elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Jana -21.august

Posted by elizabethin na 21. augusta 2012

21. august je 233. deň roka v gregoriánskom kalendári (234. v priestupnom roku). Do konca roka zostáva 132 dní. Meniny má Jana.

Jana je rezolútna

Význam krstného mena Jana, ktoré je u nás bežne zaužívané a má hebrejský pôvod, je zhodný s významom jeho starozákonnej mužskej podoby a znamená “Boh je milostivý”. Nositeľky oslovujeme Jani, Janina, Janka a meniny majú 21. augusta. Janky sú ženy, ktoré objavujú dušu bytostí a vecí. Ich emotívnosť a túžba konať ich doženú veľakrát k neštandardným rozhodnutiam. Sú rezolútne, majú pevnú vôľu a dokonalý prehľad o dianí okolo seba. Disponujú obrou pamäťou a vrodeným citom pre diplomaciu. Ideálnym pre Janky je miesto asistentky, novinárky alebo ošetrovateľky. Jany by si mali dávať pozor na svoje zdravie, hlavne na žalúdok. Prospeje im, ak z jedálneho lístka vylúčia sladkosti a stravou si doplnia vitamíny C a E. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Šťastné farby Jany sú zlatá a hnedá. Ochranné rastliny ľubovník a bobkový list, ochranné kamene jantár a topás. Jany vždy hľadjú odpoveda na mnohé otázky, ktoré ich trápia. Nevedia nikdy len užívať život a prijímať jeho dary. Vždy musia hľadať, zisťovať a sledovať svoje okolie, pôsobia teda ako zvedavé a intrigánske povahy. Nie je to však tak, ony len potrebujú nájsť pravdu a odpovede na svoje otázky a keďže sú múdre, tak by sa chceli učiť na chybách iných, nie na svojich vlastných. Preto aj tak pôsobia, ako zvedavé a klebetné ženy. Nikdy však neprezradia vaše tajomstvá, sú hlboko v nich utajené a skryté, takže si ich môžete pokojne vybrať za svoje dôverníčky. Jany majú priradené osobné číslo 8 – Peniaze a to v nich prebúdza aj dravosť a chuť do práce, samozrejme až potom, keď si splnia svoje materské povinnosti. Toto meno je vhodné pre znamenia : Vodnár, ryby, Váhy a Lev.

Udalosti

1770James Cook oficiálne zabral východnú časť Austrálie pre Veľkú Britániu a nazval ju Nový Južný Wales (New South Wales)

1911 – zamestnanec múzea Louvre ukradol obraz Mony Lízy

1942Druhá svetová vojna: začala sa bitka o Stalingrad, v ktorej Červená armáda získala historické víťazstvo

1959Havaj sa stal 50. štátom USA

1968ČSSR obsadili vojská armád Varšavskej zmluvy

1986 – prírodná katastrofa pri brehoch jazera Nyos v Kamerune; únik CO2 usmrtil 1800 ľudí a 3500 kusov dobytka

1987 – hardrocková americká skupina Guns N’ Roses vydala svoj debut Appetite for Destruction

1991Lotyšsko vyhlásilo úplnú nezávislosť od Sovietskeho zväzu

1993NASA stratila kontakt so sondou Mars Observer

Narodenia

   zdroj-horoskopy.einfo.sk, wikipedia.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: