elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Horoskop na rok 2013 I.časť

Posted by elizabethin na 26. decembra 2012

08-stir-scorpioVšeobecné tendencie pre všetky znamenia

Skončil sa rok 2012 a predpovedaný koniec sveta neprišiel, ako sa aj dalo očakávať. Po štyroch ťažkých rokoch, čo aj astrológovia predpovedali, prichádza konečne tento rok, ktorý môže priniesť hojnosť, bohatstvo, dostatok, možno nie úplne pre každého, ale pre svet ako celok. Práve od leta sú planéty sľubujúce bohatstvo v dobrom aspekte a možno očakávať bohatú úrodu nielen na poli, ale aj v prenesenom slova zmysle, úrodu splnených prianí. Ono, vždy sa niečo v nás končí a iné začína, rovnako je to aj s módou, politickým vývojom a vôbec, vývojom sveta. Sľuby, že od tohto roku už zostanú len tí lepš.|, spravodlivejší a nezištnejší, sa podľa vás splnili? Podľa mňa ani nie.

Nuž, zostáva nám veriť, že to aspoň nebude horšie a možno sa predsa len niečo zmení k lepšiemu. Rozpor medzi vnútorným pocitom a tým, čo robiť musíme a smieme, však narastá, hlavne v druhej polovici roka. Citom uznávame, že na prvom mieste je rodina a treba ju chrániť, zakiaľ čo vedenie štátov kladie dôraz na ekonomiku, financie, ale asi nedomyslí, ako ich spravodlivo rozdeliť aj medzi ľuďmi zo štyroch znamení (Baran, Kozorožec, Rak a Váhy).

Poklesne dôraz na formu, reklamu, omamujúce plagáty, atd. Okolo Dňa dobytia Bastily, teda 14. júla, možno očakávať prekvapivé momenty, možno aj konflikt krajífi, ktoré sú pod vládou základných znamení (Baran, Kozorožec, Rak a najhoršie budú na tom Váhy, kam všetky konfliktné aspekty smerujú). Aj v tomto kritickom období je možné uvážlivým jednaním nájsť konsenzus medzi krajinami a aj ľuďmi narodenými v týchto základných znameniach. Podľa Cíny bude rok vodného Hada, teda, od mesačného novu v znamení Vodnára, teda vo februári. V takom roku prevláda uvážlivosť, rozvaha, nuž verme, že tomu bude tak aj teraz.

Dominujúci deň v týždni je pondelok, deň citov, ženského princípu, intuície aj snov, lebo, ako vieme, vládcom pondelka je Mesiac – Luna, ktorá chráni všetko, čo je ženské, materské, nežné, ale vie aj vzbíknuť hnevom a nenávisťou, ak niekto zraní jej city. Zakiaľ čo v prvej polovici roka majú zelenú diplomatické vyjednávania, klebety aj vážne správy a informácie z masmédií aj ústne povedané, v druhej polovici roka sa začne záujem o stavebné, ale aj záhradkárske pozemky a o všetku živú prírodu na nich. V móde odtiene rôznych farieb vystriedajú od leta farby mora, teda, pri brehu je to jasná zelená, ale čím viac do hĺbky, tým je tmavšia a modrejšia. Strieborný svit mesiaca napovedá, že aj strieborná, aleje strieborná farba farbou? Ak áno, tak bude aj strieborná.

12-ryby-piscesRyby (19.2. – 20.3.)

       Všeobecné tendencie      

                   

Rok prináša vyriešenie mnohých problémov, stabilizáciu a nájdenie väčšieho vnútorného pokoja. Je to asi zapríčinené tým, že existuje osoba – sponzor alebo „bohatý strýčko z Ameriky”, ktorý vám poskytuje materiálnu alebo duchovnú podporu. Cez túto osobu možno nájdete aj nové zapojenie v živote: možné je vycestovanie do cudziny, prípadne tu doma budete študovať cudzie jazyky, cudziu filozofiu, náboženstvo, kultúru… niečo z toho. Pokiaľ v prvom polroku nebudete riskovať a neprejdete na červenú cez križovatku, alebo si neoznačíte cestovný lístok a budete „čierny pasažier”, tak vám nehrozia žiadne zbytočné finančné výdavky ani iné problémy. Naopak, život sa uberá tým najkrajším smerom a vy si ku koncu roka budete pochvaľovať, aký je ten život krásny. Darí sa politikom aj podnikateľom, užitočné je tiež štúdium histórie, štatistiky, archeológie aj paleontológie: učitelia zemepisu aj dejepisu nájdu svojich poslucháčov, zas študenti týchto predmetov budú úspešní. Aj umelci nájdu svoju inšpiráciu a majú šance vytvoriť zaujímavé diela. Skrátka, je to dobrý rok, treba ho naplno využiť a užiť si ho!

Domov a rodina

Pozitívne tendencie doma pokračujú. Všetko, čo ste si vlani nadobudli, ba aj to, čo si ešte len nadobudnete v tomto roku, vám môže natrvalo zostať. Treba si to ale nejako poistiť. Najkrajšie chvíle v rodinnom kruhu sú v prvej polovici roka. V máji by bola spoločná dovolenka v rodinnom kruhu úplne dokonalá, nechýbali by peniaze ani láska, ani výlety a rôzne príjemné rozptýlenia. Akcie cez hlavné letné prázdniny nie sú zlé, ale už to nie je také super extra ako vtom máji. Naopak posledné dva mesiace roka môžu priniesť nejaké nepríjemnosti a rodinné starosti: môže ísť napr. o zápalové alebo infekčné ochorenie niektorého člena rodiny. Žiadna tragédia sa však nestane. Sťahovanie, kúpa nového bytu či záhradky, nový nábytok – všetko sa v tomto roku vydarí.

Láska a manželstvo

Všetky mráčiky na nebi lásky sa postupne rozplývajú a miznú a zostáva čistá láska, príťažlivosť, nežnosť, porozumenie a prísľub trvácnosti aj do budúcnosti, nie však viac ako 70 rokov, čo vám iste nevadí. Ak žijete v pevnom zväzku, manželská kríza je na obzore vo februári a v marci. Od apríla napätie vo vzťahu poľavuje a do leta úplne zmizne. Manželstvo, prípadne nové manželstvo je vhodné zakladať až v druhej polovici roka, kedy je isté, že bude uspokojená nielen citová, ale aj materiálna zložka, čo v manželstve nikdy nie je na škodu veci. Od polovice októbra až do Mikuláša vládne doma predvianočný ruch, to ale patrí k tomu. Avšak aj v dlhotrvajúcom vzťahu možno očakávať v druhej polovici roka blahobyt, lásku, utuženie spojenia a všelijaké krásne veci, nechajte sa prekvapiť! Tak krásne obdobie sa málokedy vyskytne, vychutnajte si ho! Šťastie v láske, ale i v umeleckej tvorbe, pri nákupe módnych doplnkov a šiat i iných pekných vecí máte od 9.I. – 1. II., potom od  26.11. – 21.III., kedy Venuša priamo prechádza vaším znamením a pridáva vám krásu a pôvabviac než inokedy, ďalej vám šťastie v láske praje od 15.IV. – 9.V., 3. – 27.VI, 11.IX. – 7.X. a ešte 5.XI. – 31.XII., teda temer mesiace. V tomto čase výhodne nakúpite i predáte módne doplnky, bižutériu, kozmetiku, kvety a všetko, čo je pekné a estetické. U starších Venuša spôsobuje skorej viac dámskej a umeleckej spoločnosti. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od 1. – 8.I., 10.V. – 2.VI., 23. VII. – 16. VIII., 8.X. – 5.XI. Možno sa vás zmocní práve v tomto čase neovládaná milostná náklonnosť a túžba po kulinárskych, či alkoholických pôžitkoch.

Peniaze

Prvý polrok je lepší na zarábanie peňazí, preto by bolo rozumné odložiť si istú čiastku na druhú polovicu roka, kedy bude asi menej peňazí, prípadne síce peňazí bude rovnako, ale výdavkov bude viacej. Nebolo by zle vyčleniť istú čiastku už dopredu na pokuty. Ak by ste predsa len boli neomylní a nik by vám pokutu nedal, zostane vám viacej na zimnú lyžovačku a iné radosti. Prípadne, ak by prišla nečakaná pohroma, ako je napr. poškodenie strechy, poškodenie bytu zatekaním a pod., boli by peniaze na okamžitú nápravu. Už ani nehovorím, aké nepríjemné by bolo, keby sa vaše príjmy znížili pod úroveň, na akú ste zvyknutí. Ale nebojte sa, sponzor by sa aj v takom prípade našiel, niet sa čoho obávať. Iba ak by sa aj vášmu sponzorovi zhoršila situácia, potom už neviem poradiť, iba ak rok vyčkať na lepšie časy. Výhodné obdobie na nákupy, predaj, cestovanie, podpísanie zmlúv, máte od 6.II. – 13.IV., kedy prechádza Merkúr priamo vaším znamením a zvýrazní vaše úspechy v štúdiu, pri jednaní, obchodovaní a cestovaní. Ďalšie dobré obdobie je od: l. – 19.1.,2. –15.V., l.VI. – 8.VIII., 30.IX. – 4.XII., teda vyše 2 mesiacov vkuse a napokon od  24- 31.XII. Sú to obdobia, ktorých účinky sú intenzívne. Zbystrite preto pozornosť a skutočne si všimnite tieto dátumy. V tomto čase sa vám darí i v štúdiu i vo vyučovaní. Aj vianočné darčeky nakúpte radšej už v novembri, aby to pasovalo a vy aby ste výhodne nakúpili. Menej dobré obdobie na merkúrovské otázky je od: 16. – 31.V.,24-VIII. – 8.IX., a od5. – 23.XII. Nákupy a investície radšej odložte alebo obmedzte na minimum.

Práca a zdravie.

Ak ste vlani zožali úspech za svoje umelecké, vedecké alebo iné dielo, tak nečakajte rovnakú odozvu na svoju aktivitu aj v tomto roku. Áno, môžete spokojne spať na vavrínoch a nechať sa oslavovať za to, čo ste vlani urobili. Ale zopakovať to v tomto roku – na to zabudnite. Zato máte dobré aspekty na niečo nové, originálne. Od jesene máte život v práci bezproblémový, teda, pokiaľ ide o nadštandardnú prácu, viac o povolanie. V radovej práci máte najväčšie úspechy od marca do júla. Teda, pokiaľ sú na pracovisku s vami spokojní a nechcú vás elegantne presunúť inde. Prvé dva mesiace to zle vyzerá v práci aj s vaším zdravím. Na vašom mieste by som viacej starala o to zdravie: s prácou sa všetko časom utrasie, ale zanedbávať zdravie – to je trestuhodné. Čo v práci tohto roku stratíte, to sa vám o rok bohato vráti… aj s úrokmi, takže nevešajte hlavu! Zvýšené riziko zranenia a úrazu na cestách je v čase od  l.VI. -13.VII. a 15.X. – 7.XII. V tomto období ste nervóznejší a podráždenejší, tým pádom menej sústredení, niet potom divu, že ľahšie podľahnete epidémii, bude zvýšené riziko zápalových, infekčných a horúčkových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe a za volantom. Kroťte sa preto! Tento termín môže znamenať aj chirurgický zákrok, ktorý by bol v druhej polovici roka vydarený. Mars priamo prechádza vaším znamením od1.II. – 11.III. Zvyšuje riziko zranení, v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od 20.IV. – 31.V. a 14.VII. – 27.VIII., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť.

Cesty a štúdiá

Možnosti nového zapojenia na cestách, ale i pri štúdiu jazykov a iných vecí, sa ukazujú hlavne „za hranicami všedných dní”. Dlhšie pobyty v cudzine môžu znamenať i novú kapitolu vo vašom živote. Ja byť vaším manželom či manželkou, nepustím vás. A veru, môže to byť práve životný partner, čo prekazí nejednu vašu zahraničnú cestu, šípiac možné nebezpečenstvá. Ale u starších to môže byť zlý zdravotný stav alebo obavy, aby sa v cudzine nezhoršil. Na cestách môžu vyplávať na povrch skryté chronické choroby. Ak cestujete čo len na dovolenku, berte si so sebou všetky lieky, ktoré by mohli prísť do úvahy, že by ste ich potrebovali. Teda, hlavne v súvislosti s chronickou či dedičnou chorobou. Mladých sa varovania netýkajú a zahraničný pobyt v cudzine, hlavne v druhej polovici roka, môže byť najväčšou atrakciou roka.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Okolo vás býva často situácia nejasná a zamotaná, ťažko je určiť, ktorí sú len vaši priatelia a či sa neskrývajú medzi nimi aj nejaké lásky – a tak je to so všetkým. Sen a realita majú často k sebe len krôčik. Všelijaké tajné vzťahy alebo neoficiálne priateľstvá a akcie môžu pekne zamotať situáciu. V priateľstve vydržia skalní a prežijete s nimi nádherné chvíle. Čo sa týka snov a plánov do budúcnosti, tento rok je lepší na realizáciu už dávnych snov, ich implementáciu do života, než na blúznivé, idealistické a ničím nepodložené priania. Držte sa reality – a žiadne sklamanie nebude! Naopak, budete spokojní s výsledkami.

  čom vám praje šťastie

V   prvom polroku sa viac venujte domu, bytu, záhradke a rodine a v druhom polroku pestujte svoje koníčky. Kedysi sa hovorilo: „Najprv faru, potom Maru”, ale dnes sú iné mená modernejšie a samozrejme, nielen ženy resp. muži patria medzi koníčky. Venujte sa aj deťom, ak ich už máte, pestujte šport, čítajte knihy, navštevujte kultúrne podujatia, venujte sa svojim štvornohým miláčikom – to všetko a ešte mnohé ďalšie môže byť vaším koníčkom, takže do toho !

Dobrá rada

Kozmické vplyvy sú v tomto období spletité a neexistuje znamenie, ktorému by bolo len dobre. Vám bude tohto roku napríklad nadpriemerne dobre, ale tiež to nebude vždy dokonalé šťastie. Ideálne by ale bolo, keby ste dokázali žiť tu a teraz, namiesto spomienok na minulosť a snov do budúcnosti sa tešili z toho, čo práve máte, aj keď to nie je všetko ideálne. Ponechajte si radosť v duši, aj keď už „ružové zore zapadli za obzor”, však ony ešte znova vyjdú.

01-beran-ariesBaran (21.3. – 20.4.)

Všeobecné tendencie

Mnohých z vás trápia problémy, ktoré by mal riešiť štát, parlament, ministerstvá…a Vy by ste to riešili úplne inak To platí, aj ak nežijete na Slovensku, ale v inom štáte s iným riadením, je to skrátka vo hviezdach. Zato váš osobný život je uspokojujúci. Darí sa vám v podnikaní, obchode, na cestách, v komunikácii s ľuďmi a s úradmi prvá polovica roka nastoľuje mnohým problém: riešiť zdravotné ťažkosti radikálnym spôsobom (operácia, chirurgický zákrok) alebo nechať veci tak. Prvá voľba je podľa hviezd správnejšia, leda. hlavne do leta. Od jesene sa rany pomalšie hoja a sú aj iné argumenty. prečo polom už radšej nie, a teda, netreba odkladať návštevu lekára Najšťastnejšie obdobie máte okolo vašich narodenín, aj šťastie v láske, aj viacej návštev a darčekov, aj šikovnejšie vybavíte všetko, čo ste mienili. Už od februára môžete začať s iniciatívou a super úspech vydrží minimálne do mája, aj dlhšie. Jeseň vie byť nepríjemná, ochladenie vzduchu aj vzťahov, možné sú prechladnutia, zápalové ochorenia, treba dať pozor na kontroly, revízorov, na prekročenie povolenej rýchlosti …a to nielen za volantom.

Domov a rodina

Januárové chrípkové obdobie, ktoré asi zasiahne aj vašu rodinu, prípadne iné problémy k tomu, ani nepoukazujú na to, že by leto rok mohol byť doma lepší než iné. Opak je pravdou. Stabilizácia v rodinných  vzťahoch pokračuje, rodinné putá vám vytvárajú perfektné zázemie Vy osobne prinášate najväčšie vzrušenie do rodinného života a postaráte sa, aby sa nik doma nenudil. Niekto vám poskytuje výbornú pomoc alebo ochranu, a to či už po materiálnej, alebo aj duchovnej stránke. Je dobré mať spoľahlivého člena rodiny, ktorý dbá o dobrý chod vecí. Vydarené rodinné oslavy a rôzne akcie budú najúspešnejšie v letnom období, aj na spoločnú dovolenku s rodinou by ste mali ísť v lete, určite neoľutujete.

Láska a manželstvo

Rok prináša nádeje a sklamania, raz hore, raz dolu – aj v láske. Problémy v manželstve a vážnom vzťahu odchádzajú, ak to v láske skúšate znova, tak sa tie staré problémy vrátia v inej podobe, ale nebude to ľahké s tými začiatkami. Netreba si od nového vzťahu sľubovať priveľa, na dva – tri roky vydrží a dovtedy si už aj vy nájdete iný objekt záujmu. Napriek tomu, že zažijete aj pár sklamaní, vždy sa nájde nové riešenie situácie – asi s niekým iným, možno ešte zaujímavejším. Ideálne obdobie na flirt a hry lásky márnivé je na jar a v lete. Sú aj milé medzierky na lásku mimo tohto času, ale rozhodne nie prvé dva mesiace roka, ani november. Šťastie v láske, viac harmónie a dokonalejšie vnímanie krásy, hudby, poézie a umenia je v tomto roku zvýraznené od  1. – 8.I.,2.- 25.II., ďalej Venuša priamo prechádza vaším znamením v čase od: 22.III. – 15.IV. Dodáva vám ešte viac šarmu, krásy a fyzickej príťažlivosti než obyčajne. Využite v dobrom tieto aspekty. Účinky Venuše sú výrazné opäť od: 10.V. – 2.VI., 28.VI. – 22.VII. a ešte od 8.X. – 5.XI. Všetky tieto termíny sú priaznivé na výrobu, nákup ba i predaj pekných vecí, ako sú šperky, bižutéria, šatstvo, módne doplnky, umelecké predmety, kvety, kozmetika a iné luxusné tovary. I vám samotným sa lepšie darí vkusne sa obliecť a upraviť. Sú to tiež vhodné termíny na zásnuby či uzavretie sobáša.Menej vhodné obdobie na lásku je od:9.1. – 1. II., 3. – 27.VI, 17.VIII. – 10.IX. a napokon od: 6.XI. – 31.XII. V tomto čase vaša túžba po pôžitkoch je enormne zvýšená, asi vás bude stáť i viac peňazí. Týka sa i jedenia a pitia.

Peniaze

Na malé obchody, kúpy a predaje, aj malé podnikanie, sa po celý rok nájde veľa príležitostí. Nič však nezostáva po starom. Zaužívané zdroje príjmov vysychajú, zato ukazujú sa nové vyhliadky úplne iným smerom. Ak sa spojíte s niekým zodpovedným, budú vaše úspechy o to väčšie. Rodinná firma sa ukazuje ako najvýhodnejšia. Tento rok je výborný na nový začiatok. Možné je i dedičstvo, darovaná či vyhratá značná suma peňazí, ale aj tu platí: konajte rozvážne, uvážlivo, získate tak viac. Na veľké transakcie je lepšia druhá polovica roka. Pokiaľ ste ale stále presedlávali na iný druh roboty, možno práve v tomto roku sa ustálite. Priaznivé obdobie na nákupy a predaj, ale i na cestovanie, štúdiá, vybavovanie úradných i bežných vecí, na listy, návštevy a telefonáty, je od:20.I. – 5.II, ďalej od 14.IV. – l.V. Merkúr prechádza priamo vaším znamením, čím zvyšuje váš ostrovtip, spoločenskosť a pravdepodobnosť zvýšených príjmov i častejších ciest, úspechov v štúdiách, vo vedeckej, literárnej i obchodnej činnosti. Oslavy vašich narodenín budú veľkolepé. Ďalšie priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od 16. – 3l.V., 9. – 23.VIII. a opäť od 5. – 23.XII. Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je v čase od  1. – 19.1., l.VI. – 8.VIII.,  9. -29.IX. a od Vianoc do konca roka, 24.- 31.XII. Rekreácia aj nákupy vás v týchto termínoch vyjdú o niečo drahšie než bežne.

Práca a zdravie

Pokiaľ zastávate vedúce alebo zodpovedné miesto v práci, v zamestnaní, vaša pozícia zostáva neohrozená. Všetko, čo ste spravili pre stabilizáciu vášho postu vlani, sa ukazuje užitočné. Aj v oblasti služieb, školstva, zdravotníctva a obchodu, sa ukazuje užitočné odvolávať sa pri eventuálnych konfliktoch na paragrafy a zmluvy, ktoré boli už predtým podpísané a sú dodnes platné. V druhej polovici roka je vám ľahšie a bezproblémovejšie, ak ste v menej významnom postavení, ukazuje sa tu stabilizácia a zlepšenie vašej pozície alebo zvýšenie príjmov. Vo vedúcej pozícii možno očakávať v druhej polovici roka kontroly, prípadne sa to ešte presunie na ďalší rok, ale buďte pripravení a majte dokumenty v poriadku a pripravené. Každá zdanlivá nepresnosť by sa otočila proti vám. Riziko zranenia je zvýšené v čase od  12.III. – 19.IV., kedy Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnostipriamo prechádza vaším znamením. V dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov v láske i v športe. Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií, operácie, prípadne i fyzických zranení alebo úrazu na cestách či pri športe máte aj od: 14.VII. – 27.VIII a  8. -31.XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii či infekčnému ochoreniu. V tomto čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byť užitočné držať bojovnosť na uzde. V tomto období ľahšie podľahnete epidémii. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od: 1. – 31.I, l.VI. – 13.VII., 28.VIII. – 14.X., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Ľahšie presadíte svoje projekty a nápady.

Cesty a štúdiá

Na cestách sa vám tohto roku mimoriadne dobre darí, najviac v prvej polovici roka, ale ani potom to nie je zlé. Aj štúdium ľahšieho typu, t.j. stredoškolské, vám ide veľmi dobre. Vám redaktorom sa darí viac než obyčajne. Vydarené sú aj návštevy susedov, rodiny, krátke cesty, čítanie a sledovanie ľahších žánrov. Od marca do júna nie je vhodný čas na cestovanie do cudziny: alebo cestujte ešte v zimných mesiacoch, alebo vyčkajte aspoň do leta. Najlepšie mesiace na cudzinu, aj na cudzie jazyky – ich štúdium a iné vysokoškolské štúdium, sú na jeseň až do konca roka. Ak však sami riadite vozidlo, za volantom buďte opatrní, hlavne v kritických obdobiach (už boli spomenuté).

Priateľstvá  a plány do budúcnosti.

Nádherné, svetlé chvíle v kruhu priateľov zostávajú po celý nielen rok, ale aj váš život. Ale špeciálne v tomto roku majú vaši priatelia starosti, ak nie všetci, ale aspoň jeden, na kom vám veľmi záleží. Ak ide o vášho trénera, rodiča, guru, možné je vážne ochorenie, ak je v pokročilom veku, možná je aj vážna odluka. S mladými priateľmi zažijete veľa radosti a pohody hlavne v prvej polovici roka, dokonca ani láska a priateľstvo sa vzájomne nevylučujúJ. Osud je k vám v oblasti priateľov tohto roku mimoriadne milostivý. Ak aj utrpíte stratu, dostanete za to plnohodnotnú náhradu: niekto originálny, tvorivý, nápaditý vstúpi výraznejšie do vášho života. V plánoch buďte tiež kreatívnejší, nové nápady sa vydaria, tie prevzaté skôr nie.

    V čom vám praje šťastie

V tomto roku sa nespoliehajte na nadzmyslové vnímanie a vyjadrovanie. Čo si jasne poviete, to vám budú rozumieť a ľahšie vyhovejú. Cestujte, píšte, telefonujte, surfujte po internete, navštevujte susedov, priateľov, rodinu, budete sa iste dobre cítiť. Len neseďte sami doma a neuzatvárajte sa do seba, to nič nevyrieši. Možné je aj dedičstvo alebo výhra, ale nezískate ich bez problémov a komplikácií.

Dobrá rada

Ťažisko problémov riešte v prvej polovici roka, od leta viacej oddychujte. Ak sa vám bude zdať, že ste zaťaženejší, chorľavejší a nespokojnejší ako ostatní, neverte tomu. Každý má v tomto roku svoje problémy, len nie každý o nich hovorí. Ale vy hovorte a proste o radu a pomoc, dostanete ju .

02-byk-taurusBýk (21.4 – 21.5.)

Všeobecné tendencie         

       Po materiálnej stránke sa vám i v tomto roku dobre darí. Silný patrón drží nad vami ochranné krídla. Napriek tomu nebude každý z vás spokojný. Je tu možné oslabenie vašich síl alebo strata niekoho blízkeho, no a pokiaľ, je duša smutná, žiaden blahobyt to nevynahradí. Vy mladší sa ešte celkom dobre vyrovnáte s eventuálnou stratou, avšak vy starší budete mať možno problémy nielen s rodičmi, ale aj s vlastným zdravím. Možné sú občasné depresie. V každom týždni sú to dokopy len 2 hodiny, kedy vám je ozaj smutno, preto pozrite na hodinky a v takom stave nerobte žiadne unáhlené rozhodnutia. Všetko zlé sa pominie, verte mi. Oporou sú vám súrodenci, susedia, kamaráti. Nehanbite sa poprosiť o radu a pomoc, hlavne o psychickú podporu.

Domov a rodina

Nepríjemné rodinné udalosti sa kumulujú hlavne v januári, februári a novembri. Doriešením rodinných problémov sa asi končia aj všetky tohoročné starosti. Možná je rozluka s niekým blízkym. Život však ide ďalej a prináša nové inšpirácie, možno sťahovanie alebo vynovenie bytu, úspešnú prestavbu a pod. Idylické chvíle v rodinnom kruhu zažijete v letných mesiacoch, aj dovolenku v rodinnom kruhu by ste mali absolvovať v lete. Vianoce a príprava na ne zas prebehne v dobrej atmosfére.

Láska a manželstvo

Na nadväzovanie novej známosti je dobrý január a potom druhá polovica roka, ale rozhodne nie čas od februára do mája, kedy by ste sa mohli stretnúť aj s odmietnutím a zbytočnou kritikou na vašu hlavu. Druhá polovica roka prináša úspech v láske, je možné voľný vzťah premeniť na manželstvo. Partner či dáma možno budú tento rok ustarostení, ale šťastné vplyvy sľubujú šťastný koniec každej hádke. Najviac šťastia v láske, ako i v umeleckej tvorbe, prednese, či interpretácii, vás čaká v čase od: 9.I. – 1. II., 26.I1. -21.III., ďalej od 15.IV. – 9.V., kedy prechádza Venuša, vaša vládkyňa, priamo vaším znamením a dodáva vám mimoriadny šarm a úspechy v láske, umeleckej tvorbe i interpretácii. Krásu, hudbu a poéziu precítite viac než inokedy. Ďalšie šťastné obdobia sú od:3. – 27.VI,  23. VII. – 16. VIII. a znova 5.XI. – 31.XII., teda ešte dva mesiace. V tomto čase ľahšie nakúpite vkusné veci, módne doplnky, kozmetiku, šaty, bižutériu či umelecké predmety. Budete mať častejšie dámske a umelecké návštevy, dostanete viac darčekov a malých pozorností. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od: 2. – 25.II., 28.VI. – 22.VII., 11.IX. – 7.X. V tom čase ľahšie podľahnete neskrotnej milostnej náklonnosti a oplieskate peniaze na márnosti a rozkoše, čo by ste neskôr zbytočne ľutovali.

Peniaze

Karta s peniazmi sa obracia. Ak vlani a predvlani lepšie zarábal váš partner a sponzor, teraz sú šance, že vy lepšie uspejete, hlavne v prvej polovici roka. Ak sa posnažíte, môžete enormne zbohatnúť. Kým však si to bohatstvo užijete, to ešte chvíľu potrvá, ale vydržte! Skorej než hnať sa za chimérou však bude lepšie po troške ukrajovať z toho, čo hojné roky priniesli, na mizine nezostanete. Priaznivé obdobie na drobné nákupy, ale i na vybavovanie, cesty, listy a návštevy, je v čase od: l. – 19.I, 6.II. – 13.IV., potom v čase od 2. – 15.V., kedy prechádza Merkúr priamo vaším znamením a zvýrazňuje vaše úspechy, tak v obchodoch, ako i v štúdiu, na cestách i pri stretávaní sa s ľuďmi. Ďalšie vhodné termíny na nákupy a cestovanie sú od: l.VI. – 8.VIII., 24.VIII. – 8.IX.,24.- 31.XII. Menej priaznivé obdobie na nákupy a iné merkúrovské otázky je v čase od: 20.1. – 5.II., 9. – 23.VIII., 30.IX. – 4.XII., teda vyše 2 mesiace vkuse. Cesty, nákupy a vybavovanie radšej odložte. Možné sú zvýšené výdavky na spoločenské akcie, na deti, či svojho partnera/ ku.

Práca a zdravie

Tohto roku by ste mali pol roka pracovať a pol roka „spať na vavrínoch” alebo ako „medveď v brlohu”. Konflikty s kolegami a podriadenými ani zdravotné problémy nestoja za to, aby ste sa v práci pretrhli od roboty. V prvom polroku sa to ešte dá vydržať, aj šťastie a spravodlivosť sú na vašej strane, ale potom je ozaj dobré si striedavo vziať dovolenku a v prípade ochorenia zasa PN-ku a poriadne sa vykurírovať a nie sa rozčuľovať pre malichernosti. Ešte ten september je celkom fajn, hlavne pre umelcov, ale ináč nič moc. Riziko zranenia je zvýšené v čase od 20.IV. – 31.V., kedy Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnosti priamo prechádza vaším znamením. V dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov v láske i v športe. Najviac opatrnosti na cestách i pri športe si vyžaduje čas od 1. – 31.I. a od: 28.VIII. – 14.X., kedy ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu, bude zvýšené riziko zápalových a horúčkových ochorení, prípadne i infarktových situácií a fyzických zranení pri športe či na cestách. Príliv energie a odvahy pocítite v čase od:1 .II. – 11.III., 14.VII. – 27.VIII., 15.X. – 7.XII. Je to vhodný čas na činorodú prácu, aktívny odpočinok, turistiku a šport. Tohto roku to máte celkom fajn!

Cesty a štúdiá

Po vlaňajšom náročnom roku, kedy sa nedalo cestovať na dlhšiu dobu, či už kvôli vlastným, alebo zdravotným problémom staršieho člena rodiny, sa v tomto roku problémy rozplynú a pred vami je dúhová cesta objavov a spoznávania ako na dlani. Odporúčajú sa všetky druhy dopravy okrem leteckej, kde riziko z vlaňajška zostáva. Aj v štúdiách sa vám bude dobre dariť, možno sa znovu nájdete pri štúdiu cudzieho jazyka, architektúry, ale aj archeológie, dejín bežných či dejín umenia, atď. Redaktorom sa zasa dobre darí, máte skvelé nápady a svet to doceňuje. Na cesty po vlasti odporúčam február, máj a jún, na cudzinu skorej zimné mesiace a neskorú jeseň. Opatrnosti však na cestách nikdy neostáva, hlavne ak máte zdravotne rizikové obdobie

.Priateľstvá a plány do budúcnosti

Náročné skúšky priateľstva, ktoré boli možné vlani, sa v tomto roku pomaly končia a začína sa idylické obdobie skutočnej priateľskej lásky a porozumenia, bratskej pomoci a aj ochrany, ak treba. Tí falošní priatelia sa sami seba odpísali a zostávajú len tie skutočné priateľské vzťahy. Hovorí sa, rodinu si človek nevyberá, ale až pri priateľoch sa uvoľní a cíti perfektne. Nuž, nie je tomu vždy tak, ale tento krát tá časť o priateľoch, to bude pravda. Darí sa aj vašim plánom a projektom, a to hlavne v druhej polovici roka. Ani od začiatku roka to však nie je zlé. Utajovaným plánom a projektom sa darí v prvej polovici roka, potom už s nimi treba vyjsť na verejnosť. Ale už od začiatku roka sa netreba až tak opatrne tajiť so svojimi úmyslami a zámermi, už je všetko na dobrej ceste.

V čom vám praje šťastie

Možno už v tomto roku nebudú vaše zisky také závratné ako v uplynulom období, ale práve vďaka predošlým dvom rokom si môžete dovoliť nerobiť to, čo vás nebaví a venovať sa tomu, čo vás baví. Navyše, keď nie ste pod časovým ani iným tlakom, to, čo robíte, robíte krajšie a lepšie a všetci to uvidia a budú obdivovať. Šťastnú ruku máte aj pri svojich koníčkoch, deťoch, svojej láske, ale aj fotografii či pri umeleckých stvárneniach vašich predstáv či reality, na tom nezáleží. Budete šťastní a iných urobíte šťastnými, lebo všetko, čo budete takýmto spôsobom robiť, bude z lásky – a bude to z toho cítiť. Šťastie praje aj podnikateľom, prieskumníkom, zdravotníkom – lekárom i sestričkám, ale aj vedeckým pracovníkom.

Dobrá rada

Tohto roku máte šance urobiť hodne pre svoje zdravie. Správne volené zdravotné čaje, zeleninové a ovocné pokrmy, prírodné lieky a k tomu optimistická myseľ môžu urobiť zázraky. Dôležité je, aby ste mali pritom istotu, že sa vám za to nik za chrbtom nevysmieva a ani iným spôsobom vám nechce urobiť zle. Dajte si pozor na závistlivcov – tajných nepriateľov a venujte sa sebe, svojim koníčkom a svojim miláčikom. Upevnite vzťahy so svojimi deťmi a so štvornohými maznáčikmi.

03-blizenci-geminiBlíženci (22.5. – 21.6.)

Všeobecné tendencie

S odchodom starého roka môžete aj staré problémy zahodiť za hlavu: zlé sa pominulo a dobré zostáva. Materiálne ste relatívne zabezpečení, nejaká inovácia je možná a bude prospešná. Okrem toho, že májovým Blížencom je trochu „zahmlené predné sklo” a nevidia dopredu, teda ani do budúcnosti celkom jasne, ste spokojní so životom. Možné sú výhry súdnych sporov, uzavretie šťastného manželstva, finančné výhry a výhodné obchody a dobrý koniec problematickým okolnostiam, hlavne v prvom polroku. Toto všetko ostatné už samozrejme platí aj pre júnových. Ideálne obdobie, kedy problémy neexistujú a život a láska sa na vás usmievajú, je hlavne od polovice apríla do konca mája. Naopak od polovice októbra do konca roka radšej spite na vavrínoch a nenechajte si pokaziť náladu chrípkou ani ľuďmi. Zachovajte rozhodne rozvahu a vyčkajte, aj kritické chvíle sa skončia. Improvizovať sa vám oplatí po celý rok.

Domov a rodina

Okrem jarných mesiacov (teda hlavne marca) doma vládne podstatne lepšia atmosféra ako vlani. Problémy, hádky a nervozita ustupujú a v januári a potom hlavne od leta sa začína priam idylické obdobie na rodinné akcie, posedenia aj spoločnú dovolenku niekde v cudzine. Ideálne obdobie na rodinné oslavy a posedenia sú od júla do polovice októbra. Všetko, čo v tomto čase podniknete s rodinou alebo kúpite do domácnosti (prípadne celý byt, dom, záhradku, atď…), sa vydarí a prinesie sladké ovocie (tá záhradka úplne do slova a do písmena). Možno k tomu očakávať materiálnu podporu – žeby ste si vzali hypotéku na dom? Alebo zaplatí bohatý strýčko z Ameriky? To už nechám na vás .

Láska a manželstvo

Stávate sa v tomto roku absolútnym strojcom situácie, teda, pokiaľ váš miláčik nie je tiež Blíženec. Nie je však isté, či sa vaše rozhodnutia každému pozdávajú. V neoficiálnom vzťahu je rozhádzaný hlavne apríl, v manželstve to vrie hlavne v máji a v júni a až v priebehu júla sa hladina nedorozumení upokojí. Teda, pokiaľ sa rozhodnete, že to spolu ťaháte ďalej. Leto je vhodné na sladké uzmierovanie sa a od jesene vládne idylická pohoda. Pokiaľ ste len vo voľnom vzťahu, očakávajte od jesene silné tlaky, aby ste zmenili svoje rozhodnutie a zmenili flirt na niečo serióznejšie. Vianoce budú bohaté, očakávajte od partnera bohaté dary!Šťastie v láske, umeleckej tvorbe, pri nákupe pekných vecí, ale i pri vychutnávaní krásy, hudby a umenia je zvýraznené najmä od: 2. – 25.II., 22.III. – 15.IV., Ďalej od 10.V. – 2. VI. prechádza Venuša priamo vaším znamením a stávate sa priam neodolateľnými a zaľúbenia hodnými. Dovolenka v tom čase bude iste o láske. Ďalšie dobré obdobia sú od: 28.VI. – 22.VII., 17.VIII. -10.IX. U starších sa skôr jedná o viac ženskej spoločnosti, radosti z pekných šiat, doplnkov, z detí, hudby či iného umenia.  Menej priaznivé obdobie na láskuje od: 1. – 8., 26.11. – 21.III., 23. VII. – 16. VIII. a napokon od 8.X. – 5.XI. V tom čase máte sklon pomíňať veľa peňazí na pekné veci, ktoré však pre vás nebudú mať taký význam.

Peniaze

Obchodníci, finanční magnáti, podnikatelia, tešte sa! Tohto roku sa Vám rozbehnú kšefty viac ako kedykoľvek predtým, možno pred 12 rokmi, ak ste už podnikali. Druhá polovica roka vám naplní vrecká aj bankové kontá peniazmi. Darí sa aj umelcom, spisovateľom a redaktorom, ako ináč! Máte skvelú intuíciu a navyše podporu od silného sponzora, čo si viacej priať? Možný je aj nový zdroj príjmov, pustiť sa do niečoho nového sa v tomto roku oplatí, hlavne ak sa na tom starom zdroji príjmov niečo pokazilo. Priaznivé obdobie na nákupy, predaj, cestovanie, jednaniu a štúdiá je v čase od: 20.1. – 5.II.,14.IV. – I.V., ďalej od: 16. – 31 .V. prechádza Merkúr, váš vládca, priamo vaším znamením a okrem veľa návštev, ciest, pozdravov a peňazí sa stanete ešte zhovorčivejšími než obvykle. Ďalšie priaznivé obdobia na nákupy, predaj, čítanie, štúdium a cestovanie sú od: 9. – 23.VIII.9. – 29.IX. Menej priaznivé obdobie na nákupy, predaj a cestovanie je  od: 6.II. – 13.IV.,  24.VIII. – 8.IX. a od 5. – 23.XII. Pozor na zlodejov, vlamačov a podvodníkov!

Práca a zdravie

Pokiaľ ste do vlani mali zamestnanie, v tomto roku oň iste neprídete, len možno pribudne robota alebo nejaké starosti s ňou súvisiace. Pokiaľ ste nemali stále zamestnanie, máte šance sa o to pokúsiť, nová práca je možná. Iné však je, či budete mať dosť síl a či budete zdravotne v dostatočnej kondícii, aby ste tú prácu vykonávali. Prihováram sa hlavne k tým, ktorí v poslednom čase pozabudli na starostlivosť o svoje zdravie. Teraz sa ukážu všetky zanedbané neduhy. Možné sú chronické choroby. Možno z prvých príznakov sa nedajú zistiť, avšak nezanedbajte ich a okamžite vyhľadajte lekára. Každá choroba sa ľahšie lieči v počiatočnom štádiu. Rozhodne neprepínajte svoje sily, aj keď sa vám zdá, že ich máte prebytok. Na vedúcom pošle sa vám skvele darí, a to hlavne v drahej polovici roka. Možný je postup, ďalšie povýšenie, stabilizácia na dobu neurčitú, ak bola doba určitá. Zvýšená podráždenou, riziko zápalových ochorení, infekcií, prípadne i fyzických zranení pri športe či na cestách, ak by ste nejazdili opatrne, je v čase od:1.II. – 1III., 15.X. 7.XII.Riziko zranenia je tiež zvýšené v čase od  l.VI. – 13.VII., kedy Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnosti priamo prechádza vaším znamením. V dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov v láske i v športe.  Naopak viac energie a odvahy, prípadne i športovú bojovnosť vám Mars prináša v čase od:1. – 31.I, 12.IH. – 19.IV., 28.VIII. – I4.X., 8. – 31 .XII. Vaša aktivita sa v tom čase uberá správnym smerom.

Cesty a štúdiá

Na cestách a pri časopisoch sa cítite ako ryba vo vode, je to váš živel a rozumiete tomu. V tomto roku zas krachne nejaká redakcia, pokiaľ ste novinári, pozor, aby nie práve tá vaša. Ale žiadne strachy, keď nič iné, vymyslí sa nový časopis, nájde sa sponzor a už sa roztáčajú nové kolieska úspechu. Problém je, že nie každý nájde toho svojho správneho sponzora. Obmedzenia je cítiť aj v tejto oblasti. Preto neodkladajte a priveľa nevyberajte, berte prvú ponuku, alebo najneskôr tú, ktorá príde v prvej polovici roka. Navyše dajte si to aj právne potvrdiť, to sponzorstvo. Na cestách aj v štúdiách vás bude ktosi alebo čosi obmedzovať – a s týmito obmedzeniami treba počítať aj v budúcom období. Napriek tomu dobré obdobie na dovolenku na cestách (aj pracovný pobyt) je jún a júl, prípadne aj august, ale to si už treba dávať väčší pozor na zranenia na cestách. V zime je vám lepšie sedieť doma, prípadne niekde pri pive či pri kávičke:).

Priateľstvá a plány do budúcnosti

V prvom polroku ste kráľmi situácie a levmi salónov, to si môžete dovoliť plánovať aj odvážnejšie projekty a pestovať aj menej vypočítateľné priateľstvá.

V druhom polroku aj vaši priatelia budú mať problémy a nebudú mať na vás toľko času ako predtým. Prípadne sa bude od vás očakávať, aby ste vy im pomohli. Tajné a neoficiálne priateľstvá a projekty sú i naďalej po celý rok úspešné, až na jeden z nich, ktorý skrachuje, či už projekt, alebo tajné priateľstvo. Ak ste sa stretávali tajne, vyskytnú sa problémy, kde a ako sa stretávať, lebo vzniknú isté obmedzenia a prekážky, ktoré bude treba riešiť a obchádzať. Cez peniaze sa všeličo dá vyriešiť (i keď nik netvrdí, že všetko) – no a peniaze budú.

V čom vám praje šťastie

V tomto rokuje Šťastena na vašej strane, hlavne v prvej polovici roka. Vyhráte súdne spory, všetky akcie, ktoré sa začnú v prvej polovici roka, včítane manželstva, budú pre vás výhodné. V práci si upevníte pozíciu, hlavne ak ste na vyšších postoch, a ak nie, tak je šanca nájsť si niečo nového. Hlavne práca so staršími ľuďmi, prípadne súvisiaca s archeológiou, históriou alebo štatistikou, prinesie očakávané výsledky.

V druhom polroku vám nebude chýbať nápaditosť, aby ste si vymysleli dobrú prácu alebo dobrý zdroj príjmov (napr. z predaja tovaru, umeleckých diel a pod.)

Dobrá rada

Je tu čas na zmenu, na prestavbu nábytku, sťahovanie, zmenu zamestnania, prípadne aj v partnerstve minimálne na nový prístup, i keď v pretrvávajúcom vzťahu. Dokážete výhodne kúpiť i predať. Takéto rady asi ani nepotrebujete, to vám ide samo od seba, vás (asi) treba skorej brzdiť, keď pričasto prestavujete ten nábytok alebo meníte zamestnanie. Takže… dajte na svoj vnútorný hlas a robte podľa neho. Ak sú pravdivé predpovede, že tento rok po dlhom čase má priniesť šťastie a úspech, tak komu inému prv než by vám ?!

04-rak-cancerRak (22.6. – 22.7.)

 Všeobecné tendencie

Najlepšie nebude na začiatok, ale na koniec, ako hovorí aj príslovie. Samotný január zdanlivo poukazuje na všedný rok, možno až podpriemerný, ale opak je pravdou. Všetky pripravované a premyslené akcie prinášajú tohto roku postupne svoje ovocie: šťastie sa obracia výrazne na vašu stranu. Intuícia vás nesklame, oplatí sa dať na vnútorný hlas, ktorý vám nezvratne hovorí, že prichádza vaša chvíľa. Opatrnosti iste neostáva, rýchla jazda autom alebo operácia môžu oddialiť splnenie vašich snov, isté však je, že aj eventuálne zranenie a iný problém budú mať šťastný koniec. Druhá polovica roka prináša šťastie, komu v láske, komu v zamestnaní, komu v novom bývaní či lepšej rodinnej pohode. Najlepšia správa je, že koncom roka sa vaše šťastie nekončí, ale stupňuje a v budúcom roku bude možno ešte lepšie. Aj súdne a právne spory vyhráte.

Domov a rodina

Vážny rodinný problém so starším, chorým členom rodiny sa vyriešil už vlani koncom roka, alebo sa vyrieši v priebehu tohto roka. Niektoré dlhodobé problémy pretrvajú aj v tomto roku, s tým nič nenarobíme. Kardinálne zmeny v bývaní a osadenstve rodiny domácej atmosfére neprospievajú, lepšie je držať sa zaužívaných tradícií a konvencií. Využite lepšie aspekty na rodinné podujatia v prvej polovici roka. V druhej polovici najviac problémov doma budú mať s vami. Nuž, ak sa vám ujde najväčší kus torty, ostatní to musia akceptovať: tento rok je už taký. Vy budete určovať chod udalostí, udávať tón.

Láska a manželstvo

Tento rok charakterizuje stabilita: to znamená, kto mal lásku, bude ju mať aj v tomto roku a kto ju nemal… nuž, jediné, čo nikto z vás nestratí, to sú ilúzie a ideály pravej, nezištnej a dokonalej lásky. Od apríla do septembra to v manželstve nemáte ľahké. Avšak vznik novej lásky je skutočne možný, aj ak ste začiatočníci! Od jesene sa dokonca odporúča ľahší vzťah a ak aj žijete v pevnom zväzku, skúste ho nadľahčiť napr. romantickými prejavmi lásky, aké boli u Rómea a Júlie. Úspech „akcie” je zaručený. Najkomplikovanejšie to majú Raci, ktorí majú aj vážny vzťah, aj milostný. Samozrejme, ani jeden z nich nebude dokonalý. Ale ktovie, možno v súčte skutočne dostanete viac. Kto vás za to bude súdiť? Priaznivé obdobie na lásku, viac harmónie a precítenia krásy, hudby, umenia a súladu máte v čase od 26.11. – 21.III.,15.IV. – 9.V., ďalej od 3. – 27.VI, kedy Venuša priamo prechádza vaším znamením a najviac zvýrazní váš šarm a krásu, a potom ešte znova od 23. VII. – 16. VIII., a 11.IX. – 7.X. V tomto čase vy starší môžete očakávať viac ženských návštev, drobné darčeky a pozornosti, radosť z detí, dobrého jedla, hudby či iného umenia. Ľahšie si vyberiete vkusné šaty, doplnky, šperky, kozmetiku, i sami vytvoríte hodnotné umelecké diela.Menej priaznivé obdobie na lásku je len v čase            od 9.I. – 1. II., 22.III. – 14.IV., 17.VIII. -10.IX. a napokon od 5.XI. – 31.XII. V tomto čase ľahšie podľahnete neskrotnej vášni a erotike, ako i túžbe po labužníckych a nápojových pôžitkoch. Ženy by vtedy nemali chodiť po obchodoch, lebo zbytočne oplieskajú moc peňazí aj na pletky.

Peniaze

Prvý polrok vás držia priatelia a sponzori nad vodou. Ale množstvo malých výdavkov môže negatívne ovplyvniť váš rozpočet, hlavne v prvých dvoch mesiacoch. Na druhej strane, práve vžime vám najviac pomôže váš partner /ka. Ďalšie štyri mesiace, teda až do letných školských prázdnin, sú relatívne najlepšie v roku, teda čo do financií. Druhá polovica roka prináša silné finančné obmedzenia: asi menej príjmov a tým pádom aj obmedzenie výdavkov. Niektorí z vás dobrovoľne alebo z donútenia nechajú tak svoje pôvodné zamestnanie. Žeby ste si chceli pospať na vavrínoch? Alebo si chcete užívať dedičstvo alebo výhra? Šťastné obdobie na nákupy, predaj a vôbec finančné otázky je od 6.II. – 13.IV., 2. – 15.V., ďalej od l.VI. – 8.VIII. prechádza Merkúr priamo vaším znamením a spôsobí vydarenú predsezónnu dovolenku, prihrá vám peniaze, šťastné nákupy, alebo aspoňviac návštev, ciest a telefonátov. Aj pri jednaní a písaní máte vtedy najväčšie úspechy. Ďalšie dobré obdobie na nákupy máte ešte od 24-VIII. – 8.IX., 30.IX. – 4.XII., teda vyše 2 mesiacov v kuse. V týchto termínoch ľahšie vnímate a vyjadrujete sa, čas je vhodný na cestovanie a lepšie sa vám aj študuje. Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od 1. – 19.1., 14.IV. – I.V., 9. – 29.IX. a napokon od 24.- 31.XII., kedy menej úspešne nakúpite, aj vybavovanie bude trvať dlhšie.

Práca a zdravie

V prvej polovici roka sa vám dobre darí v zamestnaní, ktoré vykonávate s pasiou, s chuťou, prípadne ste vo vedúcej funkcii alebo máte nezávislé povolanie. S tým súvisí aj príliv peňazí, radosti, optimizmu… a vari aj zlepšenie zdravia. V druhej polovici roka sa vám lepšie darí, ak vykonávate menej zodpovednú prácu, či už vo sfére služieb, v obchode, školstve alebo zdravotníctve. Okrem občasných zápalových ochorení alebo epidemických chorôb, ktoré nachytá okrem vás skoro každý, vám nič vážneho nehrozí. Vyhnite sa rýchlej jazde v kritických obdobiach a rok prejde bez vážnejších ťažkostí. V máji a júni viac oddychujte. Ani s júlovými oslavami narodenín netreba preháňať. Vaša imunita je oslabená a vypomstí sa vám  každé porušenie zásad správnej výživy. Doprajte si oddychovejší program a ak dovolenku, tak v azyle, kde je pokoj od rušivých momentov. Viac energie a odvahy, prípadne i športovú bojovnosť a fyzicky namáhavé akcie vám Mars prináša v čase od: 1.II. – 11 .III., 20.IV. – 31. V., 15.X. – 7.XII. Naopak riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií, infarktových situácií, prípadne i fyzických zranení pri športe či na cestách je zvýšené od:12.III. – 19.IV. a 8. – 31.XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii, infarktu či infekčnému ochoreniu. V tomto čase ste i nervóznejší a podráždenejší, možno však to bude len pracovná horúčka a zápal, s ktorým sa púšťate do riešenia nových pracovných problémov. Ukazuje sa výhodné držať v tom čase na uzde svoju výbojnosť. Ak ste vážne chorí, berte antibiotiká! Riziko zranenia je tiež zvýšené v čase od 14.VII. – 27.VIII., kedy Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnosti priamo prechádza vaším znamením. V dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov v láske i v športe.

Cesty a štúdiá

Prvý polrok je na stredoškolské a iné ľahšie štúdium nebezpečný. Pokiaľ sa neposnažíte, môže to skončiť aj opakovaním ročníka. Naopak v druhom polroku, teda v novom školskom roku už všetko ide hladko, na cestách aj v štúdiách sa vám výborne darí a praje vám pri tom šťastie. Takže… stačí vedieť tri otázky, ak sa zvyknú na tri otázky pýtať, … a opýtajú sa vás práve na tie, ktoré viete. V prvom polroku stačí nevedieť tri otázky… a  je zle. Asi tak. Na cudzinu, ako aj štúdium cudzích jazykov máte tohto roku vynikajúce aspekty. Cestovanie, ako aj nové štúdiá vám otvárajú nové horizonty doslova, ako aj horizonty poznania. Na cestách možno stretnete novú lásku, možno sa aj usadíte niekde inde, pokiaľ vás doma nič nedrží, cesty od júla do septembra môžu byť najväčšou atrakciou roka.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Vlani a predvlani ste mali ideálne aspekty na upevňovanie starých a vytváranie nových priateľstiev, ale aj na plánovanie svojej budúcnosti. V tomto roku prichádzajú skúšky vernosti a vytrvalosti v priateľstve a problémy pri snahe realizovať nové projekty. Ale možno práve preto vás to viacej zaujíma ako doposiaľ. Treba sa psychicky pripraviť na to, že jeden priateľ alebo patrón, ktorý vám dlho „držal chrbát” a podporoval vás, v tomto roku zmizne z vášho života, možno nie natrvalo, ale dočasne. Možná je choroba, alebo sa jednoducho fyzicky vzdiali. Možno sa istý čas budete kvôli tomu trápiť, ale isté je, že v druhom polroku mu vy môžete byť nápomocní a urýchliť vyriešenie jeho problémov. Život však ide ďalej a prinesie vám novú umeleckú, politickú, duchovnú alebo športovú spoločnosť.

V čom vám praje šťastie
Rok je skvelý na stabilizáciu získaných hodnôt, na zbohatnutie, upevnenie zdravia, spoločenskej pozície, v druhej polovici roka dokonca aj na úspešné chirurgické alebo operatívne zákroky, ktorých sa netreba báť, pretože sa dobre skončia a vaše zdravie bude o to dokonalejšie. Možná je nová láska, ale aj umelecká inšpirácia. Najväčšia obchodná transakcia by mala prebehnúť v júli a v auguste.
Dobrá rada
Prežívate obdobie „prestavby” vo svojom živote. Táto je vynútená alebo dobrovoľná, vyvierajúca z vášho vnútra. V tomto roku sa oplatí poddať sa nutkaniu osudu v tomto smere v druhej polovici roka. Naopak, v prvej polovici roka, hlavne v januári, by bolo pre vás šťastím, keby ste mohli oddialiť sťahovanie, operáciu aj eventuálny chirurgický zákrok na neskoršie. Svoju vnímavosť na nehmotné impulzy a vplyvy a intuíciu môžete rozvinúť aj týmto smerom, teda, snažte sa vycítiť, kedy je ten správny moment na akciu. Neptún, planéta umelcov, romantikov i fanatikov a váš inštinkt vám pomôže správne rozhodnúť, kedy máte stavať, cestovať, kupovať i predávať, prípadne uzavrieť manželstvo. Dajte na šiesty zmysel.

05-lev-leoLev (23.7 . – 23.8.)

Všeobecné tendencie

Prvé dva mesiace roka stoja za fajku dymu. Chrípkové ochorenia, rodinné starosti, eventuálna odluka od milej osoby, k tomu to nemožné počasie, zima, sychravo… to neprispieva nikomu k dobrej nálade. Jarné slniečko vleje viac dobrej nálady do vašich žíl. Do konca letných prázdnin prežívate relatívne najlepšie mesiace roka, samozrejme aj najúspešnejšie. Snažte sa vybaviť všetky úradné aj obchodné veci čo najviac v tomto období.

Domov a rodina

Nedá sa brať doma nič na ľahkú váhu: vyžaduje sa od vás seriózny prístup k starším členom rodiny, k nehnuteľnostiam, ktoré máte, k problému z minulosti, ktorý akútne potrebujete doriešiť. V opačnom prípade sa vám to o niekoľko rokov vráti ako bumerang a budú podobné problémy. Vy, svedomití Leví, však budete mať doma ustlané na ružiach bez tŕňov. Šťastie vám doma kvitne tými najkrajšími farbami, domácnosť aj členovia rodiny prosperujú, otvárajú sa nové možnosti bývania, prípadne kúpa chaty, domu, bytu, záhradky…U vás mladších možno čakať prírastok do rodiny a vy starší budete asi opatrovať nové vnúča (?) Skrátka, celkovo je tu veľa radosti a šťastia v rodinných veciach.

Láska a manželstvo

Tento rok neprináša žiadne mimoriadne nové lásky ani vzrušenia. Buďte radi, ak sa vám podarí udržať ten vzťah resp. tie vzťahy, ktoré máte. V manželstve alebo partnerstve bez oficiálneho papiera je možný vážny rozkol, odlúčenie až rozvod. Ak vám záleží na partnerovi, radšej znížte svoje nároky a požiadavky a v tomto roku mu mimoriadne viacej ustupujte, aby si to náhodou nerozmyslel a nešiel inde. Ak sa váš vzťah podobá viacej na flirt ako na vážnu známosť alebo manželstvo, budete spokojní, a to hlavne v januári a potom od septembra až do konca roka. Skúste vniesť kus hravosti aj do vážneho vzťahu a udržíte si svoju lásku.Šťastné obdobie na lásku je v čase od 1. – 8.III, 22.III. – 15.IV., 10.V. – 2.VI.,potom od 28.VI. – 22.VII. prechádza Venuša priamo vaším znamením a zvýrazní váš šarm a pôvab, ako i cit pre krásu a harmóniu. Môžete očakávať aj viac návštev, najmä dámskych či umeleckých, veľa drobných pozorností a darčekov, tiež intenzívnejšie prežívanie krásy a umenia. Ďalšie priaznivé obdobie na lásku je od 17.VIII. – 10.IX. a 8.X. – 5.XI. V tomto čase ľahšie nakúpite elegantné šaty, módne doplnky, šperky i umelecké predmety, výraznejšie prežijete poéziu života i umenia, prípadne ju i sami vytvoríte. Menej priaznivé obdobie na lásku je od 2. – 25.II., 15.IV. – 9.V. a 11.IX. – 7.X. V tomto čase vás Amorove šípy ľahšie zrania. Kroťte svoju túžbu po pôžitkoch v jedení, pití i v láske. Všetko treba robiť s mierou, ba i nakupovať šperky, šaty a pekné veci.

Peniaze

Tohto roku má váš partner lepšie finančné vyhliadky ako vy, hlavne v prvom polroku. Dá sa povedať, že priam ideálne, až na menšie nepatrné výkyvy. Pre vás sa odporúča odložiť náročnejšie finančné transakcie na druhú polovicu roka, alebo aspoň rozhodne nie vo februári a marci. Naopak od júla do októbra urobíte najväčšie a najúspešnejšie finančné transakcie a obchody, najvýhodnejšie nakúpite aj predáte, a to aj vzácne predmety, antický nábytok a iné umelecké predmety. Ani zvyšok roka nie je zlý, len prináša isté napätie, ale to vy zvládnete. Na šperky a bižutériu je najlepší čas august a september. Kupujete či predávate? Aj tak sa dá. Priaznivé obdobie na nákupy, predaj, podnikanie a vyjednávanie, ale i cestovanie a štúdium máte  od 14.IV. – I.V., 16. – 31.V., ďalej od  9. – 23.VIII. prechádza Merkúr priamo vaším znamením a dodá vám ostrovtip, humor, jasnosť mysle a výhody pri jednaní s ľuďmi. Rastie i šťastie na cestách a na dovolenke, návštevách, úspechy v štúdiu, vo finančných záležitostiach ako i v literárnej práci. Ďalšie dobré obdobie na merkúrovské otázky je od 9. – 29.IX., zas od 5. – 23.XII. Menej vhodné obdobie na merkúrovské otázky je v čase od 20.1. – 5.IL, 2. – 15.V. a 30.IX. – 4.XII. Vianočné nákupy by ste mali chystať až po darčekoch na Mikuláša, ináč vás vyjdú drahšie.

Práca a zdravie

Iste viete, že vaše znamenie je predurčené na šéfovanie, alebo aspoň na veľmi dobrú funkciu a pozíciu na pracovisku. Najlepší a najspoľahlivejší kolegovia a podriadení sú Kozorožci, prípadne iné zemné znamenia (Býk, Panna). V tomto roku sa 90% Levov udrží na svojej pozícii, ale je tu aj riziko, že vás zosadia alebo preradia na inú funkciu. To v tom prípade, ak vám prídu na podvody alebo nejaké machinácie, alebo nesplnené sľuby, čo sa Levom stáva. Keď to sľubujete, myslíte to smrteľne vážne, ale potom, ak si to nezapíšete do „debilníčka”, zabudnete a už o vás hovoria to a ono… Zdravotne sa vám polepší, dochádza k silnej náprave a stabilizácii vášho zdravia. Možno narazíte po dlhom čase na toho správneho lekára alebo medicínu, hlavne vy staršíJ … a bude zas dobre. Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií, operácie, prípadne i fyzické zranenia pri športe či na cestách máte v tomto roku minimálne, a to iba od 1. – 31.I.,  20.IV. – 31.V., kedy ľahšie podľahnete epidémii, infarktu či infekčnému ochoreniu. V tomto čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa užitočné držať bojovnosť na uzde. Riziko zranenia je tiež zvýšené v čase od 28.VIII. – 14.X., kedy Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnosti priamo prechádza vaším znamením. V dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov v láske i v športe. Veľa energie a odvahy, prípadne i športovú bojovnosť vám Mars prináša v čase od 12.III. – 19.IV.,  l.VI. – 13.VII., 8. – 31.XII. V tom čase môžete podávať väčšie športové a fyzicky náročné výkony.

Cesty a štúdiá

To, čo vás vlani odradzovalo od cestovania, sa už pominulo. To ale neznamená, že na cestách vám budú kvitnúť ruže šťastia. Ešte tak v prvej polovici roka a ešte tak do leta. Ale riziko, že sa zrúti lietadlo aj s vami, tu stále zostáva. Aj tak máte na cudzinu lepšie aspekty ako na domáce, kratšie výlety a dovolenky. Ak dovolenka v cudzine, tak najlepšie od februára do júna, ak domáca, tak september a október. Letné dovolenky vás vyjdú draho, či už doma, či v cudzine. Ale ak na to máte, tak prosím, však je to vaše rozhodnutie! Do leta sa vám lepšie darí aj v ľahších štúdiách, od jesene vám nájdu všetky ťaháky a prichytia vás pri eventuálnom opisovaní, takže pozor na to!

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Teraz sa môžete sami rozhodnúť, či zostávate pri starých priateľoch, alebo začnete s novými kontaktmi, prípadne si rozšírite okruh priateľov o nové, inšpirujúce známosti. Vaši priatelia a patróni vám budú nápomocní pri riešení vašich eventuálnych problémov a môžu vás vytiahnuť z každej šlamastiky. Nehanbite sa obrátiť sa na nich, ak máte nejaký problém. Kedy inokedy, ak nie v tomto roku vám môžu pomôcť? Smelé plány a projekty do budúcnosti tiež majú veľkú šancu na úspech. Začnite s nimi hneď začiatkom roka, rozhodne najneskôr do júna. V druhej polovici roka sa dobre darí tajným priateľstvám a kontaktom a tajným, resp. neoficiálnym plánom.

V čom vám praje šťastie

Je tu čas skončiť jednu a začať novú fázu života. Nie nadarmo sa hovorí, „život je zmena”, teraz to platí stopercentne. Odvážne plánujte a projektujte, mnohé veci už teraz pripravte, aby ste ich realizovali na budúci rok Môžete položiť napr. základy stavby vášho nového rodinného domu alebo zariadiť inak, krajšie a efektívnejšie, váš starý dom.

Dobrá rada

Nie je dobré vzdať sa svojich priateľov, aj ak sa zmení situácia. Pre vás je najlepšie „presunúť” ich medzi tajných priateľov a pokračovať v stretnutiach, i keď tajne, neoficiálne. Rodinné starosti berte s pokojom Angličana, veď choroby aj rozluky sú prirodzenou súčasťou života. S problémami sa obráťte na priateľa, lekára, kňaza alebo astrológa, určite vám pomôžu!

 

Ďakujeme všetci veľmi pekne za zdieľanie

Zdroj: Čemická,Katarína:HOROSKOP 2013

Reklamy

2 komentáre to “Horoskop na rok 2013 I.časť”

  1. anitraM said

    Tak som zvdavá na seba, čo ma čaká . 😉 Krásny dník Maťka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: