elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena lev a Muž býk

Posted by elizabethin na 20. augusta 2012

Může Býk kdy pomyslet na královnu? Většina Býků se cítí více doma v obchodě s porcelánem než ve společnosti někoho z královského rodu a vy víte, jak nervózní jsou v obchodě s porcelánem. Nemají strach z okázalosti dvora, ale všechno to ustavičné klanění a poklonkování, všechny ty projížďky ve zlatých kočárech a korunovace, které trvají celé dny, přičemž se každý nachmelí a nemůže potom řádně pracovat – to je na přízemního muže Býka až příliš mnoho zbytečné slávy. Ne že by nedokázal ocenit krásu. Většina Býků má skryté (či zřejmé) umělecké nadání, ať již se jedná o malování, tanec, sochařství či hudbu. Ovšem jeho největším nadáním je dívat se na svět skrze “praktické brýle”. Své peníze a své city si vždy šetří pro lepší příležitost – a vyhazování za červené koberce a královské klenoty podle jeho názoru takovou příležitostí rozhodně není. Dívka Lev potřebuje muže, který by ji uznával jako královnu, který by jí (kromě toho, že ji bude milovat a obdivovat se jí) dokázal zajistit život, jaký si zasluhuje. Zkrátka chce takového partnera, který by jí umožnil žít takovým způsobem života, na nějž by si ráda zvykla.

Chce být obklopena přepychem a kultivovanými Iidmi, touží po existenci plné nádherných šatů, večírků a oduševnělých rozhovorů, drahých prstenů a občasných výletů po africkém safari či letních dovolených strávených na Riviéře. “Červenec a srpen jsou na Manhattanu (či v Los Angeles) tak nepříjemné, není-liž pravda? Všichni ti turisté …” (Jinými slovy: “poddaní”.) Můžete si jistě domyslet, že se bude cítit poněkud nervózní a netrpělivá, pokud muž Býk, kterého miluje, od ní očekává, že bude tvrdnout v maličkém bytě, že mu bude nosit pivo a brambůrky, zatímco on bude v ponožkách čumět na televizi a číst si přitom noviny. Jak nízké a neurozené. A tak ho jedné noci překvapí. Přinese mu místo piva sklenku ledově studené perlivé vody s kolečkem citronu, porcelánový podnos se sušenkami potřenými kaviárem, podá mu exkluzivní časopis otevřený na zadních stránkách, kde jsou inzeráty na prodej domů (z nichž nejlevnější se dají pořídit za nějakých dvě stě tisíc dolarů), a láskyplně mu nazuje pohodlné a módní přezůvky z toho nejdražšího obchodního domu ve městě.

On pod vousy zamumlá něco jako “děkuji” a láskyplně se na ni usměje. Následující večer, když ona přijde později domů od kadeřnice (protože jí nedal peníze na taxík a metro bylo přecpané), tam již muž sedí, reptá nad tím, že jde pozdě, na stole pivo a brambůrky, na nohách ponožky a v televizi právě jedou zprávy. Ty přezůvky jsou moc malé, a stejně si myslí, že muži, kteří doma nosí přezůvky, jsou zženštilí. A ten drahý časopis? Jaký časopis? S jakými inzeráty? Později najde časopis strčený v komoře pod krabicí se stelivem pro kočky. Zcela zřejmě musí někdo z nich ustoupit. Ovšem Býk to nebude.Býci nikdy neustupují. Bud’ si stojí stále na svém – nebo zaútočí. Bude pro ni lepší, když se smíří s tím, že její milenec či druh trvá na svém, než aby riskovala, že zaútočí, věřte mi. Pokud je však ochotna počkat a nenaléhat na něj, možná ji on jednoho dne obdaří vším tím, o čem sní, včetně prstenů a drahých dovolených – možná dokonce i pěkným domkem na předměstí nebo krásnou farmou na venkově – s krbem, trámy a s nádhernou zahradou, která bude každé ráno příjemně vonět čerstvě posečenou trávou.

Možná sice svého vysněného finančního zabezpečení nedosáhne přes noc, ale ona by stejně nenašla muže, který by měl větší naději, že jí jednou bude moci darovat království, kde by mohla panovat. Stačí, když mu dá čas a nebude na něj zbytečně naléhat.V roce 1971 jsem navštívila “zámek” Hearstů v Kalifornii, sídlo Williama Randolpha Hearsta (slunečním znamením Býka). V celé rezidenci, kamkoli jsem vkročila, bylo cítit býčí myšlení. Odhodlaný muž Býk, který pomalu, ale jistě buduje svoje novinové impérium, hromadí miliony a poté vytváří – z důvěrného snu, který choval ve svém nevyléčitelně romantickém srdci – pevný, hmatatelný pohádkový zámek, který není v žádném slova smyslu imaginární. Nábytek v každé z několika stovek místností byl masivní, všechno v onom sídle bylo větší než normálně, větší, než bylo potřeba – a všechno bylo dokonalým odrazem typického obdivu Býka k jednoduché a strohé nadměrné velikosti. Pro Býka platí, že čím větší, tím lepší.

Kamkoli jsem se podívala, všude jsem mohla pocítit též Venušin vkus pro “nezbytný přepych”, jako byly zlaté vodovodní kohoutky v koupelně, tapety z čistého hedvábí, tlusté perské koberce a vyumělkované (velké, samozřejmě) mramorové sochy. Každý muž Býk by se měl jet na Hearstův zámek podívat, aby viděl, jak vypadají Býkovy sny, když se bezezbytku naplní. A pokud miluje ženu Lvici, měl by ji určitě vzít s sebou. Bude okouzlena a celou cestu domů bude příst jako malé kotě. Možná jí začne svítat, že i ty jeho ponožky, které nosí doma, ji vedou k témuž cíli – a pokud mu v jeho namáhavé cestě sama pomůže a nebude mu v ní bránit, dočká se. Muž Býk může být právě tím, který jednoho dne daruje své Lvici k narozeninám přepychovou jachtu. Jakmile Býk nakonec dosáhne v životě svého cíle – kterým je pohodlný domov a dostatečně velká sbírka Washingtonů, Lincolnů a Jeffersonů (nikoli obrazů, ale bankovek) – Lvice se postará, aby si bohatství dostatečně užil, a dohlédne na to, aby byl v pohodlí, aby se ve svých ponožkách procházel po chlupatých, teplých kobercích do rytmu stereofonních houslí, aby se mu dostávalo neustálé pozornosti a aby si dostatečně vychutnával nádhernou, poklidnou existenci.

Nic ho nemůže učinit šťastnějším.Ovšem on zatím teprve hloubí základy a nechce se ničím zdržovat. Rozhodně tedy nemá chuť navštěvovat různé večírky, politikařit s jejími přáteli, být obětí jejích královských vrtochů a oprašovat její trůn. Všechny ty bláhovosti, s jakými ona neustále hýčká svou pýchu a leští své ego, mu připadají jako ostudné mrhání časem – a Býci nemají rádi mrhání časem o nic více než mrhání penězi.Ačkoli tato dvě sluneční znamení jsou v kvadratuře, a tudíž jsou schopna se díky svým odlišnostem dostatečně divoce pohádat, pokud se vždy smíří dříve, než se nad nimi začnou stahovat hustá mračna neporozumění, jejich vztah může být nádherný. Budou si skvělými společníky při procházkách nekonečným počtem místností jejich sídla, při krmení labutí u jezera, při romantických večeřích za svitu svíček, při vytahování padacího mostu nad vodní příkop a také každou noc, když jim bude před spaním služebnictvo stlát jejich postele s nebesy.

Ano, řekla jsem postele – množné číslo. Pravděpodobně budou mít totiž každý svůj vlastní budoár, neboť Lvice bude chtít mít vlastní ložnici s přilehlými místnostmi. Koneckonců, musí mít přece místo pro svou kosmetiku, voňavky, parfémy, koupelové oleje a hřívy (paruky). Pokud budou trpěliví … nu, Býk trpělivý je, takže alespoň jedna polovina problému by byla vyřešena, nicméně ona je znamením ohně a znamení Ohně se většinou přílišnou trpělivostí chlubit nemohou. A právě proto se v prvním období výstavby jejich krásného zámku budou asi často rozčilovat a atmosféra kolem nich bude napjatá, ať již půjde o bezvýznamné epizodky či o skutečné neshody. V mezidobí, kdy spolu pak budou snít o tom, že všechna jejích povlečení, všechen porcelán a všechno stříbro ponese společný monogram vkreslený do srdíčka, mohou též veškerý volný čas, přesněji řečeno veškerý volný čas Býkův, strávit milováním. Tyto chvíle mohou být jedněmi z těch chvil kdy jsou spolu oba v naprosté shodě. Na druhé straně však také nemusejí – to záleží na vztahu Slunce-Měsíc v jejich horoskopech.Pokud je vztah mezi jejich světelnými tělesy pozitivní a harmonický, mohou spolu tělesné kompatibility dosáhnout snadno.

Žena Lev je hrdá a k cizím lidem povznesená, ale pokud je v náruči muže, kterého skutečně miluje, stává se divokou Lvicí překypující láskou a sex-appealem. Býk nemá nejmenšího úmyslu se bránit, když se ona svýma jemnýma rukama probírá v jeho vlasech, když hladí jeho kůži, když mu masíruje záda,líbá ho na ucho a hladí mu ruku. Muž Býk je téměř bezbranný vůči doteku a vůni své ženy, a jelikož ženy Lvi téměř všechny rády používají parfémy, může spokojeně funět jako Disneyův býk Ferdinand ve stavu naprosté blaženosti. Má sice ohromnou sílu, ale tomuto muži hrozí nebezpečí, že se stane Samsonem ve spárech smyslné Lvice Dalily. Je ovládán Venuší, a nic mu nepřináší takový klid mysli a duše jako naplnění jeho hluboce lidských milostných tužeb s vášnivou Lvicí – snad kromě svazku zelených bankovek či vůně čerstvě upečeného, z trouby právě vytaženého jablečného koláče. Pokud je vztah mezi jejich Slunci a Lunami negativní, pokud jsou v kvadratuře či opozici, potom je potřeba učinit jistá opatření, aby jejich sexuální vztah byl skutečně harmonický.

On se totiž může postupem času pomalu unavit snahou o ukojení jejího nenasytného ega – pokud je často nucen spávat sám nebo pokud v posteli často vidí jen její záda protože ji během dne neuspokojoval natolik, aby získala pocit, že si tu noc zaslouží její královskou přízeň.Nebo možná ji samu začne pomalu unavovat ono tajné přání, aby se více snažil naplnit její tělesné potřeby a aby jí svůj obdiv dal najevo sexuálně živěji. Býkovo přízemní a někdy tak trochu suchopárné milování jí může přinést zklamání a ona bude vedle něj ležet v posteli s očima otevřenýma a snít o princi, který si odnese její čekající srdce, avšak princ nepřichází, a ona bude ronit slzu za slzou, protože bude příliš hrdá na to, aby své zklamání a svůj smutek dala najevo. A za nějaký čas může být ze srdečné, veselé a láskyplné Lvice naprosto frigidní partnerka. Frigidita je u instinktivně vášnivých žen Lvů nebezpečím naprosto reálným, neboť pokud je ustavičně zanedbávána, potom její ohnivé sny a tužby mládí zamrzají v chladnou lhostejnost, v jakýsi nepřirozený obranný mechanismus – a to je konec velice smutný. Neboť – proč by měla královna komukoli ukazovat, že není dostatečně uctívána? Dokonce ani jejímu princi-manželovi, který ji za takto tragických okolností ztratil, není dovoleno, aby její zlomené srdce byť jen zahlédl či aby se dozvěděl o její hrozné prázdnotě a osamělosti.

Falešná pýcha je Waterloo každého Lva. Kombinace jeho zatvrzelosti a její falešné pýchy vede oba k neklidu (či rezignaci) a k tomu, že nenacházejí naplnění. Mezi nimi tak nějak schází upřímná komunikace. Nikdy spolu navzájem nehovoří o tom, co by chtěli na jejich milování vylepšit, takže z lásky časem nezbývá nic víc než jakási pohodlná známost a společnost, nebo končí rozchodem. Občas jeden z takovýchto milenců či partnerů nachází únik v alkoholu, drogách či příležitostných známostech. Ovšem obyčejně k tomu nedochází. Jsou oba příliš počestní na to, aby byli nevěrní, příliš si uvědomují svou vlastní pověst, než aby ze sebe byli ochotni udělat veřejně blázny – i když zároveň jsou také příliš tvrdohlavými (on) a příliš hrdými (ona) na to, aby nalezli řešení, s něhou a jemností … společně. Ovšem na vzájemné přiznání a oboustrannou pokoru, jež může přivolat neočekávaný zázrak, není nikdy pozdě a měli by začít tím, že zavzpomínají, jaké to mezi nimi bylo, když se do sebe zamilovali.

Ta vzpomínka je obměkčí … a oni budou moci svůj vztah rozvíjet dále. On není mužem, který by oceňoval, že mu žena chystá chutné jídlo nebo že mu podstrojuje, ať již doma či na veřejnosti. Ona to zjistí hned, když na ni jednou u večeře poprvé vyjekne: “Kde je kečup?” “Tomuhle říkáš sendvič? Běž s tím zpátky do kuchyně a dej tam víc sýru.” Nebo: “Co takhle pořádný hrnek kávy? Z těch malinkatých věcí z porcelánu tady na stole mně běhá mráz po zádech.” Ona ho obviňuje z toho, že je občas neotesaný a téměř neustále tvrdohlavý, což skutečně je. On ji zase obviňuje z nadutosti, panovačnosti a snobismu, v čemž má také pravdu. Co uděláte, když jsou vaše výtky jednoho vůči druhému opodstatněné? Je to prosté. (Nikoli snadné, ale prosté.) Ona musí pochopit, že jeho nedostatek způsobnosti jednoduše vyjadřuje jeho “zemskou”, spolehlivou povahu, jeho opovržení nad neupřímností a falší – a měla by se mu v tomto přiblížit. Rovněž by si měla uvědomit, že jeho tvrdohlavost ukazuje na sílu charakteru. Měla by ho přestat provokovat a neměla by se chovat jako rozmazlená královna, která trucuje, kdykoli není něco po jejím.

Jeho tvrdohlavost však zmizí jako mávnutím kouzelného proutku, pokud se k němu bude chovat srdečně, bude mu dávat najevo svou hlubokou lásku a pokud bude opět dbát o jeho spokojenost. On si potom musí uvědomit, že její panovačnost není ničím jiným než vrozeným pudem, který skrývá její obavy z vlastní neschopnosti. Měl by, ji proto přestat vystavovat bolestivému posměchu, což doposud činil tím, že odmítal uznávat její skutečnou ženskou nadřazenost, stejně jako jí odmítal zahrnovat poklonami, které ona tak potřebuje. Pokud si ji chce opět získat, potom by ji měl častěji brávat s sebou mezi lidi, aby tam mohla zářit, a měl by jí dávat najevo – a to především slovně -, že si je vědom toho, jaké má štěstí, že si vzal takovouto po všech stránkách vynikající ženu. (Neboť každá žena Lev je právě takovou, bez ohledu na její malé nedostatky.) Jeho Lvice má totiž neobvyklou schopnost dávat i přijímat lásku, pokud je náležitě oceňována .. . a pokud je její láska opětována, Bez ohledu na svůj věk je Býk ve své duši plyšovým medvídkem, baculatým symbolickým dítětem zvěrokruhu (jak je popsán v kapitole Dvanáct tajemství lásky v úvodu této knihy), pohodlně usazeným na své vysoké dětské stoličce u stolu.

Jednou jsem znala ženu Lva, která nebyla schopná ve svém manželovi Býkovi vidět onoho pomilování hodného “medvídka”, ale vnímala ho pouze jako tvrdohlavého, dospělého muže, pro kterého existovaly pouze věci praktické a pro něhož veškeré city byly hloupým sentimentem. Přemluvila jsem ji, aby mu jednou domů přinesla obrovského vycpaného plyšového býka, jací se normálně dávají – ano, dětem. Jen něco zavrčel. A to bylo vše. Ani neřekl “děkuji”. Naprosto tuto plyšovou podobu sebe samého ignoroval – celé týdny. Raněná Lvice hračku položila na televizi, aby ji měl neustále na očích, a stále nic – flegmatický, uzavřený Býk to nekomentoval jediným slovem. Potom onemocněl, a když jednou spal a ona utírala prach na televizi, bezděčně z ní hračku býka sňala. Když se potom její manžel probudil, rozlehl se po celém domě křik: “KDE JE MŮJ BÝK?! CO JSI UDĚLALA S MÝM BÝKEM?!” A ona pochopila. Býk a Lvice musejí vzájemně pozorně naslouchat naléhavému, tichému srdci toho druhého .. . on musí odhalit, že ona svou povýšeností chce vlastně říci: “Prosím, ukaž mi, jak moc mě miluješ.” A ona musí pochopit, že on se jí svou zatvrzelostí snaží vyjádřit: “Prosím, slib mi, že vždy zůstaneš se mnou a nikdy mě neopustíš.”

zdroj – denne.sk

 

 

 

Reklamy

Jedna odpoveď to “Žena lev a Muž býk”

  1. Georgino said

    Celkově je tato kombinace o velkých ústupcích z obou stran. A není to vůbec jednoduché spojení. Zkráceně řečeno za svůj vztah bych vyzdvihl: nekonečně obrovskou lásku jeden k druhému, sexuální stránku, vzájemná romantika a pokud jsou společné aktivity je to velké plus a způsob řešení různých situací. K tomu méně příjemnému patří obtížnější komunikace (on chce plánovat , ona je spontánní, on se snaží dohodnout, ona na to nemá trpělivost), pohled na finance (ona je bezstarostná, jeho děsí, že by nevyšel s penězi). Přesto tito dva spolu mohou mnoho dokázat, ale musí se naučit jak přistupovat jeden k druhému.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: