elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena býk a Muž baran

Posted by elizabethin na 9. mája 2012

Pokud je v partnerství či manželství Býkem žena a muž Beranem, má jejich vztah o něco větší naději na úspěch, než když je tomu naopak. Není zde samozřejmě žádná stoprocentní záruka – je to pouze tak, jak říkám: o něco větší naděje. Vlastnosti, jako je pasivita, stálost a klidná receptivita (Býk), jsou přirozenější právě tehdy, pokud se uplatňují skrze ženu. Vlastnosti, jako je agresivita, nezávislost a až násilnost (Beran), jsou zase přirozenější tehdy, když se uplatňují skrze muže – bez ohledu naženské hnutí, které je sice správné a nezbytné a aktuální a já nevím co ještě, ale ani ono nedokáže násilím (anižádným jiným způsobem) změnit podstatu matky Přírody.

Přinejmenším pokud je ona Býkem a on Beranem, mohou být jejich vzájemné konflikty ve vibraci tohoto vzorce 2-12 daleko méněčasté. Nicméně je to opět spíše intenzita konfliktů, a ne jejich kvantita, co ničí každý vztah, takže by oba neměli propadat falešnému optimismu. Záleží to na mnoha věcech, ale především na vzájemném postaveni jejich Luny a Ascendentu.Žena Býk, pokud čtvrtý dům jejího horoskopu není nějak negativně postižen, bývá rozenou hospodyňkou. (Dík nebesům, že některým mužům to vyhovuje!) I v případě, že v jejím horoskopu jsou některé nepříznivé aspekty a ona několik roků tráví po flámech (což je ale velmi vzácné), její základní touhou je vytvořit pohodlný domov, plný pěkného nábytku, dobrého jídla, dětí a hudby – s krásnými postelemi, s pečlivě poskládaným povlečením a se zaplacenými účty. Nepotřebuje mít vzadu za domem zahradu plnou květin, nepotřebuje mít k dispozici vlastní místnost s toaletou a uhličitou koupelí. Není ani bezdůvodně žárlivá, je trpělivá a zřídkakdy si stěžuje.

K přátelům svého muže se obvykle chová velice srdečně a je štědrou hostitelkou – a také dobrým posluchačem. Jelikož muž Beran potřebuje při diskusích o svých oblíbených tématech neustále spolehlivě usměrňovat a jelikož neustále vodí domů přátele a lidi, kterým se snaží prodat nový projekt či představu, kterou si vysnil, a jelikož sám tak trochu nehledí na rozpočet, protože ve škole se nikdy pořádně nenaučil vyslovovat slovo “šetrnost”, žena Býk mu dokáže být právě z tohoto hlediska skutečně dokonalým opěrným bodem. Muži Berani obyčejně milují sport a žena Býk zase přírodu, takže pokud je sportem, který si muž oblíbí, třeba kempování či turistika, potom si přičtěte další plus k potenciální úspěšnosti jejich vztahu. Může však docházet k rozkolům kvůli fotbálku v sobotu odpoledne atd.

Problémy se objevují především v oblastech, o kterých před svatbou ani nepřemýšleli. Žena chce třeba bydlet na venkově či alespoň na předměstí, ale většina mužů Beranů nedokáže dlouho žít bez vzruchu a shonu města. Někteří sice městský život nepotřebují, ale je jich velice málo. Většina Beranů je ráda ve světlech velkoměsta i během víkendu. I když třeba Beran rád jezdí stanovat nebo se rád prochází po lesích, ve svém srdci rozhodně není žádným farmářem. Pokud je jeho Luna či Ascendent v Býkovi, dokáže možná zasadit pár brambor či podojit krávu, ale tato činnost mu nikdy doopravdy nenahradí to, co cítí, když chytá taxi a chvátá za dalším zázrakem.Také v oblasti financí mohou mezi nimi létat jiskry, neboť jejich postoj k penězům rozhodně nemusí být shodný. On chce nové auto, ona chce novou mrazničku. A podobně. Jeho oblíbeným člověkem v bance je úředník z odděleni půjček, zatímco jejím oblíbencem je člověk za přepážkou, u níž se peníze ukládají.

Nicméně pokud on utrácí peníze za šperky pro ni či za nový nábytek, potom ona již tolik namítat nemusí. Ženy Býci obyčejně oceňují krásné šperky a luxusní nábytek, ale vždy trvají na tom, aby . tyto věci byly praktické a aby vydržely mnoho let, aby se nemusely kupovat nové.Žena Býk přes svou obecnou poklidnost může občas ztratit nervy, pokud on propálí cigaretou díru do nové pohovky nebo polije nový koberec pomerančovou šťávou. (Před svatbou roli pohovky a koberce docela dobře zastane třeba nová sukně a úzkostlivě střežená peněženka.) Pro muže je těžké pochopit, proč ona dělá tolik rozruchu kvůli takovým malichernostem. Pro Berana je totiž pláč nad rozlitým mlékem (či pomerančovou šťávou) mrháním času. Pokud se něco ztratí, něco rozbije či zničí, potom to lze vždy nahradit. Býk o tom však tak úplně přesvědčen není.

Naštěstí většina z jejich neshod končí usmiřováním v posteli, neboť jejích fyzický vztah je většinou dostatečně uspokojivý. Muž Beran sice dozajista není nešťastný ze smyslného, erotického cítění ženy Býka, ale může být trochu zklamaný jejím nedostatkem mystické kreativity, když dojde na milování. Ona sex vítá jako praktickou a zábavnou činnost, která poskytuje smyslům naprosté uspokojení a nádavkem i nějaké ty děti. Z toho důvodu proto nemusí být zrovna schopna chápat sex jako divoký sen, skrze nějž se obě duše dostávají až na samý vrchol nejvyšší hory Tibetu a zazáří jako jasná kometa na obloze, a z téhož důvodu nevidí nic zázračného ani na házení mincí do fontány v Římě. Pro ni sex zkrátka zůstává sexem a láska láskou. Jaký má význam házet peníze do nějaké špinavé zelené vody? A co má ona co dělat s kometou? Žena Býk má k sexu dostatečně žertovný přístup, neboť humor Býka není omezen v žádné oblasti života a má velice široké pole působnosti.

Například stoupne-li při líbánkách muž Beran na připínáček, když se vášnivě žene za ní do postele, je možné, že ona vyprskne smíchy. A jak na to reaguje on? Výsledkem je oddálení líbánek o několik dní a nocí, a to až do doby, než se jeho marsovské ego opět zotaví. A přece, i když ji může mást jeho romantický idealismus, jímž oplývá, když jsou spolu, rozhodně to nezbytně nemusí vést k jejich sexuálnímu nesouladu. Žena Beran totiž ve svém nitru skrývá studnici plnou citů a je možné, že díky jejímu ultraženskému postoji k Beranově silné, otevřené potřebě lásky a díky jejímu jednoznačnému nadšení z jeho mužského charismatu se nakonec začne muž podivovat nad tím, jak si mohl myslet, že štěstí najde pouze tehdy, když ho půjde hledat vysoko do hor. Není to sice jisté, ale je to možné. (Berani se často spokojují s náhražkami namísto zázraků.)

Malé varování: Ze skutečnosti, že děvče Býk se neztotožňuje s každou nuancí Beranovy sexuality, nelze usuzovat, že není citově založené či romantické, neboť ona právě taková je. Přesně taková! Běda, pokud on jedinkrát zapomene, že “dnes” je právě den, kdy se seznámili (kdy se poprvé milovali, kdy se rozhodli, že se vezmou, kdy se vzali apod.)! Takováto žena má, co se citových křivd a bolesti týče, paměť jako slon. Některé astrologické popisy vypodobňují ženu Býka jako krávu pasoucí se spokojeně na louce, ovšem takovéto připodobnění je urážlivé. Proč by měla být okázale senzacechtivá a toužit po tom, aby v každé společnosti byla středem pozornosti? Její tichá krása je jako tichá studánka, naplněná křehkými liliemi, uprostřed borového lesa. Přitažlivost Býka k sobě poutá neklidné srdce muže, a zvláště neklidné srdce muže Berana, neboť ten v ní pociťuje příslib právě takového klidu a dobrodružství.

Muž Beran brzy poznává, že toto ženské stvoření, které je tak tiché a vyrovnané (neboť takovým tajně touží být i on sám), dokáže jeho duši naplnit vonícími květy a jeho dům láskyplnou hudbou a svou přítomností, a navíc je neobyčejně dobrou kuchařkou! Dokáže naplnit jeho srdce smíchem a věrnou oddaností, jež přetrvává navěky. Také umí šetřit a ukládat. Něčeho takového není schopna žádná kráva, to musíte uznat. Takováto dívka přenechává umělé řasy (které vypadají jako pavoučí nohy) ostatním ženám, jež jí v ženskosti nesahají ani po kolena. Je srdečná a vřelá, a k tomu, aby to dokazovala lidem okolo, jí není zapotřebí žádná kosmetika. Co jí však zapotřebí být může, je “vykolejit” čas od času ze svých zajetých pozemských kolejí. Žena Býk dokáže být na svého přátelského, přímého a laskavého muže Berana pěkně chladná a bezcitná, pokud si vezme něco do hlavy, a každé diskusi udělá rázný konec tím, že za sebou zabouchne dveře.

Pokud na ni potom muž v takových chvílích křičí, že je tvrdohlavá, má to asi týž účinek, jako když mu ona vyčítá, že je sobecký. Tedy účinek žádný. K srdci ženy Býka vedou čtyři cesty láskyplný cit, velká ctižádost, upřímnost a záruka finančního zabezpečení. Muž Beran může první tři věci bez obtíží nabídnout, ale aby vyhověl i poslednímu požadavku, musí poněkud přeuspořádat svůj životní styl. Příjem Beranů je často spíše nejistý, a to ženu Býka může dostatečně znepokojovat. Za normálních okolností samozřejmě znepokojená není – to pouze tehdy, když je ohroženo její citové či finanční bezpečí. Většinou kolem sebe šíří poklidnou mystickou atmosféru, která, zvláště pro Berana, může být velice uklidňující. Dokáže být také užitečným “nabíjecím” prostředkem, pokud jsou manželovy baterie s “marsovskou” energií jíž vybité následkem nadměrného duševního, citového či fyzického vypětí. (Beran běží tak dlouho, dokud nepadne.)

Je však pravda, že pokud se dostane do stavu zuřivosti (u ní sice vzácného), její tichá mystičnost se bez jakéhokoli varování rázem promění ve vztek skutečně sopečných rozměrů. Ale to se stává tak zřídka,že je to jeden z nejméně pravděpodobných problémů jejich vztahu – pokud není ovšem Beran natolik bláhový,že se v každém takovém máločastém, zato však nebezpečném střetu snaží zvítězit. Nikdy nezvítězí. Nejlepší strategií je totiž ústup. To již vám bude vhodnějším soupeřem zemětřesení.

zdroj -denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: