elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena strelec a Muž strelec

Posted by elizabethin na 11. decembra 2012

Favim.com-32376Vezmeme-li v úvahu jejich vážnou a zvídavou povahu, jejich upřímnost a nezávislost, pokud si uvědomíme, že tito partneři sdílejí společný živel – Oheň (a také to, že se narodili v mužském slunečním znamení a jejich slova a činy jsou ovládány mužskou planetou Jupiterem), potom zajisté nebudeme překvapení, že jejich vztah nebude nikdy nudný. Zdvojený Oheň. Dvojité mužství, ale také dvojitá proměnlivost. To vše znamená, že oba mají sklon pěstovat dovednost verbální komunikace. Jistě je budou těšit různé slovní hry. Rádi se baví různými slovními hříčkami a vtipy, které jim pomáhají zjišťovat přesné etické, intelektuální a filozofické souřadnice svého partnera. Ona: Dobrá, Humprey, podíváme se, jestli dokážeš rozluštit tuhle hádanku. Muž jede v autě se svým synem.

Dojde k nehodě a otec je na místě mrtev. Chlapce převezou na pohotovost do nedaleké nemocnice, kde je rozhodnuto, že musí být neprodleně operován. Rychle jej připravují k operaci, která mu má zachránit život. Na operační sál vstoupí operující, podívá se na chlapce a vykřikne: “Toho chlapce nemohu operovat. Je to můj syn.”On: To je docela jednoduché. Chlapec je adoptované dítě. Takže muž, který se zabil v autě, byl jeho nevlastní otec. Operující je jeho skutečný rodič. Mám pravdu? Ona: Jistěže ne. Hádej znovu. Ty máš ale dlouhé vedení.On: Počkej, už to mám. Toho chlapce zaměnili s jiným, jemu podobným chlapcem, kterého přivezli na pohotovost ve stejnou dobu. Ona: Klidně to rovnou vzdej. Stejně to nikdy neuhodneš. Operující je chlapcova matka, ty odpornej šovinisto. Tobě prostě nikdy ani nepřišlo na mysl, že ženy jsou dostatečně inteligentní, aby mohly být lékařky. Ty si prostě myslíš, že všechny ženy mají slepičí mozek. Asi se s tebou rozvedu. On: Všechny ženy asi nemají slepičí mozek, ale ty se tak občas chováš. A mimochodem – je to pěkně pitomá hádanka. Já jsem si myslel, že nesouhlasíš s tím, aby ten kluk byl operovanej. Pořád kolem toho naděláš tolik řečí. A kdybys byla zticha, určitě bych to uhodl. Jak se mám soustředit, když tady pořád meleš.

A když už o tom mluvíš, rozvod není špatnej nápad. Ona: Tak ty si myslíš, že pořád moc mluvím? To je teda ohromný, že to říkáš zrovna ty. A ta hádanka nebyla vůbec pitomá. Byla to prostě jen vymyšlená situace a nebylo na ní nic pitomýho. A pokud jde o ty operace, všechno, co jsem o nich kdy řekla; je fakt, že devadesát procent z nich není skutečně potřeba. To samozřejmě neznamená, že si neuvědomuju, že existují naléhavé situace, jako například zlomená noha nebo prasklé slepé střevo, kdy je operace potřebná. Jsem jenom proti sadistickým chirurgům, kterým dělá operování podvědomou radost, a taky proti těm, co zbytečnými operacemi vydělávají peníze na drahý auta a tak podobně. Taky vím, že náš doktor je inteligentní, citlivý a že pomáhá lidem. Problém je v tom, že ty mě nikdy pořádně neposloucháš a jen mě přerušuješ. Od té doby, co ti začaly padat vlasy, se s tebou nedá vydržet. On: To myslíš vážně? S tebou se zase nedá vydržet od té doby, cos začala tloustnout. Ona: Tak to stačí. Máš dvacet čtyři hodin na to, aby sis spakoval kufry a vypadl. Jo, a nezapomeň si vzít toho svýho psa. On: Tak to teda ne.

Ty máš dvacet čtyři hodin na to, aby sis sbalila kufry a vypadla. Já jsem totiž ten, kdo platí tady za ten kamrlík činži. Jo, a vem si s sebou toho svýho psa. (Jako správní Střelci mají každý svého psa, nebo dokonce i jiné zvíře.) Poznámka pro čtenáře, kteří nesdílejí sluneční znamení s naším párem: Nebojte se. Tito dva vášnivě zamilovaní lidé se za pár hodin po uvedeném rozhovoru políbí a při balení kufrů také usmíří. (Oba se totiž rozhodli, že je daleko více ponižující být opuštěn než sám odejít.) On ji obejme a přizná, že rozhodně není tlustá – vlastně byla dřív až moc hubená – a že jí to teď opravdu moc sluší. Ona jej zase zamilovaně pohladí po vlasech a sdělí mu, že je to jenom jeho dojem, že mu řídnou. A i kdyby mu jich ubývalo, spíše by mu to bez nich ještě víc slušelo – a připomene mu Yula Brynnera nebo komisaře Kojaka: Střelci ve snaze napravit nějakou chybu často vše ještě zkomplikují. Zejména by si měli dávat pozor na svůj sklon k přehánění.

Jupiter je totiž rozpínavou planetou – a právě tento vliv nezřídka vede Střelce k nemístnému nadsazování. Stejnou tendenci lze pozorovat i u Lva a Blíženců (i když z výrazně rozdílných důvodů). Střelec je ale s přehledem předčí. Pokud muž nebo žena ve znamení Střelce mají měsíční znamení či Ascendent ve Lvu či Blížencích, budou skutečnost popisovat velmi nadsazeně a v průběhu hovoru se budou stále více vzdalovat pravdě. Ostatní Střelci jsou schopni toto přehánění držet většinou pod kontrolou, ale čas od času budou muset podstoupit tento “test” Střelců, který jim připravuje jejich vládnoucí planeta Jupiter. Příliš dlouho se o tomto problému nemluvilo, a to je důvod, proč jej pro jejich dobro vynáším na světlo. Poslouchejte, vy dva; se všemi problémy, které máte ohledně sdělování pravdy. Nemyslíte si, že byste měli být opatrní a dávat si pozor, zda vás Jupiter jen tak nepokouší, abyste říkali trochu více než jen pravdu? Je to astrologický test způsobilosti, víte, připravený právě pro vaše sluneční znamení (každé znamení má svůj test), je to zkouška, zda dopustíte, aby mocné nutkání směřující k pravdě a integritě bylo pokřiveno přeháněním.

Trochu vám napovím. Pokušení vždy přichází v podobě sobecké touhy vyhrát spor za každou cenu. Neplaťte cenu své osobní integrity za takové vítězství! Ke všemu, co dělají, přistupují Střelci s plným nasazením. Jejich zdvojená mužská vibrace (posilovaná typickou láskou k nebezpečí a riskování) je zárukou spojení dobrých i špatných věcí. V jejich vztahu nebude chybět radost ani konflikty, vzrušení ani vztek, budou v něm slzy a bude v něm i smích, budou jej provázet úspěchy i prohry. Dívka může očekávat, že její partner bude mít obzvláštní zálibu v riskování. A často čím větší riziko, tím více jej bude přitahovat. Zřejmě budou oba milovat sport. Jupiterovy vibrace jsou totiž často tak silné, že dokážou zastínit jiné vlivy v horoskopu. Cleve Backster, chlapík, který vyvolal takovou vlnu sporů ohledně něčeho, čemu vědci začali říkat “Backsterův efekt”, a který tak otevřel nový prostor pro porozumění vnímání primární buňky, nebo – pokud si přejete – muž, který mluví s rostlinami pomocí polygrafu a který dodal naší konverzaci se zelenými přáteli důstojnost, je narozen ve slunečním znamení Ryb. V Cleveově horoskopu je však několik důležitých planetárních pozic ve Střelci, včetně Luny.

Jeho horoskop také obsahuje dvě z pozic, které astrologie označuje jako velké trigony. Velký trigon ve Vodě a velký trigon ve Vzduchu. Způsob, jakým se projevily, bude fascinovat každého muže Střelce (nebo koneckonců i ženu Střelkyni). Cleve vyrostl s děsivou obavou z utonutí, strachem z ohně a v hrůze z velkých výšek. Žil se svou triádou fobií, vyživován svým rybím slunečním znamením. Pak jednoho dne, kdy mu bylo sedmnáct let, nad ním převzaly kontrolu četné Střelcovy planety a Luna a sdělily jeho podvědomí, že jediný způsob, jak se vypořádat se svými fobiemi, je pokořit je tím, že přijme výzvu, kterou nabízely. A tak rozechvělý svými neptunskými vibracemi, ale postrkován zezadu planetami ve Střelci, provedl na břehu jezera Mohawk v New Jersey senzačně odvážný kousek dokazující jeho odolnost. Výstup pak opakovaně předváděl po dvě léta před velkým publikem v amfiteátru ve Flushing Meadows v New Yorku. Noc co noc si Cleve zapálil spodky a jako lidská pochodeň skočil po hlavě z výšky dvaceti pěti metrů do nádrže s vodou rozzářené skotačícími plameny (několik vteřin před jeho kaskadérským kouskem do ní nalili benzín a zapálili jej).

Co říkáte takovému naplnění dvojitého velkého trigonu v jeho horoskopu? Je to také dokonalá ukázka Střelcova nutkání podstupovat riziko a přijímat výzvy. Ale Cleve si není jistý, zda jeho představení bylo aktem zbabělosti, či statečnosti (rybí skromnost). Neboť abyste tomu rozuměli, vše, co po něm publikum chtělo a co od něj očekávalo, bylo, aby skočil – což bylo samozřejmě dostatečně vzrušující. Ale doma v New Jersey, když si tento kousek nacvičoval, to nebylo tak jednoduché; zatímco stál připraven dvacet pět metrů nad zemí a s pocitem závratě hleděl dolů do vody a ohně, jeho rybí sluneční znamení mu odepřelo sílu ke skoku. Byl zděšen. A tehdy jej napadla ona myšlenka, aby si nejdříve polil spodky benzínem a zapálil je. Když jeho zadní část začala hořet, říká Cleve, jeho nemohoucnost skočit v mžiku zmizela. Nedalo se jít nikam jinam než přímo dolů. A pěkně rychle. Tento nápad zapálit si pozadí byl ve skutečnosti zaset do jeho mysli vlivem Luny ve Střelci (jež miluje kanadské žertíky). O mnoho let později, v roce 1968, Backsterova zvláštní směs střelecké zvědavosti a rybí vnímavosti způsobila, že zažehl závažnější oheň na něčem, co lze označit za “pozadí” zatuchlé vědy.

Vzdělaní, ale dogmatičtí mužové a ženy, jako Býk dr. Arthur W. Galston z Yalu, se stále snaží oddálit výbuch bomby, kterou Cleve poněkud nezbedně upustil do jejich klína, bomby, která svým výbuchem může odhalit hlubokou teorii Jednoty vesmíru. A doutnák je každým dnem kratší a kratší. Žena Střelec může stejně tak očekávat, že se stane objektem několika podobných uličnických vtípků svého milence či manžela narozeného ve znamení Střelce, a bylo by od ní jen rozumné, kdyby ponechala jeho smysl pro legraci a hru nedotčený. Pokud živlem Měsíce či Ascendentu alespoň jednoho z naší dvojice není Voda ani Země, pak je jisté, že ani jeden nebude příliš opatrný při nakládání s penězi. Vesele je budou utrácet, investovat, půjčovat nebo je prohrávat. Stejně vesele jako utrácet je budou i vydělávat, neboť Střelec jen zcela výjimečně vydrží v zaměstnání, které jej nebaví. Pokud mu jeho práce připadá nudná, nikterak neváhá a začne hledat novou. Někdy se stává, že odchází v rozhořčení nad nějakou nespravedlností nebo urážkou. Důvodem, a to častým, může být i jeho hrubost vůči nadřízenému. Střelec totiž nikdy neváží slova. Avšak on ani jeho partnerka si s dočasnou nezaměstnaností nedělají starosti. Stejně tak je nelekají rizika spojená se změnou zaměstnání. Oba jsou optimisté, co se týče budoucnosti, a při vyhlídkách na déšť zřídka propadají chmurným myšlenkám. Střelec vždy očekává slunečné počasí a většinou se jej také dočká.

Poněvadž oba partneři vibrují v Ohni, velice snadno sladí své potřeby v intimním životě. Pokud jeho Slunce a její Luna nebudou v negativním vztahu, což by mohlo být zdrojem jistého nesouladu, který by vyžadoval oboustrannou ochotu ke kompromisu, mohou se na sebe oba obracet se svými potřebami s důvěrou a beze strachu z odmítnutí. Jejich doteky budou vedeny instinktem a vášně naplňovány bez potřeby jediného slova. Součástí milostného rituálu těchto hravých bytostí budou laškovné souboje, pevná objetí a téměř neustávající smích. Jejich vášeň bude plná hřejivých a radostných tónů. Jejich náruč pro ně bude bezpečným přístavem. Největším problémem může být žárlivost a pocit strachu, když jeden z nich začne mluvit o svých starých známostech. Oba vyžadují volnost, ale ne vždy jsou připraveni ji poskytnout svému partnerovi. (Tomu se běžně říká sobectví.) Střelec není obyčejně přehnaně žárlivý, ale když se sejdou dva partneři v tomto znamení, začnou klást otázky a zároveň na ně dávat naprosto upřímné odpovědi, není divu, že dojde i na žárlivost. Je možné, že mezi nimi vzniknou neshody ohledně náboženských otázek.

Ale při troše opatrnosti je právě toto téma může přivést blíže k porozumění smyslu života a zároveň je i sblížit. Ani jeden z nich nebude chtít za žádnou cenu zůstat pozadu, když bude partner poblíž nějakého dobrodružství. Budou tedy muset dělat vše společně a budou tomu muset podřídit celý svůj život. Odděleně strávená dovolená, zejména je-li Luna či Ascendent jednoho z nich ve znamení, jehož živlem je Vzduch, rozhodně neprospěje jejich vztahu. Může naopak skončit velice překvapivě jeden z nich se možná “zapomene” vrátit. Jako tým si mohou být jisti, že jejich vztah se s léty bude jen utužovat. Jestliže ale budou riskovat volný partnerský vztah, může se stát, že jim tento risk výjimečně nevyjde.Společné cestování má na tuto dvojici až zázračný vliv. A může jít třeba jen o jednodenní výlet do nedalekých hor, s nocí strávenou pod zářícími hvězdami někde na okraji vonícího lesa. Cestování je pro ně nezbytnou podmínkou štěstí.

zdroj-denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: