elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Ružena – 30. august

Posted by elizabethin na 30. augusta 2012

30. august je 242. deň roka v gregoriánskom kalendári (243. v priestupnom roku). Do konca roka zostáva 123 dní. Meniny má Ružena.

Ružena je nepredvídateľná

Ženské meno Ružena má latinský pôvod a v preklade znamená “ruža”. Nositeľku tohto, skôr v minulosti zaužívaného mena, oslovujeme Róza, Ruženka. Častejšie ako na našom území sa meno Ružena vyskytuje v Čechách. Ruženy, ktoré oslavujú meniny 30. augusta, sú ženy, pri ktorých nikdy presne nevieme, ako zareagujú a ktorým smerom sa vyberú. Ide o dámy, ktoré ani chvíľu nevydržia v pokoji, stále musia byť tam, kde sa niečo deje. Sú aj sčítané a nemenia ľahko názory. Oplývajú sebavedomím a miestami majú panovačné správanie. Zameriavajú sa na profesiu, kde je potrebný častý kontakt s verejnosťou, preto ich priťahuje práca napríklad v oblasti kultúry. Najlepšie sa cítia v kruhu svojej rodiny, kde žiaria. Sú z nich príjemné hostiteľky. Ako priateľky sú Ruženky plné porozumenia, možno sa im vždy zdôveriť. Ich životaschopnosť je uspokojivá, no ak sa nevyvážene stravujú, riskujú, že priberú. Vyhýbať by sa mali najmä sladkostiam.

Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Šťastné farby Ruženy sú žltá, hnedá a zlatá. Ochranné rastliny ľubovník, nechtík a rumanček, ochranné kamene jantár, topás a olivín. Osobným číslom tohto mena je 7 – Tajomnosť. Ruženy majú vo svojom súkromí veľa ťažkostí a sporov, dlho trvá, kým sa uspokoja a nájdu pre seba pokoj. V práci sú vzorné a rady pomáhajú iným, ale sami si veru ťažkú dajú rady so svojou povahou. Bývajú veľmi náladové a ich rodina si s nimi ťažko poradí. Neznášajú priame vedenie, rozkazy, či obmedzenia, radšej by sme k nim mali pristupovať opatrne a snažiť sa čím menej ich riadiť. Diplomacia, jemnosť a najmä apelovanie na ich citlivosť, tak by sme ich mohli doviesť k vyšším výkonom a lepšiemu životu. Tieto ženy bývajú často choré, nervózne a ich snahy o zlepšenie zdravia nikdy nie sú trvalé. Sami sa rady zanedbávajú, radšej zatvárajú oči pred pravdou a obviňujú iných z vlastných chýb. S nimi nie je ľahký život, no na druhej strane vedia byť skvelými pracovníčkami – teda pokiaľ si ich vyberieme za spolupracovníčky, potom bude všetko OK. V láske však s nimi treba jednať opatrne a počítať vždy so všetkým, či už zlým, alebo dobrým. Toto meno je vhodné pre znamneia Strelec a Panna.

Udalosti

1941 – Druhá svetová vojna: začalo sa obliehanie Leningradu

1944 – zloženie generálneho štábu SNP v Banskej Bystrici

1984 – prvý štart raketoplánu Discovery (STS-41-D)

1991 – Azerbajdžan vyhlásil nezávislosť na ZSSR

1992 – Michael Schumacher vyhral svoju prvú veľkú cenu (Veľká cena Belgicka)

2010 – v Devínskej Novej Vsi sa stal ozbrojený incident, pri ktorom bolo sedem ľudí zavraždených a viacero zranených

  zdroj-horoskopy.einfo.sk, wikipedia.sk

Reklamy

2 komentáre to “Ružena – 30. august”

  1. ambala said

    moja stara mama sa volala Ruzena a sedi to na nu uplne presne…este by som dodala, ze bola veeeelmi poriadkumilovna, vsetko muselo byt na svojom mieste a vsimla si aj posunutie salky o 1/2 milimetra; nemala velmi v oblube varenie a bola dost povysenecka (co bolo zrejme sposobene jej vychovou…)

  2. :-)))))) tak ale ruzenky su naozaj nezabudnutelne zeny 🙂 aj ked maju svoje muchy , to sa zhodneme asi vsetci 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: