elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena ryby a Muž baran

Posted by elizabethin na 29. februára 2012

Jelikož žádný muž není mužštějším než právě Beran a žádná žena není ženštější než právě Ryba, jejich vztah není nikdy zpochybňován nejistotou ohledně sexuální identifikace. Je to po všech stránkách dokonalé spojení v každém smyslu toho slova, jaký vám jen může vytanout na mysli. Pokud se do sebe zamilují muž Beran a žena Ryba, potom jim matka Příroda žehná s úsměvem na tváři. Tento vztah vynáší v ideálním případě na povrch veškerou jeho beraní odvahu a veškerou její rybí oddanost. Tito dva jsou zosobněním Romea a Julie.

V případě ne tak příznivém může potom tento vztah odkrýt jeho skrytý marsovský sadismus, stejně jako její skrytý neptunský masochismus. A pokud jemu vyhovuje role neomezeného pána, vládce a tyrana, zatímco ji vzrušuje pocit, že je zcela v jeho rukou, jak bychom si mohli dovolit narušovat jejich idylu? Dobře si pamatuji, jak jsem v Západní Virginii strávila jeden večer s přáteli; on byl Beran a ona Ryba. Jakmile večer uložili ke spaní i své sedmé dítě, vzal pohledný Beran svou krásnou Rybu do své ochranné náruče a rozhodným hlasem pravil: “Moje žena nemůže myslet na nějakou kariéru ani se poflakovat po klubech. V létě je těhotná a v zimě jí zase zabavím boty — takže má po starostech.” Když jsem se chystala, že jí podám ze stolu těžký popelník, aby mu ho mohla hodit na hlavu, všimla jsem si té nejpodivnější věci. Usmála se na něj s absolutním obdivem a čistou úctou.

Nemám nejmenší pochybnost, že i za několik let, dlouho po výročí své zlaté svatby, půjdou spolu ruku v ruce vstříc západu slunce jako čerstvě zamilovaní – on stále vysoký a silný a ona stále stejně křehká a bosá. Skoro by se vám nad tím chtělo zaplakat. Byl to pro mne natolik traumatizující zážitek, že jsem si příští den šla koupit pět párů bot, které jsem si schovala pod postel. Když se nad tím moje kamarádka Ryba podivovala, pouze jsem jí řekla: “Nu, víš, zima je již za dveřmi a já si třeba budu chtít někdy ve čtyři ráno jít koupit noviny nebo něco jiného.” Myslím, že mi příliš nerozuměla, ale já se cítila tak nějak bezpečnější .Pokud se jedná o delší časový úsek, Beran a Ryba nejsou obecně zase až tak kompatibilní (zvláště pokud žijí na Aljašce, kde by jí bosé nohy mohly nepříjemně omrznout). Kompatibilní by mohl být on s některým znamením Vzduchu či Ohně nebo ona s některým znamením Země či Vody. Jsou mezi nimi v podstatě velké rozdíly. Ovšem podle nesmrtelných slov Francouzů “Vive la différence!” jsou právě tyto rozdíly tím, co je k sobě zpočátku přitahuje.

Pokud se jedná o to, zda se jim podaří tuto živelnou přitažlivost proměnit v trvalý vztah, mají skutečně velkou naději, pokud je jeho Luna či Ascendent v Rybách, Raku, Štíru, Beranu či Kozorohu nebo pokud, její Luna či Ascendent je v Beranu, Lvu, Střelci, Blížencích či Vodnáři.Než se dívka Ryba vdá, její telefon vyzvání bez ustání a na každém prstu má deset nápadníků. Prožije si perné chvíle, když se rozhoduje, zda Tom, Dick či Harry, když myslí na to, že by nerada ublížila Billovi, Johnovi nebo Bobovi, a na to, že ve skutečnosti asi stejně miluje Jacka … jen kdyby dokázala zapomenout na Rogera. Život je zkrátka plný pocitů marnosti a patří mezi ně i rozhodování o tom, za koho se provdat – nebo či si třeba neponechat nápadníků alespoň tucet, aby ji chránili proti chudobě a nudě, aby jí vypláceli rentu, v zimě brali s sebou do Sun Valley na lyže a tak podobně. Také by jí mohli půjčovat svoje porsche, BMW či saaba. Ach jo, život je tak krutý. Hnutí za ženská práva dívku Rybu příliš nebere.

Všechna jejich hesla jdou zkrátka Neptunovi jedním uchem tam a druhým ven. Žena Ryba však ve skutečnosti cítí, že vše vlastně závisí na tom, od čeho se chcete osvobodit. A tak to také ve skutečnosti je. Amen, sestry! (A bratři.) I poté, co se žena Ryba vdá, vyzvání její telefon přibližně každých deset minut ve dne v noci, ovšem nyní to již nejsou nápadníci, ale příbuzní, sousedé a přátelé, kteří potřebují někoho, komu se mohou s lecčíms svěřit a komu se mohou vyplakat na rameni. Její manžel Beran z ní několikrát málem vyletí z kůže, protože Ryba z jejich domu začne vytvářet něco jako terapeutické středisko, a přitom by měla naslouchat jeho problémům, a to ne jen občas, nýbrž pořád – kromě dovolené, kdy odpočívá, nebo když spí, nebo když je s kamarády v hospodě. Dívka Ryba je skvělý posluchač – to je také metoda, s níž už od základní školy shromažďuje všechny své obdivovatele. Je také skromná a plná soucitu, a kvůli tomu se nakonec chytí sama do vlastní neptunské sítě.

Žena Ryba, která posléze cítí, že její osobnost je potlačována dominantním egem muže, kterého miluje, obyčejně příliš nahlas neprotestuje ani se nehádá. Bez ohledu na to, jak je zoufalá, vždy se raději usmívá … ovšem s prázdným výrazem v očích. Když se muž na ni kvůli maličkosti rozčilí, za normálních okolností mu neodporuje. Jen párkrát zamrká a zívne – ovšem ono zívnutí může být i tichým nářkem. Pokud budí dojem, že se nechá unášet svými představami, že sní, pokud je její úsměv bez výrazu a pozornost roztěkaná, potom by si měl Beran položit otázku, zda cestou za svým vlastním cílem nezanedbával její potřeby, což je pro něj typické, i když to nikdy nedělá úmyslně. Muž Beran si je jen zřídkakdy vědom vlastní sobeckosti. U něj se spíše než o sobeckost jedná o nepozornost – je prostě tak zaujatý tím, jak se snaží žít naplno každý okamžik života, že ani neztrácí čas, aby se rozhlédl kolem sebe. Jakmile je mu naznačeno, že se zachoval hrubě či bezohledně, je vždy překvapen, v rozpacích – a lituje toho.

Nikdy nemá v úmyslu být krutý či necitelný. Nikdo nedokáže být citlivější, srdečnější, až bláhově štědrý a tak naprosto věrný v lásce jako Beran, nicméně její neptunská pasivita ho na neúmyslné sobectví a skrytý šovinismus neupozorní, a proto on vůbec nepochopí, že jí způsobil bolest. Pokud si to sám uvědomí, potom se překotně omlouvá a chová se jako dokonalý andílek (do okamžiku, kdy na daný slib opět zapominá a ona mu ho musí připomenout). Nemůžete tedy svalovat vinu za všechny problémy jen na něj. Žena Ryba musí za svou vlastní nespokojenost přijmout vinu alespoň poloviční a musí se zeptat sama sebe, zda se k vlastní škodě až přehnaně nestylizovala do role mučedníka. Jejich sexuální vztah není potřeba analyzovat do větších podrobností, jak jsme činili u ostatních spojení, neboť – jak můžete zjistit z astrologických faktů uvedených na začátku této kapitoly – je naprosto jasné, že ze sexuálního hlediska jde o dokonalé splynutí Romea a Julie, Tarzana a Jane.

Pokud tedy vezmeme v úvahu jejich tělesnou důvěrnost, není těžké si domyslet výsledek. Nejenže ona bude s citem opětovat každou jeho náladu, přání či tužbu, ale navíc dokáže jeho přání rozluštit a vyplnit téměř ještě před tím, než vůbec vznikne. On ji výměnou za to zahrne svou marsovskou sílou a velmi něžným citem (alespoň podle něj). Žádný z těch kluků, kteří jí dřív volali a půjčovali jí svá porsche, by ji nebylí bývali schopni připravit, ať již citově či jinak, na sílu vášně, která hoří v srdci Beranově, jakmile ten nachází ženu, kterou může nazývat svou. To nás přivádí na téma sexuální a milostné nevěry (což je předmět, k němuž nakonec dospívá každá kapitola o Beranovi). Dívka Ryba nějak zvlášť sama neinklinuje k flirtování, ovšem problém je ten, že muži rádi flirtují s ní. Ona není promiskuitní, pouze je přesvědčena, že obdiv příslušníků mužského pohlaví je nejpříjemnější stránkou ženství. Pokud se Berana týče, rozhodně není žádný playboy, ale proti občasnému obdivnému projevu od opačného pohlaví, který mu pomáhá leštit jeho ego, nic nenamítá. Je totiž přesvědčen, že to patří k tomu být mužem.

Nic z toho by nemělo mezi nimi způsobit nejmenší potíž. Ale k potížím pravděpodobně stejně dojde, neboť i když dívka Ryba má tendence chápat svého muže a důvěřovat mu, Beran není nikdy k volnosti své partnerky benevolentní do té míry, jako je benevolentní k volnosti vlastní. Podle Beranova názoru jeho příležitostné schůzky s ženami jsou něčím naprosto nevinným, zatímco její schůzky s muži jsou nanejvýš podezřelé a naprosto evidentně a úmyslně směřují ke skutečné nevěře.Samozřejmě že takový pohled na věc má ke spravedlnosti daleko, nicméně jí může pomoci, pokud si uvědomí, že jeho postoj nepramení ze sobectví, ale pouze z dovedně skrytých obav z vlastní milenecké nedostatečnosti. Jelikož je ovlivňována a ovládána Neptunovým soucitem, pravděpodobně jeho tajné obavy pochopí a přizpůsobí tomu také své jednání. Ať již je v právu či nikoli, muž Beran promiskuitní či nevěrné ženě nikdy neodpouští – a jedno jediné zaváhání pro něj znamená více než dost.

Pokud se dívka Ryba nebude celým svým srdcem snažit dávat svému muži Beranovi najevo, že patří jen a pouze jemu, potom to nebude mít snadné.Postavte k sobě dva lidi naprosto odlišné a zkuste uhodnout, zda se budou milovat stále více a více, nebo stále méně a méně. Co se týká Berana a Ryb, zde není důležité to, včem jsou odlišní, ale to, co je spojuje – tedy strach z toho,že jim ten druhý ublíží. Její zranitelnost je na první pohled zřejmá. Ta jeho je potom obyčejně maskována Marsovou odvahou a neomaleností, nicméně je stejně skutečná a stejně bolestivá jako ta její.

Ryby (19.2. – 20.3) všeobecne

Ryba – ako ju spoznáte

Žena ryby a Muž rak

Žena ryby a Muž býk

Žena ryby a Muž baran

Žena ryby a Muž ryby

Žena ryby a Muž vodnár

Žena ryby a Muž kozorožec

Žena ryby a Muž strelec

Žena ryby a Muž váhy

Žena ryby a Muž panna

Žena ryby a Muž lev

Žena ryby a Muž škorpión

Žena ryba a Muž blíženci

http://denne.sk/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: