elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Rok 2012 je rokom Päťky

Posted by elizabethin na 15. marca 2012

Numerológiu ako takú, môžete do svojeho života aplikovať v najrôznejších podobách. Mojím vysvetlením z numerologického hľadiska, prečo je tento rok 2012 taký transformačný , konfliktný, enrgetický a plný zmien už od začiatku je preto, lebo je to rokom 5.

Keď spočítate číslice roku 2012, vyjde vám 5 .

Päťka ako vieme, je číslom energie a predstavuje ju žiarivo červený pentagram. Jej cesty sa križujú a uhly pohľadu na svoj život menia, energia v túžbe za hľadaním seba samého a zmyslu v tom čo robím a čo by som chcel, ide na všetky strany. Je to číslo vnútorného nepokoja a veľkých zmien, obrovských vášní, ochotou presadiť sa, túžbou po slobode, spontánnosťou, rýchlym jednaním a rozhodovaním, častokrát nutkavou impulzívnosťou po zmene, ktora nás vo vnútri už tlačí ku niečomu, prchkosťou a taktiež túžbou po správnom partnerovi, čo by kráčal s nami po týchto cestách života a chápal nás, po takzvanom hľadaní svojej životnej polky a túžbe splynutia a naplnenia života s tým človekom, čo k nám skutočne patrí.

Vzťahy založená na závislosti či už len ekonomickej alebo emocionálnej, si čoraz viac uvedomujeme a prapôvodná stará duša sa búri v nás a už viacneche takto žiť, len zo zodpovednosti a v naháňaní sa za matériou alebo uspokojovaním potrieb druhých, plnenia si záväzkov a správaní sa ako zodpovedný stroj, z čoho druhí len ťažia. Tento rok je preto aj rokom vyčerpania a duchovnej obnovy, hľadania zmyslu života a obrovských zmien na všetkých úrovniach bytia. Zlé svedomie a takisto ak ideme proti toku života a sebe samému, si začína vyberať svoju daň. Všetko čo nebude plynúť so životom a zákonami vesmíru a duchovne sa neobnoví a ani nebude chcieť sa pozrieť do svojeho vnútorného zrkadla a bude odmietať zmenu, ktorá je už nevyhnutná, jednoducho vybuchne a dojde ku obrovským emóciám zúrivost, žiarlivosti, agresivity, nespokojnosti, nekľudu, útekov, nerozvážnych konaní, chorôb, nehôd, úrazov, proste všetkého čo môže vesmír použiť na to, aby nás prinútil zastaviť sa a porozmýšľať nad tým ako žijeme a aké putá sme si doteraz s ľuďmmi vytvorili a čo všetko do svojeho života pritiahli. Pretože to v akej situácie  sa práve nachádzame a s akými ľuďmi zdieľame svoj každodenný život, je len výsledkom naších predchádzajúcich rozhodnutí a teda aj odrazom nás samotných.Pretože podobné priťahuje podobné a je načase priznať si pravdu ako som žil a na čo som si doteraz potrpel a pred čím som dlhé roky oči zatváral a len sa ospravedlňoval a utekal pred sebou samým.

V TAROTE 5 predstavuje VEĽKŇAZ a ten nám ponúka aj spôsob riešenia a aj rady, keď už nevieme čo so sebou.

Veľkňaz predstavuje OSIRIDA, egyptského boha múdrosti.Zobral si za ženu ISIS, bohyňu inuície a múdrosti. Spolu mali dieťa HORA, egyptského boha vyššieho vnímania a vízií. Ide aj o symboliku trojice rodiny a teda  poukazuje hlavne na rôznorodé zmeny a vzťahy a s tým súvisiace problémy, ktoré máme v súčastnosti. Riešia sa hlavne vzťahy a s tým druhotne aj existenčné problémy, práca a peniaze.

Ide o univerzálneho predstaviteľa rodiny v nás. Takže matky, ženy, otca , partnera, dieťaťa… Týka sa to každého z nás, tým pádom. Ale ako arechypy v súvislosti s duchovným životom.Vierou, túžbou po naplnení a pochopení toho čo sa v nás deje a čo je našou podstatou, aby sme mohli potom kráčať už kľude každodennými situáciami a tak zabezpečovali aj existenčné veci s ľudmi okolo nás. Ale začať musíme každý od seba a vyupratovať si najskôr v sebe , aby veci mohli fungovať. Začať byť voči sebe najskôr úprimným, upratať si vnútro, lebo k tomuto nás karta nabáda, k pochopeniu najprv seba a potom, môžeme začať chápať aj ostatných.

Veľkňaz pokorne prijíma skúšky a výzvy v živote, lebo vie, že ak ich podstúpi úprimne a s otvoreným srdcom a prestane konečne utekať pred sebou samým, zvládne životné lekcie, lebo život bohužial nie je len o pohodlíčku a udržaní si potom toho pohodlíčka za každú cenu. A tá cena ako vieme je privysoká niekedy a treba sa zastaviť vedieť a mať tie hranice v sebe, nekonať egoisticky zo strachu pred pravdou, alebo bolesťou alebo námahou a tak urobiť niečo,  čím ublížime ostatným a v konečnom dôsledku aj sami sebe, keď ten pravý motív vypláva na povrch. Ak máme odvahu pozrieť sa na seba samého a ako Veľkňaz prejsť tou životnou skúškou, otvoria sa vám ďalšie brány a budete môcť očistený a s obrovským kľudom a pokojom ďalej kráčať svojím životom ďalej.

A nie je to jednoduché a ani nebude a ani nečakajte, že za predchádzajúce rozhodnutia vás život pustí ďalej len tak. Ale ak budete úprimne a s čistým srdcom čeliť tomu čo príde, otvoríte sa tým zmenám a aj poznaniu, čo s tým prichádza bez odsudzovania seba a aj druhých, veci sa zlepšia a pohnú prirodzene ďalej.

Keď si to tak zoberiete, celý život je o vzťahoch a nie len v rodine ale aj v pracovných kolektívoch.Človek nežije izolovane. Veľkňaz toto všetko zosobňuje a v tomto roku nás vyzýva k náprave. Je to symbol duchovného rastu a preto sa spája aj s učením v akomkoľvek smere. Uplatňovaním a zavádzaním nových praktík,  inšpiruje nás takmer ku všetkému, čo navodzuje pozitívnu zmenu v našich životoch. Podporuje tým pádom aj umenie, schopnosť vyjadriť sa aj na tomto poli. Nebáť sa kreativity, skúšaniu čohokoľvek nového, na čo sme doposiaľ nemali čas alebo si povedali, že už sme na to pristarí. Nie. Teraz je na všetko tá vhodná doba. Možno sa aj rekvalifikovať, vrátiť späť do školy.

Veľkňaz je z astrologického hľadiska pod vládou BYKA.  Je nám prizvaný aby pospájal naše vnútro s vonkajškom. Pomohol nám zrealizovať to, čo je v nás a dal všetkým tým vzdušným zámkom pevne základy, Vrátil nás späť do reality a tak pomohol k uskutočneniu našich snov. Dal nám silu býka na našej ceste za poznaním. Preto sa zmeny budú dotýkať osôb narodených v tomto znamení hlavne. Budú pre nás z určitého dôvodu veľmi dôležití. Niekedy aj upozorňuje k napraveniu vzťahov s osobami v znamení býka.

A troska rady na záver, čo hovorí Tarot, že môže nastať a čo všetko vás môže čakať na týchto cestách. V priebehu tohoto roka budete naozaj postavený tvárou v tvár svojim starým obavám, strachom, porážkam o čom hovorí aj 5 mečov-Porážka

Vašou úlohou ale, bude spracovať staré bolesti a sklamania a zmierenie sa s minulosťou a tým, ako ste doposiaľ žili. Čo tvorilo nás samotných. S týmto aj všetky tie výbuchy zlosti  a nesplnené očakávania. Nezabúdajte, že vás to malo len upozorniť na to, že idete proti sebe samému  a o tom hovorí 5 pohárov – Sklamanie.

Treba si naozaj uvedomiť z čoho pramenia naše bôle a úzkosti a postaviť sa čelom najprv k sebe samotnému a začať od seba tú zmenu robiť, nepotláčať nič čo je prirodzené v nás, nech už naše okolie je všelijaké. Ak nás ľúbia, tak preto akí sme v prvom rade a nie podľa výšky konta alebo neviem čoho. A s tým súvisia aj spory a nečakajte, že vašu zmenu príjmu všetci nadšene, hlavne ak z nej nebudú už profitovať. Hovorí o tom 5 palíc -Spor.

Prišiel naozaj čas, aby sme sa vedome vzdali svoji starých vzorcov správania, myslenia, ktorá boli príčinou našich obáv, strádania, strachov, neúspechov a potlačovania seba, čo všetko viedlo do tohoto bodu frustrácie a hľadania seba samého o čom hovorí 5 mincí – Súženie.

všetko len to dobré v tomto roku na ceste poznania praje elizabethin

Reklamy

2 komentáre to “Rok 2012 je rokom Päťky”

 1. Katka said

  akoby si písala o mne, presne tak sa cítim .. cítim, že nenávisť nie je cesta.. teda je to cesta, ale je to cesta do pekla, do sebazničenia seba samého, k pomalému zatrpknutiu .. sama cítim, že musím bojovať, inak nebudem nič mať .. aj ked je iná doba, sme lovci, musíme bojovať o prežitie, už nie oštepom, ale svojím myslením, prácou, životom .. mňa tá nenávisť dusila .. v tom článku ako by si popísala to, čo som žila a ako som sa vplyvom času začala preberať .. moja negatívna energia ma ešte dobieha, pretrvávajú zlé vplyvy z tej nenávisti, ale je tu zmena, cítim ju .. tie veci som začala chápať odvtedy, ako som tu 1x napísala .. ak pamätáš .. pomalinky obnovujem kontakt .. pomalinky, krôčik po krôčku .. a konečne chápem tarotovú kartu Spor 🙂 jednoducho idem iným smerom ako moje okolie očakáva, podľa nich nemám svoju hrdosť, ibaže tá hrdosť ma v noci nezahreje, neobjíme ma, nedá mi lásku, sme iba ľudia, robíme chyby a pokiaľ človek chybu oľutuje a koná tak, aby k tej chybe už nedošlo, tak prečo mu neodpustiť? podľa mňa práve týmto mám tú svoju hrdosť, že mám dar odpustenia .. ešte nemá komplet preskúmaný tvoj blog, popisuješ tu niekde podrobne tarotové karty? tak ako si popísala čísla v numerológii

 2. katka som rada, ze uz vnimas svoje zmeny a naozaj pomalicky postupne je to nejlepsie a vsetko k nam pride v pravy cas a tak ako to potrebujeme. zivot predsa nechce aby sme boli nestastni, zivot je o hojnosti vsade okolo
  aj nebeske a aj prirodne bytosti, boh, chce aby sme boli stastni a kracali tym zivotom spokojne
  vsetko je len na nas a nasom pohlade na svet a ludi okolo
  hlavne nerob nic unahlene, ale tym nehovorim, ze nemas byt spontanna a vesela
  veci naozaj treba nechat plynut cez nas, cim viac sa vzpierame a bojujeme, tym je to horsie, lebo to len posilujeme
  kazdy z nas mame problemy, starosti a snazime sa zvladat nie len svoj zivot ale aj svojich deti a ak nezostaneme v strede a podlahneme stresu a okoliu, nastane zmatok
  radsej mat toho menej, ale tesit sa z toho a byt za vsetko vdacny a uzivat si ten pritomny okamih s tym, co mam ako sa nahanat za niecim nerealnym a nepozerat na to stastie okolo
  kazdy robime chyby zlatko, v stese, v unave, chorobe, ale treba sa vediet zastavit a ujasnit si , kto ,co pre nas znamena a co vlastne my pre neho
  ak sa to dlhodobo vydiskutovat neda tak, aby boli vsetci spokojni, hmmhmh treba aj vediet zaujat stanovisko
  neboj sa riesit svoj zivot, lebo aj,malicka zmena vedie ku dalsim zmenam a ani sa neboj pozriet na seba samu a povedat toto som ja a takto sa citim a takto by som chcela aj zit, co poviete ostatni? som sebecka, ze chcem ocenenie, troska volneho casu, alebo sa venovat aj svojim konickom? a uvidis, za co ta ostatni maju 🙂
  katka, zivot je naozaj dlhy a komplikovany a utekat pred sebou samym nema zmysel, ani klamat a ani podvazat, lebo sa to vsetko vrati a to trojnasobne
  a kazdemu, to mi ver, teraz sa doba zrychlila a aj ten cas platenia prichadza uz skor ako si niekto mysli
  treba sa naucit aj odpustat nie len sebe, ale aj druhym a zit v mieri so sebou a tak, ze sme spokojni a nedat sa zatiahnut do ziadnych zakulisnych vojen a ani ohovaraciek, zit si ten svoj zivot, lebo vzdy je to o tebe a bohu, alebo tebe a zivote
  a nie tebe a druhych
  ty zodpovedas len za svoje konanie predsa a svoje postoje , nie za druhych
  takze vsetko je v poriadku predsa, ak citis zmeny v sebe a to ze sa chces zmenit a odpustit niekomu a aj sebe, tak smelo do toho, lebo je to tvoj zivot a nie tych druhych
  ty budes sudena len a len za svoje skutky a nie za to , co ini neurobili alebo urobili
  a mozno budes vzorom pre inych a povedia si aj ja chcem takto spokojne a vyrovnane zit 🙂

  ja ti prajem vsetko dobre, lebo kazda zmena chce cas, nie je to automaticke, ale pride to postupne a aj vdaka a odmena spolu s tym, uvidis 🙂

  no ja som sa este nedopracovala k tarotu a ku popisom jednotlivych kariet, mam to spracovane, ale treba tiez cas, aby na to prisiel 🙂

  pappa a nech sa dari moja 🙂 ide nam jar a s tym slniecko a energia, skus troska zabrzdit ten vnutorny monolog v sebe a aj spomalit ten cas v sebe
  nic ti nikde neutecie, vsetko co budes potrebovat, ta urcite pocka, uvidis 🙂

  opatruj sa 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: