elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Typy na cvičenia s Bielou farbou

Posted by elizabethin na 21. augusta 2012

O význame Bielej farby sme si povedali už v tomto článku   Tajomstvo Bielej farby a zozbierala som kolekciu obrázkov, ktorú si môžete predtým pozrieť, kým začnete meditovať, alebo robiť jednotlivé cvičenia, aby ste sa ľahšie mohli  naladiť na túto farbu. Sú v tomto článku  Ľúbim BIELU farbu.

Pre bližšie vysvetlenie, ako to funguje s farbami a ich schopnosťou liečiť si prečítajte Aura-soma, terapia Liečenia farbami a  Aura-soma, Liečba tela a duše. Vyskúšajte aj Ako kombinovať Bielu farbu s ostnými  uvidíte aj sami.

Veľa pôsobivých zážitkov praje Eli.

Bílá: Každodenní cvičení 1

Jednoduché cvičení pro chladnější roční období. K bílé barvě pro mne osobně patří i sníh. Pokud v zimě nasněžilo a všechno je skryto pod zářící bílou, vyjděte si prostě ven, do přírody. Na procházku lesy nebo poli.

Vnímejte tu bílou barvu, její čistotu, vyrovnanost, klid, které z ní vycházejí. S každým nádechem přijímejte tuto bílou barvu do sebe.

Dýchejte tu bílou. Představte si, jak s vaším dechem do vás proudí tato bílá a tím i čistota, jas. Je to skvělý pocit, pokud člověk provádí toto cvičení zcela sám a v naprosto klidném prostředí. Uvidíte, jak se vrátíte domů celkově osvěženi a posíleni, a s novou chutí se budete moci pustit do všeho, co je před vámi.

Bílá: Každodenní cvičení 2

Nyní vám nabídnu jedno bílé cvičení na léto. Jistě víte, že člověk může jíst mnoho květů, listů a částí rostlin, které rostou v našich krajích. Tyto staré vědomosti našich předků se však bohužel v průběhu času ztratily.

Jednu rostlinu bych vám však rád přiblížil. Je to sedmikráska. Během posledního léta jsem seděl se svou rodinou na zahradě. Louka, na níž je vlastně jen málo trávníku, byla poseta malými i většími sedmikráskami.

Hotová pastva pro oči. Než jsem se doslechl, že jsou tyto květiny jedlé. Zprvu je to zvláštní pocit, vsunout do úst květinu. Kdo totiž nezná z dětství rčení: „Tuhle kytičku nikdy nesmíš jíst, je jedovatá.”

Nebo: „Mléko pampelišek je jedovaté, nikdy nestrkej do pusy prsty, které sis jím zašpinil.” Tak nám byly „vštípeny” pověry, z čiré nevědomosti . Ale zpět k našim sedmikráskám a bílé barvě. V létě jsem tedy začal trhat sedmikrásky. Říká se, že nejlepší jsou poupata a mladé drobné lístky kolem stonku. Sklízel jsem však i plně rozkvetlé květy. Je to poněkud namáhavé, než člověk nasbírá plnou salátovou misku, aby salát vystačil pro 3 osoby. Ale vyplatí se to. Je to skvělá zkušenost.

Můžete salát připravovat tak, jak jste zvyklí. Nebo si vezměte jen několik sedmikrásek a prostě je přidejte ke svému obvyklému salátu. Nyní můžete konzumovat bílou barvu těchto květů. Vezměte si do úst jeden květ, a pokuste se ochutnat bělobu něžných okvětních lístků. Samozřejmě s vědomím, že jsou v ní obsaženy všechny barvy. Odvedte tuto zářivou bělost do nitra svého těla a vciťte se do ní. Jak je cítit, co s vámi dělá?

Je to také cvičení, které mají velmi rády děti, je velmi vhodné i pro skupiny. Přeji vám při něm hodně radosti.

Bílá: Každodenní cvičení 3

Nyní vám nabízím cvičení pro rychlé mentální očištění prostoru. Naplňte v myšlenkách prostor, byt, dům, který chcete očistit, bílou barvou. Velmi účinné je, pokud vizualizujete z kosmu nějaký bílý paprsek, který jako kanál bílého světla proniká do vašeho prostoru. Naplňte tato místa prostory bezezbytku. Pokud máte pocit, že je prostor touto barvou naplněn, poproste o očištění prostřednictvím této bílé. Bílá zneutralizuje a odstraní všechno, co sem nepatří. Pak nechte tuto bílou opět kanálem navrátit do kosmu. Nebo, pokud chcete, vizualizujte, jak se ta bílá štěpí do mnoha barev, které obsahuje. Výhodou je, že to prostor znovu oživí a naplní nejrůznějšími energiemi. Je to cvičení, resp. rituál, který nevyžaduje více než 5 minut. Dobré pořízení!

Jurgena Pfaffa, Techniky liečenia farbami

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: