elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Čínsky horoskop a Deti

Posted by elizabethin na 13. apríla 2012

Dieťa narodené v roku Koňa
Dieťa v znamení Koňa je živé striebro. Je hlučné, neposedné a často aj neposlušné. Miluje život a voľnosť, a s týmto rátajte už od jeho útleho detstva. Koník potrebuje slobodu, pohyb vonku na ihrisku, nebezpečné hry a možnosť rozhodnúť sa sám. Pravidlá, príkazy a sparťanská disciplína ho dusia. Naučte ho ovládať svoju impulzivitu, no rozhodne nie zákazmi a tvrdou rukou. Takto na vás malý Koník totiž raz dva zanevrie a naplánuje si trebárs aj útek z domu.
Dieťa narodené v roku Kozy
Malá Kozička milujúca všetko umenie sa už do tohto sveta rodí s ružovými okuliarmi. Pomoc, rady a podporu rodičov bude vyhľadávať po celý svoj život a bolo by hlúpe to meniť. Dieťa v tomto znamení býva totiž veľmi zraniteľné a každé odmietnutie nesie veľmi ťažko. Jeho melancholická nálada mu môže častokrát privodiť aj nejaké ochorenie. Inak je Kozička nežná, prítulná a potrebuje byť mojkaná, ľúbená a pomaznaná tak často ako sa len dá. Jedlo a pohodlie domova predstavujú pre Kozliatko tie najkrajšie istoty na svete.
Dieťa narodené v roku Opice
Dieťa v znamení Opice je nezbedné, optimistické, plné zvedavých otázok a bezočivých rečí. Život s ňou rozhodne nie je stereotyp. Malá Opička sa totiž dokonale vyzná v rôznych klamstvách a líškavých technikách. Vďaka svojej bystrosti raz dva odhalí všetky vaše slabé stránky, ako aj vaše úmysly presvedčiť ju na pre ňu nevýhodný „obchod”. Veselá Opica si chtiac nechtiac robí rada zo všetkých svojich blízkych oddaných sluhov a vy, i keď sa budete zdráhať, nakoniec jej lichôtkam určite podľahnete.
Dieťa narodené v roku Kohúta
Malý Kohútik je často tak trochu knihomoľom, ktorý svojím mudrovaním občas dokáže pekne liezť na nervy. Mamičky ale aj tak môžu byť spokojné, pretože toto sčítané dieťa to v živote dotiahne zväčša ďaleko. Mnoho milionárov sa narodili práve v tomto znamení a všetci majú spoločnú jednu vlastnosť – sú tak trochu „iní”. Kohút je samostatný, nebojácny, precízny až puntičkársky. Zároveň má často pre druhých bláznivé až výstredné sny a je nepraktickí. Keď sa však Kohút rozhodne ísť po svojej bláznivej ceste, nič ho nezastaví. Kohútik býva tiež najväčším kritikom v rodine, no neberte jeho poznámky ako urážku. Toto dieťa to s vami myslí úprimne a keďže je čistej mysle, často ani nechápe prečo sa kvôli jeho slovám iní hnevajú.
Dieťa narodené v roku Psa
Veselý a hravý Psík miluje nadovšetko svoj domov a rodinu. Vie byť prítulný ako mačiatko a verný ako skutočný pes. Ak mu ale niekto krivdí dokáže sa veľmi ľahko pustiť do boja a obhájiť svoju česť, rovnako ako aj ochrániť slabšieho pred nejakým tyranom. Týmito svojimi vlastnosťami si toto dieťa poľahky získa mnoho priateľov a obdivovateľov. Mohlo by sa zdať, že je bitkár, no opak je pravdou. Toto dieťa nerado vyhľadáva konflikty a pristúpi na ne len v krajnom prípade. V iných prípadoch využíva s dokonalou zručnosťou svoje diplomatické schopnosti.
Dieťa narodené v roku Prasaťa
Toto dieťa je odvážne, sebaisté a rozhodné. Nezvykne plakať ani sa ponosovať. Prasiatko nevyžaduje takú starostlivosť ako iné deti, dokáže sa totiž o seba v podstate postarať aj samo. Potrebuje ale mať pocit, že sa na vás môže kedykoľvek obrátiť. Ak nechcete aby v živote premárnilo svoje šance, rozvíjajte v ňom sebadisciplínu. Prasa je veľmi šikovné a inteligentné, no občas podľahne svojej lenivosti a nevyužíva všetky ponúkané možnosti. Ak toto dieťa bude cítiť vašu lásku, verte že vám ju vášnivo a úprimne opätuje. Prasa totiž nezabúda a čokoľvek čo mu urobíte vám dvojnásobne vráti.
Dieťa narodené v roku Potkana

Toto dieťatko svojich blízkych ľúbi až tak veľmi, že máva k nim majetnícke sklony a pokiaľ venujú niekomu väčšiu pozornosť ako jemu, dokáže preukrutne žiarliť. Občas na pritiahnutie pozornosti využíva aj taktiku usedavého plaču. Dieťa Potkan môže na vás pôsobiť placho, miestami až introvertne, no skutočnosť je taká, že vo svojom vnútri je zdravo sebavedomé. Rado papá a rado sa zdržiava v kuchyni pri procesoch varenia. V škole dosahuje na radosť rodičov skvelé výsledky a to hlavne vtedy, keď sú správne smerované. Dieťa Potkan začína veľmi skoro rozprávať a rovnako tak sa aj skoro vrhá na čítanie. Knihy miluje, preto býva od útleho veku častým návštevníkom knižníc. Z malého Potkaníka vám vďaka jeho obľube v písaných slovách môže vyrásť veľký spisovateľ alebo historik.
Dieťa narodené v roku Byvola
Dieťa Byvol je silným individualistom. Začína hovoriť neskoro a nerado dáva najavo svoje pocity. Má na veci vlastný názor a len tak ľahko sa nedá kúpiť. Keď to je potrebné dokáže prebrať úlohu vodcu. Má rád istoty, poriadok, súkromie a disciplínu. Je statočné, spoľahlivé, zodpovedné, ale býva aj tvrdohlavé. Dokáže mlčky znášať rôzne útrapy a krivdy a vy si to ani nevšimnete, lebo býva veľmi uzavreté. Ak ho správne nasmerujete prebudíte v ňom aj driemajúci zmysel pre humor. Pokiaľ chcete aby vás malý Byvol počúval, musíte si najprv získať jeho rešpekt.
Dieťa narodené v roku Tigra
Malý Tiger je priateľský, milý, hravý zvedavý a uvravený. Dokáže sa z neho ale vykľuť aj riadny nezbedník, dokonca mini tyran a maxi nervák. Rád komanduje a neznáša ak pred ním čosi tajíte. Má množstvo vyhranených názorov a neuveriteľnú energiu. Nedokáže tajiť svoje pocity ani udržať tajomstvo. Dieťa v tomto znamení je potrebné od začiatku učiť ovládať svoj temperament, inak vám jeho prirodzené rebelstvo prerastie cez hlavu.
Dieťa narodené v roku Zajaca
Dieťa Zajko robí svojou prítulnou povahou rodičom radosť. Je milučké, na oko poslušné, dobre a zľahka sa učí, má veľa kamarátov a teší sa obľube aj medzi učiteľmi. Malý Zajac totiž rýchlo pochopí, ako dosiahnuť bez hádok a boja to, čo si zaumienilo. Jeho prirodzená inteligencia v kombinácii s pozorovacím talentom, mu otvára v živote veľa možností a učí ho poľahky a nenápadne obchádzať pravidlá, ktoré sa mu nepozdávajú. Asi niet problému s ktorým by si dieťa Zajac v živote nevedelo poradiť.
Dieťa narodené v roku Draka
Malý Dráčik je nebojácny, hrdý, sebaistý, odvážny, bojovný, bystrý a nezávislý. Má veľa ideálov aj idolov. Keďže je ambiciózny, mali by ste mu zverovať zodpovedné úlohy a jeho miernu agresivitu zas potláčať už od útleho veku, aby sa nestalo, že na detskom ihrisku bude práve vaše dieťa tým najväčším tyranom. Dráčika teší ak mu dávate najavo svoju lásku, no ešte väčšiu radosť má z toho, keď ho potrebujete. Nikdy sa mu nevysmievajte a za každú prácu ho chváľte, keďže sa snaží najmä preto, aby si získal vaše uznanie. Nezabúdajte tiež na to, že Dráčik sa narodil aby vynikal a viedol.
Dieťa narodené v roku Hada
Pokojné Háďa má všetky predpoklady stať sa v škole učiteľkiným miláčikom. Je inteligentné, pozorné, usilovné a učenlivé. Dajte si ale pozor na to, aby ste občas zádumčivé háďatko, príliš nerozmaznávali, inak si uvedomí svoju neodolateľnosť a začne ju zneužívať a rozvíjať aj svoj zmysel pre pomstu či trucovitosť. Hoci toto dieťa nie je veľmi spoločenské, poľahky si svojím charakterom získava u ostatných detí rešpekt a častokrát ho aj menujú do role vodcu. Dieťa v znamení hada má vysoké IQ a cit pre spravodlivosť. Pre svoj multitalent, šikovnosť a bojovnosť mu je súdená sláva a bohatstvo.

Potkan

1936

1948

1960

1972

1984

1996

Byvol

1937

1949

1961

1973

1985

1997

Tiger

1938

1950

1962

1974

1986

1998

Zajac

1939

1951

1963

1975

1987

1999

Drak

1940

1952

1964

1976

1988

2000

Had

1941

1953

1965

1977

1989

2001

Kôň

1942

1954

1966

1978

1990

2002

Koza

1943

1955

1967

1979

1991

2003

Opica

1944

1956

1968

1980

1992

2004

Kohút

1945

1957

1969

1981

1993

2005

Pes

1946

1958

1970

1982

1994

2006

Prasa

1947

1959

1971

1983

1995

2007

http://www.kankan.sk/clanok/horoskopy/cinsky-horoskop-a-nase-dieta/746/cinsky-horoskop-a-povahove-vlastnosti-deti/1324

.


Znamenia horoskopu a Deti I-IV

Znamenia horoskopu a Deti V-VIII

Znamenia horoskopu a Deti IX-XII

Reklamy

2 komentáre to “Čínsky horoskop a Deti”

  1. anitraM said

    Tak na staršieho mi to vôbec nesedí a na mladšieho, tak na pol. Ale vo svete sa nestratia. Pekný piatok Eli. 😉

  2. hmhm inak ani mne to moc nesedi na tie deti, skor mi sedia tie podtym, co som dala na stranku hmhm
    tak ale mas pravdu martinka 🙂
    hlavne ze su zdrave a sikovne 🙂
    pekny zvysok dna prajem 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: