elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena býk a Muž panna

Posted by elizabethin na 22. mája 2012

Je téměř nemožné, aby žena Býk svedla muže Pannu. Neměla by však z toho mít žádný komplex méněcennosti, neboť je to skoro nemožné pro kteroukoli ženu. Pamatujte, že i Narcis byl prý Pannou (i když pokud tomu tak skutečně bylo, potom měl Ascendent v Beranu a Lunu ve Lvu). Důvodem, proč byl Narcis legendou označován za Pannu, je to, že většina Panen je tak trochu egocentrických. Neznamená to, že by byly egoistické jako Lvi či rozmazlené jako Berani, ale typické Panny (muži i ženy) jsou pohlceny samy sebou, neboť netuší, co vlastně ve skutečnosti znamená, když si člověk uvědomuje vše kolem sebe.Tento muž nedokáže unést byt jen pouhou myšlenku na to, že by se měl vzdát sám sebe. Je to spojeno i s nedostatkem sebekázně. Nezajímá ho příliš ani představa, že by mohl někoho dobývat, a tedy není divu, že ho například den sv. Valentýna nechává zcela chladným. Nicméně dívka Býk je o několik kroků před svými astrologickými sestrami, a tudíž je možné, že Panně hodlá ukázat vše, pro co stojí za to žít. Nespěchá za ní Parkem zamilovaných se zatajeným dechem, to ne, ale pravděpodobně ji neopustí Jelikož jsou jejich znamení navzájem v trigonu, jejich vztah má již od počátku své výhody – podobají se navzájem jak povahou, tak i svými cíli a tužbami. Jelikož jsou ovlivněni vibracemi zdvojeného prvku Země a téměř vždy harmonického vzorce 5-9, oba jsou stálými, praktickými typy, kterým hrozí všechno možné, jenom ne přelétavost, nestálost či fantazírování. Ona je konejšivá a má příjemný, klidný hlas. On je jemný a jasně formuluje své názory. Je tedy přirozené, že si vzájemně nelezou na nervy.

Pokud dívka Býk vsadí na správnou kartu (což není zrovna nejšťastnější metafora, neboť znamení Země jen velmi zřídka tíhnou k hazardním hrám), potom jí bude jíst z ruky dříve, než si on stačí uvědomit, do čeho se to vůbec namočil – a dokonce bude chodit i pozdě v noci mlsat do její spižírny. Tomu, do čeho se namočil, se většinou říká pohodlí a spokojenost. Žena, která hovoří a jedná tak rozvážně a prakticky, jen velmi zřídka dělá chyby. Pokud sami nejste mužem Pannou, nedokážete si představit, jak pohodlné je být v blízkosti někoho, kdo se nedopouští neustálých chyb a omylů, které byste vy museli napravovat. Ještě vám nikdo nikdy neřekl, že sklon ke kritizování příliš zábavy nepřináší? Spíše unavuje.Ani jeden, ani druhý se příliš často nerozčilují – oba mají klidnou povahu (i když on si okusuje nehty a nervózně pomrkává přece jen o něco více než ona). A přece, jakmile Býk ztrácí svou trpělivost, je to skutečný výbuch, který může zanechat opravdu hluboké jizvy, bez ohledu na to, že k tomu dochází poměrně velice zřídka.

Když se k nějakému záchvatu zlosti propracuje Panna, jde obyčejně o poměrně mělkou, povrchní emoci, která netrvá příliš dlouho a dozajista v jeho duši nezanechává žádné hluboké stopy. Starost, to je jiná věc. Starosti muže Panny vycházejí skutečně z jeho hlubokého nitra, ovšem nikoli nezbytně z jeho duše. Usazují se spíše v oblasti žaludku a břicha, a proto se často muž Panna vydává na ono noční mlsání do spižírny. Pokud je ona vznětlivá jako většina žen, potom může toto ignorování její kuchařské dovednosti brát jako urážku, ovšem typická dívka Býk bere všechny výstřednosti svého muže Panny s klidem, pokud ovšem její Ascendent či Luna nejsou v poněkud citlivějším znamení.Panny nerozebírají své obavy příliš často, ani si na ně nestěžují – nevidí totiž žádný smysl v tom, že by se s nimi svěřovaly ostatním.

Některé Panny v sobě dusí své zlé předtuchy celá desetiletí a jistě si dokážete představit, co to může asi udělat s jejich zažívacím systémem, o jejich podvědomí a duši ani nemluvě. Tyto jejich tendence jsou též častou příčinou artritidy a revmatismu.Vždy jsem cítila, že Hamlet mohl mít jako měsíční znamení Pannu. K této myšlence mě přivedla jeho následující úvaha: Mohl bych být zavřen ve skořápce od ořechu, a přitom se považovat za krále nekonečného prostoru. Panny se obyčejně spokojí s malinkým prostorem ořechové skořápky, v němž dokážou rozvíjet své ego i svou ctižádost. Normálně jsou pracovité, zdvořilé a ochotné pomáhat – a spřádají si sítě svých vlastních nadějí, aniž by cítily potřebu šlapat po těch ostatních. A pak jsou tu ještě sny. Každý ví (a zvláště Panny), že špatné sny a noční můry, jako důsledek potlačených citů, mohou způsobit cokoli, od žaludečního kataru přes lehkou zácpu až po vředy.

A tady právě přichází na scénu žena Býk. Ne proto, aby o něj pečovala, ale aby ho ukonejšila svou praktickou filozofií o nočních můrách.Býk: Pokud máš zdravé tělo, zdravého ducha a pokud necháváš průchod svým citům, potom žádné noční můry neexistují. Tečka. Panna: Ale jak si můžu udržet zdravé tělo, zdravého ducha a city, když všechno kolem mě se rozpadá, svět ovládají blouznící šílenci, na autě mám rozbitou převodovku, ztratil jsem deštník, kvůli pozdní platbě mi zrušili zdravotní pojištění a na všech ponožkách mám díry a . . .Býk: (pevně) Zdravou mysl, tělo i city mají takoví lidé, kteří mají dostatek lásky. Na každý problém stačí příjemná, horká koupel a talíř dobré polévky. Dej mi ty ponožky a já ti je spravím.Ona to říká tak, jako by to bylo naprosto jednoduché (a ono to takové skutečně je), takže on se nakonec přestane nervovat, neboť, což je zřejmé, je milován ženou, která je inteligentní a zároveň smyslná.

Přinejmenším se přestane nervovat alespoň na čas, když bude chroupat její slaďoučké perníčky a něžně ji přitom kousat do jejích voňavých ušních lalůčků. Muž Panna většinou nesnáší různé umělé vůně. Má rád všechno přirozené, takové., jak to utvořila matka Příroda. Ovšem svěží ženskou vůni mýdla cítí rád, zvláště pokud ji cítí u ženy, která s porozuměním a trpělivostí naslouchá jeho strastem a z níž sálá klid a uvolnění. Ona je ideální posluchač a on zase dokáže být fascinujícím vypravěčem. Způsob vyjadřování muže Panny je obyčejně vysoce inteligentní, bystrý a zajímavý, i když většinou do značné míry postrádá ctižádost.Po stránce sexuální jsou oba typy spíše nemluvnými. Zatímco její nemluvnost lze přičíst zálibě v milostném styku, nerušeném žádným verbálním zdoláváním, neboť ona se raději přímo ponoří do důvěrností sexuálního spojení s mužem, kterého tak hluboce miluje, on je nemluvný z toho důvodu, že stejně není schopen sex nějak nespoutaně či spontánně komentovat.

A i kdyby toho schopen byl, pravděpodobně by mu bylo trapné podobné věci říkat ve společnosti (dva lidé spolu o samotě, on a ona, jsou pro Pannu společnost). Není ani chladný, ani nemá nic proti sexu. Ve skutečnosti muž Panna dokáže tělesnou lásku vyjadřovat nádherným způsobem, neboť je schopen spojit svou sexuální touhu s citovou něžností, stimulovanou duševním vzrušením. Bez pohnutí ovšem zůstává ve vztahu k sexu, jemuž schází onen vyšší účel. Ona nic proti tomuto jeho přístupu nenamítá – nečinila by tak žádná opravdová žena – neboť ona je pravděpodobně šťastná, že s ním může sdílet tak láskyplný cit a vášeň. Láska Panny žhne bílým plamenem, jenž prohořívá i do daleko mystičtější hloubky, než do jaké se může dostat rudě plápolající láska kterýchkoli jiných milenců.

Ne že by netušil, jakým způsobem se postavit k lehkému doteku lásky, pokud se s ní setkává. Tento muž rozhodně neusíná uprostřed milování, ať už jste o něm slyšeli cokoli. (Je neustále zcela při vědomí, neboť ho znepokojuje myšlenka, zda je partner s jeho sexuálním chováním spokojen.) Někteří muži Panny se oddávají přelétavým známostem, neboť jsou odborníky ve hře na lásku – a proto muži Panny příležitostně přitahují promiskuitní ženy s volnými mravy. Cítí se s ním totiž bezpečně. Jelikož on bere jejich milostný vztah jen jako nestálý, jsou si jisty, že je ušetří jakýchkoli žárlivých scén a užijí si s ním jen spoustu zábavy. Nicméně jelikož muž Panna by si nikdy za partnerku nezvolil dívku, která tráví každou noc na večírcích, postupně ho podobná povrchní hra začíná unavovat, a nakonec pocítí touhu po trvalém vztahu. Pokud si v této době náhodou vyjde na procházku zahradou dívky Býka, potom snadno upadá do skutečně vážného milostného vztahu, který obyčejně vyústí v manželství.

Jednoduše řečeno, je prostě snadnou obětí.Ona však musí mít na paměti, že pro Pannu není manželství přirozeným stavem, ačkoli pokud někdo dokáže Pannu do určité míry přesvědčit o tom, že manželství je spíše pohodlím než svazující povinností, pak je to právě žena Býk. Dokud on nebude pociťovat z její strany žádné vlastnické nároky, potom si s ním ona může dělat, co se jí zlíbí. Nemusí se obávat poskytnout mu dostatečnou svobodu, neboť bez ohledu na to, jak moc mu popustí uzdu, on jí pravděpodobně využije pouze k tomu, aby podle této uzdy našel ve tmě opět cestu zpátky k ní. Jakmile je vše řečeno a vykonáno, stává se spíše mužem železného zvyku – je zvyklý na její obličej, na její vůni, na svou sprchu, na pomerančovou šťávu, kterou mu ona každé ráno vymačkává do sklenice, na své košile, vzorně poskládané v poličce. Jak by si tedy mohl zvyknout na to, že si bude věšet ponožky na nějaký držák na ručníky, zvláště pokud by mu na nich každá pečlivě zaštupovaná pata připomínala ji, a on by tak měl neustálé výčitky svědomí?

Muž Panna občas nedokáže dostatečně pochopit, proč ona musí mít neustálé pohodlí, zatímco ona si zase může občas stěžovat, že jeho pojetí pohodlí nemá daleko ke spartanským podmínkám. Jelikož ani jeden z nich bezstarostně nerozhazuje peníze, finanční stránka mezi nimi bývá jen velice zřídka předmětem sporu. Ať již aspekt mezi jejich Slunci a Lunami je či není harmonický, tento muž a tato žena se mohou spolehnout na vibrace vzorce 5-9, které je obdařují takovým porozuměním, díky němuž každá jejich hádka končí vzájemným odpuštěním. Není snadné potěšit něčím Pannu, ovšem ženě Býkovi se to může často dařit, neboť je schopna skeptické srdce muže Panny oblažovat svou vlastní srdečnou a nesobeckou oddaností.

Pokud se této oddanosti bude držet (pro což má ona velké nadání – držet se něčeho), potom může sama pocítit sklon ke kritizování, jakým obyčejně oplývá Panna, a tehdy mu může poslat přání k Valentýnovi, které by mohlo znít následovně:… abych byla naprosto upřímná, taková, jakou jsi mne vždy učil být, pořád tak trochu neposedně zkoumáš pravdu,aniž bys došel k závěru, pohráváš si s otřepanými frázemi, čteš knížky o Buddhovi,aby ses dozvěděl, jak zemřít, aniž bys doposud začal žít,své city prosíváš jakýmsi sterilním sítem, každé ráno drhneš kartáčem svou bělostně čistou slonovinovou věž … ale jinak se lepšíš

zdroj – denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: