elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena v dnešnej dobe a jej voľba

Posted by elizabethin na 9. júla 2012

Na světě jsme proto, abychom se odnaučili to, co jsme se naučili v dětství. A v neposlední řadě je to i utkvělá představa, že čím víc toho budeme dělat, tím víc nás budou mít druzí rádi.

Je to samozřejmě omyl, neboť naše podstata spočívá v přítomném okamžiku. Zaměřím se nejdříve na ženy, přestože vím, že je to i problém mužů. Žena dneška je převážně a předesílám především z VLASTNÍ VOLBY (teď se budu asi už po milióntý opakovat) matka, manželka, uklízečka, kuchařka, pradlena a v neposlední řadě mnohdy i samojediná živitelka rodiny.

Znovu ovšem zdůrazňuji z VLASTNÍ VOLBY.

Mnohdy je to ovládací manévr, jindy prokletí představy, že čím víc toho zvládám, tím víc mě budou mít druzí rádi, jak ostatně píši ve svém jiném článku. Opak ale bývá pravdou. Zamysleme se na tím logicky. Žena přijde domů z práce, stejně jako muž, ale jí nastává druhá směna v podobě výše zmíněných funkcí, zatímco muž usedne s novinami před televizi.

Pokud není kompletně nemohoucí (a to není, když chodí do práce), je přeci rovněž schopen si připravit jídlo, vyprat a vyžehlit si prádlo, jít se věnovat dětem, klidně i utřít prach, zkrátka postarat se o sebe. Proč by měla ženská dělat práci za dva? Ve skutečnosti to postrádá logiku. Vydělávají si přeci oba stejně, kolikrát žena víc.

Muži ale byli takto naučeni od svých maminek a ty zase od svých, tak jim to nesmíme zazlívat. Jen je to musíme naučit. Stačí jen překonat strach, že se od nás všichni odvrátí v okamžiku, kdy se zajetému způsobu vzepřeme. No a co muži? Ti, když do úmoru od svítání do svítání pracují si rovněž tímto způsobem chtějí koupit lásku ostatních, ale tento pocit se pořád nedostavuje, přestože si pořád přihazují a přihazují… a ono pořád nic.

Ono se ale nic dostavit nemůže, protože model podmiňované lásky, ,,budu tě mít rád, když…“ je tak maximálně základnou pro vznik rakoviny. Muži, ale i ženy se však můžou prací přesmíru zaobírat i z jiného důvodu. A to proto, aby se vyhnuli „manželským povinnostem“. Ale o tom je už jiná pohádka.

zdroj – prišlo mi mailom :-)))

Reklamy

2 komentáre to “Žena v dnešnej dobe a jej voľba”

  1. Rado V. said

    Tak s týmto maximálne nesúhlasím.Príliš subjektívne,zatrpknuté,zastaralé,svet už funguje trošku ináč :-)………..Akého muža žena hľadá,takého nájde,tak,tak a kto za to môže????Len my,len my sami 🙂 🙂 Pekné leto a odpočinok všetkým.R

    • anitraM said

      Pravda je v tom ako si zariadiš tak máš. Len väčšina manželstiev funguje tak, že muž sa spolieha na manželku, že zabezpečí potrebný chod domácnosti. Manželka v snahe o dokonalé spolužitie sa snaží, až sa v tom kolotoči zamotá a je na všetko sama. Nevravím, že to funguje všade tak. Takže si nemyslím, že by to bola dávna minulosť o čom sa tu píše. Ale vrátim sa na začiatok je na nás ako si svoj život kočujeme. 😉 Krásny dník všetkým.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: