elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Rozália – 4. september

Posted by elizabethin na 4. septembra 2012

4. september je 247. deň roka v gregoriánskom kalendári (248. v priestupnom roku). Do konca roka zostáva 118 dní. Meniny má Rozália.

Rozália je spôsobná

Ženské meno Rozália má latinský pôvod a v preklade znamená “ružová”, “sviatok ruží”. Nositeľky tohto na našom území ojedinelého mena oslovujeme Róza, Rózka, Rozárka. Rozálie, ktoré majú meniny 4. septembra, nikdy nevydržia dlho na jednom mieste. Pôsobia bezstarostne, dokonale zakrývajú svoje rozpaky a vedia zapôsobiť na okolie. Štúdium im nerobí žiadne problémy, no v profesionálnom zameraní sa u nich prejavuje nerozhodnosť. Rozália má viditeľný zmysel pre domácnosť. Prospeje im pohyb v prírode. Do jedálneho lístka by si mali zaradiť kuracie mäso, ovocie, neúdené syry a výrobky zo sóje. Rozálie ovplyvňuje planéta Slnko.
Ich šťastné farby sú oranžová a žltá. Ochranné rastliny borák, mak, kamene olivín a citrín. Osobným číslom tohto mena je 1 – Vodca. Rozália však nie je typickým vodcom, málokedy sa dokáže presadiť rýchlo a bez pochybností o sebe a svojich schopnostiach.
Je typickým príkladom schopnej, ale neistej ženy, ktorá síce dokáže všetko urobiť a vybaviť, ale nevie pre seba získať také výhody, ako by jej patrili. Je využívaná a často podceňovaná, nielen v práci, ale aj v spkromí, pretože každý je u nej zvyknutý na minimálny odpor a maximálnu ochotu. keď sa konečne podujme na boj, zistí, že už je na všetko neskoro a nemá vlastne o čo a koho bojovať. je teda často nešťastná a v depresii, no najavo to nedáva, necháva si to iba vo svojom vnútri. Keby bola viac bojovnejšia, tak by ľahšie dosiahla svoje túžby. Toto meno je vhodné pre znamenia : Panna, Býk, .

Udalosti

1888George Eastman si dal zaregistrovať obchodnú značku Kodak a dal si patentovať fotoaparát, ktorý používa rolku filmu

1951 – prvý živý medzikontinentálny televízny prenos – z konferencie o japonskej mierovej dohode v kalifornskom San Franciscu.

1984 – spoločný štart troch družíc (Kosmos 1593, Kosmos 1594, Kosmos 1595) pre navigačný systém GLONASS

2005 – otvorenie stavby Most Apollo v Bratislave

  zdroj-horoskopy.einfo.sk, wikipedia.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: