prvom polroku bude pre vás spoznávanie niečoho nového, či už prostredníctvom kníh, alebo cestovaním, istý druh relaxu a odpútania sa od bežných starostí a povinností. Druhý polrok však je na cestovanie priam famózny. Na vašom mieste by som jedine vynechala február a marec na cudzinu, zato na krátke cesty a návštevy je to dobrý termín, rovnako aj na bežné čítanie, surfovanie po internete a stredoškolské či základné štúdium. Letná dovolenka pri mori môže priniesť nezabudnuteľne krásne zážitky. Aj celý september, ba až prvá polovica októbra sú ideálne na tieto zámery. Vy šikovnejší a dobrí stratégovia v astrologických veciach, by ste sa možno vyhli nejednému problému, keby ste od leta na rok odcestovali niekde do cudziny, či už na pracovný, alebo na študijný štipendijný pobyt. Ale netreba to siliť, ak to príde, tak nezaváhajte, bude to dar od osudu.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Priateľstvo sa v tomto roku pre váš píše s veľkým P. možné sú nové kontakty, možné je i nové spoločenstvo, či už športový, politický, náboženský alebo nebodaj astrologický klub, všade uspejete a budete prínosom. Vaši starí priatelia možno budú pozerať na vaše plány do budúcnosti uvážlivejšie ako vy a tým pádom vás vlastne budú trochu krotiť, brzdiť, alebo minimálne vás nútiť, aby ste sa hlbšie zamysleli nad dopadom vašich nových rozhodnutí o vašej budúcnosti, ale v konečnom dôsledku vám to bude prospešné a prinesie vám to šťastie a rôzne výhody. Vhodné mesiace na vydarené párty s priateľmi sú: marec a potom všetky posledné tri mesiace v roku, najviac november december (v októbri sú totiž možné škriepky, ale ináč tiež dobrý mesiac).

V čom vám praje šťastie

K tomu, aby ste tento rok šťastne a bez straty kvetinky prežili, treba trochu diplomacie. V druhej polovici roka sa netreba pustiť do súdnych sporov. Ale po celý rok sa držte osvedčených tradícií, priateľov, spôsobov, zvykov. Materiálna alebo duchovná posila sú nablízku, stačí poprosiť a pomoc príde. Váš šiesty zmysel vám tiež hodne napovie. Ak nie doma, vyberte sa na cestu a bude vám určite dobre. Budete mať veľa šťastia v láske, najviac v zimných mesiacoch, ale aj máj a september majú svoje čaro. Pre vás šikovnejších aj každý deň či týždeň. Štúdium histórie, štatistika aj dejiny umenia vás zavedú do iných, krajších svetov ako je realita.

Dobrá rada

Pripravte sa na tri – štyri náročnejšie roky, kedy sa budete musieť viacej snažiť než doteraz, aby ste dosiahli ten istý životný štandard. Tá snaha však neznamená vždy „viacej pracovať”. Skorej podumajte, ktorý priateľ alebo patrón vám môže v tej – ktorej situácii najlepšie pomôcť a obráťte sa s dôverou naňho. Svoje právnické problémy si dajte čo najskôr do poriadku, s pribúdajúcimi mesiacmi sa môže sťažiť ich riešenie.

11-vodnar-aquariusVodnár (21.1. – 18.2.)

Všeobecné tendencie

Veľa šťastia z vlaňajška zostáva aj v tomto roku, nadlho sa darí právnym veciam aj riešeniu majetkových a dedičských otázok. V tomto roku vás však čakajú nové úlohy, a to hlavne v práci, resp. vo vašom hlavnom povolaní. Možno kvôli tomu zostane menej času na rodinu a vaše okolie, no ale s tým už treba počítať. U starších z vás treba zvýšiť pozornosť na vaše zdravie, ináč by sa mohla prejaviť alebo zhoršiť istá chronická choroba. Vy mladší to nijak moc nepocítite, maximálne ak budete mať starosť o zdravie rodičov. Plno dobrých nápadov a prekvapivých príjemných momentov bude aj v tomto roku, preto nepodľahnite chvíľkovej depresii, že sa napr. „nič nedeje”. O chvíľu sa to zmení. Najkrajšie vzrušenie prináša do života cestovanie, štúdium, ale aj internet, kde sa o všeličom dozviete a podľa toho sa lepšie zariadite. V rámci vašej rodiny sa možno rozlúčite s niektorým jej členom, môže ísť aj o širšiu rodinu. V druhej polovici roka úspechy v povolaní budú ešte výraznejšie a vaše nasadenie v pracovnom procese ešte väčšie. Zdravotne sa to však nijako negatívne neodrazí na vás, naopak, úspechy vás len vzpružia. Okolo narodenín prežívate najúspešnejšie chvíle roka.

Domov a rodina

Už od istého času hlbšie preciťujete lásku ku svojmu domovu, k rodine, prípadne aj k vlasti. Vodnári bývajú výborní patrioti, a teraz tomu aj hviezdy pomáhajú. Aj osudové zvraty nadlho napomáhajú, aby ste mali domov taký, aký ste si ho vysnívali. V tomto roku to ešte celkom tak nie je, ale možno práve tá chuť dosiahnuť super rodinné hniezdočko vás po celý rok motivuje, aby ste urobili všetko pre to, aby to tak čo najskôr bolo. Aj vy slobodní alebo rozvedení uvažujete o domácnosti, kde by bolo to klasické teplo rodinného krbu, kam sa vždy môžete vrátiť a kde vás vždy čakajú s otvorenou náručou. V tomto roku asi dochádza k zmene v osadenstve, niekto vás opustí, dúfajme, nie navždy, možno len na čas odíde, ale možno sa objaví nová iskrička, ktorá zapáli ten oheň v rodinnom krbe, obrazne povedané.

Láska a manželstvo

Tohto roku si skutočne nemôžete sťažovať na nedostatok lásky. Stačí chcieť a odozva na vaše podnety čoskoro príde. Vy, čo ste si už vlani našli lásku, prípadne žijete v pevnom (manželskom) zväzku, nemusíte mať v tomto roku žiadne obavy o váš vzťah. Veľa lásky a milovania a minimálne dôvody na podozrievanie a rozčuľovanie sa, tak vyzerá bilancia podľa hviezd. Avšak vy, čo ste vlani alebo v blízkej minulosti stratili milovanú osobu, asi ten bôľ ponesiete v srdci po celý rok, aj keď pred svetom nebudete o tom hovoriť. Vás mladých sa to netýka, vy sa ľahko zorientujete a nájdete si eventuálnu náhradu za eventuálnu stratu. A čo je mladosť? Dvadsaťpäť rokov? (citujem Hviezdoslava). To si zváži každý z vás sám, ako mlado sa cíti. Existujú aj 20-roční starci a 50-roční mladíci, ak majú srdce schopné milovať.Šťastie v láske, úspechy v umeleckej činnosti, výhody pri nákupe pekných vecí,šiat, šperkov, vôní, kozmetiky a p., máte od: 2. – 25.II., kedy Venuša prechádza priamo vaším znamením a robí z vás neodolateľne zvodnú osobu. Ďalšie dobré obdobie na lásku, umenie a harmóniu v živote je od  1. – 8.I., 22.III. – 15.IV., 10.V. – 2.VI., 17.VIII. -10.IX. a napokon od 8.X. – 5.XI. Možné sú i malé darčeky, viac ženskej a umeleckej spoločnosti. Venuša prejde vaším znamením ešte raz, a to na konci roka, od kedy opäť mimoriadne vynikne váš šarm, v spoločnosti sa stanete stredobodom pozornosti a možno na konci bič zaplieska a stretnete novú lásku. Menej priaznivé obdobie na lásku je od 15.IV. – 9.V., 28.VI. – 22.VII., 11 .IX. – 7.X. V tomto čase sa možno nanovo zamilujete ale neručím, že láska bude opätovaná, budú na vás žiarliť, alebo vy na niekoho. Milostné vzťahy sú napätejšie.

Peniaze

Tohto roku by ste sa mali aspoň prechodne zamestnať v oblasti umenia a kultúry, prípadne obchodom súvisiacim s peknými odevmi, obuvou, šperkami, vôňami, atd. V týchto oblastiach sa vám totižto bude najviac dariť. Ba aj dámy, ktorým Petr Janda spieva: „láska je údel tvúj”, si tohto roku nebudú sťažovať na nízke príjmy a nedostatok šancí. Ale úspešní sú aj archivári, štatistici, učitelia dejepisu, zemepisu, geológovia aj paleontológovia. Vo vláde aj v politike to tiež pôjde. Len to nie je pre všetkých dostupné. Od leta sú šance na úspech ešte umocnené, stačí vyčkať na tú pravú chvíľu a ste bohatí. Vaša polovička má síce na jar finančnú krízu, ale v druhej polovici roka sa jej to vráti v dobrom. Vhodné obdobie na nákupy a predaj, ale i cestovanie, písanie, štúdium, návštevy a vôbec komunikáciu s ľuďmi máte od 20.I. – 5.II., kedy Merkúr priamo prechádza vaším znamením a dodá vám ostrovtip, humor a ešte viac zvýši vaše šance dobre nakúpiť i vyjednať, čo treba. Ďalšie dobré obdobie je od 14.IV. – I.V., 16. – 31.V.,9. – 29.IX., zas od 5. – 23.XII. Menej vhodné obdobie na merkúrovské otázky je v čase od: 2. – 15.V., 9. – 23.VIII., 30.IX. – 4.XII. V tomto čase pozor na nevýhodné cesty, nákupy, jednania, ba i na zlodejov a podvody. Ak ste poistení, škodovať nebudete. V druhej polovici roka si však môžete vysúdiť eventuálnu náhradu škody.

Práca a zdravie

Tohto roku môžete nájsť prácu, ktorá vás baví a tešiť sa zo svojho dobrého zdravia, ktoré vylepšíte s  malým úsilím a efekt bude veľký. Ak ste doposiaľ pracovali len v terciárnej sfére – oblasti obchodu, opráv, zdravotníctva a školstva, len v radovej funkcii, v tomto roku môžete vyniknúť, možné je povýšenie. Aj v ostatných oblastiach pracovného zaradenia je možné zlepšenie. Bude vás to síce stáť viacej námahy a času, ale bude to stáť za to. Také ponuky ako v tomto roku neprichádzajú často. Neprepaste si ich. Od leta sú šance na pracovný úspech ešte väčšie. Za vašu snahu a dobrú robotu budete do konca roka náležíte odmenení. Vjanuári, teda od 1. – 31.1., Mars priamo prechádza vaším znamením, zvyšuje riziko zranení, v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie. Nech vás však eventuálna chrípková epidémia neodradí od vašich plánov, zvyšok roka už bude oveľa lepší. Zvýšené riziko zranenia a úrazu na cestách a pri športe je v čase od: 20.IV. – 31.V. a 28.VIII. – 14.X. V tomto období ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu, bude zvýšené riziko zápalových a horúčkových ochorení, prípadne i fyzických zranení a operácií. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od: 12.III. – 19.IV., l.VI. – 13.VII.,  8. – 31.XII., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tieto termíny môžu signalizovať aj chirurgický zákrok. Zdravie sa vám v tomto roku upevňuje a zlepšuje. Len u starších sa v prípade prepracovania môže objaviť chronická choroba.

Cesty a štúdiá

Problémy súvisiace s nebezpečenstvom havárie v lietadle a eventuálne komplikácie pri jazde v hromadnej doprave nie sú špecifické pre tento rok, ani pre vaše znamenie, preto o nich ani nebudem písať. Zameriame sa na to, čo sa oproti vlaňajšku zmenilo, a to prináša optimizmus, lebo sa to zmenilo k lepšiemu. Odpadli mnohé obmedzenia, či už týkajúce sa vašich krátkych ciest alebo zahraničných dovoleniek a pobytov. Viac šťastia na cestách, ako aj pri štúdiu, máte v prvej polovici roka. Myslite na to pri plánovaní dovolenky, ale aj služobných ciest. Nech by aj vznikol problém, v prvej polovici roka všetko sa šťastne skončí. V druhej polovici roka je bezpečnejšie sedieť pri knihe, televízore či pri počítači a so záujmom sledovať, čo sa kde deje a ako tam je pekne.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Rok je priaznivý na početné a kratšie trvajúce priateľstvá, vzniknuté z príležitosti toho či onoho. Zimné mesiace sú ideálne na upevňovanie klasických, aj starých priateľstiev. Intuícia vám však napovie, ktoré priateľstvá ponecháte, aby verejnosť o nich vedela a ktoré priateľstvá, resp. aj svojich patrónov, si ponecháte v tajnosti a budete sa s nimi stretávať tajne, resp. na neoficiálnych stretnutiach. V tomto roku sa vám oplatí mať minimálne toľko tajných, resp. neoficiálnych priateľov, koľko tých oficiálnych, alebo aj viac. Stabilita väčšiny starých vzťahov je podporená kozmickými vplyvmi. Zmene sa však nedá vyhnúť, v špeciálnych prípadoch sa s niekým budete musieť rozlúčiť, prípadne neprejde „testom verného priateľstva”.

 

           V čom vám praje šťastie

V prvom polroku vám praje šťastie prakticky vo všetkom, resp. aj ak by sa niečo pokazilo, vždy sa to nejako dá napraviť vo váš prospech. Zato aj v druhom polroku pretrvávajú šťastné vplyvy „uránovské”, t.j. možné sú šťastné náhody, nečakané zvraty udalostí vo váš prospech, jasnovidné vízie. Darí sa vám vo všetkom, čo predbieha dobu, resp. čo je avantgardné, moderné, pokrokové. Okrem toho máte úspechy pri práci s počítačom, internetom, lietadlami, ale aj astrológiou.

Dobrá rada

Zostaňte srdcom mladí a budete aj v tomto roku šťastní. Nerúťte sa za tým, čo sa už nedá vrátiť. Život ide ďalej a smutnými spomienkami nič k lepšiemu nezmeníte a naopak, sebe môžete privodiť zhoršenie psychického stavu alebo srdcové problémy. Preto neotáľajte a využite pozitívne každý deň, každú chvíľku, aby ste ukázali svetu, že ste šikovní, schopní veľa toho urobiť a zariadiť. Váš život tak bude naplnený a vy budete sami so sebou spokojní.

Ďakujeme všetci veľmi pekne za zdieľanie

Zdroj: Čemická,Katarína:HOROSKOP 2013

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: