elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena býk a Muž bliženci

Posted by elizabethin na 11. mája 2012

Zatímco žena Býk sedí pod růžovým keřem, pečlivě si vyšívá a prozpěvuje “domove, sladký domove”, muž Blíženec nervózně poklepává prsty na okenní tabuli a mumlá si svoji vlastní písničku o “cestách do dáli”. Bez ohledu na to, kde se ti dva (nebo tři, počítáme-li i jeho neviditelné druhé já) potkávají na cestě životem, nakonec stejně jednou dospějí k rozcestí, u něhož si budou muset hodit mincí, aby se rozhodli, kterou cestou se vydat dál. Tou, co vede ke spořádanému, pohodlnému manželství? Nebo tou, která znamená neformální milostný vztah bez jakýchkoli závazků srdce? Oprava: on si hodí mincí.

Ona se na správnou cestu zeptá svého “selského” rozumu.Jakmile si je dívka Býk absolutně jistá, že miluje muže Blížence, nejdříve učiní vše, co bude v jejích silách, aby ho zlákala do trvalého svazku, posvěceného společensky i právně. A co se týká lákání, je obdařena více zbraněmi, než byste si mohli myslet: erotická smyslnost, něžná láskyplnost, bohatý smysl pro humor, trpělivost, statečnost a také umí péct fantastické koláče. Pokud žádný z těchto silných ženských svodů nezabere, tiše vzdychne, zhluboka se nadechne a bez větších problémů se spokojí s rolí partnerky, která nadále tajně používá tytéž zbraně, která však spokojeně čeká na chvíli, kdy v dálce uvidí světlo. “Kdo čeká, dočká se,” je jejím heslem. Žena Býk bývá zpočátku velice opatrná a rozhodně nemá přílišnou chuť zaplést se do nějakého pomíjivého románku, ovšem jakmile se jednou zamiluje, potom je zamilovaná a není nic, co by jí v lásce mohlo zabránit.

Někdy jí na pomoc přichází její “zdravý selský rozum”, ovšem někdy také ne.Blíženci jsou na počátku stejně obezřetní jako Býk, ale i když Merkur nakonec upadne do osidel lásky, stále zůstává jednou nohou v ložnici, ale druhou nohou v předsíni, vždy připraven k rychlému útěku, kdyby to byIo nezbytné. S něhou jí odevzdá do opatrování jedno ze svých blíženeckých srdcí, ovšem druhé si nechává – pro případ, že by to, které věnoval, přišlo k újmě či se zlomilo. Co by dělal se srdcem rozbitým na střepy? Nikdo je už nekoupí jako nové. A co amortizace? Takto se Blíženci pojišťují proti zklamání. A v tom se Blíženci a Býk liší. (Myslím tím ovšem, že je to jedna ze stránek, v nichž se liší.) Žena Býk, která je obyčejně ke všem formám pojištění velice vstřícná, není ovšem v žádném případě pojištěná proti bolesti, jakmile věnuje svou věrnost jiné lidské bytosti. Pokud v jejím horoskopu není poškozen Mars či Venuše (nebo Slunce), vydrží tato dáma téměř cokoli, od nevěry až po chudobu. V tichosti ignoruje vrtochy a dovádění svého Merkurem ovládaného muže děsícího se svatby jako čert kříže, a sice ne vždy – ale většinou – nakonec vítězí.

Pokud jsou v jejím horoskopu jisté planety v kvadratuře či opozici, je možné, že jejich vztah nebude mít dlouhého trvání, neboť láska Blížencova je velmi citlivá a snadno se sesype jako domeček z karet. To je však jen výjimečný případ – průměrná žena Býk čeká v poklidu doma u krbu a klidně odpočítává dny, které ji dělí od další návštěvy jejího milého. Její přátelé se sice této sentimentální ženě snaží ukázat, že třeba mrhá svým životem, ale ona je neposlouchá. Stále tvrdošíjně trvá na tom, že oddalování svatby má svou logiku, že zítra, za týden, za měsíc, za rok se všechno vyřeší. Milují se, a láska přece dělá zázraky, ne? Ano, to ano. Ale ne tehdy, když je slepá, jakou Býkova láska někdy bývá. Býkovi, jenž je přesvědčen, že má pravdu, je těžké otevřít oči, aby si uvědomil skutečnou pravdu – přičemž ona pravda je taková: nemusí být ještě pozdě, pokud včas rozpozná, že se její láska dostala do slepé uličky, a pokud svůj milostný vztah opět obohatí vitalitou. Přestože k čemukoli jinému dokáže přistupovat prakticky a s rozumem, dokáže být neuvěřitelně pošetilá, jedná-li se o citovou jistotu.

Pokud je jeho Luna ve znamení Země či Vody nebo její Luna ve znamení Ohně či Vzduchu, potom mají oba větší naději, že jejich vztah vydrží, neboť každý do něj může dodat to, co mu chybí. Potom se z jejich vztahu může vyklubat skutečně hluboce uspokojující spojení.Muže Blížence začne jedna žena brzy nudit, ovšem to automaticky neznamená jeho nevěru. On chce pouze prozkoumat různé tváře dívky, kterou miluje, otestovat její rozdílné nuance a poznat její nálady. Ovšem dívka Býk má pouze tři různé nálady: srdečnou, láskyplnou spokojenost, mlčenlivou rozmrzelost – a divokou zuřivost. Muž pod vládou Merkura by si možná v tajnosti přál, aby vztah občas obohatila o různé impulzivní chvilkové rozmary, o bezstarostné vzrušení, o hru na citovou schovávanou a podobně. Jí se sice mohou časté změny protivit, nicméně je nezbytné, aby se jim žena, jež miluje muže Blížence, naučila. Možná se jí to nakonec zalíbí, pokud se bude pokoušet každý týden o něco nového a nespoutaného.

Nemusí to být nic tak výstředního jako astrální cestování či opiové dýchánky, ale maličkostí, jako třeba jen učesat si pro změnu trochu jinak vlasy (pokud tak dívka Býk učiní, je to pro muže jasný signál, kterému vždy porozumí) nebo použít jinou voňavku. Nebo by také mohla namísto trucování zkusit říci “promiň”, pokud není v právu. Žena Býk mívá ve zvyku stoupnout si stranou a zůstat tam stát, hluchá k jakýmkoli omluvám, tím méně k navrhovaným kompromisům. Tato dívka si ani neuvědomuje, jak působí krutě a chladně, kdykoli si postaví hlavu a zabouchne dveře před každou další diskusí.I jejich sexuální vztah může být poznamenán týmž problémem “změna versus zatvrzelost”. Ona chce být milována a chce, aby pro ni bylo tělesné vyjádření lásky bohatým a hlubokým prožitkem. Očekává od svého milence naprosté uspokojení smyslnosti a oplácí mu plnou měrou. Pro ženu Býka je sex něčím nádherným, jelikož z něj vzchází sladká, rozkošná děťátka a zároveň přináší citové uklidnění a tělesné uspokojení – tedy trojnásobné požehnání.

Když žena Býk miluje, má ve všem jasno. Chce svého muže cítit vedle sebe, všude a celého, nikoli jen část z něj, tu část, kterou zrovna nepoužívá při svém snění – neboť jeho merkurovská mysl se často potuluje neznámem, což si ona může vykládat jako nedostatek vášně či lhostejnost. Na druhé straně on si její zájem může vykládat jako zasahování do citového soukromí, jež je pro Blížence svaté, a to i v jejich nejintimnějších chvílích. Ona se může přinutit k nejrůznějším úskokům, aby ho probudila z mlhavé zasněnosti a opět ho vrátila do své náruče – ovšem jeho může brzy začít unavovat marnost letu, během něhož buší křídly proti kamenné zdi, a může se tak stát ještě netečnější. Muž Blíženec však může poznat daleko větší štěstí, než očekává, pokud ženě dovolí, aby mu ukázala, že jejich láska se může stát opravdu hlubokým vztahem, bude-li důvěřovat jejím instinktivnějším vibracím Venušiným a její “zemskosti”, namísto toho, aby se ustavičně vznášel někde v nedohlednu, když ho ona tak naléhavě potřebuje.

Všechna znamení Vzduchu mají tendenci k jakési těžko definovatelné nedůvěře vůči sexu, pokud k němu od začátku nepřistupují spíše v imaginární rovině, což ho občas očišťuje od samé podstaty jeho povahy. Muž Blíženec vyžaduje svůj sexuální prožitek zředěný, odstupňovaný, se smyšlenkami a fantazií. Znám ženu Býka, jež je vzhledem ke svému neesoterickému slunečnímu znamení až neobyčejně spirituálně citlivá. (K tomu dochází i u mužů a žen Kozorohů a Panen. Světově uznávaný parapsycholog Peter Hurkos je Býk; ovšem s Neptunem v silném trigonu, pochopitelně.) Tato dáma Býk hluboce a upřímně po mnoho let milovala peripateticky založeného muže Blížence z Kalifornie, a možná že ho dosud se svou tvrdošíjností stále miluje. V jejich horoskopech je Neptun několikrát v trigonu, což mezi nimi vytváří vzácnou citovou telepatii, jejímž prostřednictvím spolu komunikovali ,aniž by jim bylo zapotřebí pošty či telefonu.I když od sebe byli vzdáleni celé míle, někdy svým mimosmyslovým vnímáním dosáhli spojení více než jen duchovního, citového a spirituálního – ono jim zprostředkovalo i splynutí tělesné.

Prý dokonce, jak mi řekla, cítila, že by mohla snad skrze jejich silné vzájemné spojení … počít dítě, což ovšem nechtěla, neboť ještě nebyli oddáni. (Takový je realistický humor Býků.) Takovéto spojení je silné. Skutečně velmi silné. Ovšem tužby Blížencovy nikdy nesplývají v jeden jediný sen, k němuž by se mohl upírat. Žena Býk nakonec přečetla jeho mysl (tím, že využila zpětného efektu jeho merkurovské metody), a jelikož v ní nenašla nic než jen prchavé sliby, odstřihla s býčí odhodlaností telepatické vedení mezi nimi chladnými, ostrými nůžkami. Nyní se s ní již nemůže spojit způsobem astrálním ani žádným jiným, neboť ona odmítá odpovídat jak na jeho telefony, tak na jeho astrální volání. Vždy pozná, když jí volá Blíženec, ale nechává ji to chladnou. Žena Býk, i když má parapsychologické schopnosti, zůstává stále Býkem a metafyzické nadání žádným způsobem nepoznamená její železnou vůli, jakmile se pevně rozhodne. Ani muž Blíženec není tedy vždy bez viny, když jeho vztah s dívkou Býkem uvázne na mrtvém bodě.

Je totiž zatvrzelý a občas se pohybuje již jen ve vlastních zautomatizovaných kolejích. Možná by se měl mezi jednotlivými jízdami svého kolotoče na chvíli zastavit a zeptat se sám sebe, zda stále slyší tutéž varhanní hudbu jako na počátku, předtím než nasedl k první jízdě . . . melodii beze slov . . . příběh bez konce . . . pohyb v kruhu, který nevede nikam, pouze na začátek. Kolik takových jízd ještě bude muset muž Blíženec absolvovat, kolik mosazných prstýnků mu bude muset ještě zazvonit v kapse, než najde dívku ze skutečného ryzího zlata?

zdroj denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: