elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Znamenia zverokruhu a to, Čo o sebe ešte neviete :-)

Posted by elizabethin na 23. mája 2012

Beran – b o j o v n í k   21. 3. – 20. 4.

Legenda o Beranech: Děti Phrixus a Helen chtěla jejich macecha obětovat, proto se rozhodly, že utečou. Od boha Herma dostaly zlatého berana, který je měl přenést přes oceán. Byla to vyčerpávající cesta, při které Helen utonula (toto místo Řekové pojmenovali Helespont). Beran se však nevzdal a do bezpečí dopravil alespoň chlapce. Zvíře bylo na důkaz vděku obětováno Diovi a tento bůh pak stvořil znamení Berana, které je známé svou paličatou vytrvalostí a silou.
Životní heslo: Já chci!
Jak je poznáte: Dveře místnosti se rozletí a v nich se rýsuje štíhlá sportovní postava, která na sebe okamžitě upoutá pozornost. Rozlehne se hlasití “haló” a společnost do té doby spíše znuděná, rázem ožije. Žádný div právě vstoupil beran. Existují dva typy beranů, jeden vysoký a štíhlý s kostnatýma dlouhýma nohama, druhý menší a statnější s kulatou tváří a veselýma jasnýma očima. Typické pro všechny typy beranů je klenuté obočí, které i ve stáří přetrvává tmavé.
Charakter: Berani jsou pravými vůdčími typy. A to i přesto, že jim často chybí trpělivost. Dokáží však do každého projektu vnést počáteční nadšení a energii, což je vlastnost k nezaplacení. Navíc často bývají ušlechtilí, odvážní a činorodí organizátoři. Vynikají silnou vůli a neúnavností. Obvykle jednají velmi spontánně, impulzivně až dravě. Dynamičnost, přísnost, otevřenost a velká (až nezdravě velká) upřímnost jsou jejich typickými vlastnostmi. Berani mívají obvykle skvělou schopnost regenerace, z každé porážky se bleskově vzpamatují, načechrají pomačkané sebevědomí a vyrážejí znovu do boje.
Co milují: Pochvalu.
Co nesnášejí: Nespravedlnost.
Jak pracují: Je moc práce, tak do toho! Nic nedokáže berana víc pobudit než hromada úkolů, které může zvládnout samozřejmě pouze on. A tak pracuje, nadšeně a neúnavně, často do úplného zemdlení. Beran nikdy není nemocný, onemocní-li, tak z přepracování. Ale to není to nejhorší, co ho může potkat. Průšvih nastane, když nemá kde svou energii vydat. Pak dokáže být skutečně hysterický a vzteklý.
Vzorový hrdina: Achilles.
Zvláštní znamení: Výrazné obočí a rusé vlasy.
Dobrá rada pro berana: Ve dne v noci si opakujte – zlaté slovo, to, které zůstane v ústech.
Dobrá rada pro vás ostatní: Berana musíte utahat, nebo dojmout, jinak s ním nevydržíte!
Kde se budete cítit dobře: Anglie, Dánsko, Horní Slezsko, Německo, Japonsko a Sýrie, z měst to je Berlín, Krakov, Utrecht, Verona, Padova, Florencie, Neapol, Marseille, Birmingham.
Ideální šéf: Někdo hodně diplomatický a klidný, jako bývají například zrozenci Vah.
Ideální přítel: Člověk, který je aktivní – Vodnář.
Ideální partner: Podle tradiční astrologie je to střelec, ale statistiky uvádějí, že se velmi často dáváte dohromady s přizpůsobivými a romantickými Rybami.
Kdo vás eroticky přitahuje: Muže velice často ženy ze znamení Lva, ženám se líbí Štíři.

Býk – p o ž i t k á ř  21. 4. – 20. 5.

Legenda o Býcích: Znamení Býka je opředeno věhlasnou legendou o Jupiterově přeměně v bílého býka, aby k sobě přilákal svůdnou Európu. Když se krasavice ke krotkému zvířeti přiblížila, Zeus ji odnesl na Krétu, kde se s ní miloval. A proto se o Býcích říká, že sice vypadají klidně, ale jsou připraveni dostat všechno co chtějí.
Životní heslo: Já si počkám.
Jak je poznáte: Potkali jste rozvážného, trochu pomalého člověka s velkýma rozkošnickýma očima, tmavou pletí a bujnou kšticí? Věřte, že jste pravděpodobně viděli muže či ženu narozenou ve znamení býka. Líbí se vám jejich mladistvý vzhled, mírná povaha a pohodové chování? Pak se smiřte i s tím, že z klidu je opravdu nevyvede nic a že jejich nejoblíbenějším kusem nábytku je gauč. Lidé tohoto znamení mívají dobře vyvinutí smysly, nejvýrazněji chuť. Ano, u stolu plného lahůdek býka odhalíte na první pohled. Mlsně obchází, nasává vůně a tváří se blaženě.
Charakter: Býci jsou vytrvalí, důslední, tvrdošíjní, praktičtí a někdy i rozhodní. Jejich názory bývají dost konzervativní a vůbec se nedoporučuje jim je vymlouvat, to by mohlo býka ošklivě rozlítit. Základním nutkáním býka je zajistit si všechny hmotné záležitosti – domov, dobré zaměstnání a peníze na osobním účtu. Pak je šťastný, ovšem jen do té doby, než mu někdo nebo něco zabrání ve spokojeném spásání sladké a šťavnaté trávy či ohrožuje jeho životní jistoty. Avšak pozor, býk nedokáže být věrný. Po čase využije ostatní ve svůj prospěch!
Co milují: Barvy, vůně, libé chutě a zvuky. Ženy milují kytice růží a čokoládu. Muži krácení rodinného rozpočtu.
Co nesnášejí: Pohyb. Býk se vždy jen prochází, cokoli rychlejšího než volná chůze je pro něho poklusem.
Jak pracují: Vážně nevíte? Jasně, že pomalu, důkladně, odpovědně, s rozmyslem a s vědomím jistého výdělku. Býk v žádném případě není sluha, který vám všechno poslušně odkývá. Tito lidé mají jasnou představu o tom, čeho chtějí dosáhnout, a jsou si vědomi své ceny. Jejich kvality nejlépe oceníte především v období, kdy nastanou tzv. těžké časy. Není silnějšího a rozvážnějšího pracovníka. Když už ostatní ztrácejí zájem a jejich energie ochabuje. Býk zůstává – odhodlaný, klidný a zaměřený na svůj úkol.
Vzorový hrdina: Minotaurus.
Zvláštní znamení: Býčí šíje. Krk je vůbec stěžejní částí jejich těla. V zimě býka poznáte podle silné šály, několikrát omotané kolem hrdla. Pokud má chřipku či rýmu, jako první ji pocítí v krku. V dětství je náchylný k onemocnění krčních mandlí. A i když je krk býkovou Achillovou patou, může být zároveň zdrojem síly. Tito lidé bývají totiž obdařeni nádherným vábivým hlasem.
Dobrá rada pro býka: Přiznejte alespoň jednou za rok svou chybu.
Dobrá rada pro vás ostatní: Pamatujte na to, že jakákoli novinka, změna či risk je pro býka zcela nestravitelná záležitost.
Kde se budete cítit dobře: Irsko, Kypr, Polsko, Švédsko, východní Švýcarsko a Madeira, z měst zvláště Dublin, Lipsko, Lucern, Mety, Parma, Mantova, Curych.
Ideální šéf: Solidní a upřímný člověk – například Štír.
Ideální přítel: Sportovní typ a optimista Střelec.
Ideální partner: Ten, kdo zodpovědně přistupuje ke vztahu – Kozoroh.
Kdo vás přitahuje: Muže přitahuj elegantní zrozenkyně Raka, ženám nedají spát Vodnáři nebo Panny.

Blíženci – z v ě d a v e c 21. 5. – 21. 6.

Legenda o Blížencích: Když v boji padli nerozluční bratři Kastór a Pollux, měl odejít Pollux, který byl bůh, na Olymp, kdežto smrtelný Kastór do Hádovy říše. To oba tak roztesknilo, že je Zeus spojil ve hvězdnou konstelaci a znamení Blíženců, aby mohla být dvojčata stále spolu.
Životní heslo: Řeknu všechno, co vím…!
Jak je poznáte: Potkali jste člověka s jiskrnýma očima, mrštným jazykem, s neutuchající dobrou náladou a roztomilým výrazem? Vypadal tak trochu jako James Bond, Serlock Holmes a Marquis de Sade dohromady? Pak to byl blíženec. Blížence jsou vesměs přívětiví, zdvořilí a velmi pohybliví lidé, kteří milují změnu a drby. Jejich největší předností je objevování a hledání nových podnětů, nápadů a námětů. Největší slabostí pak povrchnost a přelétavost. Nikdy nevydrží v klidu dělat jednu věc na jednom místě a příliš dlouho.
Charakter: Říká se, že je – žlučovitě sangvinický. A je to pravda. Blíženci se dokážou vztekat, i když na to vůbec nevypadají. Dokážou se smát, a to i sami sobě. Adaptabilita je nepochybně jejich největší předností. Mají však tendenci se soustředit na příliš věci najednou, což je vlastnost pro jiná – obzvláště zemská znamení naprosto nestravitelná. Typická blížencova neposednost a talent průběžně měnit základní pravidla hry dokáže například Kozoroha přivádět k šílenství.
Co milují: Flirt.
Co nesnášejí: Stáří a tloušťku.
Jak pracují: Intenzivně a dobře. Když jsou v akci, podobají se svou hyperaktivitou beranovi. Ne nadarmo se říká, že beran s blížencem prodá i Manhattan. Rozdíl mezi nimi je v tom, že blíženec mívá menší výdrž. Zato je flexibilnější a svobodnější. Jedině blíženec vycítí, že už něco nefunguje, a přirozeně se posune dál. I jejich diplomatičnost je pověstná, blížence mají vynikající talent vyhýbat se ožehavým situacím a konfliktům.
Vzoroví hrdinové: Kain a Ábel.
Zvláštní znamení: Smysl pro humor a satiru. Dokonce i ti blíženci, kteří si myslí, že smysl pro humor nemají, ho mají, pouze o něm nevědí.
Dobrá rada pro blížence: Poslouchejte i druhé.
Dobrá rada pro vás ostatní: Blížence nekritizujte, nepoučujte a nevychovávejte, je to zcela zbytečné.
Kde se budete cítit dobře: západní Anglie, Belgie, Arménie, Itálie – Sardinie, Lombardie, Německo – Sasko, z měst je to Londýn, Wolverhampton, Banberg, Bruggy, Hassfurt, Córdoba, Melbourne, San Francisco, Versailles.
Ideální šéf: Diplomat a svobodu v práci poskytující Vodnář.
Ideální přítel: Statistiky uvádějí, že je to vlastní znamení – Blíženci.
Ideální partner: Ti, kteří vás nedusí láskou – Váhy.
Kdo vás eroticky přitahuje: Ženám se líbí Váhy, mužům Lvi.


Rak – r o m a n t i k  21. 5. – 22. 7.

Legenda o Rakovi: Rak vznikl na popud Héry. Ta neměla ráda Herkula a chtěla odvrátit hrdinovu pozornost, když bojoval s Hydrou. Obrovský, Héru milující rak byl odvážný, ale i tak ho Herkules zabil. Héra přesto na znamení vděku vsadila odvážného a věrného Raka, který vždy stojí po boku toho, koho miluje, na oblohu.
Životní heslo: Miluji, tedy jsem!
Jak je poznáte: Existují dva tyty raků. Vysoký štíhlý s úzkým obličejem, dlouhým nosem a tenkými rty, typ Meryl Streepová. A druhý menší, oblý, kyprých tvarů a kulatého obličeje á la Medvídek Pú. Ovšem bezpečně je poznáte podle jejich snivých očí raněné laně, ve kterých se odráží touha po věčné lásce.
Charakter: Mírný a náladový. Tak jak se proměňuje měsíc, tak se mění i povaha raka. Když mají dobrou náladu, svět přijímají s otevřenou náručí, jsou srdeční a zábavní svěžím dětským způsobem. Rádi vás pozvou domů, navaří a řeknou pár nejnovějších drbů. Pro přítele v nouzi může být rak zosobněním soucitu a porozumění. Bude trpělivě a pozorně poslouchat každý detail vašeho trápení. Když otevřete své srdce rakovi, cítíte, že vás někdo skutečně poslouchá. Ale pokud je na tom bledě, pak nikoho nechápe a nikdo nerozumí jemu, všichni mu ubližují a všechno ho ničí. Zaleze do kouta a trpí. Ranit raka není zas tak těžké, všechny invektivy či neúspěchy bere velmi osobně, zákonitě pak i jeho reakce je značně přemrštěná. V záchvatu uraženosti se s rakem nedá rozumně mluvit, vzdejte to. Jednodušší je počkat, až ho emoce přebolí a promění se opět v milého a šťastného člověka.
Co milují: Domov a společnost plnou chápajících a pozitivně naladěných lidí.
Co nesnášejí: Domov. Obzvláště v tom případě, kdy z něho vyprchala láska.
Jak pracují: Zdá se nepravděpodobné, že rak, který je tak výrazně orientovaný na rodinu, by byl úspěšný v práci. Ale pozor, nenechte se zmást jeho jemným hlasem a způsoby. Pořádný rak má smysl pro cíl jako beran, odhodlání býka, imaginaci ryb a sobě vlastní empatii a ctižádostivost. A to by v tom byl čert, aby nebyl úspěšný. Jeho šikovné zacházení s penězi a materiální realismus jsou předpokladem k oslnivé finanční kariéře. Mnoho raků najde uplatnění v bankovnictví, pojišťovnictví, investicích a nemovitostech. A takový burzián, to je kariéra všech račích snů. Rak zásadně neriskuje, dobře ví, že velký obchod začíná jako malý obchod, a toho se drží po celý život.
Vzorový hrdina: Homer Simpson.
Zvláštní znamení: Měsíční kouzlo.
Dobrá rada pro raka: Více odvahy!
Dobrá rada pro vás ostatní: Vyhýbejte se rakům v nerudné fázi, v tomto období jsou nesnesitelní.
Kde se budete cítit dobře: vhodnou zemí je Nizozemsko, Burgundsko, Skotsko, Nový Zéland, Alžírsko, z měst jsou to Benátky, Janov, Miláno, Bern, Amsterodam, Stockholm.
Ideální šéf: Člověku, kterému můžete důvěřovat a spolehnout se na něho – například Kozoroh.
Ideální přítel: Veselý a praktický Býk.
Ideální partner: Citlivý a přitom hravý zrozenec Ryb.
Kdo vás eroticky přitahuje: Muže přitahují jemné typy jako jsou Ryby nebo Váhy, ženy naopak mají rády sebevědomé Štíry.

Lev – s u v e r é n  23. 7. – 23. 8.

Legenda o Lvovi: Herkulovým úkolem bylo zabít nemejského Lva. Mezi oběma se strhla velká bitva, ve které Herkules šelmu uškrtil. Héra zvíře obdivovala, protože se lehce nevzdalo, Zeus pro jeho sílu. Pro se Lvi vyznačují touhou vyhrát a přitahují k sobě obdiv.
Životní heslo: Všechno zvládnu.
Jak je poznáte: Podle mohutné pěstěné hřívy vlasů. Všichni lvi totiž tráví neúměrně mnoho času šlechtěním svých vlasů. Špatný sestřih může být pro lva zdrojem špatné nálady až do té doby, dokud si své vlasy (ego) nedá znovu do pořádku. Lvi – muži se zase často přepečlivě pěstují své vousy. To je klasická ukázka lví marnivosti. Poznáte je však nejen podle krásných vlasů, ale také podle imponujícího vzhledu, pronikavého a jasného pohledu, vysokého čela, plných rtů a důstojné chůze. Lví silná osobnost vyzařuje paprsky, mohou přitahovat, nebo také zahnat na útěk.
Charakter: Silně extrovertní. Lvi jsou stejně jako berani a střelci plní energie, nadšení a touhy po osobním úspěchu. Jsou velkorysí, štědří, jejich smyslu pro velkolepost až antických rozměrů se nikdo nevyrovná. Pověstná záliba v plném a bohatém životě možná vychází ze skutečnosti, že lev je znamení plodného léta. Lvi se narodili v době. Kdy je v přírodě všeho hojnost a dostatek, ta proč by šetřili či probůh mysleli na zadní kolečka. Lvi, pokud jsou opravdovými lvy, zásadně pohrdají čímkoli nízkým, zlým, úzkoprsým a omezeným. Vůbec, když se lev vydaří, tak je absolutně nejlepší znamení ze všech.
Co milují: Slávu.
Co nesnášejí: Malichernost.
Jak pracují: Tvrdé práce se lev zásadně nebojí. Naopak. Je to jeden z největších pracantů zvěrokruhu. Ovšem za jedné podmínky, a to, že dělá práci, která ho baví. A lva nemůže uspokojit jen tak nějaká práce, on nemůže oddělit to, kým je (králem), od toho, co dělá. Nudná práce bez možnosti sebevyjádření a s omezenými možnostmi může totálně zrušit jeho kreativní duši. Lvi jsou totiž idealisté, potřebují věřit tomu, co dělají. Také potřebují velet. Lev je králem zvířat, takže řídí dobře, řídí rád!
Vzorový hrdina: Herkules.
Zvláštní znamení: Herecké nadání a příchylnost k dětem.
Dobrá rada pro lva: Stará a okřídlená pravda: Pýcha předchází pád.
Dobrá rada pro vás ostatní: Chvalte, chvalte, chvalte.
Kde se budete cítit dobře: Francie, Itálie, Sicílie, Kalifornie, z měst zvláště Řím, Ravena, Toulon, Chicago, Philadelphie.
Ideální šéf: Ten, který nedělá drama pro nějakou botu – Střelec.
Ideální přítel: Komunikativní a přitom tolerantní zrozenec Vah.
Ideální partner: Společensky založení Blíženci.
Kdo vás eroticky přitahuje: Muže přitahují sexy ženy ze znamení Berana, ženy často podlehnou Býkům.

Panna – d o k o n a l ý 24. 8. – 23. 9.

Legenda o Panně: Když Pandora otevřela pověstnou skříňku, na zemi se začali dít strašné věci. Lidé byli hamižní, zabíjeli se pro peníze… Olympští bohové se od nich proto odvrátili. Jediná Astraea se lidí zastala a vroucně za ně prosila , za což byla vyzvednuta na oblohu. Lidé ve znamení Panny patří od těch dob k nejpracovitějším typům.
Životní heslo: Já ti to spočítám!
Jak je poznáte: Podle krásných jasných očí, dívčího či chlapeckého půvabu, jemných vybraných způsobů a kritického pohledu. Panny nabývají oslnivé krasavice či krasavci, ale vždy je v nich něco přitažlivého a okouzlujícího. V názorech na svůj vzhled jsou někdy více než střídmé. Rozhodně je nepotkáte v oranžových nebo červených elastických šatech s hlubokým výstřihem či nachově pruhované košili. Panna dává přednost jednoduchému čistému oblečení bez přílišných ozdob.
Charakter: Panny jsou perfekcionisté. Touží po sebevyjádření zrovna tak jako předcházející znamení, jenomže od natřásajícího lva se panny liší skromností, pečlivostí a zdrženlivostí. Neznamená to, že by snad netoužily po uznání a chvále nebo že nejsou ctižádostivé jako jiná sluneční znamení, ale jejich taktika je opatrnější. Moc dobře vědí, co to je dosažitelný cíl. Jsou praktické, chytré, vnímavé a ostražité, také jejich suchý smysl pro humor je pověstný. Bohužel pověstná je také ubíjející snaha po dokonalosti své celého okolí.
Co milují: Kritizovat druhé.
Co nesnášejí: Nepořádek.
Jak pracují: Panny vědí, že když jednou začnou, jejich práce bude dokončena. To je jejich jistota. Druzí to sice posuzují jako nesnesitelnou umanutost, ale panny dobře vědí, že věc se může podařit pouze tehdy, když se začne od malých detailů. Právě jen panna “může sníst slona”. Jak? Jednou za čas si vezme kousek. Ano, smiřte se s tím, vy všichni ostatní, panna je úžasná, výkonná, organizačně zdatná, ukázněná, pro každou firmu k nezaplacení, ale jen tehdy, když ji neumoříte. Dlouhodobá práce, která je panně odporná, může zničit její křehkou duši. Nenechte se oklamat tichostí a skromností panny. Ona není tak hlasitá jako střelec, tak očividně ambiciózní jako lev či beran, nechodí každý den pozdě jako blíženec a vůbec není tak líná jako ryby a nikdy by po račím způsobu nepomyslela na to, že využije náklonnosti k dosažení zvláštních výhod. Dokonce neočekává, že jí vše projde díky tomu, že pracuje dvakrát tak rychle než kdokoli jiný. To není její styl. Panny se dostanou na vrchol, protože jsou praktické, zodpovědné a hlavně realistické.
Vzorový hrdina: Popelka.
Zvláštní znamení: pozorovací talent a nápadně malá noha.
Dobrá rada pro panny: Buďte ke druhým shovívavé alespoň jednou do roka, potěšíte je.
Dobrá rada pro vás ostatní: Neberte panny smrtelně vážně, i ony se někdy mýlí.
Kde se budete cítit dobře: Chorvatsko, Švýcarsko, Řecko, Turecko, Brazílie, z měst – Paříž, Lyon, Štrasburk.
Ideální šéf: Spravedlivý a přitom diplomatický Rak.
Ideální přítel: Solidní a sportem žijící Kozoroh.
Ideální partner: Věrný a přitom podnikavý Býk.
Kdo vás eroticky přitahuje: Ženy obdivují Střelce, kdežto muži touží po ženách typu Býka A Panny.

Váhy – u m ě l e c 24. 9. – 23. 10.

Legenda o Váhách: Váhy reprezentují bohyni Themis a její lásku ke spravedlnosti. V mnoha legendách je popisovaná jako žena se zavázanýma očima, která v ruce drží váhy v dokonalé rovnováze a meč. Připomíná se tak, že otrok i boháč mají stejné právo na spravedlnost.
Životní heslo: Rozvažuji.
Jak je poznáte: Potkali jste krásného člověka s jemnými rysy, pravidelných obličejem, malým špičatým nosem, okouzlujícíma očima a bohatými hnědými vlasy? Zaujal vás jeho melodický hlas a nakažlivý smích? Pak jste se potkali s váhou. A už jste poznali neodolatelné kouzlo jejího úsměvu? Když se váha usměje, odpustíte jí všechno na světě. Vaše smůla je v tom, že to o sobě moc dobře ví a této přednosti někdy bezostyšně využívá, a to jak žena, tak i muž.
Charakter: Žlučovitě sangvinický. Kdo by to do tak líbezných bytostí řekl, že někdy dokáží být pěkně vzteklé a umanuté. A to váhy jsou, obzvláště když bývají přesvědčeny o své ušlechtilé pravdě, ke které došly po dlouhých a nekonečných rozvahách. Nezapomínejte, že váha je kardinální znamení, to znamená, že nikdy bez boje neustupuje ze svých pozic. Na druhou stranu je pověstná zdvořilost, mírumilovnost, takt a diplomacie. Sdělí vám, že jste úplně nemožní, ale řeknou to moc hezky a ještě se na vás usmějí. Všechny váhy bez výjimky milují pořádek, spravedlnost a soulad, a to v jakémkoli oboru jejich působení. Klasická astrologie je zařazuje do znamení mravů počestných, kam každé znamení hned tak nepatří.
Co milují: Umění a erotiku.
Co nesnášejí: Špínu.
Jak pracují: Se smyslem pro obchod. Váhy totiž mají vynikající schopnost okamžitě a kreativně vidět obchod ve všem. Pouze váha dokáže vymyslet nejlepší reklamu, protože jen ona ví, za co jsou lidé ochotní vydat své těžce nabyté peníze. Váhy jsou také klasickými skupinovými hráči, takže se dokážou obklopit chytrými lidmi a využít jejich schopností. Často se stává, že pro Váhu není důležité, co dělá, jako spíš kde to dělá. Rozhodně se nenechá nacpat do špinavé kanceláře s řadou ohavných šanonů, ostrým zářivkovým světlem a odpudivým kobercem. Na to zapomeňte, váha má ráda krásu a umí ji ocenit.
Vzorový hrdina: Paris.
Zvláštní znamení: Krása. Nejkrásnější ženou byla trojská Helena, a ta byla váha.
Dobrá rada pro váhy: Nepřejídejte se. Máte sklony k tloušťce.
Dobrá rada pro vás ostatní: Nechte si od váhy poradit, neprohloubíte.
Kde se budete cítit dobře: Porýní, Savojsko, Rakousko, Argentina, Čína, a Horní Egypt, z měst zvláště Antverpy, Freiburg, Graz, Vídeň, Lisabon, Kodaň a Johannesburg.
Ideální šéf: Žádný puntičkář, ale svobodomyslný zrozenec Ryb.
Ideální přítel: Někdo, s kým si můžete popovídat o čemkoliv a nenudit se – třeba Vodnář.
Ideální partner: Tolerantní , a přece nápaditý typ – Blíženec.
Kdo vás eroticky přitahuje: Muži touží po romantice se zrozenci Raka , ženám se často líbí Blíženci.

Štír – č a r o d ě j 24. 10. – 22. 11.

Legenda o Štírovi: Orión, nádherný Poseidonův syn, byl velmi žádaný milenec. Když ho získala Eós, bohyně svítání. Artemis byla tak zdrcená, že na něho nechala poslat jedovatého štíra, aby Orióna usmrtil. Zeus ho proto nechal zvěčnit na nebi, aby Oriónova krása nebyla zapomenuta. Stejně tak štíra, aby připomínal jeho smutný konec. Štíří jsou opravdu žádaní atraktivní milenci, kteří jsou občas i žárliví.
Životní heslo: Zjistím všechno.
Jak je poznáte: Podle zvláštních magických a pronikavých očí, kterými vám vidí až do žaludku. Hypnotická přitažlivost, kterou vyzařují, je jejich hlavním znamením. Jsou atraktivní a více než mírně znepokojiví. Dalším klíčem k rozpoznání štíra je nos. Mnozí mají lehce zahnutý, takzvaný římský.
Charakter: Pozor na štíry, nemáte-li rádi silnou kávu, existuje koneckonců jedenáct dalších slunečních znamení, ze kterých si můžete vybrat. Počítejte s tím, že ve štírech je vždy víc, než je vidět. Jsou tajemní a vůbec není jednoduché poznat, jací ve skutečnosti jsou, natož co si myslí. A tak to štír chce, on vždy bude hrát s kartami těsně u těla.
Jsou vášniví, opravdoví, ctižádostiví, nesmírně intuitivní, jejich zkoumavá mysl věčně hledá užitečné informace. Však přijde čas, kdy se budou hodit. To je jejich filozofie. Všichni štíři bývají velmi hrdí a důstojní, do kolem je tak lehce nedostanete. Oni jsou citliví a zranitelní – a jak, jenomže své nejhlubší emoce a city zásadně drží pod kontrolou, takže vy se o jejich trápeních, tužbách či přáních dozvíte pramálo.
Co milují: Sex.
Co nesnášejí: Hloupé tlachání.
Jak pracují: Vášnivě, samostatně a nesmírně výkonně. Ostatní si sice myslí, že štír je cvok, ale ten “cvok” jim brzy předvede, co všechno dokáže. Jeho vůle, odhodlání a sebekontrola jsou bezbřehé a schopnost organizace přinejmenším pozoruhodná. Mimořádně dobře funguje jako “nové koště” v nevýkonných či vyčerpaných organizacích a provozech. Pokud váš podnik právě převzal štír, který vám tvrdí, že v nejbližší době nic nezmění, moc mu nevěřte, klidné vody nejsou v jeho povaze. Štíři také velmi dobře rozumějí obchodu, pravděpodobně za to vděčí další své vynikající vlastnosti, a to že velmi dobře vědí, kdy mluvit, ale hlavně kdy mlčet! A jací jsou stratégové! Vymýšlejí dokonalé plány i pro takové věci, jak projít supermarketem co nejrychleji a nejefektivněji. Dovede si tedy představit, kolik energie a úsilí věnují něčemu tak důležitému, jako je kariéra.
Vzorový hrdina: Kouzelník Merlin.
Zvláštní znamení: Detektivní schopnosti.
Dobrá rada pro štíry: Nebuďte tak urputní a žárliví, ten, kdo bude chtít, vám stejně uteče.
Dobrá rada pro vás ostatní: Nikdy štíra nepodceňujte, Umí překvapit!
Kde se budete cítit dobře: Bavorsko, Katalánsko, Norsko, západní Švédsko, Maroko, Alžírsko, z měst zvláště Mnichov, Gent, Ženeva.
Ideální šéf: Někdo, kdo vás ocení a pochopí – Rak.
Ideální přítel: Umí vás vyvést z podivných nálad – Býk.
Ideální partner: I když dovedou dohnat k žárlivosti, podléháte Rybám.
Kdo vás eroticky přitahuje: Muži mívají románky s ženami z Berana, ženám se velice líbí Lvi.

Střelec – m i s i o n á ř 23. 11. – 21. 12.

Legenda o Střelci: Zatímco většina kentaurů byla divoká, Cheirón se vyznačoval moudrostí a miloval svobodu, lidi i zvířata. Když ho Herkules zranil šípem napuštěným jedem, Cheirón trpěl a prosil, aby mohl zemřít. Tak se také stalo. Jupiter ho poté nechal slavnostně vyzvednout na oblohu, a tak vzniklo znamení Střelce, které je moudré, učenlivé a milující.
Životní heslo: Já věřím.
Jak je poznáte: Střelci jsou lidé v pohybu a plní energie. Jejich heslem je být vždy připraven vyrazit kamkoli, kde se něco děje. V jejich vizáži bývá vždy cosi vzrušujícího – připomínají malá hříbata. Bývají vysocí a vitální, a nápadně dlouhými končetinami. Nejpřitažlivější je na nich jejich způsob chůze, je houpavá, měkká a velmi sexy.
Charakter: Stejně jako ostatní ohňová znamení mají střelci extrovertní, optimistickou povahu a smysl pro humor. Jsou to nadšenci života, lidé expanzivního ducha, kteří hledí vpřed a nehodlají být omezováni, svobodu preferuji nade vše. Střelci hledají dobrodružství, mají rádi daleké cesty a tajemství života, o nichž si přinejmenším alespoň čtou – bývají velmi náruživými čtenáři. Proto jsou literatura, filozofie, politika či metafyzika obory pro ně jako stvořené. A mají střelci vůbec nějaké špatné povahové rysy? Jasně že mají, jsou umanutí, nadutí, nesnesitelně užvanění blázni a šílení samaritáni, ale jenom někdy.
Co milují: Pravdu.
Co nesnášejí: Pravdu (tu o sobě).
Jak pracují: Sebevědomě a profesionálně. A rozhodně ne na jednom místě. Představa celoživotního zaměstnání je pro střelce nudná a omezující. Vyhovuje jim změna, potřebují prostor pro pohyb mentální i fyzický. Střelci jsou vždy jednou nohou napřed, umožňuje jim to jejich všestranné nadání, schopnost využít změny. Také od nich nečekejte, že se budou věnovat výhradně zaměstnání, oni potřebují volnost a spoustu času pro další aktivity.
Vzorový hrdina: Robin Hood.
Zvláštní znamení: Vynikající chrup. Střelci většinou mají velké, rovné bílé zuby.
Dobrá rada pro střelce: Neříkejte co si doopravdy myslíte. Lidé vaši upřímnost neocení. Uvědomte si jednou provždy, že takt a diplomacie jsou vám cizí.
Dobra rada pro vás ostatní: Neposlouchejte je!
Kde se budete cítit dobře: jižní Francie, Dalmácie, Istrie, Provence, Toskánsko, z měst – Avignon, Lublaň, Budapešť, Kolín nad Rýnem.
Ideální šéf: Často vám vyhovuje Vodnář.
Ideální přítel: Sportovní Panny a Býci.
Ideální partner: Podnikavý typ, který nemá problémy cestovat, například Vodnář.
Kdo vás eroticky přitahuje: Mužům se líbí rozpustilé Ryby, ženám Kozorozi a Býci.

Kozoroh – v š e v ě d  22. 12. – 20. 1.

Legenda o Kozorohovi: Babyloňané považovali kozoroha za mořské božstvo Ea, které přináší vláhu zemi. Římané mu říkali Faun, Řekové v něm viděli boha Pana, který děsil lidi. Ať tak či onak, znamení Kozoroha je spjato s láskou k zemi, lesům a vodě. Vyznačuje se zemskou vytrvalostí.
Životní heslo: Já vím!
Jak je poznáte: Viděli jste jemného a zdrženlivého člověka s bílou pletí, vysokou štíhlou postavou a úzkým obličejem? Setkali jste se tedy s kozorohem, s člověkem s utajenou krásou. Na první pohled vypadá nepřístupně, odtažitě a velmi chladně. Nedejte se mýlit, v jeho těle dřímá horké srdce plné vášně, jen ho probudit. Šarm kozoroha vás na první pohled neoslepí, nicméně proniknete-li mu pod kůži, zjistíte, že je jedním z nejzajímavějších znamení zvěrokruhu.
Charakter: Pedantický, přesný, samostatný a iniciativní – takový je pravý kozoroh. Je ze všech nepraktičtější a také nejpohotovější. Jste v louži? Pomůže vám kozoroh, ne ohnivými gesty jako beran či soucitnými pohledy jako rak, kozoroží pomoc je jistá, praktická a hlavně účinná. Kozoroh velmi dobře zná cenu úspěchu, ví, že cesta ke štěstí je dlážděná potem a krví. Ovšem klíčem k tomu, jak se dokonale prosadit, je podle kozoroha plánování. Mnoho lidí plánuje pětiletky, ale jenom kozoroh má své desetiletky. Kozorozi jsou stratégové, kteří chtějí vnést strukturu a systém do všech aspektů svého života. Disciplína je jejich přirozeným kladem.
Co milují: Samotu.
Co nesnášejí: Společnost veselých zdravých lidí.
Jak pracují: Netřeba slov. Protože i když kozoroh není v práci, rád pracuje. Jeho představa hezkého víkendu spočívá v tom, že sobotu stráví u počítače, neděli věnuje listování v novinách a večer si zpestří nějakým zaručeně hodnotným a psychologicky kvalitním filmem. Všechna zemská znamení berou práci a peníze velice vážně. Pečlivě dbají o svou image naprosté spolehlivosti a výkonnosti. Stejně jako panny je povzbuzuje produktivní práce. Sdílí s nimi skvělý organizační talent a smysl pro detail. Na rozdíl od panny však kozoroh není odporným detailistou, nikdy nedovolí, aby pro kousíček neviděl celek. Stejně jako býk je odhodlaný práci dokončit. Nikdy však nezačne být samolibý. Když kozoroh zdolá vrchol hory, krátce se rozhlédne a začne stoupat na další vrcholek. Vypadá to, že kozorozi jsou dokonalí. Ale chybí jim zábava, zdravý optimismus, inspirace, fantazie, pružnost a potěšení! A pamatujte, kozorozi, váš sžíravý sarkasmus a suchý smysl pro humor není někdy ani trošku vtipný.
Vzorový hrdina: Atlas, nositel břemene.
Zvláštní znamení: Vytrvalost.
Dobrá rada pro kozoroha: Nepodléhejte depresím, život je hezký.
Dobrá rada pro vás ostatní: Jsou nesnesitelní, ale mají okamžiky, pro které se vyplatí s nimi žít.
Kde se budete cítit dobře: Řecko, Albánie, Bosna, Bulharsko, Island a Mexiko, z měst k vám patří Brusel, Kostnice, Ulm, Varšava, Štětín, Moskva, Oxford a Port Said.
Ideální šéf: Někdo, na koho se můžete spolehnout – Býk nebo Panna.
Ideální přítel: Moc dobře si rozumíte s Rybami.
Ideální partner: Někdo věrný a praktický – Býk a Rak.
Kdo vás eroticky přitahuje: Muže přitahují zrozenkyně Střelce nebo Panny, ženy touží po silných Beranech.

Vodnář – v i z i o n á ř  21. 1. – 19. 2.

Legenda o Vodnáři: Nejznámější legendou o znamení Vodnáře je příběh krásného trojského chlapce Ganyméda, jehož si oblíbil i sám Zeus. Když Jupiter viděl, že na Olympu chybí někdo, kdo by bohům doléval poháry, poslal pro chlapce orla. A tak vzniklo znamení, o němž je známo, že “rozlévá” mezi lidmi znalosti.
Životní heslo: Vím, že nic nevím.
Jak je poznáte: Podle tváře anděla. Je-li to žena, opravdu připomíná nebeské stvoření jemných rysů, hedvábné pleti a vlnitých vlasů. I vodnář muž má přídech nadpozemské bytosti. V jeho tváři lze vždy vyčíst oduševnělost a bystrý intelekt.
Charakter: Plný paradoxů. Na jednu stranu originální a družný. Přátelství je pro vodnáře nejvyšší metou. V žebříčku hodnot jej dokonce řadí nad lásku. Na druhou stranu ortodoxně zastává tradiční pozice, je opatrný a konzervativní. Paradoxy, paradoxy a zase jen paradoxy. Pamatujte, že vodnářům vládne planeta Uran, a ta je patronem jak géniů, tak i životních outsiderů. Vodnáři jsou bohémové plní jiskřivých vzrušujících nápadů i odporní puntičkáři, kteří dovedou vést hodinová kázání o morálních povinnostech jedince i celé společnosti. Navzdory své pověsti přátelského znamení je většina vodnářů chladná a značně odtažitá. Odměřenost versus blízkost je hlavním motivem jejich charakteru – jejich největší výhoda i problém.
Co milují: Svobodu.
Co nesnášejí: Žárlivé scény.
Jak pracují: Ať jsou bankéři, novináři, sportovci či chirurgové, vždy potřebují být vlastními pány. Vodnáři si pokaždé najdou zaměstnání, které jim poskytne volnost. Vyhledávají práci, kde mohou odcházet a přicházet, jak se jim zlíbí, pohybovat se po různých místech a mluvit s mnoha zajímavými lidmi. Většinou nefungují od devíti do pěti. Nevydrží tam, kde cítí, že jim někdo stojí s hodinkami za zády a kontroluje je.
Vzorový hrdina: Malý princ.
Zvláštní znamení: Vlasy, které působí nezvykle rozcuchaným dojmem.
Dobrá rada pro vodnáře: Neříkejte tak často, že je vám to úplně fuk. Není!
Dobrá rada pro vás ostatní: Nechejte ho být, on se určitě vrátí.
Kde se budete cítit dobře: Švédsko, Polsko, Lotyšsko, Rusko, Etiopie, Arabský poloostrov, z měst to je Hamburg, Brémy, Pisa.
Ideální šéf: Žádní pedanti, kteří vyznávají samostatnost – narození ve znamení Lva nebo Blíženců.
Ideální přítel: Humorem oplývající Beran.
Ideální partner: Podnikavý Střelec.
Kdo vás eroticky přitahuje: Vodnářům nedají spát zrozenkyně Blíženců Vah, ženám se líbí Blíženci.

Ryby – f a n t a s t a  20. 2. – 20. 3.

Legenda o Rybách: Romantická legenda o Afroditě (Venuši) a jejím synovi Erótovi (Cupidovi) vypráví o tom, jak si ti dva hráli na březích Eufratu a Tigridu. Tu se přihnal hrozivý Týfón a chtěl je unést. Afrodita a Erós se spolu vrhli do vody, kde je bůh vodstva Neptun nechal proměnit ve dvě vzájemně spojené ryby a ty spolu plavaly v bezpečí jeho říše. Znamení Ryb je pověstné svou touhou milovat (Afrodita) a chutí k milostným hrátkám (Erós).
Životní heslo: Toužím!
Jak je poznáte: Ryby jsou většinou krásné. Mají střední, pěkně tvarovanou postavu, široký měkký obličej, snivé a hluboké oči, klenuté čelo a poněkud pohodlné držení těla. Vlasy mívají jemné, zejména pokud jsou blonďáky nebo blondýnami, a někdy také příjemně vlnité. V jejich postavách často najdete mírnou asymetrii, většinou mívají delší tělo než nohy.
Charakter: Milý a vstřícný. Komunikace s rybami, které jsou vynikajícími společníky, přináší všem ostatním radost. Ale pouze v tom případě, že ryby sami chtějí. Podlehnou-li však nerudné vlně a depresi, nebývá s nimi rozumná řeč. Někdy bývají i velmi ovlivnitelné, nestálé, uzavřené, ale vždy trpělivé a chápavé. K jejich negativním vlastnostem patří výrazné sklony k lenosti, což je zajímavý fakt obzvláště v souvislosti s tím, že často zastávají vedoucí postavení. Nic ve zlém, ředitelská křesla jim patří především díky výrazným tvůrčím schopnostem. Ryby patří mezi nejpodivnější znamení z celého zvěrokruhu, především proto, že jejich chování se mění z hodiny na hodinu, a někdy z minuty na minutu. Na jednu stranu dokážou být hodné, citlivé, laskavé a obětavé, Na druhou stranu dokáží být také zákeřné, vypočítavé, sentimentální, úchylné a hysterické. Pod jejich povrchem se však skrývají silné touhy a vášně. Jejich fantazie, citlivost, kreativita, intuice a přetvářka jsou pověstné.
Co milují: Dobré jídlo, dobré pití, ale hlavně své sny!
Co nesnášejí: Nátlak.
Jak pracují: Po svém, tedy výrazně tvůrčím způsobem. Ryby mají mimořádné nadání pro literární a jevištní tvorbu. Jsou skvělými řečníky. Snad i proto je nejčastěji najdeme v úžasném světě médií. Největším kladem ryb je představivost, a to ať pracují v jakémkoli oboru. Říká se, že úspěch představuje pět procent inspirace a devadesát pět procent dřiny. To je pravda. Bez prchavých, ale podstatných pěti procent však nevznikne nic zvláštního. Ryby obvykle nemají s těmito pěti procenty žádný problém. Zato zbývajících devadesát pět je pro ně zatraceně namáhavých. Největším problémem ryb je, že velice snadno podlehnout, nechají se ovlivnit a aniž by sami chtěly přihodí si problémy, které jak je u nich zvykem řeší po svém. Jak? Velice špatně. V negativním období snadno propadnou alkoholu.
Vzorový hrdina: Jan Křtitel.
Zvláštní znamení: Smysl pro hudbu.
Dobrá rada pro ryby: Nebuďte mučedníky!
Dobrá rada pro vás ostatní: Pamatujte, Ryby potřebují nejméně jednu dobrou zprávu denně!
Kde se budete cítit dobře: Malta, Kalábrie, Normandie, Portugalsko, Brazílie, Sahara a Cejlon, z měst obzvláště Regensburg, Sevilla, Lancaster, Rio de Janeiro, Benátky, Terst, Neapol, Nice, Dubrovník a Sankt Petěrsburg .
Ideální šéf: Někdo, kdo neustále nekritizuje – Váhy.
Ideální přítel: Rybám vyhovují optimističtí Střelci nebo prima kamarádi Kozorozi.
Ideální partner: Někdo, kdo vás chápe a rozmazluje – Rak nebo Štír.
Kdo vás eroticky přitahuje: Ženy vzrušují charismatičtí Štíři, muži se rádi oddávají ženám ze znamení Býka.
zdroj – prislo mi mailom :-))))
Reklamy

22 komentárov to “Znamenia zverokruhu a to, Čo o sebe ešte neviete :-)”

 1. anitraM said

  Elinka ďakujem, sadlo mi to až na malé detaili, ale aj tak som rada, že som v takom znamení v akom som. 😉

  • ahojky :-)))
   tak to som rada moja, ze potesilo, panny su uzasne znamenie, ja mam vela kamaratok v znameni panna a s kazdou dobre vychadzam a je to take zvlastne, ze nie sme podobne ale doplname sa, cerpame inspiracie a aj ohlady na veci a aj rady vzajomne 🙂 sme si velkou oporou, kde ja potrebujem onimi pomozu a kde oni tak ja im, mame to ako akoby, ked sme spolu tak sme silnejsie a vytvarame tym kamaratstvom nieco uplne ine, co s inou kamaratkou uz nedokazeme, posuva nas to vpred :-))))
   oni su zem a ja som voda, vzdy oni ma kotvia, ked som unavena a ja im davam vlahu a inspiraciu, novy pohlad, ked su unavene, je to take zvlastne, mozem povedat, ze sme ako symbioza s tymto znamenim
   naozaj a toto je jedine znamenie v celom zverokruhu, kde sa mi to stale potvrdzuje dookola s kazdym novym clovekom v tomto znameni :-)))
   martinka, krasny den ti prajem, lebo aj nase priatelstvo je taketo :-)))
   aspom ja to tak vnimam a dakujem za to ze si 🙂
   pappa

  • hihi a este som chcela doplnit jednu vec a tu sa to vysvetluje o rybach
   vsade sa pise, ze ryby su neschopne , ale opak je pravdou 🙂 vela z nas dosiahne velke uspechy a zastava aj veduce ulohy a nikto tomu nerozumie, preco to nebyva spomenute v horoskopoch,lebo ryby su obzvlast trpezlive a idu si pomaly za svojim a dosiahnu to velmi daleko 🙂 tak povediac dosiahnu vzdy co chcu v praci 🙂 a ked sa o tomto zhovarame, tak ja vzdy poviem, ze je to preto, ze dokazeme veci, ktore si ini nedokazu ani len predstavit, a nie to este uskutocnit, lebo ryby nielen ze maju bohatu fantaziu, ale vedia aj ako to dat do praxe a uz len potrebuju pomoc a ochotu inych a to nie len v praci, ale aj partnerskom zivote :-))) no a samozrejme uzasne pravdiva veta, ktorej nikto neche verit je, ze ryby su v niecom neskutocne pohodlne a lenive xixiix a ten kto nas pozna a zazije tento moment nasej lenivosti tak wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr wrrrrrrrrrrrr wrrrrrrrrrrrrr, to by ste neverili, aky afekt z toho vie byt a preto poprosim o zhovievavost s tymto znamenim, hahahhahahhahahahha preto hovoria ini, ze nepocuvame, to nie je pravda, ryby pocuju vsetko a aj vidia vsetko, len su unavene a potrebuju si oddychnut a ak to pochopia ini ako ignoraciu, normalnu ludsku potrebu ryb si oddychnut, lebo makaju a maju toho vela, tak je zle a toto ryby nevedia u druhych pochopit, lebo kazdy pracuje a kazdy potrebuje oddych a preto su potom namrzele xiixix
   jaaaaaaj moje znamenie je uzasne a aj ludi ktorych stretavam a ktori ked nas spoznaju a pochopia, lubime do smrti a kamaratime sa do smrti a odpustime vsetko a oni vedia ze u nas sa budu mat ako u inych znameni v zivote nikdy:-))) tymto vas pozdravujem srdiecka a posielam pusinku kazdemu, co mi teraz pomaha a najde si na mna cas :-))))
   pekny den prajem mojim slnieckam :-)))

   • anitraM said

    Ono je to tým, že pri znameniach sa popisujú len charakterové vlastnosti toho znamenia , ale treba to brať ako celok, lebo svojimi životmi si vybaráme aj znamenia a ak ho zvládneme a nenecháme sa ním pohlťiť a využívame vlastnosti iných znamení, ktorými sme si už prešli, tak pokojne môžme kráčať životom. Všetko máme v sebe, len treba vnímania seba zamerať smerom dovnútra a už len interpretovať.
    Krásny dník mojko, si prvá rybka o ktorej to viem. 😉

  • ano ja to tiez tak beriem, ze ak som si presiel uz inymi znameniami, tak viem pouzit aj ich silne a aj tieniste stranky a tym davam podklad na presunutie sa doineho znamenia potom, alebo mito stacilo, odzila som si a potom neviemkam ideme, asi sme na oblaciku a usmievame sa 🙂
   ja si myslim, ze odpovede a aj vnutorna sila a aj zmena pohladu na svoj zivot je v nas a aj to ako sa rozhodujeme, je len v nas a my mame kluc v sebe k tomu ako spokojny v svojom zivote chceme byt a co k tomu potrebujeme a toto je ajo tych lekciach, co vieme na dosiahnutie svojeho ciela pouzit, sposob akym to spravime a dosiahneme co chceme je castokrat lekciou, za ktoru bud platime, ale je nam odmenou a ucime sa a dozrievame a poznavame zivotne pravdy a to , ze ak by sme sli s tokom zivota, dosiahli by sme to tiez a tak, ze by sme boli stastny a nie teraz v zajati vztahov a materie, nervozni a hladjuci uniky hmmh
   pekny den martinka ti prajem tiez :-)))

   • anitraM said

    Buď splynieš so zdrojom, alebo budeš svetlom pre niekoho iného a budeš mu pomáhať v nasmerovaní, vždy to je o niečom, teda aspoň myslím. 🙄

  • ano aj ja som o tom rozmyslala, ci ej to vzdy splynutie so zdrojom alebo je tam este nejaka uloha hmhm ktovie :-))) ale vzdy sa da v akomkolvek zivote a situacii byt spokojny a to je zaklad si myslim, lebo to bohatstvo je vo vztahoch ktore mam s ludmi a nie v materii aj ked je naozaj potrebna a vyvazuje tu spokojnost v zivote, lebo dava castokrat slobodu a nezavyslost
   len je lepsie mat vsetko v rovnovahe 🙂 naozaj aj nahananie sa za materiou a aj hladat lasku a s niekym toto zdielat :-))) a prekonavat problemy 🙂 s clovekom ktoreho mam rad ide vsetko lahsie jednoducho a aj prekonavanie tych problemov xixiix laska je v tomto uzasna 🙂 da cloveku silu a aj motivaciu a vyriesi nevyriesitelne problemy tak, ze je to uplne uzasne, je to obrovska tvoriacia energia a dokaze zazraky :-)))) pekny den martinka 🙂

 2. White said

  tak ja si teda počkám… chrum chrum 😆 😀

  zaujímavá charakteristika, ďakujem… 🙂

  • ahoj white :-)))
   a ake si ty znamenie 🙂 ono je dobre poznat cely horoskop a ja planety, ci mas retrogradne, ascendent kde mas aj to vela napovie, preco clovek citi v niektorych situaciach napatie a v inych je ako doma :-)))
   http://osobni-horoskop.najdise.cz/
   tu ti to dobre vypocitaju na tejto stranke, ak poznas aj hodinu narodenia :-))) a ak si ches pockat na lasku tak drzim palceky, nech si ta tiez najde :-))
   papa a pekny den prajem

   • White said

    ja som Býk s ascendentom v Rakovi a s Mesiacom v Baranovi… 🙂 a Váhy ma držia tak trochu späť v niektorých domoch (krotia ma 😀 ) Okrem toho mám asi 6 retrográdnych planét, čo ti poviem… 😆

  • no teda 🙂
   celkom mile veru 🙂 ale nepochybujem ze bykova vytrvalost a aj nadhlad ti boli dane na zvladnutie tych ostatnych prekernych veci :-)))
   ja som na tom podobne 🙂 rybia trpezlivost mi je dana, aby som zvladla vsetko to ostatne, lebo keby som bola baran alebo lev alebo nieco podobne, energeticky nabite znamenie 🙂 neda si so mnou rady nikto xiixix inak je to hrozne niekedy 🙂 obcas rozmyslam, ci naozaj ten zivot nie je nalinkovany vopred a tie hviezdy vedia aj tak ako sa zachovam, lebo to vyplyva z postavenia planet, keby so m bola v inom znameni, tak by som reagovala inac 🙂 ale kedze je clovek pod vplyvom urocitej planety tak zareaguje takto hmhm a pritom si mysli, ze aka slobodna vola hehheh
   pekny den prajem :-)))

   • White said

    😆 😆 😆 asi tak… (si predstavujem situáciu, keď človek na súde povie: “Nemohol som prosím konať inak, bol som pod vplyvom xy planéty…” 😆 )

    Ja sa nesťažujem, myslím, že to moje zloženie celkom ujde (aj keď niektoré nedostatky vedia rozčúliť…) Čo sa týka toho nadhľadu, čisto paradoxne by som to pripísala práve tým retrográdnym planétam. (mám z toho taký dojem… no môžem sa samozrejme mýliť) 🙂

   • White said

    a stále ti zabudnem popriať pekný deň… 😀

    takže: Pekný deň. 😆

  • white xixixixixi
   no vidis, tak toto som mohla ja povedat na mojom sude xixiixi
   myslim, ze uz vacsia saskaren, by z toho nebola ako dovtedy bola xiixix
   ale vdakabohu veru aj za tie retrogradne, aspomma dost skoro naucili kde je sever a co je zivot 🙂
   a ja som mala stretnut niekoho v znameni byka tento tyzden xixiix co ma bude inspirovat xiixi no vidis,nakoniec si to ty white :-)))
   pekny den ti prajem a dakujem samozrejme za poprianie 🙂
   nech sa ti dari aj nadalej 🙂

 3. lilah said

  🙂

  no tie paradoxy na mňa teda sedia … 🙂

  ” Navzdory své pověsti přátelského znamení je většina vodnářů chladná a značně odtažitá. Odměřenost versus blízkost je hlavním motivem jejich charakteru – jejich největší výhoda i problém.”

  a toto? toto na mňa dokonale sedí …som priateľská, milujem všetkých a všetko … ale? neliezť prosím do môjho osobného priestoru …
  🙂 … jo, jo aj ja ťa milujem, ale nemusíme sa predsa objímať, či áno? 🙂
  už som nad sebou v tomto smere rozmýšlala, … u iných mi to nevadí, .. rada sa dokonca pozriem na ľudí, ktorí sú v tomto sponntánny .. vedia sa objímať, atd .. teší ma to .. a ešte ako .. ale?
  u mňa to prosto nejde … jednoducho zákaz, a kto ho poruší, prekročí medz .. budto začnem hlúpo vtipkovať, alebo som hrubá, …

  ako jeden chudák …

  došiel jeden “ujo” čo ma láme na kávu už dva mesiace … furtom nechápe, že nevidím dôvod s ním chodiť po kávičkách 😕 ..
  ked mi zahlásil po prvý krát …
  prídem pre teba, a spravíme si pekné poobedie na červenom kameni … reku dobre .. to som sa iba slušne vyhovorila …

  ked prišiel druhý krát, a znova to isté …
  hovorím si, reku chlape, čo s tebou? ked nechápeš? tak alee dobre, nie je dôvod byť hrubá, že áno? .. som jemná žienka predsa … 🙂

  poviem deťom a aj manželovi aby sa nachystali na výlet, spravíme si krásne poobedie 😉 ( manžel má občas aj výhody )
  hehe … týždeň nebol a lilah si vydýchla predčasne …

  ale keď mi už včera zahaluzil …
  čau Láska, prišiel som tu len kvôli tebe! .. iba som sa na neho chladne, očami ako ľad pozrela a hrubo, totálne hrubo odpovedala …
  a tak s prakerom si ešte po papuli nedostal od nikoho, že nie? …
  už nikdy viac ma tak neoslov! Ak si ako tak sám seba ceníš .. inak bude zle, ..
  hm … no, aj ma to dodatočne mrzí, ked si spomeniem na jeho výraz tváre, ale? …
  no nie zasa natoľko aby som bola milá, ked príde na búduce z nejakým podobným skvelým nápadom …

  no prosto a jasne, som trpezlivá, milujúca a neviem aká … ale tak čo je vela je vela, a ja chvalabohu! … nie som svätá … 🙂 nemusím dodržiavať žiadne predpísané tabulečky ohladom tohoto … 🙂

  to je nátura, čo? … 🙂

  • xixiixi tak to teda ano :-))
   to bol ale typek na pohladanie veru xixiixi
   no musim povedat, ze s tymi typkami je niekedy mrzute vychadzat, aby si udrzali hranice v sebe 🙂
   ja co som ucila deti vodnarikov, to boli take sikovne a naozaj vynachadzave, zivota zdatne deti, len nemali radi tie ulohy a striktne veci, ale od prirody, neboli rebeli, len to nemali akosi v krvi, ale vynahradzali to naozaj velmi dobrym pristupom a harmonizovali okolie, su to pekni ludia a deti su roztomile :-))
   kazdy mame svoje dobre a aj tieniste stranky , a to je na tom to pekne, ze sme individualni a tym padom aj jedinecni na svete a druheho takeho niet, co by sa nam podobal a kopirovanie nema zmysel
   najlepsie naozaj byt sam sebou a kto nas bude chciet aj s tienistymi strankami a aj s mrzutymi strankami, lebo taky je bohuzial zivot a nebude nas nikoho zahanat do kuta, ale porozumie, ze clovek je len clovek a je normalne mat aj zle vlastnosti 🙂 tak je to ten pravy clovek s ktorym je naozaj dobre byt a aj si ho udrzat a aj mu davat najavo , ze je u nas vitany 🙂
   takze pekny den prajem a nech sa dari 🙂

   • lilah said

    Ďakujem!

    áno, vodnár je vo väčšine, veľmi citlivý, nežný, jemný a schopný lásky, ktorá sa iným ani len nesníva .. a to všetko viac menej bez nároku na honorár ..
    možno práve preto, sa potrebuje chrániť, už je to prosto tak, je to dané … chrániť zdanlivo svojou hrubosťou ktorú prejavuje navonok, …
    no úsmev … pohlad, oči týchto ludí vždy prezradia ..
    ak? ak sa práve dívajú do očí a nie niekde za horizont … 🙂 …

    dobrú nôcku .. krásnu a pokojnú dobrú nôcku želám …

    🙂

  • ahojky
   ano presne tak, kazdy sa boji zranenia a toho, ze nema sancu a ani cas sa prejavit a ked vidi, ze nema moznost ukazat akym v skutocnosti je, ked nevidi tu sancu od toho druheho, aby videl naozaj ze tiez som hodnotny clovek, co sa snazi a vie, lubi a miluje, chape, je trpezlivy, napomocny, naozaj tiez nechce ublizit, len chce byt registrovany a tu sancu ukazat co v nom je, nic viac …..
   ale toto sa dlhodobo neda hmhm zivot chce aby bol kazdy stastny a v stave smutku a nepochopenia a neschopnosti sa neda byt dlhodobo, vtedy ten zivot sam tomu cloveku da naharadu , lebo neche aby tak skvely clovek bol nestastny, ked si ho ten druhy nevsima hmmh nedava sancu hmhm
   a toto vsetko je len ludske a pochopitelne hmhm
   treba to respektovat a samozrejme sa treba vediet rozhodnut hmhm
   a potom uz len bojovat za svoju lasku a svoje presvedcenie a ukazat ano chcem, ano som tu, ale aj ty tu musis byt, ak ma chces spoznat inak sa neda hmmhhm je to o dvoch ludoch
   ale clovek je uzasny tvor, ma v sebe vela tvorivej lasky, sily a vasne, schopnost ukazat , schopnost sa postavit, ked ho niekto zrazi na kolena a zivot mu v tom pomoze, nenecha ho, dopraje kazdemu hmmh
   len sa treba vediet rozhodnut , komu davam sancu na spoznanie seba sameho a s kym budem budovat od zaciatku, lebo inak sa samozrejme neda, len od zaciatku od nicoho hmmhmh
   ja verim tomu,ze ak niekoho lubim aa ukazem mu to, tak to ten druhy citi a vidi aj ten pohlad a vidi aj tu vasen a aj tu energiu a aj tu snahu aj to chcenie na tom druhom, ochotu ochranovat a chranit, vydrzat a byt tou oporou hmhmhm len vsetko ide od zaciatku, mat naraz hned aj dieta a aj dom a aj zazemie sa neda, vsetko treba postupne a ten cas komu davam a s kym toto riesim a na kom si potrpim , komu som oporou a akomu ukazujem ze cakam a dufam, mam sny a mam ochotu, som tu a existujem hmhmmhm
   len vsetko je naozaj o rozhodnuti
   neboj sa liluska, clovek co ta lubi, toto vsetko na tebe vidi a urcite si to vazi a ceni, aj tvoj pohlad a aj to aka skvela si zena 🙂
   ja ti prajem krasny den a nech sa ti dari …..

 4. daeduwen said

  “neberte panny smrtelne vazne, aj ony sa niekedy mylia” 😀

  to mi pripomina ako raz v jednom minizachvate hnevu som zo seba vytresla “nemam rada, ked sa so mnou niekto hada a ja viem, ze mam pravdu” 😀 😀 😀

  • xixiixi panny su skvele zeny a taktiez chcu aby vsetko fungovalo a bolo dokonale ak o aj ine zeny 🙂 ved preco nie? co je na tom?
   dae, to bolo urcite velmi mile :-))))
   pekny den prajem, kazdy z nas obcas povie nieco super mudre :-)))

 5. Katka said

  vyborne, eli, vdaka 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: