elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena býk a Muž ryby

Posted by elizabethin na 8. mája 2012

Každý, kdo má Slunce, Lunu i Ascendent v Rybách a má určitý vztah s Býkem, dříve či později pozná jeho mlčenlivost i jeho řev. To zvláště platí pro muže Ryby. Když dívka Býk hraje milostné kuličky, míří tak, aby vyhrála a získala všechny skleněnky. Pokud ale zapomene na svůj “zdravý rozum”, může posléze zjistit, že hraje vlastně na slepou bábu, což je hra, v níž může snadno prohrát, pokud nebude švindlovat a občas si nepoodhrne šátek z očí, což často dělá, když hraje s mužem Rybou, neboť i on trochu podvádí a občas si šátek sejme, aby viděl, kam ho vztah s Býkem zavede. Pokud to totiž vypadá, že vztah vede k nějakému trvalému spojení, nemusí se mu to dvakrát líbit a bude se třeba snažit vycouvat, dokud je ještě čas. Ovšem to je jen Neptunův obranný reflex a za chvíli je zpátky – jeho instinkt, díky kterému se vrací, ho vede správnou cestou, neboť milostný vztah mezi tímto mužem a touto ženou skýtá množství naděje na trvalé štěstí. Býk i Ryba milují klid a ticho. Oba raději nehasí, co je nepálí. Proč si taky koledovat o problémy? Stačí přece ty, co vám denně spadnou samy do klína, aniž byste o ně usilovali. Na tom se celým svým srdcem shodnou oba. Koledujte si o problém, a budete ho skutečně mít – to je jejich názor, takže dívka Býk i muž Ryby si o nic nekoledují, aby je náhodou nezaslechla paní Smůla, neboť pokud ta by otevřela víko Pandořiny skříňky, mohli by si za to jedině oni samí. Nu, to však není tak úplně pravda. Za neštěstí, která se Rybám občas přihodí, si mohou jen zřídka samy.

Ryby se prostě jen snadno připletou k neštěstí druhých – zkrátka proto, že jsou tak dobrými zpovědními vrbami. Jiným společným znakem těchto dvou slunečních znamení je snaha vyhýbat se přilnavým mořským řasám (v případě Ryb) a ostnatému drátu a pichlavému ostružiní (v případě Býka). Také je spojuje, že občas upadají do svých melancholických nálad a že mají sklon k mrzutosti a pesimismu. Ovšem dívka Býk je obyčejně trpělivější a přece jen je si víc jistá výsledkem svého snaženi než vnitřně neklidný muž Ryba. Není jí příliš proti mysli nalíčit past na cokoli či kohokoli a potom je schopna bez reptání a trpělivě čekat tak dlouho, jak je potřeba, až čelisti pasti sklapnou. Ve skutečnosti jí nemusí ani příliš vadit, když se její partner opozdí, neboť tak má při čekání na něj příležitost cvičit si svůj klid pro kritické chvíle.To se jí rozhodně bude hodit, pokud má v úmyslu začít si něco vážného s Rybami, neboť většina mužů Ryb nikdy nikam nechodí včas. (Pokud však jejich Luna či Ascendent není v Panně.)

Existují Ryby, které chodí pozdě do práce, do kina, k zubaři, na oslavu Nového roku (většinou proto, že ho začaly oslavovat již v listopadu), dokonce na svou svatbu (pokud ji vůbec stihnou). Muže Ryby může zajímat, co si o něm dívka Býk doopravdy myslí. Ne že by na to nějak zvlášť dbal, ale může ho to zajímat. Ryby většinou nevykazují žádné příznaky nervozity, pokud jsou zamilované, přinejmenším ne navenek. Mohou si sice dělat menší starosti s nájemným, s tím, co je to život, co pro ni chystá budoucnost a podobně, ale milostný vztah je pro muže narozeného v Rybách naprosto přirozeným stavem bytí. Tento bystrý, jemný, poetický muž, pokud je typická Ryba, se ve vodách milostných vztahů, v nichž se pravděpodobně naučí plavat a potápět již v překvapivě nízkém věku, cítí jako doma.

Dívka Býk ještě stále omdlévá nad romantickými filmy nebo se trhá smíchy u kreslených grotesek pro děti (to záleží na její věkové skupině), když on již se chystá k prvnímu svádění (nebo kdy se sám nechá svádět, což je pravděpodobnější). K lásce, nebo spíš k jejímu naplnění, dochází u průměrné ženy Býka až později, což je pravděpodobně důvod, proč si jí muž váží více než ženy narozené v jiném znamení. Je to právě ono čekání, díky němuž je pro ni cokoli zvláštní a vzrušující, ať jsou to Vánoce, Hromnice či první polibek.Ať již si o něm ona myslí cokoli, doufejme, že se mu bude snažit alespoň z poloviny porozumět. Říkám z poloviny, neboť bude mít štěstí, nezmate-li ji hned zpočátku jejich vztahu. Je natolik jiný než všichni ostatní muži, s nimiž se kdy znala. Vzrušuje ji jeho tajuplná nedefinovatelnost, i když za normálních okolností ke komplikovaným či nestálým lidem důvěru nemá. Je to však následek vibrace vzorce 3-11, který mezi nimi vytváří karmické pouto, díky němuž k sobě oba cítí něco tak silného.

Ženu Býka mohou též velice silně přitahovat jistí muži Štíři, ovšem to je většinou záležitost čistě tělesná. Vztah s mužem Rybami dosahuje rovin daleko hlubších, nedá se jen tak jednoduše vysvětlit, a navíc on tak očividně potřebuje někoho, kdo by mu vařil, kdo by v něj věřil, utěšoval ho a miloval – a ona ve všech těchto přednostech výrazně vyniká. Žena se občas může uchýlit k sebelítosti a neblahým předtuchám, avšak jakmile se jí opět vrací rozhled, znovu se poddává něžnému vlivu Venušinu a znovu je onou příjemnou dívkou, jakou vždy bývala. Pokud je sama sebou, je si dívka Býk jistá tím, že na každou trampotu, od triviální hádky po skutečnou tragédii, stačí vana plná teplé vody, horká polévka, chladná hlava a pár šprýmů. Na komplikovanější deprese muže Ryby je sice zapotřebí silnější a poněkud složitější terapie, ale každopádně je mu péče dívky Býka příjemná. Když mají Ryby problémy, tato dívka má na jejich duši nepopiratelně uklidňující vliv. Po stránce sexuální mezi nimi není většího problému. Jeho neptunský přístup k sexu lze popsat dvěma slovy: smyslný a romantický. Totéž lze říci i o přístupu jejím.

Oba jsou dychtiví po každém odstínu a každém tónu smyslnosti, takže jejich fyzický vztah je obyčejně dokonalý. Muž Ryba žije téměř výhradně v rámci své duše a ve svém sexuálním chování, stejně jako při ostatní činnosti, touží po tom, aby dosáhl co nejvýše, až do oblak … kamkoli, jen pryč z tohoto světa. Dívka Býk vše instinktivně “vnímá” svými smysly. Má charisma upřímnosti, uklidňující auru, je neobyčejně něžná a touží po tom, aby mohla svého milovaného muže zahrnout srdečným, láskyplným citem a polechtat občas jemným peříčkem svého humoru. Přimyslete si k tomu její sytý hlas, její ladné křivky (dar Venuše), a je vám jasné, proč obyčejně jejich city vibrují ve stejném rytmu. Ona je připravena podrobit se mu s veškerou něhou a nikdy nad ním netouží dominovat, což je pro muže Rybu, jenž může mít za sebou již pár milostných krachů s několika agresivnějšími ženami, velice příjemné.

Býk a Ryby vědí, jakým způsobem jeden druhému dávat srozumitelně najevo své touhy a jak je uspokojovat, takže jejich tělesné spojení může být nádherným prožitkem plným pozemské vášně a nadpozemské rozkoše. Nicméně jejich dokonalé štěstí závisí na tom, jakým druhem Ryb je on, zda druhem, který se raději drží u dna, nebo druhem, který pluje rychle proti proudu. Pokud je Rybou, jež se skrývá spíše mezi lasturami a ulitami na dně oceánu a doufá, že tam nalezne ztracený kontinent Atlantidu – nebo v těchto chladných, zelených hloubkách hloubá nad některou abstraktní vědeckou teorií -, potom může být vůči všem mořským pannám, ať již jakkoli okouzlujícím, imunní – dokud ovšem nepotká takovou, která má dvě nohy, jimiž pevně stojí na pevné zemi, a která je ochotna podporovat ho jak citově, tak finančně, dokud on nedosáhne svého snu. Dívka Býk bývá často ochotna na sebe na okamžik vzít dvojí břemeno tohoto údělu, ovšem po čase se v ní začne probouzet býčí pozvolný hněv.

Pokud on bude na její trpělivost spoléhat příliš dlouho, což ona může považovat za nedostatek “zdravého rozumu”, potom dívka Býk vybuchne v jeden ze svých divokých záchvatů zuřivosti, a než se stačí uklidnit, muž Ryby se již tiše vytratí. Toho si však dívka Býk nevšímá; jakmile si něco umane, nikdy se již neohlíží zpět, neboť kdysi někde četla o komsi, kdo tak učinil, a kvůli své slabosti se proměnil v solný sloup. I když je on aktivní Rybou, jež ráda rychle plave, se silnějšími ploutvemi a tvrdšími šupinami, ani tehdy dívka Býk nemusí dostatečně dobře chápat, jak to s ním vlastně je a čím vším prochází, když se musí vyrovnávat se slzami a starostmi ostatních. Ryby dokážou být neobyčejně bystré a kreativní, pokud plavou v čistých vodách, ovšem pokud ji neustále kalí pozemská zatvrzelost a ostatní ji znečišťují, pokud lidé zneužívají rybí čas a porozumění, potom mohou Ryby začít hledat útěchu v baru na rohu. Tehdy se žena začne mračit a trucovat, a to je začátek konce.

Recept na to, jak zlomit srdce dívky Býka, zní: falešné sliby, klam a netečnost. Recept na to, jak zlomené srdce vyléčit, zní: poctivost, věrnost a spolehlivost. Pokud si to muž Ryby zapamatuje, potom to může znamenat začátek konce jeho osamělosti. Pokud ona je ochotná akceptovat jeho občasná období rozjímání, jimiž se on snaží uklidnit své pošramocené nervy, potom se muž Ryby vždy posléze vrací k její pokojné náruči, k jejím vtípkům, teplé vaně, k horké polévce – jejímu hlubokému hlasu, kterým mu šeptá v noci do ucha tak něžné věci. A to může být začátek lásky tak neobyčejné, že si na ni oba rádi počkají jako třeba na Vánoce či Hromnice. Za vášní, kterou oba pociťují, se totiž skrývá srdečnost a skutečné přátelství vzorce 3-11 … přátelství, které zoceleno zkouškami času stává se ještě hlubším rozměrem lásky.

zdroj-denne.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: