elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Skutočné boje sa odohrávajú v posteli …..

Posted by elizabethin na 24. apríla 2012

Tam ženy rozhodují o blahu a utrpení mužů. A obráceně. Tam se rodí poražení a hrdinové.Zažíváme tam nejhlubší a nejtěžší zranění, největší porážky nebo nejkrásnější a neopakovatelné okamžiky svého života.

Jsme závislí a chceme, aby druzí byli závislí na nás.

Většina věcí, které jsou spojeny se sexem,
s ním vlastně nemá vůbec nic společného.

Právě proto, že se sexem můžeme tak perfektně vykonávat kontrolu, bývá sex tak často zatížen mnoha jinými věcmi.

Spojujeme si jej s hledáním partnera, abychom mohli někoho vlastnit, mít nad ním moc, vytvořit závislost, koupit si jistotu, provádět kontrolu jako důkaz lásky.

Sex se pro nás stává poslední záchrannou kotvou, abychom kompenzovali vinu, přiměli toho druhého, aby zůstal, a abychom mu nasadili pouta.

Sex používáme jako obchod, jako konzum, jako pomstu, jako zbraň, abychom měli vše, co potřebujeme, a mohli si tak dokázat svou vlastní velikost nebo si potvrdit svou prohru.

Někdy ale také k tomu, abychom vůbec něco pociťovali.

Jen zřídkakdy chuť se rozmnožovat…

Sex většinou sleduje cíl. Bez záměru je málokdy. Se sexem jsou často spojeny podmínky, o kterých se mlčí. Podmínky, které tam vlastně vůbec nepatří.

Protože tomu tak je, bylo by zajímavé položit si jednou následující otázky:

Čeho bych rád(a) sexem dosáhl(a) ?

Co si spojuji se sexem ?

Jaké podmínky ?  Jaké cíle ?

A co bych chtěl(a) pro sebe kromě toho, že mě to má bavit. Necítit se už méněcenný(á). Už nebýt sám(a). Vnímat, jak jsem žádoucí. Cítit se jako muž (žena).

Když si ujasníme své podmínky a cíle, které máme se sexem spojeny, objevíme rychle návnadu, na kterou se pravidelně necháváme chytit. Ano přesně, ty i já.

Neboť právě skrze podmínky a cíle jsme nádherně vypočitatelní.

Našemu protějšku úplně stačí, aby důvěryhodně přistoupil na naše podmínky, i když třeba jen zdánlivě, a my mu na to okamžitě ochotně skočíme.

Ve skutečnosti jsme se chytli na svou vlastní návnadu, kterou nám ten druhý opět předhodil.

A to jenom proto, že věříme, že prostřednictvím sexu něco takového můžeme získat.

 zdroj – Pierre Franckh – Pravidla šťastnej lásky

Reklamy

17 komentárov to “Skutočné boje sa odohrávajú v posteli …..”

 1. Beny said

  Zdá sa, že Pierre Franckh opisuje reálny stav v spoločnosti vyjadrujúc množstvo zámerov spojených so sexom. Či stým chceme súhlasiť alebo nie, spoločnosť v ktorej žijeme sa utvárala tisíce rokov a sexualita sa naozaj stala predmetom dosahovania našich túžob v širokej oblasti života.
  Jedna vec je popísať nejaký stav, druhá vec ale je, či je možné niečo zmeniť. Potencionálne ide zmeniť takmer všetko, ale Elizabethin aká je realita?
  Čo stým?

  • toto je velmi dobra kniha a odkryva podstaty a umysly za niektorymi spravaniami nie len partnerov, ale predovsetkym nas samotnych
   kazdy musi zacat sam od seba a preto aj skonci potom sam u seba a s tym co chceme mat v svojich zivotoch a po nasom boku, lebo je to len nasa volba a ostatni to laskavo respektuju ak nas maju radi
   nikto iny zmeny v nasich zivotoch neurobi a ked uz ma clovek svoje roky, nemoze sa vyhovarat ani na partnera a ni na deti a ani na ekonomicku situaciu
   mame presne len to, co chceme a len my sami vieme, co z toho tazime a preco to dopustime, aby to tak bolo a aby sa toto dialo
   je to obojstranny proces vo vztahoch, lebo inak by sme vztah nemali, ak je niekto clovek co potrebuje ovladat, ma partnera co ho ovlada, ale zivot funguje tak, ze po case ten ovladany pride na toto a zivot nastavi situacie tak, ze z ovladaneho sa stane ovladajuci, aspom ja co viem z toho, co mi je zname doposial a co sa udialo
   takze len ti dvaja vo vztahu nejlepsie poznaju motivy a vyhody a nevyhody , preco v tomto vztahu je a vie si to ospravedlnit nie len pred sebou, ale aj pred ostatnymi
   a tiez viem povedat, ze ak sa dvaja ludia miluju z lasky, tak to este neznamena ze maju vztah
   a taktiez, ludia co maju medzi sebou vztah sa nemusia milovat z lasky 🙂
   takze nam ostatnym zostava len laskavo tolerovat rozhodnutia inych ludi , respektovat ich slobodne pravo volby a aj zivota a aj vyber partnera aaj ich dovody preco zostavaju v zvazkoch akych su, lebo ak by nechceli tak by neboli, ale to je vsetko len a len na nich a to je uz ich zivot, ktory mi ostatni za nich nezijeme 🙂
   kazdy z nas je zodpovedny v prvom rade sam za seba a aj za svoje motivy v konani a za tie sa mu dostane aj odmeny v zivote
   neviem beny co ti viac k tomuto povedat, ja ososbne som mala to stastie a viem aky je rozdiel, ked sa milujes s osobou ktoru lubis a doplna ta a s osobou s ktorou to tak nie je a som si ista, ze kazdy z nas je schopny toto rozpoznat v zivote
   ale co s tym urobi, je uz druha vec a zodpovednost si za toto nesie kazdy sam, lebo co davam to aj dostavam, ak nedam nic, ani nic nemozem dostat
   ak chcem mat partnera, najprv nim musim byt sam :-))))
   realita a ludsky faktor je jedna vec a bla bla bla o laske druha, to vieme vsetci velmi dobre, je to ako s tym kyslikom 🙂
   pekny den beny prajem 🙂

   • Beny said

    Zdá sa, že Pierre Franckh opisuje reálny stav a nitram povedzme ideálny.
    Ty pridávaš subjektívny. To všetko je v poriadku.
    Nejde mi o to brať niekomu jeho pohlaď na danú vec a nešlo mi o nič iné v mojej otázke iba o to, rozšíriť Tvoj článok smerom k hľadaniu východiska.
    Ak v skutku je pravda, to čo Pierre uvádza, je to smutné obzvlášť ak v skutku “ideálny stav” by som mohol opísať ako nitram. Alebo ak si prečíta niekto Chalíla Džibrána kapitolu o láske a zamení si slovo láska za sexualita, dalo by sa povedať, že pravá sexualita má rovnaké atribúty.
    Ale ako som písal išlo mi o iné.
    V knihe zasvätenie od Elisabeth Haich hlavná hrdinka v Egypte, dcéra Božskej bytosti a človeka stelesňovala isté vlastnosti čistoty ducha, ktoré okamžite stratila po sexuálnom akte s človekom. To je to, načo som chcel poukázať, že pri sexuálnom akte dochádza na veľmi hlbokej rovine bytia k vzájomnej výmene osobných energii a zmieňovanú polo-bohyňu to stálo život, pretože lev ktorého vďaka svojej čistote ovládala a zapriahala do koča ako ľudia kone, okamžite reagoval na zmenu jej vyžarovania a cítiac z nej agresivitu ju zabil.
    Vyplýva z toho jedno jediné. Vyvarovať sa môžeme nežiadúcim energiám, ktoré sexuálnym aktom od svojich partnerov prijímame a teda aj budúcim konfliktom, či zneužívaniu iba tak, že budeme usilovať o vlastnú čistotu vibrácii, popri ktorej získame isté jemnocitné schopnosti a každého s kým prídeme do styku rozpoznávame na základe vyciťovania jeho vyžarovania. Znamená to, že hlavná ochrana pred akýmikoľvek nežiaducim problémami v dôsledku sexuality je prevencia, pretože ak neberieme ohľad na to s kým lezieme do postele, karma, ktorá z toho vzniká a jej dôsledky nás nikdy neminú.
    Tiež Vám prajem veľa lásky a pochopenia

   • Beny said

    Dovolím si k tejto téme pridať zaujímavý článok. Dúfam, že niekoho zaujme.

    Sexualita je vodičem života všech náležitých životních idejí a jejich pravého duchovního pramene, což je obsaženo v nové přirozenosti Boží po fůzi i v novém Božím jménu „Pána Ježíše Krista“.
    Stvoření je stvořeno ze stavu Absolutní Boží niternosti Absolutního „Já jsem“ prostřednictvím Absolutní duchovní energie dříve „Nejvyššího“, vyzařované z absolutní intenzivní touhy po sdílení, dávání a přijímání a přijímání a dávání, tedy i svěřování všeho co má a co obsahuje. Sdílení a svěřování není možné v jádře sám se sebou samotným. Aktem rozdělení pozornosti na počátku stvoření od jádra „Já jsem“ se produkuje množství duchovních a duševních energií využitých Stvořitelem. Vyzářené energie jsou ideou, která se utváří a realizuje při tvorbě vědomých bytostí (kromě současných zfabrikovaných negativních lidí). Tento princip však v podstatě probíhá i při sexu mezi mužem a ženou. Mezi sexualitou a fyzickou elektrickou a magnetickou silou je souvztažnost.

    Sexualita je vodičem života vždy i když zrození života probíhá různě. Z těchto vyzařovaných energií jsou stvořeny všechny duchovní, intermediální (duševní) a přírodní – fyzické dimenze a celý multivesmír.
    Účelem je svobodné a vědomé svěřování, sdílení, oplácení všeho druhým bez sebestřednosti a sobectví s konáním dobra a lásky partnerovi. Jak je psáno: 1 Korintským 13:4-8:
    Láska je trpělivá, je dobrotivá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nenadýmá; nechová se nepatřičně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nemyslí na nic zlého; neraduje se z nepravosti, ale raduje se s pravdou; všechno snáší, všemu věří, ve vše doufá, všechno vydrží. Láska nikdy neselhává.
    V původním Božím daru lásky a sexuality je duchovně vysoce morální a náležité být sexuálně angažován s jakoukoliv svobodně svolnou dospělou osobou opačného pohlaví, je-li to konáno v zájmu vzájemného sdílení, společného prospěchu a vzájemného zvelebení a obohacení vlastních životů a pro čisté potěšení, rozkoš a uvolněnost. Týká se to tak zvaných svobodných i tak zvaných ženatých/vdaných jedinců.
    Mnohé duševní i fyzické problémy v sexualitě ( jako je pocit bolesti, viny, selhání, hanby, strachu, trapnosti, odporu, hnusu a podobně) pochází z převrácenosti, egoismu, fyzického požitkářství, oddělení od Boha, který je zdrojem života, sexuality, lásky, dobra, čistoty, všeho pozitivního.
    Kromě toho po tělesné stránce lidská lékařská věda objasnila užitečnost a prospěšnost sexu pro zdraví a život. Zároveň v negativním stavu sobeckosti, svévole a lehkomyslnosti se sex stává nositelem zvrácenosti, negativních dopadů, trápení, nemocí i smrti. Každý máme svobodu volby a odpovědnost za své rozhodování a jednání.
    Jan Suda

   • beny dakujem za tvoj prispevok
    ja si tiez myslim, ze hymnus na lasku je o laske predovsetkym, preto ho mam tak rada ztelesnuje to krasne co laska so sebou prinasa a je naozaj dobre ak sa na tomto aj vztah vybuduje
    vztah je vzdy subjektivny, nikdy nie ej objektivny a idealny lebo sa jedna o interakciu dvohc ludi a co je pre jednych normalne, pre druhych by bolo uz zdrojom neprekonatelnych rozdielov, a je len taky akym mu dovolimne my sami byt, zo svojej vlastnej zodpovednosti sami za seba najskor a potom aj za toho druheho a nasledne vznika karma
    a tu si treba odzit ako si napisal a vzdy je lepsie si ju odzit s pokorou a zodpovedne ako este zhorsit zhrosene
    moj pohlad na vztahy v prvom rade subjektovno objektivny, lebo subjekt vytvaqra svoju polovicu a ten druhy objekt s nou moze rezonovat alebo nemusi, ak chces vysvetlit niekomu preco sa deje to co sa deje a aj umysel ktory k tomu vedie, nikdy to cez objektivny ideal nedokazes
    a ten druhy ti neporozumie, lebo kazdy si do svojeho vztahu prinesie tu svoju subjektivnu polovicu, ktorou skor ci neskor konfrontuje svojeho partnera
    a je len na nich dvoch co si dokazu tolerovat a este za akych podmienok sa citia prijemne, lebo tu ide o interakciu dvoch ludi a ak chcu a stoji im to za to na tom pracovat tak budu, odpustia si, lebo ten vztah kvoli nejakemu hlbsiemu zmyslu chcu mat medzi sebou a tak sa aj zmenia aj prisposobia a aj tak dojde velakrat ku odzitu si karmy tu na zemi co si za svojeho zivota urobili aj ked si tu lekciu, ktoru si prisli na zem odzit, neodzili
    a tym preziju spolu dalsich 1O rokov a pridu na svet deti, dalsie faktory , ktore napomahaju k uceniu sa toho co je podstatne ak tomu aby sme zili svoj zivot uz vedome a popri tom si zodpovedne tu karmu a aj to navarene zjedli
    aj ked je kazdemu zucastnenemu skor ci neskor jasne do akej kase sa zaplietol, mnohi z nich su si vedomi toho odzitia si tohoto vztahu a aj karmickeho zatazenia a to je len dobre a prinosom ku vsetkemu
    na takto veci, sa treba pozeral aj z hladiska casovej suslednosti a z hladiska zmeny a napravy a aj pracovani na tom aby sa veci dostali dovyrovnanej roviny kde su vsetci spokojni a ziju harmonicky po svojom boku
    ezoterika a duchovno je jedna vec, ale prenies toto vsetko do reality je druha a to tak aby to ti ludia pochopili a aj vedeli prijat to odzitie si karmy zodpovedne a s laskou a s pokorou, lebo nikdy to nie je cierno biele:-) o dobrom a zlom
    vzdy je to o duhe kazdy z nas je duha a kazdy z nas ak najde cloveka co ju v nas uvidi a bude nas aj tak chciet, aj ked to nie je idealny partner, je to predsa len partner, co nas berie presne takych aky sme
    pekny den beny

   • Beny said

    Keďže sú naše životné skúsenosti vždy podbarvené individualitou a osobným prežitím, v konečnom dôsledku nie je možne žiadnemu názoru, respektíve postoju nič vyčítať. Píšeš k téme v zmysle toho, čo si prežila a aký si z toho vyvodila priebežné hodnoty. Preto je Tvoja skúsenosť a postoj pre Teba pochopiteľne to najcennejšie.
    Ja som sa snažil o pohlaď k téme ktorý umožňuje prípadným problémom predchádzať, ale samozrejme že uznávam, že existuje evolúcia, čo v preklade znamená, že sa učíme priamo v praxi prostredníctvom situácii, ktorým sa do budúcna môžeme vyhnúť.
    Takže všetko je tak ako má byť.
    Len jednu poznámku ak dovolíš. Ezoterika a duchovno je práve tým, čo je nevyhnutné preniesť do reality. Nepopieram, že všetko má svoj čas avšak si myslím, že nie je nikdy na škodu poznať aj duchovný pohlaď.
    Aj Tebe želám príjemný večer Eli

   • beny ved ja v podstate suhlasim s tebou
    len hovorim, ze po tom co som precitala vsetko mozne a aj nemozne, lebo som si myslela, ze sa asi predsa len mylim v niecom, som pochopila , ze naozaj som citila a aj konala v sulade so sebou samou a plne zodpovedam mojim vedomim cinnom
    lebo ak clovek pozna sameho seba, ezoterika mu uz nic nepomoze, znova ho vrati len ke sebe samemu, mozno pochopi ine suvislosti okolo ako sa spravaju ti druhi a aj vidis ich postoje a zamery , tak ale len ta to utvrdi v tom, co si uz o sebe samom vedel a aj o tom, ze si na spravnej ceste, lebo zivot kazdeho z nas je v prvom rade o nas samych a potom aj o zodpovednosti, co so sebou sme si vytvorili a vzdy je to o ludskom faktore vo vsetkom 🙂
    naco mi je idealny partner, moja druha polka, ked vo vmne nevidi farby duhy a nie som mu na nic dobra? radsej clovek prijme a bude zit s menej idealnym partnerom , ale takym co ta berie takeho aky si a snazi sa presne tak isto ako ty o tie hodnoty ktore spolu mate a spolu rastiete dalej, tam kde by ste s tym idealom asi nikdy neporastli, lebo ak na zaciatku niekomu nestojis za povsimnutie, ked sa boris s takymi tazkymi zivotnymi tazkostami a velakrat spadnes a jemu ani nepadne ta zdvihnut a objat a pritom dobre vie o vsetkom, len bohuzial bla bla bla je vsetko prednejsie, tak asi ta tvoja zivotna lekcia ma byt o tom pochopeni, ze nie vzdy ten ideal je ideal, ale aj neideal ked dostane sancu , dokaze s tebou presne tak isto rezonovat a obohatit ten tvoj zivot v takych smeroch, ze sa ti ani nesnivalo nikdy s idealom a tento ti to plni za pockanim a ty si tak pokorny a vdacny zivotu a citis sa taky malicnky zrazu a malicherny, ze si chcel ideal, ked aj tento clovek si neskutocne vazi ze si a existujes a je ti vdacny za vsetko co pre neho robis a uz len tym ,ze si a rozjasnujes jeho zivot a on ten tvoj, ti pridu niektore veci o laske ako bla bla bla 🙂
    ja hovorim ,ze ano, existuje v nasom zivote idealny partner, ale nie je pravidlom, ze sa v tomto zivote s nim musis spojit a vytvorit tak dokonaly vztah
    na kazdom vztahu totizto treba od zaciatku pracovat spolocne s tym druhym a brat do uvahy potreby a aj moznosti toho druheho 🙂
    ak k tomuto nedojde, nic sa nedeje, lebo v kazdom zivotnom obdobi ma clovek sancu stretnut este zopar inych ludi, ktori su schopni s nim vytvorit pekny a harmonicky vztah 🙂
    takze vsetko je len a len na nas, co chceme a za cim sa nahaname a akemu snu prikladame dolezitost
    a nakoniec ten najlepsi partner moze stat len meter od nas a my sme ho cely ten cas prehliadali, lebo sme sa nahanali a tuzobne cakali s nerealnymi ocakavaniami na niekoho, komu vobec tak nepripadame, dokonca skor naopak po case hmhmm
    zivot je o vedomom rozhodovani sa a aj o prenasani hor, ked chcem, tak tu horu prenesiem a ja som ich preniesla uz niekolko 🙂 a vzdy som bola na seba hrda anikomu nic nevycitala,lebo som sama chcela a ukazala tak, ze viem stat za svojim slovom a viem sa snazit 🙂
    nas zivot je naozaj len vysledkom nasich rozhodnuti a nasej prace na nom, nikto iny za toto nie je zodpoveny , len my sami 🙂
    takze ak sa necham ovladat mam na to dovod a ak som ovladanym, mam na to dovod 🙂
    a to co citis si ezoterika a duchovno len potvrdi a ty zistis, ze zasa stojis na zaciatku cesty, ale tentokrat ovela stastnejsi a silnejsi, ze si sa predsa len nemylil a konal si z lasky a vedome a bez vycitiek svedomia kracas dalej 🙂
    ale to je moj pripad a moje skusenosti a niet nad svoje skusenosti, lebo skusenosti druhych ti mozu niekedy viac poskodit ako pomoct a preto hovorim, ze treba pocuvat seba sameho, najst si ten cas, pocuvat co moje vnutro a srdiecko potrebuje, nie to co mi hucia do hlavy ostatni, lebo je to moj zivot a moja zodpovednost a ak sa raz rozhodnem ho s niekym zdielat, tak len preto, ze to sam budem chciet 🙂
    dakujem beny za vsetky tvoje postrehy, velmi si to cenim, ze dokazes takto napisat svoj postoj a aj respektovat ten moj a preto si ta velmi vazim 🙂

   • Beny said

    OK. Eli
    Pokiaľ mi nebudeš mať za zlé, že sa k Tvojmu popisu vyjadrím, tak poviem, že nieje problém pre mňa komunikovať v duchu snahy o vzájomné pochopenie.
    Nechcem rozoberať to čo píšeš, len zopakujem, že plne Ti rozumiem a chápem, že pre Teba je najlepšie to čo si sama zvolíš a považuješ za správne.
    Avšak jedna vec je uhol pohľadu síce podmienený vlastnou skúsenosťou a iná vec je pohľad nezaujatého pozorovateľa.
    Nezaujatý pozorovateľ pokiaľ “vie”, môže Ťa upozorniť na omyly, ktoré v prítomnom čase považuješ za pravdu. Alebo za Tvoju realitu, aby sme sa vyhli slovičkáreniu.

    Popíšem Ti skúsenosť, ktorú mám aj v dôsledkoch určitých schopností s ktorými disponujem.
    Ak si predstavíš samu seba ako pohár z čistou vodou a jeho obsah zmiešaš so sirupom, vznikne sirupová voda. Od toho momentu máš chuť sirupu a všetko vnímaš skrze tuto chuť.
    To znamená, že ak sa zmiešajú Tvoje energie osobnosti s energiami osobnosti partnera, prestávaš svet vidieť akoby len svojími očami. Videl som na “vlastné oči” ako elementály jedného s partnerov vstupujú do aury druhého partnera a naopak.
    Sexuálny akt je pre mnohých vrchol intímností s druhým partnerom a je vskutku elementálmi tvoriacimi osobnosť človeka zneužívaný k ovládaniu druhej osoby. Každý vzťah na svojom začiatku býva zväčša sprevádzaný maskou partnera, ktorý podvedome vo vzťahu usiluje o všetko možné len nie o rovnoprávnosť a lásku skrývajúc svoju pravú tvár.
    Preto sexuálny akt vytvára koridor do trinástej komnaty človeka, ktoré by som nazval ako veliace centrum. Tu sa elementály snažia ovládnuť myslenie človeka a riadia ho tak, aby človek slúžil ich záujmu respektíve záujmom partnera. Miera ovládania závisí od charakteru povahy dominantného partnera. U mnohých s ktorými som konzultoval ich psychický postoj som videl, ako sa v nich nachádzajú elementály partnera dlho, veľmi dlho po rozvode.
    Nebojím sa prehlásiť že rozvodom na úrade žiadnej slobody nikto nedosahuje.
    V podstate u partnera, ktorý hral druhé husle ostávajú vlastnosti partnera, teda ak pripustíme ezoterický názov, tak jeho elementály a tí naďalej pôsobia v záujme už fyzicky neexistujúceho nášho partnera. Bránia nám novým vzťahom, škodia v mnohých smeroch a dotyčný nemá o nich ani len tušenia. Mysliac si, že rozhoduje sám za seba v skutočnosti je stále ovplyvňovaný a život sa mu uberá cestou, ktorú určujú druhý.
    O tom je ezoterika. Je o tom, aby človek prezrel pravdu o sebe a o reálnom deji.
    Na druhej strane, ak k tomu človek nedozrel, nutne potrebuje nové a nové často do nekonečna opakujúce sa problémy. Žije v domnienke, že tentokrát to bude všetko inak, že má skúsenosti a nenechá sa znova dobehnúť.
    Ver alebo never moja skúsenosť je taká, že nielenže znova sa nechá chytiť na rovnakú návnadu, možno v inom obale ale v podstate rovnakú.
    Dokonca mám skúsenosť, že každý ďalší vzťah konči väčším sklamaním a fiaskom, ako ten predchádzajúci, pokiaľ sa človek plne neočistí od energie s predchádzajúceho vzťahu.
    Ja som presvedčený že duchovno vždy napomáha k nastoleniu slobody prežívania a v podstate duchovno, ktoré ne je realné v každodennom živote, ktoré nemá priamo vplyv na kvalitu života je pseudoduchovno.
    Pre človeka zbytočné a zavádzajúce.
    Neber tieto moje slová, ako slová priamo mierené na Teba, ale ako všeobecné vyjadrenie sa k téme ktorú si publikovala.
    Ahoj

   • beny
    o tych elementaloch som citala kdesi, je to nepopieratelny fakt, ze naozaj taketo nieco existuje a vznika a dochadza ku ovladaniu a ten dotycny si to neuvedomuje az takv plnom dosahu, lebo castokrat sa stotozni s fungovanim vztahu aky je a ak aj odide a nepocka a neocisti sa od tohoto, zatiahne si to do dalsieho vztahu, viem elementalov vidno a daju sa aj citit v aure cloveka, ide o nieco podobne ako diskarnatov ,toto ti beriem toto je cast duchovna a nie pseudoduchovna ako hovoris a je to naozaj potrebne
    ale ak sam clovek neche napravit a zbavit sa tychto neziaducich energii , pretoze sa citi velmi slaby a boji sa, je to proces naviazania sa to vstko suvisi s procesom sebauvedomenia a aj sebaocistenia, sebalasky a sebapochopenia ato sa neda z mesiaca na mesiac, treba na to cas a vhodne prostredie aj a aj motivaciu, citala som aj o tejto casti vo vztahoch a po ich skonceni hmhmh
    proces fixacie a prethavania put, zbavovania sa elementalov a nasledne zujatie ich stareho miesta novymi elementalmi si ale vyzaduje skuseneho cloveka a nemoze to robit hocikto a samozrejme to nejde bez dovolenia dotycneho, lebo inak by doslo k naruseniu stability enrgetickeho pola cloveka
    dokonca liecive elementaly, ktore sluzia na liecenie sa takto nevedia potom dostat na miesto urcenia, lebo clovek ma miesta obsadene inymi
    zvlastne hmhmh beny ja ti verim, co si videl a viem aj ze vies o com hovoris 🙂
    taketo traumy ziskava clovek aj po smrti partnera, nie len rozvodom hmhm
    len clovek sa nikam nepohne z miesta ak sam vedome nebude chciet priznat uroven svojeho naviazania, lebo takto mu to vyhovuje vies? mnohym ludom aj ked frflu v partnerstvach, predsa len im to vyhovuje a maju pohodlicko a neuvazuju o zmene, len o schopnosti zharmonizovania toho co maju, nejakeho slusneho stavu formy rodiny a partenrskeho zvazku a castokrat tyto potrebuju viac pomoci ako ti co sa rozviedli, lebo tito sa nedokazu oslobodit uz a trapia sa viac ako je zdrave hmmhmh a musia sa naucit existovat a fungovat a o tom je tato knihahmh nie kazdy je schopny pochopit podstatu na energetickej urovni a uz toboz ze existuje nieco take ako je elemental a diskarnat, vies?
    na toto dojde rec po mnohych vysvetlovaniach, ked stale nieco nedava taky zmyselakoby malo a nepomaha co by malo klasicky pomoct, ako je aj tato kniha a zdravy sedlacky rozum :-)))
    tak ale nechame to uz tak beny, kazdy clovek co citi , ze potrebuje pomoct, si najde podla mna urcite cesticky a udicky k ludom co mu dokazu pomoct
    a ja s tym suhlasim,co ja len odsudzujem, je ludi utvrdzovat v ich postojoch obeti a upirizmu dalej 🙂 to je vsetko :-))

    pekny vecer prajem 🙂

 2. nitram said

  …pro svou krásu, jedinečnost, neopakovatelnost a hvíle prožitku přítomného okamžiku universa spojení…
  bychom sex měli chovati v úctě, přistupovati k sexu s pokorou v naplnění lásky milujícího srdce…
  sex, by měl býti oslavou života, lásky souzněním,
  projevem citů k partnerovi, které chováme ve svém milujícím srdci…

  přeji Všem něžností prostoupený den… 🙂

 3. Beny said

  • beny dakujem za video :-))
   bolo velmi poucne a dufam, ze aj ostatni ocenia novy pohlad na vztahy, lebo clovek nikdy nevie co ho oslovi a pomoze ku zlepseniu :-)))
   pekny den prajem 🙂

   • Beny said

    Ak si nájdeš Ty alebo Tvoji čitatelia čas a budete mať záujem, vypočujte si videá: Sexualita – most k vyšším úrovním vědomí na tejto stránke.

    http://vedomie.wordpress.com/2011/04/13/o-egu-ii/

    Možno budu v niečom zaujímavé.

   • ahoj beny

    velmi pekne dakujem za pozvanie k vypocutiu dalsich videi 🙂
    a myslim si, ze kazdy z nas si v nich nieco, co ho oslovi najde a v tom je toto prospesne 🙂
    hovori sa , kto hlada, ten najde a ja to mozem len potvrdit, skor ci neskor kazdy z nas dostane odpovede na svoje otazky a to sposobom o ktorom pred tym ani nepocul 🙂
    dakujem ze zanechanie linku na mojom blogu 🙂
    pekny den prajem a nech sa aj nadalej dari vo vytvarani tychto uzasnych videi a sprostredkuvavani informacii dalej 🙂

 4. nitram said

  dobrý den…

  pro Všechny… 🙂

  *Skutočné boje sa odohrávajú v posteli ….*
  boje se odehrávají především v mysli… 🙂
  i postel může býti prostředkem jejich projevu v uskutečnění…

  boj jest ukázkou morálního zápasu či duševního konfliktu, je zákonité, že po vyřešení jednoho konfliktu přichází další, abychom zdokonalili vlastní duševní a duchovní stránku psyché… 🙂

  v sebepoznání boje ustávají, jdeme cestou nenásilí v pochopení Krista a jeho soucitu s bojechtivými lidmi… 🙂

  sluncem prozářený den přeji Všem… 🙂

  PS: beny, toto je Váš vnitřní boj mysli…
  *Tu sa elementály snažia ovládnuť myslenie človeka a riadia ho tak, aby človek slúžil ich záujmu respektíve záujmom partnera. Miera ovládania závisí od charakteru povahy dominantného partnera.*

  dokud neobsáhnete vnitřním poznáním, budou se Vám tyto boje manifestovat před zrakem i v denním vědomí…

  • nitram, dakujem za vas dodatok k tejto teme

   hovori sa 100 ludi a 100 chuti a nikto nikdy nikomu nevyhovie a to je na tom to pekne
   aj ked je clovek v podstate to iste, tie jemne odtiene naseho temperamentu a povahy, nazorove a nabozenske predstavy o okolitom svete dodavaju kazdemu z nas unikatnu jedinecnost 🙂

   pekny den prajem 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: