elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Proč přicházíme na tento svět?

Posted by elizabethin na 31. mája 2012

Člověk přicházející na tento svět se inkarnuje z “neprojeveného” světa (je to svět našeho “domova”, svět, který ještě neumíme poznat našimi omezenými možnostmi poznání),aby na sobě pracoval, aby se v něčem zdokonalil, aby postoupil ve svém vývoji dál.

Většina lidí ale chápe život tak, že si chce užít všeho – lásky, jídla, odpočinku, přátel, tvorby, rodiny, zdraví a všeho ostatního. Ano, člověk má právo na skvělý život, ale jen za určitých podmínek. Chceme-li se vyvarovat problémů a neštěstí, musíme znát a dodržovat správná pravidla chování v životě. Základním pravidlem je vyvarovat se negativních emocí vůči okolí, tzn. konfliktních vztahů. Zajištění dlouhotrvajícího komfortu v životě, a to i s přispěním Vyšších sil, vyžaduje, abychom se naučili přijímat okolní svět takový, jaký je a ignorovali z pohledu jednotlivce jeho nedokonalost.

Abychom mohli pracovat na růstu svého nedokonalého „já“, přinášíme si s sebou určitou zátěž – v ezoterice se nazývá zralá nebolirodová karma. Je to jakési předurčení, ale není bezvýchodné. Vždy můžeme svou situaci změnit, ovlivnit, vždy můžeme najít východisko. Nebo alespoň pochopit, proč jsme se právě „takto“ narodili a smířit se.

Zdá se, že ještě větší vliv na náš život má karma získaná. Jde o nahromaděné negativní emoce, které si člověk nakupil během svého současného života. Důležité je pochopit, že člověk může mít názor na svět jakýkoliv, ale nesmí odsuzovat jiné lidi, že nesdílejí jeho názor, nesmí být nespokojený se světem, jaký je. Vše, co je, má nějaký svůj smysl a není to náhoda. Pokud v našich myslích existuje vyhraněná představa o tom, jaký má být svět, který nás obklopuje, nazýváme tento stav idealizací.

Idealizovat si cokoliv znamená připisovat tomu nadměrnou důležitost a prožívat negativní emoce v situaci, kdy se reálný svět neshoduje s naším ideálním modelem. Něco nás může otevřeně dráždit a rozčilovat. Mohou být také situace, kdy neprožíváme negativní emoce přímo, ale už při představě ztráty této věci. Je to vlastně jedno, jak prožíváme své idealizace. Jedno je ale jisté. Cokoliv si idealizujeme, o to rozhodně přijdeme. Říká se tomu karmická výchova a je to proces rozbití našich ideálů.

Duše přicházející na Zem si volí pobyt zde buď jako prožití očistce nebo odpočinku a osvícení. Úroveň této karmické výchovy závisí na vyspělosti duše. Hodně výchovy = očistec. Málo výchovy = odpočinek. Takto snáze pochopíme, proč se někdo narodí do materiálního blahobytu, do skvělých lidských vztahů, jako génius v nějaké tvorbě, a někdo do rodin postižených chudobou, válkami a násilím. Ale důležité je, jak s těmito podmínkami naloží. Vždy může z tohoto jednoho života odejít jako lepší než na něj přišel. A nebo horší..

Nezapomínejme, že na tomto světě jsme pouze na krátkém výletě. Těch několik desítek let je pouhý okamžik ve srovnání s délkou existence naší duše. Zároveň nezapomínejme, že náš život je exkurze. Máme možnost stát se člověkem, jít, dívat se a vyzkoušet si všechno. Napravit své hříchy. Všechno používat, ale vědět, že nic mi tu nepatří, není to můj svět. Narodil jsem se beze všeho a tak i odejdu.

Zdroj: Karma – život bez konfliktů, Alexander Svijaš, 

Reklamy

4 komentáre to “Proč přicházíme na tento svět?”

 1. moonica said

  🙂 elizabethin,

  po prečítaní som si spomenula na toto :

  … všetko smiem, ale nie všetko mi osoží, všetko smiem, ale ničím z toho sa nenechám zotročiť … /Pavol apoštol/

  🙂 pohodový deň prajem všetkým 🙂

  • ahoj monika
   ja simyslim, ze kazdemu cloveku je skor ci neskor jasne, ze na zem sa prisiel niecomu naucit a aj materia nam sluzi k tymto lekciam, lebo nas puta a zotrocuje a kvoli nej nevidime co je skutocne spravne a dolezite pre nas vyvoj
   ale kedze zivot je dlhy, dajme tomu 70 rokov , tak je stale dost casu na toaby nas to ten zivot naucil a zopakovalo sa to za par rokov, zvycajne za tych 7 rokov, znova nastava obdobie skusok a preverenia ci sme pochopili co mali a ak nie ach jaaaj, lekcie sa opakuju 🙂
   ak sa nechame zotrocit ludmi, dobre je to pochopitelne, ale ak sa k tomu prida aj materia mhmhm tak prichadzaju nehody , straty , zranenia, choroby hmhmmh
   dnesna doba je o zotroceni v tomto zmysle, mas pravdu mhmh netreba sa nechat zotrocit nikym a nicim 🙂
   pekny den prajem :-))))

 2. anitraM said

  Včera som počúvala video a vraj pobytom na Zemi sa 18x rýchlejšie rozvíjame ako bez hmotnej úrovne.

  Pekný článok a naozaj je len na nás ako zvážime a využijeme tento čas. Miľujme, tešme sa, majme pekné vzťahy, nech náš život je naplnený .
  Krásny dník všetkým. 😉

  • ahoj martinka
   ano je to tak, vraj sa tu ucime rychlesie ako na inej urovni hmmh
   ale je pravda aj ze materia a svetske hmotne veci by nam mali sluzit na dosiahnutie toho ze si uvedomime co je dobre a vyuzijeme to vo svoj prospech, a nie ze sa to stane niecim na ovpadanie druhych a nakoniec podlahneme tomu aj my hmmhmh
   mne sa zda ze naozaj tato doba je o takom zotrocovani hmhmh
   clovek na to aby bol stastny potrebuje len urcity standard a mnohi su dalko za nim a este aj tak im nestaci a su nestastni a maju hrozne vztahy plne pretvarky a citia sa opusteni a sami hmhmmh
   je to smutne kolko ludi zije pomyleny zivot, ale je dobre, ze mnohi si to uvedomuju a uz vidia aj, ze im staci menej, ale zato si to vedia vychutnat a j pracuju na svojich vztahoch a to je uzasne
   coraz menej ludi si klame a podvadza sa na vzajom, radsej su sami a snazia sa o standard ako zit vo zvazkoch ktore ich nenaplnaju :-))
   pekny den prajem a nech sa dari 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: