elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena strelec a Muž panna

Posted by elizabethin na 14. decembra 2012

boy-couple-cute-girl-kiss-Favim.com-255006Srdečně potřeste muži Panně rukou a pořádně ho obejměte? Hned je připraven závodit s tím ženským stvořením, napůl koněm a napůl člověkem, pro jehož lásku a obdiv je připraven vzdát se drahocenného samotářského života. Obětuje pro ni dokonce i svůj staromládenecký klid a mír. Ale nikdy, nikdy kvůli ní (ani kvůli nikomu jinému) neobětuje svůj pocit osobní důstojnosti, sebevědomí a zejména sebeúcty. Muž potřebuje sebeúctu k milionu věcí, takže se o ni nedá oloupit ani ženou, kterou zbožňuje. Střež se, ženo, dotknout jeho sebeúcty. Možná že zpočátku zaváhá, téměř se sklíčeně poddá pocitu, že ta veselá, ale nešťastně upřímná a otevřená Lučištnice, která ho nechtěně zasáhla na solar plexus, má pravdu. Ale nakonec náš hrdina zvítězí nad hrozbou méněcennosti, která zpochybňuje jeho mužnost. Je jedno, jak upřímné jsou její názory a poznámky. Je jedno, co si myslí o jeho bytě, ponožkách, uších, vlasech, nose, práci, o jeho opatrných a skromných snech, o jeho autě. Myslí si, že je zvláštní? Tak to já jí povím pár věcí. A hned s tím začne, tvrdě a rozhodně. Ne. Vůbec není zvláštní.To je první věc, kterou jí poví.

Druhá bude, že by se měla naučit, dříve než promluví, zavřít pusu a mít ji zavřenou tak dlouho, dokud nezváží, co chce vlastně říci. Má si to rozmyslet pozorně, a když u toho bude trochu uvažovat, třeba se pak rozhodne pusu už neotvírat – leda by mu snad chtěla sdělit něco hezkého a laskavého. Je překvapivé, že se jí to asi zalíbí. Ona vlastně hledá neústupného, ale něžného muže, který by ji držel v mezích – pokud ji pochopitelně nevězní a nevyžaduje od ní oddanost plyšového pejska, optimistické nadšení a zanícené nápady. Je to nepochybně choulostivý úkol, ale zamilovaný muž Panna má schopnost citlivé diplomacie a možná si s tím poradí. Dokáže s téměř záhadnou šikovností dovést věci ke zdárnému konci. Naštěstí právě vyřešil jeden problém jejich napjatého vztahu 4-10. Naučil ji trochu tlumit hroty jupiterských šípů a nenapínat tolik tětivu.

Ukázal jí, že bezmyšlenkovité poznámky mohou skutečně zabolet, a se zvláštní panenskou schopností zdvořile vynadat ji dovedl k poznání, že chápe její v podstatě dobrý úmysl a naivitu a ví, že to nemyslela špatně. Třeba ji to upřímně dojme k slzám. Už dlouho, dlouho chtěla a potřebovala někoho, kdo by porozuměl jejímu skutečnému já, někoho, kdo by ji přísně neodsuzoval za to, že říká, co si opravdu myslí, či za to, že je spontánní, když chce něco sdělit. Takže neústupnost jejího muže způsobí, že místo hádky si budou blíže než kdy předtím. Obdivuhodné. Bravo, je to pro oba prospěšné. A nyní k dalšímu problému. (Určitě jste přece nečekali, že se budou potýkat jen s jedním problémem. Pamatujte, že jejich Slunce jsou ve čtverci.)Její kanadské žertíky … Střelci obou pohlaví jsou úplně posedlí slovními hříčkami a kanadskými žerty a myslí si, že jsou k popukání. Jedna z nejkrásnějších vlastností Střelců je, že nezkazí žádnou legraci a zasmějí se i sami sobě. Většina z nich se bude smát, jako kdyby ten žertík vymysleli sami. A připusťme, že to je zářná ctnost, která je na tomto pochmurném světě vzácná. Promiňte. Nikdy byste nevěřili, co se mi právě stalo.

Píši tuto knížku už přes devět měsíců (devět měsíců trvá stvoření lidského í duchovního dítěte, jen slonům to trvá o trošku déle) a je to úplně poprvé, co mi došla v psacím stroji páska ve stejném okamžiku, kdy mi došla i páska korekční. Není to na zápis do Guinnessovy knihy rekordů? Panny, které zrovna čtou tyto řádky, určitě horečně počítají procento pravděpodobnosti. Střelci by rádi věděli, zda to myslím vážně, nebo z legrace. Ne, je to pravda. Stalo se mi to, mám na to svědka. A teď zpátky ke šprýmům, s nimiž se muž Panna dříve nebo později setká.Co možná nejrychleji vám nabídnu příklad, jak ohromné mohou být Střelcovy žertíky. Některé z nich jsou jen neškodné kousky, legrace a bláznovství, ale protože Jupiter, vládce Střelce, je planeta spojená s rozpínavostí, obyčejný žertík se může trochu vymknout z rukou. Takže v rychlosti. Muž jménem Steven Masover se zapsal na univerzitu v Berkeley v Kalifornii a usiloval o doktorát z fyziky. Stevenův kousek, který noviny nazvaly “Žert Robina Hooda”, spočíval v tom, že s nenabitou pistolí a atrapou bomby vyloupil banku a potom se spěšně vzdálil s 78 000 dolary v hotovosti.

Obhajoval se pak tím, že neměl v úmyslu peníze ukrást, jen si je půjčil, protože chtěl investovat do vesmírných kolonií, aby mohli pozemšťané uniknout znečištěnému ovzduší a přelidněnosti, a v příštích dvaceti letech plánoval vše splatit. Porota zprostila Masovéra obžaloby, protože se nepodařilo prokázat, že “měl v úmyslu připravit banku o peníze natrvalo” (což je definice krádeže), i když pak soudce podotkl, že “utratit peníze na vesmírné stanice by bylo totéž jako připravit banku o peníze natrvalo, alespoň podle zdravého selského rozumu”. Propuštění ztřeštěného, ale výmluvného pachatele vzbudilo obavy, že se stane inspirací pro další loupežníky á la Robin Hood. Obavy jsou neopodstatněné. Skuteční zločinci nemají nadání a fantazii, aby si vymysleli takovéto logické zdůvodnění. Může to však pobídnout k žertíkům jiné Střelce, a pak nám pomáhej samo nebe. Možná teď muž Panna dumá nad tím, proč jsem vybrala za příklad šprýmaře muže, když ho chci varovat před slabůstkou jeho Lučištnice. Mám perfektní důvod.

Chci mu tím zdůraznit, že zatímco on se narodil v ženském slunečním znamení a jeho vládcem je ženská planeta Vulkán (neznamená to, že je bábovka, jen že je citlivý a vnímavý), jeho dívka se narodila v mužském znamení a jejím vládcem je mužská planeta Jupiter (slovní hříčky, šípy pravdy, poctivost, kanadské žertíky a tak dále). Dvojí ženský vliv proti dvojímu mužskému vlivu nám dává jasný výsledek. Měl naprostou pravdu, když jí řekl pár věcí o vtipkování na jeho účet, protože u této kentaurské dámy bude muset držet otěže zkrátka, jinak bude bujně vyhazovat. Dokázali jsme již, že se jí to nejspíše zalíbí, pokud otěže budou v milujících, laskavých a pozorných rukou, což se jí jistě v případě zamilovaného muže Panny stane. Dva ženské vlivy laskavé moudrosti mu umožní pochopit, že tato žena je důvěřivé, zranitelné stvoření a přes svou dvojitou chlapskost nevyhrává úplně vždy. Klopýtá a padá vícekrát, než si vůbec dokáže zapamatovat, a důvěřuje lidem, kteří ji zraňují a podvádějí, když je nejvíc potřebuje.

Milujícím zájmem ukonejší její bolestné vzpomínky a pomůže jí pochopit, proč by na to měla zapomenout, pokusí se ujistit ji, že staré jizvy zmizí dříve, když se bude dívat kupředu, ne zpět. Pak jí slíbí, že nikdy nebude muset litovat své důvěry, a bude to myslet vážně. Ona pak pohlédne do jeho jasných, tichých panenských očí (ve kterých se v okamžicích štěstí třpytí stříbřité žilky jeho pěstouna Merkura) a pozná, že to opravdu myslí vážně. Bude mít pravdu. Když Panna něco slíbí, tak udělá všechno, co je v lidských silách, aby slib dodržela. A Střelec si to uvědomuje. Dnes máme alarmující nedostatek čestných lidí, a pokud nesnáší pokrytectví a přetvářku, měla by děkovat svým šťastným hvězdám za lásku tohoto panenského džentlmena. A ještě něco jsem mu zapomněla říci. Tato dívka má štěstí. Ať udělá chyb, kolik chce, vždy dopadne na nohy. Vědomí této astrologické jistoty ho utěší, až bude muset snášet následky nějaké její opravdu pořádně velké boty, kterou udělala s dobry’m úmyslem a impulzivním nadšením.

Pokud muž Panna nepřestane pevně svírat otěže a Střelec neraní jeho citlivost a podvědomou potřebu čistoty, může být jejich tělesné sbližování tak vášnivé, jako je její vrozená povaha ohnivého živlu, ale také tak chladné a skryté … jakoby vytvořené jeho “pozemskými” touhami. Poklidně a tiše vede její půvabné touhy ve směru naplnění, které jí dává na srozuměnou, že láska a mír jsou mnohem důležitější než vítězství ve všech těch hrách a romantických utkáních. Když sedí vedle ní, cítí jeho teplo; a kdyby někdy dovolili, aby se kvůli svým rozporuplným charakterům museli rozloučit, určitě by se cítila tak prázdně. A i když to muž Panna možná nikdy nevyjádří slovy, i on ví, že přes všechny ty bouře citů, které vyčerpávají jeho ducha – kdyby odešla … kdo jiný by ho ráno na Vánoce probudil s kuličkami cesmíny ve vlasech (jak to udělala o prvních společných Vánocích) a kdo by mu udýchaně řekl, aby se podíval pod peřinu ... co tam drží v rukách? (Nikdo.) Zpod peřiny vykukovalo šest černých lesklých nosů vrtících se štěňátek, která se narodila jejich Amélii předešlé noci, přesně o půlnoci, zatímco on spal … a její oči zářily třpytem hvězdiček vzrušení a dětského údivu.

Pokaždé, když si vzpomene na to svěží, studené zimní ráno … jak si zastrčila cesmínu do vlasů, jen aby ho překvapila jako malá holčička … sníh na jejích řasách (právě se vrátila ze dvorku, chtěla zjistit, zda jsou závěje dost hluboké na to, aby postavila sněhuláka … byly hluboké … později ho spolu postavi-li) … pokaždé, když si vzpomene, jak voněla čistým, studeným povětřím, když ho lehce políbila na čelo a vesele mu pověděla, aby si pospíšil a přišel dolů, protože už zapálila v krbu oheň a nemůže se dočkat, až se podívá pod stromeček, co jim tam nechal Ježíšek … něco se mu v hrdle zadrhne a nemůže polknout. A ví, jak je dobře, že se pokouší porozumět této líbezné, půvabné, veselé a zranitelné … inteligentní, ale klaunsky nemotorné dívce, jíž vždycky zčervená nos, když pláče. I jí se úplně stejně něco zadrhne v hrdle pokaždé, když si vzpomene na ráno, kdy jí nesměle přinesl kytičku fialek, když byla sama doma a bylo jí smutno kvůli něčemu velmi osobnímu a vůbec netušila, že by o tom mohl vědět … ale on věděl. Dal jí fialky tiše, bez jediného slůvka.

Kdo jiný z těch, které znala, by to udělal? (Nikdo. Ne takto,) No tak co na tom, že je občas mrzutý a podrážděný, trošku nabručený kvůli penězům. Je to tichý muž mnoha rozměrů lásky. Možná že moc s jinými nemluví, ale oba jsou proměnlivá znamení a spolu mluví hodně … říká jí věci, které by nesvěřil nikomu jinému, protože ví, že jí může věřit, že si jeho důvěrnosti nechá pro sebe a bude s nimi zacházet něžně. Musí ji naučit naslouchat a pochopit, jakou hodnotu má soukromí … ale Střelec je úžasně inteli-gentní (Jupiter vládne devátému domu vyššího vzdělání), takže se to naučí rychle … naučil ji už mnoho věcí. Jenom je někdy nepozorná, nevšímá si podrobností a napíše vjernost. Nevadí. Neumí to napsat, ale ví, co to znamená. Je to něco jako slib, že? Ano.Pokud o to muž Panna a jeho dívka, filozofující klaun, skutečně stojí, mohou proměnit svou kvadraturu napětí 4-10 v gigantický jupitersko–vulkánský trigon neochvějné radosti. A každé ráno mohou slavit Vánoce – s tím či oním dárkem.

zdroj-denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: