elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena býk a Muž Býk

Posted by elizabethin na 10. mája 2012

Muž Býk kráčí pevným krokem, nejkratší cestou za svým cílem, krok za krokem, skok za skokem. Pokud sklidí zaslouženou úrodu, pak je spokojený, přičemž nedostatek štěstí a neúspěch jeho vyrovnanost pouze narušují. Může na sobě nést břemeno odpovědnosti, jeho srdce může být nacpáno k prasknutí bolestivými vzpomínkami na tisíce různých neúspěchů a zklamání, ale Býk prostě pokračuje ve své cestě dál, jako by se nic nedělo, a jeho trpělivost je velice často korunována opojným úspěchem.

Člověka přitom napadá podobnost se statečností skutečného býka. Stojí nejistě, ale pevně uprostřed arény … zmatený bolestí a hladem, tváří v tvář sadistickým toreadorům … aniž by dal najevo jakoukoli slabost, rozhodnut nepadnout k zemi bez ohledu na to, kolik tuctů ostrých kopí již vězí v jeho těle. Znovu a znovu útočí v nechápavém zmatku na rudý pláštík … rozzuřený a zároveň vystrašený křikem davu … dokud není ke konci této příšerné oslavy falešného mužského ega, známé jako býčí zápasy, milosrdně zbaven života. Tato nevýslovně krutá “zábava”, které se tak obdivoval taťka Hemingway, spočívá v tom, že zbabělé a opovrženíhodné lidské bytosti, které žijí v domnění, že jsou hrdiny, mučí, týrají a nakonec i zabíjejí nádherné zvíře .. . a na tuto podívanou krvelačně hledí z tribun duševně retardovaní ubožáci obojího pohlaví.

Až vyjde španělský překlad mé knihy, tato pravda jistě urazí mnohé lidi, ale nemíním se za ni omlouvat ani Ibeřanům, ani Mexičanům, stejně jako se jim neomluví ani astrologie, neboť: “Člověk zabíjí v obět býka i ubíjí člověka.” {Izajáš 66, 3) Mezi Španěly i Mexičany se jistě najdou miliony báječných mužů a žen, kteří žijí v USA i jižně od amerických hranic a kteří nacházejí vzrušení v něčem naprosto odlišném, než je sledování veřejné popravy a vraždy bezbranného zvířete – a tato kniha je napsána i pro ně, pro všechny ty, kdo “nesou světlo”, kdo nestojí ve stínu hanby, jenž zatemňuje slávu a prastaré dědictví jejich kultury. I když nemohu tuto knihu odepřít ani těm druhým, chtějí-li si ji přečíst, ráda bych jim však vzkázala, že pokud v nich mé upřímné hodnocení jejich nízkého druhu zábavy probouzí rozhořčení či jakoukoli nespokojenost, nechává mě to jako Berana bez pohnutí či lítosti.

Jak dnes píši tyto řádky, přechází nad mým slunečním znamením Beranaw Mars, jehož vliv teď bude jako vždy nějakou chvíli patrný, a během těchto období mi to prostě nedá, abych jistým věcem nevěnovala náležitou pozornost. Víte, je to něco jako jarní úklid.Typický muž Býk oplývá touž klidnou cílevědomostí jako jeho astrologický symbol, alespoň pokud je to spirituálně vyzrálý Býk, ale i u mutanta Býka (jako je tomu v případě Adolfa Hitlera) je patrné silné odhodlání. Průměrný muž Býk je viditelně ovlivněn odvahou a železnou vůlí symbolu svého znamení, a také jich dokáže obdivuhodně využít. Tento muž ví, co chce, a k tomu, aby dosáhl zelených pastvin, které tak hledá, je ochoten obětovat vše, co bude nezbytné, aniž by fňukal či si stěžoval. Nic mu nemůže tak získat přízeň ženy Býka jako právě tato vlastnost.

Činí to na ni obrovský dojem. Jen ať si ostatní dívky sní o bosých hejscích, kteří si hrají na proroky, celé dny se vyvalují v trávě, navlékají na šňůry korálky a přitom drnkají na kytaru. Ona dává přednost praktickému Býkovi, který chodí obutý. Pokud jí on pověsí kolem krku náhrdelník, potom to rozhodně nebude šňůrka s kávovými zrnky, ale bude to ozdoba od skutečného klenotníka, a ovšem řádně zaplacená. A na kytaru by hrál pouze jako profesionální hudebník, nikoli proto, aby o letních nocích hulákal a vyl na měsíc v Central Parku – nebo v Kensingtonských zahradách v Londýně. (Muži Býci připomínají anglického Johna Bulla.) Tito dva toho mají mnoho společného. Například ona si dává velký pozor na svou kabelku a on zase střeží jako oko v hlavě svou peněženku. Jelikož jsou oba milenci Přírody, mají rádi svou zahradu a s radostí pozorují, jak všechno roste – stejně jako jejich společné konto.

Ještě jednu věc mají společnou. Oba vědí, že Santa Claus je podvod. Nežije na severním pólu, kdepak, ale je prezidentem jejich banky, jmenuje se Christopher G. Kringle a samozřejmě – nejezdí na saních tažených sobem, ale pěkně drahým auťákem. Pokud budou celý rok hodní a budou si pravidelně ukládat peníze na účet, potom jim jejich punčochy nacpe dividendami a úroky, za které si jednoho dne koupí krásný dům v nějaké nádherné, tiché krajině, někde blízko tichého potůčku, daleko od troubících taxíků, smogu, lomozící mládeže a začouzených nočních klubů. Je snadné nechat se od Býka ošálit, ale nedejte se. Například ta věc s nočními kluby. Skoro byste uvěřili, že ty okouzlující Býky, kteří bydlí v hlučných, uspěchaných městech, jako je Hollywood či Kalifornie vůbec, je tak těžké spojit si v duchu s představou zapadajícího venkovského slunce a s radostně cvrkajícími cikádami, jako by byli živým popřením svého slunečního znamení Země. Neunáhlujte se však k žádným uspěchaným závěrům.

Býci to také nikdy nedělají. Vezměte si třeba amerického filmového herce Glenna Forda, který je Býk. Na jaře roku 1978 vyšel v jistém populárním časopise rozhovor, v němž říkal: “Všichni, kdo mě znají, budou velice překvapeni, až uslyší, kolik akrů půdy kupuji v Austrálii, kde teď hodlám žít.” Za pozlátkem jakéhokoli povolání či kariéry skrývá Býk (včetně Býků politiků) svůj sen o tom, že jednou před tím městským hemžením uteče na klidný venkov vonící svěžestí, plný sena, koňů, hnoje a všeho, co k tomu patří. Tento sen může začít nabývat na významu kdykoli během Býkova života, ale rozhodně k tomu dojde – i když třeba až v onom životním období, o kterém nám pojišťovací společnosti lživě tvrdí, že je to poslední třetina “údajného” lidského života.I když se třeba stane, že muži Býkovi bude oproti jeho původním představám trvat poněkud déle, než vybuduje základy pro jejich budoucí společný život, ať již v umění, hudbě, obchodu, bankéřství, politice či v čemkoli, žena Býk vždy čeká se stejnou trpělivostí jako on.

Této ženě by pravděpodobně nevadilo, kdyby musela několik let pracovat, aby svému muži Býku pomohla, zatímco on obrazně řečeno připravuje půdu pro jejich útěk. Ona čeká, aniž by si stěžovala, po většinu života. Zní to skoro jako pohádka, že? Jsou dokonalým párem – a nerozlučným.Nejdříve se do sebe beznadějně zamilují, potom si před knězem, rabínem či kým řeknou “ano”, a poté je najednou po líbánkách a oni jeden druhému začínají říkat “ne”. Týká se to různých věcí. Ona chce děti, ale on si myslí, že by bylo lepší mít děti, až bude jejich bankovní konto tučnější – a tak má ona dítě či dvě tak jako tak, aby mu ukázala, že se od něj nenechá komandovat.Nebo ona si chce koupit elektrické klávesy, protože ráda hraje a zpívá, a on jí na to řekne: “Ne. Prostě si to nemůžeme dovolit.”

Ať ho přemlouvá, jak chce, vždycky je jeho odpověď: “Ne!” A pokaždé je hlasitější. A tak si ona otevře úvěrové konto (poté, co si pečlivě propočítá měsíční rozpočet na domácnost) a klávesy si stejně objedná. Druhý den je on potom hned odnese zpět do obchodu, aby jí ukázal, že si s ním nebude dělat, co se jí zamane. (Někdy je to drahá stereo věž, někdy zase něco jiného.)Taky může jít o film, který by ona chtěla vidět. A tak mu vlepí na tvář několik pus a do jeho býčího ucha zašeptá několik něžnůstek. “Broučínku, koťátko miloučké, půjdeme dneska do kina? Pusinko, pusinečko, tak půjdeme?” (Ne všichni, ale většina milenců Býků má sklon k tomu mluvit až přehnaně dětinsky, stejně jako je tomu u Vah. Přičtěme to Venuši, která obě znamení ovlivňuje.)On: Ani nápad.Ona: A pročpak ne, můj slaďounký melounku? On: Protože se mi nechce.Tím rozhovor na toto téma končí, alespoň po zbytek večera.

Později, když se odeberou do postele a zhasnou světlo, ozve se on: “Zapomněla jsi mi dát pusu na dobrou noc. Cítím v sobě všelijaké touhy, moje kočičko. Dej mi pusu, a uvidíš, co se stane.” (Většina Býků mluví bez obalu, když jde o sex – alespoň v soukromí.)Ona: (sladce až líbezně) Ne.On: Pročpak ne, moje květinko? Ona: Protože se mi nechce.(chvíle napjatého ticha … a potom …)On: Jdu přespat do hotelu. Ona: (náhle znepokojena) Proč? On: Protože se mí chce.A další téma je uzavřeno. Někdy jen pro jednu noc, pokud se naštvaně zvedne, sbalí si přikrývku a odejde jen o pár kroků dál do obýváku, někdy na několik týdnů či dokonce měsíců, pokud se skutečně odstěhuje do hotelu, jak vyhrožoval (a on je toho schopen!). To záleží na okolnostech.Znám jednu vzájemně velice oddanou dvojici; žijí v Los Angeles (tento příběh je na mou duši čistá pravda). Oba jsou narozeni ve znamení Býka. On je autor písní, textař a skladatel filmové hudby. Ona je bývalá reportérka jistého berlínského deníku. Narodila se v Německu.

Dokud spolu pouze chodili, on se s ní odmítal oženit, neboť si myslel, že by měli nejdříve stálost své lásky vyzkoušet, a to po určitou, možná dlouhou dobu. Jeho milá Býk plakala, prosila, vztekala se – a snažila se ho přesvědčit. Necouvl však ani o krok. “Cožpak mě nemáš rád?” Ale ano. Měl ji rád, a to velmi. Ovšem Býk prozatím ještě nebyl na manželský svazek připraven, a s tím se nedalo nic dělat.Nyní je to již deset let, co se poznali. Stále se hluboce milují a mají čtyři děti – dva chlapce a dvojčata – holčičky. Dosud nejsou právně oddáni. On pláče, prosí ji, vzteká se, ale ona neustoupí ani o krok. Dokonce požádal její nevlastní matku, aby mámu jeho dětí přesvědčila, že by si ho měla vzít – a to je na Býka skutečně téměř nevídaný ústupek. Muž Býk má totiž rád vměšování příbuzných do svých soukromých záležitostí asi tak, jako se mají demokraté rádi s republikány.

Ale ani to neúčinkovalo.Ona: Děti mají tvoje jméno, mají dva milující rodiče, jsou uvedeni ve tvé poslední vůli a v pojistce, máme pěkný dům a jsme šťastná rodinka – k tomu snad nepotřebujeme žádný kus papíru.On: Drahoušku, copak mě nemiluješ?Ona: Samozřejmě že tě miluji, velmi tě miluji.On: Ale, srdíčko moje, pokud mě miluješ a já miluji tebe a jsme spolu tolik šťastní a ty víš, že je to už navždy, a máme čtyři děti, které potřebují citovou jistotu právně stvrzeného manželství, proč si mě nechceš vzít?Ona: Protože se mi nechce.Samozřejmě, ne všechny páry Býků zacházejí až tak daleko, ale rozhodně je to jedna z možností, neboť – jak jsem vám řekla – tento příběh je naprosto pravdivý. Průměrný muž i žena Býk obyčejně trvají na tom, aby bylo zákonu plně učiněno za dost, pokud vstoupí do nějakého společného podniku, ať již se jedná o obchod či manželství, přičemž většina Býků stejně tyto dvě věci příliš nerozlišuje.

V milostném vztahu Býka a Býka je mnoho okamžiků, kdy jejich společná tvrdohlavost a neochota podívat se na věc i z jiného úhlu oba partnery svádí do slepé uličky duchovních a citových předsudků, v níž je pro ně velice nesnadné komunikovat. A přece, jednou z nejbáječnějších vlastností Býků je jejich schopnost setřást ze sebe každou frustraci a učit se ze zkušenosti. Co se Býk jednou naučí, to již nikdy nezapomíná. Nikdy. Pokud se tedy oba budou snažit naučit se umění odpouštět (což pro Býky není nikdy lehké), mohou spolu najít z tohoto temného bludiště cestu ven. Znám jednu ženu Býka, jejíž filozofií je: “Každá zkušenost je dobrá zkušenost.” Je to skutečně obdivuhodný přístup k životu, i když jsem si všimla, že velice rychle zapomíná na ty špatné zkušenosti. Učí se z nich, ano – ale někdy jen tak, že se k dané situaci či osobě obrací zády, aniž by se kdy znovu snažila přijít problému na kloub – a taková zkušenost neobohatí srdce o nic nového.Sex je přirozeně jen jednou z lidských zkušeností, ovšem pro milence či manžele Býky je to zkušenost neobyčejně důležitá.

Vzájemná přitažlivost, kterou pociťují na začátku, je obyčejně tělesné podstaty, přičemž duchovní a citový rozměr se dostavuje o něco později. Za normálních okolností to není sice ideální pořadí priorit, s jakým by měl člověk k lásce přistupovat, ovšem u dvojice Býků to funguje překvapivě dokonale. Možná že ne až tolik překvapivě, neboť sex je pro průměrného či typického Býka cvičením ve smyslné dokonalosti, a díky tomu se může tělesné vyjádření lásky mezi mužem a ženou Býkem postupně vyvinout v jakýsi psychedelický experiment, i když většina Býku {ne všichni, ale většina) se ošklivě zamračí už jen při pouhém slově “droga”. Pokud kouříte marihuanu, jste pro Býka ztřeštěnci a slaboši, pokud berete LSD, jste vyloženě duševně nemocní, a pokud si třeba užíváte speedu, kokainu, heroinu, andělského prachu či čehokoli tvrdšího, pak jste na nejlepší cestě ke spirituální sebevraždě – a koneckonců i k sebevraždě skutečné.

Stačí se podívat na procentuální výsledky různých výzkumů.Většina Býků souhlasí s metafyzickým učením, že drogy jsou falešnými proroky, před nimiž varuje Kniha Zjevení Nového zákona. Nebudou-li falešní proroci odhaleni, stanou se příčinou předčasného konce světa. Ve skutečnosti jsou dogmatičtí Býci daleko blíže pravdě, než by mohli doufat. Z kosmického hlediska bylo možná nezbytné, aby došlo k aktivaci vědomí pod vlivem drog – a aby se tak před námi otevřely nové spirituální perspektivy zlatého Věku Vodnáře. Ovšem tento galakticko-kosmický experiment Učitelů, tato předehra spirituálního procitnutí Země již svůj účel splnila (za cenu mnohého lidského strádání, a1e i osvícení); a nyní je čas přestat, sednout si a začít nad takto získanými vědomostmi uvažovat. Každé sluneční znamení má své specifické poslání – a Býci (společně s Kozorohy) mají za úkol držet nás v takovýchto záležitostech pevně při zemi.

Je s podivem (ovšem je to skutečnost), že z okruhu mých známých to byli právě tito přízemní (ale vnímaví) Býci, kteří jako první pochopili, že celý ten povyk kolem elektronického, telefonního odposlouchávání a špehování byla pouhá zkouška v materiální rovině, pouhý předvoj rychle se blížící doby, kdy všichni muži i ženy budou schopni “přečíst si” navzájem svou aum, a tudíž se tímto způsobem dozvědět daleko více “tajemství” než z konverzací nahraných na magnetofonový pásek, skrze napíchnuté telefony a podobně. To vás nenapadlo, že Richard Nixon, který je narozen ve znamení Země, byl pro nás jakousi předzvěstí našich budoucích galaktických schopností? (Ne? Ani jeho samého to jistě nenapadlo.)Z tohoto hlediska jsou pro nás tedy drogy jakousi materiální přípravou na brzký okamžik, kdy se každému muži i ženě otevře třetí oko, jehož prostřednictvím budou moci prohlédnout a interpretovat lidskou auru a též zjišťovat minulé inkarnace.

Všechny děti se rodí se třetím okem otevřeným. Podle lékařské terminologie se děti rodí s citlivou, měkkou epifýzou, která se však postupně stává méně měkkou, jak se děti pomalu ztotožňují s omezenou představivostí dospělých, až je nakonec tvrdá jako kámen.Mnozí skuteční mystikové a “senzibilové” (včetně Býka Petera Hurkose) přišli během života ke zranění hlavy blízko třetího oka, tedy epifýzy, jehož následkem epifýza opět změkla a oni mohli začít vnímat skutečný svět, věčné nyní minulosti, tedy přítomnost a budoucnost. Tibetští mnichové tohoto stavu dosahují pomocí tělesných cvičení, meditací a v řídkých případech i operací. Ovšem láska (míněno jako technický termín) je toho schopna daleko rychleji. Takzvaní “světci” (včetně samého Ježíše) používali k otevírání třetího oka či epifýzy pouze a jedině lásku.

Je to koneckonců metoda daleko příjemnější a bezpečnější než pád ze žebříku nebo naražení hlavou o dveře – a podstatně zábavnější než monotónní, nudné meditace východní kultury. Kromě toho východní metody mohou předčasně “probudit hada” kundaliníjógy, kterážto síla je zdrojem tělesné bolesti a duševních muk. Jinými slovy, nerozjímejte o svém břiše, jak vám může radit mnohý květinami ozdobený tantristický guru, dokud se nenaučíte milovat čistě a nesobecky druhého, jak nám radil Nazaretský, dokud se nenaučíte odpouštět svým nepřátelům a činit druhým to, co byste rádi, aby druzí činili vám – neboť jinak můžete své třetí oko opět zavřít. Chytrému napověz, hloupého trkni, jak by vám Býci mohli potvrdit.V roce 1975 jsem rozprávěla se třemi osvícenými Býky (dvěma muži a jednou ženou), kteří se nechali snadno přesvědčit (přes veškerou svou býčí tvrdošíjnost), že nadešel čas, aby pozemšťané postoupili k vyšší praktické rovině, než je rovina opojení z drog a falešných vizí – aby postoupili do další fáze spirituálního vývoje, která představuje uvědomění, že člověk může “spatřit boha” či “poznat pravdu” pouze skrze ovládnutí své vědomé mysli – pouze skrze ovládnutí toho, co

František z Assi si nazýval “bratrským tělem”, skrze náležitou výživu, cvičení a pouze tehdy, nebude-li zneužívat sexuální energii. A za třetí (což je nejdůležitější) skrze praktikování vzájemné lásky, milosti a odpuštění den po dni, okamžik po okamžiku, milosti, jež zahrnuje i odpor k mučení našich živočišných bratrů a sester, odpor k zabíjení zvířat, vraždění, střílení “pro zábavu”, k jejich čtvrcení – a k pojídání masa -, milosti, která uzavírá kruh hada a je pro očistu bratrského (a sesterského) těla nezbytná.Mám jakýsi vzdálený dojem, jako by mi Býci, kteří čtou tuto kapitolu o sobě a o všech těchto naléhavých záležitostech, přímo těžce dýchali přes rameno a dožadovali se něčeho, co by je mohlo ochránit proti duchovní a citové nahotě okamžiku, kdy si již v jejich osobních aurách bude moci volně číst každý, s kým si na chodníku řeknou třeba jen “dobrý den”. (Býci si svého soukromí velice hledí.) Drazí Býci, nemějte starost. Adekvátní ochrana proti napadení vašich nejdůvěrnějších myšlenek, které ukrývá aura, je samozřejmě možná. Nicméně musíte být trpěliví a já věřím, že mě pochopíte, požádám-li vás, abyste počkali až na moji následující knihu, neboť právě v ní se budu možnostmi takové ochrany podrobně zabývat. Věřte mi, máte spousty času.

Nyní se můžeme vrátit k tomu, jak Býci přistupují k drogám.Pro typického muže či ženu Býka je užívání drog něco jako “neustálé vidění boha” či zhlédnutí hluboké pravdy, tak hluboké, že nedostatečně připraveného člověka může doslova připravit o rozum, ne-li o jeho duši Býci mohou být v souvislosti s kouřením marihuany až přehnaně konzervativní, nicméně i když vezmeme v úvahu fakt, že marihuana je relativně neškodná v porovnání se zhoubnými účinky alkoholu, nikotinu či bílého cukru, ani tak není příliš moudré pěstovat si závislost, byt jen na tu nejméně škodlivou berličku. Pokud byste totiž takový experiment přece jen podstoupili a používali berle, aniž byste je skutečně potřebovali, neuplynula by ani příliš dlouhá doba a s hrůzou byste zjistili, že se vám zkracuje noha, až by nakonec trvale zakrněla a znehybněla – z toho prostého důvodu, že jste ji nepoužívali. Stačí se zeptat lékaře.

Totéž se přihodí, pokud namísto berlí používáte třeba i tu nejmírnější a nejslabší stimulační či uklidňující látku, od marihuany až po kokain, heroin či andělský prach – v takovém případě začne postupně z nedostatku činnosti zakrňovat vaše třetí oko epifýza, zdroj duchovní síly, citlivosti a spirituální moudrosti. Muži a ženy Býci jsou si prostě jen vědomi, že je bláhovostí nechat si cokoli znehybnět dobrovolně, ať již se jedná o ruku, nohu, třetí oko či jakoukoli jinou část těla. Takovýmto “zdravým selským rozumem” oplývá každý Býk (kromě případů, které jsou vážně “poškozeny” naivitou).Může se zdát podivné, že by právě Býk, nejméně esoterické znamení ze všech dvanácti, měl být spirituální pravdě ohledně drog nejblíže, nicméně pro astrologa to až tak překvapivé není. Každý totiž v podvědomé rovině cítí silnou magnetickou přitažlivost (založenou na přitažlivosti polarit) svého opačného slunečního znamení na karmickém kole života – či na kole zvěrokruhu.

Znamení opačné vůči Býku je hluboce spirituální, duševně silný, citlivý a vnímavý Štír, ovládaný mocnou planetou Plutem, jenž je planetou pověřenou právě těmito záležitostmi (v úzké spolupráci s Neptunem, vládcem Ryb). Štírova vládnoucí planeta Pluto je též úzce svázána s Panem-Horem, skutečným vládcem Býka. Jakmile bude Pan-Hor konečně (opět) identifikován a pojmenován, jakmile na sebe převezme odpovědnost za čas a energii všech Býků, a tím jim umožní, aby vrátili Venuši, svou pěstounskou planetu, zpět Váhám, k nimž také patří, tehdy budou Býci ve všech spirituálních otázkách stejně “vědoucí” jako Štíři, přičemž si však zároveň vzdáleně, v esoterickém smyslu slova, podrží i jemný vliv Venušin. “Budiž moudrý jako had a krotký jako holubice,” stane se mottem osvíceného Býka.Býci, kteří se zabývají astrologií a kteří si přečtou tyto řádky, po mně pravděpodobně budou požadovat nějaký důkaz takového svazku se svým opačným slunečním znamením (tedy se Štírem). Býk v astrologii vládne hrdlu a hlasivkám.

Opačné znamení, Štír, vládne mimo jiné pohlavním orgánům. Když u muže dochází k pubertě, což je změna především sexuální, je doprovázena změnou hlasu. Tento důkaz o vzájemné polaritě celého horoskopického kruhu lze rozvíjet skutečně fascinujícím způsobem – nicméně na její podrobný rozbor si zájemci musí počkat až do doby, kdy vyjde má příští kniha, o které jsem již mluvila.Štír. Ach ano! To nás opět přivádí k otázce sexu – což jistě velice potěší trpělivé Býky, kteří tiše a pokojně vyčkávali, až se opět vrátíme k tématu, které je pro ně zajímavější.Nikdo, kdo používá jakékoli drogy pro rozšiřování mysli a pro zvýraznění svých smyslových vjemů, se nikdy nedostane tak blízko naprostému vrcholu vyjadřování a prožívání smyslnosti jako dva Býci, kteří jsou si “duchovními blíženci” (nejsou jimi všichni), jestliže se milují.

Člověk pod vlivem drogy si může hovět na klobouku houby (obrovské houby, samozřejmě), v hluboké extázi, může rozjímat nad vůní mýdla, mohou ho zcela pohltit spletité tvary okvětních lístků sedmikrásky, může ho okouzlit báječná chuť kapky dešťové vody, stejně jako nespoutaná síla deště … struktura dřevěné třísky či hotová symfonie zvuků tikajících hodin, ale rozhodně nikdy neprožije to co milenecký pár Býků.Býci oběho pohlaví dokážou trávit nekonečné hodiny vyleháváním na bohaté, voňavé zemi, pod toutéž houbou, kde je to daleko pohodlnější (protože se tam člověk může pořádně natáhnout) a kde extaticky rozjímají nad vůní pokožky svého milovaného partnera, kde se nechávají okouzlit spletitou a jemnou pavučinou hvězdné mapy čar jeho dlaně, dotekem jeho vlasů, tím, jak chutná jeho ušní lalůček, či tím, jak silně buší jeho srdce.Býci se nepříliš často nechávají při milování unášet verbální poezií (i když se často nechávají unést zpěvem) ani nějak přehnaně nepociťují jemnější citová hlediska sexu, ale rozhodně vnímají jeho smyslové možnosti.

Býk si tak neuvědomuje absenci šestého smyslu jako většina ostatních lidí, neboť ho zcela pohlcuje a zaměstnává pět smyslů zbývají cích. Mezi dvěma Býky je jen zřídkakdy neshoda v oblasti sexu, snad kromě případu, kdy se jeden či druhý odmítá milovat, protože má na toho druhého z nějakého důvodu zlost. Tehdy by se možná šestý smysl hodil – neboť by Býkovi pomohl prostřednictvím mimosmyslového vnímání pochopit, proč je ten druhý tak zatvrzelý a co vlastně ve skutečnosti chce – na což by ten první měl brát zřetel, pokud mu mohu radit, jakkoli neškodná se situace může zdát. (Možná je to jen vnitřní touha toho druhého po tom, aby ho ten první přemlouval.) V jiných oblastech jejich vztahu jsou muž a žena Býci schopni nahromadit dostatečné množství peněz a materiálních statků, které si také dokážou udržet. Oba jsou citliví, srdeční a láskyplní, jejich emocionální chování je jemně ovládáno pěstounkou Venuší, která ovlivňuje jejich povahu něhou a laskavostí, ale zároveň pro ně znamená i pokušení a sklon k přemíře, včetně jídla, pití, lačnosti po penězích, sexu a všemu, co by vás napadlo (s výjimkou již zmíněných drog, ke kterým se Býci uchylují opravdu jen velmi zřídka). Tito dva jsou stejně silní, trpěliví a citově vyrovnaní – kromě záchvatů slepé zuřivosti, které je popadnou asi tak jedenkrát za deset let. Tehdy jsou Býci skutečně vzteky bez sebe a je lépe jít jim z cesty. Jak jsem se však již v této kapitole zmínila, muž a žena Býci jsou dokonalý pár.

Pokud se týká nějakých občasných problémů komunikace mezi nimi, Býk ví přesně, jak má ve své mlčenlivé znakové býčí řeči říci “promiň” či “potřebuji tě” – a jeho žena Býk ví přesně, jak si má toto sdělení přeložit. U těchto dvou pouhý dotek ruky vystačí místo jakýchkoli slov. Necháme je nyní o samotě? Možná jste si všimli, jak velké ticho se na těchto posledních několika stránkách mezi řádky rozhostilo. To znamená, že Býk a jeho družka spolu komunikují … a byli by rádi sami. Nebuďme tedy nevychovaní a nesnažme se číst v jejich aurách. Nechme milence v klidu s jejich samotou, nerušme Býky, a oni nebudou rušit nás. Jinými slovy, když si budeme hledět svého, Býci si budou hledět svého též.

zdroj . denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: