elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena lev a Muž blíženci

Posted by elizabethin na 21. augusta 2012

Každá Lvice má (celkem přirozeně, samozřejmě) instinktivní potřebu “ochočit si muže, kterého miluje. Touží, aby byl jejím výhradním majetkem Potřebuje druha, kterému může absolutně důvěřovat muže jenž je silnější než ona, partnera, který jí bude bez výhrady opatrovat. A to je pěkně tvrdý oříšek. Obzvláště když se rozhodne, že si ochočí Blížence. Ve hře lásky, stejně jako ve hře života a žití, je Lev tím, koho hráči karet nazývají kibic. Posedává, v rukávu má vždy připraveno několik es, ví, jaké karty drží v rukou ostatní hráči, a je si jistý, že je dokáže kdykoli královsky přehrát. Ví toho spoustu o všem, ale ne dost na to, aby zvítězil na celé čáře a zcela dokončil hru, která ho tak fascinuje.Blíženci je velmi blízké přísloví o devíti řemeslech a desáté bídě. On sám by vám jistě pověděl, že když se člověk stane odborníkem v jednom oboru, musí se svého kopyta držet už navždy. Blíženec je vzdušné znamení – má neustálou potřebu změny, jakéhokoli druhu změny, hlavně aby to byla změna, ať už zásadní nebo jenom podružná, prostě něco, co ho přivede k nějaké nové hře se zajímavými sázkami.

Na rozdíl od zbylých dvou astrologických hráčů (Lva a Střelce) chtějí Dvojčata rychlou výhru či rychlou prohru, a pak zkouší své štěstí zase někde jinde. Blíženec by vám vysvětlil, že když hrajete často, nakonec vždy překonáte špatný úsudek i smůlu. Pro typického mužského Blížence platí: žádné dlouhodobé investice v povolání, žádné rodinné, přátelské nebo milostné vazby – aspoň dokud je mladý. (A to může trvat pěkně dlouho, protože Blíženci vlastně nikdy nedospějí.) Typický muž ovládaný Merkurem vidí život jako dětské balónky a křehké bubliny, které se musejí vznášet mezi neposlušnými dětmi ozbrojenými rýsovačky. Člověk musí být velmi čilý a rychlý, jinak se k balónkům přes všechny překážky nedostane. A odkud se berou ty balónky a bubliny? Nad tím se nikdy nezamýšlel. Jenom ví, že se vždy odněkud vynoří. Hlavně musíš být rychlý a vybrat si ty dobré balónky a pustit ty, které už brzy splasknou. Dětské balóny, tak to je. A co se týká bublin – je pěkné se na ně dívat a je zábavné je vyfukovat, ale Blíženec si ani nesnaží namluvit, že by je mohl vytvořit natrvalo.

S balóny je to jiné. Jsou trvalejší a jeden z nich by ho třeba mohl donést tam, kam se ubírá – kdyby ovšem věděl, kam to má být. A ženy? Blíženec ví, nebo se domnívá, že ví, která žena ho nebude na jeho cestě brzdit třeba tím, že by mu visela za rukáv, stejně jako pozná ženy, od kterých musí pryč, protože si tyto ženy myslí, že jakékoli létání je dobré tak leda pro ptáky. (To sice je, ale on je přece merkurovský pták …) Zprvu si bude myslet, že Lvice patří do první výše zmíněné kategorie, protože Lvice ho tedy rozhodně nebude držet za rukáv. Zná totiž jiné, jemnější způsoby, jak zpomalit jeho tempo. Jak už nyní čtenáři nejspíš vědí, Blíženci se Lvem představují jedno z osudových spojení ve vzorci 3-11, které bylo naplánováno už dávno v minulosti jejich vyššími já. At už se tento vztah skončí přátelstvím nebo láskou, je vždy zatěžkán karmickými závazky. Jedná se o spojení se zvláštním osudem, jenž vybízí oba partnery k nějaké neobvyklé oběti nebo nezvyklé oddanosti, či k oběti i oddanosti zároveň.

Povedou-li vibrace ve vzorci 3-11 (některé samozřejmě zahrnují~ obchod nebo příbuzenské vazby) k trvalé lásce nebo platonické náklonnosti, závisí na mnoha faktorech; mezi ně patří například aspekt mezi jejich Slunci, měsíčními znameními a Ascendenty při zrození nebo jiné planetární údaje. Jestliže dívka Lvice pomýšlí na trvalý vztah, nejprve si bude muset Blížence podrobit. A to se nebude podobat zkrocení žádného jiného samce v astrologické zoologické zahradě. Bude to podstatně těžší. Muž v Blížencích má kluzkou a nezachytitelnou osobnost. A nezapomínejte na to, že se jedná o dvě osoby. Blížencovy únikové cesty jsou maskovány jeho šarmantní mluvou i gestikulací. Muž už může být dávno pryč, ale jeho děvče je stále ještě zapleteno v kouzlu jemné pavučiny, kterou kolem ní upředl, aby zakryla a ulehčila (pro ni) jeho odchod. (Má přece dobré srdce.) Ale Lvice má při tomto merkurovském kličkování výhodu hned na startu: nenechá se muži lehce omámit. Muži bývají omámeni jí. A na to, prosím, nezapomínejte. Daleko těžší překážkou mužova podrobení bude skutečnost, že pro Blížence jsou všechny ženy stejné.

Představují pro něj hrozbu jeho svobodě, podezírají jeho nepředvídatelnou povahu, neustále po něm vyžadují, aby je dnes miloval stejně jako včera. Jak by to však bylo možné, když jsou jeho emoce plné “výšek i šířek”`? Dříve nebo později tě každá žena začne sekýrovat, že nemáš konkrétní životní cíl – a kdo by se chtěl hnát za něčím určitým? A protože Blížence ženy v podstatě nudí (připadají mu všechny stejné), dívka narozená ve Lvu ho bude muset přesvědčit, že není jako ostatní. Bude ho muset ochočit, vycvičit … aby naslouchal jejímu kroku, jejímu smíchu, jejímu hlasu … aby pochopil, že její vibrace jsou individuální, že hrají jenom pro něj, že její aura se liší od aur všech žen na celém světě. Možná že ho naučí spatřit v zlatých, žlutohnědých skvrnkách svých očí stejné flíčky, jaké se nacházejí v jemných úlomcích jantaru, a tak pokaždé, když na svých cestách uvidí jantarový prsten nebo náhrdelník, vzpomene si … A jantar mu bude už navždy připadat nádherný, protože bude připomínat její vřelý úsměv, hrdou duši, zářivé oči … a jeho srdce se k ní vrátí.

A není to jenom její úsměv, duch a oči, po kterých se mu tak stýská, chybí mu celá – její jiskřivá mysl, způsob, jakým vedle něj bez únavy zdolává kopce, její půvabný lví krok, způsob, jakým vzpřímeně sedí v sedle, když se projíždí na koni, její ladné skoky do vody, sjezdy příkrých strání, údery tenisovou raketou či golfovou holí. Lví ženy většinou vynikají v nějakém sportu, a to ani nemluvím o jejich jiných aktivitách (amatérské divadlo, tanec, psaní a mnohé jiné, a stejně jako ženy narozené ve znamení Raka jsou i mnohé Lvice laickými či profesionálními fotografkami). Žena ve Lvu bude muset zasít všechny tyto vzpomínky do jeho mysli a přesvědčit ho, že je skutečným unikátem. Je to součást mužova zkrocení. Dívka milující Blížence musí držet krok s jeho duchem i tělem, včetně jeho dvou oddělených osobností a nejrozličnějších nálad. Když všechno půjde podle ženina plánu, muž si o ní nakonec začne myslet, že je tou nejbáječnější ženou, jakou kdy potkal. Ale proces ochočování neskončí, dokud muž nebude přesvědčen, že je tou nebáječnější ženou na celém světě. To rozhodne – a každá Lvice jistě ví, co mám na mysli. A navíc – tato žena je skutečně nádhernou a výjimečnou osobností. Narodila se jako pravá “dáma”, a takových kolem nás nechodí mnoho.

Lvice se dokáže válet v trávě, lézt na stromy, vyměnit pneumatiku a udělat celou řadu věcí, které j sou tradičně považovány za neženské činnosti, ale celé její vystupování zůstane za všech okolností nenuceně elegantní a graciézní, jako by právě kráčela po rudém koberci k vlastní korunovaci. (Musíte být skutečná třída, jinak by se vám váš klobouček při opravě zadní nápravy jistojistě svezl na stranu …) Její královská aura z ní vyzařuje za všech okolností. Jen ať si někdo zkusí se jí vysmát nebo ať udělá tu hroznou chybu a začne se k ní chovat s přílišnou důvěrností: v mžiku před ním vyvstane hradba její ledové důstojnosti, a to si pište, že provinilec za své hříchy tvrdě zaplatí. Přinejmenším bude mít na chvíli pocit, že se samou hanbou propadne. Stejně jako typická žena narozená v Kozorohu i typická Lvice má kolem sebe cosi, co napovídá o jejím skvělém původu. A nezáleží na tom, pochází-Ii skutečně z urozené rodiny nebo se jedná jenom o iluzi. Je to něco zřetelného, téměř hmatatelného. Jednou z mála lvích slabostí je slabost vůči lichotkám všeho druhu. Ve všech jiných situacích však můžeme mluvit o její skutečně “modré” krvi, hrdém a blazeovaném chování skutečné panovnice.

Blíženec, jenž bude mít tendenci mluvit o této ženě jako o “kočce” nebo “buchtě”, ať už doslova či jenom v náznacích, velmi rychle pochopí, co znamená pojem “dáma”. Rychle si zvykne i na to (a nejspíš ho to bude těšit), že téměř všechen (nejspíš všechen) obdiv publika bude určen jí. Pozornost se na ni bude upínat i v situacích, kdy o to nebude ani nějak moc stát. Je to způsobeno jemným pláštíkem majestátnosti, který se vznáší nad každým narozeným Lvem. Nezáleží na tom, jak sladce Lvice k Blíženci promlouvá, s jakým obdivem k němu vzhlíží (téměř jako by hvězdou celé show byl právě on), většina hlav se bude vždy otáčet jejím směrem. Byť by šlo o sebepohlednějšího, sebevtipnějšího, sebeokouzlujícího a sebeinteligentnějšího muže. Cosi v jejím postoji, v jejím líném, sebejistém způsobu, jakým mluví, v gestu, jakým pohazuje svou hřívou, napovídá o jejím královském charismatu.Nechce nikomu ublížit. Opravdová, noblesní, vřelá a zamilovaná Lvice nikdy vědomě neuzurpuje postavení svého druha (ani nikoho jiného). Nemůže jenom nic dělat s tím, že ji ostatní tak neklidně pozorují a nemohou z ní ani na chvilku spustit oči.

Naštěstí muž v Blížencích má jenom zřídka majetnické sklony, a tak mu bude nejspíše její popularita připadat jenom jako další potvrzení její jedinečnosti. (Vidíte, jak je postupně ochočován?) Utěšit by ho snad mohla následující příhoda. Prezident Jack Kennedy (Blíženec) se kdysi při návštěvě Francie představil jako “muž, který doprovodil Jacquelinu Bouvierovou do Paříže”. A Jackie, jak možná víte, byla Lvice. Obecně je možno říci, že sexuální kompatibilita těchto slunečních znamení si často žádá jisté vzájemné ústupky a kompromisy. Nic nedokáže zchladit vřelost Lvice tak rychle jako zrada a neloajalita jejího druha, a to zahrnuje vše od neškodného flirtování až po skutečnou sexuální nevěru. Muž Blíženec dokáže snáze přehlédnout lví žárlivost a majetnickou hrdost, pokud se situace otočí a on se stane tím, komu bylo ublíženo. Uvědomí si totiž na vlastní kůži, jaké to je být odvržen a ignorován. To by se mu samozřejmě – vůbec nelíbilo. Ale nikdy by se v takové situaci nerozhorlil tak jako Lvice. Blíženci berou všechno jaksi ležérněji než ostatní, a o to více to platí ve srovnání s prudkým ohnivým znamením Lva.Když však Lvice svého muže narozeného v Blížencích zkrotí a ochočí, je možné, že žárlivost se pozvolna vytratí.

Problémy však mohou nastat v jejich sexuálním životě. Milovaná Lvice je výjimečně vášnivá a intenzivně milující žena. Dokáže být ale jak divoce vášnivá, tak i apatická. Nedbale milovaná Lvice je výjimečně náchylná k symptomům frigidity. Není to žena, která by se nechala svést divokým milováním primitivního milence typu Kin Kong a (ten tedy rozhodně v jejích tajných snech nefiguruje). Není to však ani žena, která by se shovívavě usmívala neohrabanosti upejpavého školáka, jenž by ji zahltil svým psíkovským obdivem. Lvice očekává od muže, že ji bude milovat s jistou finesou, obratně a zkušeně. A Blíženec bývá plný šarmu a jemnosti. Ale jeho doteky jsou občas lehké jako pírko a jeho milostné předehry tak efemérní, že by žena mohla mít strach, aby se přímo před jejími zraky neodhmotnil a nezmizel ještě před tím, než jejich fyzické milování dosáhne vrcholu. Aby muž uspokojil ženiny nejhlubší touhy a potřeby, jež jsou bezpochyby daleko žhavější než jeho, nebude se moci vyhnout občasným dramatickým scénám plným divoké extáze, které budou končit milenčinou odevzdanou kapitulací.

Když se nebude muž chtít vydat po tomto chodníčku, měl by své družce aspoň velmi často dávat najevo, že se nedokáže bránit magnetické sexuální chemii, jež mezi nimi působí. Pro ženu Lvici znamená tělesné spojení více než merkurovské mentální uspokojení nebo emocionální cvičení. Stále jí v uších zní slabé volání divočiny. Je-li však mužův přístup dostatečně imaginativní a čas od času se projeví i o něco silněji a bouřlivě, ženina náruč se mu něžně otevře. Muž by však neměl zapomínat ani na to, že jeho družka bytostně potřebuje slyšet stále znovu a znovu, že je krásná a žádoucí, protože pak se mu dokáže oddat cele. “Žena je krásná pouze tehdy, když je milována.” Obzvláště žena Lvice. Jak muž narozený v Blížencích, tak i žena ve Lvu zacházejí značně extravagantně se slovy i s penězi. Mají vybraný vkus, rádi se slavnostně oblékají, baví je cestovat, zajímají se o literaturu i ostatní umění. Oba si dokážou prosadit svoje: ona svým roztomilým přesvědčením, že to je přece její právo, on svými neodolatelnými lichotkami. Žena Lev si dokáže ochočit Blížence rychleji, jestliže bude pamatovat na způsob, jakým se ochočují neklidní, čilí a zvědaví ptáci.

Potřebujete především trpělivost a vždy začínáte tím, že se na ně zpovzdálí usmíváte a dáváte si pozor, abyste se k nim nepřiblížili příliš rychle, protože to by je vylekalo a oni by ulétli. Na začátku se vyplatí s nimi komunikovat beze slov – slova, která si mezi sebou vyměňují tato dvě sluneční znamení často obsahují semínka nedorozumění. A tak když se žena bude přibližovat jenom krůček po krůčku a nikdy muži nedá pocítit strach ze ztráty svobody, pak snad . . .Muži v Blížencích je třeba připomínat, že existují věci v jeho proměnlivém merkurovském bytí, jež jsou skutečně výjimečné, jedinečné. Proto se bude cítit šťastnější, když si ho ochočí hrdá Lvice. Když ne pro nic jiného, tak určitě alespoň kvůli nově objevené kráse jantaru, na který se už nebude moci podívat, aniž by si nevzpomněl na žlutohnědé skvrny v ženiných očích.

zdroj – denne.sk

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: