elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena býk a Muž rak

Posted by elizabethin na 14. mája 2012

Muž Rak si vždy tajně přeje, aby ho jeho žena rozmazlovala jako dítě a žena Býk skutečně svého muže rozmazluje ráda. Dejte si tyto dva astrologické fakty k sobě, a co vám vyjde? Láska na první pohled? Ne tak ‘ docel a.Rak se jen tak do něčeho nehrne, a to se týká i milostného vztahu. Nejenže je spěch něčím, co je povaze Raka cizí, ale též je pro Raka nemožné : postupovat za něčím bezprostředně, přímou čarou. Všichni Raci přece chodí vpřed bokem. Už jste nějakého sledovali, jak to dělá? Nejdříve se natočí doprava, potom doleva a potom jako by začal couvat – až se dá onen předmět, který chce ulovit, na útěk – poté učiní výpad vpřed, pevně uchopí – a drží … dokud nepřijde o klepeto. A i když o ně přijde, naroste mu nové.

Proto se o Racích říká, že jsou “houževnatí” – ale to je ve spojení s nimi slabé slovo.Ani dívka Býk není zrovna tou, která by byla ochotna skočit přes palubu do oceánu vášní, prozpěvujíc si píseň věčné lásky. Tato žena chce být dobývána, a to myslím doslovně. Očekává, že než se svému nápadníku vzdá, zahrne ji důkazy lásky. Už vám tedy musí být jasné, že “láska na první pohled” není přesně to, k čemu dochází, když se znamení Země, jakým je Býk, potká se znamením Vody, jakým je Rak. Trvá to nějaký čas, obyčejně měsíce a roky, jen málokdy pouhé dny a týdny. Nicméně jakmile se žena Býk podvolí, ví, jak svého muže udržet ve sladké spokojenosti.

A muž Rak, jakmile se odhodlá ke svému výpadu, je milencem nad jiné, zvláště co se týká vytrvalosti.Řeči o Rakově tajnůstkářství ve spojení s jeho city a záměry během doby námluv nejsou nikterak přehnané. Na jaře roku 1973 jsem obdržela poštou vázané vydání své první knihy Sluneční znamení od jistého muže Raka z Londýna, který k němu připojil tento lístek: “Drahá slečno Goodmanová, zamiloval jsem se do překrásné dívky Býka.

Má všechny vlastnosti, o kterých píšete v kapitole Žena Býk, a chci si ji vzít. Byl bych Vám velice vděčný, kdybyste mi mohla podepsat tuto svou knihu, připsat do ní Pro Maggie, překrásného Býka a poslat ji zpět na adresu uvedenou níže. S vděčností atd. .” Na lístku bylo i P. S.: “Prosím, nepište do knihy nic o Racích. Ona o ničem neví. Mám kamaráda, který jí tu knihu nechá na letišti Heathrow, kde pracuje, aby netušila, že je to ode mě. Nechci, aby věděla, co k ní cítím. Potkali jsme se teprve před několika měsíci. Děkuji.”Měla jsem o Maggie tak trochu starost, ale odolala jsem pokušení, abych jí všechno vyzvonila.

Věděla jsem, že by jako Býk mohla mít dostatek trpělivosti, aby počkala na chvíli, kdy jí on svůj cit otevřeně vyzná. Jelikož je to už pár let, docela by mě zajímalo, zda Rakově vytrvalosti nakonec podlehla, či ne. Možná spolu dnes žijí ve šťastném manželství a s hrdostí pohlížejí na své malé Býky a Raky, hemžící se po pískovišti. Pokud tomu tak skutečně je, potom využívám této příležitosti, abych jim poblahopřála!Vztah mezi Rakem a Býkem se může zdát naprosto dokonalý a nepopiratelně je lepší než průměrný milostný vztah znamení ostatních. To ovšem neznamená, že absolutně nemá žádné chyby.

Například je zde onen Rakův komplex vztahu k matce. Může být sice jedním z oněch šťastlivců, jimž se podařilo dospět z pubescenta v muže a zároveň se srovnat s představou matky jako prostě jiného člověka – krásného člověka, zajisté, nicméně jiné lidské bytosti, jež je součástí jeho života. Pokud je tomu tak, potom dívka Býk může hovořit o velikém štěstí, neboť jeho úcta a obdiv k matce ho jednoduše obdaří zvýšenou úctou ke všem ženám, včetně jí samé.Je však též možné, že bude jedním z těch Raků, kteří nikdy nevyřeší svou závislost na matce. Tito muži Raci (a uvědomte si, že znamení Raka symbolizuje mateřství, přičemž tělesnou částí, kterou představuje, jsou ňadra) cítí podvědomou touhu zůstat navždy se svou matkou.

Řeší toto tajné dilema tím, že se své matky bud’ chladně zříkají – nebo tím, že na ní zůstanou naprosto závislí. Ani jeden z těchto přístupů není předpokladem pro zdravý milostný vztah a žena, s níž se ožení, důsledky tohoto komplexu určitě občas pocítí. V případě, že zvolil nikoli zavržení, ale závislost, může to způsobit několik problémů, které budou pro trpělivost průměrné ženy znamenat zkoušku ohněm. Naštěstí však dívka Býk není průměrnou ženou a trpělivost patří mezi její nejsilnější stránky. (Ovšem k jejím stejně silným stránkám patří i výbušná povaha, která dostává prostor, jakmile se ona rozhodne, že co je moc, to je moc.)

zdroj -denne.sk

Reklamy

2 komentáre to “Žena býk a Muž rak”

 1. Hi, Martina
  I love your blog and your dedication to beauty and light. .
  “Mother Nature Loves you” has nominated you for a
  ‘Versatile Blogger Award’ (http://versatilebloggeraward.wordpress.com/).
  The Versatile Blogger Award is a great way of meeting other like-minded bloggers and getting folk to have a look at your pages (I believe it is known as ‘traffic’).
  The rules for the Versatile Blogger are as follows:
  If you are nominated, you’ve been awarded the Versatile Blogger award.
  -Thank the person who gave you this award
  -Include a link to their blog
  -Select 15 blogs/bloggers that you’ve recently discovered or follow regularly
  -Nominate those 15 bloggers for the Versatile Blogger Award
  -Finally, tell the person who nominated you 7 things about yourself
  Thats it!
  Thank you for all that you are.
  Sending love and blessings your way

  Ivelina

  P.S You can see your nomination here http://www.mothernaturelovesyou.com/mother-nature-loves-you-nominated-for-the-versatile-blogger-award-%E2%99%A5-%E2%99%A5-%E2%99%A5/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: