elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Žena v znamení PANNA

Posted by elizabethin na 27. augusta 2011

Nezabúdaj na to, že keď si poriadne prihneš z lahvičky označený jed, skôr či neskôr ti to nebude robiť dobre. Niekedy tak, ostro vyhubovala, až jej vhŕkly slzy do očí. 

Predstavujete si dievčinu v znamení Panny ako jemnú, panenskú devu, čistú ako čerstvo napadnutý sneh? Asi prídete o pár ilúzií. Nie je to žiadna rusalka v priesvitnom háve, ktorá kľačí na brehu jazera. Prepáčte, že som vám zničil vašu predstavu.

Žena Panna dokáže opustiť manžela kvôli mužovi, ktorého stretla kdesi ďaleko za oceánom, porodiť milencovo dieťa, než sa odhodlá ku svadbe, a čeliť nepriateľskému svetu s vzpriamenou hlavou. To nie je práve panenský prístup. Máte sa o tomto nežnom a krehkom symbole nepoškvrneného ženstva čo učiť. Okrem iného má chrbticu z nehrdzavejúcej ocele. Je pravdou, že v zásade je ostýchavá. O tom niet sporu. Tieto dievčatá neprednášajú plamenné prejavy na verejnosti ani nerozbíjajú sekerami salóny v ťažení proti pitiu alkoholu. Rovnako sa nedostávajú do väzenia za riadenie v podnapilom stave. Ale žena Panna je žena. Pozná všetky nevyhnutné pomsty a zbrane, vrátane odhodlania dosiahnuť šťastie, nech ju cesta k nemu zavedie hoci kam.

Kvôli pár pichľavým tŕňom pozdĺž cesty neomdlie ani nebude zúfalo volať o pomoc. Pokiaľ sa dopočujete o žene Panne, ktorá prekročila zákony spoločnosti, rozhodne sa pokúste čítať medzi riadkami. Pravda je, že má v podstate čistú dušu. Ale skutočná láska je tiež čistá a Pannu iný druh nezaujíma. Kvôli nej sa vyšplhá na najvyššie hory a prekoná búrlivé moria v galošiach a lodnej kazajke, čo môže značne zakaliť predstavu slabej dievčiny v šifóne. Tiež si spomeňte, že skutočný planetárny vládca Panny, vzdialený Vulkán, je bohom hromu. Panna, ktorá je nespokojná v manželstve a nájde lásku bez chyby ( alebo si myslí, že ju našla, čo je to isté ), nebude váhať pretnúť bývalé putá. Ak použije nôž, povedie ho chladnokrvne a presne ako chirurg. Napriek tomu, že nerada rozbíja rodinný kruh, ešte viac neznáša pokrytectvo.

Ak raz prijme lásku ako naozajstnú a ideálnu, čistota vzťahu podľa jej vlastného konceptu preváži nad všetkými právnymi dokumentami sveta. Je to jediná žena zverokruhu, ktorá dokáže byť súčasne absolútne praktická a božsky romantická. Situácia s milostnou aférou za ďalekým oceánom sa na prvý pohľad môže zdať povrchná a nemorálna. V skutočnosti je to predvídateľný príklad, keď sa Panna chová v súlade so svojim charakterom, keď musí učiniť ťažké rozhodnutie. Zažije síce agóniu hanby zo spoločenského odsúdenia takéhoto vzťahu, ale to ju neodvráti od vytýčenej cesty, ani to nezničí čistotu jej motívov. Je to dokonalý dôkaz nezdolnej praktičnosti zemského elementu Panny zmiešaného s duševným, vzdušným Merkúrom hľadajúcim ideál. Akonáhle je láska Panny zažatá, rozžeraví sa do biela a vášne ostatných znamení sa jej intenzite a jedinečnosti nemôžu rovnať. Samozrejme vzplanutie takejto lásky môže trvať dosť dlho.

Priznávam, že ohnivý, fyzický aspekt lásky môže byť u typickej Panny ženského pohlavia do istej miery potlačený, ale táto žena má v sebe akési tajomstvo, pokoj a čakanie a “vášeň ducha” je najuspokojivejšou náhradou pre mužov, ktorí v láske dávajú prednosť delikátnosti a zdržanlivosti. Je perfekcionistka, ale to neznamená, že je sama dokonalá. Má svoje záporné rysy, ktoré vás môžu veľmi rozčuľovať. Jeden z nich je ten, že tvrdošijne verí, že nikto nedokáže robiť všetko tak poriadne a výkonne ako ona. Čo vás ale vskutku dopáli, je, že spravidla to skutočne nikto tak dokáže. Tiež je pedant na dochvíľnosť.

Už ste niekedy nechal Pannu na seba čakať na schôdzke? Keď je rozhnevaná alebo mrzutá, nebude zúriť a rozbíjať fľaše o vašu hlavu, ale keď ju naštvete, dokáže byť hašterivá a podráždená. Mal by ste byť pripravený, že vám od pľúc vynadá. Niekedy sa môže Panna značne priblížiť správaniu dračice, ale väčšina z nich nezachádza tak ďaleko. Prineste jej kvetiny. Priznajte, že je chyba na vašej strane, a nehádajte sa. Aj tak vám to na nič neposlúži, pretože s Pannou nemôžete vyhrať. Nakoľko je jej elementom zem, má rada výtvory prírody a kvetiny zmiernia jej zlobu.

Pokiaľ ide o ospravedlnenia, snažte sa, aby boli stručné a k veci. Nedá sa vodiť za nos. Jej ostré videnie odhalí najdômyslnejšiu lož a najnepatrnejšiu stopu od rúžu na vašom líci. To, že má čistú dušu, neznamená, že je naivná.. Nemyslím tým, že vám bude kontrolovať šaty, aspoň nie pred svadbou. Potom to bude v jej dome a nebude sa cítiť tak previnile. Keď má priznať, že chybila, dôjde u nej k mentálnemu bloku – ako kus dreva priamo pred jej mozgom – takže bude najlepšie, keď vezmete vinu rovno na seba. I keď vám to môže ísť na nervy, väčšinou bude mať pravdu. Tak prečo by ste sa s ňou maI prieť? Až sa jej vráti dobrá nálada, bude pre vás zdrojom takéhoto potešenia, že vám nebude záležať na tom, kto vyhral alebo prehral.

Ak dokážete zniesť urážku vašej mužskej pýchy, mohlo by vám prospieť riadiť sa jej radami ohľade financií alebo ju nechajte viesť rodinný rozpočet. Má zmysel pre presnosť a praktičnosť a neuniknú jej najmenšie chybičky ( ak nemá v horoskope impulzívny ascendent alebo iné vplyvy ). Ak chodíte s dievčinou v Panne, oprášte svoje dobré spôsoby a slovník. Hrubé slová alebo pitie vody z nádoby na umývanie rúk jej nevonia. Nechrúmajte jej mrkvu tesne pri uchu a ohryzávanie kukurice by ste mal vôbec vynechať. Nie je nikdy ľahké ju jesť decentne, nie to ešte pred jej očami. Povedzte čašníkovi, nech vám ju rozkrája a servíruje na tanieri.

V nedbalom oblečení tiež neprejdete jej inšpekciou. Ak ste zamilovaný do Panny, mal by ste sa zmieriť s holením dvakrát denne, a to isté platí o sprchovaní. Pred schôdzkou s ňou použite vodu po holení, vykefujte si oblek, umyjte si vlasy, vezmite si čistú košeľu, buďte zdvorilý a vyčistite si topánky. A ešte jedna cenná rada: Až sa nabudúce oneskoríte, predstierajte, že neviete, koľko je hodín. Vojdite k nej rozhnevaný. Až sa vás spýtá, čo sa stalo, povedzte jej, že tá prekliata knižnica ( to je asi najsilnejšie slovo, na aké sa môžete odvážiť ) zatvára päť minút pred úradnou zatváracou dobou. Keby sa to stalo len občas, nebolo by to tak hrozné, ale oni vám zavrú pred nosom každý večer, keď idete odovzdať tie ťažké vedecké časopisy.

Vaše oneskorenie bude hneď zabudnuté. Neberte ju na konské závody, kde vyhodíte týždennú výplatu na Zlatú šancu v piatej dráhe. Schovajte si šteklivé historky pre kolegov pri obede a neustále jej opakujte, ako ste rád, že nie je prelietavý a nezodpovedný typ. Veď predsa ste rád, nie? Práve tak sa na vás nelepí. Panna nikdy nejde do extrému. Dokáže sa o seba postarať. Ale nemusí sa chovať ako muž, aby to dokázala. Nesnažte sa ju premôcť svojou fyzickou príťažlivosťou alebo ju vášnivo objímať v metre a nechcite ju bozkávať na dobrú noc hneď na prvej alebo aj na desiatej schôdzke – čakajte na lepšie veci. Jednoducho buďte veľmi zdržanlivý.

Postupujte pomaly a taktne, alebo skončíte na poslednom mieste v pelotóne. Ostatne bude milovať divadlo a tiež prehliadky. Pompa a okázalé predstavenia spojené s dramatickými emóciami jej poskytujú ventiláciu pre vlastné úzkostlivo strážené city. Okrem toho je výborný kritik. Kombinácia vysoke rozvinutého intelektu a umeleckého vkusu jej umožňuje ostré videnie. Keby sa vám o tom podarilo presvedčiť broadwayských producentov, bol by ste zasypaný voľnými vstupenkami na premiéry. Žena Panna skoro zakaždým odhadne kritické recenzie vopred. Jedným z jej kľúčových slov je bystrý úsudok. Miluje hry, koncerty a knihy, ale je neobyčajne kritická k ich obsahu. Práve tak kritická je k vašej kravate a účesu a k tomu, čo robíte a čo vravíte. Kritizovať je pre ňu rovnako prirodzené ako dýchať. Panna je večná perfekcionistka a bez nej by sme boli všetci poriadne zanedbaní. Nekritizujte ju však.

To je proti pravidlám. Radšej by ste jej nemal robiť to, čo robí ona vám. Jej jasnozrivosť jej dovoľuje vidieť vlastnú nedokonalosť rovnako dobre ako vašu a súdi sama seba často a bezohľadne, čo je dôvod, prečo cítí, že od vás v tomto ohľade nepotrebuje žiadnu pomoc. Dá sa o nej pravdivo povedať, že je “svojim vlastným najprísnejším kritikom”. Príjemná stránka milostného vzťahu s touto ženou je, že všetky vaše starosti vezme na seba a dokonca jej to môže robiť potešenie. Zabráni vám v stváraní hlúpych chýb bez toho, aby vás pripravila o mužnosť, čo je umenie, ktoré by ženy narodené v iných znameniach mali napodobniť.

Pokiaľ ide o vernosť, možno ste výnimočne počul o Panne, ktorá sa z nevysvetliteľných dôvodov rozhodla rázne odhodiť bezúhonnosť, ale v pozadí takého činu väčšinou stojí túžba niečo si dokázať a netrvá to dlho. Panny ženského pohlavia, ktoré na čas skĺznu do promiskuity, sú dostatočne múdre, aby tento lapsus zakamuflovali, a takéto správanie je rozhodne výnimkou. Za normálnych okolností, pokiaľ vás vaša partnerka naozaj miluje, jej môžete bezpečne dôverovať a pokojne ju zanechať mesiac na opustenom ostrove s najviac sexy mužom, akého poznáte. Dva mesiace? No, Panny sú tiež len ľudia, viete. Nie sú to chodiace a hovoriace počítače.

Ich srdcia sú vrelšie, než si ľudia myslia, a ich city môžu mať silu hromu, aj keď to obvykle neinzerujú. Síce svoje city ovládajú, ale to neznamená, že neexistujú. Pamätajte si to. Dodá vám to odvahu. Panna je tak puntičkárska voči maličkostiam, že vám to môže ísť na nervy, ale dokáže byť tiež najvľúdnejšou, najštedrejšou a nejpríchylnejšou bytosťou na svete. Považujte jej perfekcionizmus za ctnosť namiesto za neresť. Čo by sme si počali bez bystrého oka mysle Panny vo svete, kde vládne impulzívnosť? Aj keď vás svojimi kritikami dráždi, má v sebe akúsi neodolateľnú príťažlivosť. Ale to ste iste už objavil sám, inak by ste sa neholil dvakrát denne a nechodil každý večer do knižnice. Jej jemné chovanie a mierne jasné oči na vás hlboko zapôsobili.

Dokonca ste asi už zistil, aká je s ňou zábava, keď na nej ľudia nehľadajú chyby, a aký dôvtip sa skrýva vo vnútri tej peknej hlavy. Je zaujímavé a očarujúce, že keď sa ženy v znamení Panny smejú, často to znie ako zvonenie rolničiek. Nemá žiadne ilúzie, preto sa jej nepokúšajte vnútiť žiadne falošné myšlienky. Pre ňu je pravda krásou – a krása je pravdou. Zvyknite si, že každé tri sekundy vysypáva popolníky, buďte dobrý na jej zatúlané mačiatka a ona za to zvládne rutinu s fajkou a papučami s ženským pôvabom. Dokáže zdieľať svoje pocity len s tým, komu dôveruje, a maličkosti pre ňu veľa znamenajú. Navzdory svojej skromnosti a prirodzenej ostýchavosti je dosť silná, aby utešila druhých, keď sa im nad hlavami sťahujú čierne mraky. Jej tichá odvaha a hlboký zmysel pre zodpovednosť často pôsobí ako kúzelné lepidlo, ktoré drží rodiny pohromade. Zrejme bude dobrou kuchárkou a nikdy vás neotrávi polievkou. Váš domov bude čistý a útulný a vo veľkej mise na stole budú jablká namiesto sladkostí ( ktoré škodí zubom a vôbec zdraviu ).

Pravdepodobne nikdy neuvidíte behať svoje dieťa vonku so sviečkou pod nosom, tvárou zamazanou od marmelády alebo v roztrhaných teniskách. Tiež vám jeho prstíky nebudú rozhadzovať tabak ani vám maľovať pastelkami po súkromných listinách. Jeho matka bude prísna vychovávateľka. Tieto ženy majú málokedy viac než jedno alebo dve deti a zdá sa, že nepotrebujú materstvo na uspokojenie svojho ženstva. Ale akonáhle sa dieťa narodí, nikdy nezanedbávajú jeho telesné, morálne alebo vzdelávacie potreby. S uspokojením citových potrieb to nemusí byť také ľahké, ale ak si je Panna istá vašou láskou a vie, že si ju vážite, poskytne svojmu potomkovi spústu vrelej náklonnosti.

Deti často považujú matky v tomto znamení za jemné a so zmyslom pre srandu. Aj keď sú prísne a snažia sa im vštepiť dobré návyky, majú v sebe nežnosť, ktorá dieťaťu hovorí, že je milované. Pamätajte si báseň, ktorá hovorí, že za poslednú šesťpencu si nemáte kúpiť chlieb, ale “hyacinty pre potechu duše”? Dajte tejto žene oboje. Často ju asi pristihnete, ako šije alebo upravuje, a pokiaľ máte typickú Pannu, váš dom bude naplnený nebeskou vôňou čerstvých kvetín a horúceho domáceho chleba pečúceho sa v rúre. Opráši vaše staré sny, až znovu zažiaria. Budete mať manželku, ktorá si nikdy nepožičia váš holiaci strojček ani nepoužije vašu zubnú kefku na líčenie očí.

Keď vás skláti choroba, bude sa o vás starať ako anjel a nezahanbí vás flirtovaním s vašim najlepším priateľom. Bude vždy starostlivo oblečená a bude schopná sa s vami baviť aj o iných veciach než o plienkach a klebetách z módneho salónu. Dostanete od nej všetku vernosť a oddanosť, ktorú si zaslúžite. Nebude vám robiť žiarlivostné scény, ani nebude bláznivo utrácať vaše peniaze. Nechá si vaše tajomstvo pre seba, pomôže vám zorganizovať prácu a pravdepodobne zostane dloho bez vrások. Nestojí to všetko za zdvorilé spôsoby a čisté nechty? Jej oči sú pokojné jazerá plné lásky, a keď sa usmeje, celá miestnosť sa rozžiari. Radšej sa jej držte. Možno už nikdy nebudete mať takéto šťastie.

Prevzaté z knihy “Sluneční znamení”

Žena v znamení RYBY

Žena v znamení VÁHY

Žena v znamení VODNÁR

Žena v znamení LEV

Žena v znamení KOZOROŽEC

Žena v znamení STRELCA

Žena v znamení RAK

Žena v znamení ŠKORPIÓN

Žena v znamení BLÍŽENCI

Žena v znamení BÝK

Žena v znamení BARAN

Reklamy

14 komentárov to “Žena v znamení PANNA”

 1. tymto chcem popriat vsetko najlepsie, vela zdravia, lasky a stastia nasej anitram 🙂
  nech ju ochranuju vsetky anjelickavi a straznickovia a pre nu osobne je to :

  LEKABEL– osoby narodené od 23. do 28. augusta

  Vládne nad rastlinami a poľnohospodárstvom a jeho chápanie života a inšpirácia plodia výnimočné nápady. Jeho chránenci sú duchovne založení a vynikajú vo vedeckých odboroch, hlavne v matematike a astronómii. Vo všetkých oblastiach sú objaviteľmi nových postupov a koncepcií. Sú plní ideálov a vedia vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy. Za úspech pritom vďačia len a len vlastnému nadaniu.

  nech ti tvoji princovia si strazia taku uzasnu princeznu ako si ty 🙂
  vela a vela napadov na clanky na blogu, ktore stale citam xixiixi a dakujem ja osobne za ne, lebo mi vela davaju 🙂

  krasny den martinka prajem a dufam, ze si poriadne oslavila 🙂
  a davaj si na seba pozor, tie trojky ta akosi nahanaju ved vies xixixiixixii

 2. calieen said

  martinke prajem aj ja všetko najlepšie 🙂

  a to som sa dozvedela veci, už sa teším, ako sa mi partneri mojej mladšej dcéry budú chodiť vyplakávať na plece 😉

 3. anitraM said

  eli krásne si to napísala. Veľa ma z toho vystihuje. je pravda, že vďaka Merkúru som haladala stale ideál, vysnívala si muža snov a dostala opak. 🙄
  Vďaka škorpionu dokážem všetko hravo vyriešiť a tá kritika… k sebe som najväčší kritik…., ale som rada, že som v tomto znamení. 😳
  Ďakujem aj za prianie Tinka….. si veľmi otvorený čoviečik a mám ťa rada, aj keď ťa osobne nepoznám, ale cítim z tebe veľa lásky, ktorú dávaš naokolo. 😉

  Calien aj tebe vďaka, a o deti sa neboj, oni to zvádnu a aj frajery časom pochopia, aj keď u mňa viacerým to trvalo dosť dho… 😆

 4. cal 🙂
  tak aj tvojej princeznicke prajem vsetko najlepsie, tiez vela zdravia, lasky a stastia na zivotnej ceste 🙂
  a ma v tebe obrovsku oporu milujucej matky a to je ten najvacsi dar, co jej mozes dat predsa 🙂
  a ja este pripajam prianie pre moju sestru, ta je tiez panna 🙂
  same krasky okolo ako vidim 🙂

 5. martinka ta zivotna cesta kazdeho z nas je naozaj spletita, ale zivot nam vzdy posle do cesty ludi, co nas co i len dobrym slovom povzbudia a pomozu urobit ten dalsi krok vpred a potom vieme uz ist zasa sami 🙂
  su to ruky anjelov co ta pomozu nadvihnut a podopriet 🙂
  tak takych som tu stretla uz niekolko 🙂

  papap a som rada, ze sa ti pacilo , krasny posledny augustovy vikend prajem vsetkym:-)

  no a ja ked zletim potom z tych hor, tak pojdeme niekedy na kafe a kolacik xixiixi

  • anitraM said

   Kľudne môže aj na záhorie. 😀
   Vraj sa má ochladiť o 17 °C tak som zvedavá. Zajtra idem na bike k mame 7 km aj s malým, tak dúfam že bude ok počasie.

   Calien malej gratulujem aj ja a posielam toto, ktoré sa mne najviac páči…
   A koľko má rôčkov? Moji chaloši mali 14 a 8 rokov. 😀

   • calieen said

    Martinka,

    ja ich mám tak po sebe, staršia má 9, vo februári bude mať desať a mladšia má zajtra osem, to je akurát vo veku tvojho mladšieho:)

   • tak to ti drzim palce martinka 🙂 nech sa prevetras 🙂 chladnejsie je tiez dobre, my tu mame teraz tiez tepla na severe, takze si to uzivame ako sa len da, lebo za chvilocku bude zasa zima ach jaaaj
    vy na juhu to mate lepsie v tomto 🙂
    takze len relaxuj pekne a uvidis co ti ten nasledujuci rok prinesie, dufam, ze kopec dobrych veci 🙂
    pekny vecer prajem 🙂

 6. anitraM said

  No tak to máš čo robiť teda, ale aspoň môžu spolu chodiť na disco. 😆

 7. zlá hnusná kritická panna said

  jsem ve znamení panny…podle tohoto prý se ke mě hodí kozoroh a býk a tito lidé by se ke mě měli hodit nejvíce, pravdou je, že mě oba typy těchto mužů vždy jen využili, přebrala mi je žena ve znamení býk a mě vždy kopli do zadku….nesnáším znamení panny, jsem tak hnusná a každý mě jenom využije, opravdu propadám depresím a nenávisti

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: