elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena strelec a Muž ryby

Posted by elizabethin na 11. decembra 2012

beautiful-boy-celebrities-couple-couples-coupling-Favim.com-38118Přijdou jistě chvíle, kdy se zmatená Střelkyně bude ptát, zda se místo do muže Ryby nezamilovala do člověka, jehož znamením jsou Blíženci. A její zmatení je naprosto pochopitelné. Jak Ryby, tak Blíženci jsou totiž duální sluneční znamení, což znamená, že jsou si velice podobni ve své zálibě z nevysvětlitelných důvodů měnit směr uprostřed cesty. (Jejich odlišnosti spočívají v jiných oblastech.) Avšak i ona sama se narodila ve slunečním znamení, jehož znakem je dualita a jehož symbolem je kentaur – napůl člověk a napůl kůň.

Proč by tedy zrovna ji měla trápit partnerova proměnlivost? Důvod je prostý. Jako Střelec má totiž nepotlačitelný sklon neustále vše zpochybňovat a vše zkoumat. Její partner je pro tuto zálibu ideálním objektem.Ovšemže existují muži Ryby, jejichž život plyne po dlouhá léta klidně, beze změn zaměstnání či profese. Jsou ovšem v menšině. Většina Ryb je fascinována takřka neomezenými možnostmi> které jim skýtá život. A změny, kterých doznává jejich životní cesta, dokážou být často skutečně překvapivé. Proto by bylo opravdu dobré, kdyby tato žena byla připravena na život plný nenadálých obratů. Typický muž Ryba dokáže za jediný rok vystřídat tolik zaměstnání, kolik jiní muži vystřídají za celý život. Uvedu dívce Střelkyni několik příkladů ze života (což je koneckonců to nejlogičtější místo, kam chodit za příklady ukazujícími lidi, kteří jej žijí). Mike Thornton, který vyrostl v Cripple Creeku a v současnosti žije v Denveru (tedy alespoň v této chvíli), si kdysi pohrával s možností, že by se stal zlatokopem, chovatelem koní, spisovatelem a umělcem.

Pak se uchýlil ke kariéře profesionálního zahradního architekta navrhujícího trávníky a zahrady, načež se pustil do experimentu s chovem nočního lezoucího hmyzu. Po této dobrodružné epizodě se začal učit elektrikářem a stal se odborníkem na elektrické domovní a kancelářské instalace. Minulý týden mi telefonoval a chtěl vědět, zda je jeho horoskop příznivý pro otevření diskotéky s barem pro lidský noční lezoucí hmyz; v baru by byly hrací automaty, taneční parket, stůl na dámu a možná i šachy. Jestliže jste vy, dívky ve znamení Střelce, poněkud znervózněly při četbě předcházejících řádků, můžete si představit, jaký vliv má mužovo chování na jeho trpělivou, půvabnou ženu Býka Carolyn. Sladce, zamilovaně a vždy s po hledem plným podpory se na něj usmívá, ale její nehty se den ode dne zkracují, jak si je potajmu okousává. Carolyn a Mike mají krásnou dcerku, děvčátko s dolíčky ve tvářích, která se jmenuje Mandy a je narozena ve znamení Vah. Mandy se nikdy nebude schopna rozhodnout, co chce vlastně dělat, až jednou vyroste, a je zcela jisté, že předstihne svého otce v rychlosti, jakou bude měnit svá zaměstnání.

Věnujte, prosím, modlitbu ubohé Carolyn ve znamení Býka. Koneckonců, vy ženy, které se snažíte držet krok se svými nestálými muži Rybami, byste měly držet pohromadě. Existuje ještě jeden muž Ryba, na kterého by měla být upozorněna dívka Střelec. Je jím Mark Shaw. Je to muž, který absolvoval právnickou fakultu indiánské univerzity a pak strávil pět úspěšných let v Aspenu v Coloradu jako zaneprázdněný špičkový advokát, naprosto ponořený do své právnické profese, zjevně zcela spokojený a úspěšný. Na jaře roku 1978 se Mark rozhodl skoncovat nadobro se svou právnickou praxí a svůj firemní štít uložit navždy mezi harampádí na půdě. Pak si nasadil svou jasně červenou “šťastnou tenisovou čepici” (má několik planet v Beranu) a odletěl do New Yorku, kde přijal místo u televizní společnosti a začal moderovat pořad Dobré jitro, Ameriko, takže začal okamžitě objíždět celou zemi a filmovat zvláštní materiál jako producent, režisér a autor všech příspěvků. Navíc se v nich objevoval i před kamerou. Ale budete si muset pospíšit, jestliže jej budete chtít zachytit na televizní obrazovce, abyste zjistili, jak vypadá. Ve chvíli, kdy píši tuto knihu, již možná vede expedici na jižní pól.

Je jenom štěstí, že ženě Střelci nebudou všechny tyto změny nijak zvlášť vadit. Spíše jí připadají vzrušující, a to zejména tehdy, jestliže jejich součástí bude časté cestování. Láskou k cestování se nakazila jíž v době, kdy jí bylo nějakých čtrnáct let – tedy ve věku, kdy typický Střelec, a to bez ohledu na jeho pohlaví, opouští domov a vydává se na samostatnou cestu životem. (Někteří Střelci odcházejí z domu ještě o několik let dříve, kolem desátého až dvanáctého roku.) Zpočátku bude tedy tato žena vesele balit zavazadla a nadšeně doprovázet svého partnera na cestách za novými zážitky. Bude stát po jeho boku, když vymění zavedenou praxi zubní ordinace za místo počítačového programátora, stejně jako při něm bude stát, když se rozhodne, že se bude po zbytek života věnovat hře na klarinet. Postupně jí však bude zřejmě docházet trpělivost a jednou přijde chvíle, kdy se na něj upřeně podívá a řekne asi toto: “Podívej, už mám toho věčného toulání tak akorát dost. Už jsi stačil vystřídat tolik povolání, že si vlastně ani nepamatuji, čím vším jsi byl nebo chtěl být.

Takže bud’ se sebereš a konečně se rozhodneš, jestli chceš být kongresmanem nebo prodavačem párků, nebo půjdu a poptám se, kolik by stála klec, do které bych tě zavřela. Musíš se už konečně pro něco rozhodnout a taky u toho vydržet.” Zřejmě bude následovat krátká, ale zato neobyčejně prudká výměna názorů, která skončí pro jejího partnera naprostým a úplným šokem. Vůbec bych se nedivila, kdyby se doslova scvrkl a vytratil jako pára nad hrncem. Příště jej možná uvidí až v nějakých novinách u příležitosti jeho zvolení kongresmanem. Po jeho boku asi bude stát nějaká dívenka jako připomínka, že u soudu už leží jeho žádost o rozvod. Vezmeme-li v úvahu chování dnešních politiků, pak taková situace není ani v nejmenším nepravděpodobná.Jistěže ne každá partnerka ve znamení Střelce je stejně nelítostná ve své upřímnosti jako dáma z našeho příkladu. Některé ženy ve zmíněném znamení jsou klidnější a lépe kontrolují své emoce, ale i ony dokážou být čas od času neobyčejně nemilosrdně přímé a takt není zrovna jejich silnou stránkou.

Přitom je jasné, že partnerka, která miluje svého muže Rybu, se musí naučit ovládat své prudké city a lépe volit slova, neboť v opačném případě se může lehce stát, že mu (byť i neúmyslně) zlomí srdce, nebo dokonce ztratí jeho vzácnou lásku. On by naopak neměl být natolik citlivý, aby se při každé bolestivě upřímné poznámce cítil dotčen. Příčinou takové přímočarosti je její neustálá touha po spravedlnosti a absolutní čestnosti a její motivy nejsou nikdy podlé. Je třeba, aby jí něžně vysvětlil, jak moc takové výpady bolí. To zajisté pohne jejími city a donutí ji k tomu, aby se omluvila a napříště si dávala lepší pozor při výběru slov. Jednou z prvních věcí, které se bude snažit zjistit naše veselá a dobromyslná žena o svém partnerovi Rybě, je to, ke kterému druhu Ryb ve skutečnosti patří. Existují totiž skutečně dva typy Ryb. Jedním jsou ty, které plují proti proudu řeky směrem k úspěchu a seberealizaci, a druhým ty, které se pomalu nechají unášet dolů po proudu směrem k neúspěchu, aby nakonec skončily někde na mořském břehu jako paběrkovači, kteří se živí zbytky po větších rybách. Střelkyni však paběrkování vůbec nevadí. Ráda se totiž prochází po opuštěných plážích a hledá vyplavené mušle a škeble, které jiní přehlédli. Její podmínkou však je, aby sběrači byli veselí a šťastní.

To samozřejmě neznamená, že by nedokázala vyvést muže (smutně hledajícího zbytky sebeúcty) z deprese a že by mu neuměla pomoci znovu se obrátit proti proudu. Není nic krásnějšího, než když Střelec zachrání téměř ztracenou duši. Pouze chci říci, že je vždy užitečné vědět, o jaký typ Ryby jde. Jeden můj dobry’ přítel, muž ve znamení Ryb, který žije na Manhattanu a často se prochází po Times Square, aby zkontroloval, co je nového, a prohlédl si barevné “lidské druhy” jakoby větrem unášené kolem něj, mi vyprávěl, že se jednou večer zastavil u Nathana, téměř broadwayské pamětihodnosti, na půlnoční svačinku. Poněvadž Nathan není přesně to místo, kde si můžete objednat rezervaci (zaplatíte svůj čtvrťák, shrábnete si svou sklenici s hořčicí a vyberete si, kam se posadíte), zjistil, že se usadil naproti poněkud hovorného společníka. Jeho šaty nebyly v nejlepším stavu, a k tomu byly o několik čísel větší. Za pasem svých pytlovitých kalhot měl zastrčenou napůl vypitou láhev vína. Celkově však- jestliže jste se na něj nadívali příliš zblízka – působil dojmem šviháka a byl nepřehlédnutelně veselý.

Jak tam tak seděli naproti sobě, podávali si ubrousky a pili černou kávu, tento manhattanský paběrkovač zjistil, že v našem rybím příteli našel typicky neptunsky zaujatého a vstřícného posluchače, takže se mu svěřil, jaké je jeho povolání. Prodával cosi, čemu říkal “horké klenoty”. Když se pokradmu rozhlédl kolem sebe, aby se ujistil, že místo je “čisté” a že nikde nablízku není žádný policista na noční, poctil jej krátkým pohledem na své zboží (náramky a jehlice z rýnských oblázků a podobné věci, o nichž tvrdil, že jsou to diamanty), přičemž se pokusil uzavřít rychlý obchod – neúspěšně, neboť můj přítel poučený zkušeností s newyorskými ulicemi si s sebou bere na své noční výlety na Broadway jen drobné. Když svému novému známému tedy taktně osvětlil svou finanční situaci, můj přítel Ryba se jej zeptal, jaké je jeho sluneční znamení. S veselým zábleskem v očích mu tato tak tichá, ale přesto kurážná duše odpověděla: “Jako já? Já patřím k Rybám.” Poněvadž jde o dvě sluneční znamení ve vzorci 4-10, naši partneři ve znamení Střelce a Ryb musejí počítat s občasnými konflikty, jež vyplývají z jejích odlišných povah. Navíc jeho sklon k sebelítosti a její tvrdohlavost mohou jen ztížit řešení takových konfliktů.

Na druhé straně je však téměř jisté, že zdrojem rozporů by se neměla stát žárlivost nebo vzájemná netolerance, neboť ani jeden z našich partnerů není ve své podstatě vlastnický a oba milují volnost natolik, že je téměř nemožné, aby ji upírali svému partnerovi (pokud ovšem nějaké problémy nezpůsobí Ascendent nebo Luna). Obecně lze konstatovat, že typický pár ve znamení Střelce a Ryb si bude dopřávat dostatek vzájemné svobody. Existuje samozřejmě několik málo Střelkyň, které mohou být čas od času poněkud žárlivé, ovšem jen velice zřídka bezdůvodně. Když už k něčemu takovému dojde, pak obvykle rychle vybuchují hněvem. Typický Střelec však téměř nikdy netrpí vlastnickým pudem … a od vlastnického pudu je dobré žárlivost odlišovat. V otázkách sexu lze tomuto muži narozenému v ženském slunečním znamení a ovládanému ženskou planetou Neptunem jen poradit, aby byl poněkud méně pasivní a nenucený a projevoval více nadšení a zaujetí pro vzájemný fyzický kontakt, pokud chce se svou partnerkou dosáhnout harmonického vztahu. Přesto je třeba si uvědomit, že právě tyto ženské vlivy v jeho horoskopu jej činí pro Střelkyni tak přitažlivým. Jeho partnerka na něm rozhodně obdivuje něžnost a nápaditost.

Zároveň by si také měla dát pozor na vliv svého mužského slunečního znamení a mužské planety, aby svou přímostí a prudkostí nezranila jeho klidnou a mírnou duši. Mohla by tak dokonce zničit jeho víru ve schopnost uspokojit její fyzické potřeby. Zároveň však právě tyto mužské vibrace v něm dokážou posílit touhu a vyvolat skryté vášně. Ovšem citový konflikt a napětí jeho vášeň spíše zmrazí. Totéž se může stát i jí, pokud u svého partnera nenalezne dostatečně nadšenou odpověď na své city. Jen velice málo lidí pochopí tajemství šťastného sexu, jež spočívá ve vzájemné ohleduplnosti a vstřícnosti, která dokáže zažehnout i ten nejmenší plamínek v srdci. Ten se pak rozroste do skutečného ohně, který stravuje vášně. Sex mezi lidmi, kteří se skutečně milují, by měl být výrazem vzájemného vděku, ne pouhým setkáním dvou sobeckých potřeb. Měl by být skutečným splynutím duší a těl. Mezi Jupiterem a Neptunem je celá řada podobností. Než byl objeven Neptun, Jupiter byl astrologickým vládcem jak Střelce, tak i Ryb, což je právě příčinou celé řady shodných rysů u obou slunečních znamení.

Tato příbuznost jejich vládnoucích planet k sobě naše partnery přitahuje více, než si možná sami uvědomují. Oba jsou soucitní a idealističtí. Oba jsou také tolerantní a máloco je vyvede z míry. Jsou však také oblasti, kde jdou vlivy obra Jupitera a neuchopitelného Neptuna proti sobě. Jupiter totiž nesnáší Neptunovo tajnůstkářství, dvojznačnost slov a sklon k drobným podvůdkům, zatímco Neptun nemůže vystát Jupiterovu bezpodmínečnou upřímnost, která více zraňuje než pomáhá, a také jej odpuzují jeho příliš výrazné projevy citu.Jestliže se ale dostatečně milují, jistě oba najdou způsob, jak tyto rozdíly překonat. Ona se musí snažit být poněkud taktnější, ohleduplnější a něžnější, aniž by se však zřekla své nezávislosti, která pramení z jejího živlu – Ohně. On se zase musí snažit být poněkud otevřenější, přímější a výřečnější, aniž by se zároveň zřekl svého soukromí a vnitřní vyrovnanosti, jež souvisí s jeho vodním živlem. A stane-li se tak … pak se jim podaří porozumět si navzájem a zároveň zůstat sami sebou.

zdroj-denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: