elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Keď sa vám Podarí uloviť muža, nie je to Chlap, ale chlapec …

Posted by elizabethin na 5. apríla 2012

Někdy vám muž nevychází vstříc ne proto, že vás nemiluje, ale protože neví jak. Nebo je příliš bázlivý. To může být tím pravým a smutným důvodem; ale pokud máte být jeho partnerkou, nemůžete být jeho opatrovnicí. Rozhodujícím faktorem v lásce není to, zda vás někdo miluje, ale zda si vás vybere. 

Druhou největší chybou- hned po chování připomínajícím mužovu matku – je chovat se jako jeho učitelka.

Když v lásce vytvoříme posvátné, uctivé a ohleduplné prostředí, pak skutečně můžeme přijmout různé role, které dohromady tvoří všechny aspekty lásky. Rodič, učitel, milenec a přítel mohou být všichni součástí jedné citové mozaiky lásky.

Ale pokud se všechny tyto role projeví příliš brzy, mohou způsobit zmatek a oslabit sílu lásky. Dominantní psychická komunikace dvou lidí je stanovena hned na začátku vztahu, a i když snad role otce a učitele mohla v raných fázích vztahu někoho přitahovat, později jej bude zcela jistě odpuzovat.

Koho poučujeme, vychováváme nebo komu příliš pomáháme, toho zdánlivě ovládáme. To je jeden z důvodů, proč jsou tyto role tak lákavé pro ty z nás, kteří se sami bojí skutečné intimity.

Pokud ale podlehneme tomuto pokušení, je jisté, že se to jednoho dne obrátí proti vám – dopadnete jako profesor Higgins, od kterého se Eliza nakonec také nakonec odpoutala. přirozený řád věcí zaručuje, že všichni nakonec dospějeme a nalezneme svou vlastní sílu.

Naše duše jsou ve vztahu proto, aby rostly, ne aby se růstu vyhýbaly. Něco v nás všech to ví a přeje si tento růst víc než cokoli jiného. Právě proto nás nakonec nejvíc přitahují lidé, kteří s námi nebudou hrát naše hry.

Mužský princip iniciuje a ženský přijímá. Ženy i muži v sobě mají mužskou i ženskou energii, ale ve vztahu platí, že tu či onu roli hraje hlavně jeden z  partnerů. Mužské a ženské se nevědomě přitahuje, ale dva ženské principy -stejně jako dva mužské -se navzájem anulují. To platí jak  v homosexuálních, tak v heterosexuálních vztazích.

Pokud hraje žena ve vztahu roli iniciátora- mužskou agresivní roli-pak muži nezbývá, než na úkor vlastního mužství operovat v prostoru, který mu vymezila. Pokud podlehne jejím psychologickým požadavkům, začne hrát ženský protějšek k její mužské roli. I když je ochoten přizpůsobit se, aby jí vyhověl, žena si většinou muže, který přihopsal k jejím dveřím jako oddané štěně, příliš neváží.

Když se vám podaří ulovit muže, pak ten, koho získáte, není chlap, ale chlapec. 

Jen žena, která, která odmítá i pouhý pokus chytit jej do lasa, je ta jediná, která má skutečně šanci někdy jej získat.

Není moc pravděpodobné, že by se jí pak zeptal: “Proč jsi nezatáhla, když jsem upustil svůj kus provazu? Jsem zvyklý, že mi ženy pomáhají!” Odpověď od té ženy by zněla: “Protože jsem nechtěla. Já hraji jen s dospělými muži.”

V této chvíli si některé ženy možná pomyslí: “Ano, ale můj muž neví, jak být mužem!” Přesně tak! Jen žena, která má vysoké požadavky a nezajímá ji nic jiného než ta nejdospělejší interakce mezi mužem a ženou, může inspirovat partnera k tomu, aby se naučil chovat se jako chlap. 

Muže nebude přitahovat – nebo alespoň ne dlouhodobě – žena, která se emocionálně snaží vykonat jeho práci za něj, protože to, po čem ve svém srdci nejvíce touží, je prožít pocit vlastního mužství. Podvědomě hledá zasvěcení do nových sfér mužské síly a žádná žena, která toleruje jeho dětinské chování, mu nemůže toto zasvěcení zprostředkovat.

To, co nakonec muže i ženy přitahuje nejvíce, je oheň zasvěcení, nevědomé kouzlo situace, která přestavuje další stádium našeho osobního růstu. Ale učit ostatní můžeme jedině tak, že se budeme v jejich přítomnosti svědomitě pochopit své vlastní lekce. Nalézt a žít svou vlastní pravdu – ne říkat ostatním, jaká by měla být ta jejich – je ten největší dar, který můžeme druhým dát. 

Z psychologického hlediska je důležité, abychom se ve vztahu drželi na své straně sítě, dělali svou vlastní práci a soustředili se na to, jak sami reagujeme. Jestliže k nám ten druhý nenatáhne ruku, musíme se smířit s tím, že tu ve skutečnosti o žádnou hru nejde.

Muž, který vás právě teď nechce, pro vás právě teď není tím vhodným mužem.Snaha přetvořit ho, aby se jím stal, vytváří ve vztahu negativní smyčku. A jak se z ní dostat? Jedině tak, že se ji rozhodnete přetnout. Uvědomte si, že vaše negativní myšlenky a emoce jsou návykovými schématy, založenými spíše na dětských dramatech než na realitě nynějšího okamžiku.

Nepodceňujte moc vaší sebenenávisti a její zákeřné schopnosti stáhnout vás do temnoty, o níž se tolik chcete osvobodit. Padněte na kolena. Požádejte Boha, aby vám pomohl.Zkušený doktor dokáže rychleji diagnostikovat chorobu, se kterou se už setkal. Pokud muž ze začátku vztahu projevuje silný zájem – ale stáhne se hned, jakmile ucítí, že dostává to, co chtěl – dává najevo, že ještě není připravený na lásku.

Oznamte mu, ževy připravena jste, ne tím, že mu budete nedůstojně vysvětlovat to, čemu nerozumí, nebo že se ho budete snažit znovu vzrušit a zaujmout. Dejte vesmíru najevo, že jste připravena na dospělejší vztah, ne však tak, že se budete zlobit na někoho, kdo se jako dospělý ještě nechová. Zlobit se na muže, že se ve věcech lásky chová jako chlapec, je stejně pošetilé jako se zlobit na šestileté dítě za to, že si neumí zavázat kravatu.

Nechovala jste se snad sama dětinsky, když jste přispěchala se srdcem na dlani ještě předtím, než jste si ověřila, že se jedná o duševně a citově vyspělou situaci? Vždycky je dobré uvědomit si, že naše těla dospívají velice brzy, ale naše srdce, mysl a duše mohou pokulhávat daleko za nimi.

Jeden můj přítel kdysi poznamenal: “Ženy chtějí lásku jako životní styl, ale muži ji chtějí jako dovolenou.” Rozhodně si nemyslím, že to platí pro všechny muže, ale přesto je to zajímavý výrok. Mnohokrát jsou muži obviňováni z toho, že nepodnikli výlet, na který se přitom vůbec nepřihlásili.

Muži obvykle nelžou, pokud jsme jim ovšem neukázaly, že v nás pravda probouzí hysterii. Když se muže zeptáte, co od vztahu chce, nastane překvapivá věc: většinou vám to poví. A pokud to, co řekne, znamená přibližně: “Nic moc, jen se trochu pobavit,” často si pomyslíme: ” On to tak ve skutečnosti nemyslí,” nebo “To můžu změnit”.

Kdepak. Pravděpodobně to tak myslel.

Jak úžasná je to příležitost, aby se dva lidé poučili. On začne vyrůstat ze situací, v nichž se nechoval natolik dospěle, a přijme to, co sám způsobil, a postupně se vyléčí z chronického návyku něco naznačovat a pak zbaběle vyklidit pole. Ona začne přijímat zodpovědnost za svůj zlozvyk dávat srdce mužům, kteří nikdy opravdu neřekli, že o ně stojí.

Málokdy se své lekce naučíme od lidí, kteří nás kritizují nebo obviňují. Když se například muž citově přiblížil k ženě, ale nedokázal mít respekt k hloubce jejich společného prožitku, pak mu ženina zloba nijak nepomůže pochopit, v čem se zachoval špatně. Ale velmi jasně pochopí svou lekci od ženy, která jej nepovažuje ani tak za prevíta, jako spíše řekněme za slabocha.

To, že je v lásce tak nezralý, jí možná přijde trochu mrzuté, ale nakonec vlastně spíš legrační. Ouvej! Taková žena může muže něco naučit – ne proto, že by se o to snažila, ale jednoduše proto, že se sama o čemsi poučila. Každý muž podvědomě hledá další fázi zasvěcení. Žena, která toleruje, nebo dokonce trestá jeho dětinské chování, mu ji zprostředkovat nemůže.

Určité lekce se naučíme jedině tak, že něco provedeme, a když pochopíme, co jsme udělali, hluboce se zastydíme.

Pak začneme objevovat zcela novou úroveň pokory a posléze i dospělosti.

zdroj -Z knihy Marianne Williamson Kouzelná láska

Dnešný svet neuznáva Lásku aj keď o nej stále hovorí ….

Len Zúfalá žena klame muža, aby ju miloval …..

Prečo nie sme dosť dobrí pre toho druhého?

Ak chceš partnera, tak ním buď Najprv sám ….

Ako nájsť partnera pre život ….

Čo prináša Láska človeku

Žena v znamení Ženy

Muž v znamení Muža

Partnerský vzťah Pán -Sluha

Karmické vzťahy medzi Partnermi

V čom je zmysel Partnerského vzťahu – Eckhart Tolle

Partnerstvo ako duchovné cvičenie -Eckhart Tolle

Reklamy

4 komentáre to “Keď sa vám Podarí uloviť muža, nie je to Chlap, ale chlapec …”

 1. anitraM said

  Krásna kniha ako čítam tvoje články. Je pravda, že na vzťahu je potrebné pracovať. Ak je žena silnejšia, ráznejšia, teda má aktívnejší mužský princíp v sebe, muž sa podriadi, zvykne si a stáva sa malý chlapec. Tiež mám takého doma. Len jeho pohodlnosť mu vyhovuje. 🙄

  Uff idem radšej hľadať ženu v sebe, kam sa mi zatúlala. 😳
  Slniečkový dník Mati. 😉

  • ahoj martinka

   ja si tiez myslim, ze na vztahu treba stale pracovat a je normalne, ze su aj krizy a aj tazke chvile, ale vzdy sa polati pozriet sa spat, na to ako sme sa zalubili a ako spolocne stretli, ako velmi spolu chceli byt a aj na to co nas spaja a ci to chceme aj nadalej spolu zachovat
   a ak chceme obaja, tak treba si odpustit a ist dalej 🙂
   a vies co martinka, zivot je dlhy a vseliaky, mozno ta tvoj muz prekvapi a tvojou zmenou vyvolas zmenu aj v nom 🙂 uvidis a urcite nebudem vykrikovat, ze ho manipulujes, len sa snazis urobit v tvojom vztahu zmenu a to je dobre, lebo to prinesie spokojnost pre teba a ak aj pre neho a budete spolu stastnejsi tak preco nie 🙂
   nam prsi martinka, takze spokojny den prajem aj tebe moja 🙂

 2. Beny said

  Múdrosť človeka zákonite nevyviera len z štúdia duchovnej náuky ale najviac zo štúdia prírody, človeka a seba sama. Kto nezatvára oči sám pred sebou a nazerá aj do seba, ten pozná pravdu aj bez mnohých kníh.
  Život je nakoniec jediná reálna kniha z ktorej sa najviac dočítame.
  A Marianne Williamson má oči a srdce otvorené.
  Nie nieje to snaha haniť mužov, vidím v tom sebareflexiu a snahu posilniť ženstvo na miske váh, ktoré ak budu v rovnováhe prinesú ovocie aj mužom.
  Eli ďakujem

  • beny
   je pochopitelne, ze kazdy clovek ma roznu dobu pochopenia aj prijatia veci, objasnenia a aj momentu priznania si chyby k inym, potom aj ta lutost k sebe samemu a aj inym urobi zmeny v jeho zivote hmmhmh
   na kazdeho z nas plati ina udicka 🙂 pravda nie je len jedna, ale pre kazdeho z nas ta nasa asi xiixix
   kazdy vidime svojim subjektivnym zrakom a samozrejme aj uznanie si chyb, kazdy znasa inak xixi
   ego je uzasna vec ti poviem 🙂

   mne nevadi ze prispievas svojimi postrehmi na moj blog, na mojom blogu je kazdy vitany, kto sa nechce hasterit s inym , ale slusne len vyjadri nazor na clanky, ktore su tu
   inak som nutena dotycnych upozornit, ze si neprajem na mojom blogu ziadne osocovanie a ani prudke vymeny nazorov 🙂
   kazdy je u mna vitany, ak toto dodrzuje 🙂
   a ja si tiez myslim, ze tie clanky su naozaj podnetne pre zeny v prvom rade, lebo ked zmenia zmyslanie zeny, budu musiet sa prisposobit aj muzi, ak si ich chcu udrzat aj nadalej
   je na kazdej zena, kde urci tomu muzovi hranice a kam ho az necha zajst

   som rada, ze tebe ako muzovi, tieto clanky priniesli iny pohlad a neodsudzujes ich a ani nekritizujes, ale vidis v nich vela podnetneho ako ja

   pekny den beny

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: