elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena strelec a Muž rak

Posted by elizabethin na 15. decembra 2012

boy-cool-couple-girl-love-Favim.com-255161Přestože Střelec astrologicky ovládá náboženství (spolu s Rybami a Ští-rem, protože náboženství obsahuje mnoho rovin vědomí, nejen jednu) a přestože každý Střelec se v určité životní fázi hluboce zabývá přemýš-lením o náboženské víře – dívka Střelec zamilovaná do chlapce Raka možná zapomene na nejdůležitější spirituální radu ze všech.Ta rada zní: “Spoléhej na své dary.” Předtím než tohoto muže potkala, byly pravděpodobně její jupiterská víra a idealismus otřeseny muži, kteří lásku berou jako běžnou věc -a kteří se k ní chovali nedbale, možná dokonce krutě. Snad s výjimkou toho velmi zvláštního chlapce s něžnýma očima, který jí půjčoval tužky a pral se s těmi, kteří si ji v šesté třídě o přestávce dobírali.

Rozhodně však nikdo z mužů, které ona impulzivně milovala, se neblížil její soukromé představě o Princi nebo Rytíři, jenž by se k ní choval jemně, jako by by-la jeho “krásná dáma”, který by probudil její duši polibkem a pohledem, slibujícím lásku navěky a ještě dál … odnesl ji do svého kouzelného zám-ku, pak s ní sedával u jezera, krmil labutě, rozesmával ji … a přesvědčoval ji, že je jeho jediná, že jeho láska je loajální a opravdová, poctivá a věčná. Již se téměř vzdala tohoto snu a chystala se bud’ zůstat svobodná, nebo si najít bohatého Araba, který by možná nesplňoval její představu, ale který by ji svým soukromým tryskáčem, v turbanu a dlou-hé noční košili unesl do země prýštících naftových studní, aby tam při západu slunce krmili velbloudy.

Zapomeň na Camelot, hrad krále Artuše. Kdo ho potřebuje? A pak přišel ten bláznivý zázrak. Jednoho dne, svižně kráčejíc, vtrhla rovnou do překvapeného Rakova srdce. Rak kráčel postranní pěšinkou, byl totiž na své ranní zdravotní pro-cházce. Neměl žádnou přilbu ani brnění, ani pyšně neseděl na bílém koni. Ani nebyl ovázán v turbanu, a pokud jde o dlouhou bílou noční košili, konzervativnímu Rakovi by ani nenapadlo ukázat se na veřejnosti tak ne-uvěřitelně nápadně oblečený. Nevlastnil ani jednu jedinou labuť a nemohl ji představit ani jedinému velbloudovi. Ale řekl jí, že občas sedává za úsvitu v parku na břehu jezírka a krmí popcornem holuby. Co se týká sou-kromého tryskáče – až ho poznala lépe, uvědomila si, že by jednou rozhodně mohl mít celou flotilu tryskáčů, podle způsobu, jakým zacházel s penězi. Tím myslím, že peníze se jednoduše musí hromadit, když nikdy neutratíte ani halíř. Za nic. Snad kromě příležitostné skleničky dovážené-ho šampaňského.Co na tom, že nebyl ta živoucí, dýchající představa prince. Panovala kolem něho zvláštní atmosféra. V jeho pohledu nechyběl polibek, který sliboval věčnost. Laskal ji a rozechvíval jí kolena vždy, když se na ni po-díval.

A přestože je možná maličko opatrný na své tužky a nerozdává je jen tak jako brambůrky, vždyť tužky stojí peníze, zvláště ty s gumou na konci – stále ještě měl něžné oči toho zvláštního chlapce ze šesté třídy, a dal jí ten vzdálený pocit, že by ji ochránil před trapiči na školním dvoře nebo kdekoli jinde – že by se k ní choval jako k ženě a že by s ním byla dokonale v bezpečí navždy a ještě trochu déle, protože tento muž ji zaru-čeně ochrání před surovostmi. Vždyť nemůžete se svou snovou představou srovnávat každý odstín, každou řasu. Bůh ví, že je to muž skvělých vlastností – a ona už ani ne-doufala, že takového muže nalezne. Je dokonalejší než všichni ti supermani, Casanovové a potměšilí estéti, kteří ji v minulosti nudili i zra-zovali. Možná že není úplný Don Quijote, ale za plachým úsměvem a tichými způsoby má své vlastní neskutečné sny. A tak zapomene ~ na všechnu opatrnost a zamiluje se do něho až po uši. Až po uši. Takto se Střelec vždy zamilovává, takto dělá všechno. Až po uši. Protože tato dív-ka je Kentaur, a tudíž napůl kůň a napůl člověk, často klopýtá a je trochu neohrabaná, navzdory svému ladnému kroku, jenž jejímu okouzlenému Rakovi připomíná klus plnokrevníků.Ji samu šokovalo, že se tak náhle zamilovala a že při setkání zapomně-la na všechnu obezřetnost.

Ale vzápětí zjistila, že žádnou chybu neudělala. Protože tento muž má tolik na rozdávání, že může zásobit ne-jen ji, ale i přilehlé Britské společenství. Nekonečný zdroj. Po chvíli objeví, že by byla šťastnější, kdyby on zapomněl na něco ze své opatrnos-ti – ale ne na všechnu. Je svým způsobem ráda, že jeho opatrnost ji udržuje ve správném směru, když je občas v pokušení být úplně bezsta-rostná (je příjemné být ochraňován před sebou samým někým, komu na vás opravdu záleží), ale trošku z jeho obezřetnosti dívku Střelce příliš zne-klidňuje. Pokud je opatrnosti příliš mnoho, může se cítit lapena, dušena, a tudíž – neklidná. A nikdy není dobře, když se koňská část Kentaura cítí neklidně. Protože jejich vztah je veden a ovlivňován vzorcem 6-8, bude muž Rak touto ženou nevysvětlitelně fascinován; stopami jejích záhad a tajemství – a především její magnetickou sexuální přitažlivostí. Ona je od přírody zvědavá, takže její způsob, jak odhaduje jeho pocity a měnící se nálady, je spíše radostný než podrážděný. Většinou se bude pod vlivem “měsíční-ho muže” chovat nezvykle poddajně. Ale jednou za čas – když ji přirovná ke své matce (nepřípadně) nebo ji bude plísnit za její extravagan-ci, případně ji obviní z toho, že příliš mluví a nikdy neposlouchá – ztratí nervy.

Protože Jupiter dokáže vše rozvinout, dívka Střelec je občas nemá-lo výbušná. Je-li její vztek plně probuzen, pak je pořádný. Potom řekne něco jedovatého a kousavého (Střelec má jen velmi zřídka nouzi o slova), co přecitlivělé city tohoto muže hluboce raní. Na oplátku jí on odsekne. V odpověď’ na jeho odseknutí vypálí další šíp netaktní pravdy a on zahájí jedno z dalších trucujících období mlčenlivosti, stáhne se do sebe, do míst, kam ho ona nemůže následovat a kde ho dokonce ani její slova nezasáhnou. Pak by ona měla jít na osamělou procházku lesem (je-li blízko příroda, vždy se Střelci podaří rozjasnit mysl) a dostat své astrální já zpět tam, kde ji příjemně ochraňoval a zároveň rozesmával svým výjimečným humo-rem. Byla tehdy plná zvláštního a osamělého toužení, které jako by přímo roztávalo od první chvíle, kdy se na ni usmál těma měkkýma pomrkáva-jícíma očima hrdiny ze šesté třídy, vyvolávajícího vzpomínky na dobu, kdy život byl sladký a jednoduchý a plný srdečné blízkosti. Má své chy-by, samozřejmě. Ale je soucitný, citlivý a srdečný, častěji je vtipný a plný zábavných řečí než nabručený. Je určitě loajální a seriózní. Nikdy by se nesnažil ji ublížit ani nedodržet slib, kdyby ho mohl splnit.

Minulý týden neřekl ani slovo, když si koupila čistokrevného anglického ovčáckého psa s rodokmenem za devět set dolarů, což znamenalo, že si on nemůže kou-pit fotoaparát, po kterém touží už více než rok. A nejdůležitější ze všeho – není pokrytec. Je upřímný a opravdový. Pokrytce ona nemůže vystát. Poté, co si toto všechno uvědomí, půjde za ním a řekne mu, že je jí líto, jak se na něho utrhovala a že nebyla milá. A když navíc slíbí, že pro něho udělá něco obzvlášť’ sladkého, vyleze Rak ze své račí ulity a zase jí s tím svým milým úsměvem uvěří. Možná smažené houby, tak jak je dělala jeho matka, by mohly vyléčit Rakovo zranění, a pak si budou zase blízcí. Ne. Raději bude mít ji než houby. Má zase ve svých očích tu podivnost úplňku, protože zasáhla jeho srdce svou laskavostí. Takže je udobří milo-vání. Jeden z darů, se kterým zapomněla počítat, je jejich sexuální spojení. Její touhy jsou mnohem ohnivější a vášnivější než jeho, ale to ho jen více podněcuje k tomu, aby ji učil, že on je základní znamení a ona proměnlivé. (Základní znamená vést.) A pak je tu také to tajemství jeho vodního živlu, který ji topí ve svých hloubkách. Pomalým, jemným způ-sobem se on přibližuje jejich potřebám a ona nachází klid ve své duši, uvnitř sebe samé.

Rak ji vede tam, kde smyslnost je šeptajícím, čekajícím příslibem, kde chvějící se okouzlení prodlévá díky své snové povaze mno-hem déle než plápolající spěch okamžitého splynutí, které rychle umírá, nezanechávajíc za sebou žádnou vzpomínku na pokojnou harmonii. Oheň vyvolává výbuch a jím uchvacuje. Voda konejší a chladí … a zůstává. Správné množství obou živlů činí ze sexuálního spojení Raka a Střelce sil-ný a uspokojující zážitek.Ale fyzická láska je jen jednou rovinou lidského vztahu, a tak se Rak a jeho dívka Střelec musí naučit svůj život Ohně míchat s živlem Vody stejným opatrně harmonizujícím způsobem i v jiných případech. Za čas on začne hluboce respektovat její odvahu – a, ano, dokonce její přímost. Protože ona je čestná. Může věřit, že co říká, tak opravdu míní; a že je, jaká je. Za čas ona bude vděčná za opatrnost, kterou ji on obklopuje a kte-rou ji drží bezpečně vzdálenou od všech těch hlubokých děr, do kterých padávala, když nedávala pozor. Naučí se věřit jeden druhému. A to je věc, kterou tito velmi odlišní lidé měli společnou dlouho před tím, než se potkali. Hledání někoho, komu mohou věřit, že je bude vždy milovat takové, jací jsou. Nic jiného není důležité.

zdroj-denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: