elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena strelec a Muž škorpión

Posted by elizabethin na 13. decembra 2012

Favim.com-29143Jednou jsem byla přítomna setkání Střelkyně se Štírem. V té době bylo dívce osmnáct let a jako většina dívek v jejím věku se domnívala, že v této časové smyčce zůstane schována navždy. On byl klidný, jemný a inteligentní, asi o třicet let starší než ona Klidný muž vybraného zevnějšku, s brýlemi na očích a lehce ustupujícími vlasy.

Při představování byl velmi vlídný a zdvořilý. Ona se však chvíli poté otočila ke své kamarádce a zašeptala: “To je tedy konečně důkaz o možnosti života po smrti, nebo ne?” Nato se hlasitě rozesmála, nadšena svou vlastní inteligencí. Astrologie se často dívá pobaveně a shovívavě na schopnost Střelců “zabíjet jediným slovem”, ale jsou chvíle, kdy jejich upřímnost překračuje všechny meze dobrého vkusu a nemůže být považována za nic jiného než za bezcitnost a nelidskou krutost. Čas od času potřebují tito Střelci sami trochu nelítostné upřímnosti. Nebo spíše pořádnou dávku. Žena Střelec, která takto překročí hranice dobrého vkusu, si může být jista, že její milostný románek skončí ještě dříve, než vůbec začal. Naštěstí většina Střelkyň kolem sebe díky Jupiterově nadvládě šíři více světla a radosti než bolesti. A právě tento typ žen Střelců může být díky své upřímné, otevřené a velkorysé povaze pravým požehnáním pro muže Štíry. Tak jako Kentaur, který je jejím symbolem, vstupuje do mužova života – někdy neohrabaně a klopýtavě, jindy do něj vplouvá s neočekávanou ladností a přináší s sebou naději a optimismus.

Její nakažlivě veselý smích dokáže prozářit temné kouty jeho duše jako píseň, připomínka šťastnějších chvil … dokáže ozářit pohřbené sny a probudit je znovu k životu. Pokud ji ovšem vpustí tak daleko.Ačkoli na první pohled se Štír zdá být velice jemným a příjemným společníkem, ve skutečnosti je to muž mnoha nálad, nevysvětlitelných záchvatů deprese a sžíravých pochybností. Může jí neúmyslně zlomit srdce, když odmítne podlehnout jejímu nadšení. Neboť tato stále hledající dívka potřebuje někoho, s kým by mohla sdílet své štěstí, které jinak vyprchá a zmizí jako pára nad hrncem – a to právě v okamžiku, kdy si myslela, že zásoby jsou nevyčerpatelné. Štěstí pro ni nemá smysl, pokud je nemůže sdílet s někým blízkým. Střelkyně touží po cestování. Neustále by chtěla být obklopena zvířaty či lidmi. Pokud nemůže často měnit místo pobytu, svého domácího mazlíčka či známé, stává se neklidnou a nespokojenou. Nic není pak smutnější než pohled na takového nenaplněného vězně pod vládou Jupitera. Výsledkem jsou často deprese a citové i mentální strádání. Střelci doslova musejí žít v prostředí štěstí a naděje, jinak jejich duše (stejně jako jejich tělo) začne vážně strádat.

Jen neobyčejný hrubián může ublížit takové přátelské a optimistické povaze. Na rozdíl od naší dívky typický Štír nesnáší davy lidí, ačkoli se obyčejně chová vlídně ke zvířatům. Potřebuje dlouhá období samoty a klidu, aby mohl přemýšlet o světě a sám o sobě. Potřebuje soukromí. To může být jistě zdroj konfliktů. Avšak v žádném případě nejde o neřešitelný problém. (Ostatně žádný problém není neřešitelný.) On by se měl pokusit potlačit své vlastnické sklony a dopřát jí dostatek volnosti, aby se mohla stýkat s lidmi, které má ráda, cestovat a podobně, namísto aby se snažil ji k sobě připoutat, jako by byla nějaké domácí zvířátko. Neboť ani skuteční pejsci a kočičky nemají rádi řetěz, a Střelec je něco jako malé přátelské štěňátko. Samozřejmě že by ji potěšilo, kdyby se účastnil jejích společenských akcí, ale pokud by to mělo rušit jeho klid, je lepší, když si oba podrží svůj životní styl z dřívějších dob, aniž by si jej navzájem vnucovali. Jistě se nemusí obávat, že jeho partnerka je mu nevěrná, když zrovna venčí psa, jezdí na koni, loví s kamerou v ruce divokou zvěř či se prostě jen prochází přírodou. Jakmile se ocitne v přírodě, zachvacuje ji podivný klid; a samota, kterou on tak moc potřebuje a kterou ona odmítá, je pro její duši stejně léčivá jako pro jeho, pokud ji na sebe nechá působit.

(Poněvadž Štíři se rádi zabývají záhadami, mohl by se náš Štír zamyslet nad podobností slov “příroda” a “přirozenost” a také nad slovním spojením “lidská přirozenost” a nad důvodem, proč právě toto slovo označuje pravou vnitřní podstatu člověka.) Podobné úvahy nad významy slov poskytují mnoho námětů k zamyšlení. Typický Střelec se nikdy nevrhá do tajné milostné aféry. Tajemství láká Štíra, ne Střelce. Kdyby naše žena někdy pocítila, že její láska k muži začíná uvadat a že jeho místo v srdci postupně zabírá někdo jiný, pravděpodobně by se o své pochybnosti se svým partnerem podělila ještě dříve, než by sám cokoli začal tušit. A poněvadž Štíří jsou ve své podstatě podezřívaví a neobyčejně všímaví, můžete si sami udělat představu, jak neodkladně čestné by bylo její jednání. A že není vůbec jednoduché v tomto ohledu Štíra přetrumfnout.Jednou z věcí, která může předčasně uhasit její lásku, je nuda, zatímco Štír přestává milovat teprve tehdy, když se přesvědčí, že jeho partnerka již není hodna jeho citů, poněvadž nějakým způsobem nedostála jeho ideálním představám o síle charakteru. Štír neobdivuje slabost nebo ty; kteří se snadno vzdávají.

S poraženými může mít soucit, ale uznává pouze vítěze. Alespoň zpočátku, v období sdílené fyzické intimity, by nemělo být ani řeči o tom, že by se spolu nudili. V tomto ohledu může být její upřímnost zářivou ctností a její erotické vyjádření lásky (tak upřímné a otevřené, jak jen by mělo být) bude pro jejího partnera mocným magnetem. Jeho reakce na ženino vášnivé zaujetí bude velice vřelá. Stejně vřelý a upřímný bude její zájem o nejrůznější podoby jeho poněkud proměnlivé sexuální aktivity, která může být chvíli plná něhy a citu, chvíli nespoutaně smyslná. Jestliže jsou ale světelná tělesa jejich horoskopů v kvadratuře či opozici, může se stát, že partnerce uklouzne nějaká kritická poznámka před milostným aktem, během něj nebo bezprostředně po něm, což může na zjitřenou mužovu citlivost působit jako rána kladivem. Odplatou pak může být nenadálý chlad a ztráta zájmu o partnerku. Ta se pak samozřejmě cítí nežádoucí a nemilovaná, což vede k téměř okamžitým slzavým výčitkám. Střelec své city totiž nikdy neskrývá.

Díky Ohni, který je jejím živlem, může rychle “vzplanout” prudkou žárlivostí a obvinit svého partnera z nevěry. Ta však většinou nebývá skutečným důvodem jeho chladu, neboť Štír je stejně čestný jako ona poctivá a jen velice zřídka dokáže žít ve lži. Pokud si o svém problému promluví, brzy odhalí jeho skutečnou příčinu a budou asi oba překvapeni, že je jí docela malá a snadno zhojitelná rána. Ona je vždy připravena k takové diskusi, ale on může být zamlklý a skrývat svou bolest. To je samozřejmě to nejhorší, co může své partnerce provést a co může provést sám sobě, neboť pod zdánlivě klidnou,maskou doutná hučící sopka připravená vybuchnout. Na druhé straně je zcela zbytečné, aby naše dvojice mluvila o penězích. Štír by měl svou partnerku nechat utrácet její peníze a nemluvit jí do toho. Pokud on chce ušetřit své peníze a mít je schované v sejfu, v pořádku. Pokud ona chce rozházet všechen svůj výdělek, také v pořádku. Pokud kvůli jejich měsíčním znamením a Ascendentům nedojde ke sblížení jejich názorů na finanční otázky, jsou všechny řeči na toto téma zbytečné. Oba by se měli starat o své vlastní finance tak, jak tomu bylo dříve – než se poznali.Jestliže se naši partneři pohádají a přestanou spolu na několik hodin mluvit, v daleko těžší situaci bude společenský Střelec než samotářský Štír.

Ten je víceméně zvyklý na samotu a v podstatě mu vyhovuje. Přesto však je samota, byt i krátkodobá, poměrně nepříjemná. Chování Střelkyně je obvykle dobře předvídatelné. Štír dokáže snadno odhadnout její výbuchy a citové výlevy, návaly velkorysosti a odpuštění, její vážné filozofické nálady. V daleko horší situaci je ona, neboť si nikdy nedokáže být jista jeho city. Je jako člověk, který se zastavil před semaforem, na němž svítí oranžová, a on neví, co bude následovat – zda červená, či zelená. Tato žena nikdy plně neporozumí mlčení svého partnera. Poněvadž však jsou oba pod vlivem vibrace ve vzorci 2-12, on se od své partnerky postupně naučí daleko více, než bude kdy ochoten přiznat, a ona se pomocí svých karmických vzpomínek naučí být trpělivá a shovívavá k jeho náladám. On je někdo, kdo ví, jak dosáhnout svého. Ona je žena, která potřebuje cíl, něco, oč by se mohla neustále pokoušet, nač by se mohla těšit. Její bezmezná víra krásně ladí s jeho silou vůle. Spolu pak mohou dosáhnout čehokoli, pro co se společně rozhodnou … včetně věčné vzájemné lásky. Všechna světla se pak změní v zelenou.

zdroj-denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: