elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena strelec a Muž vodnár

Posted by elizabethin na 10. decembra 2012

-amor-bedroom-casal-couple-cute-Favim.com-56310Začněme s Uranem, který je vládcem mužské části této dvojice. Není v žádném případě silnější ani hbitější planetou než Jupiter (vládce ženy Střelce), avšak je rychlejší. Uran vládne elektřině a blesku, jež nemají, co se rychlosti týče, sobě rovného (snad kromě rychlosti, s jakou dokáže vybuchnout Střelec). Muž Vodnář je známý svou vytrvalostí a téměř vědeckým přístupem ke všemu, co dělá. Kromě toho, že jsou Vodnáři humanisté, jsou také proslulí svým zájmem o ekologii. Znám člověka, který se po vystudování biologie zapsal na právnickou fakultu, a to jen proto, aby po jejím dokončení mohl obhajovat rostliny a zvířata. (To je skutečně pravda, žádný výmysl.) Muž pod vládou Uranu je také neobyčejně tvořivý a téměř neustále hýří novými a neotřelými nápady (tedy novými alespoň v této sluneční soustavě). Stejně jako nápady mnoha výjimečných lidí jsou i jeho nápady brilantní a podivínské zároveň. Jeho myšlení je naprosto originální. Jedinečné.
Nebo také praštěné a ujeté, jak by asi svým “taktním” způsobem řekla naše dáma, zvláště je-li na něj právě nazlobená. Jeho sklon k vědeckému přístupu nemá však mnoho společného s dnešní vědou a její metodologií. Je jen přirozené, že se Vodnář, který žije zítřkem, nestará o dnešní pravidla. To zní logicky, nemyslíte? Současní vědci trvají na tom, aby vše bylo potvrzeno ověřenými fakty, a dokud se tak nestane, odmítají se čímkoli byť jen začít zabývat. Vodnář instinktivně cítí, že lidstvo by nikdy nepokročilo kupředu, kdyby lidé nebyli připraveni nejdříve snít své sny, jakkoli se mohly zdát divoké, a teprve poté se je pokoušeli ověřovat. Nikoli naopak. A to je přesně jeho způsob vidění světa a odhalování tajemství. Mnoho velkých myslitelů, kteří jsou odpovědni za pokrok v nejrůznějších oblastech vědění, se narodilo pod vládou Uranu, planety pokroku. A to je velké štěstí, neboť jinak bychom možná nikdy neopustili jeskyni. Přejděme nyní k partnerce ve znamení Střelce – a hned tu máme menší problém. Právě do jeskyně totiž podle ní patří tento muž, kterého stejně vášnivě miluje i nenávidí. Do jeskyně. A nejlépe do jeskyně v nějaké rezervaci obehnané vysokým plotem, aby nemohl utéci.
Tajně samozřejmě obdivuje jeho nekonvenční myšlení a výstřední chování. Právě jeho nepředvídatelnost je to, co upoutalo,její pozornost onoho deštivého dne, kdy jí nabídl deštník, aby nezmokla. Vděčně se na něj usmála, ale hned v následující chvíli zjistila, že deštník je plný děr, neboť jeho majitel rád chodí v mírném dešti. “Trocha vody člověka osvěží,” sdělil jí její budoucí partner, “ale když je jí moc, je to otrava. Nemyslíte?” Nebyla si jistá, tak jen přikývla. A trvalo dlouho, než získala jistotu. Pak proděravěla také svůj deštník. Prostě se nakazila jeho podivínstvím, které je mimořádně nakažlivé a proti němuž neexistuje žádný lék.Přijdou chvíle, kdy zřejmě zapomene, že tyto jeho kousky považovala za ctnost, a odsoudí je jako nejhorší z jeho hříchů. Přirozená jupiterská rozpínavost ji pak zřejmě přinutí pronést kousavá slova nově poznané pravdy, ovšem svých slov bude záhy trpce litovat a bude se za ně omlouvat. A on jí pravděpodobně skutečně odpustí. Možná ji dokonce vyvede z míry tím, že si na celou věc nebude ani pamatovat. Jak je možné, že by si nepamatoval na hádku, která málem ~končila bitkou? Nesnažte se to zjistit. Prostě zapomněl.
Vodnáři si zásadně neplní hlavu informacemi, které už dávno ztratily na významu. Zabíraly by jen místo pro nové nápady a přemýšlení o věcech, které jsou skutečně důležité. V charakteru Střelkyně je něco výjimečně jasného, statečného a čestného, něco, co dokáže zrychlit tep Vodnářova srdce. Je nelíčeně dojat její upřímností, otevřeností a přátelskostí a také její stejně zjevnou čestností, Možná že čas od času řekne něco krutě upřímného, alespoň ale nelže a nic nepředstírá. Je prostě taková a je sama sebou. Takové lidi má nejraději. Když ji požádal, aby se stala jeho přítelkyní, jistě pochopila, že právě dostala tu nejupřímnější nabídku, jakou kdy mohla od muže dostat. Vodnář totiž přátelství nikdy nebere na lehkou váhu. Pro něj je přátelství důležitější než pro většinu lidí láska. Pokud tedy nějaké ženě nabídne své přátelství, je to totéž, jako by jí muž v jiném slunečním znamení nabídl manželství. Je nádherné, když milenci a partneři dokážou být zároveň přáteli. Vzácné a romantické. Náš pár má šanci dosáhnout právě této výsady díky svým slunečním znamením, které vibrují ve vzorci 3-11.Poněvadž Střelkyně má sama navýsost přátelskou povahu, je pevně přesvědčena, že i všichni ostatní jsou stejně přátelští, přímí a otevření.
A poněvadž lidská povaha je velice různorodá a nestálá, je často zklamána. Velmi zřídka však zahořkne nebo ztratí své nadšení a optimismus. Snad se jen stane trošku skeptickou. Tato žena zajisté patří k těm lidem, které není nijak snadné přesvědčit a kteří pochybují, dokud nejsou zcela přesvědčeni. Její zálibou je neustálé kladení otázek. Je jejich nevyčerpatelným zdrojem. Už jako malá se začala zajímat o původ a příčinu všeho, co ji obklopovalo. Dokonce i sama láska je příčinou jejích neustálých otázek. Zajímá ji vše o politice, architektuře, filmu, knihách, reklamě, biologii, zoologii, ekologii, a především vše o náboženství. Zmítá se mezi hlubokou vírou a čistým ateismem a neustále něco hledá nejčastěji pravdu. Má také nadání pro věštění budoucnosti, i když si toho pravděpodobně není vědoma, a hluboko ve svém srdci je filozofem. Většina jejích názorů je obrácena do budoucnosti a ona sama je optimistická a plná naděje. Nerada ovšem někoho obelhává nebo je sama klamána, a proto dává přednost nepřibarvené skutečnosti před klamavou iluzí. Díky dualitě svého slunečního znamení dokáže být záhadně rozporuplná, a to dokonce i pro Vodnáře, což je co říci. Muž Vodnář bude se svou partnerkou ve většině případů souhlasit. Ani on není přítelem přeludů.
Rozdíl spočívá v tom, že on si více uvědomuje, že realita může být sama o sobě iluzí, a že co je často lidmi označováno za iluzi, může být tou pravou realitou. Tato jeho teorie ji bude určitě fascinovat. Bude mít jistě připraveno mnoho otázek, a než je její partner všechny zodpoví, uplyne jistě značná část noci. Nové myšlenky ji vždy dokážou rozrušit. Rozrušen může být během této noční debaty i on, jen příčina jeho vzrušení bude jiná. Muži Vodnáři se obvykle nadbytečně nezabývají otázkami, které se týkají sexu, jakmile se ale náhodně usídlí v jejich uranské hlavě, zapustí kořeny … a brzy vyraší první výhonky podivuhodných, ale nádherných divokých květin. Žena Střelec dokáže být velmi lehce znuděna (až k slzám) nenápaditým a stereotypním milováním. Její Vodnář ji jistě nezklame, pokud dojde (konečně) na fyzické vyjádření jejich vzájemné lásky nebo vzájemného přátelství, což je pro něj totéž. Někdy se jí až zastaví dech nad jeho citlivostí a jemnými doteky. Jindy ji rozesměje až k slzám svými neohrabanými nočními překvapeními, jako když si nasadí své návleky na uši a dá se do recitování básně s upřímným věnováním jejímu malíčku na noze nebo když ji šeptem poprosí o odpuštění, že jí byl nedávno nevěrný s jinou dívkou, a že doufá, že jej proto nebude nenávidět.
Stalo se to jenom jednou a bylo to tak rychlé, že ani nevěděl, jak k tomu došlo. Ona vyskočí; prudce rozsvítí světlo, mrští po něm polštářem (nebo něčím těžším) a rozechvěle se začne dožadovat jména oné dívky. On odpoví, že jí může ukázat fotografii, a hned se vydá ke svému oblíbenému svetru a s provinilou tváří vytáhne z kapsy zmiňovanou fotografii. Pak s prosbou, aby se na něj nezlobila, jí fotku podá. Ona mu ji s nesrozumitelným mručením vytrhne z ruky. “Není krásná?” zeptá se tichým hlasem. “Je ti tak podobná. Možná právě proto jsem nedokázal odolat.”Ona sebere po chvíli odvahu a zahledí se na fotografii. Je to snímek mrožího mláděte s roztomilými vousy a malýma živýma očima. Světlo téměř okamžitě znovu zhasne a ve tmě je slyšet jen jeho šepot. “Takže, kde jsme to skončili? Á, už si pamatuji. Zrovna jsem ti dával polibek na dobré ráno.” Ona mu pak připomene, že není ráno, ale něco po půlnoci. On ji k sobě pevně přivine a tiše se zeptá: “Tak jak to, že jsem před chvílí zahlédl v tvých očích slunce?” Ne, milování nebude pro Vodnáře a Střelkyni běžnou či banální záležitostí.
Jeho živel Vzduch dokáže často třeba jen i slabým závanem rozdmýchat její ohnivou vášeň, jež zase na oplátku rozehřeje jeho chladnou nenucenost do touhy, kterou by v něm dokázalo vzbudit jen málo žen. Jejich duše spolu souzní, neboť oba vědí, že sex může být plný veselého vzrušení a neuchopitelného tajemství. Jejich intimní okamžiky jsou stejně nepředvídatelné jako hravý vítr a tiché jako padající sníh v hlubokém lese. Naplněné klidem a mírem … ale také překvapivým půlnočním veselím. Někdy se stane, že Vodnář náhle a nepředvídaně vybuchne iracionálním hněvem, jehož původcem je živel jeho slunečního znamení, tedy Vzduch. Totéž se občas přihodí i jeho partnerce pod vládou Jupitera. Místnost se pak rozprskne sprška ledově studených obvinění, která budou mít společný jediný cíl. On si ale nasadí své návleky na uši a řekne jí několik něžných slov. Ona sbalí pár věcí na piknik a oba se vydají někam pryč do lesů.

 zdroj-denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: