elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Strelec (23.11. – 21.12.) všeobecne

Posted by elizabethin na 7. decembra 2012

strelecZákladná charakteristika

Znamenie: ohnivé
Vládca znamenia: Jupiter
Povaha: cholerická
Šťastné roky: 20-23, 37-40
Súlad so znamením: Baran, Lev
Farba: tmavo azúrová
Kov: cín
Podriadená časť tela: boky, stehna
Kamene znamenia: sodalit, chryzokol, tygrie oko, safír, obsidián, avanturín, topaz, opál, ametyst, lazurit Šťastné čísla: 4, 16, 34, 136
Šťastný deň: piatok
Šťastný kvet: chrpa
Duchovný ochránca: Priapos
Príjemná vôňa: mäta

 Ako ho spoznáte

Strelec je temperamentný a neposedný. Robí mu obrovské poťiaže vydržať v kľude len tak sedieť alebo stáť a ničím sa nezaoberať. Aktivita a pohyb, to je jeho život, grimasy a živé gestikulujúce ruky… Z celej jeho osobnosti vyžaruje nesmierny elán a energia. Postavu má strednú až vyššiu, väčšinu štíhlu až plnoštíhlu, je dobre urastený, súmerný, máva väčšiu guľatú hlavu. V tvári má spokojný výraz a je stále usmievavý, aj keby prežíval Tantalove mučenie. Vcelku pôsobí sebaiste, mile a srdečne. Jeho oči žiaria úprímnosťou aj tisícerým šibalstvom, i keď nezáludne a toľko podmanive, až sa jednému z toho zatočí hlava. Jedno je isté, behom niekoľko málo minút vám celkom iste povie celý svoj nezkreslený životopis. Hovoriť dokáže o všetkom, statočne, bojovne aj dojemne. Má citlivé srdce, rád obdarováva všetkých tých, ktorých má rád. Vždy je ochotný vám pomôcť.

 Láska a sex

Strelec je v milostnom vzťahu romantický, otvorený a úprimný. Celý život venuje hľadaniu opravdovej a čistej lásky, a keď ju konečne nájde, na partnera sa silne upne. Vyvolená/ý/ sa stáva takmer Bohom a dokonalým idolom. Láske sa dokáže celkom podriadiť, hocičo si odoprieť, len aby byl miláčik spokojný. Žiarlivosť určitá podozrievavosť a malé zrazenie k zemi k Strelcovi neodmysliteľne patrí. Je to akási prevencia udržať si jeho pozornosť, zraziť mu hrebienok z hlavy, aby príliš nezpyšnel. Nieje lakomý, naopak dobrosrdečný, rozdal by sa a dobre vedia variť. Veľmi dobre vedia, že láska prochádza žalúdkom. Eventuálny rozchod či rozvod príliš prežíva a dlho sa z neho nemôže vzpamätať. navonok sa tvária tak, ako by sa nič tak dôležité nestalo, ale vnútri plače. Je to skvelý partner, spoločník s zlatým srdcom a bujnou fantáziou. Keď miluje, tak silne, ohnive a náružive, celou svojou bytosťou. Kto hľadá tichého kľudného partnera, ten by si nemal nič začínať s ohnivým, ukecaným a spoločenským Strelcom.

Deti

A čo povedať o deťoch narodených v tomto znamení? Sú veselé, usmievavé, čulé a svieže. Občasnú výbušnosť im treba prepáčiť. Neznášajú rozmaznávanie a pestovanie na rukách. To treba vedieť, lebo rodičia nevedia zistiť príčinu plaču, keď ich vezmú do náručia. Neznášajú sedavé hry, potrebujú pohyb a voľnosť. Najmä na čerstvom vzduchu a slnku. To v nich zároveň podporuje pocit nezávislosti a samostatnosti, po ktorom vnútorné túžia. Ak by im v tom rodičia bránili, riskujú odcudzenie. Naopak, ak majú voľnosť, sú vďačné. Nie sú to deti veľmi nadané a preto ich netreba nútiť do učenia. Majú však radosť z peknej cestopisnej alebo dobrodružnej knižky a pociťujú ustavičný hlad po takejto literatúre.

Povolanie

Aj dospelí ľudia v znamení Strelca milujú voľnosť a teda život v prírode. Často sa stavajú lesníkmi alebo poľovníkmi z povolania. Radi pracujú na safari. Sú však z nich aj dobrí dôstojníci, najmä jazdeckí, vzhľadom k tomu, že milujú kone. Dokážu čeliť každému nebezpečenstvu, a tak sú z nich vodcovia výprav na vysoké vrchy i do hlbokého podzemia. O týchto cestách dokážu napísať pútavé knihy a získať si srdcia čitateľov.

Zdravie

Chúlostiví sú najmä na pľúca. Vari preto ich tak priťahuje panenská príroda, kde môžu dýchať čistý vzduch z plných pľúc a bez obáv. Sťažujú sa na ochorenie pľúcnych hrotov. Sami sú dosť ľahkovážni a preto je starostlivosť o nich závislá na blízkych osobách. Pri športovaní, pochopiteľne, neraz utrpia aj úrazy, zlomeniny a vykĺbeniny, ale vždy sa z toho dostanú. Ak náhodou bol Jupiter v čase ich narodenia vo svetle nepriaznivého ožarovania, sú náchylní k očným chorobám. Môžu im predísť po dôkladnej konzultácii s očným lekárom a dobrým optikom.

Vhodné znamenia

Samozrejme si rozumejú najviac s svojími ohnivými druhmi: Baranom, Levom a iným Strelcom. Spája ich rovnaká energia, nápady a plány. I keď z počiatku môžu bojovať o prestíž, kto z koho, väčšinou to neako výjde. Priťahujú ho aj vzdušné znamenia. Z nich si najviac rozumie s Váhou, vcelku slušne s Vodnárom (pokiaľ nájdu spoločný cieľ), najmenej s Blížencom (ako priatelia – bezproblémov, ako milenci – zaujímaví, ako manželia – krušný). Z zemských znamení si najlepšie rozumie s Býkom, i keď jeden je do sveta, a druhý by nejradšej sedel doma. Tu je potreba vyjsť si v ústrety. Starostlivá Panna je z Strelca ako u vytrení, ale to len na samom počiatku, neskôr jej ide na nervy s tým večným optimizmom. Ona predsa vie, že život má aj tmavé stránky. S Kozorožcom si rozumie, pokiaľ si nešľapú na päty. V mladom veku býva toto spojenie zložité, v neskoršom veku celkom dobré. Vodné znamenia: s Rakom majú celkoma odlišnú energiu aj temperament. Obaja majú zato mäkké a poddajné srdce, a tak hrozí, že by sa rozdali, preto je ich súžitie dosť ťažké. S Škorpiónom ich spája záujem preskúmať jeden druhého, veľmi sa priťahujú, občas si idú na nervy a len silnejšie nátury to vydržia. Stredná cesta neexistuje, buď spolu alebo bez seba. Spoločne môžu dokázať veľa. Ryba na Strelca zpočiatku reaguje veľmi pozitívne, ale nesôr mu nerozumie. Je príliš precitlivelá a nie je stavaná na neustále životné zvraty, ktoré Strelca pripravuje. Väčšinou to vzdá; len ryba dravec a nie mierumilovný vodný tvor také súžitie víta.

Ako viesť dialóg

Ako inak než roztomilé, vtipne a s patričným šarmom. Vhodné čisté prostredie, milé pohostenie a otevorená štedrá dlaň, inak si Strelca nezískate. Neznáša prílišné rozpitvávanie vecí. Má bystrý rozum, rýchle reakcie a nemusí mať intuíciu. Dokonca tí praví Strelci bývajú aj jasnovidní a dokážu vidieť nielen do vás, ale taktiež cez vás. Zrontgenujú vás pohľadom a sami vám povedia, čo od nich skutočne očakávate. Pokiaľ sa nebudete VY do nich triafať, ani oni vás neurazia; v opačnom prípade vám povedia od pľúc všetko to, čo si o vás myslia. Strelec je srdečný, milý, ale taktiež veľký rečník a burič. Nikdy sa ho nesnažte zahnať do kúta, pretože ON si to nezaslúži. Jednajte s ním čestne a spravodlivo, on vám to raz vráti a nepochybujú o tom, že v ďaleko väčšej miere. Nikdy totiž nezabúda na dobré, ale ani na zlé.

Podrobnejší popis

Ľuďia tohto znamenia milujú svoju neodvislosť, ale nikdy neprekročia hranice, stanovené povinnosťami a zákonom. Sú optimistický založení a väčšinou sa im všetko darí, pretože jednajú s prirodzenou istotou a bezstarostnosťou. Vykonávajú svoje poslanie s vedomím, že sa im bude dariť. Niesú príliš kritickí, veria autorite, ale pri tom milujú slobodu a pokrok, sú nasýtení vedomím práva a spravedlnosti. Sú mierumilovní a zastávajú názor: žiť a nechať žiť. Ak sú podráždení, dokážu často veľmi ťažko raniť, pretože pudove vystihnú najcitlivejšiu stránku dotyčnej osoby. Pokiaľ nerozhoduje ich zmysel pre spravodlivosť, dá sa tento typ ľudí ľahko udobriť, lebo je v základe mierumilovný a znášanlivý. Preto taktiež medzi strelcami nachádzame toľko právníkov a kňazov. Títo ľudia sú priateľmi dobrého jedla a pitia, ale nezabúdajú pri tom na svoje povinnosti. Milujú prírodu a sú dobrými športovcami. Aj práca je pre ne skôr športom a robí im potešenie. Dokážu neúnavne pracovať, sú podnikaví, ale taktiež odvážni. Ich silná impulzivita je príčinou ich neúspechov, lebo ľahko prestreľujú, ale zároveň sa dokážu rýchle rozhodovať a dať v všetkom presné dispozície. Neboja sa nebezpečia, naopak, práve v ňom nachádzajú seba samého. Ľuďia tohto znamenia majú často sebadôveru, sebaistotu, ctižiadostivosť a hybnosti, zmysel pre telesný a duševný výkon, ale dokážu v mnohom aj prepínať. Celkom možno povedať, že týmto ľuďom šťastie dosť praje. Aj keď, majú dobré rozumové schopnosti, rozhoduje u nich skôr srdce a cit a preto sa taktiež dožívajú zklamania po dostatočne nabitých skúsenosťiach. Hodia sa pre všetky povolania, kde sa môžu pohybovať, lebo sedavá práca sa im nijako nehodí. Úspech sa dostavuje väčšinou v neskorších rokoch, keď k ich dobrým vlastnosťiam sa pripojí ešte kľud a rozvaha. Mávajú aj zvláštné schopnosti získať pre svoje zámery svoje okolie a dokážu využíť svojich priateľov, nikdy však v zlom slova zmysle. Pri vedeckej činnosti dosahujú títo ľuďia veľmi dobrých výsledkov, pretože dokážu ísť naozaj do hĺbky. V peňažných otázkach bývajú bezstarostní a často ľahkomyselní, čo býva rovnako príčinou ich neúspechu. V manželstve nemávajú často štastie, obvykle ho uzatvárajú dosť skoro, na podklade čisto citovom, aby neskôr poznali svoj omyl. Viac než jeden svazok je dosť pravdepodobný. Väčšinou je vernosť týchto ľudí závislá od manželského druhu, lebo ak je správne s nimi zachádzané, je možno sa na nich úplne spoľahnúť. Telesná konštrukcia je silná a často zdravotné poruchy sú len následky prepínania. Vyskytuje sa tu hlavne reumatizmus, ale hrozí im taktiež nebezpečie úrazu a poranenia.

Reklamy

2 komentáre to “Strelec (23.11. – 21.12.) všeobecne”

 1. Rado V. said

  ……..moc priliehavý opis .-) Brácho je strelený,dobrá kamoška,ktorá mi zmenila život a nahovorila na aby som sa neuzatváral a rád a za trest či odmenu mi bola i na svadbe :-))))) s ňou debatím cez obedv práci a synátor je tiež strelený,takže ma títo ľudkovia obklopujú a starajú sa o mňa… Dík Tinka 🙂 je mi fajn a v nedeľu sa ozvem 🙂 a možno i skôr ……..a niečo retro http://www.youtube.com/watch?v=Ldvv5-tIjfI a dobrú nôcku ,lebo sa to inak pri tých tvojich obrázkoch ani nedááááááááá 🙂 Pa.R

  • jááááj ty nase slniecko krasne :-))))

   ja som vzdy dozrala strelenych do nepricetnosti hehheh a potom mi dali pokoj, ked videli, ze nenarusia moje kruhy hhehehhe
   tak ale trefne poznamky vedia mat a reci a reci a reci hihiihihi tak ale radko ty vies aj sam, ze jedna veta povie viac ako hodinovy monolog :-)))))))))))))))) rybycky vedia ako na to :-)))
   ak strelec striela, tak ma odkryte srdce a tam sa vie potom kazdy trafit :-)) to je ta nevyhoda :-))))

   a potom ak sa strelkyne nenahnevaju, nemali by sa hrat na amorka a zalepene strielat po objekte svojej tuzby, ta prilisna naviazanost je potom tazko vysvetlitelna, ak sa jedna o cloveka co velmi nepasuje k nim ach jaaaaaaaj

   pekny den prajem a piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis rako budem len velmi rada :-))

   papap posielam dobru oravsku gulovacku hehhehehe

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: