elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena ryby a Muž vodnár

Posted by elizabethin na 28. februára 2012

Věřte, že dívka ve znamení Ryb instinktivně pochopí, co méně citlivým a méně vnímavým dívkám často unikne. Navzdory mužově podivnosti a jeho nepopiratelně podivínskému chování nebo třeba způsobu, jakým “stříhá” ušima, navzdory jeho roztržitosti a jeho nepřítomnému pohledu jde o muže, který se narodil pod vlivem mužského znamení, a navíc je pod vládou mužské planety. Mimoto je to idealista, ochránce slabých. Nikdo není tak dobře uzpůsoben pro roli mužského zvířete jako muž ve znamení Vodnáře. Může být neočekávaně odvážný ve chvílích nejvyšší tísně, zcela ve stylu Flashe Gordona či Clarka Kenta, a je proto vždy výborně vybaven k obraně své dámy.

Za fasádou podivína se skrývá úžasný chlapák. Je to muž, jak má být, typ, který přiváděl filmové hrdinky k mdlobám. Herec Clark Gable, který hrál Rhetta Butlera, byl také Vodnář.To se projeví, když jeho vzdálený pohled náhodou zabloudí k dívce pod vládou Neptuna. Její ženskost je v nádherném kontrastu k jeho mužství.Pamatujte, že Ryby jsou ženské znamení, a tato žena je navíc pod vládou ženské planety. A máme tu dvě polarity, dva vzájemně se přitahující protiklady. Tito dva lidé většinou ucítí základní přirozenou přitažlivost už během několika málo minut po prvním setkání. Pokud vůbec existuje žena,která je schopna obrátit Vodnářův zájem od jeho oblíbeného pozorování lidí a všech možných forem zkoumání k poněkud osobnějšímu a intimnějšímu zájmu, pak je to právě dívka ve znamení Ryb.Muži ve znamení Vodnáře nejsou nijak zvlášť přitahováni druhým pohlavím. (O tom jsem se již zmiňovala na jiném místě v této knize a také ve své první knize Sluneční znamení.) Ale pokud náš muž potká dívku Rybu,může si najednou silně uvědomit svou sexualitu (a to nemluvíme o její),což může ovlivnit jeho chování – začne se chovat velmi podivně. Tedy chci říci ještě podivněji než obvykle, což může být skutečně velice zvláštní.

A jeho podivné chování v ní možná vyvolá pocit, že ji muž nesnáší.Neměla by se však nechat takto oklamat jen proto, že on pošlape svými zablácenými botami její bílý mohérový svetr, vezme ji do kina a pak se vytratí sám na balkón, kde si v klidu chroupá praženou kukuřici, poněvadž zapomněl, kde sedí, nebo že jí zavolá, zda by mohl vzít jejího psa na procházku, ale ji nepozve, práskne jí u ucha nafouknutým papírovým pytlíkem a poté se začne hystericky smát, když se jej zeptá, zda si všiml jejího nového parfému. Všiml si ho. Opravdu. To je právě důvod, proč nafoukl onen papírový pytlík a práskl ho přímo u jejího ucha. Zaneprázdnilo to totiž jeho ruce, právě když měly chuť se natáhnout a něžně se dotknout její tváře. Tak se přece chovají jen změkčilí muži! A to on určitě není. Co by si pomysleli jeho kamarádi, všichni jeho přátelé? Takové nosmysly jsou pro romantické, sentimentální povahy, nic pro něj. Počkejte.Změní názor.Dáma ve znamení Ryb, která se proplakává k spánku, neboť muž Vodnář, do něhož se zamilovala, s ní jedná s (záměrnou) odtažitostí, jako by jej zcela odpuzovala (i když je jí ve skutečnosti tak vzrušen, že zapomněl, který se píše rok), by si měla zapamatovat těchto několik veršů z básně, kterou jsem kdysi napsala o podobné situaci.

Nyní již musím jít …nezadržuj mne svým pohledem .a silou citu, který chováš ve svém srdci nebo ztratím svou vůli zda tě miluji? Jistěže tě miluji proto také musím jít … dříve než se dozvíš jak moc Tito dva se budou velmi pěkně milovat ve svých myslích. Tedy ve skutečnosti při líbánkách. Ano, dostali se až k líbánkám. Jakmile dívka pod vládou Neptuna odhalí romantickou přetvářku svého druha, jakmile přestane lkát a začne jej svádět, nemá muž sebemenší šanci. Při svých líbánkách možná stráví spoustu hodin nad výstředními otázkami typu:”Jestliže se hodinky s ciferníkem tvořeným hlavou Mickey Mouse začnou určitým tempem rozcházet, kdy se znovu setkají?” On vyzkouší algebru,ona meditaci. Svým “zmateně neptunským způsobem” poznamená, že něco takového není možné, neboť její babička ji učila, že chybu nenapravíš chybou. On ji nebude poslouchat. Bude zaneprázdněn výpočty. Ona se jej potom svým “zmateně neptunským způsobem” zeptá, zda odpovídají na otázku, kdy se jejich hodinky znovu setkají nebo kdy budou znovu ukazovat správný čas.

Takový druh otázky samozřejmě rozruší všechny jeho pečlivé výpočty a přiměje jej hodit ořezávátkem přes celou místnost v náhlém záchvatu uranské frustrace. Ona si – jak jen je možné – zachová svůj klid a “svým zmateně neptunským způsobem” se na něj zasněně usměje a pak zamumlá, že pokud jde o milování, “každá chvíle je ta správná”. Jemu se zapálí uši, ušklíbne se, sejme ze zápěstí hodinky s tváří Mickey Mouse – a světlo v pokoji zhasne a …Obyčejně nepopisuji fyzický vztah mezi páry v různých slunečních znameních tak brzy, ale u muže, který je skutečně celým mužem, a ženy,která vyniká svou ženskostí, dochází k těmto věcem brzy. Skutečně není třeba je nutit, aby se červenali (a oba se červenali velice snadno) při popisování všech radostných detailů jejich sexuální souhry. Vše je, jak příroda chtěla, a to znamená hladké a harmonické spojení dvou odlišných individuí do výbušné Jednoty splynutí. Pouze je-li mezi jejich světelnými tělesy (Slunci a Lunami) jisté napětí nebo jsou-li planety jejich horoskopů v negativním postavení, budou mít tito dva lidé problémy při dosahování skutečného štěstí skrze fyzické splynutí.

Myslím, že bude nejlépe, když zde skončíme, neboť jak Ryby, tak i Vodnáři nesnášejí ani sebemenší narušení svého soukromí.To samozřejmě není ani od jednoho z nich zcela fér, neboť tato žena se na základě nonverbální komunikace tak snadno dovídá mnohé o lidech, se kterými se setkává, a on dokáže z pouhého pozdravu odhalit celý život přítele (nebo dokonce i cizího člověka).Poněvadž žena Ryba rozhodně není zcela dokonalá, čas od času učiní neúmyslně něco, co spustí Vodnářovu nepředvídatelnou náladu. VšichniVodnáři jen obtížně dokážou nechat věci “jít svou vlastní cestou”. Místo aby muž ignoroval každou hněvivou roztržku, což by jistě bylo ku prospěchu věci, vezmeme-li v úvahu její přecitlivělou povahu, je vždy v pokušení neponechat kámen na kameni ve snaze dokázat svou pravdu a její omyl.Řekněme například, že náš pár žije na venkově a má velkou zeleninovou zahradu. Jednoho dne muž zasadí několik květinových semen poblíž kapusty a rajčat, protože se pokouší ověřit nějakou zahradnickou moudrost,o které se jí nenamáhal zmínit.

Až bude žena zalévat kapustu, všimne si jeho květin a vytrhne je, považujíc je za plevel. On vybuchne jednou ze svých uranských bouří a přinutí ji tak stáhnout se do ublíženého mlčení. Její oči se zahalí jakoby do mlhy a její ruce se rozechvějí. Jestliže se žena ve snaze dokázat svou pravdu pokusí trvat na tom, že jde o plevel, muž jistě vezme jednu ze sazenic a zasadí ji do mosazného plivátka. Tajně o ni bude pečovat, bude k ní mluvit, zpívat jí “rozvíjej se poupátko”, hnojit ji,a když z ní pak vyroste krásná maceška se sametovými listy a květy přecházejícími od žluté do purpurové, postaví ji jednoho slunného poledne před ni na kuchyňský stůl a řekne vítězoslavně: “Tady je jeden plevel, který unikl tvé čistce.” Ona uteče do ložnice, práskne za sebou dveřmi a rozpláče se, protože si uvědomí, kolik času její partner věnoval tomu, aby dokázal, že neměla pravdu. On pravděpodobně nebude vůbec tušit, proč je tak rozrušená. Takovým způsobem může někdy rušivý vliv Uranu narušit jemné Neptunovy vibrace.

Po několika společně prožitých letech se muž naučí šlapat jemněji na citlivé srdce své partnerky a ona zase zjistí, že ji její druh nemiluje o nic méně, když se tak tvrdohlavě snaží dokázat, že měl pravdu, a to zcela nezávisle na důležitosti problému. Než však dojdou k tomuto poznání, často si způsobí bolest.Žena Ryba je ke svému partnerovi tolerantnější, než by mohly být jiné ženy (podobně je tomu u všech slunečních znamení ve vzorci 2-12),neboť pro ni představuje dvanáctý karmický dům, v němž přebývala před kratším časem, než si sama, třeba i podvědomě, hodlá připustit. Nechce se znovu soustřeďovat na takové zkoumání a zvídavost, neboť ve své nynější existenci již pokročila k přijímání mnoha věcí pouhou vírou, ale pamatuje si léčky této své uranské zkušenosti a dokáže se svým partnerem soucítit, neboť její vyšší já podobnou zkušeností prošlo. Je pro něj další lekcí v jeho lidském vývoji, a on si není jistý, zda se ji chce naučit.

Tu a tam však skrze její oči nahlédne do učebnice a díky jejímu příkladu se mnohému naučí.Pokud Venuše nebyla v poškození, typická žena ve znamení Ryb je ušetřena muk žárlivosti, která trápí některé z jejích astrologických sester.Zřídka jej bude podezřívat z nevěry, a to samo o sobě předejde mnoha ne-shodám. Ostatně není nic, z čeho by měl být tento muž podezříván (pokud samozřejmě není Venuše nebo Mars v jeho horoskopu v poškození, k čemuž dochází jen velmi zřídka), neboť typický Vodnář nachází dostatek uspokojení ve vztahu s jednou ženou, a navíc netouží po zbytečných komplikacích. Romantika a fyzická touha jsou velmi pěkné a on nemá nic ani proti jedné z nich, ve skutečnosti obé prozkoumal a shledal překvapivě všestranně uspokojivé, ale existuje jen malé nebezpečí, že se bude soustředit pouze na ně a že zapomene na všechny ostatní radosti, kterých si se svou partnerkou může užívat.

A tak prakticky neexistuje žádné nebezpečí, že bude flirtovat se sousedkou, i když by si k němu přišla v bikinách půjčit jeho zahradnické nůžky. Možná se potěší pohledem a po sousedčině odchodu trochu poškádlí svou ženu Rybu, ale pak se rychle vrátí ke svým zájmům, ať už je to kandidatura na guvernéra, četba oblíbeného Sherlocka Holmese, práce na projektu jejich nového, solárně vyhřívaného domu nebo krmení papouška.Ona se zasměje a také se rychle vrátí ke své poslední činnosti, vždy připravena být nablízku, kdyby ji potřeboval. Jinak jej ale nechá v klidu se zaobírat vlastními myšlenkami. Je to skutečně úžasné být zamilován do génia a být jím milován. Život je možná trochu šílený, ale nikdy není monotónní. Tato žena nikdy neví, co ji v příští chvíli očekává. Zrovna jako právě teď, když jí řekl, aby se podívala do spodní přihrádky psacího stolu. Udiveně tak učinila a našla tam bílý mohérový baret a šálu z téže látky.”Překvapení pro tebe,” řekne muž a mrkne na ni. “Je to nádherné,” odpoví ona, “ale co je dnes za den, že mi dáváš takový dárek?”Vodnář: Úplně obyčejný den. Nic zvláštního se neděje.

Jen jsem si včera vzpomněl na to, jak jsem ti před sedmi nebo osmi roky šlápl svými zablácenými botami na tvůj bílý mohérový svetr a jak ses tvářila, že sis toho ani nevšimla.Ryby: To je ale tak dávno. Je to od tebe moc pěkné, že sis na to po takové době jen tak vzpomněl. Děkuji ti. Je to skutečně moc milé.Moc hezké středeční ranní překvapení. Ve skutečnosti mají právě dnes výročí svatby a on o tom nemá ani nejmenší tušení (na úrovni jeho vědomí). Ona se o tom ale ani slovem nezmíní. Jen se usměje … vtiskne mu něžný polibek … a zalije purpurové macešky na okenním parapetu

Ryby (19.2. – 20.3) všeobecne

Ryba – ako ju spoznáte

Žena ryby a Muž rak

Žena ryby a Muž býk

Žena ryby a Muž baran

Žena ryby a Muž ryby

Žena ryby a Muž vodnár

Žena ryby a Muž kozorožec

Žena ryby a Muž strelec

Žena ryby a Muž váhy

Žena ryby a Muž panna

Žena ryby a Muž lev

Žena ryby a Muž škorpión

Žena ryba a Muž blíženci

http://denne.sk/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: