elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Dušičky, Hallowen, Keltský svátek a jeho energie

Posted by elizabethin na 2. novembra 2012

Na internete som našla pekný článok o  Dušičkách, Halloweene. Dosť sa mi páčil a dúfam, že zaujme aj Vás.

Též zvaný také jako Shamain, neboli keltský Nový rok.

Dnes i povězme něco o starém Keltské svátku Shamain, který nebyl pouhým hallowenem, nebo jestli chcete svátkem zesnulých ( dušičky ) jak ho známe dnes. Tento svým původem Kelstký svátek byl daleko významnější, pro Kelty totiž znamenal „nový rok“ jako pro nás silvestr.

V keltském pojetí začíná nový rok za chladných nocí listopadového novoluní, kdy končí světlá polovina roku a nastupuje vládu temná polovina roku.

Keltové věřili, že o Samainu ( 1.listopadu ) – zvláště v noci před tímto svátkem ( tj. 31.října ) – se mohou duše mrtvých vracet ze zásvětních krajin, navštívit svůj někdejší domov a hřát se u ohně.

Proto bývalo zapalováno co nejvíce ohňů a ohníčků – pozůstatkem jsou dnešní „dušičková“ světélka na hřbitovech. Bludné duše však těkaly po podzimní pusté krajině s marným hledáním teplého plamene.

Samainová noc byla pochmurná a děsivá. Nejen, že se na konci a začátku roku dotýkaly i dva světy – živých a mrtvých –, ale kolem lidských příbytků (pečlivě uzavřených) se potulovaly také mocnosti zla, temné síly, přízraky a strašidla… V tento den se také dělá jeden hezký rituál.

V případě, že za sebou chcete nechat své provinění a omyly za rok, který jste prožili, udělejte si slaměnou panenku, a večer v den před Samainem ( to je dnes !! ) rozdělejte venku oheň a svou slaměnou panenku do ohně vhoďte. Tím by jste měli spálit v tento mystický den své „kostlivce“ z tohoto roku a vstoupíte do dalšího roku očištěni od svých předešlých omylů.

Otevře se před vámi nový rok, ve kterém své omyly už nezopakujete. Nezapomeňte k celému rituálu přistupovat s pokorou, aby měl ten největší účinek. Jestliže se někdo z vás rozhodne tento rituál podstoupit, nezapomeňte a podělte se s námi tady na facebooku o svou zkušenost.

V tuto noc se lidem, kteří mají jasnozřivou schopnost zjevuje Samain osobně v podobě staré stařeny sbírající v bezlistém lese devatero dřev, které v sobě skrývají sluneční teplo a sílu uvolňující se právě v ohni. Pro ty z vás, kteří uctívají víly a komunikují s nimi, se v předvečer tohoto svátku zvedají mlhy a pro vyvolené se odkrývají vchody do vílích hor. Doufám, že se někomu z vás tuto cestu podaří najít.

Sám zimní král Samain se zdobí věčně zelenou jedlí, jmelím a cesmínou. Stromem, který symbolizuje toto období je tis. Proto se také někdy nazývá tato noc „tajná noc tisu“. V tuto noc má tis 10 x větší energetický účinek než jiné dny. Bude vyzařovat energii s obrovskou léčivou silou a pomůže vám především s vaší imunitou. Jeho energie bude dnes a zítra opravdu úžasná. Vyzkoušejte si ji. Jestliže budete ruce pokládat na Tis, nezapomeňte že je jedovatý, tak si umyjte ruce.

Nesmíme však zapomenout ani na naše děti. Ty se převlékají za strašidla a chodí od domu k domu a dělají lotroviny. V západních zemích se k tomu vztahuje pořekadlo „Trick or treat ( koledu, nebo vám něco provedu ) a „koledují“ o sladkosti. Tak na ně nezapomeňte, ať ty naše děti ( strašidla a duše zemřelých ) taky něčím potěšíme.

Doufám, že Samain, Hallowen či památku zesnulých prožijete i s trochou strachu 🙂 a podělíte se zde o své zážitky. A nezapomeňte, energie některých stromů jsou v tyto dva dny mystické !! Přeji všem krásný tajemný dušičkový čtvrtek, Pavel

Ďakujeme :-)))

zdroj –https://www.facebook.com/pages/Energie-strom%C5%AF-pro-lidi-co-dok%C3%A1%C5%BE%C3%AD-sv%C4%9Bt-vn%C3%ADmat-i-jinak/103513063046854

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: