elizabethin – Snívajme sen o Raji na Zemi

Význam Dátumu narodenia v Numerológii 1-5

Posted by elizabethin na 28. mája 2011

Prvým údajom, na ktorý sa numerológia pýta, je dátum narodenia.

Podľa všetkého deň, kedy sme prišli na svet, dokáže vypovedať niečo o našich danostiach a pozitívach, rovnako ako o našich slabinách a nedostatkoch.

Hoci má každý človek povahu poznačenú výchovou a okolím,

Podľa numerológie možno rozoznať základné povahové črty u všetkých ľudí, ktorí majú spoločný deň narodenia.

Tak sa na to pozrime:

1. NEZÁVISLOSŤ : Je to aj kľúčové slovo osoby narodenej prvého v mesiaci. Najradšej si hľadí svojho a nerada sa niekomu spovedá, alebo vysvetľuje.

Pokiaľ začne niekomu dôverovať trvá to dlhšie. Nezávislosť je pre osobu narodenú prvého základnou potrebou a k tejto nezávislosti sa tak či tak vždy dopracuje, či sa to niekomu páči alebo nie, takže je lepšie im ju dopriať rovno.

Je schopná hlbokej lásky, ale túto schopnosť pravdepodobne uplatní len raz v živote. Ľudia majú vždy na výber, či uplatnia svoje číslo pozitívne alebo negatívne.

Jednotka, ak je v pozitívnych vibráciach, tak využíva pozitívne vlastnosti svojho čísla a to sú nesebeckosť, vytrvalosť, pomoc druhým: dávať zo seba všetko a najlepšie hneď.

Ak v negatívnych, je panovačná, dominantná a sebecká.

2. DRUŽNOSŤ: Pre človeka 2jku je charakteristická spoločenská a družná povaha.Má rada spoločnosť a potrebuje cítiť blízkosť blízkeho človeka.

Keby dvojka mala byť dlhšie sama, tak jej začne byť veľmi smutno. Po dobrých príležitostiach siahne vždy, no keď to ešte podporí partner, je to o to lepšie.Dvojka predstavuje pojem “my sme” a je to dualistické číslo.

Je nesebecká, oddaná a altruistická. Nikdy nepracuje len pre seba, ale pre rodinu a blízkych , ktorých miluje.Vlastnosťami dvojky je citovosť, láskavosť a schopnosť s každým dobre vychádzať. Na každú situáciu sa vie pozrieť z dvoch strán a ide jej o to, aby bol spokojný každý, no niekedy vôbec nehľadí na seba. Ak sú dvojky negatívne naladené, bývajú zádrapčivé, haštrivé a zo svojich neúspechov často viní okolie. Pre ich naivitu ich možno ľahko raniť.

Preto potrebujú rovnako citlivého a ohľaduplného partnera. Mávajú problém s rozhodovaním, pre nich je lepšie keď niekto už príde s hotovým návrhom.

3. KAMARÁTSTVO: Je to spoločenské číslo, je rado uprostred diania, alebo spoločnosti a nič mu neurobí väčšiu radosť ako porozprávať sa s inými.

Potrebuje sústavnú mentálnu stimuláciu, ktorú mu môžu poskytnúť iní ľudia. Ľudia okolo trojok ich majú radi.

Trojka má veľmi činorodú myseľ a vie veľmi presne kriticky oceniť a zhodnotiť situáciu. Je plný nápadov a myšlienok ako by sa čo malo vylepšiť.

Dokáže veľmi rýchlo myslieť, zábavne a veľmi originálne.

Ak sa im však nedarí, prejavuje sa ich vnútorná nerovnováha, disharmónia a ak sa priveľmi upnú na niekoho, ich žiarlivosť hraničí s posadnutosťou.

4. VYROVNANOSŤ: Človek štorka je praktická, rozumná a spoľahlivá osobnosť. Vždy nájde pevný bod, ktorý vie rozobrať a problém vyriešiť.V kritických situáciách je skvelá a nenechá sa len tak vyviesť z rovnováhy.

Priateľstvo pre ňu znamená veľmi veľa. Tých, čo má rada, je k nim vrelá, štedrá, verná. Keď sa niekto k nej dobre chová, nikdy mu to nezabudne. K životným situáciám pristupuje zodpovedne a metodicky, vždy si premyslí než niečo urobí.

Má vrodenú neistotu, ktorú sa snaží stále prekonávať. Často sa na verejnosti tvári sebaisto, ale len preto, aby si zakryla svoju citlivosť.

Je nesmierne nadaná, takže nemá dôvod na svoju neistotu, no napriek tomu ju pociťuje. Táto neistota ju môže viesť k hromadeniu majetku, alebo k finančným manipuláciám.

5. VNÍMAVOSŤ: Ľudia narodení v piatom dni mesiaca sú citlivé a pohotové individuality. Človek päťka je otvorený k pravdám, dojmom, pokroku a potrebuje, aby ho nikto v ničom neobmedzoval.

Päťka nemá rada keď jej niekto hovorí, čo má robiť a ako to má robiť. A nebodaj ak niekto začne klásť na ňu nejaké požiadavky – potom sa začne zo všetkých síl usilovať ignorovať to a robiť presný opak. Vždy otvorene povie čo cíti. Je energická, odvážna, zásadová a neskočí na sladké rečičky.

Je sama sebe pánom. Ďaleko lepšie sa cíti keď môže prikazovať než aby jej niekto iný organizoval život. Vždy je ochotná si vypočuť ostatných nech sa to týka čohokoľvek.

Má široký register záujmov. Niekedy však svoju energiu vybíja negatívne a vtedy má sklony prepadať stresu, nervozite a panike. Vážne problémy nevedia riešiť s chladnou hlavou a výraz “diplomacia” im pod nátlakom nič nehovorí.

Reklamy

2 komentáre to “Význam Dátumu narodenia v Numerológii 1-5”

  1. calieen said

    nuž, ja mám v živote až dve osoby blízke, narodené 4. Niekedy je to s nimi strašne ťažké, ale som rada, že ich mám:)

  2. elizabethin said

    moj ocino je 4 a tiez to sedi na neho 🙂 je to skvely muz 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: