elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Podrobný Horoskop na 2012 pre Všetky znamenia

Posted by elizabethin na 29. decembra 2011

Baran (21.3. – 20.4.)

Všeobecné tendencie

V priebehu tohto roka sa nebudú diať’ veľké zmeny: podpriemere, úplné máličko sa budete rozčuľovať’, naopak, rok je plný lásky a porozumenia, harm6nie. Ale zas nepríjemnou stránkou roka je, že problémy, ktoré ste si vlani nevyriešili, vás po cely rok budú trápiť’ aj naďalej. Vás, marcových, čakajú zmeny, možno v zamestnaní, možno v bývaní, možno v osobných vzťahoch, asi sa vám vplyvná osoba vmiešava do života a ovplyvňuje vaše rozhodnutia inač, ako by ste chceli. Vy apríloví, ale narodení do 10., mate úplne rozprávkový rok, všetko ide ako po masle, staré problémy sú zažehnané a vy sa tešíte zo života, z dobrého zdravia, možno aj z (novej?) lásky, všetci vám idú v ústrety ... no takto nejako by mal vyzerať’ cely život, asi tak nejako uvažujete. Vy apríloví z poslednej dekády Barana ste aj v tomto roku obmedzovaní buď’ vlastnýmzdravím a svojimi možnosťami, alebo starosťou o niekoho iného, staršieho, chorého, skratka, toho istého ako vlani. Starosti pominú na jeseň a nadlho budú zažehnané. Spoločenský aj po finančnej stránke sa darí úplne všetkým Baranom, na problémy sa vždy nájde riešenie, takže rok možno hodnotiť’ ako úspešný.

Domov a rodina

Všetko zle sa do konca roka obráti na lepšie. Prežívate obdobie, kedy začínate pomýšľať’ na zmenu, a to buď’ samotného bývania, alebo bytového zariadenia, alebo sa blíži zmena v osadenstve vášho bytu. Nie nutne sa uskutoční už tohto roku, ale ak inováciu prevediete už teraz, mate potom nadlho pokoj a sľubované zmeny v rodine pre ďalšie roky sa vás už nebudú tykať’. Okolo narodenín ste plní energie a odhodlania niečo podniknúť’ v rodinných záležitostiach alebo s bytom -domom, a zas v lete a potom pred  Vianocami počas Adventu -budete nervóznejší.

Láska a manželstvo

Nie je iste, čí vás to poteší, čí zarmúti, ale v tomto roku zostáváte pri starej láske a žiadna podstatná zmena sa nekoná. Občasná hádka je ako búrka, po ktorej sa vyjasni a to uzmierovanie je na tom najkrajšie. Kto si hľadá partnera či lásku, tento rok ho nesklame. Na nadväzovanie nových známosti sú ideálne letne mesiace a dovolenka k tomu, ale ani zvyšok roka nie je na zahodenie. Od novembra je lepšie zmeniť’ povrchný vzťah na seriózny, alebo potom už koncom roka to pôjde aj skoncovať’ s neperspektívnym vzťahom a vrátiť’ sa k serióznejším úvahám. Partnerstvo sa ukazuje materiálne zabezpečené, ale nie bez hádok.

Šťastie v láske, viac harmónie a dokonalejšie vnímanie krasy, hudby, poézie a umenia je v tomto roku zvýraznené od: 1. -13.1., ďalej Venuša priamo prechádza vaším znamením v čase od: 8.II – 5.III. Dodáva vám ešte viac šarmu, krasy a fyzickej príťažlivosti než obyčajne. Využite v dobrom tieto aspekty, toľko krásnych chvíľ’ na lásku býva len raz za mnoho rokov! Účinky Venuše sú výrazne opäť’ od : 3.IV. -7.VIII., teda vyše 4 mesiacov v kuse, čo je mnohoročný rekord, potom 6.IX. -2.X. a od  16. -31.XII. Všetky tieto termíny sú priaznivé na výrobu, nákup ba i predaj pekných veci, ako sú šperky, bižutéria, šatstvo, módne doplnky, umelecké predmety, kvety, kozmetika a iné luxusne tovary.

I vám samotným sa lepšie darí vkusne sa obliecť’ a upraviť’. Sú to tiež vhodne termíny na zásnuby či uzavretie sobáša. Menej vhodne obdobie na lásku je len od: 8. VIII. – 5.IX.. a 28.X. -21.XI. V tomto čase vaša túžba po zážitkoch je enormne zvýšená, asi vás bude stať’ i viac peňazí. Týka sa i jedenia a pitia.

Peniaze

Prvá polovica roka je jedinečná na zarábanie peňazí, pripadne obchod, podnikanie, bankovníctvo. Peniaze sa budú len tak sypať’, len trochu sa treba snažiť’, a pôjde to. Úspešné sú legálne obchody, môžu byt’ aj s cudzinou, dajte na svoj inštinkt. Naopak v druhej polovici roka sa vyskytnú zádrhele, nečakané -alebo aj predpokladane výdavky, ktoré rozhodne znižujú vaše finančné rezervy. Výhodu majú Barani, ktorí sa majú o koho oprieť’. Vašej polovičke sa zase v druhej polovici roka bude lepšie dariť’. Vám sa tiež ukazuje potom možnosť’ výhry, dedičstva alebo iných, nie vlastnou pracou získaných finančných prostriedkov a nehnuteľnosti.

 Priaznivé obdobie na nákupy a predaj, ale i na cestovanie, štúdia, vybavovanie úradných i bežných veci, na listy, návštevy a telefonáty, je od: 1. -8.1.,28.I. -13.2., ďalej od  2. -23.111. a znova 17.IV. -9.V. Merkúr prechádza priamo vaším znamením, čím zvyšuje vás ostrovtip, spoločenskosť’ a pravdepodobnosť’ zvýšených príjmov i častejších ciest, úspechov v štúdiách, vo vedeckej, literárnej i obchodnej činnosti. Oslavy vašich narodenín budú veľkolepé. Ďalšie priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od 24.V. -7.VI.,  2. -28.VII. a znova od 26.VI. -31.VIII., teda cele letne prázdniny, zas od  29.X. -14.XI. a ešte raz od 11. -31. XII. Menej priaznivé obdobie na merkurovské otázky je v čase od 9. -27.1., 8. -25.VI. a  17.IX. -5.X. Rekreácia aj nákupy vás v týchto termínoch vyjdú o niečo drahšie než bežné.

Práca a zdravie

V práci to nemáte ľahké. Ak vykonávate radovú prácu, prvý polrok je doprevádzaný neustálymi škriepkami a osočovaním zo strany kolegov, pripadne nebude ani príležitosť’, lebo vám hrozí dlhodobé zápalové ochorenie alebo nejaká infekcia, kvôli ktorej nebudete ani chodiť’ do roboty. V druhej polovici roka sa situácia dorieši, možno nie presne podľa vašich predstav.

Ak by ste aj stratili staré zamestnanie, behom krátkeho času si nájdete nove a v končenom dôsledku už zas budete spokojní. Vo vedúcej funkcii je to ešte komplikovanejšie: mate moc a rozhodujete o všeličom a všelikom, ale v rámci prichádzajúcich zmien sa nebudete vždy cítiť vo svojej koži. Strata pozície nehrozí, ku koncu roka sa aj tam situácia ešte vylepší, predovšetkým stabilizuje vo váš prospech.Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcii, operácie, pripadne i fyzických zranení alebo úrazu na cestách čí pri sporte máte od: 3.VII. -23.VIII., teda skoro cele letne prázdniny a  17.XI. -25.XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii či infekčnému ochoreniu. V tomto čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byt’ užitočne držať’ bojovnosť na uzde. V tomto období ľahšie podľahnete epidémii. Väčšie športové a fyzicky náročne výkony môžete podávať’ v čase od 7.X. -16.XI. a 26. -31.XII., kedy mate viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť’. Ľahšie presadíte svoje projekty a nápady.

Cesty a štúdia

Rok je náročný na vyhnutie sa zraneniam a úrazom na cestách. Jediný bezpečný spôsob, ako určite neutrpieť na cestách zranenie, je cestovať len virtuálne, na počítači sledovať cudzie krajiny či naše a pekne zakutia. Z 12 mesiacov až sedem a pol sú rizikové, a to cela prvá polovica roka a ešte október s polovicou novembra. Počas štúdii tiež vládne nepokoj a nervozita. Výhoda je, že pri čítaní a štúdiu sa obyčajne nezraníte, len ak by ste sa pritom kývali na stoličke a spadli dozadu. Avšak i tu sú oblasti, kde sa vám dlhodobo darí, a to: sledovanie rôznych štatistík, čítanie historických kníh a nestarnúcej klasiky. Vysokoškolské štúdium dá viacej zabrať, ale aj viac vás to zaujme.

Priateľstva a planý do budúcnosti.

Mnoho pochybnosti tykajúcich sa priateľov sa tohto roku rozplynie a budete si na čistom, s kým mate do činenia. Staré, vyskúšané priateľstva vytrvajú aj v tomto roku. Tých nových si budete musieť v prvom polroku preveriť. Zrno zostane, plevel pôjde bokom. Možne sú nove priateľstva, nove mety, nove obzory, ideálne bude, ak sa priateľstvo bude snúbiť aj s telesnou láskou, obzvlášť’ v prvom polroku. V druhej polovici roka získavate skúsených, spravodlivých a bohatých priateľov. Ku koncu roka sa ale pohorší zdravie niektorému prestárlemu priateľovi či patrónovi, bude treba počítať’ aj s najhorším. Istá chiméra sa koncom roka rozplynie.

V čom vám praje šťastie

V tomto roku sa vám darí zarábať peniaze, študovať a na cestách zbohatnúť alebo načerpať’ zaujímavé skúsenosti. Hviezdy vás neuchránia od eventuálneho zranenia na cestách, ale pomôžu zariadiť’, aby prišla načas pomoc a aby vás zachránili. Spisovateľom a redaktorom tohoročne aspekty kriticky nabrúsia pero, resp. počítačovú klávesnicu. Slovne alebo písomné vyjadrenie nesúhlasu môže pomôcť’ zlepšiť’ situáciu.

Dobra rada

Nesnažte sa tohto roku zaspať’ na vavrínoch, aj tak by vás rýchlo zobudili. Naopak, pristupujte tvorivo k riešeniu problémov, ktoré prichádzajú a snažte sa zobrať’ si z každej situácie ponaučenie. Len tak bude mat’ priebeh tohto roku pre vás zmysel. Vy marcoví, začnite s prestavbou -žeby vás samých? Vy apríloví, dotiahnite starý problém do konca, do okt6bra sa to určíte podarí.

Býk (21.4 – 21.5.)

Všeobecné tendencie

Šťastné a spokojne chvíle pokračujú aj v tomto roku. Ste plní sily a energie a chuti niečo dobre urobiť, povedať’ alebo reprodukovať, šťastie vám padá do lona a nemusíte sa za nim ani načahovať. Mesiace od marca do júna sú úplne dokonale, teste sa z priazne osudu v tomto období, vychutnajte si slasti života. Možné je povýšenie, sláva, vysoká odmena, výhodný obchod či sobáš. Ani vo zvyšnej časti roka to nie je zle. Všetky hodnoty, ktoré ste si poistili, vám zostávajú. Ak ste si nezlegalizovali váš vzťah a nebol sobáš, alebo neprepísali byt, auto, záhradku na seba, tak v budúcnosti môžu vzniknúť problémy. Posledne tri mesiace roka prinášajú starosti, preto si neodkladajte neskorú jeseň žiadne vážne životné rozhodnutia, pre komplikácie by sa nemuseli uskutočniť.

Domov a rodina

Doma sa všetko postupne obracia na dobre, hlavne po materiálnej stránke. Eventuálne rodinne spory sa do leta vyriešia. Letná dovolenka s rodinou je absolútne perfektná, bude vládnuť rodinná pohoda, šťastie, láska a harmónia, nie vám nebude chýbať’. Starší čleň rodiny, alebo rodinný priateľ’, ktorý vás až do októbra podporuje a dobre radi, ku koncu roka možno zaľahne, ochorie alebo s nim vzniknú starosti iného druhu. Zásada zostava, rodinne záležitosti neriešte v zime, kedy sú možné problémy, ale v lete, kedy ide všetko hladko ako po masle.

Láska a manželstvo

Na poli lásky sa tohto roku vera deje. Snažíte sa dobyť’ alebo znovu dobyť’ srdce milovanej osoby. Možne sú prudké výmeny názorov, nenazvime to hádky, ale ti temperamentnejší by mohli byt’ aj agresívnejší, preto pri nahodení vážnej témy najprv odstráňte kuchynské nože z dosahu! Mladi a temperamentní, vy si vybijete energiu príjemnejším spôsobom, a to vášnivým milovaním. Druha polovica roka je vo voľnom vzťahu aj v manželstve oveľa pokojnejšia a harmonickejšia.

 Najviac šťastia v láske, ako i v umeleckej tvorbe, prednese, či interpretácii, vás čaká v čase od 14.1. – 7.II., ďalej od5.III. – 3.IV., kedy prechádza Venuša, vaša vládkyňa, priamo vaším znamením a dodáva vám mimoriadny šarm a úspechy v láske, umeleckej tvorbe i interpretácii. Krasu, hudbu a poéziu precítite viac než inokedy. Ďalšie šťastné obdobia sú od 7. VIII. – 6.IX.,3. -28. X. V tomto čase ľahšie nakúpite vkusne veci, m6dne doplnky, kozmetiku, šaty, bižutériu či umelecké predmety. Budete mať častejšie dámske a umelecké návštevy, dostanete viac darčekov a malých pozornosti. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od: l. – 13.1.,  7.1X. – 2.X., 22.XI. – 15.XII. V tom čase ľahšie podľahnete neskrotnej milostnej náklonnosti a oplieskate peniaze na márnosti a rozkoše, čo by ste neskôr zbytočné ľutovali.

Peniaze

Dve tretiny roka sú vaše peniaze ohrozene, možno vami samými, chcete ich investovať alebo naopak, viac zarobiť a venujete tomu enormne vera času, síl a energie. Len v letných mesiacoch a potom od predvianočných nákupov až do konca roka povolíte okoliu a okolnostiam a doprajete si aj sami z plodov svojich snáh, trochu si užijete na dovolenke a kúpite darčeky a pekne veci sebe aj blízkym. Priaznivé obdobie na drobné nákupy, ale i na vybavovanie, cesty, listy a návštevy, je v čase od: 8. – 27.1.,14.11. -2.III. a znova od 23.Ill. – 16.IV., potom v čase od  9. -24.V., kedy prechádza Merkúr priamo vaším znamením a zvýrazňuje vaše úspechy tak v obchodoch, ako i v štúdiu, na cestách i pri stretávaní sa s ľuďmi. Ďalšie vhodne termíny na nákupy a cestovanie sú od:  7. – 25.V1. a l. -16.IX. Menej priaznivé obdobie na nákupy a iné merkurovské otázkyje v čase od: 28.I. – 13.2., od  26.VI. -31.VIII., teda celé letne prázdniny,5. -29.X. a napokon od 15.XI. -1O.XII. Cesty, nákupy a vybavovanie radšej odložte. Možné sú zvýšené výdavky na spoločenské akcie, na deti či svojho partnera/ ku.

Práca a zdravie

Pokiaľ’ pracujete s mladým kolektívom, alebo sa venujete hudbe, výtvarnému umeniu, fotografii a inej činnosti, ktorá ma Venušine a Merkurovské atribúty, bude sa vám vynikajúco dariť’ po cely rok. Ak však mate do činenia so staršími a ste májoví, tak sú možne zádrhele v komunikácii. Ak vy sami ste starší, môžu vám pracovnú situáciu komplikovať choroby. Vám aprílovým môžu skorej nastať’ komplikácie pri práci s modernou, napr. výpočtovou technikou a v statnej správe. Ak ste vo vedúcej funkcii, tak temer po cely rok sa musíte snažiť “udržať’ sa v sedle”. Do jesene sa vám to určíte aj podarí. Jeseň prináša zmeny, ale nie každému. Najviac opatrnosti na cestách i pri sporte si vyžaduje čas

od 24.VIII. – 6.X. a od 26. – 31.XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu, bude zvýšené riziko zápalových a horúčkových ochorení, pripadne i infarktových situácii a fyzických zranení pri športe. Príliv energie a odvahy pocítite v čase od:1.1. – 2.VII., teda pol roka v kuse a  17.XI. -25.XII. Je to vhodný čas na činorodú prácu, aktívny odpočinok, turistiku a šport. Tohto roku to mate super!

Cesty a štúdia

Väčšia časť roka nie je veľmi vhodná na cestovanie, hlavne pre starších. Buď’ sú to vlastne, alebo zdravotne problémy niekoho v rodine, čo sú jedna možná brzda, ale môžu to byť aj pochybnosti oúspechu cesty. Mladší budú plnší odvahy a nadšenia precestovanie, ale treba dať pozor na ceste lietadlom. Ak pocestujete dopravným prostriedkom po súši alebo po vode, cesta bude úspešná, ekonomicky výhodná

a budete na ňu pekne spomínať, aj domov prinesiete cenne suveníry. Rovnako služobná cesta sa vydarí, obchody budú úspešné. V posledných troch mesiacoch roka to bude práve cestovanie, možno cudzina, kde zabudnete na starosti a trochu sa uvoľníte zo záprahu povinnosti a pookrejete. Letná dovolenka je vydarenejšia v rámci vlasti, zimná by bola lepšia v cudzine.

Priateľstva a plány do budúcnosti

Po cely rok šťastie praje dobre utajovaným planom a projektom, s ktorými v tomto roku vôbec netreba chodiť’ na verejnosť’. Takisto, keď’ sa stretávate trebárs aj s vplyvnými priateľmi a svojimi patrónmi, nemusíte to tohto roku hneď’ oznamovať’ ostatným. Čím menej ľudí vie o vašich plánoch, ale aj o vašich patrónoch, tým lepšie. Ak chcete svoje plány a projekty zverejniť’, tak rozhodne v prvých štyroch mesiacoch roka.

Možná je zmena v zložení vašich priateľov. Niekoho stratíte, ale do konca roka nájdete novu spriaznenú dušu, s ktorou sa budete dobre cítiť’ a spolu budete tráviť’ hodne času. Vaša príslovečná schopnosť’ byt’ uzavretými sa v tomto roku v oblasti priateľstva a plánov rozhodne vyplatí použiť’.

V čom vám praje šťastie

Fantasticky priaznivé aspekty z minulého roka pokračujú aj v tomto roku. Najviac ich pocítite do leta. Šťastné zhody náhod, úspešné akcie, komu príliv peňazí, komu vydarený sobáš, komu úspešný pobyt’ v cudzine alebo spolupráca s cudzincami. Darí sa umelcom, šepkárom, bankárom i podnikateľom. Pravne spory sa ukončia vo váš prospech. Ale pozor! Snažte sa ich naozaj ukončiť do leta, najneskôr do jesene. V opačnom prípade nebuďte sklamaní, ak vám zisk utečie pomedzi prsty. Do leta si všetko zabezpečte po právnej stránke, nenechávajte nič dôležité na druhu polovicu roka. Skvele by vám bolo aj oddychovať, ale zas si prepasiete tak skvele šance!

Dobra rada

Ak niekedy v živote chcete urobiť veľkú investíciu, kúpiť’ si dom, auto, umelecké dielo alebo cely podnik -ak vám to financie dovoľujú, tak to vykonajte práve v tomto roku. Aj svadba a privedenie na svet nového potomka -všetko je sprevádzané šťastnou planétou, hlavne v prvej polovici roka. Priaznivé účinky ešte dlho pretrvávajú, hlavne májovým. Vydarí sa aj chirurgicky zákrok, operácia. Taký rok, hlavne prvý polrok, zas dlho nebude, tak nenechajte si prepásť’ príležitosť’ a v dobrom využite tieto skvele aspekty na lásku, na peniaze, aj ostatne.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Všeobecné tendencie

Pred vami je rušný rok. Nechýbajú prudké výmeny názorov, nervozita, hádky, ani infarktové situácie. Váš nervový systém dostáva poriadne zabrať’, hlavne v prvej polovici rola. Avšak ak ste sa rozhodli niečo dosiahnuť’ a aj niečo pre to urobiť’, stoji to za to, vypapuľovať’ si to alebo iným spôsobom získať’. Vaša namáha a úsilie nevychádza nazmar. Treba dodať’, že vždy mate v talóne osobu, ktorej sa môžete vyplakať’ na pleci a vždy vás nielen vypočuje, ale aj poradí. Možno to bude materiálna, možno duchovna podpora, ale vždy vás postaví na nohy. No a v lete to príde! Vytúžený ciel’, dosiahnete to, po čom ste už dávno tužili. Letne prázdniny sú najbáječnejšie z báječných úplne senzačné. Dovolenka v cudzine alebo v romantickom prostredí, dosiahnutie povýšenia alebo sobáša, úspešné doriešenie súdneho sporu, výhra čí nová úžasná známosť’ … nič nie je nemožné. Po lete už to nie je také úžasné, ale stále výborné. Je tu vhodný čas na úspešnú operáciu.

Domov a rodina

Nečakajte v tomto roku sladkú domácu idylku, zasnene popíjanie čajíčka čí silnejšieho drinku v kruhu rodiny pri nejakej telenovele. Je tu istý energický člen rodiny, ktorý stále chce a potrebuje to svoje a vy aby ste sa kvôli nemu rozkrájali na kúsky, aj tak nebude spokojný. Dve tretiny roka sú takéto nervózne. Nemusí to byt’ ale konkrétna osoba, čo vám pije krv. Možno prerábate byt alebo sa zariaďujete, alebo sa budete sťahovať’ do lepšieho, ale nervozite sa nevyhnete. Celu prvú polovicu roka ste doma pod neustálym tlakom, ba ešte aj na jeseň sa vracajú nervózne okamihy. V prvej polovici roka však príjmy presahujú výdavky, v druhej je to naopak. Možno ide o novú aktivitu, ktorá je nie lacná, ale stoji za to.

Láska a manželstvo

UZ dávno vám nevial do plachetnice lásky taký silný Venušin vietor, ako v tomto roku. Vy ste strojcom situácii, to však neznamená, že všetky zúčastnené strany budú spokojne, hlavne ak stará láska vie o tej novej. Prvá polovica roka prináša viac hľadanie, druha polovica roka -šťastné spojenie. V lete sa vo veciach lásky pohnete ďalej. Záleží na vás, či budete pokračovať’ vo vážnom vzťahu aj naďalej, alebo sa vyberiete za niečím novým, ešte nepoznaným, a preto lákavým a zvodným. Do októbra sa dorieši vážny problém a vy si vydýchnete. December vyzerá celkom romanticky. Ak nezmeníte partnera, zmeníte štýl a ide to!

Šťastie v láske, umeleckej tvorbe, pri nákupe pekných veci, ale i pri vychutnávaní krasy, hudby a umenia je zvýraznené najmä od: 1. – 13.1., 8.II. – 5.III. Ďa1ej od 3.IV. -7.VIII., teda vyše 4 mesiacov, čo je mnohoročný rekord, a to nielen pre Blížencov! -prechádza Venuša priamo vaším znamením a stávate sa priam neodolateľnými a zaľúbenia hodnými. Dovo1enka v tom čase bude iste o 1áske. Ďalšie dobre obdobia sú od: 6.IX. -2.X. a 28.X. -21.XI. U starších sa skôr jedna o viac ženskej spoločnosti, radosti z pekných šiat, doplnkov, z deti, hudby či iného umenia. Menej priaznivé obdobie na lásku je od: 14.I. -7.1I., 3. -27. X. a napokon od: 16. –31.XII. V tom čase mate sklon pomíňať’ veľa peniazi na pekne veci, ktoré však pre vás nebudú mat’ taký význam.

Peniaze

Peniaze tohto roku budú, ale podobne ako vlani, mate ešte stále akýsi záväzok,kam plynu vaše prebytky a plody vašich snáh sa zužitkujú -možno na pôžičku, možno na alimenty alebo iné splátky či záväzky. Nezúfajte však! Situácia sa prudko obracia vo váš prospech, u niektorých už na jeseň, u iných možno až na budúci rok, ale je to nezvratný a pre vás priaznivý proces. Možno to bude novy zdroj príjmov, čo vás poteší a náplni vašu peňaženku. Najväčší finančný efekt sa však ukáže až o rok. Priaznivé obdobie na nákupy, predaj, cestovanie, jednania a štúdia je v čase od: 28.1. -13 .2.,  2. -23.111. a znova 17.1V. -9.V., ďalej od: 24.V. -7.VI. prechádza Merkúr, váš vládca, priamo vaším znamením a okrem veľa návštev, ciest, pozdravov a peňazí sa stanete ešte zhovorčivejšími než obvykle. Ďalšie priaznivé obdobia na nákupy, predaj, čítanie, štúdium a cestovanie sú od: 26.VI. – 31.VIII., teda cele letne prázdniny a zas od 17.IX. – 5.X.(Menej priaznivé obdobie na nákupy, predaj a cestovanie je od 1. -8.1. 14.11. -1.111. a znova od 24.111. -16.IV.,1. -16.IX., 29.X. -14.XI. a napokon od 11. -31. XII.Pozor na zlodejov, vlamačov a podvodníkov!

Práca a zdravie

Pokiaľ’ ste štátni zamestnanci, nebudete mat’ žiadne problémy so zamestnaním.Pravda, pokiaľ’ si plníte zverene úlohy. Rovnako sa darí aj vám, umelecky založeným, ak vás “kope múza” a tvoríte umelecké diela alebo umelecky stvárňujete postavy, spievate, atd. V tomto roku vám vaše vlastne telo spočíta všetky prehrešky, ak ste čo aj v minulosti zanedbali starostlivosť’ 0 seba, 0 svoje zdravie. Nesprávna životospráva a zle stravovacie návyky nesú následky hlavne u vás starších, vy mladi ešte v1adzete ponocovať’, piť’ a fajčiť’ a nezdravo sa stravovať’. Ono, každá čaša sa preleje, až keď’ sa náplní. Ak ste v práci na vedúcom alebo zodpovednom poste, počítajte s tým, že konkurencia sa bude snažiť’ nájsť’ skupinku, aby vás podrazila a zosadila. Ale pokiaľ’ mate dobrých patrónov, tak vás ochránia ·pred neprajníkmi. V priebehu roka sa však môže stať’, že aj vaši patróni budú “zosadení z trónu” a nebudú vám už môcť’ tak pomáhať’ ako kedysi. Potom platí heslo, “pomôž si sám”.

Zvýšená podráždenosť’, riziko zápalových ochorení, infekcii, pripadne i fyzických zranení pri sporte či na cestách, ak by ste nejazdili opatrne, je v čase od:1.1. -2.VII., teda cely prvý polrok a potom ešte od:  7.x. -16.XI. Naopak viac energie a odvahy, pripadne i športovú bojovnosť’ vám Mars prináša v čase od 3.VIl. -23.VIII. a od  26. -31.XII. Vaša aktivita sa v tom čase uberá správnym smerom.

Cesty a štúdia

Nádherná letná dovolenka, nie príliš ďaleko, nadlho zostane vo vašich spomienkach, neváhajte a choďte! Už od druhej polovice júna sa všetko vydarí, prakticky až do okt6bra, ale letne mesiace sú úplné eňo ňuňo. Stoja za to aj tematické zájazdy, archeologické vykopávky a podobne. Neváhajte vziať’ so sebou aj celu rodinu, aj starších členov. O rok touž možno nepôjde z rôznych príčin. So štúdiami môžu byt’ v prvej polovici roka mierne problémy, ak však zabojujete a hlavne ak budete študovať, hoci pomaly, ale vytrvalo, tak dosiahnete úspech -slušné ohodnotenie vašich vedomosti. Na jeseň sa vám končí istá fáza štúdia. Že by ste v lete už doštudovali, alebo prešli na nový obor? Ak práve od jesene chcete začať’ s novým štúdiom, tak začiatky budú ťažké, počítajte s tým.

Priateľstva a planý do budúcnosti

Po cely rok platí, že by ste sa nemali chváliť svojimi priateľstvami a známosťami pred verejnosťou. Aspoň vám nebudú závidieť’. Môžete tráviť’ veľa času aj s dcérou či synom čínskeho boha srandy, ale nik o  tom nemusí vedieť’. Diskrétne stretnutia a kontakty sú úspešné stále, ale najviac a úplne bezproblémovo od marca do júna. To platí aj pre tých, čo sú Blíženci podľa ascendentu, teda podľa hodiny narodenia, aj keď’ sa narodili v inom znamení. Ak mate radi mierne napätie a riziko, tak sa pochváľte pred svetom, aké mate kontakty a aké mate planý do budúcnosti, ale nie včaššie ako v októbri. Aj tak ťažisko plánov a priateľských akcii by malo byt’ v prvom polroku, ak chcete byť stopercentne úspešný Jarne akcie sa vydaria!

V čom vám praje šťastie

o čom ste už dávno snívali, to v prvom polroku môžete lepšie skonkretizovať a v druhom polroku sa plnia i tie vaše najsmelšie plány, sny a túžby. Toto je rok, kedy si môžete viacej dovoliť ako po iné roky, policajti nad vami len mávnu rukou a pokuta za priestupok nebude, alebo bude neprimerane mala, rovnako sa vám prepečú aj iné priestupky a prehrešky než dopravne. Preto hovorím, užite si krásneho roka. Začne sa síce všetko obracať’ na dobre až niekedy v máji, pocítite to možno až v lete, ale bude to stáť’ za to. Dokonca dobre vplyvy potrvajú aj dlhsie.

Dobra rada

V tomto skvelom a úspešnom roku ani nebudete potrebovať’ radu, lebo všetko sa vám akosi samo od seba darí. To je dobre. Predsa by som len upozornil na jeden fakt, a to je nervozita, zbrklosť a podráždenie, čo môže spôsobiť’ problémy. Vaša nervová sústava je citlivejšia ako u mnohých iných znamení, preto sa snažte upokojiť a konať’ rozvážne. Nepotrebujete zranenie ani úraz len preto, že ste sa ponáhľali. Pomaly ďalej zájdeš, a pre vás v tomto roku to platí dvojnásobne. Platí to aj oreči, vyslovených poznámkach, úsudkoch. Neprenáhlite sa a bude dobre!

Rak (22.6. – 22.7.)

Všeobecné tendencie

Po vyše dvoch rokoch starostí sa situácia s vaším zdravím, pripadne starosti o staršieho, chorého člena rodiny upokojuje. Do októbra sa iste všetky starosti typu rodina a práca rozplynú. Navyše väčšinu roka ste plní entuziazmu, viete sa nadchnúť a zapáliť za novu myšlienku a aj niečo pre to urobiť. Príliv energie z vás robí oveľa aktívnejšími a činorodejšími než po bežné roky. Po cely rok riešite problém s osobou alebo inštitúciou, ktorá má moc a chce vás manipulovať. Nedajte sa, hlavne vy júnoví, hlavne pre tento rok. Ako zbraň a pomôcka zároveň je tu vaša intuícia, siesty zmysel, ktorý vám vždy správne napovie, čo je správne a čo nie, aj to, akým spôsobom treba pristupovať k riešeniu rôznych situácii. Šťastie vám je viacej naklonene v prvej polovici roka, ale ani v druhej polovici nie je proti vám. Len na ten pravý rok si musíte počkať’ ešte rok.

Domov a rodina

Vašou túžbou je mat’ pekný a harmonicky domov, pekne zariadený a uprataný a v ňom milú osobu, ktorá by svojim správaním sa aj vzhľadom spríjemňovala vaše chvíle strávené v rodinnom kruhu. V druhej polovici roka sa vaše sny naplnia. Dovtedy nie že by bola disharmónia, ale v dnešných časoch temer niet rodiny, kde by aspoň jeden člen nemal problémy a bol nejakým sp6sobom nespokojný. Taká je doba a niet divu, ak sa to dotýka aj vašej rodiny. Ale v druhej časti roka fakt dôjde k výraznej náprave, hlavne po materiálnej a finančnej stránke. Pribúda aj pocit šťastia, čo je dôležité. Október a november sú najšťastnejšie mesiace.

Láska a manželstvo

Pocit zamilovanosti a šťastné osudove zvraty v oblasti citov poteší hlavne júnových rakov. Nechýba nová inšpirácia a prijemne podnety. Po zakázanej, klzkej ploche sa neoplatí chodiť’ hlavne v zime, aby ste sa nešmykli, to je logičke. Júloví, máte kritické mesiace len na jar. V manželstve a pevnom zväzku sa všetkým dobre darí do leta. Po “hrmavici” cez letne prázdniny prichádza opäť pokojnejšie obdobie, nadviaže sa staré, alebo dokonca vznikne nove spojenie. Posledne mesiace roka sú na lásku ako stvorene, pravda, v manželskom trojuholníku nebudú chýbať’ hádky. V mladej rodine možno čakať nový prírastok, alebo aspoň “zasiatie semiačka” a prírastok príde onedlho.

 Priaznivé obdobie na lásku, viac harmónie a precítenia krásy, hudby, umenia a súladu máte v čase od 14.1. -7.II., 5.III. – 3.IV., ďalej od 7.VIII. -6.IX., kedy Venuša priamo prechádza vaším znamením a najviac zvýrazní váš šarm a krasu, a potom ešte znova od 3. -28. X. a  22.XI. -15.XlI. V tomto čase vy starší môžete očakávať viac ženských návštev, drobné darčeky a pozornosti, radosť z deti, dobrého jedla, hudby či iného umenia. Ľahšie si vyberiete vkusne šaty, doplnky, šperky, kozmetiku, i sami vytvoríte hodnotne umelecké diela. Menej priaznivé obdobie na lásku je len v čase od  8.II. -4.III., 29.X. -21.XI. V tomto čase ľahšie podľahnete neskrotnej vášni a erotike, ako i túžbe po labužníckych a nápojových pôžitkoch. Ženy by vtedy nemali chodiť’ po obchodoch, lebo zbytočné oplieskajú moc peňazí aj na pletky.

Peniaze

Vaša finančná situácia od vlani sa nemení. Možno sa dostanete až do mínusu s peniazmi, pravda, pokiaľ nemáte dobrého sponzora. V lete dochádza k prudkému obratu. Mali by ste sa chytiť’ novej príležitosti, stoji za to a taká tak rýchlo zas nepríde. Cez leto môžete počítať s prebytkami. Pravda, vaša umelecká povaha vám dáva schopnosť pomíňať za krátky čas všetky peniaze “in cash”, nech by ich bolo akokoľvek veľa, a potom zas lamentovať, že ste „švorcoví“. Preto odporúčam, nechajte si rezervu aj na horšie časy, sponzor už možno od jesene nebude fungovať. On sa možno tiež dostane do finančných ťažkosti, s tým treba počítať. Šťastné obdobie na nákupy, predaj a vôbec finančne otázky je od 14.I1. – 2.111. a znova od 23.III. – 16.IV., 9.-24.V., ďalej od 7. -25.VI., prechádza Merkúr priamo vaším znamením a spôsobí vydarenú predsezónnu dovolenku, prihrá vám peniaze, šťastné nákupy, alebo aspoň viac návštev, ciest a telefonátov. I pri jednaní a písaní mate vtedy najväčšie úspechy. Ďalšie dobre obdobie na nákupy máte ešte od 1. – 16.IX., 5. – 29.X. a znova od 15.XI -10.XII. V týchto termínoch ľahšie vnímate i vyjadrujete sa, čas je vhodný na cestovanie a lepšie sa vám i študuje. Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od 8. -27.1., 3. -22.III. a znova 17.IY. -9.V.,17.IX. -4.X., kedy menej úspešné nakúpite, i vybavovanie bude trvať dlhšie. Tohto roku sa vám oplatí nakupovať radšej vo veľkom, tam bývajú zľavy, než po troche platiť’, ale dokopy viac.

Práca a zdravie

Rok je plný nervozity a drobných problémov. Napriek tomu sa opláca vydržať na starom mieste v zamestnaní a nemeniť prácu. Ideálna je spolupráca s cudzinou, avšak aby ste pritom radšej sedeli za počítačom, ako za volantom. Riziko zranenia na služobných cestách je vysoké. Zdravotne si treba tiež dávať veľký pozor na psychický stav, udržiavať vnútornú pohodu. Rozčuľovanie a nervozita u niekoho môže prerásť až do hystérie. Niekto zas nebude môcť vykonávať svoje pracovne povinnosti kva1i zápalovým, infekčným a podobným ochoreniam, pripadne kvôli častým horúčkam. Pozor aj na zlomeniny a pracovné úrazy. Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcii, infarktových situácií, pripadne i fyzických zranení pri sporte či na cestách je zvýšené od 3.VII. -23.VIII. a od 17.XI. -25.XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii, infarktu či infekčnému ochoreniu. V tomto čase ste nervóznejší a podráždenejší, možno však to bude len pracovná horúčka a zápal, s ktorým sa púšťate do riešenia nových pracovných problémov. Ukazuje sa výhodné držať v tom čase na uzde svoju výbojnosť. Ak ste vážne chorí, berte antibiotika! Naopak viac energie a odvahy, pripadne i športovci bojovnosť a fyzicky namáhavé akcie vám Mars prináša v čase od 1.I. -2.VII., teda celý prvý polrok, čo je nezvyčajné priaznivé, a ešte 24.VIII. -6.X. Práca so starými knihami, umeleckými hodnotami aj ľuďmi vás maze uspokojovať do jesene, ale potom už viac vyčerpáva. Vo vedúcej funkcii sa viac darí v druhej polovici roka.

Cesty a štúdia

Možno si neuvedomujete, čo spoločne majú cesty so štúdiami. A je toho ozaj dosť. Ak chcete niečo nove spoznať, buď’ si tam zacestujete, alebo si o tom prečítate. Rozdiel okrem iného je v tom, že, pri knižke, počítači ani pri televízore vám nehrozí havária ani iný uraz, teda, pokiaľ’ nešťastnou náhodou na vás nespadne ten televízor. V tomto roku je to však podstatný rozdiel. Zatiaľ’ čo na cestách vám v prvom polroku hrozí nebezpečenstvo zranenia a úrazu, pri knihe a počítači si pokojne môžete študovať a nič sa vám nestane. Avšak Mars v oblasti štúdii môže znamenať aj zvýšenú ambíciu a túžbu po poznaní, čo je teda pozitívne a chvályhodné. Inými slovami, radšej študujte a vzdelávajte sa a cesty odložte na druhy polrok.

Priateľstva a planý do budúcnosti

Skvelý rok na upevňovanie starých a hľadanie nových priateľstiev pokračuje aj v tomto roku. V kruhu svojich priateľov aj teraz budete šťastní a veselí. Bezproblémové je aj kutie plánov do budúcnosti, projektovanie, a to hlavne v prvom polroku, podobne ako aj pestovanie priateľstiev. Na jar sa všetky plány vydaria, všetky priateľské akcie budú úspešné. V druhej polovici roka síce tiež, ale už s menšími zádrhel’mi. Na leto odporúčam kvôli bezpečnosti stiahnuť’sa so svojimi priateľstvami “do ilegality”. Znamená to, že sa nemáte chváliť svojimi kontaktmi s vplyvnými osobnosťami a o vydarených priateľských posedeniach by ste nemali ostatným rozprávať, lebo by vám závideli.

V čom vám praje šťastie

Prostredníctvom informácii z televízie, internetu alebo kníh a časopisov sa dostávate k novým poznatkom, ktoré rozširujú vaše obzory a dodávajú vám chuť a silu vyskúšať niečo nového, mocného. Možno začnete cvičiť nové, účinné cviky, možno sa energicky presadíte vo svojom okolí. Vplyvní priatelia a patróni vám dobre radia aj pomáhajú riešiť’ problémy, ktoré ako prichádzajú, tak odchádzajú.

Dobrá rada

Ste neobyčajné vnímaví na priam nehmotne impulzy a vplyvy, máte vynikajúcu intuíciu, ktorú tohto roku ešte viacej podporuje Neptún, planéta umelcov, romantikov i snílkov. Dajte na svoje inštinkty, sny a pocity, vedu vás správnym smerom. Často skôr než sa k vám dostanú oficiálne informácie, vás šiesty zmysel jednoznačne napovie, čo kedy mate robiť. Blížiace sa nútené zmeny v živote možno brat’ pozitívne. Už teraz sa môžete začať zbavovať zbytočnosti okolo seba.

Lev (23.7 . – 23.8.) 

Všeobecné tendencie

Nedá sa povedať, že by ste tohto roku mali na ružiach ustlane, alebo ak, tak aj s týmitŕnikmi. Ale najväčšie pozitívum roka je, že starosti, ktoré vás už dlho trápili, sa v priebehu prvej polovice roka pominú, až úplne rozplynú, ibaže od jesene sa začne iný druh komplikácií Inými slovami, vaše materiálne a finančné problémy sa zrejme stratia a alebo výrazne zmenšia, a to vďaka vplyvnej materiálnej alebo morálnej podpore patróna, avšak koncom roka možno napr. stratíte priateľa alebo zomrie starý strýko, atd’. Rok je mimoriadne priaznivý na lásku. Tohto roku ani jedno levie srdiečko nezostane smutne a osamotene. Toľko šťastia v láske, ale aj v umeleckej tvorbe, býva máloktorý rok, tak sa teste a využite to naplno. Letne dovolenkové obdobie je ideálne na všetky typy vážnych životných rozhodnutí, ako je napr. svadba, sťahovanie, kúpa nového bytu, auta, záhradky, atd. Aj letná dovolenka bude skvela a úplne dokonala, aká býva málokedy. Od jesene sa začína iný druh starosti ako na začiatku roka. Tým, že ste svieži a oddýchnutí, dokážete ich v pohode riešiť’ bez straty nadhľadu nad vecou.

Domov a rodina

Vlaňajší trend ešte aj v prvej polovici tohto roka pokračuje. Viac času treba venovať ‘práci, spoločenským povinnostiam, pripadne podnikaniu a vôbec zarábaniu peňazí a na rodinu a domácnosť zostava malo času. Ale v konečnom dôsledku z vašich príjmov má úžitok aj vaša rodina: perspektívne budete môcť zveľadiť a skrášliť svoj byt a dopriať svojej rodine trochu viac luxusu ako doposiaľ. Ale v tomto roku to asi nestihnete. Aj tak druha polovica roka prináša viac času aj priestoru pre riešenie rodinných problémov. Blíži sa nove zapojenie, ale aj nová rodinná starosť. Október, november a december sú najlepšie mesiace na rodinne oslavy a iniciatívy.

Láska a manželstvo

Tohto roku vám šťastie v láske praje oveľa viacej ako po iné roky. Príležitosti na flirt a možno aj pravú lásku budú. Záleží na vás, či ste verný tip a zostanete pri tej láske, ktorú ste si vlani alebo ešte predtým našli, alebo pôjdete skúšať šťastie inde. Ale ak to skúsite, treba počítať s tým, že stará láska sa to nejakým spôsobom predsa len dozvie, aj ak budete pravdu zatĺkať, no a potom vzniknú chvíle, kedy bude treba vysvetľovať a utešovať a všetko… no skratka, nenadarmo sa hovorí, že “z lásky šedivejú vlásky”. V manželstve vládne pravá láska, súdržnosť, vernosť a oddanosť, stabilita a v druhom polroku aj šťastie. Ak ste si nie isti, či toto manželstvo je to pravé, tak eventuálny návrh na rozvod je najlepšie podať v posledných troch mesiacoch roka. Vtedy rozvod dopadne podľa vašich predstav. Naopak na uzavretie sobáša je najlepší jún a júl, ak ste augustoví, tak aj august, okolo vašich narodenín.

Šťastné obdobie na lásku je v čase od  8.11. -5.III., 3.IV. -7.VIII., teda vyše 4 mesiacov v kuse, čo je mnohoročný rekord. Potom ďalej v čase od  6.IX. – 2.X. prechádza Venuša priamo vaším znamením a zvýrazní váš šarm a pôvab, ako i cit pre krasu a harmóniu. Môžete očakávať’ aj viac návštev, najmä dámskych či umeleckých, veľa drobných pozornosti a darčekov, tiež intenzívnejšie prezívanie krasy a umenia. Ďalšie priaznivé obdobie na lásku je od 28.X. -21.XI., a napokon od 16. -31.XII. V tomto čase ľahšie nakúpite elegantne šaty, módne doplnky, šperky i umelecké predmety, výraznejšie prežijete poéziu života i umenia, pripadne ju i sami vytvoríte. Menej priaznivé obdobie na lásku je od 1. -13.I., 6.III. -2.IV. a od 22.XI. -15.XII. V tomto čase vás Amorove šípy ľahšie zrania. Kroťte svoju túžbu po pôžitkoch v jedení, pití i v láske, hlavne v prvej polovici roka. Všetko treba robiť s mierou, ba i nakupovať šperky, šaty a pekne veci.

Peniaze

Iste je, že v prvej polovici roka sa budete veľmi snažiť, aby ste si zarobili viacej peňazí Na jednej strane vám v tom Šťastena pomáha, na druhej strane pozor, aby ste neprišli do rozporu so zákonom. Aj strata zamestnania by bola možná, pripadne sami by ste dali výpoveď’, pravda, za účelom získania lukratívnejšieho zamestnania. Druhá polovica roka prináša “sladké sny na vavrínoch”. Vaša aktivita poľavuje, získané peniaze účelne aj menej účelne míňate a tešíte sa z novej ponuky zárobkov. Prijmete ju? Priaznivé obdobie na nákupy, predaj, podnikanie a vyjednávanie, ale i cestovanie a štúdium mate od 1. -8.1..2. -23.111. a znova 17.1V. -9.V., 24.V. -7.VI., ďalej od 26.VI. -31.VIII., teda celé letne prázdniny, prechádza Merkúr priamo vaším znamením a dodá vám ostrovtip, humor, jasnosť’ mysle a výhody pri jednaní s l’ud’mi. Rastie i šťastie na cestách a na dovolenke, návštevách, úspechy v štúdiu, vo finančných záležitostiach ako i v literárnej práci. Ďalšie dobre obdobie na merkurovské otázky je od 17.IX.- 5.X., od29.X. -14.XI. a ešte raz  od 11. -31. XII. Menej vhodne obdobie na merkurovské otázky je v čase od 28.I. -13.II., 10. -23.V., 6. -30.X. a znova od 15.XI. -10.XII. Vianočné nákupy by ste mali chystať cez advent alebo pripravene ešte včaššie, inač vás vyjdú drahšie. Váš partner či sponzor má druhu polovicu roka výrazne ťažšiu ako vy.

Práca a zdravie

Ste rodení šéfovia a vedúci, mali by ste na to myslieť po cely rok. Vo vedúcej funkcii sa vám skvele darí, mate plno dobrých nápadov a ešte lepších podriadených, ktorí tie nápady zrealizujú. Po zdravotnej stránke je to tiež dobrý rok, avšak mali by ste vedieť dokázať vypnúť a cez dovolenku ozaj relaxovať. Ideálne obdobie na takéto nie aktivity, ale pasivity, je leto, letne prázdniny. Ak to nedokážete, ako následok prepínania sa od jesene môžu začať ukazovať príznaky prepracovania. Len pozor na návykové latky, tie by vás tohto roku mohli priviesť aj do hrobu. Naopak liečenie, sanatórium, rekreácia by z vás urobili nového človeka. Doprajte si to! Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcii, operácie, pripadne i fyzické zranenia pri sporte či na cestách máte v tomto roku minimálne, a to iba od 24.VIII. -6.X., 26. -31.XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii, infarktu či infekčnému

ochoreniu. V tomto čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byt’ užitočné držať bojovnosť na uzde. Veľa energie a odvahy, pripadne i športovú bojovnosť vám Mars prináša v čase od3.VII. – 23.VIII., 7.X. – 16.XI. V tom čase môžete podávať väčšie športové a fyzicky náročné výkony.

Cesty a štúdia

Jeden druh obmedzenia, ako je napr. starostlivosť oprestárleho člena rodiny alebo finančné problémy, tohto roku na jeseň odpadá a rozväzuje vám ruky aj krídla, aby ste mohli cestovať. Lietadlo vám však neodporúčam ešte celých šesť rokov. Letná dovolenka v cudzine by bola mimoriadne vydarená, ja na vašom mieste by som šla na cele školské prázdniny, aj keby som si musela brat’ neplatene voľno. Stalo by to za to, verte! Návšteva krásnych kútov Slovenska a okolia, ale aj blízkych príbuzných, prinesie radosť celú druhu polovicu roka, termín si vyberte. Október a november sú ale najbezpečnejšie zo zdravotného hľadiska.

Priateľstva a plány do budúcnosti

Mat’ v talóne dobrého priateľa, oktorom verejnosť’ nevie, je často dobra vec, v tomto roku v prvom polroku dokonca vynikajúca. Od leta sa opäť môžete chváliť svojimi kontaktmi, známosťami a priateľstvami a len tým získate. Šťastie u priateľov je výrazné v druhej polovici roka, dovtedy sa možno aj pohádate, aj uzmierite. Ale od júla sú vaši priatelia a patróni po vašom boku a pomáhajú, ako len vedia. Môže isť’ aj o neviditeľných patrónov, anjelov strážnych ako mal Bolek Polívka, ani sa nemusia volať Strážni, ale aj iných. Vaše projekty a plány rozbehnite na vyššie obrátky až v druhej polovici roka, hoci budete mat’ nutkanie už skorej.

V čom vám praje šťastie

Rok je mimoriadny v tom, že je v ňom viacej šancí uspieť’ pri osobnom styku a presviedčaní ako po iné roky. H1avne celé letne prázdniny uspejete svojimi argumentmi, ale aj svojim osobným šarmom a fluidom osobnosti. Využite tento dar, ktorý mate síce vždy, ale nie vždy sa dá tak účinne použiť ako teraz. Darí sa vám aj v práci, hlavne v prvom polroku a mate skvelých patrónov.

Dobra rada

Nehanbite sa za svoje slabosti. Mate dobrých patrónov, ktorí vedia, že mýliť’ sa je ľudské a chcú a môžuvám pomáhať’, hlavne do jesene. Neprepaste si tieto šance a obráťte sa na nich, kým je čas. Od leta však už ich pomoc asi až tak výrazne nebudete potrebovať. Nezabudnite sa zavďačiť tým, čo vám pomáhali, hlavne na jeseň si spomeňte.

Panna (24.8. – 23.9.)

Všeobecné tendencie

Opäť’ je pred vami ťažký rok: skoro v kuse sa stresujete, či a ako sa dostanete alebo udržíte na lepšom mieste, zdravotne sú nervy našponované na prasknutie, niet divu, ak sa občas objaví nejaká horúčka či zápalové ochorenie, ak ste mladi, zas bojujete o svoju lásku. Ešte že peniažky sa v prvom polroku slušne sypú, potom je už ich osud neistý. Bezproblémový nie je ani jeden mesiac, ešte tak najlepšie sa ukazuje obdobie okolo vašich narodenín. Od septembra však je tu dobra sprava, čaká vás nove zapojenie, a to prostredníctvom informácii z novín, televízie, internetu, alebo jednoducho, suseda cez plot vám povie: “A ty nevieš o tom voľnom mieste … ?” A vy zas môžete byt’ vo svojej koži, sebarealizovať sa v práci, na cestách, písaním alebo inou komunikáciou s ľuďmi, rozhodne novou. Kvaltovať sa tohto roku nijak neoplatí. Zlomíte si nohu alebo ruku a svoje plány môžete zabaliť’. Ani rozčuľovaním nič nedosiahnete, iba ak si privodíte infarkt. Najlepšia stratégia na tento rok je, nikam sa neponáhľať, opatrne, “step by step” si kráčať’ životom napred. Vyššiu pozíciu mate na dosah, asi už tohto roku, len sa neprepracujte a všetko bude O.K. Svoje materiálne istoty si v prvom polroku ozaj zabezpečte.

Domov a rodina

Tento rok je doma rušnejšie. Ak sa ešte neudialo nič pozitívneho a optimistického, tak v tomto roku sa to iste udeje. Veľké zmeny k lepšiemu sú možne do jesene. Možno bude prírastok v rodine, alebo si kúpite nový byt či cely dom, pripadne nového psíka. Eventuálna reorganizácia si vyžiada veľa síl a peňazí, ale hlavne nervov. Je otázne, či nervozitu bude vyrábať’ niektorý člen rodiny, alebo vy. Pokojných chvíľ’ v dome bude tohto roku ako šafranu. Ak dokážete stlmiť veľkú rodinnú búrku na miernu výmenu názorov, tak ste čarodejníčka. Kritičky je hlavne maj a jún, ale ani mimo toho napätie neklesne úplne na nulu. Drite sa!

Láska a manželstvo

cely prvý polrok v kuse, a potom ešte často, budete bojovne naladení, resp. plní energie a občas nebudete vedieť’, čo s ňou. Milé Panny, nuž, láska je to najkrajšie, na čo môžete svoju energiu a túžbu  premeniť’. Svoju milostnú energia vybite správnym smerom voči milovanej osobe a budete obaja šťastní. Niet lepšej rady, čo s energiou. Pravda, aj iné možnosti sa vám núkajú. Napríklad, vziať’ si na mušku svojho partnera a neustále ho pozorovať’ a kritizovať’ pri každej príležitosti. Tak, toto je menej správny prístup, ale ak nič lepšieho nemáte na robote, tak čo už s vami? Hviezdy sepkajú, že vaše snahy sa až do leta úspešne podaria a budete šťastní. Leto je na lásku krížové obdobie, dovolenku posuňte. Šťastie v láske mate najviac v čase od 5.III. -3.IV., 7.VIII. -6.IX., potom od: 3. -28. X., kedy Venuša prechádza priamo vaším znamením a dáva vám veľa šarmu, krasy a príťažlivosti pre opačné pohlavie, pribudnú drobné darčeky a pozornosti a dámske návštevy. Tento čas je vhodný i na zariaďovanie bytu. Nanovo vám šťastie v láske praje zas od 22.XI. – 15.XIII. V tomto čase výhodne nakúpite i predáte módne doplnky, bižutériu, kozmetiku, kvety a všetko, čo je pekne a estetické. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od: 14.1. -7.II., 4.IV. 6.VIII., teda vyše 4 mesiacov a napokon od  16. -31.XII. Pozor na labužníčke a iné rozmary, aby vám preháňanie neuškodilo. Niekedy sa človek zamiluje práve vtedy, lebo viacej túži po láske. V nákupoch šperkov a šiat sa radšej obmedzte.

Peniaze

o veľkých zarobených a odložených peniazoch sa nedá hovoriť’, skôr to vyzerá na dlhy, ktoré treba splácať’. Ale veď’, dnes je taká doba, že mnohí tak isto rozmýšľajú ako vy: ak bude inflácia, reálnu hodnotu splatím nižšiu. Ale oproti vlaňajšku sa vaša situácia rozhodne vylepšuje, hlavne v druhej polovici roka a od októbra už úplne výrazne. Vyzerá to, ako keby sa vám podarilo zbaviť’ sa istého finančného bremena, ktoré už dlho zhoršovalo vašu finančnú situáciu. Nie je problém byt’ bohatý aj pri nižších príjmoch, stačí mat’ nižšie výdavky ako tie príjmy. Asi sa vám nepodarí úplne sa zbaviť’ všetkých finančných problémov v tomto roku. Po finančnej stránke najúspešnejšie sú október a november. Nie že vtedy najlepšie nakúpite, ale najlepšie zarobíte. Potom bude za čo kupovať’ vianočné darčeky .Ak ste vlani nemenili pracovne miesto, tak ešte v tomto roku mate na to dobre aspekty. Zmena znamená výhru, hlavne na jeseň. Šťastné obdobie na nákupy, predaj, ako i cestovanie, podpisovanie zmlúv, mate od: 8. -27.I., 9. -24.V., 7. -25.VI., ďalej od l. -16.IX. prechádza Merkúr priamo vašim znamením a v tomto období sa vám budú sypať’ peniaze, alebo aspoň pozvania na návštevy, listy a hostia plným prúdom. V tomtočase rozmýšľate praktickejšie než obvykle, mate jasnejší rozum i myšlienky, ste cieľavedomejší a zlepšuje sa i váš organizačný talent. Ľahšie nadviažete “známosti”. Ďalšie dobre obdobie na nákupy aj cestovanie mate od: 5. -29.X. a znova od 15.XI. -1O.XII. V tomto čase sa vám darí v štúdiu, vede a výskume, na konferenciách, pri spisovateľskej, redaktorskej i v pedagogickej činnosti. Menej dobre obdobie na merkurovské otázky je od:1. -7.1., 14.11. -2.111. a znova od 23.111. -16.IV., 25.V.  -6.VI., od 30X -I4.XI. a ešte razod 11. -31. XII. V tomto období asi výdavky prevýšia vaše príjmy.Čas nie je vhodný na ve1’ke nákupy, investície a jednania. Ak investujete, tak skoro sa vám to nevráti. Nebezpečné sú hlavne posledne dve obdobia, kedy vám ani šťastie pri chytaní zlodeja nepraje a v tom čase by vás mohli aj vykradnúť alebo na cestách môžu  ukradnúť’ peniaze. Buďte opatrní!

Práca a zdravie

Teraz si môžete dovoliť’ sa v práci „rozšupnúť“, dovoliť’ si viac než bežné, vymyslieť’ niečo, čo vám vyhovuje a napodiv to ostatní budú akceptovať’. Nebojte sa improvizovať, dobre to dopadne. Ak ste sa vlani potrápili na vedúcom mieste, všetka namáha v tomto roku prináša svoje sladké ovocie. Úspech na vedúcom mieste alebo pri slobodnom povolaní sa dostaví aj u tých, čo sa vlani nesnažili. Najťažšie je vystihnúť’, dokedy ešte môžete zrýchľovať napr. pracovne tempo, a kedy si treba povedať dosť. Kto to preženie, koncom roka sa môže dostaviť’ reakcia nejaké ochorenie. V práci vás hocako budú oslavovať. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať’ v čase od  24.VIII. -6X a od  17.X1. -2S.Xll., kedy mate viac energie a odvahy, ba i väčšiu športovú bojovnosť. Riziko zranenia je zvýšené v čase od l.1. -2.VII., teda pol roka, kedy Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnosti priamo prechádza vašim znamením. V dobrom však  ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť’ väčších výkonov v láske i v sporte. Zápalové ochorenia, podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu i fyzické i zranenia pri sporte či na cestách sú ešte možné od 7.X. -16.X1. Buďte vtedy opatrní!

Cesty a štúdia

Priaznivé tendencie z vlaňajška pokračujú. Dovolenka v cudzine sa opláca hlavne pred hlavnou sezónou, to vám zostanú nezabudnuteľné zážitky. Od jesene viac šťastia na cestách mate tu doma, teda na Slovensku a v blízkom okolí. Daria sa nielen samotne cesty, ale aj návštevy u príbuzných, známych, priateľov. Možno to však bude návšteva príbuzného do nemocnice alebo do sanatória, kde sa uzdravuje. Môže to byt’ súrodenec, strýko, teta, svokor. švagor, atd. V štúdiách sa vám tiež darí ako vlani, hlavne v prvej polovici roka, na vysokej skole alebo jazyky a na jeseň viac na základnej a strednej skole, alebo ak individuálne študujete a čítate.

Priateľstva a planý do budúcnosti

Ste príliš praktickí na to, aby ste mi uverili, že sa začína čas, kedy si budete môcť dovoliť viacej a voľnejšie snívať, tužiť’, venovať sa vytúženým záľubám a starým priateľom. Tento rok je ešte stále príliš uponáhľaný na to, aby ste tomu uverili. Napriek tomu sami v lete uvidíte, že sa vydarí veľa spoločných akcii s vašimi priateľmi a známymi. Prijemne stretnutia a posedenia nebudú chýbať. Na mnohých z nich práve vy budete stredobodom pozornosti a obdivu. Letné prázdniny sú ideálne na kuloárne akcie, neoficiálne stretnutia, kedy viac zažijete aj vybavíte ako oficiálnou cestou. Sú tiež ideálne na tajné akcie, ale aj na meditáciu a ozdravovne.

V čom vám praje šťastie

V tomto roku praje šťastie v cudzine, ale aj vo všetkom, čo je za hranicami všedných dni. Darí sa vám v štúdiu na vysokej skole, alebo ak sa učíte cudzí jazyk alebo niečo nevšedného. Od leta počnúc využite úspechy v zamestnaní alebo v politike, na verejnosti, skratka, mate šance získať si slávu a popularitu. Ideálne to majú čerství absolventi alebo ti, čo sa vrátili z dlhodobého pobytu v cudzine a hneď’ môžu v praxi ukázať, čo sa naučili. Inovácie vám prinesú slávu aj peniaze. To, čo ste  nove videli v cudzine, alebo sa naučili, môžete úspešne aplikovať aj na vlastnú domácnosť, pravda, také, čo sa hodí. Budete „in“.

Dobrá rada

Všeličo vás chce tohto roku rozčúliť, vy sami mate v sebe snahu a túžbu niečo rýchlo a kvalitne dosiahnuť. Lenže nesmie to isť na úkor  vášho zdravia. A preto za hlavne heslo roka si vezmite Švejkovo: „pohoda, klídek, tabáček“, samozrejme, netreba ten tabak, ak ste nefajčiari. Ale bez tej pohody to nepôjde. Skúste si zachovať odstup od veci, ako sa hovorí, buďte „nad vecou“, zachovajte si chladnu hlavu. Na august, september a október si nachystajte najdôležitejšie podujatia roka, pravda, pokiaľ sú legálne. V opačnom prípade by ste museli počítať s kontrolou a následkami pre porušovanie zákona. Ak ste pracovití, všetko sa zadarí.

Váhy (24.9. – 23.10.)  

Všeobecné tendencie

Hoci ste rodení v znamení Váh od temer konca septembra do temer konca októbra, ale keď’ si toto obdobie podelíme na tri časti, dostávame dekády, kde každá ma v tomto roku úplne odlišné problémy. Vy septembroví a zo samého začiatku októbra, mate dlhodobejšie obdobie plne zmien, možno sťahovanie, možno v práci, alebo aj v osobných vzťahoch, dokonca vaša nežná duša je možno pod psychickým  tlakom  inej výraznej osobnosti a núti vás robiť’ veci, ktoré by ste inak nepodnikali. Vy narodení v druhej dekáde, teda zhruba medzi 4. a 13. októbrom, mate najpokojnejší rok. Temer žiadne problémy a od leta samé šťastie a spokojnosť’. Vám  niet čo dodať’, užívajte si konečne pokojnejšie obdobie po ustarostenom vlaňajšku. No a vy z posednej dekády, vás ešte trochu trápia vlaňajšie problémy, ale od vašich narodenín sa už určite neobjavia a bude aj vám  už len dobre a budete šťastní. Treba dodať’, že šťastie sa na vás všetkých usmieva už od I2.juna až do konca roka a to znamená, že ak aj vzniknú problémy, tak ak nie hneď’, tak v druhej polovici roka ich určíte zvládnete. Príde pomoc zo strany, odkiaľ’ ste ju čakali, teda predvídaná, nič nečakané. Niektorí z vás si na ňu ale počkajú až do začiatku ďalšieho roka.

Domov a rodina

V prvej polovici roka je doma rušno, vera sa udeje a treba všeličo riešiť’. Na druhej strane je tu aj pomoc od spoľahlivého priateľa čí patróna, takže v konečnom dôsledku sa všetko podarí zvládnuť’. Najhoršie obdobie na rodinne záležitosti je v lete počas letných prázdnin. Riziko rodinného konfliktu je také vysoké, že eventuálnu dovolenku v lete odporúčam organizovať’ oddelene, nie cela rodina spolu. Priatelia alebo neznámi účastníci turistickej skupiny, kam ste sa prihlásili, vám lepšie poslúžia na udržanie dobrej nálady ako blízka rodina. Aj sťahovanie by som odložila na inokedy. Od jesene sa všetko obracia na dobre. Prichádza pomaly, ale isto, materiálna alebo morálna pomoc a podpora, čo sa v danej situácii veľmi zíde. A hlavne, nadlho je jeden vážny problém zažehnaný, teste sa!

Láska a manželstvo

Tento rok je na lásku ako stvorený. Je veľa mesiacov, kedy prežívate harmonické obdobie v láske a len máličko týždňov, kedy sú možné konflikty. Problém sa začína, keď’ treba ukončiť’ jeden vzťah a naplno rozvinúť’ nový, vari krajší. Na nové zapojenie mate výborné aspekty. Na uzavretie sobáša je lepšia druhá polovica roka. Ale ak ste sa rozhodli zostať’ pri pôvodnom partnerovi, aj tak sa teste: eventuálne problémy sa do jesene doriešia a aj v zabehaných vzťahoch svitá na lepšie časy. Horšie je, ak sa tretí čleň rodiny vmiešava do vašich osobných problémov. Tu pomáha jedine diskrétnosť’.

Vhodne obdobie na lásku, zoznámenie, ale i na nákup či predaj pekných veci, šperkov, kozmetiky, módnych doplnkov, návštevu divadiel a koncertov mate v čase od 1. -13.1., 3.IV. -7.VIII, teda vyše 4 mesiacov v kuse, čo je mnohoročný rekord, 6.IX. -2.X., potom  od  28.X. -21.XI. prechádza Venuša, vaša vládkyňa, priamo vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu  krásu, ako i šance stretnúť’ či upevniť’ veľkú lásku. U starších treba skôr počítať’ s častejšími dámskymi návštevami, väčším precítením krasy hudby, výtvarného umenia, pripadne vlastnými umeleckými úspechmi. Ďalšie dobre obdobie na lásku a harmóniu je od 16. -31.XII. Stretnutia s dámami, umelcami aj všetky rande sa vydaria. Menej priaznivé obdobie na lásku je krátke, v tomto roku len v čase od  8.1I. -S.III. a 8.VIII. – 5.lX. V tomto čase budete mat’ chuť’ plytvať’ peniazmi na pekne veci a plytvať’ energiou na všetky druhy pôžitkov, jedenie, pitie a milovanie nevynímajúc.

Peniaze

Ani tento rok neprináša vera finančných radosti. Zasa platí, lepšie sa to ťahá vo dvojici. Váš partner naopak má  veľké úspechy v zarábaní až hromadení peňazí, stoji za to starať’ sa o ostatne veci a peniaze nech zarába váš partner, pripadne iný sponzor, rodič, starší súrodenec či patrón rodiny. Avšak pokiaľ’ ste umelci alebo ste zamestnaní v statnom sektore, šanca na udržanie sa na starom mieste je veľmi veľká. Nový zdroj príjmov sa ukazuje až od septembra, aj to pre októbrových. Vy septembroví si na to počkáte ešte možno až rok. S novým finančným zdrojom však prichádza aj nová finančná záťaž, buďte pripravení. Vhodne obdobie na nákupy, jednania, cestovanie, obchody, predaj, mate od 1. -8.l., 28.l. – 13.2., 24.V. – 7.Vl. od 26. VI. -31.VIII., teda celé letné prázdniny, ďalej od 17.IX. – 5.X. Merkúr priamo prechádza vaším znamením a zvýrazni úspechy v nákupoch, pri cestovaní a jednaní s ľuďmi na maximálnu mieru. Napokon sú dobre termíny na nákupy a cestovanie od zas od 29.X. – 14.XI a ešte raz od 11. -31. XILV tomto čase možno očakávať’ viac návštev, väčší príliv peňazí, úspechy v štúdiu i pri vyjadrovaní sa, teda i v literárnej činnosti.Menej vhodne obdobie na merkúrovské otázky je od 9. – 27.1.,2. – 23.III. a znova 17.IV. -9.V., 8. – 25.VI. V tomto čase pri nákupoch pozor na omyly, krádeže a podvody.

Práca a zdravie

Základom zdravia je pokojná, jasná myseľ’. Ak ste nervózni a rozčuľujete sa nad všeličím, dávate tým základ  možného ochorenia, predovšetkým  nervového, ale aj zápalového, rovnako ľahšie podľahnete infekcii či epidémii. Aj v práci sa vám predsa lepšie darí, ak ste pokojní a spokojní. Teda hlavným  heslom  tohto  roka je, nadhľad nad bežnými problémami, tie boli a budú, a ak už vás aj niečo alebo niekto rozčúli, snažte sa napočítať’ do desať’ včaššie, než  mu vynadáte. V tomto roku je možné aj fyzike zranenie alebo aj operácia. Ak niečo v tele nie je v poriadku, snažte sa odstrániť’ chybu ešte v prvom polroku. V práci vás rozčuľuje niekto z kolektívu, vo vedúcej funkcii budú asi aj vážnejšie problémy ako osobne konflikty. Ľahšie podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu, zvýšené riziko zápalových ochorení, pripadne i fyzických zranení pri sporte či na cestách bude len v čase od: 17.XI. -25.XII. Vtedy potlačte agresivitu, nevybuchnite, ani slovne, či fyzicky nenapadnite nikoho. Vaša zbraň  je láska, nie fyzická sila. Mars priamo prechádza vaším znamením od 3.VII. – 23.VIII. Zvyšuje riziko zranení, v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť’ väčších výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie. Naopak väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete však podávať’ v čase od  7.X. – 16.XI., 26. – 31.XII., kedymate viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tak ju v tomto roku využite!

Cesty a štúdia

Na cestách doma, ale ešte viac v cudzine, vás čaká veľa krásnych a príjemných chvíľ’, veľa lásky a vzrušujúcich okamihov, pravda, termín treba starostlivo vyberať’. Na domácu dovolenku, návštevy a vôbec, všetky kratšie cesty a výlety, je vynikajúci čas od júna do septembra, ale najviac v čase letných prázdnin. Do južných krajín by bolo najlepšie cestovať’ v zime, aspoň by ste sa trochu zohriali. Možnosti nájdenia perfektného kamoša, lásky alebo inej blízkej duše z vlaňajška pokračujú, takže ak ste takú osobu nestretli vlani, ešte v tomto roku  nič nie je stratene, nájdete ju! Pri tom všetkom tento rok nie je na cestách taký bezpečný ako ten vlaňajší. Temer tri štvrtiny roka sú rizikové, uraz hrozí na každej šmykľavejšej vozovke, pri každom  zvýšení rýchlosti na nesprávnom mieste. Preto v tomto roku, nech cestujete kamkoľvek, jazdite maximálne opatrne a vychutnávanie rýchlej jazdy vyškrtnite v tomto roku z rebríčka hodnôt záľub. Iba ak by ste si chceli dokázať, akí ste frajeri a čo dokážete za volantom. Polámaní, ale určíte prežijete, teda tohto roku. Ani so štúdiami sa neukazujú vážne problémy. Čím viac sa zahryznete do problému, tým  hlbšie pochopíte tému.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Staré, odskúšané priateľstva pretrvávajú samozrejme aj v tomto roku. Nove priateľstvo možno už vlani vzniklo, možno ho stretnete a rozviniete až v tomto roku. Ale pozor, len do jesene. Približne október je zlomový mesiac resp. čas, kedy sa niekto z priateľov začína otáčať chrbtom, možno to spozorujete až v budúcom roku, ale všímajte si priateľov a ich reakcie, možno na to prídete, ktorý to je, čo ,,odchádza“. Ideálne a absolútne bezproblémové obdobie na upevňovanie priateľstiev a užívanie si s nimi napr. spoločnej dovolenky a rôznych radosti, je v letnom období, zhruba od polovine júna do konca augusta. V tom čase majú aj vaše plány najväčšie šance vzniknúť’ aj sa rozvíjať’.

V čom vám praje šťastie

V každom ročnom období vám praje šťastie v niečom inom. Začiatok roka je skvelý na umeleckú inšpiráciu a zamilovanie sa, jar na dedičstvo, alebo aj na zveľadenie príjmov a majetku vášho sponzora, manžela, rodiča a p. Prvý polrok je výborný na spoločné akcie s partnerom, sami by ste sa nemali rozhodovať’. Leto je ideálne pre priateľov. Avšak veci, na ktorých vám najviac záleží, rozhodne nechajte na čas od narodenín do konca roka. Vtedy už pominú rôzne druhy starosti a obmedzení. Jesenná zahraničná dovolenka i pracovná cesta by dopadla skvele.

Dobra rada

Rok prináša veľa pozitív, ale aj iste negatíva. Dôležité je, ako prijímate prichádzajúce zmeny. Teste sa z toho, že istá starosť’ už spadla z vašich pliec a už sa nikdy nevráti. Napriek tomu, že stále ešte zostáváte pod istým  tlakom udalosti, sa vždy nájde skulinka, kade môžete ujsť’ bežným povinnostiam a rutine a uvoľniť’ sa. Ideálna je cesta do cudziny, ale môže to byt’ aj virtuálne cestovanie, po internete alebo s knihou v ruke, prípadne relax pri televízore alebo v kruhu priateľov.

Škorpión (24.10. – 22.11.) 

Všeobecné tendencie

Veľa osudových stretnutí a zážitkov, očarenia, inšpirácie, lásky aj veľkých fyzických výkonov čaká hlavne vás októbrových a vás zo začiatku novembra. Od jesene však pribudne istá nová starosť. Všetkých Škorpiónov čakajú aj v tomto roku väčšie výdavky, možno investície, ale do leta sa problémy doriešia. Od septembra treba počítať s novou situáciou, v ktorej sa ocitnete. Bude skôr príjemná, ale aj tak si na každú zmenu treba zvyknúť, takže buďte pripravení. Najprv sa to bude tykať novembrových a vás októbrových až následne. Možno to bude zmena v práci, možno v láske, možno v bývaní… rozhodne vás čaká nove zapojenie. November a december sú najradostnejšie mesiace roka, i keď na dvere ťuká choroba …možno nie na vás, ale na staršieho člena rodiny, o ktorého sa však vy budete musieť starať. Nie nutne už tohto roku sa obavy naplnia, možno problémy začnú až o rok. V čase okolo vašich narodenín sa možno zamilujete a stretnete novú lásku. Možno v tom bude problém, že budete musieť tejto osobe pomáhať s rodičom alebo dieťaťom, o ktoré sa má starať. Pre starších môže isť odchod do dôchodku, sanatória, menšieho bytu a podobne. Tam ale, kam sa dostanete, nebudete sami a bude fajn!

Domov a rodina

Vlaňajšie tendencie zostávajú až do júna: Zostava spoľahlivý patrón, ktorý vás aj vašu rodinu drží nad vodou a pomáha materiálne alebo morálne, po cely rok sú možné mierne inovácie v dome aj v rodine, ale od leta začína výslovne priať vášmu domovu a rodine šťastie. Istá silná osobnosť, ktorá do vlani ovplyvňovala chod domácnosti, v tomto roku akoby zmenila predmet svojho záujmu … a vám sa uľaví. Oproti vlaňajšku bude doma menej nervozity a napätia, ide vcelku o dosť pokojný rok čo do rodinného života. Koncom roka, ale možno až v tom ďalšom roku sa budete trochu znepokojovať kvôli staršej a chorľavej osobe z rodiny, o ktorú sa bude treba postarať. Rozluka môže byt’ dočasná, ale aj trvala… tak už to chodí.

Láska a manželstvo

Prvý polrok jednoznačné praje vážnemu vzťahu, manželskému zväzku, kde bude vládnuť harmónia, láska a pohoda. Je to tiež čas na uzavretie sobáša, ak ste tak ešte neurobili. Pokiaľ ste za ľahkú známosť, v prvom polroku nebude problém nadviazať kontakt alebo flirtovať s milou osobou. Avšak hádky a konflikty budú oveľa častejšie ako inokedy. Ak si do júna nenájdete známosť, tak v druhom polroku bude situácia na nadväzovanie známosti oveľa ťažšia. Nič nenechajte preto na náhodu, lebo šťastie by vám neprialo. Plánovane sa dá udržať vzťah, zato rozchod by od jesene nebol problém. Nová láska je na obzore! J  Vzťah sa nevyvíja hladko, isteže s problémami, ale bude krásny!

Viac šťastia v láske, drobné dary, ako i zdar pri nákupe pekných vecí, ako súšperky, bižutéria, šatstvo, módne doplnky, umelecké predmety, kvety, kozmetika a iné luxusne tovary, mate v čase od 14.I. – 7.II., 7.VIII. – 6.IX., 3. -28.X., kedy sa i vám samotným lepšie darí vytvoriť’ niečo pekného, vkusne sa obliecť’ a upraviť’. V tomto čase dostanete viac darčekov a malých pozornosti. Od 22.XI. – 15.XII. Venuša prechádza priamo vaším znamením, zvýrazní vaše prednosti a pridá šťastie v láske. Všetky tieto termíny sú vhodne aj na zásnuby. U starších sa skôr jedna o viac ženskej a umeleckej spoločnosti, radosti z pekných šiat, doplnkov, z deti, hudby či iného umenia. Menej priaznivé obdobie na lásku je od 1. – 13.I., 5.III. – 3.1V., 7.IX. – 2.X. V tomto čase pociťujete až prehnanú milostnú náklonnosť’, ste vlastníckejší a žiarlivejší než bežne.

Peniaze

Na tu istú situáciu sa dá pozerať z dvoch strán Optimisticky pohľad je, že bude na vás síce vyvíjaný tlak, aby ste finančne podporili svoje deti alebo svoju lásku alebo projekty alebo priateľov, ale budú nove možnosti zarobenia peňazí, takže aj zvýšené výdavky vykryjete zvýšenou pracovnou aktivitou, pravdepodobne na viacerých miestach. Pesimisticky pohľad je slovenské príslovie, že od prace aj kone dochnú. Pre vás z toho vyplýva, že musíte poznať mieru, dokedy je pre vás únosné sa naháňať za zárobkami, aby ste pokryli výdavky a kedy sa treba stiahnuť, žiť skromnejšie, ale nezinfarktovať, ani nepodľahnúť autohavárii, ak sa chcete rútiť’ za ziskami. Takže: do prace utekajte pomaly!Dobre obdobie na nákupy, jednania, štúdium, cestovanie a finančné otázky je od 8. -27.1., 14.II. -2.III. a znova od 23.III. – 16.IV.,7. – 25.VI., 1. -16.IX. Od 5. – 29.X. a znova od 15.XI. – 1O.XII. Merkúr priamo prechádza vaším znamením a pridáva vám na vtipnosti a výrečnosti, zlepšuje finančné i spoločenské otázky, zvýrazňuje vaše úspechy tak v obchodoch, ako i v štúdiu, na cestách i pri oslavách narodenín. Menej priaznivé obdobie na merkúrovske otázky je od: 28.I. – 13.II., 9. – 24.V. a od 26.V1. – 3I.VIII., teda cele letne prázdniny. Na cestách v cudzine sa vám môže stratiť’ batožina, vykradnú vám auto či predražia kupovaný tovar. Aj doma na nákupoch dávajte pozor na zlodejov.

Práca a zdravie

Dnešná doba nie je vhodná na to, aby ste boli vystrčení v „prvej línii“, vo vedúcej pozícii, kam sa upiera veľa oči. Akurát tak v letnom období si v takejto exponovanej funkcii trochu oddýchnete a pookrejete. Uhorková sezóna dokonale vyhovuje vašim zámerom – niečo vybaviť a pohnúť dopredu. Avšak od septembra sa zas mení situácia a vyzerá to na zmenupracovnej náplne, pripadne rozluku s podriadeným, ktorý vám bol pravou rukou. Môže tiež isť o liečebný pobyt alebo niečo takého, kvôli čomu sa nebudete môcť naplno venovať’ svojmu povolaniu. Ak však ste v nejakom radovom pracovnom umiestnení, po cely rok vám bude dobre a aj napriek prípadnej prechodnej kolízii sa na svojom mieste udržíte a ku koncu roka si budete pochvaľovať, že ste na starom mieste vydržali. Riziko zápalových ochorení, pripadne i fyzických zranení pri športe či na cestách, ľahšie podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu, pripadne i možnosť’ operácie bude iba koncom roka, a to v čase od 26. – 3I.XII. Oplatí sa držať na uzde svoju výbušnosť. Tohto roku však aj eventuálnu haváriu a zranenie prežijete. Mars priamo prechládza vaším znamením od 24.VIII. – 6.X. Zvyšuje riziko zranení, v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie. Naopak väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od: 1.I. -2.VI1., teda cely prvý polrok a ešte od 17.XI. – 25.XII.,kedy mate viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť.

Cesty a štúdia

Prvá polovica roka prináša na cestách veľa prekvapení, občas aj mrzutosti a nútené zmenytrasy, ale isté je, že napokon každá cesta napriek rôznym peripetiám dobre dopadne.Letná dovolenka u nás doma, niekde na chate či pri jazere, je hotová katastrofa. Ak cez letnú dovolenku chcete cestovať’, tak len niekde ďaleko, do cudziny. V auguste bude tato cesta spojená s láskou, či už pocestujete vo dvojici, alebo síce sami, ale na mieste pobytusa láska nájde. Takže… mate na výber. A ak si len čítate horoskop svojho partnera, ktorý je Škorpión, tak ho v auguste samého nikam nepustite, aby sa nebodaj nezaplietol s niekým iným J. V lete na cestách je riziko havárie vysoké, lietadlo po astrologickej stránke pre vás tiež nie je bezpečné, ale najkrajšia by bola plavba loďou. Zážitok z mora, či už na lodi, či na brehu, bude fantastický. Na škole vám v prvom polroku bude ľahšie študovať’, popraje vám šťastie pri skúšaní, od jesene by ste mali začať’ školu aj štúdium brat’ vážne.

Priateľstva a plány do budúcnosti

Vaši priatelia sú tohto roku mimoriadne agilní a aktívni, mate čo robiť, aby ste stíhali všetky akcie, ktoré pre vás vymyslia a pripravia vám. Krízové akcie, ale s dobrým koncom, sú vo februári, máji a júni. V tomto roku sa konči obdobie, kedy možno stratíte priateľa, možno ste ho stratili už vlani. Avšak od jesene sa zasa začína „aktívna fáza“. Šanca rozšíriť si okruh svojich priateľov je tu zas. Možno už tohto roku, možno až na budúci zapadnete do ďalšej spoločnosti staro – nových priateľov, teda nie nutne úplne neznámych ľudí, kde sa budete výborne cítiť a medzi nimi pookrejete. Nie je však vylúčené, že nove kontakty prinesú aj nove výdavky, ale isté je, že to bude stať za to! August a september je ideálny na akcie s priateľmi aj na projektovanie nových plánov.

V čom vám praje šťastie

Po cely rok sa môžete spoliehať na svoj siesty zmysel, intuíciu a novú inšpiráciu, toto vás povedie správnym smerom. Mate za sebou aj vplyvných patrónov, ktorí vám pomáhajú riešiť zložité situácie, ktoré v tomto roku nebudú chýbať. Darí sa vám zbaviť sa zlozvykov, ale aj starých krámov v byte, v robote, v počítači… skratka, jarné upratovanie vrozšírenom slova zmysle. ad jesene buďte pripravení na zmenu situácie. Čaká vás nove zapojenie, určíte prijemne, konečne sa budete môcť sebarealizovať v niečom, v čom ste boli doposiaľ blokovaní. Nebude to zadarmo, bude treba vziať na seba istú zodpovednosť a o niečo alebo niekoho sa starať.

Dobra rada

V tomto roku neexistuje ani jedenmesiac, kedy by neboli nejaké problémy, ktoré treba riešiť. To pre vás znamená, že nemôžete už od januára vyraziť „plnou parou vpred“, lebo by vám vaša “para” veľmi rýchlo vyfučala. Určíte by nevydržala do konca roka. Preto už od začiatku roka nahoďte len mierne tempo a hlavne sa šetrite! Berte to z lepšieho konca: aspoň sa nenudíte -a Škorpión sa nerád nudí.

Strelec (23.11. – 21.12.)

Všeobecné tendencie

Vlaňajší rok vo vás vzbudil dojem, že je to vaším pričinením, že ste sa mali vlani vynikajúco, a vlastne aj v tomto roku až do konca augusta. Lenže v tomto roku k tomu vynikajúco treba dodať slovíčko „ale“, a to „ale“ všetko komplikuje. Vo vzťahu nechýbajú hádky, ak ste niečo robili nelegálne a vlani to bolo „v pohode“, tohto roku sa do toho zastarali úrady, navyše vo vzťahu vládne nervozita a napätie, hádky sú príliš často, aby sa to dalo nazvať idylickým vzťahom. A zrazu už vaše schopnosti ani vzhľad nestačia na to, aby všetko bolo super! Ak sa týmto problémom chcete vyhnúť’, predovšetkým zosadnite z ružového obláčika a začnite sa na svet pozerať reálnymi ocami. Rozhodne sa v tomto roku nepúšťajte do ničoho protizákonného, uverte, v tomto roku vám spočítajú  ešte aj vlaňajšie prehrešky! Teda, v druhej polovici roka. Ale ta prvá polovica je psychická predpríprava, už to budete tušiť, čo sa na váš chystá, teda, ak nemáte čisté svedomie. Vy poctivci si budete ešte aj pochvaľovať’, aký to bol dobrý rok. Ale pozor! V tomto roku je riziko zlomeniny veľmi vysoké! Už si chystajte knižky, čo budete čítať, až inšie nebudete môcť’ robiť.

Domov a rodina

Väčšiu časť’ roka sa budete doma potykať s energickou osobou s opačnými názormi ako vy, alebo aspoň so snahou presadiť’ si svoje na váš úkor. Možno aj kvôli tomu, ale možno aj z iných príčin bude rodina až do jesene nejednotná. Zato po materiálnej stránke sa vám doma až do leta dobre darí. Ak si to právne podchytíte, dajú sa priaznivé tendencie udržať dlhšie. Od jesene sa situácia začína obracať: v rodine vládne viacej pochopenia, harmónie, ale po materiálnej stránke to už nie je ako predtým. Peniaze však nie sú všetko, treba sa na to tak pozerať. Najkrajšie rodinne oslavy a iné spoločné podujatia sú na jar, tak v marci -apríli. Istý starší člen alebo priateľ rodiny sa vám snaží materiálne pomáhať, pripadne byt’ i morálnou a duchovnou oporou. V tomto roku sa to možno ešte len začne prejavovať, ale naplno sa to ukáže až na ten ďalší rok. Včaššie ako v októbri to ťažko spozorujete. Vianoce budú asi skromne, zato v dobrej atmosfére.

Láska a manželstvo

V láske to nemáte ľahké. Ak žijete v pevnom manželskom zväzku, vzťah zostane neporušený, budete sa však s partnerom skoro po cely rok háďat’ a konflikty budú temer na dennom poriadku. Ak máte lásku a nie ste zosobášení, ale o tom uvažujete, tak pred vami je poriadna dilema, či je to skutočne ta pravá osoba, s ktorou chcete stráviť zvyšok života pokope. Dôležité je, že po celý rok vám v oblasti lásky praje hodne šťastia a ak by sa aj náhodou jeden vzťah rozpadol, príde veľmi sladká náhrada za stratu a ešte bude vari aj lepšia ako ta predošlá. Leto je dobre na uzavretie sobáša. Šťastné obdobie na lásku mate od 1. – 13.1., 8.II. -5.III., 6.1X. -2.X., 28.X. -21.XI. Tieto termíny sú priaznivé i na umeleckú činnosť’, na výrobu, nákup i predaj pekných vec!. Sú to tiež vhodne termíny na zásnuby či uzavretie sobáša. Pre starších prináša tento aspekt viac ženskej a umeleckej spoločnosti, drobné darčeky a pozornosti, radosť z deti, priazeň okolia a zvýšenú vnímavosť na krasu. Venuša prejde vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu krasu a šarm, ako i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku, v čase od 16. 31.X11. Menej priaznivé obdobie na lásku je od 14.I. -7.II., 3.IV. – 7.VIII. a napokon od 3. -27. X. V tom čase sú ľahšie možné i milostne a manželské konflikty, možno sa práve zamilujete do iného objektu. Pozor však i na prejedanie, míňanie peňazí na luxusne veci, preháňanie v milovaní i v pití.

Peniaze

Tohto roku nebudete musieť peniaze vidlami prehadzovať, aby nesplesneli. Nie že by neprichádzali, to iste peniažky budú, ale ako prídu, tak sa aj rozkotúľajú. Ak prejdete križovatku na červenú alebo si neoznačíte v autobuse cestovný lístok, veľa peňazí pôjde na pokuty, a to hlavne od polovice júna až do konca roka. Najviac vás bude ale trápiť ta neistota, či ešte budú a dokedy. Podobná situácia mohla byt’ občas aj vlani, avšak v tomto roku sa postupne všetko zle zmierňuje a do materiálnych záležitosti sa pomaly vracia stabilita a istota. Ukazuje sa tu perspektíva trvalých slušných príjmov, len bude treba popracovať. Zadarmo to nebude, to je iste. Podobne aj partner po pochybných akciách súvisiacich s peniazmi sa dostane k lepšej práci.

Vhodne obdobia na nákupy, predaj, ale i návštevy a cestovanie, pripadne i štúdium a písanie, mate od  28.1. -13.2.,2. -23.II1. a znova l7.IV. – 9.V., od 26.VI. – 31.VIII., teda cele letne prázdniny, 17.IX. -5.X. Merkúr, planéta rozumu, obchodu, cestovania ale i dorozumievania sa s inými, prejde priamo vašim znamením trikrát, a to najprv na začiatku roka, od 1. -8.I. a potom zas od 29.x. -l4.XI. a ešte raz od 11. -31. XII., čo je mimoriadne zriedkavé a veľmi priaznivé pre vaše financie a cesty. Bude znamenať jednak príliv peňazí, jednak priateľov a známych, návštev i listov. Celkovo sa okolo vašich narodenín rozvíri hladina záujmu. Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky mate od: 14.11. -2.m. a znova od 24.IIl. – 16.1V., 24.V. -7.VI. a naposledy od 1. – l6.1X. V týchto termínoch sú nákupy sú skôr nevýhodné, kupujte len to najnutnejšie. Dajte si pozor tiež na zlodejov a podvodníkov. Nebuďte dôverčiví!

Práca a zdravie

Tohto roku sa oplatí popracovať, či už v umení, či v oblasti služieb, či v zdravotníctve, v bankovníctve a pod. Prvá polovica roka prináša za každú snahu veľkú odmenu a takmer žiadne ,,riziko podnikania“. V druhej polovici roka sú možné menšie problémy. Rovnako aj po zdravotnej stránke je prvá polovica roka úplne ideálna a v druhej polovici sú možné drobné „škvrnky“ na zdraví, občas prechladnutie či nejaká chrípka, či bolesti zubov alebo hrdla. Ku koncu roka sa maze prejaviť chronická choroba. V práci odchádza nejaký kolega, pripadne sami meníte koncom roka miesto či pracovne zaradenie. Vo vedúcej funkcii vám žiadna strata pozície nehrozí, práve naopak, ak bude šanca, môžete ešte vyššie postúpiť’. Pravda, nervozita a konflikty nebudú chýbať. Jedine august a september sú pohodové mesiace, vtedy sa oplatí niečo poriešiť alebo naopak, úplne vypnúť’. Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, pripadne i fyzických zranení pri sporte či na cestách mate od 1.I. -2.VII.,teda cely prvý polrok, kedy ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu. V tomto čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byt’ užitočné držať bojovnosť na uzde. Mars priamo prechádza vašim znamením od 7.X. – 16.XI. Zvyšuje riziko zranení, v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete ešte podávať v čase od3.VII. -23.VIII., 26. -31.XII., kedy mate viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tieto termíny prinášajú viac duševnej aj telesnej pohody a sú vhodne na organizovanie rôznych podujatí a ciest.

Cesty a štúdia

Vašej nepokojnej letore by v tomto roku celkom vyhovovalo zamestnanie, kde sa cestuje, trebárs po celej republike. Ale aj oddychové cesty za rekreáciou, návštevy príbuzných a známych prinášajú radosť a upevňujú sa tým rodinne a priateľské vzťahy. Dovolenka v cudzine je vydarená od leta, ale najviac práve v letných mesiacoch. Od júna do septembra mate bohatý vyber termínov. Pravda, už od konca augusta je tu zas väčšieriziko zranenia resp. úrazu na cestách, ale pri troche opatrnosti cestu zvládnete a všetko ostatne už bude super! V štúdiu sa vám darí zhruba ako vlani. Je tu šanca uspieť v niečom novom, začať sa učiť jazyky alebo niečo okolo geografie a hist6rie. Ku koncu roka si neodkladajte cesty ani skúšky, mohlo by vás niečo zabrzdiť a svoju “misiu” by ste nemuseli dokončiť.

Priateľstva a plány do budúcnosti

Po cely rok treba počítať so zmenou plánov, termínov, drobnými konfliktami (aj) s priateľmi. Sú tu aj personálne zmeny v obsadení najmilších priateľov: niekto odíde alebo sa na čas vzdiali, niekto pribudne. Ale na prvú polovicu roka do Vianoc úplne zabudnete, pretože do jesene ukončíte aj posledne starosti týkajúce sa vašich priateľov, rodičov a patrónov, situácia sa vyjasni a vy sa budete nerušene tešiť’ zo všetkých stretnutí, akcii a plánov na budúce leto, ktoré si spolu s priateľmi vysnívate. Najkrajšie mesiace na spoločné akcie s priateľmi sú október a november, ale ani koniec roka nie je zlý, len možno trochu nerv6znejsi. Od Vianoc do Silvestra ste zas plní sily a nadšenia pre priateľov a spoločné akcie.

V čom vám praje šťastie

Prvých osem mesiacov roka ste ešte stále tvorcami nápadov, nových kontaktov, rozbiehate rozličné spoločenské a možno aj pracovne akcie, pripadne sa zbližujete so svojou životnou láskou. Všetky dôkladné premyslene akcie sa vydaria. Darí sa vám aj zbaviť’ sa zlozvykov, ako je fajčenie a návykové latky, pripadne zbaviť’ sa nadbytočných kíl, krámov v byte a podobne. Toto sa týka hlavne druhej polovice roka. Čas je vhodný aj na vstup do športového klubu, náboženského či politického spoločenstva, u mladých aj do manželstva. Každé takéto zapojenie bude pod ochranou dobrých patr6nov. Okolo narodenín bude najviac prejavov lásky, aj drobné darčeky, ale aj hodne výdavkov J.

Dobra rada

Tento rok je príliš hekticky na to, aby ste si mohli dovoliť’ hazardovať’ s vlastným zdravím a s hodnotami, ktoré mate okolo seba. Preto sa nikam neponáhľajte, buďte rozvážni a uvážliví a rok dopadne pre vás dobre, bez straty kvetinky. Inač po eventuálnej autohavárii alebo pádu z lyzi sa zlomeniny budu pomaly hojit’. Ak chcete nieco riesit’, zasadne vyhľadávajte osvedčené adresy. Neriskujte a nechoďte za novým priateľom, on vás nepozná a nevie, čo je pre vás najlepšie.

Kozorožec (22.12. – 20.1.)

Všeobecné tendencie

Tento rok je pre vás priaznivý, ale vás nie je ničím výnimočný. Ak ste vo vedúcej funkcii a ste vplyvná osobnosť, tak vám to zostane aj 15 rokov. Ak ste mimo terča pozornosti, môžete si pekne užívať život a jeho radosti a nik vám nebude závidieť, ani vás ohovárať’, ani sa vám vnucovať. Mate dosť času na to, aby ste si dali do leta do poriadku svoje osobne, finančné aj právne vzťahy, ba dokonca, ak to nestihnete do leta, nič sa nedeje, žiadne nešťastie vás nečaká ani v druhej polovici roka, len vybavovanie bude prácnejšie. Zato všetko, čo ste si už dopredu poistili a zabezpečili, vám i naďalej, možno na cely život, bude robiť radosť.  Istá starosť, ktorá vás už kvárila minimálne vlani, ale možno ešte dlhšie, sa v tomto roku skonči, žiaľ, asi až ku koncu roka, teda, hlavne pre januárových. Vy decembroví máte iné problémy. Stále sa deju nejaké zmeny okolo vás, komu v práci, komu v osobnom živote, komu v oblasti zdravia. Isté je, že všetci máte v tomto roku dosť síl a entuziazmu, aby ste všetky eventuálne prekážky zdolali a dosiahli vytúžené šťastie. Väčšinu roka mate toľko síl a energie, že by ste zvládli aj maratón, vyhrali lyžiarske preteky a možno aj plno iných športových disciplín.

Domov a rodina

Máte moc šancí dosiahnuť, aby váš domov bol útulný, pekný, príjemný, aby ste sa vrodinnom hniezdočku dobre cítili, keď sa unavení vrátite z roboty. Ak ešte nemáte doma ten najmodernejší televízor, počítač, chladničku a všetko ostatne, čo patri k perfektnému vybaveniu bytu, tak máte v tomto roku skvelú príležitosť to dohnať. Alebo čo tak namiesto ústredného kúrenia si dať zaviesť air condition? To by bolo super! Možno by ste boli prví na okolí a mali by ste prestíž pred susedmi. Ideálne mesiace na rodinne akcie, oslavy a party sú všetky jarne. Pravda, niektorí z vás majú ešte starosti so starším členom rodiny, ale v tomto roku by sa mala nájsť vhodná opatrovateľka či iný spôsob ako dosiahnuť, aby ste nemali starosti. Jeseň prináša miernu krízu, pravdepodobne v podobe chrípky, ktorá postihne niektorých členov rodiny, pripadne to bude iná epidémia, avšak problémy rýchlo pominú a zas bude dobre.

Láska a manželstvo

Tohto roku síce neprechádza Venuša priamo vašim znamením, ale aj tak bude v tomto roku dobrý čas na lásku. Mnohí z vás už najneskôr vlani, ale možno už včaššie, stretli svoju osudovú lásku a teraz prebieha len udržiavanie a upevňovanie už existujúcich vzťahov. Cely rok, ale predsa len viacej jeho prvá polovica praje láske. Doprajte si čas na spoločné chvíle vo dvojici, budu nádherné! V pevnom manželskom zväzku by pôsobilo osviežujúco a oživujúco, keby ste zaviedli niečo nové do starých, rutinných zvykov. Rutina vie zabíjať lásku, tak preč s ňou! Ani v otvorenom, ani v manželskom zväzku nebude chýbať entuziazmus, chuť aj sila upevniť váš vzťah čo najviac. Môže to byt’ spoločné budovanie rodinného hniezdočka, alebo aj skrášľovanie bytu, zariaďovanie chatky a pod.

Veľa šťastia v láske i v umeleckom prednese, viac harmónie a precítenia krasy, hudby, umenia a súladu mate aj v čase od:  14.I. -7.II., 5.III. – 3.IV., 3. – 28. X., 22.XI. -15.XII. Možno očakávať drobné darčeky, je to tiež vhodne obdobie na zoznámenie, ale i na nákup či predaj pekných veci, šperkov, kozmetiky, módnych doplnkov, návštevu divadiel a koncertov. U starších treba skôr počítať s častejšími dámskymi návštevami a umeleckou spoločnosťou. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od 8.I1. – 4.I11., 7.VIII. – 6.IX., 28.X. -21.XI. V tomto čase si možno doprajete parádnejšie šaty, šperky a doplnky než bežne, na kozmetiku a kaderníka miniete viac než zvyknete, pripadne miniete na vášho miláčika, či už je to človek, či domáci štvornohý maznáčik.

Peniaze

V prvom polroku budete možno miene nespokojní so svojou pracou a možno budete uvažovať o zmene miesta. Ubezpečujem vás, že v tomto roku zmenou nič nezískate, ale treba dodať, že ani nestratíte. Kým sa zabeháte na novom pracovisku, ubehne prvý polrok a potom už bude dobre. Avšak vy, čo ste sa rozhodli zostať a vydržať, a to aj napriek problémom, taktiež sa dočkáte do leta zlepšenia situácie. Takže záleží na vás, ako sa rozhodnete, hviezdy vám v druhom polroku “dosypú” chýbajúce peniaze, ktoré ste museli dať na investície, nedoplatky a možno aj pokuty. Avšak koniec tohto roka alebo možno až ten budúci navodí situáciu, kedy nejakú zmenu ohľadné zaobstarávania poživne pre rodinu bude treba vykonať. Prvé skvele obdobie na nákupy, predaj a vôbec finančné otázky je od  8. – 27.1., kedy prechádza Merkúr priamo vašim znamením a prihrá vám peniaze, šťastné nákupy, ale i viac návštev, ciest a telefonátov. I pri jednaní a písaní máte vtedy najväčšie úspechy. Ďalšie dobre obdobia na nákupy  sú od 14.II. -2.III. a znova od 23.III. – 16.IV., 9. – 24.V., 1. -16.lX., 5. -29.X. a znova od 15.XI. -1O.XII. Vplyv Merkúra zlepšuje váš postreh, dôvtip, jasnosť’ mysle a presnosť’ pri vyjadrovaní. Ľahšie sa vám i študuje. Príprava vianočných darčekov, ako aj samotne sviatky vám prinesú uspokojenie. Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od3. -22.III. a znova 17.IY. -8.V., 7. -25.VI., 17.IX. -4.X. Vaše deti, alebo aj knihy a cestovanie vás budu stať’ viac než ste predpokladali. Nuž, ale budete na to mat’!

Práca a zdravie

Tohto roku sa v práci nebudete nudiť. To by ste asi neradi, takže po tejto stránke je to v poriadku. Avšak vo vedúcej funkcii máte iné problémy, prevažne starosti s podriadenými, nutkanie, ale i nútenie k zmenám a inovácii a pripadne depresívne stavy pri pesimistickom odhade ďalšieho vývoja v práci. Avšak tieto starosti maximálne na jeseň pominú, možno oveľa včaššie. Pri radovom zamestnaní budete tohto roku dlhý čas v strese. Niekto alebo niečo vás bude jednostaj vyrušovať, znervózňovať a rozčuľovať. Avšak v júni čakajte zázraky: do leta príde povýšenie alebo zvýšenie platu, pripadne doriešenie nejakého sporu vo váš prospech. Aj vo vedúcej funkcii sa od leta obracia na vás šťastie. Problémy síce zostávajú, ale je tu aj pomoc, ako ich riesit’. Riziko zápalových ochorení, pripadne i fyzických zranení pri športe či na cestách bude zvýšené len v čase letných prázdnin, a to od 3.VII. -23.VIII. V tomto čase ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu. Pozor tiež na zranenia pri letných športoch a na cestách. Naopakväčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od 1.1. -2.VIl., teda cely prvý polrok, potom aj od  24.VIII. -6.X., kedy mate viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tieto termíny sú však vhodne na chirurgicky zákrok, ktorý bude mat’ šťastný koniec. Mars priamo prechádza vašim znamením od 17.XI. –25.XlI.,zvyšuje riziko zranení, v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosťväčších výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie.

Cesty a štúdia

Napriek riziku zranenia na cestách vám v prvom polroku praje šťastie na cestách, takže určíte sa eventuálne zranenie zahojí a vy budete zas zdraví. Prvý polrok praje viacej kratším cestám a ľahšiemu, povedzme, stredoškolskému štúdiu, v druhom polroku môžete zažiť vzrušujúcu dovolenku v cudzine, a to hlavne koncom augusta a v septembri. Bude vás síce hodne stať, avšak zážitky budu nezabudnuteľné. Pri štúdiu je potešiteľné, že tu nie je také riziko úrazu ako v dopravných prostriedkoch, pravda, pokiaľ pri čítaní knihy sa nekývate na stoličke a nespadnete, ale namiesto túžby predbehnúť iné auto sa zobudí u vás túžba po spoznaní niečoho nového, to ma každý nieco iné. Rozhodne sa tohto roku môže výrazne rozšíriť vaše poznanie.

Priateľstva a plány do budúcnosti

Ak ste dobrí diplomati a horoskopy sú vašou oporou a radcom, tak v prvom polroku bude lepšie držať svoje priateľské vzťahy tak trochu utajene alebo neoficiálne, ale v druhom polroku zas bude lepšie sa nimi netajiť. Buď’ jak buď’, po cely rok vy ste viac oporou svojim priateľom ako oni vám. Tak už to v priateľstve chodí, raz viac pomáha jeden, raz druhý. O rok sa asi situácia zmení a dobre vám padne, že vám zas vaši priatelia budu vedieť pomôcť a poradiť. Najvydarenejšie akcie s priateľmi sú v posledný troch mesiacoch roka, nechajte sa prekvapiť. Ale aj tak sa na ne dobre pripravte. Podobne je to s vašimi plánmi, zverejnite ich až v lete.

V čom vám praje šťastie

Mimoriadne šťastie v koníčkoch a záľubách pokračuje aj v tomto roku: vaše deti, domáci maznáčikovia, záhrada, turistika, šport i milovanie vám budu robiť úžasnú radosť, hlavne v prvom polroku. Ale čo raz mate a záleží vám na tom, to vám zostane i naďalej a budete sa z toho tešiť. Od leta však mate šance upevniť a zlepšiť si svoje zdravie. Rekonvalescencia v rekreačných zariadeniach, zdravá strava kombinovaná s cvičením a pohybovými aktivitami vás dajú do skvelej formy. Aj v pracovnom kolektíve dochádza k výraznému zlepšeniu, možno aj pre personálne zmeny, ktoré tomu predchádzali.

Dobra rada

Všetky hodnoty, na ktorých vám záleží, si v tomto roku poistite, vzťahy zlegalizujte, dajte do poriadku majetkove veci. V opačnom prípade by ste o ne mohli v budúcnosti, nie v tomto roku, ale neskôr, prísť. Oddajte sa svojim koníčkom a záľubám! Prinesú vám neskonalú radosť a naplnia dušu spokojnosťou. Len tak môžete potom aj ostatne veci vykonávať naplno, keď’ ste sami šťastní.

Vodnár (21.1. – 18.2.)

Všeobecné tendencie

Nové nápady, inšpirácie, objavy a kontakty, to všetko je prijemne a napína život prekvapujúcimi momentmi, ktoré máte tak radi. Vaša tvorivosť a dobre nápady sú na to, aby ste ich teraz uskutočnili. Čo nestihnete v tomto roku, nevadí, tento aspekt vám zostava aj na dlhší čas. Horšie je to s utrácaním financií v prvom polroku: situácia oproti koncu minulého roka sa dlho nechce meniť. Radi by ste mali viacej príjmov, alebo aspoň keby tie ceny boli nižšie! Nejaký váš sponzor, možno rodič, vás však podporuje a vykryje rozdiel medzi príjmami a výdavkami. Ku koncu roka je tu síce riziko, že istý zdroj príjmov začína vysychať, možno aj hodláte perspektívne zmeniť pracovne miesto, avšak už od júna vám opäť praje šťastie a darí sa vám v podnikaní, láske aj koníčkoch. Najkrajšie mesiace sú všetky zimne, ale najviac kvitnete okolo vašich narodenín: nielen spoločenský, ale aj v láske máte veľké úspechy. Oslavy budu určíte vydarene. Predsezónna dovolenka v polovici júna by bola atraktívnym zlomom na lepšie časy, to by ste si užili voľna aj spoločnosti, aj šťastie by sa priplietlo … 🙂

Domov a rodina

Čo ste vlani doma nestihli dokúpiť, vynoviť, skrášliť, to ešte môžete stihnúť v tomto roku do júna. Budete mat’ dosť energie, možno aj šikovného pomocníka, s ktorým zvládnete preniesť aj ťažký nábytok alebo premaľovať farbu stien na svetlu zelenú alebo modrú, pripadne aj ružovú, ak mate ružovú náladu. Od marca do konca júna máte ideálne mesiace na upevňovanie rodinných vzťahov, rodinne slávnosti a rôzne spoločné akcie, ktoré už dopredu sú určíte vydarené a úspešné. Eventuálna kúpa nového byt či zariadenia je možná aj na pôžičku, do konca roka sa vaše financie zlepšia, pripadne aj na budúci rok ešte stihnete splatiť nieco z dlžoby. Jeseň menej praje rodinným akciám, možná je dokonca rozluka alebo dočasná odluka s niektorým členom rodiny, pripadne štvornohým domácim maznáčikom alebo dvojnohým operencom

 Láska a manželstvo

Vy slobodní ste asi vlani nestretli životnú lásku, skôr to vyzeralo na nesúlad až rozchod. V tomto roku sa problémy do leta skončia, možno aj včaššie a začína sa jedno z najšťastnejších období na lásku, milovanie, ale aj pestovanie spoločných koníčkov. Spoločná dovolenka v čase letných prázdnin by priniesla prehodnotenie vášho vzťahu zo strany milovanej osoby a od jesene by už chcela intenzívnejšie byt’ s vami. Aj vy, viazaní manželstvom, máte od júna do augusta tie najlepšie mesiace na upevňovanie lásky. Dovolenka by vám obom len prospela. Rovnako manželstva uzavreté v lete budu šťastné a vydarene. Od jesene je tu riziko, že jeden z vás dvoch ochorie a ten druhy sa bude musieť oňho starať. Možno však tieto starosti prídu až na budúci rok. Šťastie v láske, úspechy v umeleckej činnosti, výhody pri nákupe pekných veci, šiat, šperkov, vôni, kozmetiky a p., mate od : 1. – 13.1., kedy Venuša prechádza priamo vašim znamením a robí z vás neodolateľné zvodnú osobu. Ďalšie dobre obdobie na lásku, umenie a harmóniu v živote je od  8.II. 5.III., 3.IV. -7.VIII., teda vyše 4 mesiacov, čo je mnohoročný rekord, ďalej od 28.X. – 21.XI.,16. -31.XII. Možne sú i malé darčeky, viac ženskej a umeleckej spoločnosti. Venuša prejde vaším znamením ešte raz, a to na konci roka, od kedy opäť mimoriadne vynikne váš šarm, v spoločnosti sa stanete stredobodom pozornosti a možno na konci bič zaplieska a stretnete novu lásku. Menej priaznivé obdobie na lásku je od 6.III. -2.IV.6.IX. – 2.X., 22.XI. –l5.XII., V tomto čase sa možno nanovo zamilujete, ale neručím, že láska bude opätovaná, budu na vás žiarliť, alebo vy na niekoho. Milostne vzťahy sú napätejšie.

Peniaze

Prvé štyri mesiace roka sú priam ideálne na zarábanie peňazí! a zhromažďovanie majetku. Ak máte rodiča, manžela alebo iného sponzora, je takmer iste, že impulz na vašu zvýšenú aktivitu ohľadné financií vychádza od neho. On je na tom momentálne alebo horšie, alebo má väčšie ambície a potrebuje k tomu vašu pomoc. Vo zvyšnej časti roka ste na tom lepšie, ak toho sponzora, napr. manžela či manželku, skutočne máte. Ta druha polovička bude totižto na tom finančne aj inak materiálne lepšie a boli by ste lepšie zabezpečení. Hlavne od jesene asi nebudete spokojní na starom mieste v práci alebo z iných dôvodov sú možné zmeny, ktoré po rušnejšom extempore prinesú nove zapojenie v práci a novu podporu od asi zamestnávateľa. Vhodne obdobie na nákupy a predaj, ale i cestovanie, písanie, štúdium, návštevy a vôbec komunikáciu s l’ud’mi mate od: 28.I. -13.II., kedy Merkúr priamo prechádza vašim znamením a dodá vám ostrovtip, humor a ešte viac zvýši vaše šance dobre nakúpiť i vyjednať, čo treba. Ďalšie dobreobdobie je od  1. -8.1.,2. -23.111. a znova 17.1V. -9.V., 24.V. – 7.VI. od 17.IX. –5.X., zas od  29.X. -14.XI. a ešte raz  od 11. -31. XII.. Menej vhodne obdobie na merkúrovskéotázky je v čase od : 10. 23.V., 26.VI. -31.V.III., 6. -28.X. a znova od I5.XI. –10.XII. V tomto čase pozor na nevýhodné cesty, nákupy, jednania, ba i na zlodejov a podvody. Ak ste poistení, škodovať nebudete.

Práca a zdravie

Ak zastávate zodpovedne miesto alebo ste vo vedúcej funkcii, nie je vám v tomto období čo závidieť. K tomu, aby ste zvládli všetky úlohy, musíte urobiť aj nepopulárne opatrenia a navyše stačí mala chybička a pravo sa obracia proti vám. Do leta zostava situácia podobná vlaňajšku, potom sa prechodne vylepší a od jesene začínajú nove problémy, ale možno aj nové, zodpovednejšie zapojenie v práci. Zmena zamestnania alebo pozmenená náplň práce, však uvidíte. Ak však máte k práci zodpovedný prístup, nemáte sa čoho báť, zmena prinesie svoje ovocie. Nebude vám chýbať intuícia ani inšpirácia, dobre nápady môžete rovno zaviesť do praxe. Ak ste rodení pri východe slnka, tak je to tutovka. Zvýšené riziko zranenia a úrazu na cestách a pri sporte je jedine v čase od: 24.VIII. -6.X., teda nieco vyše mesiaca a inač nič. V tomto období ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu, bude zvýšené riziko zápalových a horúčkových ochorení, pripadne i fyzických zranení a operácii. Po Vianociach, teda od 26. -31.XII. Mars priamo prechádza vaším znamením, zvyšuje riziko zranení, v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť’ väčších výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie. Zdravie sa vám v tomto roku upevňuje a zlepšuje. Tendencie zlepšenia pretrvávajú aj do ďalšieho obdobia. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od: 3.VII. -23.VIII. a 7.X. 16.XI., kedy mate viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tieto termíny môžu signalizovať aj chirurgicky zákrok.

Cesty a štúdia

Kratšie výlety a návštevy príbuzných a známych, rovnako aj dovolenka na chate alebo pri nejakom našom jazere budu vydarene, a to hlavne v prvej polovici roka. Zimná lyžovačka napr. v decembri bude tiež super. Zahraničné dovolenky sú zas vydarenejšie v druhej polovici roka, ale úplne bezproblémové v októbri a v novembri. Pravda, teraz, ale ani v nasledujúcich rokoch by ste nemali lietať lietadlom a ak, tak až po overení, že to nie je starý vrak ako bol napr. ten Jak, v ktorom letel a zahynul náš hokejista Demitra. Ani so štúdiami nebudú v tomto roku mimoriadne problémy. Výnimkou je štúdium dejepisu, archeológie, geológie či dejín umenia, ale aj tu od októbra dôjde k náprave.

Priateľstva a plány do budúcnosti

Staré, osvedčené priateľstva, odskúšané zubom času, pretrvávajú aj v tomto roku. Avšak s prudkým nárastom nových priateľstiev v tomto roku nepočítajte. Naopak, po nadšení z vlaňajška možno dôjde k určitému ochladeniu, možno vás niektorí noví priatelia sklamú, lebo ste od nich očakávali viac a nieco inšie, ako vám poskytujú. Nuž, priateľov si vyberáme sami a ak neprejdú skúškou, jednoducho sa priateľstvo skončí alebo prejde do slabšieho kamarátstva bez nejakých dôvernosti. Viceverza, (a naopak), ak vy sklamete niektorého priateľa, možno krok vzad urobí práve on. Takže v tomto roku to už nebude ako vlani, avšak v site vám zostane stále ešte moc priateľov, to je iste! Aj niektoré plány skrachujú kvôli nereálnosti.

V čom vám praje šťastie

Rok je mimoriadne žičlivý v láske. Keby aj iného nebolo, už toto stačí, aby ste boli šťastní. A však vy k tomu máte aj materiálnu alebo duchovnu podporu od staršej alebo skúsenejšej osoby, k tomu prípadnú radosť z deti, ak nejaké máte, a to hlavne od júna, a potom tiež radosť z vašich koníčkov a záľub. Do leta by ste si mali dať do poriadku byt a bývanie a tiež rodinne vzťahy. Hviezdy sú vám nápomocné. Možná je aj závratná kariéra, avšak za cenu maximálneho vypätia. Aj finančné si ku koncu roka polepšíte.

Dobrá rada

Vy mladi, užite si plným priehrštím radosti, ktoré vám život dáva a buďte za to vďační, nie je to samozrejmosťou. Vy starší, využite priaznivý rok okrem iného na zdravotne kontroly a prehliadky, zubami počnúc a gynekologickou prehliadkou končiac. Ak ste v minulosti nieco zanedbali a teraz by sa mal začať nejaký chorobný proces, podchyťte ho už v zárodku a do budúcich rokov si ušetríte kopec starosti.

Ryby (19.2. – 20.3.)

Všeobecné tendencie

Každá fáza roka má svoje čaro aj svoje negatíva. Od začiatku roka do apríla prežívate činorodé, aktívne obdobie, kedy sa veľa od vás žiada,veľa toho dokážete a veľa za to dostanete. Po materiálnej stránke ste celkom spokojní, zato vám chyba nieco alebo niekto, s kým by ste nadviazali užší kontakt, či už pracovný, priateľský alebo milostný. Od mája do augusta prežívate najrušnejšie obdobie a ste odkázaní viac -menej sami na seba, takže jedine záblesky lásky alebo prijemnej spoločnosti presvecujú šedosť dni. Zato od septembra sa začína nová, aktívna fáza v živote, kedy sa nove zapojenie objavuje a vnútorne nachádzate, čo ste hľadali, hlavne marcoví (potom neskôr aj februároví), ale zas po finančnej stránke vaša osobnosť trpí. Možno je to tým, že bude veľa výdavkov na rodinu a domácnosť, alebo tým, že vaše momentálne zamestnanie až tak nevynáša, pripadne z iných príčin. Iste je, že bude lepšie tomu, kto si nechá istú finančnú rezervu aj na druhu polovicu roka, pripadne ešte aj na začiatok ďalšieho roka. Hľadajte u niekoho materiálnu alebo duchovnu podporu a uvidíte, že ju nájdete. Tu zas majú väčšiu šancu februároví.

Domov a rodina

Ak ste vlani nepocítili zhoršenie domácich pomerov v tom zmysle, že ste sa museli uskromniť s menším priestorom alebo že ste sa museli rozlúčiť (možno dočasne, možno natrvalo) s niektorým členom rodiny, tak je to možné ešte v tomto roku, a to do konca leta. Možno sa to týka len štvornohého člena domácnosti. Faktom zostava, že v tomto roku váš domov rozkvitne a zveľadí sa a po istom ťažšom období zas bude doma dobre. Je tu však istý rozčuľujúci prvok, aktivujúci, kvôli ktorému treba nieco nové kúpiť do domácnosti, prestavať, vylepšiť. Ale … napokon, výsledok bude očarujúci, vari to aj stoji za tú námahu. Najkrajšie mesiace na rodinne akcie a slávnosti sú letne prázdniny, kedy všetko, čo podniknete s rodinou, sa vydarí.

Láska a manželstvo

Pokiaľ nemáte trvalý vzťah, alebo dokonca žiaden vzťah, tak tento rok prinesie veľa príležitosti a vyzerá to, že ich aj viaceré využijete. Zamilovanosť z vašej strany nebude chýbať, ale na opätovanie citov treba voliť rafinovane vhodne termíny. Inač osud zariadi, že láska ako prišla, tak aj odíde a zas príde iná. Aspoň budete mat’ vzrušenie, keď už nie stabilitu. Zato posledne tri mesiace roka menia situáciu, aj z nestabilného vzťahu sa začína vyvíjať niečo super krásne, seriózne a trvácne. Vám viazaným manželským sľubom praje šťastie v láske, teda manželskej, do leta, ale potom šťastie môže pokračovať, ak ste schopní riesit’ nové manželské problémy, pripadne i finančné nároky vášho partnera či partnerky. Ak si rozumiete, do konca roka sa puto ešte viacej upevni. Ak mienite uzavrieť sobáš, tak na jeseň až do konca roka.

Šťastie v láske, ale i v umeleckej tvorbe, pri nákupe módnych doplnkov a šiat i iných pekných veci mate od 5.III. – 3.IV., 7.VIII. – 6.IX., 22.XI. – I5.XII., potom od 14.1. – 7.II., kedy Venuša priamo prechádza vaším znamením a pridáva vám krasu a pôvab viac než inokedy. V tomto čase výhodne nakúpite i predáte módne doplnky, bižutériu, kozmetiku, kvety a všetko, čo je pekne a estetické. U starších Venuša spôsobuje skorej viac dámskej a umeleckej spoločnosti. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od  4.IV. – 6.VIII., 3. – 28. X. a od 16. – 31.XII. Možno sa vás zmocní práve v tomto čase neovládaná milostná náklonnosť a túžba po kulinárskych, či alkoholických pôžitkoch.

Peniaze

Do leta sa neopláca meniť spôsob obživy, i keby príjmy neboli stabilne a rovnomerne. Sem -tam sa dá privyrobiť nejaké to euro, len horšie je, že sú možné aj nečakané výdavky, pripadne sa nedá pohnúť s financiami, napríklad kvôli viazanosti vkladu, splátkach pôžičky a pod. Od polovice roka sa situácia mení k lepšiemu. Nie síce zo dňa na deň, ale postupne. Do jesene vám odpadne istý veľký „finančný“ kameň zo srdca, možno splatíte pôžičku alebo sa uvoľnia nejaké financie pre vás. To iste platí pre vášho partnera alebo sponzora. Od leta vám je výhodné žiť vo zv1lzku, partnerova finančná situácia vyzerá ešte ružovejšie ako ta vaša. Vianoce budu po finančnej a materiálnej stránke vydarene a štedré, bohaté.Výhodné obdobie na nákupy, predaj, cestovanie, podpísanie zmlúv, máte od14.II. -2.III. a znova od 23.III. – 16.IV., kedy prechádza Merkúr priamo vašim znamením a zvýrazní vaše úspechy v štúdiu, pri jednaní, obchodovaní a cestovaní. Ďalšie dobre obdobie je od: 8. – 27.I., 9. – 24.V., 7. 2S.V1., 5. – 29.X. a znova od 15.XI. – I0.XII. Sú to krátke obdobia, ale účinky planét sú intenzívne. Zbystrite preto pozornosť a skutočne si všimnite tieto dátumy. V tomto čase sa vám darí i v štúdiu i vo vyučovaní. Aj vianočné darčeky nakúpte radšej včaššie, aby to pasovalo a vy aby ste výhodne nakúpili. Menej dobré obdobie na merkúrovské otázky je od: 1. – 7.1., 25.V. – 6.VI., 1. -16.lX., od 29.X. -14.XI. a ešte raz od 11. – 31. XII. Nákupy a investície radšej odložte alebo obmedzte na minimum.

Práca a zdravie.

V tomto roku vám nehrozí žiadna vážna choroba. Stačí sa neprejedať sladkosťami a trochu si dať viac pozor na hygienu ako po iné roky, obzvlášť v čase chrípkovej epidémie. Pracovne to vyzerá, že máte stabilne, i keď’ nie veľmi lukratívne miesto, teda, ak ste sa narodili pri východe slnka. Pri lepšej hodine narodenia sú možne aj vyššie príjmy. V každom prípade sa vám v práci bude najlepšie dariť v letných mesiacoch, takže ak chcete isť v lete do cudziny, tak sa snažte to spojiť so služobnou cestou -a spojite prijemne s užitočným. Od jesene už vaša pozícia v zamestnaní nie je taká stabilná, možno stratíte miesto, ale možno len kolegu, dobrého spolupracovníka. Buď’ jak buď, právo je na vašej strane, ak mienite odísť zo zamestnania, bude sa dať asi vybaviť odstupne alebo si nájdete lepšie platenú pracú. Ak zastávate vedúce miesto, tohto roku bude dosť náročné udržať sa na starom mieste. Ale ak máte spoľahlivých podriadených a kolegov, s ich pomocou to dokážete. Zvýšené riziko zranenia a úrazu na cestách je v čase od 1.I. – 2.VII., teda celý  prvý  polrok, čo je dlhy čas a od 7.X. -16.XI. V tomto období ste nervóznejší a podráždenejší, tým pádom menej sústredení, niet potom divu, že ľahšie podľahnete epidémii, bude zvýšené riziko zápalových, infekčných a horúčkových ochorení, pripadne i fyzických zranení pri sporte a za volantom. Kroťte sa preto! Tento termín môže znamenať aj chirurgicky zákrok, ktorý by bol v prvej polovici roka vydarený.Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od 24.VIII – 6.X.a 17.XI. – 25.XII., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť.

Cesty a Štúdia

Tohto roku priaznivé tendencie na cestovanie pokračujú. Na cestách sa vám i naďalej bude dobre dariť, hlavne na krátkych cestách a výletoch v rámci nasej krajiny. Na takéto predsezónne cesty máte do júna ideálne aspekty. Ak však pocestujete v lete v čase letných prázdnin za dokonalý relax neručím. To už potom sa oplatí vyčkať do jesene a zaplatiť si dovolenku v exotickej krajine, kde bude teplo, kým u nás už bude zima. Posledne tri mesiace roka sú na nieco také ako stvorene. Ak však ste starší, možno vás od cesty odradí aktivovaná chronická nádcha alebo iná chronická choroba. Rovnako v štúdiách sa lepšie darí v prvom polroku na strednej skole, zakiaľ čo na vysokej hrozí, že vás prichytia nepripravených, alebo ako opisujete z ťaháka. V druhom polroku je to opačne: od jesene sa vám skvele darí pri štúdiu na vysokej skole, jazykov a všetkého „spoza hraníc všedných dni“.

Priateľstva a plány do budúcnosti

Skutočné priateľstva nebývajú na rok, ale na dlhé obdobie. Aj vaši priatelia nie sú nimi od včerajška a zostanú vám ešte pekne dlho. V tomto roku s nimi zažijete veľa pekných chvíľ, ale poriešite s nimi aj nejaké problémy. Veď priateľstvo nie je len o zábave, ale aj o spoločných snoch a túžbach, názoroch, a keď’ je to treba, tak aj o vzájomnej pomoci. Od jesene sa vašim priateľom polepší, problémy sa doriešia a najkrajšie chvíle spolu zažijete od septembra. Vám marcovým sa ukazuje možnosť’ nového pekného priateľstva.

V čom vám praje šťastie

Darí sa vám predovšetkým v prvom polroku a predovšetkým v spoznávaní nového, či už za poznaním pocestujete, alebo si to prečítate v knihách, časopisoch alebo na internete. Po intenzívnom eventuálnom zasadení sa v špičkovej práci do leta, kde by ste veľa dosiahli, si zaslúžite oddych v nevšednom prostredí. Jesenná dovolenka v exkluzívnom prostredí by sa vydarila.

Dobra rada

V prvom polroku namiesto zrýchleného tempa, do ktorého vás nútia, alebo sami máte nutkanie, nasaďte mierne „andante“ alebo „moderato“. Tohto roku sa snažte všetky dôležité veci vybaviť v prvých štyroch mesiacoch, Vydarí sa aj eventuálny chirurgicky zákrok, svadobná cesta a podobne. Od júna si dávajte pozor na prechmaty a pokuty. Nič vám nik neodpusti. Vychutnajte si nové hodnoty, ktoré prinesie jeseň. Tam sa už nemusíte vôbec snažiť, ono to príde samo.

zdroj – HOROSKOP 2012, od autorky Kataríny Čemickej,  koluje po internete :-)))))

Reklamy

7 komentárov to “Podrobný Horoskop na 2012 pre Všetky znamenia”

 1. lilah said

  hm, jeden zaujímavý rok za mnou, a žeby druhý predomnou? 🙂 … úžas toto, ale tak? už to tak vyzerá, že sa staré veci doriešia presne tak ako som to kedysi videla, naplánovala, a na základe viery vo svoje cítenia aj rozhodla …

  a? dostane priestor niečo nové … hehe, tak a teraz neviem či mám hovoriť jupííí, alebo panebože, keďže u mňa nič nie je len také plynulé a normálne … 😉 … tak? ale už som si za tých pár posledných rôčkov na nejaké tie tobogány zvykla 😛 🙂

  mimochodom …. krásny nový rok prajem všektým … 🙂

 2. anitraM said

  Eli aký máš pocit z toho horoskopu, blbá otázka, tebe sa páčil, ale konkrétne tvoje znamenie? Ja neviem ako som si čítala Pannu, mala som z toho čudný pocit, akoby ho vytvorila nejaká študentka, ktorá ešte neovláda astrológiu. Možno to je len môj pocit, ja horoskopom verím, lebo mi zväčša vychádzajú, len ten čo mala Sefarans na stránke bol úplne iný. Viem, že ich nemôžem porovnávať, len to bolo o pocite a mňa moje znamenie nejako neoslovilo. Len toto som chcela vedieť ako na teba pôsobil konkrétne tvoj.
  Inak krásny Nový rok želám. 😉

 3. martinka velmi zalezi aj v ktory den je clovek narodeny a akou planetou velmi ovplyvneny v akej poziciijeaj slnko aj ascendent a descendent a tiez aj v ktorej rocnej vybracii a rocnom cykle sa clovek nachadza hmhm
  ten horoskop by mal byt zostaveny tak aby zahrnul vsetky tie vseobecne udalosti pre to znamenie, ale u niektorych zostavovatelom prevazi nieco viac a nieco menej, upriamia pozornost na urcity ikruh viac ako iny hmhm
  preto to niektorym ludom nesedi, men sa tentopozdaval, lebo to co sa mi zacalo v zivote odohravat, vyzera podla tohoto ze bude pokracovat a aj dojdek zmenam v tych okolnostiach co su tu spomenute, v inych sa toto nespomina viac, takze clovek musi aj pozerat v tom horoskope, v akych rozbehnutych situaciach uz je a hovori sa o nich a ak nema ziadne, tak mozno sa orientovat na to co sa moze objavit v tom roku , to by malo byt smerodajne pri vybere horoskopu od urciteho cloveka, zistit si ci to sedi na mna a uz k tomu autorobi sa vracat a ten sledovat hmhm
  tak neviem ci pomohlo moja, ale prajem vsetko dobre v novom roku nielenpre teba ale aj vsetkym tvojim blizkym 🙂

 4. Bernadeta said

  Opísaná od slova – doslova knižočka: HOROSKOP 2012, od autorky Kataríny Čemickej…kúpenej v stánku PNS….

 5. dakujem bernadeta

  konecne viem odhoho to je, dostala som to do mailovej posty od kamosky 🙂
  aspom vidis ako ludia siria veci po nete hmhmmh
  hned som pridala aj zdroj 🙂
  ak by napisala pani Cemicka, hned to stiahnem,dovtedy velmi pekne dakujem
  za upozornenie a prajem pekny den

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: