elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Nora – 31.august

Posted by elizabethin na 31. augusta 2012

31. august je 243. deň roka v gregoriánskom kalendári (244. v priestupnom roku). Do konca roka zostáva 122 dní. Meniny má Nora.

Nora je aktívna

Ženské meno Nora má severský pôvod. Vo voľnom preklade znamená “boh je moje svetlo”. Nositeľky tohto na Slovensku ojedinelého mena oslovujeme Norika, Norka, Nori. Meniny majú 31. augusta. Noriky majú zmysel pre česť a spravodlivosť. Rozdávajú iným radosť, sú samostatné, aktívne, nezlomné, ale aj veľmi vnímavé, priateľské a spriaznené s ľuďmi, ktorí sú im blízki. Štúdium berú poctivo a zodpovedne. Stávajú sa z nich prevažne schopné asistentky, alebo podnikateľky. Zaujímajú sa o módne trendy. Životaschopnosť týchto žien je obdivuhodná, odolávajú dobre únave aj preťaženosti. Pozor by si ale mali dávať na nervový systém a obličky. Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán. Šťastné farby Nory sú čierna, tmavomodrá a sivá. Ochranné rastliny medovka, baza a divozel, ochranné kamene ametyst, achát a perla.

Osobným číslom tohto mena je 2 – Dobrota. Nora je príjemné a jemné stvorenie, ktoré potrebuje veľkú opateru a starostlivosť. Aj sama je starostlivá a vždy sa snaží o kompromis, či diplomatické jednanie. Ak sa dostane k peniazom, ťažko nájdete spoľahlivejšiu a šetrnejšiu gazdinku, občas síce máva záchvaty nákupnej horúčky, ale vždy sa vie v správnej chvíli zastaviť. Je spoločenská a má rada diskusie o všetkých témach. Veľa sníva a fantazíruje, ale nerada riskuje, či niečo obetuje, preto sa radšej priveľmi neangažuje v žiadnom podujatí. Dáva si pozor na svoje slová a činy, je prezieravá a dokáže dlhé roky čakať na toho pravého. Toto meno je vhodné pre znamenia : Vodnár, Strelec, Váhy, Škorpión a Baran.

Udalosti

1422 – Henrich VI. sa stal ako 9-mesačný kráľom Anglicka

1888 – bola zavraždená Mary Ann Nicholsová, prvá známa obeť londýnskeho vraha Jacka Rozparovača

1962 – Trinidad a Tobago získali nezávislosť

1971 – Program Apollo: astronaut Dave Scott sa stal prvým človekom, ktorý riadil vozidlo na mesačnom povrchu; stalo sa tak počas misie Apollo 15

1991 – Kirgizsko vyhlásilo nezávislosť na Sovietskom zväze

1996 – začala vysielať slovenská súkromná televízia – TV Markíza

1998 – Severná Kórea vypustila svoju prvú umelú družicu Kwangmyongsong

2009 – začala vysielať slovenská súkromná televízia TV Doma

      zdroj-horoskopy.einfo.sk, wikipedia.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: