elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena je pre Muža takou istou Výzvou ako Svet okolo …

Posted by elizabethin na 17. decembra 2012

Once_upon_a_timePřestaňte doufat, že to jednou budete mít se svou ženou jednodušší .

Často to vypadá, jako by žena testovala, do jaké míry je muž schopen nenechat se vykolejit a uchovat si svou pravdu a směřování. Zkouší ho, aby ucítila jeho svobodu a hloubku lásky a poznala, jestli mu může důvěřovat. Její zkoušky na sebe můžou brát různou podobu: stěžuje si, protestuje, mění rozhodnutí, pochybuje, ruší nebo dokonce podkopává jeho smysl života.

A to vše dělá buď jemně, nebo důrazně. Muž by si nikdy neměl myslet, že tyto zkoušky jednou skončí a že bude mít snadnější život. Měl by naopak ocenit, že to vše jeho žena dělá proto, aby ucítila jeho sílu, integritu a otevřenost. Chce dosáhnout jeho nejhlubší pravdy a lásky. S tím, jak muž roste, rostou i zkoušky jeho ženy.

Každá chvíle vašeho života je buď zkouškou, nebo oslavou. Totéž platí o každém okamžiku stráveném s vaší ženou, a to dvojnásob. Zkouškou je pro vás nejen její samotná existence, testování patří dokonce k jejím největším radostem ve vztahu, pokud pak ovšem cítí, že se nenecháte vykolejit.

Na ženu působí nesmírně eroticky, když vás může vnímat jako Šivu, mužskou božskou sílu, která se nenechá ničím zmást, je láskyplná, plně přítomná a všeprostupující. Nemůže vámi smýkat, protože jste to, co jste, a to s ní, nebo bez ní. Nemůže vás ničím odradit, protože už jste do ní pronikl silou neohrožené lásky a prostoupil jste její srdce a tělo. Nemůže vás odlákat z vaší cesty, protože vaše oddanost pravdě vám nedovolí podlehnout jejím svodům.

Když z vás žena cítí tak nesmírnou lásku a svobodu, pak vám může zcela důvěřovat, přestat vás konečně zkoušet a oslavovat s vámi lásku. Až do té doby, než vás bude znovu chtít vnímat jako Šivu. Pak celé zkoušení začne nanovo. Ve skutečnosti čím víc budete jako Šiva, tím víc vás bude žena mít potřebu prověřovat. Dal jste si možná nějaký finanční cíl a podařilo se vám ho dosáhnout. Po měsících či letech jste se zapojením tvořivosti vydělal velkou sumu peněz. Jste celý šťastný, vychutnáváte si svůj úspěch a cítíte se skvěle. Přijdete domů ke své ženě a chcete se s ní o tu velkou novinu podělit.

Právě jsem vydělal milion dolarů!”
„To je prima.”
„To je prima??!! Víš, jak tvrdě jsem na tom pracoval.”
„To vím. Připadá mi, že v posledních měsících jsi skoro nebyl doma. Nezapomněl ses cestou z
práce stavit pro mléko?”
„No, promiň, zapomněl. Ale to je teď přece jedno. Teď si můžeme pořídit třeba celou mlékárnu.”
„Ráno jsem ti to třikrát připomínala a ještě jsem ti to napsala na papírek. Jak jsi na to mohl
zapomenout?”
„Už jsem se snad omluvil. Hele, tak já ti pro to pitomý mlíko dojdu …”

Proč je taková? Chce snad schválně shazovat váš úspěch? Ne. Zkouší vás, protože váš úspěch pro ni nemá ani za mák ceny, jestliže z vás při tom neucítí svobodu a lásku. A pokud jste skutečně svobodný a láskyplný, pak vás nic z toho, co vaše žena řekne, nemůže rozházet. Chce se přesvědčit, že se nedáte vykolejit, a tak najde vaše slabé místo a pošťouchne vás. Samozřejmě že ví, co pro vás právě dosažený úspěch znamená. A přesně proto ho popírá. Ne proto, aby vás tím ranila. Ale proto, aby ve vás mohla vnímat Šivu. Chce vnímat vaši sílu. Chce se přesvědčit, že vaše štěstí nezávisí na její reakci ani na okolnosti, že jste zrovna vydělal milion dolarů.

Chce, abyste byl vznešeným mužem. Dosáhnout takové svobody je tvrdý oříšek a ve slabších chvilkách si budete přát, aby vaše žena nemířila tak vysoko. Pokud však žijete naplno, hrajete na samotné hranici svých možností a máte vůli rozvíjet se překonáváním obtíží, pak si budete přát, aby vás vaše žena prověřovala. Možná se vám to nebude líbit. Ale nebudete přece chtít, aby se vaše žena spokojila s bačkorou, který bude šťastný jenom tehdy, když ho pochválí. Pokud se řídíte podle svého vnitřního poslání, jste ve své podstatě šťastný nezávisle na tom, jestli se vám zrovna daří nebo ne. Samozřejmě vás potěší, když vás žena pohladí. Nepotřebujete už ale žádnou maminku, aby vás poplácávala po zádech a rozplývala se, jaký jste úžasný. Vaše žena vidí nerada, když potřebujete maminku. Dokonce se jí to protiví. Jestliže je vaše žena slabá, spokojí se se slabým mužem a bude s ním hrát hru na hodného chlapečka. Jestliže je však vaše žena dostatečně silná, nebude tolerovat vaši nedospělou touhu po pochvalách, velkých hračkách a vytahování.

Dobrá žena vás bude milovat včetně vaší nedospělé části, ale bude po vás vyžadovat, abyste svůj život vedl v souladu se svou vnitřní pravdou a nechtěl od ní ošetřovat klukovské bolístky. Chce, abyste už vyrostl a přestal se honit za slávou a milionovými hračkami. Přeje si, abyste jí dal pocítit vlastní sílu pravdy. A tak vás bude zkoušet. Možná si ani nebude plně uvědomovat, proč to vlastně dělá, ale bude hledat vaše slabá místa a pošťuchovat vás, a to zvlášť ve chvílích, kdy budete prožívat nějaký vnější povrchní úspěch, aby ucítila vaši sílu. Pokud vás to vykolejí, neobstojíte ve zkoušce. Splasknete jako bublina. Ukáže se, že jste závislí na jejím vnějším hodnocení. I kdybyste zrovna vydělal milion dolarů, znamená to, že jste slaboch a vaše žena vám nemůže plně důvěřovat. Pokud její prověřování ponesete s neochvějnou vnitřní sílou, v dobré náladě a nenecháte se ničím rozhodit, pak v její zkoušce obstojíte.

„Dobře, miláčku, chceš mlíčko, máš ho mít,” řeknete, vezmete svou ženu do náručí a položíte ji na pohovku. Smějete se, líbáte, hledíte hluboko do jejích očí a láskyplným mazlením v ní znovu probouzíte štěstí. Z vaší ženy spadne napětí, protože může důvěřovat vašemu šivovskému jádru. Odlehčíte tak jejímu srdci. Je na vás spolehnutí. Nemilujete ji kvůli tomu, že potřebujete její chvály. Milujete, a to je celé. Vaší pravou podstatou je láska. Jste celiství nezávisle na mamince. Jste nejenom muž, jste vznešený muž: takový, který je ztělesněním lásky na tomto světě a ve vztahu, muž, který vydrží mít otevřené srdce a uchová si svou vnitřní pravdu v plné síle, přestože ho jeho žena kritizuje, muž, kterému může připadat legrační, že v den, kdy vydělal milion dolarů, zapomněl koupit mléko.

To je muž, jakému vaše žena může důvěřovat. Teď je čas slavit. Teď jí může prostoupit klid a mír a může se naplno přidat k vaší oslavě. Ví totiž, že vaše štěstí nezávisí na tom, jestli vás pochválí, nebo ne. Tato chvíle bude trvat … možná deset minut. A pak si na vás žena znovu vymyslí nějakou zkoušku. Nikdy to neskončí. Žena bude svého muže neustále podrobovat nějakým zkouškám, aby pocítila sílu jeho lásky, schopnost překonávat obtíže, věrnost vlastní pravdě a schopnost sdílet svou pravdu láskyplně se svou ženou, i když si třeba stěžuje -zvláště když si stěžuje. V jejích stížnostech tkví počátek její radosti. To není skutečná kritika, to je test vašeho šivovství. Její kritizování se rozpustí v lásce, jakmile pozná, že si i uprostřed všech výtek zachováváte dobrou náladu a vnitřní štěstí. Nikdy to neskončí. To je to tajemství. Neutečete před tím. Nepomůže vám, když si najdete jinou ženu.

Nedostane vás z toho žádná terapie. Žádný finanční úspěch ani sexuální mistrovství vás před tím neuchrání. Vaše žena vás zkouší, protože vás miluje. Chce poznat vaši pravdu. Chce cítit vaši lásku. A chce se přesvědčit, že vaše pravda a láska jsou silnější než ostny, kterými vás popíchá, když se naježí. Pak se může v klidu odevzdat polaritě mezi mužem a ženou. Pak vám může důvěřovat. Žena, která vás nejvíce miluje, vás bude také nejvíce zkoušet. Chce po vás, abyste byli sebou samým, v celé své velikosti. S ničím menším se nespokojí. Ví, jaká je vaše pravá podstata. Ví, že v hloubi svého srdce jste svobodný, že jste Šiva. Jestliže před ni předstoupíte jako někdo jiný, bude vás trápit. A jak víte, jde jí to docela dobře. Jestliže je však vaším cílem dosažení svobody, budete jí za to vděční.

David Deida – Cesta pravého muže

zdroj- facebook
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: